Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτέας σε κολπική καλλιέργεια


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι 9 εβδομάδων και ο γιατρός ύστερα από κολπική καλλιέργεια που καναμε βρήκαμε πρωτεα! Μ είπε ν πάρω αντιβίωση zinadol! Έχει άραγε κάποια άλλη κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία; 
ψαχνω στο ιντερνετ περιστατικά ανάλογα με πρωτεα στην κολπική καλλιέργεια και δν βρίσκω τίποτα! Παρά μόνο στα ουρά ν υπάρχει αυτό το μικρόβιο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκι μου! Όντως είναι ένα μικρόβιο που ανεβρισκεται στο ουροποιητικό.. παρόλα αυτά μπορεί να μεταφερθεί με σεξουαλική επαφή από ότι ξέρω.. δεν ρωτάς το γιατρό σου καλύτερα;! Η zinadol πάντως είναι ασφαλής αντιβίωση στην εγκυμοσύνη, το έψαξα πριν την πάρω και εγώ γιατί βρέθηκαν 4 διαφορετικά μικρόβια στην καλλιέργεια.. τώρα περιμένω τα αποτελέσματα της επανάληψης να δούμε αν έφυγαν..

Σε περιμένουμε στα μωράκια Ιανουαρίου να ξέρεις όποτε θελήσεις.. 🤗😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2024 at 11:52 ΠΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι 9 εβδομάδων και ο γιατρός ύστερα από κολπική καλλιέργεια που καναμε βρήκαμε πρωτεα! Μ είπε ν πάρω αντιβίωση zinadol! Έχει άραγε κάποια άλλη κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία; 
ψαχνω στο ιντερνετ περιστατικά ανάλογα με πρωτεα στην κολπική καλλιέργεια και δν βρίσκω τίποτα! Παρά μόνο στα ουρά ν υπάρχει αυτό το μικρόβιο ! 

Καλησπέρα κορίτσι! 🌸Οντως ο Πρωτέας καθώς και το e coli πχ μπορεί να βρεθούν στα ουρά κυριωσ αλλά κάποιες φορές και κολπικά κυρίως με την επαφή. Λογικά θα σου βγήκε και αντιβιογραμμα όποτε ο γυναικολόγος θα σου δώσει αντιβίωση που επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη να μην αγχώνεσαι🩷 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2024 at 11:52 ΠΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι 9 εβδομάδων και ο γιατρός ύστερα από κολπική καλλιέργεια που καναμε βρήκαμε πρωτεα! Μ είπε ν πάρω αντιβίωση zinadol! Έχει άραγε κάποια άλλη κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία; 
ψαχνω στο ιντερνετ περιστατικά ανάλογα με πρωτεα στην κολπική καλλιέργεια και δν βρίσκω τίποτα! Παρά μόνο στα ουρά ν υπάρχει αυτό το μικρόβιο ! 

Καλημέρα!🌸 

Εγω είχα πρωτεα στα ουρά και επειδή προσπαθούμε για παιδάκι ο γιατρός μου έδωσε αντιβίωση που να είναι ακίνδυνη σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Η zinadol είναι μέσα σε αυτές που δίνουν άφοβα στην εγκυμοσύνη.Μην αγχώνεσαι δεν θα έχεις πρόβλημα ούτε εσυ ούτε το μωράκι σου.
Πολλά μικρόβια που εμφανίζονται στο ουροποιητικό σύστημα μπορεί να υπάρξουν και κολπικά μετά από επαφή όπως Πρωτέας , e coli κτλπ. 

Εγω το μόνο που θα σου πρότεινα είναι να ρωτήσεις τον γιατρο σου αν πρέπει να πάρει κάτι και ο σύντροφος προληπτικά για να μην υπάρξει ξανά επανεμφάνιση. 
 

Με το καλό🙏🏻🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2024 at 11:52 ΠΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι 9 εβδομάδων και ο γιατρός ύστερα από κολπική καλλιέργεια που καναμε βρήκαμε πρωτεα! Μ είπε ν πάρω αντιβίωση zinadol! Έχει άραγε κάποια άλλη κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία; 
ψαχνω στο ιντερνετ περιστατικά ανάλογα με πρωτεα στην κολπική καλλιέργεια και δν βρίσκω τίποτα! Παρά μόνο στα ουρά ν υπάρχει αυτό το μικρόβιο ! 

Θα πάρεις την αντιβίωση σου και όλα καλά! Μην ανησυχείς καθόλου! Απλά αν μπορείς λόγω της αντιβίωσης να τρως γιαουρτακι με πέτσα. 

Με το καλό! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...