Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Δεν με έχει βάλει πότε να κάνω εξέταση προγεστερόνης είναι η αλήθεια. Γι' αυτό σε ρώτησα τώρα.

Πρεπει για να δει αν εγινε ωορηξια.εμενα στ 1ο κυκλο διεγερσγς μ ειπε αποτυχαμε ν περιμενε περιοδο. Να ξερεις κ συ δηλαδη. Ρωτησε τον ειδικα προγεστερονη κ οιστραδιοληΕ2 οπως δηποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Πρεπει για να δει αν εγινε ωορηξια.εμενα στ 1ο κυκλο διεγερσγς μ ειπε αποτυχαμε ν περιμενε περιοδο. Να ξερεις κ συ δηλαδη. Ρωτησε τον ειδικα προγεστερονη κ οιστραδιοληΕ2 οπως δηποτε

Ναι θα του το πω, κι ας μην κάνουμε διέγερση μήπως τη κάνω κάθε μήνα. Εσύ παίρνεις δλδ φάρμακα και κάνει την ένεση; Σ ευχαριστώ πολύ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κανονικα πρεπει 21η μερα. Ετυχε να την κανω 22ημερα στ προηγουμενο κυκλο επειδη επεφτε κ σε μενα κυριακη αλλα μ ειπε ο γιαττος δε πειραζει με μια μερα αποκλιση...ο,τι ειναι να φανει θα φανει. Εμενα σκεψου ηταν 9 πιο κατω πεθαινεις κ μ λεει δεν εγινε καν ωορηξια τπτ

 

..εσενα τι σ ειπε τον ρωτησες τ γιατρο σ γ τ προγεστερονη?

Εάν πάω σήμερα 22 μέρα του κύκλου, 5 ή ώρα που σχολάω να τη κάνω από μόνη μου πειράζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Ναι θα του το πω, κι ας μην κάνουμε διέγερση μήπως τη κάνω κάθε μήνα. Εσύ παίρνεις δλδ φάρμακα και κάνει την ένεση; Σ ευχαριστώ πολύ 🥰

Εγω παιρνω χαπια προκλησης αλλα δεν εκανα ενεση σε κανενα κυκλο δεν ειναξ κ απαραιτητο να κανεις ενεση.αλλα μετρηση προγεστερονης παντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ChrisElen είπε:

Εάν πάω σήμερα 22 μέρα του κύκλου, 5 ή ώρα που σχολάω να τη κάνω από μόνη μου πειράζει;

Κ γω απο μονη μ πηγα 22ημερα. Δεν εχεις να χασεις κατι αν ειναι να δειξει οτι εγινε ωορηξια θα δειξει κ 22ημερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η arntalia είπε:

Κ γω απο μονη μ πηγα 22ημερα. Δεν εχεις να χασεις κατι αν ειναι να δειξει οτι εγινε ωορηξια θα δειξει κ 22ημερα 

Η ώρα δεν παίζει ρόλο; Τέλεια θα πάω μόλις σχολάσω να κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Η ώρα δεν παίζει ρόλο; Τέλεια θα πάω μόλις σχολάσω να κάνω!

Για την ωρα δεν μ ειπε κατι ειναι η αληθεια.εγω παντα πρωι πηγαινω...πηγαινε εσυ αλλα.μηπως να τον παρεις κ ενα τηλ να δουμε τ θα σ πει γ την ωρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Παρασκευή περιμένω περίοδο και έκανα τεστ σήμερα self clear και ήταν αρνητικό 😟🥺 κουράστηκα....🥺 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Για την ωρα δεν μ ειπε κατι ειναι η αληθεια.εγω παντα πρωι πηγαινω...πηγαινε εσυ αλλα.μηπως να τον παρεις κ ενα τηλ να δουμε τ θα σ πει γ την ωρα ?

Nαι πρέπει να γίνει μόνο πρωινές ώρες διάβασα. Δεν πειράζει στον επόμενο κύκλο. Σ ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Παρασκευή περιμένω περίοδο και έκανα τεστ σήμερα self clear και ήταν αρνητικό 😟🥺 κουράστηκα....🥺 

 

 

😔 είναι λόγια απογοητεύσης, μόλις αδιαθετήσεις θα ξανά βρεις τη δύναμη σου για νέα προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Nαι πρέπει να γίνει μόνο πρωινές ώρες διάβασα. Δεν πειράζει στον επόμενο κύκλο. Σ ευχαριστώ!

Ευχομαι ο επομενος να ειναι τυχερος κ να σ δειξει μια καλη τιμη🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Παρασκευή περιμένω περίοδο και έκανα τεστ σήμερα self clear και ήταν αρνητικό 😟🥺 κουράστηκα....🥺 

 

 

Αααχχχχ αυτη η απογοητευση των αρνητικων τεστ🙁ποσο στεναχωρο!!!περιμενε τν επομενο κυκλο κοριτσι μου να κανεις τη προσπαθεια σου και να μη τα παρατας...ολες μας να μη τα παραταμε!!!!!🙏🙏🙏ευχομαι το καλοκαιρι αυτο να ειναι διαφορετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Δεν κάνεις αύριο ένα τεστάκι αν δεν έρθει...γιατί σαν πολλά μαζεμένα τα βλέπω!

@anna_30 μου εσένα σου ήρθε τελικά;;; Χαλάρωσε...απόλαυσε το καλοκαίρι....απολαύστε τις βραδινές βόλτες στην Αθήνα...ο ένας τον άλλο και που ξέρεις αυτή η χαλαρή και ερωτική διάθεση να βοηθήσει....

ναι κορίτσι μου..αδιαθέτησα χθες..στην ώρα της..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε..είχαμε πάει σκ στο χωριό μας και σήμερα πάλι τα κεφάλια μέσα..ξεκίνησαν και οι ζέστες Αθήνα και έχουμε ακόμη μέλλον με το καλοκαιράκι..από την Παρασκευή είμαι χάλια με ζαλάδες..ειδικά από το απόγευμα και μετά είναι σαν να κλείνει ο γενικός..ζαλίζομαι και θέλω να κοιμηθώ όπου βρίσκομαι..

Σε άλλα νέα είπαμε με τον σύντροφο να ξεκινήσει πάλι τις βιταμίνες που έπαιρνε προληπτικά όπως και εγώ και να το αφήσουμε στο χαλαρό..αν μέχρι Αύγουστο δεν έχουμε πετύχει κάτι θα πάμε για εξετάσεις...

αυτά τα νέα μου..  @annie! κοπέλα μου πως είσαι; 

Να απολαυσεις τον αντρουλη σου να κανετε πολλες βολτες στη Αθηνα π θα ειναξ κ αδεια λογω καλοκαιριου κ να απολαυσεις το καλοκαιρι σου.ευχομαι τον αλλο μηνα να μας εχεις ευχαριστα νεα🙏❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Παρασκευή περιμένω περίοδο και έκανα τεστ σήμερα self clear και ήταν αρνητικό 😟🥺 κουράστηκα....🥺 

 

 

Πέντε μέρες νωρίτερα? Μάλλον είναι λίγο νωρίς. Κάνε λίγο υπομονή μέχρι τουλάχιστον την Τετάρτη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ChrisElenκορίτσι μ δ την κανουμε την προγεστερονη την 21η μερα τ κύκλου. Εννοείται δ θα παε από μονη σου να την κάνεις. Την μετραμε 7 μερες μετα την ωορηξια. Σε εναν κυκλο 28 ημερων που υποτίθεται κανεις ωορηξια 14η μερα την μετρας την 21η. Οταν δ ξέρεις την μερα ωορηξιας δεν πας ετσι να την κανεις. Κανονικά θελει παρακολούθηση ωορηξιας απο γιατρο, αρχικά να βρείτε οτι εγινε ωορηξια και το ποτε, και μετα απο 7 μερες πας για έλεγχο προγεστερονης.

@marinamanoulitsa ρε κοπελια τοσο νωρις δεν υπαρχει περίπτωση να εδειχνε. Ειναι πολυ πολυ νωρις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@ChrisElenκορίτσι μ δ την κανουμε την προγεστερονη την 21η μερα τ κύκλου. Εννοείται δ θα παε από μονη σου να την κάνεις. Την μετραμε 7 μερες μετα την ωορηξια. Σε εναν κυκλο 28 ημερων που υποτίθεται κανεις ωορηξια 14η μερα την μετρας την 21η. Οταν δ ξέρεις την μερα ωορηξιας δεν πας ετσι να την κανεις. Κανονικά θελει παρακολούθηση ωορηξιας απο γιατρο, αρχικά να βρείτε οτι εγινε ωορηξια και το ποτε, και μετα απο 7 μερες πας για έλεγχο προγεστερονης.

@marinamanoulitsa ρε κοπελια τοσο νωρις δεν υπαρχει περίπτωση να εδειχνε. Ειναι πολυ πολυ νωρις.

Ααααααααα γι αυτό δεν την έχω κάνει αυτή την εξέταση. Κατάλαβα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@ChrisElen ναι βρε αγάπη μου, θα βγουν ότι να ειναι αποτελεσματα και θα στεναχωρεθεις διχως λογο. Ποσο καιρο προσπαθείτε θυμησε μου. 

Προσπαθούμε από το κύκλου του Νοέμβρη 2022. Αλλά το 2023 εμφάνισα 3 φορές πολύποδα (υστεροσκόπηση 3 φορές) με αποτέλεσμα να μας πήγε πολύ πίσω. Μόλις καθάρισα από τους πολύποδες Οκτώβρη του 2023 σε 2 μήνες είχα σύλληψη αλλά δεν πήγε σωστά 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ChrisElen εχεις γιατρο εξειδεικευμενο στην υπογονιμοτητα να σε παρακολουθεί? Εχετε κανει ολες τιε εξετασεις να φανταστώ εφόσον εφτασες στην υστεροσκοπηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@ChrisElen εχεις γιατρο εξειδεικευμενο στην υπογονιμοτητα να σε παρακολουθεί? Εχετε κανει ολες τιε εξετασεις να φανταστώ εφόσον εφτασες στην υστεροσκοπηση.

Ναι σ' όλα χαχαχα. Έχουμε κάνει και μια προσπάθεια σπερματέγχυσης.

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@ChrisElen εχεις γιατρο εξειδεικευμενο στην υπογονιμοτητα να σε παρακολουθεί? Εχετε κανει ολες τιε εξετασεις να φανταστώ εφόσον εφτασες στην υστεροσκοπηση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε..είχαμε πάει σκ στο χωριό μας και σήμερα πάλι τα κεφάλια μέσα..ξεκίνησαν και οι ζέστες Αθήνα και έχουμε ακόμη μέλλον με το καλοκαιράκι..από την Παρασκευή είμαι χάλια με ζαλάδες..ειδικά από το απόγευμα και μετά είναι σαν να κλείνει ο γενικός..ζαλίζομαι και θέλω να κοιμηθώ όπου βρίσκομαι..

Σε άλλα νέα είπαμε με τον σύντροφο να ξεκινήσει πάλι τις βιταμίνες που έπαιρνε προληπτικά όπως και εγώ και να το αφήσουμε στο χαλαρό..αν μέχρι Αύγουστο δεν έχουμε πετύχει κάτι θα πάμε για εξετάσεις...

αυτά τα νέα μου..  @annie! κοπέλα μου πως είσαι; 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

@annie! ας είσαι εσύ η τυχερή της τριάδας μας. Πες μας τα νέα σου🧿

Καλησπέρα κορίτσια μου, πριν λίγο αδιαθέτησα.. Εγγλεζα στην ώρα της ακριβώς 14ΜΤΩ. Δεν πειράζει πάμε στον επόμενο.. Είμαι μέσα στο όριο της Ζαιρας μας.. (Μάιο είπε η αγαπημένη αλλά είχε τονίσει +-3 μήνες..) @Παρασκευαιδου με βλέπεις στη γυάλα σου αγαπημένη ή έχω ακόμα;;;;

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Παρασκευή περιμένω περίοδο και έκανα τεστ σήμερα self clear και ήταν αρνητικό 😟🥺 κουράστηκα....🥺 

 

 

Ελα κοριτσάκι μου γλυκό μη σε παίρνει από κάτω!!! Είναι πολύ νωρίς ακόμα. Αν έχεις κουραστεί να μετράς μέρες, τεστ κλπ άστο.. Περνα καλά με τον άντρα σου κ όταν ειναι να έρθει θα έρθει αγαπημένη μου!!! Εμένα η βιοχημική ήρθε όταν δεν υπολόγιζα τίποτα.. Ούτε που ήξερα ποτε έκανα ωορρηξία.. Θα έρθει κ το 3ο απλά για κάποιο λόγο σε ταλαιπωρεί λίγο.. Εχε πίστη !!❤️❤️🌈🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Παρασκευή περιμένω περίοδο και έκανα τεστ σήμερα self clear και ήταν αρνητικό 😟🥺 κουράστηκα....🥺 

 

 

Μαρινακι συμφωνώ κι εγώ με τα κορίτσια είναι πολύ νωρίς - μέχρι την Παρασκευή είναι 5 μέρες! Εγώ λέω να μη κάνεις αλλά τεστ, χαλάρωσε κι αν την Παρασκευή έχεις καθυστέρηση επανέλαβε. Κι αν ακόμα δεν, μη το βάζεις κάτω! Καλοκαιράκι είναι, περνά καλά και θα έρθει με το καλό το μωράκι σου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Παρασκευή περιμένω περίοδο και έκανα τεστ σήμερα self clear και ήταν αρνητικό 😟🥺 κουράστηκα....🥺 

 

 

κοπέλα μου...ίσως είναι νωρίς να δείξει..μην απογοητεύεσαι ακομη..γνωρίζω πολύ καλά πως νιώθεις..ήμουν έτσι πριν λίγες μέρες..έχε πίστη..θα ερθει το 3ο παιδάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα ναι σωστά νομίζω σε είχα ξανά ρωτήσει 😅 τώρα το θυμήθηκα η μνήμη δεν είναι και το δυνατό μου σημείο ξεχναω εύκολα η άτιμη 😂 αντε ωραία να περάσετε καλά τώρα που μπορείτε γιατί μετά θα έχουμε αγώνα με ξενύχτι και με 2 παιδεία στο σπίτι  σε αγχώνει καθόλου αυτό εσενα; Πως θα είναι με δυο παιδεία σπίτι; Και εγω με ρυθμούς χελώνας το πάω είναι η αλήθεια απλά εδώ στο χωριό πρέπει όλα αυτά που θέλω να τα κάνω παραγγελία όποτε θέλουν και καποιες μερες να μου τα στείλουν 
    • Όχι εμείς δεν θα έλεγα οτι μοιάζουμε αλλα ξέρεις λέμε μετά χρόνια με τα χρόνια τα ζευγάρια αρχίζουν και μοιάζουν μεταξύ τους 😂 αλλα ο αντρας μου, με τον αδερφό μου μοιάζουν πολύ λες και είναι αυτοί αδέρφια ένα πράγμα 😂 απλά ο αδερφός μου είναι λίγο πιο ψηλός 1,73 
    • Εχω ηδη ενα αγγελουδι που κοντευει να γινει δυο χρονων. Ελπίζουμε να ερθει και ενα μωρακι ακομα να ολοκληρωσει την οικογενεια μας.
    • Έλα βρε κορίτσι μου μπράβο μπράβο μπράβο !!!!! Πολλά συγχαρητήρια σου εύχομαι με το καλοοοοο 🥳🥳🥳🥳🥳🥳 Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι κορίτσι μου 🌈  @Antonia2 κορίτσι μου ούτε για εσενα γνώριζα ότι είσαι εγκυουλα με το καλο και σε ένα κορίτσι μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι 🥳🥳🥳🥳 @Xrisa95 εύχομαι και στις 3 σας κορίτσια μου να έχετε γερα μωράκια 🌈🌈🌈 πολυ χάρηκα 🍼🍼🍼
    • Ε μπα άμα ήταν δυδιμα δεν θα ήταν πιο μεγαλη η χοριακη? Όχι να μου δώσαν άλλης κοπέλας αποκλείεται γιατί είχε το όνομα μου αμκα κτλ.... δε ξέρω τι έγινε.μπορεί οι αντιβιωσεις που επινα συγχρόνως να έκαναν δουλεια να καθάρισαν τα μικρόβια. Βάζω κ κολπικα υποθετα έβα προβειοτικα.  Κρατάω μικρό καλάθι γιατί μπορεί κ όλο αυτό να μην εξελιχθεί καλά ότι γίνει! Θα το παλέψουμε!!! Θα προσέχω όσο μπορώ και όλα καλά!!! Είναι σίγουρα περίεργο όλο αυτό με τις χοριακες αλλά τελικά η επιστήμη είναι πάνω από εμάς! Εύχομαι και σε εσάς να αποκτήσετε οτι ποθεί η καρδιά σας αν δε τα έχετε αποκτήσει ακόμα!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...