Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια πως είστε; εμένα από ότι φαίνεται σήμερα 19η μέρα του κύκλου είναι το peak και όχι χθες που το υπολόγιζα,  παρατήρησα ότι τα έντονα τεστ κρατάνε 2 μέρες και σε προηγούμενο κύκλο, συμβαίνει και σε καμιά άλλη κοπέλα αυτό;

20240602_182727.jpg

κορίτσι μου και εγω το πικ σου χθες το βλέπω και μάλιστα στο 1ο τεστ..συνεχίστε τις επαφές όσο μπορείτε και εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια μου καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες με πολλα θετικα τεστακια❤️❤️ εγω σημερα 27μερα.κυκλου κ εχω φοβερους πονους στη κοιλια απο προχθες εντονη συχνοουρια κ λευκα πηχτα κολπικα υγρα σε σημειο π να αλλαζω συνεχεια εσωρουχα. Ηλπιζα αυτο το μηνα επειδη εγινε καλη ωορηξια κ ειχα κ σωστες επαφες(λογικα) πτι κατι θα γινονταν ωστοσο σημερα στ σκουπισμα το πρωι ειδα κατι κηλιδες -βλεννες αιματος αλλα ελαχιστη...λετε να ρθει η περιοδος κ να εχασα κ αυτο τ μηνα??? Ξυπνησα με πολλα νευρα εντωμεταξυ...εγω ομως ποτε δεν ειχα συμοτωματα στη περιοδο ουτε ενα...

καλημέρα κοπέλα μου..τα συμπτώματα σου ειναι ενθαρρυντικά..ο κύκλος σου πάει μέχρι 32 μέρες; ίσως μπορέσεις να κάνεις ενα τεστάκι τις επόμενες μέρες..εύχομαι να είναι το 1ο θετικό του Ιουνίου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η arntalia είπε:

Να σ πω την αληθεια κ εμενα μ περασς απο το μυαλο να κανω ενα τεστ κ λεω αι καλα παλι αρνητικο θα ειναο κ ετσι μ εφυγε η σκεψη οπως μ ηρθε χαχαχα. Δηλαδη βλεποντας τη βλενα απογοητευτηκα. Παω καθε τρεις κ.λιγο στ μπανιο κ τσεκαρω το χαρτι κ τ εσωρουχο

Σε καταλαβαίνω να ξέρεις απόλυτα. Θα σου έλεγα να κάνεις, μόνο και μόνο γιατί έχεις μαστόρους και κουράζεσαι. Τουλάχιστον να μην δίνεις πολύ ενέργεια στο σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Κορίτσια εγώ νομίζω βγαίνω από την σειρά για τεστ. Από εχθές, 21 μέρα του κύκλου, έχω πονάκια λες και θα αδιαθετήσω αλλά όχι κρατάνε πολύ λίγο. Άρα δεν ελπίζω, έρχεται η άτιμη. Μάλιστα τόσο νωρίς συμπτώματα να μην με αφήσει καν να ελπίζω. Δεν πειράζει να έρθει για να ξεκινήσουμε πάλι!

θα σε μαλώσω..μην προδικάζεις κάτι...ξέρω ότι αυτές οι μέρες είναι οι πιο δύσκολες..υπομονή και πίστη..

θύμισε μου πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Γιατί ζαλίζεσαι; Μήπως να κάνει γενικές μήπως έχει πέσει ο σίδηρος σου; Καλά κάνατε! Αλλά να χαλαρώσεις ολοκληρωτικά, δύσκολο, αλλά μια που το είπατε να το κάνετε κιόλας. Εγώ νομίζω εκεί που δεν το περιμένεις έρχεται.

Μαζί και σ' αυτόν τον κύκλο 💪

γενικά έχω χαμηλή φερριτίνη αλλά ο σίδηρος μου είναι πολύ καλός..ποτέ δεν είχα ζαλάδες..πριν 8 μήνες έκανα τσεκ απ..αν συνεχιστούν θα πάω να κάνω ξανά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

θα σε μαλώσω..μην προδικάζεις κάτι...ξέρω ότι αυτές οι μέρες είναι οι πιο δύσκολες..υπομονή και πίστη..

θύμισε μου πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου..

Ήταν 28 μέρες αλλά μετά την απόξεση έχει αλλάξει σε 30 μέρες αλλά δεν ξέρω εάν γύρισε στο παλιό του κύκλο και πότε ακριβώς θα έρθει.

Μάλωσε με, αλλά και χθες και σήμερα όταν ξύπνησα σπασμωδικά πόναγε η κοιλία μου σαν περίοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

γενικά έχω χαμηλή φερριτίνη αλλά ο σίδηρος μου είναι πολύ καλός..ποτέ δεν είχα ζαλάδες..πριν 8 μήνες έκανα τσεκ απ..αν συνεχιστούν θα πάω να κάνω ξανά..

Μα πραγματικά ένα συνεχίσουν να το δεις. Οι ζαλάδες είναι άτιμες και θέλουν προσοχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Ήταν 28 μέρες αλλά μετά την απόξεση έχει αλλάξει σε 30 μέρες αλλά δεν ξέρω εάν γύρισε στο παλιό του κύκλο και πότε ακριβώς θα έρθει.

το καλό είναι οτι βρήκες την ωορρηξία σε αυτόν τον κύκλο..δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου να δεις πως ανταποκρίνεται μετά την απόξεση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna_30 είπε:

το καλό είναι οτι βρήκες την ωορρηξία σε αυτόν τον κύκλο..δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου να δεις πως ανταποκρίνεται μετά την απόξεση..

Ναι έχει απόλυτο δίκιο σ' αυτό. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

καλημέρα κοπέλα μου..τα συμπτώματα σου ειναι ενθαρρυντικά..ο κύκλος σου πάει μέχρι 32 μέρες; ίσως μπορέσεις να κάνεις ενα τεστάκι τις επόμενες μέρες..εύχομαι να είναι το 1ο θετικό του Ιουνίου :) 

Παει βαρια μεχρι 31 μερες ειδικα τ τελευταιο 2μηνο π εχω ξεκινησει κ την αγωγη με τα σερπαφαρ κ τις βιταμινες κ την ασκηση π με βοηθησε πολυ....ξυπνησα κ λεω οχι ρε γαμωτο μην ερθεις σε παρακαλω οταν ειδα τη βλεννη...κ η πρωτη μ σκεψη ηταν αι καλα σιγα μη μεξνω εγκυος εγκυος αφου θ μ ξαναρθει παλι περιοδος....ειμαι μεσα στη τσιτα...να φανταστειτε ηση εχω μαγειρεψει 2 φαγητα σημερα απ τα νευρα μ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η arntalia είπε:

Παει βαρια μεχρι 31 μερες ειδικα τ τελευταιο 2μηνο π εχω ξεκινησει κ την αγωγη με τα σερπαφαρ κ τις βιταμινες κ την ασκηση π με βοηθησε πολυ....ξυπνησα κ λεω οχι ρε γαμωτο μην ερθεις σε παρακαλω οταν ειδα τη βλεννη...κ η πρωτη μ σκεψη ηταν αι καλα σιγα μη μεξνω εγκυος εγκυος αφου θ μ ξαναρθει παλι περιοδος....ειμαι μεσα στη τσιτα...να φανταστειτε ηση εχω μαγειρεψει 2 φαγητα σημερα απ τα νευρα μ 

Στείλε μου το ένα χαχαχαχα Εγώ θα πω ότι όλα τα βλέπω πολύ καλά, ακόμα και τα νεύρα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Παει βαρια μεχρι 31 μερες ειδικα τ τελευταιο 2μηνο π εχω ξεκινησει κ την αγωγη με τα σερπαφαρ κ τις βιταμινες κ την ασκηση π με βοηθησε πολυ....ξυπνησα κ λεω οχι ρε γαμωτο μην ερθεις σε παρακαλω οταν ειδα τη βλεννη...κ η πρωτη μ σκεψη ηταν αι καλα σιγα μη μεξνω εγκυος εγκυος αφου θ μ ξαναρθει παλι περιοδος....ειμαι μεσα στη τσιτα...να φανταστειτε ηση εχω μαγειρεψει 2 φαγητα σημερα απ τα νευρα μ 

Δεν κάνεις αύριο ένα τεστάκι αν δεν έρθει...γιατί σαν πολλά μαζεμένα τα βλέπω!

@anna_30 μου εσένα σου ήρθε τελικά;;; Χαλάρωσε...απόλαυσε το καλοκαίρι....απολαύστε τις βραδινές βόλτες στην Αθήνα...ο ένας τον άλλο και που ξέρεις αυτή η χαλαρή και ερωτική διάθεση να βοηθήσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Δεν κάνεις αύριο ένα τεστάκι αν δεν έρθει...γιατί σαν πολλά μαζεμένα τα βλέπω!

@anna_30 μου εσένα σου ήρθε τελικά;;; Χαλάρωσε...απόλαυσε το καλοκαίρι....απολαύστε τις βραδινές βόλτες στην Αθήνα...ο ένας τον άλλο και που ξέρεις αυτή η χαλαρή και ερωτική διάθεση να βοηθήσει....

@ditaki μου το σκεφτομαι αλλα ξερεις με  κραταει οτι δεν θελω να ξαναδω ενα αρνητικο τεστ ακομη!!! Ειναι η ψυχολογια μ χαλια λειπει κ ο συζυγος ολη μερα λογω δουλειας κ εξμαξ μονη μ ολη μερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Στείλε μου το ένα χαχαχαχα Εγώ θα πω ότι όλα τα βλέπω πολύ καλά, ακόμα και τα νεύρα χαχα

@ChrisElenνα στο στειλω ευχαριστως κοπελα μου...αντε ν δουμε. Θα σας κρατω ενημερες...εχω τρελαθει ανα 5 λεπτα παω στ μπανιο κ κοιταω κ λεω μην ερθεις μην....εμμονικη. τπυλαχιστον τν προηγουμενο μηνα ηξερα επειδη ειχα εξετασεις κατω απο τα ορια οτι δε πετυχαμε κατι κ ηρθε στην ωρα της....τωρα π εχω τοπ εξετασεις κ ειδικα προγεστερονη 33 π αντιστοθχει σε τιμη καλης ωορηξιας κ ισως συλληψης απ οτι μ ειπαν καπως πηρα τα πανω μου τοτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η arntalia είπε:

@ChrisElenνα στο στειλω ευχαριστως κοπελα μου...αντε ν δουμε. Θα σας κρατω ενημερες...εχω τρελαθει ανα 5 λεπτα παω στ μπανιο κ κοιταω κ λεω μην ερθεις μην....εμμονικη. τπυλαχιστον τν προηγουμενο μηνα ηξερα επειδη ειχα εξετασεις κατω απο τα ορια οτι δε πετυχαμε κατι κ ηρθε στην ωρα της....τωρα π εχω τοπ εξετασεις κ ειδικα προγεστερονη 33 π αντιστοθχει σε τιμη καλης ωορηξιας κ ισως συλληψης απ οτι μ ειπαν καπως πηρα τα πανω μου τοτε...

Ολόψυχα στο εύχομαι!! Και θεωρώ ότι πέτυχε όντως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ChrisElen είπε:

Ολόψυχα στο εύχομαι!! Και θεωρώ ότι 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ChrisElen είπε:

Ολόψυχα στο εύχομαι!! Και θεωρώ ότι πέτυχε όντως!!!!

Μακαρι τι να πω...λεω θεε μου κανε οτι καταλαβαινεις δε μπορω αλλο εχουν σπασει τα νευρα μ. Θα δω πως θα παει με τις βλεννες κ αν συνεχιστουν κ αυριο θα κανω ενα τεστ αλλα μγπως ειναι κ νωρις δε ξερω τ να πω...εγω μεσα μ πιστευω οχι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

@ChrisElenνα στο στειλω ευχαριστως κοπελα μου...αντε ν δουμε. Θα σας κρατω ενημερες...εχω τρελαθει ανα 5 λεπτα παω στ μπανιο κ κοιταω κ λεω μην ερθεις μην....εμμονικη. τπυλαχιστον τν προηγουμενο μηνα ηξερα επειδη ειχα εξετασεις κατω απο τα ορια οτι δε πετυχαμε κατι κ ηρθε στην ωρα της....τωρα π εχω τοπ εξετασεις κ ειδικα προγεστερονη 33 π αντιστοθχει σε τιμη καλης ωορηξιας κ ισως συλληψης απ οτι μ ειπαν καπως πηρα τα πανω μου τοτε...

Τις εξετάσεις προγεστερόνης σε ποία μέρα του κύκλου την κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ChrisElen είπε:

Τις εξετάσεις προγεστερόνης σε ποία μέρα του κύκλου την κάνεις;

Την 21 μερα κυκλου καμω προγεστερονη κ οιστραδιολη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Τις εξετάσεις προγεστερόνης σε ποία μέρα του κύκλου την κάνεις;

Η προγεστερονη μ ηταν 32 ενω στ 1ο κυκλο 0.5 μολις κ η οιστραδιολη μου 466 ενω στον 1ο μολις 46

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Την 21 μερα κυκλου καμω προγεστερονη κ οιστραδιολη 

Εμένα πχ που έπεσε Κυριακή χθες, δεν μπορώ να την κάνω άλλη μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Εμένα πχ που έπεσε Κυριακή χθες, δεν μπορώ να την κάνω άλλη μέρα;

Κανονικα πρεπει 21η μερα. Ετυχε να την κανω 22ημερα στ προηγουμενο κυκλο επειδη επεφτε κ σε μενα κυριακη αλλα μ ειπε ο γιαττος δε πειραζει με μια μερα αποκλιση...ο,τι ειναι να φανει θα φανει. Εμενα σκεψου ηταν 9 πιο κατω πεθαινεις κ μ λεει δεν εγινε καν ωορηξια τπτ

 

..εσενα τι σ ειπε τον ρωτησες τ γιατρο σ γ τ προγεστερονη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κανονικα πρεπει 21η μερα. Ετυχε να την κανω 22ημερα στ προηγουμενο κυκλο επειδη επεφτε κ σε μενα κυριακη αλλα μ ειπε ο γιαττος δε πειραζει με μια μερα αποκλιση...ο,τι ειναι να φανει θα φανει. Εμενα σκεψου ηταν 9 πιο κατω πεθαινεις κ μ λεει δεν εγινε καν ωορηξια τπτ

 

..εσενα τι σ ειπε τον ρωτησες τ γιατρο σ γ τ προγεστερονη?

Δεν με έχει βάλει πότε να κάνω εξέταση προγεστερόνης είναι η αλήθεια. Γι' αυτό σε ρώτησα τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...