Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα έχει αρκετές μερες που έχει αίμα η μύτη μου  αύριο γίνομαι 30 εβδ 

δεν τρέχει το αίμα οπως λες εσυ αλλά όταν την φυσάω βγάζει συνέχεια αιμα  🤷‍♀️

οσο για τα αιμοπετάλια δεν μου έτυχε εμένα δέν γνωριζω 

Η μύτη εμένα από την αρχή της εγκυμοσύνης ήταν μπουκωμενη και με λίγο αίμα ξερό, αλλά από τη ζέστη άνοιξε το αριστερό ρουθούνι... 

Θα πάω σε αιματολόγο για να δούμε για τα αιμοπετάλια, δεν αγχώνομαι.. ξέρω γενικά ότι σαν προφίλ κ με τον αδερφό μου έχουμε χαμηλά αιμοπετάλια, απλά να το δω αν οφείλεται στην εγκυμοσύνη που έπεσαν κάτω από το όριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Μπαίνω να σας γραψω τ νέα μου! @elbeμου νομίζω πως η @Girly είχε χαμηλα αιμοπετάλια στην πρώτη εγκυμοσύνη και όλα πήγαν μια χαρά!!! 🙏😍❤️

εγω τα δικά μου νέα είναι ότι σήμερα είχα το πρώτο ραντεβού με το γιατρό τ νοσοκομείου!!! Είναι φοβερός κορίτσια!!! Υπέροχος! Ήρεμος κατατοπιστικός αναλυτικός με κάθε λεπτομέρεια! Έφυγα κ δν είχα καμία απορία !!! Είμαι ηρεμη! Είμαι αισιόδοξη , είμαι καλά και ειδαμε το μωρακι μου 10εβδοναδων ανθρωπάκι ν έχει γίνει ! Μ έδειξε κ εικόνα από μέσα πως είναι στη φωλίτσα του και είναι έρωτας ❤️😍❤️🥹😍!!! Τρελάθηκα! Έχουμε 167 παλμούς! Μ είπε ότι όλα είναι τέλεια !!! Και όλα θ πάνε πολύ καλά! Μ είπε ν μειώσουμε τη προγεστερονη! Κόβω από σήμερα τη κολπική γελη , την άλλη βδομάδα τις ενέσεις και μετά την αυχενική διαφάνεια και τα ουτροτζεσταν !!!! Δν υπάσχει κανένας λόγος μ λέει ν παίρνεις προγεστερονη! Το μωρό είναι πολύ καλά δεμένο πάνω σου!!! Αχ κορίτσια μουυυυυυ είμαι τόσο χαρούμενη 😍😍

οσον αφορά τ συμπτώματα και γώ μπορώ ν πω πως μετά τις 3 4 η ώρα ξεκινάω ν μπαίνω σε καράβι! Ναυτία φουλ παρόλο που παίρνω κ το χάπι , ιδιαίτερα κατά τις 7 8 η ώρα και μέχρι 12 νιλα κακια είμαι!!! Ας ελπίσουμε ν σταματήσουμε σε δυο βδομαδες! Και τώρα που θ αρχίσω ν μειώνω κ την προγεστερονη να ελαττωθούν και τ συμπτώματα! Πάντως @Θέτις Κ. νυχτοπούλια τ βλέπω τ μωρά μας! Βραδινές ναυτίες! 
θ κλείσω και αυχενική διαφάνεια μετά του Αγίου πνεύματος για ν είναι κ π άντρας μ εδώ!!!! Αύριο θ πάω ν κάνω τις εξετάσεις της αιματολόγου! 

Όλα πάνε τέλεια Κατερίνα!!! Απόλαυσε το!!! Κι όσο το βλέπεις σε κάθε εξέταση να μεγαλώνει είναι ακόμη πιο όμορφο!!!!!♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η elbe είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! @ΛΕΥΚΗσυγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Σου εύχομαι μια τελειομηνη κύηση και να την απολαύσεις!!!!

Εγώ κορίτσια μου σήμερα 26 εβδομάδων ακριβώς κ η μύτη δύο μέρες τώρα ματώνει στον ύπνο μου από τη ζέστη...κ υποψιάζομαι ότι αν συνεχίσει έτσι η ζέστη θα έχω κάθε μέρα την ίδια κατάσταση... Επίσης, είναι κάποια κοπέλα που να έπεσαν τα αιμοπετάλια της κάτω από το όριο στην εγκυμοσύνη;;

Ώχου βρε κορίτσι μου... Τι τραβάς κι εσύ;;; Εγώ δεν έχω ιδέα γι' αυτά. Μόνο μπούκωμα είχα λόγω αλλεργικής ρινίτιδας. Με τα αιμοπετάλια δεν είχα ποτέ θέμα, μόνο με τον αιματοκρίτη. Ο γιατρός σου τι σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλά. Εγώ θα σου ευχηθώ να έχεις υπομονή γιατί βλέπω πως ο καύσωνας δεν παλεύεται και όσες είστε σε προχωρημένη εγκυμοσύνη δυσκολεύεστε. Μακάρι να σταματήσει και η ταλαιπωρία με την μύτη σου,

Εμένα προς το παρόν είναι συνέχεια βουλωμένη η μύτη μου. 

Σε ευχαριστώ πολύ Λευκή μου!! Έτσι ήμουν κι εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης... πριν ακόμη φτάσω στη μέρα της πρώτης χοριακής (μετά από εξωσωματική)... Αυτό το μπούκωμα μπορεί να έρχεται και να φεύγει διαρκώς....κι όσο φουσκώνει η κοιλίτσα δυσκολεύει κ η αναπνοή....αλλά καλά να είναι τα μπουμπούκια μας κι ας ταλαιπωρουμαστε εμείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

 

σας ευχαριστώ κορίτσια ❤️  εντωμεταξύ έχω χαωθεί με τις οδηγίες που δίνουν για τις επαφές στις γόνιμες..εσας σας έχει πει κάτι συγκεκριμένο ο γυναικολόγος;

εγω θυμαμαι ο πρωτοσ γιατροσ μου ειπε οσεσ πιο πολλεσ επαφες μπορειτε.

η δευτερη γιατρος μου ειπε αναλογα με το ποτε θα βγει θετικο το τεστ πχ αν το βρω πρωι μεσημερι σιγουρα επαφη το βραδυ, το πρωι τησ επομενησ κ ξανα το βραδυ κ το πρωι τησ επομμενης. (αν μπορειτε) αν το βρω θετικο το βραδυ μου ειπε μπορω κ το ιδιο βραδυ, το πρωι το επομενο το βραδυ σιγουρα, κ το πρωι κ αν μπορουμε κ το βραδυ... αυτα μου τα ειπε όταν ηδη φτασαμε στο 2ο χρόνο προσπαθειας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Μπαίνω να σας γραψω τ νέα μου! @elbeμου νομίζω πως η @Girly είχε χαμηλα αιμοπετάλια στην πρώτη εγκυμοσύνη και όλα πήγαν μια χαρά!!! 🙏😍❤️

εγω τα δικά μου νέα είναι ότι σήμερα είχα το πρώτο ραντεβού με το γιατρό τ νοσοκομείου!!! Είναι φοβερός κορίτσια!!! Υπέροχος! Ήρεμος κατατοπιστικός αναλυτικός με κάθε λεπτομέρεια! Έφυγα κ δν είχα καμία απορία !!! Είμαι ηρεμη! Είμαι αισιόδοξη , είμαι καλά και ειδαμε το μωρακι μου 10εβδοναδων ανθρωπάκι ν έχει γίνει ! Μ έδειξε κ εικόνα από μέσα πως είναι στη φωλίτσα του και είναι έρωτας ❤️😍❤️🥹😍!!! Τρελάθηκα! Έχουμε 167 παλμούς! Μ είπε ότι όλα είναι τέλεια !!! Και όλα θ πάνε πολύ καλά! Μ είπε ν μειώσουμε τη προγεστερονη! Κόβω από σήμερα τη κολπική γελη , την άλλη βδομάδα τις ενέσεις και μετά την αυχενική διαφάνεια και τα ουτροτζεσταν !!!! Δν υπάσχει κανένας λόγος μ λέει ν παίρνεις προγεστερονη! Το μωρό είναι πολύ καλά δεμένο πάνω σου!!! Αχ κορίτσια μουυυυυυ είμαι τόσο χαρούμενη 😍😍

οσον αφορά τ συμπτώματα και γώ μπορώ ν πω πως μετά τις 3 4 η ώρα ξεκινάω ν μπαίνω σε καράβι! Ναυτία φουλ παρόλο που παίρνω κ το χάπι , ιδιαίτερα κατά τις 7 8 η ώρα και μέχρι 12 νιλα κακια είμαι!!! Ας ελπίσουμε ν σταματήσουμε σε δυο βδομαδες! Και τώρα που θ αρχίσω ν μειώνω κ την προγεστερονη να ελαττωθούν και τ συμπτώματα! Πάντως @Θέτις Κ. νυχτοπούλια τ βλέπω τ μωρά μας! Βραδινές ναυτίες! 
θ κλείσω και αυχενική διαφάνεια μετά του Αγίου πνεύματος για ν είναι κ π άντρας μ εδώ!!!! Αύριο θ πάω ν κάνω τις εξετάσεις της αιματολόγου! 

μπραβο κοριτσι μου πολύ ωραια νεα έχεις!!! με το καλο :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

εγω θυμαμαι ο πρωτοσ γιατροσ μου ειπε οσεσ πιο πολλεσ επαφες μπορειτε.

η δευτερη γιατρος μου ειπε αναλογα με το ποτε θα βγει θετικο το τεστ πχ αν το βρω πρωι μεσημερι σιγουρα επαφη το βραδυ, το πρωι τησ επομενησ κ ξανα το βραδυ κ το πρωι τησ επομμενης. (αν μπορειτε) αν το βρω θετικο το βραδυ μου ειπε μπορω κ το ιδιο βραδυ, το πρωι το επομενο το βραδυ σιγουρα, κ το πρωι κ αν μπορουμε κ το βραδυ... αυτα μου τα ειπε όταν ηδη φτασαμε στο 2ο χρόνο προσπαθειας 

ρωτάω γιατί ακούω διάφορα..εμένα και οι 2 μου είπαν απλά να έχουμε επαφές 2-3 φορές την εβδομάδα..και η 2η μου είπε σε σχέση με τις γόνιμες ότι αν έχω κύκλο 28 ημερών να κάνω 11-13-14 και σε επόμενο κύκλο 11-12-14.. κάπως έτσι..γιατί μου είπε αποδυναμώνεται το σπέρμα με το συνεχόμενο..όπως και όταν γίνεται πολλές φορές μέσα στην μερα ότι μόνο την 1η φορά υπάρχουν ικανα και σε μεγάλη ποσότητα..🙊 με τα τεστ δεν ήταν πολύ υπέρ οπότε δεν μου είπε με βάση αυτά..

δύσκολο το πρωι για εμας λόγω δουλειάς..μόνο αν πέφτει σκ.. θετικό είχα χθες 11η μέρα και επαφές 5η,6η,8η,10η και 11η..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna_30 είπε:

ρωτάω γιατί ακούω διάφορα..εμένα και οι 2 μου είπαν απλά να έχουμε επαφές 2-3 φορές την εβδομάδα..και η 2η μου είπε σε σχέση με τις γόνιμες ότι αν έχω κύκλο 28 ημερών να κάνω 11-13-14 και σε επόμενο κύκλο 11-12-14.. κάπως έτσι..γιατί μου είπε αποδυναμώνεται το σπέρμα με το συνεχόμενο..όπως και όταν γίνεται πολλές φορές μέσα στην μερα ότι μόνο την 1η φορά υπάρχουν ικανα και σε μεγάλη ποσότητα..🙊 με τα τεστ δεν ήταν πολύ υπέρ οπότε δεν μου είπε με βάση αυτά..

δύσκολο το πρωι για εμας λόγω δουλειάς..μόνο αν πέφτει σκ.. θετικό είχα χθες 11η μέρα και επαφές 5η,6η,8η,10η και 11η..

κ εμενα ο πρωτος γιατρος μου είπε αναλογα τον κύκλο μου να ξεκινώ πχ 11η μερα μέχρι 16η ημερα επαφες 

η αλλη μου το είπε για πιο στοχευμενες επαφες! γιατι κ με υπερηχο να δεις ωορρηξία θα σου πει παλι ποτε να εχεις επαφή ή αν βάλεις κ την ένεση για πιο σιγουριά παλι θα σου πει για στοχευμενη επαφη! 

αλλα εγω την πρώτη φορά είχα μια επαφη την 6η ημερα, την 11η κ την 13η (όπου εγινε πρωι) δεν είχα κανει τεστ αλλά πιστευω ωορρηξία θα είχα την 12η η 13η ημερα. 

τωρα την δευτερη φορά είχαμε επαφες 7η, 10η, 14η, 16η πιστευω είχα ωορρηξία 15η ημερα την 14η ημερα π ειχα κανει τεστ ηταν αρνητικο το ίδιο κ την 15η και την 16η π είχα παει γγιατρό για τεστ παπ μου είχε πει ότι ήδη έγινε η ωορρηξια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

ρωτάω γιατί ακούω διάφορα..εμένα και οι 2 μου είπαν απλά να έχουμε επαφές 2-3 φορές την εβδομάδα..και η 2η μου είπε σε σχέση με τις γόνιμες ότι αν έχω κύκλο 28 ημερών να κάνω 11-13-14 και σε επόμενο κύκλο 11-12-14.. κάπως έτσι..γιατί μου είπε αποδυναμώνεται το σπέρμα με το συνεχόμενο..όπως και όταν γίνεται πολλές φορές μέσα στην μερα ότι μόνο την 1η φορά υπάρχουν ικανα και σε μεγάλη ποσότητα..🙊 με τα τεστ δεν ήταν πολύ υπέρ οπότε δεν μου είπε με βάση αυτά..

δύσκολο το πρωι για εμας λόγω δουλειάς..μόνο αν πέφτει σκ.. θετικό είχα χθες 11η μέρα και επαφές 5η,6η,8η,10η και 11η..

Καλε το τεστ έβγαζε μάτι!! Τι μάλλον βρήκα το θετικό;;🤣🤣🤣 Λοιπόν οι επαφές είναι σούπερ!! Αν κάνετε κ σήμερα έχει καλώς αλλιώς αύριο μια. Εμείς σε όσους ουρολόγους έχουμε πάει συμφωνούνε σ ένα πράγμα. Πως το σπερμα για να είναι δυνατό θέλει κάθε 2-3 μέρες εκσπερμάτωση. Οι 2πλες κ 3πλες επαφές τη μέρα δεν ωφελούν σε κάτι. Κ λένε πως στην ωορρηξία οκ κάνε κ κάθε μέρα, αλλά εάν έχεις μέρα παρα μετά κατά τη διάρκεια του κύκλου είσαι καλυμμένη. Εμένα πάλι καλά δεν είναι θετικό το τεστ ωορρηξίας, σήμερα κατάφερα κ έκανα το πρώτο μου. Ακόμα να συνέλθω από την γαστρεντερίτιδα.. Δεν τον βλέπω αυτό τον μήνα λόγω υγείας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

κ εμενα ο πρωτος γιατρος μου είπε αναλογα τον κύκλο μου να ξεκινώ πχ 11η μερα μέχρι 16η ημερα επαφες 

η αλλη μου το είπε για πιο στοχευμενες επαφες! γιατι κ με υπερηχο να δεις ωορρηξία θα σου πει παλι ποτε να εχεις επαφή ή αν βάλεις κ την ένεση για πιο σιγουριά παλι θα σου πει για στοχευμενη επαφη! 

αλλα εγω την πρώτη φορά είχα μια επαφη την 6η ημερα, την 11η κ την 13η (όπου εγινε πρωι) δεν είχα κανει τεστ αλλά πιστευω ωορρηξία θα είχα την 12η η 13η ημερα. 

τωρα την δευτερη φορά είχαμε επαφες 7η, 10η, 14η, 16η πιστευω είχα ωορρηξία 15η ημερα την 14η ημερα π ειχα κανει τεστ ηταν αρνητικο το ίδιο κ την 15η και την 16η π είχα παει γγιατρό για τεστ παπ μου είχε πει ότι ήδη έγινε η ωορρηξια. 

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλε το τεστ έβγαζε μάτι!! Τι μάλλον βρήκα το θετικό;;🤣🤣🤣 Λοιπόν οι επαφές είναι σούπερ!! Αν κάνετε κ σήμερα έχει καλώς αλλιώς αύριο μια. Εμείς σε όσους ουρολόγους έχουμε πάει συμφωνούνε σ ένα πράγμα. Πως το σπερμα για να είναι δυνατό θέλει κάθε 2-3 μέρες εκσπερμάτωση. Οι 2πλες κ 3πλες επαφές τη μέρα δεν ωφελούν σε κάτι. Κ λένε πως στην ωορρηξία οκ κάνε κ κάθε μέρα, αλλά εάν έχεις μέρα παρα μετά κατά τη διάρκεια του κύκλου είσαι καλυμμένη. Εμένα πάλι καλά δεν είναι θετικό το τεστ ωορρηξίας, σήμερα κατάφερα κ έκανα το πρώτο μου. Ακόμα να συνέλθω από την γαστρεντερίτιδα.. Δεν τον βλέπω αυτό τον μήνα λόγω υγείας..

ναι διίστανται οι απόψεις απ ότι έχω καταλάβει..και διαφορετικοί οργανισμοί..δεν ξερω και αν θα καταλάβουμε ποτέ τι λειτουργεί καλά και τι όχι τελικά..πάντως τώρα που το έψαξα, τον μήνα που έμεινα έγκυος είχαμε πέρα παρά μέρα επαφές..τριβή και δοκιμές θέλει :P 

@annie! έχεις ακόμη συμπτώματα; οι υπόλοιποι πως είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

 

ναι διίστανται οι απόψεις απ ότι έχω καταλάβει..και διαφορετικοί οργανισμοί..δεν ξερω και αν θα καταλάβουμε ποτέ τι λειτουργεί καλά και τι όχι τελικά..πάντως τώρα που το έψαξα, τον μήνα που έμεινα έγκυος είχαμε πέρα παρά μέρα επαφές..τριβή και δοκιμές θέλει :P 

@annie! έχεις ακόμη συμπτώματα; οι υπόλοιποι πως είναι;

Οι υπόλοιποι μια χαρά!!! Εγώ σήμερα είμαι καλύτερα, εχθές πήγα γαστρεντερολόγο δεν γινόταν αλλιώς (πάνω από 30 διάρροιες έκανα εχθές) κ μου ξεκίνησε αγωγή η οποία μ έπιασε ήδη κ είμαι πολυυυυυυ καλύτερα!! Μονοψήφιος ο αριθμός σήμερα!!!🥳🥳🥳 Επίσης θεωρεί δεδομένο ο γιατρός ότι κολλησα εγώ από τα παιδιά κ απλά αυτά το πέρασαν στο πόδι ενώ εμένα με ξέσκισε… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

 

ναι διίστανται οι απόψεις απ ότι έχω καταλάβει..και διαφορετικοί οργανισμοί..δεν ξερω και αν θα καταλάβουμε ποτέ τι λειτουργεί καλά και τι όχι τελικά..πάντως τώρα που το έψαξα, τον μήνα που έμεινα έγκυος είχαμε πέρα παρά μέρα επαφές..τριβή και δοκιμές θέλει :P 

@annie! έχεις ακόμη συμπτώματα; οι υπόλοιποι πως είναι;

κ μια επαφη να έχεισ κ εισαι σε ωορρηξια πάλι μπορεις να μείνεις εγκυος φτανει να βρεις το ταιμινγκ. απλά εμενα η γιατρος μου, μου είπε να το κανουμε ετσι ότν ηδη φτασααμε τον δευτερο χρονο για να πάρουμε όλα τα περιθωρια...αλλά αμα είναι να έρθει θα έρθει.!!! καλη επιτυχια μια χαρα είναι οι επαφες σου παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Οι υπόλοιποι μια χαρά!!! Εγώ σήμερα είμαι καλύτερα, εχθές πήγα γαστρεντερολόγο δεν γινόταν αλλιώς (πάνω από 30 διάρροιες έκανα εχθές) κ μου ξεκίνησε αγωγή η οποία μ έπιασε ήδη κ είμαι πολυυυυυυ καλύτερα!! Μονοψήφιος ο αριθμός σήμερα!!!🥳🥳🥳 Επίσης θεωρεί δεδομένο ο γιατρός ότι κολλησα εγώ από τα παιδιά κ απλά αυτά το πέρασαν στο πόδι ενώ εμένα με ξέσκισε… 

να πίνεις υγρά ή ηλεκτρολύτες για να μην αφυδατωθείς! υπομονή θα σε πιάσει για τα καλά η αγωγή και θα υποχωρήσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

κ μια επαφη να έχεισ κ εισαι σε ωορρηξια πάλι μπορεις να μείνεις εγκυος φτανει να βρεις το ταιμινγκ. απλά εμενα η γιατρος μου, μου είπε να το κανουμε ετσι ότν ηδη φτασααμε τον δευτερο χρονο για να πάρουμε όλα τα περιθωρια...αλλά αμα είναι να έρθει θα έρθει.!!! καλη επιτυχια μια χαρα είναι οι επαφες σου παντως

κατάλαβα κοπέλα μου..

για να δούμε..είμαι χαλαρή αυτόν τον μήνα..και σημαντικό ότι όλες τις επαφές τις ήθελα και δεν τις έκανα γιατί έπρεπε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κατάλαβα κοπέλα μου..

για να δούμε..είμαι χαλαρή αυτόν τον μήνα..και σημαντικό ότι όλες τις επαφές τις ήθελα και δεν τις έκανα γιατί έπρεπε..

Εμένα δεν μου είχε πει κάτι για τις επαφες πως να την κάνω ή εκτός αν είπε και πέρασε αρκετός καιρός  και δεν θυμάμαι 

εγω πάντως όταν βρίσκω θετικό τεστ κάνω συνεχόμενα επαφες πχ 23 ημέρα θετικό τεστ, επαφες είχα 22,23,24,25,26 και εμεινα εγκυος 🤷‍♀️ όπως είπε και η ραφ αν βρεις το σωστό τάιμινγκ και 1 επαφή είναι ακρετη 😊 εύχομαι σε 2 βδομαδες να μας στείλεις το θετικό εγκυμοσυνης σου 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

να πίνεις υγρά ή ηλεκτρολύτες για να μην αφυδατωθείς! υπομονή θα σε πιάσει για τα καλά η αγωγή και θα υποχωρήσει..

Έχω αφυδατωθει αλλά επειδη πίνω ηλεκτρολύτες κ όσα υγρά μπορώ κρατιέμαι.

Το σημαντικότερο είναι πως έγιναν οι επαφές από επιλογή κ όχι καταναγκαστικά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elbe είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! @ΛΕΥΚΗσυγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Σου εύχομαι μια τελειομηνη κύηση και να την απολαύσεις!!!!

Εγώ κορίτσια μου σήμερα 26 εβδομάδων ακριβώς κ η μύτη δύο μέρες τώρα ματώνει στον ύπνο μου από τη ζέστη...κ υποψιάζομαι ότι αν συνεχίσει έτσι η ζέστη θα έχω κάθε μέρα την ίδια κατάσταση... Επίσης, είναι κάποια κοπέλα που να έπεσαν τα αιμοπετάλια της κάτω από το όριο στην εγκυμοσύνη;;

Κορίτσι μου ! Εδώ εδώ !!!εγώ είμαι γενικά με λιγοτερα αιμοπετάλια από το κανονικό λόγω κληρονομικότητας. Λίγο λιγότερα και μεγάλα στην δική μου περίπτωση. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με παρακολουθούσαν σε δημόσιο νοσοκομείο αιματολογοι και κάθε βδομάδα πήγαινα και έκανα εξετάσεις. Οι εξετάσεις μου πάντα γινόντουσαν σε πλακάκι. Έπεφταν σταθερά κάθε βδομάδα . Προς το τέλος της εγκυμοσύνης μου ήμασταν σε εγρήγορση για το πόσο θα πέσουν και αν θα χρειαστώ τελικά μετάγγιση. Όλα πήγαν καλά και δε χρειάστηκα. 

Βέβαια εγώ δεν είχα ρινορραγίες. Το ότι έχεις ναι σημαίνει πως έχουν αρχίσει να πέφτουν για τα καλα το πάθαινα και εγώ παλαιότερα στις πολλές ζέστες και στο πολύ κρύο . Εγώ αυτό που είχα ήταν αρκετά μεγάλη ροή αίματος όταν μου έπαιρναν αίμα. Δλδ άλλαζα δύο χανσαπλαστ μετά. Γέννησα φυσιολογικά ,έκανα 6 ράμματα και όλα πήγαν κατ ευχήν. Είμαι σίγουρη πως και τώρα το ίδιο καλά θα πάνε όλα. 

Αν έχεις οποιαδήποτε απορία και μπορώ να βοηθήσω στείλε μου εδώ η προσωπικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

ρωτάω γιατί ακούω διάφορα..εμένα και οι 2 μου είπαν απλά να έχουμε επαφές 2-3 φορές την εβδομάδα..και η 2η μου είπε σε σχέση με τις γόνιμες ότι αν έχω κύκλο 28 ημερών να κάνω 11-13-14 και σε επόμενο κύκλο 11-12-14.. κάπως έτσι..γιατί μου είπε αποδυναμώνεται το σπέρμα με το συνεχόμενο..όπως και όταν γίνεται πολλές φορές μέσα στην μερα ότι μόνο την 1η φορά υπάρχουν ικανα και σε μεγάλη ποσότητα..🙊 με τα τεστ δεν ήταν πολύ υπέρ οπότε δεν μου είπε με βάση αυτά..

δύσκολο το πρωι για εμας λόγω δουλειάς..μόνο αν πέφτει σκ.. θετικό είχα χθες 11η μέρα και επαφές 5η,6η,8η,10η και 11η..

Εμένα που την ρώτησα σε σχέση με τα τεστ, μου είπε σίγουρα την ημέρα του θετικού και την επόμενη και αν είναι δυνατόν και μια μετά. Δεν ανέφερε κάτι για συγκεκριμένη στιγμή της ημέρας, δεν ξέρω αν παίζει κάποιον ρόλο. Το πρωί δεν είναι ούτε για εμάς εύκολο και  λόγω ωραρίου και λόγω διάθεσης συνήθως. Εσείς βλέπω ότι το ξεκινάτε νωρίς. Σίγουρα δεν είναι τόσες οι πιθανότητες εκείνες τις μέρες αλλ΄ά σε κάθε περίπτωση κακό δεν κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

έχει χαλάσει και το air condition στην δουλειά..δεν πήγε καλά αυτό :P όσο για τις επαφές δύσκολη πίστα ακόμα και με κλιματισμό..

Εμείς λόγω παιδιών γενικά προτιμάμε το μπάνιο.. την ντουζιέρα. 😂 είναι καλή λύση με τέτοιο καύσωνα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Εμείς λόγω παιδιών γενικά προτιμάμε το μπάνιο.. την ντουζιέρα. 😂 είναι καλή λύση με τέτοιο καύσωνα 😅

Προχωρημένες καταστάσεις! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2024 at 12:14 ΠΜ, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Να σου ζήσει ο μπεμπακος! 🎊🎉🎊🎉🎊🎉 Υγιείς και καλότυχος να είναι στη ζωή του ❤️❤️❤️ Καλή ανάρρωση κορίτσι μου❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 11ΜΤΩ και είδα αίμα στο χαρτι ,έχω και ποναλακια ,οπότε μάλλον τζίφος και αυτός ο μήνας.....

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου!

Όταν λες αίμα;;; κανονικό;;; δηλαδή κατέβηκε κανονικά η περίοδος; Έχεις ροη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Μπαίνω να σας γραψω τ νέα μου! @elbeμου νομίζω πως η @Girly είχε χαμηλα αιμοπετάλια στην πρώτη εγκυμοσύνη και όλα πήγαν μια χαρά!!! 🙏😍❤️

εγω τα δικά μου νέα είναι ότι σήμερα είχα το πρώτο ραντεβού με το γιατρό τ νοσοκομείου!!! Είναι φοβερός κορίτσια!!! Υπέροχος! Ήρεμος κατατοπιστικός αναλυτικός με κάθε λεπτομέρεια! Έφυγα κ δν είχα καμία απορία !!! Είμαι ηρεμη! Είμαι αισιόδοξη , είμαι καλά και ειδαμε το μωρακι μου 10εβδοναδων ανθρωπάκι ν έχει γίνει ! Μ έδειξε κ εικόνα από μέσα πως είναι στη φωλίτσα του και είναι έρωτας ❤️😍❤️🥹😍!!! Τρελάθηκα! Έχουμε 167 παλμούς! Μ είπε ότι όλα είναι τέλεια !!! Και όλα θ πάνε πολύ καλά! Μ είπε ν μειώσουμε τη προγεστερονη! Κόβω από σήμερα τη κολπική γελη , την άλλη βδομάδα τις ενέσεις και μετά την αυχενική διαφάνεια και τα ουτροτζεσταν !!!! Δν υπάσχει κανένας λόγος μ λέει ν παίρνεις προγεστερονη! Το μωρό είναι πολύ καλά δεμένο πάνω σου!!! Αχ κορίτσια μουυυυυυ είμαι τόσο χαρούμενη 😍😍

οσον αφορά τ συμπτώματα και γώ μπορώ ν πω πως μετά τις 3 4 η ώρα ξεκινάω ν μπαίνω σε καράβι! Ναυτία φουλ παρόλο που παίρνω κ το χάπι , ιδιαίτερα κατά τις 7 8 η ώρα και μέχρι 12 νιλα κακια είμαι!!! Ας ελπίσουμε ν σταματήσουμε σε δυο βδομαδες! Και τώρα που θ αρχίσω ν μειώνω κ την προγεστερονη να ελαττωθούν και τ συμπτώματα! Πάντως @Θέτις Κ. νυχτοπούλια τ βλέπω τ μωρά μας! Βραδινές ναυτίες! 
θ κλείσω και αυχενική διαφάνεια μετά του Αγίου πνεύματος για ν είναι κ π άντρας μ εδώ!!!! Αύριο θ πάω ν κάνω τις εξετάσεις της αιματολόγου! 

Μεγάλωσε το σπορακι σου πάνε όλα πολύ καλά μπράβο με το καλό να κανείς και την αυχενική σιγά σιγά 😊

εγω όταν έκοψα προγεστερονη κάπως ήμουν καλύτερα από ναυτιες μειώθηκαν 

με το καλοοο 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 11ΜΤΩ και είδα αίμα στο χαρτι ,έχω και ποναλακια ,οπότε μάλλον τζίφος και αυτός ο μήνας.....

Καλημέρα σου έχει ξανά έρθει 11μτω η περιοδος ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...