Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Να σας ζήσει το παιδάκι σας! Να είναι γερό και καλότυχο και εσύ να έχεις μια καλή λοχεία....

Μωρουδίλα... ❤️ ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Να σας ζήσει!!! Γερό και καλότυχο να είναι το μωράκι σας! καλή ανατροφή και καλή λοχεία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια ; Εγω σήμερα πήγα γιατρό είδε την καμπύλη μου δεν ήταν και καλή δηλαδή με έστειλε σε ενδοκρινολόγο και μου είπε ίσως αργότερα μήπως παρω ινσουλίνη θα δούμε πως θα πάει.. να δω τι θα πάει και η Ενδοκρινολογος

η Μπέμπα έχει πάει 1300γρ και μου είπε η κυλη για την ώρα δεν μπορούμε να την αξιολογήσουμε λογικά θα φύγει μετά την γεννά αλλιώς θα πάω σε χειρουργό να την κάνω θα το δούμε μετά πάντως αυτό

αυτα τα νέα μου 

εσεις τι κάνετε ; Περιμένουμε καμία κοπέλα τώρα ατα κοντά για τεστ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ; Εγω σήμερα πήγα γιατρό είδε την καμπύλη μου δεν ήταν και καλή δηλαδή με έστειλε σε ενδοκρινολόγο και μου είπε ίσως αργότερα μήπως παρω ινσουλίνη θα δούμε πως θα πάει.. να δω τι θα πάει και η Ενδοκρινολογος

η Μπέμπα έχει πάει 1300γρ και μου είπε η κυλη για την ώρα δεν μπορούμε να την αξιολογήσουμε λογικά θα φύγει μετά την γεννά αλλιώς θα πάω σε χειρουργό να την κάνω θα το δούμε μετά πάντως αυτό

αυτα τα νέα μου 

εσεις τι κάνετε ; Περιμένουμε καμία κοπέλα τώρα ατα κοντά για τεστ ; 

@Elk μου όπως και να χει θα την ρυθμίσετε την καμπύλη, φτανεις προς το τέλος σιγά σιγά,  μπράβο όλα τέλεια!!!! ❤️

Εγώ σήμερα είμαι 9η ΜΤΩ , περιμένω περίοδο μέσα στο ΣΚ

Πήρα ένα predictor early , θα το κάνω αύριο το πρωί όμως με τα πρωινά ούρα,  η μόνη ενόχληση που έχω είναι η θηλες που αν τις πιεσω-ζουλιξω πονάνε και που και που τσιμπήματα και ποναλακια χαμηλά νομίζω από την αριστερά πλευρά κυρίως αλλά μπορεί να ναι και το έντερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

@Elk μου όπως και να χει θα την ρυθμίσετε την καμπύλη, φτανεις προς το τέλος σιγά σιγά,  μπράβο όλα τέλεια!!!! ❤️

Εγώ σήμερα είμαι 9η ΜΤΩ , περιμένω περίοδο μέσα στο ΣΚ

Πήρα ένα predictor early , θα το κάνω αύριο το πρωί όμως με τα πρωινά ούρα,  η μόνη ενόχληση που έχω είναι η θηλες που αν τις πιεσω-ζουλιξω πονάνε και που και που τσιμπήματα και ποναλακια χαμηλά νομίζω από την αριστερά πλευρά κυρίως αλλά μπορεί να ναι και το έντερο 

Άντε κορίτσι μου μακάρι να μας στείλεις τα ευχάριστα αύριο το πρωί 

Αυτό με το στήθος είναι καλό σημάδι 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

@Elk μου όπως και να χει θα την ρυθμίσετε την καμπύλη, φτανεις προς το τέλος σιγά σιγά,  μπράβο όλα τέλεια!!!! ❤️

Εγώ σήμερα είμαι 9η ΜΤΩ , περιμένω περίοδο μέσα στο ΣΚ

Πήρα ένα predictor early , θα το κάνω αύριο το πρωί όμως με τα πρωινά ούρα,  η μόνη ενόχληση που έχω είναι η θηλες που αν τις πιεσω-ζουλιξω πονάνε και που και που τσιμπήματα και ποναλακια χαμηλά νομίζω από την αριστερά πλευρά κυρίως αλλά μπορεί να ναι και το έντερο 

Περιμένουμε τα νέα σου αύριο! ❤️ Μακάρι να παμε μαζί το ταξίδι αυτό. Μαζί με την @ΛΕΥΚΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ; Εγω σήμερα πήγα γιατρό είδε την καμπύλη μου δεν ήταν και καλή δηλαδή με έστειλε σε ενδοκρινολόγο και μου είπε ίσως αργότερα μήπως παρω ινσουλίνη θα δούμε πως θα πάει.. να δω τι θα πάει και η Ενδοκρινολογος

η Μπέμπα έχει πάει 1300γρ και μου είπε η κυλη για την ώρα δεν μπορούμε να την αξιολογήσουμε λογικά θα φύγει μετά την γεννά αλλιώς θα πάω σε χειρουργό να την κάνω θα το δούμε μετά πάντως αυτό

αυτα τα νέα μου 

εσεις τι κάνετε ; Περιμένουμε καμία κοπέλα τώρα ατα κοντά για τεστ ; 

Με κατάλληλη αντιμετώπιση θα ρυθμιστεί κορίτσι μου. Κ εγώ στο δεύτερο έκανα ειδική διατροφή γιατί το αμνιακό υγρό ήταν στα ανώτατα φυσιολογικά για ένα τρίμηνο όποτε προληπτικά είχα μπει σ αυτήν την διαδικασία. 
Στον ενδοκρινολόγο ποτε θα πας; Έκλεισες ραντεβού ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Με κατάλληλη αντιμετώπιση θα ρυθμιστεί κορίτσι μου. Κ εγώ στο δεύτερο έκανα ειδική διατροφή γιατί το αμνιακό υγρό ήταν στα ανώτατα φυσιολογικά για ένα τρίμηνο όποτε προληπτικά είχα μπει σ αυτήν την διαδικασία. 
Στον ενδοκρινολόγο ποτε θα πας; Έκλεισες ραντεβού ; 

Εμένα μου κάνει λίγο εντύπωση γιατί εμένα το αμνιακό υγρό από όσο ξέρω είναι φυσιολογικό, τα γρ του μωρού είναι φυσιολογικά εγω δεν είμαι και υπέρβαρη 🤷‍♀️

θα παρω αύριο μεθαύριο να κλεισω ραντεβού τώρα δεν ξέρω ποτε θα έχει διαθέσιμο ραντεβού γιατί έρχεται κάθε Τετάρτη στο διπλανό χωριό όταν μου πει θα πάω και βλέπουμε 

αν πουν και οι δυο γυναικολογος Ενδοκρινολογος να παρω θα παρω δεν θα κάνω τώρα πειράματα 🤷‍♀️ 2 μήνες έμειναν 

Απλα και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα θέμα και δεν χρειάστηκε να παρω κάτι.. το μωρο γεννήθηκε μια χαρά.. θα δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Να σας ζήσει το παιδάκι σας! Να είναι γερό και καλότυχο και εσύ να έχεις μια καλή λοχεία....

Μωρουδίλα... ❤️ ❤️❤️ 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Να σας ζήσει!!! Γερό και καλότυχο να είναι το μωράκι σας! καλή ανατροφή και καλή λοχεία! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Περιμένουμε τα νέα σου αύριο! ❤️ Μακάρι να παμε μαζί το ταξίδι αυτό. Μαζί με την @ΛΕΥΚΗ

Πολύ θα το ήθελα αυτό το ταξίδι και σκέφτομαι την στεναχώρια αν έρθει η περιοδος. Από τεστ έχω και ταινίες hometest αλλά από ότι διάβασα εδώ λένε πολλά κορίτσια πως δεν είναι πρώιμης και δεν δείχνουν πριν την καθυστέρηση, μήπως να μη κάνω ούτε το predictor αύριο; αχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Να σας ζήσει ο παίδαρος κοριτσάκι μου!!! Να είναι γέρος και τυχερος σε όλη του τη ζωή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Να σου ζήσει κορίτσι μου, να έχει πάντα υγεία και ευτυχία στη ζωή του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

@Elk μου όπως και να χει θα την ρυθμίσετε την καμπύλη, φτανεις προς το τέλος σιγά σιγά,  μπράβο όλα τέλεια!!!! ❤️

Εγώ σήμερα είμαι 9η ΜΤΩ , περιμένω περίοδο μέσα στο ΣΚ

Πήρα ένα predictor early , θα το κάνω αύριο το πρωί όμως με τα πρωινά ούρα,  η μόνη ενόχληση που έχω είναι η θηλες που αν τις πιεσω-ζουλιξω πονάνε και που και που τσιμπήματα και ποναλακια χαμηλά νομίζω από την αριστερά πλευρά κυρίως αλλά μπορεί να ναι και το έντερο 

Ευχομαι ένα μεγάλο θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Πολύ θα το ήθελα αυτό το ταξίδι και σκέφτομαι την στεναχώρια αν έρθει η περιοδος. Από τεστ έχω και ταινίες hometest αλλά από ότι διάβασα εδώ λένε πολλά κορίτσια πως δεν είναι πρώιμης και δεν δείχνουν πριν την καθυστέρηση, μήπως να μη κάνω ούτε το predictor αύριο; αχχχ

Εγώ ξέρεις τι θα απαντήσω, εεε;;;;💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Για πες για πες 😇😇😇😇

Να περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα και να πας για χοριακή!!! Καλώς ή κακώς είναι το μόνο σίγουρο αποτελέσμα κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα μου κάνει λίγο εντύπωση γιατί εμένα το αμνιακό υγρό από όσο ξέρω είναι φυσιολογικό, τα γρ του μωρού είναι φυσιολογικά εγω δεν είμαι και υπέρβαρη 🤷‍♀️

θα παρω αύριο μεθαύριο να κλεισω ραντεβού τώρα δεν ξέρω ποτε θα έχει διαθέσιμο ραντεβού γιατί έρχεται κάθε Τετάρτη στο διπλανό χωριό όταν μου πει θα πάω και βλέπουμε 

αν πουν και οι δυο γυναικολογος Ενδοκρινολογος να παρω θα παρω δεν θα κάνω τώρα πειράματα 🤷‍♀️ 2 μήνες έμειναν 

Απλα και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα θέμα και δεν χρειάστηκε να παρω κάτι.. το μωρο γεννήθηκε μια χαρά.. θα δούμε 

Εμένα η καμπύλη είχε βγει φυσιολογική αλλά τα υγρά ήταν εντός μεν αλλά στο ανώτατο δε όριο. Εγώ είμαι πολύ λεπτή 47 κιλά ούτε είχα κάποιο ιστορικό διαβήτη στην πρώτη εγκυμοσύνη ή γενικά. Όποτε κ εγώ προληπτικά μπήκα στην διαδικασία αυτή. 
 

αν είχες παθολογική καμπύλη κ στην πρώτη εγκυμοσύνη τότε πάντα υπάρχουν πιθανότητες κ στην δεύτερη για εμφάνιση διαβήτη. 

ωστόσο με τον ενδοκρινολόγο θα δείτε πως θα κινηθείτε. Όλα καλά θα πάνε. Υπομονή μόνο λίγο έμεινε ❤️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Πολύ θα το ήθελα αυτό το ταξίδι και σκέφτομαι την στεναχώρια αν έρθει η περιοδος. Από τεστ έχω και ταινίες hometest αλλά από ότι διάβασα εδώ λένε πολλά κορίτσια πως δεν είναι πρώιμης και δεν δείχνουν πριν την καθυστέρηση, μήπως να μη κάνω ούτε το predictor αύριο; αχχχ

Εγώ στην δεύτερη εγκυμοσύνη είχα κάνει predictor early την ημέρα της περιόδου κ βγήκε παρά πολυ αχνό στο 10λεπτο  κ έκανα την ίδια μέρα χοριακη κ ήταν 120.  Ίσως έτυχα ελλατωματικο αυτό πιστεύω. 

τωρα σ αυτήν την κύηση έκανα τα πρώιμης one step κ βγήκε αχνό από την 9η μέρα. 

Δν έχω εμπειρία με τα τεστ όποτε δν ξέρω κ τι να σου προτείνω. Εδώ τα κορίτσια έχουν  μεγαλύτερη εμπειρία 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Να σας ζήσει γερό κ τυχερό να είναι το αγοράκι σας!!! Καλή ανάρρωση κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Και εμένα μου είπε περπάτημα και κολύμπι είναι τα καλύτερα. Αλλά δυστυχώς έχω υπερβολική ατονία και δεν μπορώ να κάνω τίποτα από αυτά προς το παρόν. Εύχομαι στην συνέχεια να αλλάξει αυτό.

Κ εγώ είχα πολύ κούραση κ υπνηλία τον πρώτο καιρό δεν πήγαινα γυμναστική σταμάτησα, άρχισα μολις αρχισα να επανέρχομαι κάπου μετά την αυχενική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Εμένα η καμπύλη είχε βγει φυσιολογική αλλά τα υγρά ήταν εντός μεν αλλά στο ανώτατο δε όριο. Εγώ είμαι πολύ λεπτή 47 κιλά ούτε είχα κάποιο ιστορικό διαβήτη στην πρώτη εγκυμοσύνη ή γενικά. Όποτε κ εγώ προληπτικά μπήκα στην διαδικασία αυτή. 
 

αν είχες παθολογική καμπύλη κ στην πρώτη εγκυμοσύνη τότε πάντα υπάρχουν πιθανότητες κ στην δεύτερη για εμφάνιση διαβήτη. 

ωστόσο με τον ενδοκρινολόγο θα δείτε πως θα κινηθείτε. Όλα καλά θα πάνε. Υπομονή μόνο λίγο έμεινε ❤️

 

 

Ναι τώρα ότι μου πουν θα το κάνω το τι πιστεύω εγω τώρα μικρή σημασία έχει δεν το κρύβω πως έχω μια άρνηση για την ινσουλίνη δεν την θέλω (θα μου πεις και πια κοπέλα την θέλει.. )  αλλά οκ δεν θα ρισκάρω την υγεία του μωρού εννοείται.. θα κάνω υπομονή 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι τώρα ότι μου πουν θα το κάνω το τι πιστεύω εγω τώρα μικρή σημασία έχει δεν το κρύβω πως έχω μια άρνηση για την ινσουλίνη δεν την θέλω (θα μου πεις και πια κοπέλα την θέλει.. )  αλλά οκ δεν θα ρισκάρω την υγεία του μωρού εννοείται.. θα κάνω υπομονή 🥰

Λίγο μας έμεινε κορίτσι μου... Απο την αρχή λέμε πως θα κάνουμε ότι χρειαστεί για να είναι τα μωράκια μας καλά... Σιγά μην τα παρατήσουμε τώρα. ΠΆΜΕ ΔΥΝΑΤΆ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Να σας ζήσει ο παίδαρος κοριτσάκι μου!!! Να είναι γέρος και τυχερος σε όλη του τη ζωή!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...