Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Πολύ περίεργες οι μέρες αυτές της αναμονής,  είμαι 8η μέρα σήμερα με ερεθισμενες θηλες μόνο προς το παρόν 

Από την μία θέλω να περάσουν οι μέρες αλλά από την άλλη δεν θα θελα να έρθει η ακατονομαστη 

Αν η ωχρινικη μου είναι όντως 12 μέρες όπως έχω παρατηρήσει στους 2 προηγούμενους κύκλους τότε περιμένω 15 με 16 του μηνα να (μην) έρθει!

...εγώ ζαιρα δεν είμαι αλλά θα σου πω πως κατά πάσα πιθανότητα δεν θα δεις περίοδο για πολλούς πολλούς μήνες...αυτό με τις θηλές το είχα σε κάθε εγκυμοσύνη! Σου εύχομαι να είναι και εσένα έτσι. Ειδικά αν αυτό δεν το είχες ξανά ποτέ!!

@marinamanoulitsa μου εσύ και αν δεν είσαι μαχητρια...εγώ θα έλεγα να κάνεις και μια σπερματεγχυση πριν αποφασίσεις να αφήσεις το θέμα...το λέω γιατί βλέπω όλο και συχνότερα γύρω μου γυναίκες να μένουν έγκυες με την πρώτη από σπερματεγχυση ενώ προσπαθούσαν στοχευμένα για χρόνια ..

@Katiana1987 κορίτσι μου σε ευχαριστώ!! Τώρα με το καλό θα πάμε την άλλη βδομάδα γιατί μετά δεν είχε ραντεβού και πέφτει και Αγίου πνεύματος και μετά πάει πολύ μακριά!  Την επόμενη φορά λογικά θα μου πει για αυχενική να κλείσω και φαντάζομαι θα μου βάλει να κάνω και γενικές εξετάσεις γιατί μέχρι στιγμής μόνο για τοξόπλασμα θυροειδή και αιμοπετάλια μου έχει βαλει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

...εγώ ζαιρα δεν είμαι αλλά θα σου πω πως κατά πάσα πιθανότητα δεν θα δεις περίοδο για πολλούς πολλούς μήνες...αυτό με τις θηλές το είχα σε κάθε εγκυμοσύνη! Σου εύχομαι να είναι και εσένα έτσι. Ειδικά αν αυτό δεν το είχες ξανά ποτέ!!

@marinamanoulitsa μου εσύ και αν δεν είσαι μαχητρια...εγώ θα έλεγα να κάνεις και μια σπερματεγχυση πριν αποφασίσεις να αφήσεις το θέμα...το λέω γιατί βλέπω όλο και συχνότερα γύρω μου γυναίκες να μένουν έγκυες με την πρώτη από σπερματεγχυση ενώ προσπαθούσαν στοχευμένα για χρόνια ..

@Katiana1987 κορίτσι μου σε ευχαριστώ!! Τώρα με το καλό θα πάμε την άλλη βδομάδα γιατί μετά δεν είχε ραντεβού και πέφτει και Αγίου πνεύματος και μετά πάει πολύ μακριά!  Την επόμενη φορά λογικά θα μου πει για αυχενική να κλείσω και φαντάζομαι θα μου βάλει να κάνω και γενικές εξετάσεις γιατί μέχρι στιγμής μόνο για τοξόπλασμα θυροειδή και αιμοπετάλια μου έχει βαλει

Άντε κορίτσι μου όλα πηγαίνουν καλά μπράβο σου ! Λίγο υπομονή μέχρι να φύγει και η αυχενική 

απο συμπτώματα πως είσαι ; Είναι ίδια και με την πρώτη εγκυμοσύνη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2024 at 10:33 ΠΜ, ο/η MinaSam είπε:

Γι'αυτό το θέμα που λες διάβαζα πρόσφατα και σκέφτομαι το εξής: τα δέκα χιλιάδες βιντεάκια που κυκλοφορούν με θετικά τεστ πχ 8-9η μέρα, Ε ναι αν η φάση από την ωορρηξία μέχρι την περίοδο είναι πχ 10 μέρες οκ λογικό. Αν είναι πχ όπως σε μένα 14 μέρες τζάμπα το σκεφτόμαστε από την 7η μέρα, είναι πάρα πολύ νωρίς. Βασικά μπορεί να είναι προφανής σκέψη αλλά εγώ τώρα την έκανα. :) εν τω μεταξύ δύο μέρες καθυστέρησης σήμερα με επιβεβαιωμένο τεστ ωορρηξίας αλλά αρνητικό τεστ τη μέρα που περίμενα. Μηδέν ;)

Εννοείς ότι έκανες τεστ εγκυμοσύνης την ημέρα που περίμενες περίοδο, βγήκε αρνητικό και τώρα έχουν περάσει 2 μέρες και ακόμα άφαντη η κυρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Εννοείς ότι έκανες τεστ εγκυμοσύνης την ημέρα που περίμενες περίοδο, βγήκε αρνητικό και τώρα έχουν περάσει 2 μέρες και ακόμα άφαντη η κυρία;

Ααααχ αυτό εννοούσα αλλά μου ήρθε σήμερα δυστυχώς :) πάμε για Ιούλιο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα. Σήμερα επέστρεψα στην ρουτίνα μετά από μια τριήμερη απόδραση. 

Τις μέρες που έλειπα είχα τόσες τύψεις και μου βγήκαν άπειροι φόβοι. Αυτό το ταξίδι ήταν προγραμματισμένο πολύ καιρό είναι η αλήθεια και δεν μπορούσα να μην πάω. Αλλά περιελάμβανε πισίνα, θάλασσα, ήλιο κλπ. Πιστεύετε πως μπορεί να έβλαψα το σποράκι?? 

Όχι βρε καλά έκανες!! Απόλαυσε τα τώρα π είσαι κ μόνη σου γιατί του χρόνου θα εχεις κ ένα μωράκι κ θα είναι κ περιορισμένες οι ώρες π θα πηγαίνετε θάλασσα 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Τον είχα ρωτήσει την Παρασκευή που πήγα στο πρώτο μας ραντεβού και μου είπε να κάνω κανονικά το πρόγραμμα μου και να μην αγχώνομαι. Το μόνο που μου είπε είναι πολύ αντηλιακό και αλλαγή στο μαγιό, όπως είπες και εσύ. 

Αγχώνομαι γιατί δεν έχω και συμπτώματα. Επίσης επειδή είδαμε μόνο σάκο προς το παρόν, σκέφτομαι διάφορα.

Τώρα καταλαβαίνω τις εγκυούλες με τα άγχη τους!!!!

τα συμπτώματα μετά τις 6 εβδοαμδες συνήθως αρχίζουν… κ εμένα μ επιτρέπει τη θάλασσα κ το κολύμπι επίσης μου είπε είναι πολύ και γυμναστική για έγκυες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Έχω κάποιες απορίες και θα ήθελα να μου πείτε από την εμπειρία σας. Την Παρασκευή ο γιατρός μας έβγαλε 4εβδ. και 3ημ. Είδαμε μόνο σάκο. Εβδομάδα αλλάζουμε σήμερα ή αύριο?? Επίσης, μου έδωσε 2 επιλογές. Να πάω για υπέρηχο αυτή την Παρασκευή, που όπως μου είπε ίσως δούμε εμβρυικά στοιχεία και ακούσουμε καρδούλα, με βάση τις χοριακές. (αν πάμε αυτή την Παρασκευή θα μας ξανά δει 29/6). Η άλλη επιλογή είναι να πάμε την επόμενη Παρασκευή 22 του μηνός. Εσείς τι λέτε?? Να πάω τώρα για να μου φύγει το άγχος ή να περιμένω?

Κάθε Τρίτη αλλάζεις εβδομάδα ❤️ εμένα στην αρχή κάθε 2 εβδομαδες με έβαζε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Πολύ περίεργες οι μέρες αυτές της αναμονής,  είμαι 8η μέρα σήμερα με ερεθισμενες θηλες μόνο προς το παρόν 

Από την μία θέλω να περάσουν οι μέρες αλλά από την άλλη δεν θα θελα να έρθει η ακατονομαστη 

Αν η ωχρινικη μου είναι όντως 12 μέρες όπως έχω παρατηρήσει στους 2 προηγούμενους κύκλους τότε περιμένω 15 με 16 του μηνα να (μην) έρθει!

Μακάρι να μην έρθει! Εγώ πάλι θέλω να περνάνε οι μέρες πολύ γρήγορα και να γίνει ότι είναι. Η φάση της αναμονής μου είναι η πιο δύσκολη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!
Εγω προχθές είχα θετικό clear blue χάρηκα αλλά κράτησα μικρό καλάθι γιατί έχω ακούσει ότι αυτά συχνά βγαίνουν λάθος και τελικά αυτό έγινε .. Σήμερα ήταν 2η μέρα καθυστέρησης και έκανε την εμφάνιση της.. απογοητεύτηκα αρκετά.. Προσπαθούμε μόνο 6 μήνες αλλά επειδή το θέλω πολύ βάζω διαφορά στο μυαλό μου.. Έχω εξεταστεί εγω, έχω ΣΠΩ αλλά είναι λειτουργικές οι ωοθήκες και παίρνω και βιταμίνες

.Ο σύντροφος δεν έχει κανει ακόμη γιατί μου είπε ο γιατρός να με ξανά δει σε 3 μήνες, αν δεν πιάσω μέσα σε αυτό το διάστημα θα πρέπει να κάνουμε σπερμοδιαγραμμα και αν βγει καλό μετά εγω να κάνω σαλπιγγογραφια. 🙏🏻
 

οσες από εσάς έκανε ο σύντροφος  σπερμοδιαγραμμα σε ποσό καιρό προσπαθειών έγινε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/6/2024 at 9:59 ΠΜ, ο/η anna_30 είπε:

@Katiana1987πως πήγε η καμπύλη κορίτσι μου;

@Demisar κοπέλα μου ελπιζω να είσαι καλά ❤️ σε χασαμεεε

Καληαπερα κορίτσια!

Ναι χάθηκα γιατί τρέχουν πολλά αυτόν τον καιρό κ δεν καταφέρνω να παρακολουθώ το φόρουμ συχνα.... Αλλά , Καλά είμαι δόξα το θεό! Ελπίζω όλες να είστε καλά κ να σας έρθει ότι μα ότι επιθυμεί η κάθε μία!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Κορίτσι μου να ζήσει ο πρίγκιπας σου!!! Να είναι γερός, καλότυχος και ευλογημένος στη ζωή του!!! Καλή ανάρρωση και σε εσένα!! Με το καλό να πάτε σπίτι σας!!! Να σας ζήσει!!!🎉🎉🎉🎉😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Να σας ζήσει το μωρακι σας 🩵 γερο και καλοτυχο να είναι 🥰

καλη ανάρρωση και στην μανούλα με το καλό να γυρίσετε στο σπίτι σας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Συγχαρητήρια! Καλή ανάρρωση και να σου ζήσει το μωράκι σου!Μύρισε μωρουδίλα τώρα όσο πιο πολύ μπορείς!!  :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Όχι βρε καλά έκανες!! Απόλαυσε τα τώρα π είσαι κ μόνη σου γιατί του χρόνου θα εχεις κ ένα μωράκι κ θα είναι κ περιορισμένες οι ώρες π θα πηγαίνετε θάλασσα 

 

τα συμπτώματα μετά τις 6 εβδοαμδες συνήθως αρχίζουν… κ εμένα μ επιτρέπει τη θάλασσα κ το κολύμπι επίσης μου είπε είναι πολύ και γυμναστική για έγκυες 

Καλημέρα κορίτσι μου. Και εμένα μου είπε περπάτημα και κολύμπι είναι τα καλύτερα. Αλλά δυστυχώς έχω υπερβολική ατονία και δεν μπορώ να κάνω τίποτα από αυτά προς το παρόν. Εύχομαι στην συνέχεια να αλλάξει αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Εγώ έχω όπως κ στις άλλες εγκυμοσύνες υπνηλία την ημέρα κ αϋπνία την νύχτα αλλά είμαι στο πόδι με τ παιδιά γιατί είναι μικρά κ ευτυχώς ξαγρυπνάω 😂

έχω ναυτία όλη μέρα αλλά χωρίς να κάνω εμετό (στην κόρη μου στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα εμετούς, πρωινή ναυτία που απο το μεσημέρι κ μετά μ άφηνε ήσυχη αλλά σ αυτήν την εγκυμοσύνη είναι all day long.) 

κ σήμερα ξεκίνησαν κ οι πόνοι περιόδου. Γενικά επειδή στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πέρασα αποκόλληση από την 7η μέχρι την 10η εβδ είμαι λίγο αγχωμένη καθώς τώρα σηκώνω το 2 χρόνο μπεμπέ μου που είναι 20 κιλά κ δν αυτοεξυπηρετείται κ προσεύχομαι να πάει καλά. 
 

Γενικά δν θα πω ψέμματα όταν έχεις κι άλλα παιδιά (ειδικά μικρά) δεν μπορείς να προσεχεις πολύ.
 

εσυ πως είσαι;;; ❤️ πέραν της ατονίας κ της κούρασης. Ψυχολογικά; 

Ωωωωχ δεν περνάς και εύκολα..... 

Εγώ ευτυχώς εμετούς δεν έχω (ακόμα τουλάχιστον). Έχω ατονία, θολούρα, ζαλάδες, πόνους περιόδου και πολύ πονοκέφαλο. Επίσης από εχθές έχει ξεκινήσει η δυσπεψία. Δεν πολύ τρώω γιατί μου έρχεται καούρα και παρ' όλα αυτά έχω πρηστεί στην κοιλιά (είναι σαν πέτρα) και πονάει το στομάχι μου. Αααα και έχω και αυτό το αίσθημα που θες να ρευτείς και δεν σου βγαίνει.

Γενικά νιώθω άρρωστη αλλά χαρούμενη για αυτό που μας συμβαίνει και ανυπομονώ να τα ζήσω όλα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Οοοο τι όμορφααα. Να σας ζήσει το μπεμπάκι σας και να είναι καλότυχο.💙

Καλή ανάρρωση και σε εσένα μανούλα. Με το καλό να γυρίσετε στο σπίτι σας🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Κορίτσι μου γλυκό να σας ζήσει το αγοράκι σας. Γερό και καλότυχο να είναι. Το πιο υπέροχο ταξίδι μόλις ξεκίνησε!  Καλή ανάρρωση να έχεις και σύντομα να γυρίσετε στο σπίτι σας και να ξεκινήσετε την νέα σας ζωή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Συγχαρητήριαααα!!!!!!! 
Να σας ζήσει το μωράκι σας γερό και δυνατό και με το καλό να πάτε στο σπίτι σας🧿💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Ααααχχχ να σας ζήσει ο μικρούλης σας κορίτσι μου. Καλή ανάρρωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Να σας ζήσει 🎉🎉🎉Καλή ανατροφή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί γέννησα το αγοράκι μου. Καταφεραμε να θηλάσει και τώρα αναρρωνω από την καισαρική. Εύχομαι να ζήσετε όλες οι υπέροχες κοπέλες εδώ το θαύμα της ζωής. 

Να σου ζήσει το μωράκι καλούς θηλασμούς και καλή λοχεία ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ωωωωχ δεν περνάς και εύκολα..... 

Εγώ ευτυχώς εμετούς δεν έχω (ακόμα τουλάχιστον). Έχω ατονία, θολούρα, ζαλάδες, πόνους περιόδου και πολύ πονοκέφαλο. Επίσης από εχθές έχει ξεκινήσει η δυσπεψία. Δεν πολύ τρώω γιατί μου έρχεται καούρα και παρ' όλα αυτά έχω πρηστεί στην κοιλιά (είναι σαν πέτρα) και πονάει το στομάχι μου. Αααα και έχω και αυτό το αίσθημα που θες να ρευτείς και δεν σου βγαίνει.

Γενικά νιώθω άρρωστη αλλά χαρούμενη για αυτό που μας συμβαίνει και ανυπομονώ να τα ζήσω όλα!

 

Γενικά θα περνάς από Φάσεις που θα έχεις διαφορα συμπτώματα. Όμως όπως λες είναι για καλό ❤️❤️❤️ 

Υπομονή στο δεύτερο τρίμηνο θα ξανά βρεις ενέργεια . Ίσως κ νωρίτερα εξαρτάται την εγκυμοσύνη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrisa95 είπε:

Γενικά θα περνάς από Φάσεις που θα έχεις διαφορα συμπτώματα. Όμως όπως λες είναι για καλό ❤️❤️❤️ 

Υπομονή στο δεύτερο τρίμηνο θα ξανά βρεις ενέργεια . Ίσως κ νωρίτερα εξαρτάται την εγκυμοσύνη 😊

Μακάριι γιατί γενικά έχω πολλές διακυμάνσεις σε σχέση με τα συμπτώματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...