Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

 

 

 

Καλημέρα σε ολες!! Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! Εγώ έκανα ένα 38.8 μέσα στη νύχτα κ νομίζω ότι ήταν το τελικό ξέσπασμα της ίωσης. Σήμερα ξύπνησα καλά!!! Να σκεφτείτε πίνω καφέ κ μόλις έφαγα!!! Πειναωωωω (είχα να φάω από την Παρασκευή..) Ο μικρός όπως κ χθες αλλά κεφάτος όποτε δεν πτοουμαστε!! Η μικρή ανεβάζει πυρετό κ μου παραπονιέται για λαιμο.. Κοιμάται ακόμα το αστεράκι μου ( η οποία κανονικά ξυπνάει 07.00…) Δόξα τω Θεω έχω βοήθεια δε θα εβγαινε αλλιώς.. Σαν το ζόμπι ήμουν 2 μέρες..

Ωχ περαστικά κοπέλα μου! Αυτό για μένα είναι από τις πιο δύσκολες αλλαγές που φέρνουν τα παιδιά. Όπως κ να είσαι δεν μπορείς να ησυχάσεις σε μια ήσυχη γωνιά γιατί πάντα φροντίζεις κάποιον άλλον. Άντε τουλάχιστον έκανε τον κύκλο του σε σένα και τα παιδάκια είναι πολύ πιο ανθεκτικά από εμάς!

@Παρασκευαιδου χαχα Σεπτέμβριο Ε? Περιμένει το μπεμπάκι να κάνω τις βουτιές μου και μετά θα κάνει εμφάνιση λες? Άντε να δούμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια για πείτε οσες παρατηρείτε συμπτώματα, τι συμπτώματα είχαν ξεκινήσει μετά την ωορρηξία; πότε πήρατε θετικό τεστ; έτσι να έχουμε μια ιδέα,  κάποιες τα έχετε φρέσκα 🌹🌹🌹

Γι'αυτό το θέμα που λες διάβαζα πρόσφατα και σκέφτομαι το εξής: τα δέκα χιλιάδες βιντεάκια που κυκλοφορούν με θετικά τεστ πχ 8-9η μέρα, Ε ναι αν η φάση από την ωορρηξία μέχρι την περίοδο είναι πχ 10 μέρες οκ λογικό. Αν είναι πχ όπως σε μένα 14 μέρες τζάμπα το σκεφτόμαστε από την 7η μέρα, είναι πάρα πολύ νωρίς. Βασικά μπορεί να είναι προφανής σκέψη αλλά εγώ τώρα την έκανα. :) εν τω μεταξύ δύο μέρες καθυστέρησης σήμερα με επιβεβαιωμένο τεστ ωορρηξίας αλλά αρνητικό τεστ τη μέρα που περίμενα. Μηδέν ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Γι'αυτό το θέμα που λες διάβαζα πρόσφατα και σκέφτομαι το εξής: τα δέκα χιλιάδες βιντεάκια που κυκλοφορούν με θετικά τεστ πχ 8-9η μέρα, Ε ναι αν η φάση από την ωορρηξία μέχρι την περίοδο είναι πχ 10 μέρες οκ λογικό. Αν είναι πχ όπως σε μένα 14 μέρες τζάμπα το σκεφτόμαστε από την 7η μέρα, είναι πάρα πολύ νωρίς. Βασικά μπορεί να είναι προφανής σκέψη αλλά εγώ τώρα την έκανα. :) εν τω μεταξύ δύο μέρες καθυστέρησης σήμερα με επιβεβαιωμένο τεστ ωορρηξίας αλλά αρνητικό τεστ τη μέρα που περίμενα. Μηδέν ;)

Δεν έχει έρθει ακόμα δηλαδή; μακάρι να μην έρθει κιολας και να σκάσει μύτη το σπορακι σου που θέλει να σε ταλαιπωρήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια! καλή εβδομάδα!! εγώ σ' αυτό τον κύκλο πήρα προγεστερόνη για να μην έρθει περίοδος ΣΚ, που την περίμενα. Και ήρθε ρε παιδιά !!!!!!! 😪

Την ξεκίνησα 20η μέρα του κύκλου, η γυναικολόγος που πήγα για παπ μου είπε ότι ξεκίνησα σωστά (δηλ δεν άργησα) και αυτή ήρθε κανονικότατα!!! Αύριο έχω να πάω για ορμονικές, και αναρωτιέμαι αν όλο αυτό σημαίνει ότι έχω κάποιο πρόβλημα με τις ορμόνες. Ανεπάρκεια προγεστερόνης; Καλά μπορεί να λέω και βλακεία, αλλά απορώ, υποτίθεται ότι αν ξεκινήσεις να τα παίρνεις εγκαίρως δε γίνεται να έρθει. Άλλες 2 φορές έκανα ορμονικές σε ένα χρόνο και κανείς δε βλέπει τίποτα. Αλλά αυτό με την προγεστερόνη που τη μετράμε την 21η μέρα εγώ δεν το έχω κάνει ποτέ, εσείς διαβάζω ότι γενικά το κάνετε. Μόλις π΄άρω τα αποτελέσματα από αυτές, να της πω λέτε να την κάνω κ εγώ;;; Έχει συμβεί και σε καμία άλλη να πάρει προγεστερόνη για καθυστέρηση περιόδου κ να μην πετύχει;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, δυστυχώς ήρθε 😔 στην ώρα της ούτε λεπτό καθυστέρηση.

Κορίτσια έχει κάποια χρησιμοποιήσει λιπαντικό γονιμότητας και να είχε επιτυχία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Δεν έχει έρθει ακόμα δηλαδή; μακάρι να μην έρθει κιολας και να σκάσει μύτη το σπορακι σου που θέλει να σε ταλαιπωρήσει 

Μπα δεν ήρθε αλλά δε νομίζω να έρθει γιατί ξέρω ακριβώς πότε είχα επαφή και έχουν περάσει 16 μέρες. Θα είχε δείξει σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι ευτυχώς όλα καλά και με τις αρτηρίες και με τον πλακούντα... Το πολύ πολύ να βγει λίγο ελαφριά... Εντός φυσιολογικών ορίων είναι ούτως ή άλλως... 

Πλησιάζει και το τέλος Ιουνίου που θα μάθετε-ουμε το φύλλο, ε;;;;;;; Έχετε κανονίσει ημερομηνία για το gender reveal;;;

Τελος Ιούνη θα το κάνουμε το τελευταίο Σάββατο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια..καλή εβδομάδα να έχουμε..εμεις το σκ χαλαρώσαμε λίγο από δουλείες..πήγαμε θερινό και για μπανάκι.. :) σήμερα τα κεφάλια μέσα ξανά..δεν παλεύεται και η ζέστη στην Αθήνα.. να δω πως θα περάσουν 2 μήνες μέχρι να βγω σε άδεια..

σε άλλα νεα είμαι στην 9η μέρα και σιγά σιγά θα ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας..ότι είναι ας έρθει!

 

@annie! περαστικά σας κοπέλα μου! πως είναι η μικρή σου;

@ChrisElen πάμε για τον επόμενο μήνα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Καλημέρα, δυστυχώς ήρθε 😔 στην ώρα της ούτε λεπτό καθυστέρηση.

Κορίτσια έχει κάποια χρησιμοποιήσει λιπαντικό γονιμότητας και να είχε επιτυχία;

Σε τέτοια θα κάνεις εμένα ταγκ.. χαχα. Έχω χρησιμοποιήσει και Τζιφός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Ωχ περαστικά κοπέλα μου! Αυτό για μένα είναι από τις πιο δύσκολες αλλαγές που φέρνουν τα παιδιά. Όπως κ να είσαι δεν μπορείς να ησυχάσεις σε μια ήσυχη γωνιά γιατί πάντα φροντίζεις κάποιον άλλον. Άντε τουλάχιστον έκανε τον κύκλο του σε σένα και τα παιδάκια είναι πολύ πιο ανθεκτικά από εμάς!

@Παρασκευαιδου χαχα Σεπτέμβριο Ε? Περιμένει το μπεμπάκι να κάνω τις βουτιές μου και μετά θα κάνει εμφάνιση λες? Άντε να δούμε :)

Θα πιεις τα κοκτέιλ σου .. κανόνισε γτ του χρόνου δεν θα μπορείς να 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε τέτοια θα κάνεις εμένα ταγκ.. χαχα. Έχω χρησιμοποιήσει και Τζιφός. 

Χαχαχαχαχα, ααααα έχεις εμπειρία σ' όλα 😁 Ακύρωση λοιπόν παραγγελίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Χαχαχαχαχα, ααααα έχεις εμπειρία σ' όλα 😁 Ακύρωση λοιπόν παραγγελίας.

Χαχαχαχα και εγώ πήρα και εγώ τζίφος 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

καλησπέρα κορίτσια..καλή εβδομάδα να έχουμε..εμεις το σκ χαλαρώσαμε λίγο από δουλείες..πήγαμε θερινό και για μπανάκι.. :) σήμερα τα κεφάλια μέσα ξανά..δεν παλεύεται και η ζέστη στην Αθήνα.. να δω πως θα περάσουν 2 μήνες μέχρι να βγω σε άδεια..

σε άλλα νεα είμαι στην 9η μέρα και σιγά σιγά θα ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας..ότι είναι ας έρθει!

 

@annie! περαστικά σας κοπέλα μου! πως είναι η μικρή σου;

@ChrisElen πάμε για τον επόμενο μήνα ❤️ 

Καλή επιτυχία! Αυτό που θα έρθει να είναι κάτι πολύ θετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Ωχ περαστικά κοπέλα μου! Αυτό για μένα είναι από τις πιο δύσκολες αλλαγές που φέρνουν τα παιδιά. Όπως κ να είσαι δεν μπορείς να ησυχάσεις σε μια ήσυχη γωνιά γιατί πάντα φροντίζεις κάποιον άλλον. Άντε τουλάχιστον έκανε τον κύκλο του σε σένα και τα παιδάκια είναι πολύ πιο ανθεκτικά από εμάς!

@Παρασκευαιδου χαχα Σεπτέμβριο Ε? Περιμένει το μπεμπάκι να κάνω τις βουτιές μου και μετά θα κάνει εμφάνιση λες? Άντε να δούμε :)

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

καλησπέρα κορίτσια..καλή εβδομάδα να έχουμε..εμεις το σκ χαλαρώσαμε λίγο από δουλείες..πήγαμε θερινό και για μπανάκι.. :) σήμερα τα κεφάλια μέσα ξανά..δεν παλεύεται και η ζέστη στην Αθήνα.. να δω πως θα περάσουν 2 μήνες μέχρι να βγω σε άδεια..

σε άλλα νεα είμαι στην 9η μέρα και σιγά σιγά θα ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας..ότι είναι ας έρθει!

 

@annie! περαστικά σας κοπέλα μου! πως είναι η μικρή σου;

@ChrisElen πάμε για τον επόμενο μήνα ❤️ 

Αχ κορίτσια μου η μικρή είναι μια χαρά, εγώ δεν την παλεύω… Εν τέλη κ σήμερα διάρροιες (λιγότερες συγκριτικά με τις προηγούμενες μέρες) αλλά πολύ υψηλό πυρετό.. Κ αύριο δεν γίνεται να μην παω δουλειά😞😞😞 Γράφουν το μάθημα μου στο σχολείο είναι αδύνατο να λείψω (δεν φταίνε σε τίποτα τα παιδάκια..) Πως θα παω;;;; Μάσκα κ προσευχή να μην με πιάσει πρωί πρωί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Χαχαχαχαχα, ααααα έχεις εμπειρία σ' όλα 😁 Ακύρωση λοιπόν παραγγελίας.

Εχω δοκιμάσει την κάθε ελπίδα . Εμάς όμως ήταν το θέμα στο σπέρμα και το μονο που έφερε αποτέλεσμα ήταν οι αντρικές βιταμίνες. Προσωπικά αν δεν υπάρχει θέμα κάντε σεξ κοριτσια. Όσο πιο συχνό τόσες περισσότερες ευκαιρίες ειδικά την ημέρα ωορρηξία 2-3 φορές θα σας βοηθήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2024 at 7:49 ΜΜ, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι αυτό να κάνεις!!!! Την επόμενη Παρασκευή θα πάνε να ακούσουμε καρδούλα με το καλό 

Αχ λίγο έμεινε κουράγιο!!

εγω σήμερα κορίτσια πήγα γιατρό.. έχω καλά νέα !! Πρώτον η κύστη που είχα (είχα μια κύστη εδώ κ 2-3 χρόνια που έκανα θεραπεία με αντισυλληπτικά μέχρι το Δεκέμβρη , τότε είχε μικρύνει) δεν υπήρχε καθόλου σήμερα ή κ να υπήρχε είναι τόσο απειροελάχιστη που δεν μας απασχολεί!!! Γιουπιιιι

επισης είπαμε να δούμε υπερηχογραφικα πως πάει η ωορρηξία μήπως για κάποιο λόγο δεν πέφτει το ωάριο.. έχω για την ώρα ένα ωάριο δεξιά 13χιλ 11-12ημερα (μου ήρθε βράδυ)..

μου είπε για να πέσει θέλει να πάει 23 κ πως θα με δει κ την Πέμπτη αργά , ίσως κ Σάββατο .. θεωρεί απίθανο πριν την Παρασκευή να κάνω ωορρηξία (15η ημέρα κύκλου) άρα δεν ξέρω αν πήγε κάτι λάθος κ για αυτό τους προηγούμενους μήνες δεεεεν.. εμείς τα δίναμε όλα μέχρι να εκεί 16η ημέρα κ μετά δεν την πάλευα μια .. όποτε αν έκανα πιο μετά το χάναμε …

αλλα κ πάλι μου είπε πως κ να μην πέφτει υπάρχει τρόπος (απλός) να κάνουμε στο επόμενο κύκλο να πέσει .. εννοει αυτές τις ενέσεις που έχετε αναφέρει;; Δεν τον ρώτησα γιατί τον είχαν βομβαρδίσει με ερωτήσεις..

@Παρασκευαιδουδωσε μου τις προβλέψεις σου σε παρακαλώ .. θέλω να δω αν πρέπει να κανονίσω γάμο ή γαμοβαφτιση 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Αχ λίγο έμεινε κουράγιο!!

εγω σήμερα κορίτσια πήγα γιατρό.. έχω καλά νέα !! Πρώτον η κύστη που είχα (είχα μια κύστη εδώ κ 2-3 χρόνια που έκανα θεραπεία με αντισυλληπτικά μέχρι το Δεκέμβρη , τότε είχε μικρύνει) δεν υπήρχε καθόλου σήμερα ή κ να υπήρχε είναι τόσο απειροελάχιστη που δεν μας απασχολεί!!! Γιουπιιιι

επισης είπαμε να δούμε υπερηχογραφικα πως πάει η ωορρηξία μήπως για κάποιο λόγο δεν πέφτει το ωάριο.. έχω για την ώρα ένα ωάριο δεξιά 13χιλ 11-12ημερα (μου ήρθε βράδυ)..

μου είπε για να πέσει θέλει να πάει 23 κ πως θα με δει κ την Πέμπτη αργά , ίσως κ Σάββατο .. θεωρεί απίθανο πριν την Παρασκευή να κάνω ωορρηξία (15η ημέρα κύκλου) άρα δεν ξέρω αν πήγε κάτι λάθος κ για αυτό τους προηγούμενους μήνες δεεεεν.. εμείς τα δίναμε όλα μέχρι να εκεί 16η ημέρα κ μετά δεν την πάλευα μια .. όποτε αν έκανα πιο μετά το χάναμε …

αλλα κ πάλι μου είπε πως κ να μην πέφτει υπάρχει τρόπος (απλός) να κάνουμε στο επόμενο κύκλο να πέσει .. εννοει αυτές τις ενέσεις που έχετε αναφέρει;; Δεν τον ρώτησα γιατί τον είχαν βομβαρδίσει με ερωτήσεις..

@Παρασκευαιδουδωσε μου τις προβλέψεις σου σε παρακαλώ .. θέλω να δω αν πρέπει να κανονίσω γάμο ή γαμοβαφτιση 😝

Σεπτεμβρίο έχουμε θετικό τεστ οπότε πας κάπου μαϊου να γεννήσεις άρα καλύτερα Νοεμβρίο γάμο βάπτιση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σεπτεμβρίο έχουμε θετικό τεστ οπότε πας κάπου μαϊου να γεννήσεις άρα καλύτερα Νοεμβρίο γάμο βάπτιση 

Κ ήθελα καλοκαιρινό γάμο.. δεν πειράζει! Κ το επόμενο καλοκαίρι δεν με ενοχλεί αν είναι να έρθει το σποράκι μας χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιααα. Σήμερα επέστρεψα στην ρουτίνα μετά από μια τριήμερη απόδραση. 

Τις μέρες που έλειπα είχα τόσες τύψεις και μου βγήκαν άπειροι φόβοι. Αυτό το ταξίδι ήταν προγραμματισμένο πολύ καιρό είναι η αλήθεια και δεν μπορούσα να μην πάω. Αλλά περιελάμβανε πισίνα, θάλασσα, ήλιο κλπ. Πιστεύετε πως μπορεί να έβλαψα το σποράκι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα. Σήμερα επέστρεψα στην ρουτίνα μετά από μια τριήμερη απόδραση. 

Τις μέρες που έλειπα είχα τόσες τύψεις και μου βγήκαν άπειροι φόβοι. Αυτό το ταξίδι ήταν προγραμματισμένο πολύ καιρό είναι η αλήθεια και δεν μπορούσα να μην πάω. Αλλά περιελάβανε πισίνα, θάλασσα, ήλιο κλπ. Πιστεύετε πως μπορεί να έβλαψα το σποράκι?? 

Βρε συ γυναίκες γεννάνε σε συνθήκες πολέμου και εσύ που πηγές και αραξες στην ξαπλώστρα το έβλαψες? Το μόνο που πρέπει να προσέχεις είναι ο ήλιος αλλά για σένα για το δέρμα σου που τώρα θα είναι πιο ευαίσθητο και να είναι καθαρό το νερό και να αλλάζεις μαγιω. Βέβαια κάποιοι γιατροί απαγορεύουν τα μπάνια το πρώτο τρίμηνο άρα ίσως να ρωτήσεις και το γιατρό σου σχετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Βρε συ γυναίκες γεννάνε σε συνθήκες πολέμου και εσύ που πηγές και αραξες στην ξαπλώστρα το έβλαψες? Το μόνο που πρέπει να προσέχεις είναι ο ήλιος αλλά για σένα για το δέρμα σου που τώρα θα είναι πιο ευαίσθητο και να είναι καθαρό το νερό και να αλλάζεις μαγιω. Βέβαια κάποιοι γιατροί απαγορεύουν τα μπάνια το πρώτο τρίμηνο άρα ίσως να ρωτήσεις και το γιατρό σου σχετικά.

Τον είχα ρωτήσει την Παρασκευή που πήγα στο πρώτο μας ραντεβού και μου είπε να κάνω κανονικά το πρόγραμμα μου και να μην αγχώνομαι. Το μόνο που μου είπε είναι πολύ αντηλιακό και αλλαγή στο μαγιό, όπως είπες και εσύ. 

Αγχώνομαι γιατί δεν έχω και συμπτώματα. Επίσης επειδή είδαμε μόνο σάκο προς το παρόν, σκέφτομαι διάφορα.

Τώρα καταλαβαίνω τις εγκυούλες με τα άγχη τους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2024 at 6:16 ΜΜ, ο/η Mar95 είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κορίτσια της ομάδας! Εύχομαι αυτος ο μηνας να ναι ο τυχερός για ολες μας ❤️ Είμαι 29 χρονων και πριν ενα χρονο τον Ιουλιο εμεινα εγκυος. Το τεστ (μερα αναμονης περιοδου)ηταν πολυ αχνο θετικό τοσο που δεν ημουν σιγουρη οτι το βλέπω. Μια ωρα αργότερα αιμα περιόδου και πολυς πολυς πόνος. Δυστυχώς ειχα εξωμήτριο. Αφου περασα εναν χρονο βαρβατο απο εξετασεις και διαφορα άλλα, εκανα λαπαροσκοπηση οπου και βρήκαμε οτι ειχα ενδομητριωση. Ο γιατρός (θεος θα ελεγα) μου εδωσε το οκ μετα απο ενα μήνα να προσπαθήσω ξανα. Και φτανουμε στο σήμερα. 1η Ιουνίου κανω τεστ χωρις να εχω καθυστέρηση και βγαίνει θετικό. Έπαθα σοκ. Ο μηνας μπηκε τέλεια. Τωρα ειναι νωρίς αλλα οι χοριακες μου ειναι πολυ καλες εως τωρα και εχω ραντεβού την Τετάρτη με τον γιατρό. Ελπίζω να πανε όλα καλά. Θα ηθελα να ενθουσιαστω πολυ παραπανω αλλα φοβάμαι. Ομως απ την άλλη εχω θετικο προαίσθημα! Εύχομαι σε ολες τα καλύτερα 

Καλημέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Και εγώ έχω το ίδιο θεματάκι (ενδομητρίωση). Την Παρασκευή, μετά από έναν χρόνο προσπαθειών, πήγα στον γιατρό μου και είδαμε σάκο. Τώρα αναμένω να έρθει η Παρασκευή μήπως και καταφέρουμε να δούμε εμβρυικά στοιχεία και να καθησυχαστώ λίγο.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να κρατήσεις στα χέρια σου ένα γερό μωρό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Σας γράφω για να σας ενημερώσω πως χθες το απόγευμα πήγαμε και είδαμε το μικρακι μας!! Έχει μεγαλώσει!! Είναι όλα καλά δόξα τω Θεώ ❤️. Ο υπέρηχος με έβγαλε 8+2 χθες ποτέ κρατάμε αυτό σε αντίθεση με την τελευταία ημερομηνία περιόδου που με βγάζε 7+6.

Οοολα καλά λοιπόν 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Μίλησα με τον γιατρό γιατί δεν μπορώ να σταθώ στα πόδια μου από χτες και με έστειλε για αιματολογικές. Ίσως χρειαστεί να πάω στο νοσοκομείο γιατί από την περιγραφή μου μου είπε ότι ενδεχομένως να χρειαστώ αίμα ή ενδοφλέβιο σίδηρο. Εναλλακτικά μου είπε να πάω απευθείας στο νοσοκομείο, αλλά προτίμησα τις εξετάσεις αίματος πρώτα λόγω της μπέμπας που δεν μπορώ να την αφήσω πολλές ώρες αφού θηλάζει και δεν δέχεται μπιμπερο. Νιώθω ότι δεν έχει τέλος το μαρτύριο μου. Τουλάχιστον να έκλεινε άμεσα αυτό το κεφάλαιο να μπορέσω να προχωρήσω παρακάτω...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...