Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι ευτυχώς όταν μίλησα με το γιατρό μου που με παρακολουθούσε μέχρι τώρα, ηρέμησα!!!

Ναι βρε μην αγχώνεσαι άμα είναι εντάξει οι μητριαιες όλα καλά…❤️ θα κανεις κ το ντοπλερ κ θα είσαι εντάξει πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Είμαι 4 μέρες 😊 είχα 11η μέρα θετικό τεστ... Είχα μόνο δύο επαφές γιατί δεν το περίμενα ότι θα γίνει τόσο νωρίς... Για να δούμε ♥️ 

Καλά κορίτσι μου εσύ?? Το έχω ρίξει σε δουλειές γυμναστική κ γενικά πράγματα που δεν έκανα πριν αφού έχω χρόνο τώρα που δεν δουλεύω 😊 προσπαθούσες κ εσύ καιρό... Κ εσενα οι εξετάσεις έδειχναν όλα καλά? Αχ μακάρι να είναι το τελευταίο χωρίς μωρό θα κάτσω να χαλαρώσω όσο μπορώ κ να ευχαριστηθω κ εγώ το καλοκαίρι γιατί είναι η πρώτη φορά χωρίς να εργάζομαι... Τι όμορφα πηγές Ζάκυνθο πέρασες ωραία κ ήρθε κ το μωράκι ♥️ ελπίζω να δω ξανά αυτές τις θετικές γραμμουλες σε τεστ...  Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να πάω διακοπές γιατί δουλεύει ο άντρας μου κ δεν θα έχει άδεια αλλά εγώ σίγουρα θα κάτσω να ηρεμήσω 🥰

Αχ ΚΑΤ μου εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να σου σκάσει ακριβώς όπως εμένα η δεύτερη εγκυμοσύνη.μοες μέσα στη γυάλα μου γτ σε βλεπωωω τέλος Αυγούστου είσαι εγκυουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για πείτε οσες παρατηρείτε συμπτώματα, τι συμπτώματα είχαν ξεκινήσει μετά την ωορρηξία; πότε πήρατε θετικό τεστ; έτσι να έχουμε μια ιδέα,  κάποιες τα έχετε φρέσκα 🌹🌹🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ναι βρε μην αγχώνεσαι άμα είναι εντάξει οι μητριαιες όλα καλά…❤️ θα κανεις κ το ντοπλερ κ θα είσαι εντάξει πιστεύω 

Ναι ευτυχώς όλα καλά και με τις αρτηρίες και με τον πλακούντα... Το πολύ πολύ να βγει λίγο ελαφριά... Εντός φυσιολογικών ορίων είναι ούτως ή άλλως... 

Πλησιάζει και το τέλος Ιουνίου που θα μάθετε-ουμε το φύλλο, ε;;;;;;; Έχετε κανονίσει ημερομηνία για το gender reveal;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ ΚΑΤ μου εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να σου σκάσει ακριβώς όπως εμένα η δεύτερη εγκυμοσύνη.μοες μέσα στη γυάλα μου γτ σε βλεπωωω τέλος Αυγούστου είσαι εγκυουλα

Ζαιρα μου σε ευχαριστώ πολύ! μακάρι ❤️ ❤️ ❤️ να με έχεις στην γυάλα κ εμένα σε μια ακρουλα να έρθει το μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια για πείτε οσες παρατηρείτε συμπτώματα, τι συμπτώματα είχαν ξεκινήσει μετά την ωορρηξία; πότε πήρατε θετικό τεστ; έτσι να έχουμε μια ιδέα,  κάποιες τα έχετε φρέσκα 🌹🌹🌹

Εγω πήρα θετικό τεστ 10 μερες μετά το τεστ ωορρηξιας εγω είχα τσιμπηματάκια στην κοιλιά διάρροια για αρκετές μερούλες και κρυωνα όχι συνέχεια αλλά με έπιανε κάπως ξαφνικά  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια για πείτε οσες παρατηρείτε συμπτώματα, τι συμπτώματα είχαν ξεκινήσει μετά την ωορρηξία; πότε πήρατε θετικό τεστ; έτσι να έχουμε μια ιδέα,  κάποιες τα έχετε φρέσκα 🌹🌹🌹

Εγώ είχα αιματάκι εμφύτευσης στις 6-7η μέρα ΜΤΩ. Μετά είχα απίστευτη συχνοουρία. Είχα θετική χοριακή 18 μέρες ΜΤΩ με 4 μέρες καθυστέρηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια για πείτε οσες παρατηρείτε συμπτώματα, τι συμπτώματα είχαν ξεκινήσει μετά την ωορρηξία; πότε πήρατε θετικό τεστ; έτσι να έχουμε μια ιδέα,  κάποιες τα έχετε φρέσκα 🌹🌹🌹

Εγώ είχα θετικό τεστ 12η μέρα (δεν έκανα νωρίτερα) και από συμπτώματα, είχαν ξεκινήσει 5 μέρες πριν την περίοδο ταχυπαλμία, λαχάνιασμα και υπνηλία. Είχα κ πόνους περιόδου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια για πείτε οσες παρατηρείτε συμπτώματα, τι συμπτώματα είχαν ξεκινήσει μετά την ωορρηξία; πότε πήρατε θετικό τεστ; έτσι να έχουμε μια ιδέα,  κάποιες τα έχετε φρέσκα 🌹🌹🌹

Εγώ αυτή τη φορά είχα ένα έντονο τράβηγμα στα αριστερά την 8η ΜΤΩ. Κάτι σαν κεραυνός ήταν, δε ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Ένας στιγμιαίος πόνος που κράτησε 10 δευτερόλεπτα περίπου. Ήταν το πιο περίεργο πράγμα που δε μου συνέβη τις άλλες 2 φορές. Α! Και την 9η μέρα είχα ονειρευτεί ότι πήγα για υπέρηχο και ήμουν 9εβδ έγκυος 🤣 (γενικά αυτό με το όνειρο το είχα και στην εγκυμοσύνη του Μαρτίου, δλδ είχα ονειρευτεί ότι έχω θετικό τεστ το ίδιο πρωί που ξύπνησα και έκανα το τεστ). Επίσης 4η ΜΤΩ έχω γράψει στο ημερολόγιο μου ότι είχα έντονη κούραση και κοιμήθηκα για μεσημέρι 3.5 ώρες. Αυτά έχω σημειώσει.

Επίσης συνήθως η περίοδος μου έρχεται 12η ΜΤΩ, εκείνη τη μέρα δεν είχα συμπτώματα ότι έρχεται περίοδος αλλά ήμουν κάπως πρησμένη και το στήθος ψιλό πονούσε αλλά όχι όσο έντονα όσα πιο μετά στη εγκυμοσύνη. 13η ΜΤΩ (μια μέρα καθυστέρηση δλδ για τα δικά μου δεδομένα) έκανα τεστ και είχα άχνη ροζ γραμμή ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2024 at 6:16 ΜΜ, ο/η Mar95 είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κορίτσια της ομάδας! Εύχομαι αυτος ο μηνας να ναι ο τυχερός για ολες μας ❤️ Είμαι 29 χρονων και πριν ενα χρονο τον Ιουλιο εμεινα εγκυος. Το τεστ (μερα αναμονης περιοδου)ηταν πολυ αχνο θετικό τοσο που δεν ημουν σιγουρη οτι το βλέπω. Μια ωρα αργότερα αιμα περιόδου και πολυς πολυς πόνος. Δυστυχώς ειχα εξωμήτριο. Αφου περασα εναν χρονο βαρβατο απο εξετασεις και διαφορα άλλα, εκανα λαπαροσκοπηση οπου και βρήκαμε οτι ειχα ενδομητριωση. Ο γιατρός (θεος θα ελεγα) μου εδωσε το οκ μετα απο ενα μήνα να προσπαθήσω ξανα. Και φτανουμε στο σήμερα. 1η Ιουνίου κανω τεστ χωρις να εχω καθυστέρηση και βγαίνει θετικό. Έπαθα σοκ. Ο μηνας μπηκε τέλεια. Τωρα ειναι νωρίς αλλα οι χοριακες μου ειναι πολυ καλες εως τωρα και εχω ραντεβού την Τετάρτη με τον γιατρό. Ελπίζω να πανε όλα καλά. Θα ηθελα να ενθουσιαστω πολυ παραπανω αλλα φοβάμαι. Ομως απ την άλλη εχω θετικο προαίσθημα! Εύχομαι σε ολες τα καλύτερα 

Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου!! 

στις πριν 7 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε? Έχω πολύ καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω! @ΛΕΥΚΗ συγχαρητήρια κορίτσι μου για την εγκυμοσύνη σου όλα θα πάνε τέλεια! Εγώ πήγα σε μια γιατρό στο Έλενα να πάρω άλλη μια γνώμη κ με καθυσηχασε ότι όλα είναι καλά οι εξετάσεις κ εμένα κ του άντρα μου... Μου πρότεινε να χαλαρώσω το καλοκαίρι κ της ζήτησα σπερματεγχυση από Σεπτέμβρη κ το δέχτηκε..( ο προηγούμενος γιατρός μου είπε ότι είναι χάσιμο χρόνου κ με έκοψε ήθελε μόνο εξωσωματική) θα ήθελα να προσπαθήσω με αυτόν τον τρόπο γιατί δεν θέλω αλλά φάρμακα λόγω του καρουμπαλου που έβγαλα στο στήθος... Δεν είναι κάτι αλλά κ πάλι αγχώθηκα... Οπότε για άλλη μια φορά όλες οι εξετάσεις καλές κ κλείνω περίπου 8 μήνες στοχευμένων προσπαθειών... Στεναχωριέμαι που δεν έχει συμβεί ούτε φυσιολογικά ούτε με ετ αλλά έχω ξεκινήσει γυμναστική  να μην σκέφτομαι κ να κάνω κάτι καλό στο σώμα μου... Κ με έχει βοηθήσει πολύ. Είμαι λίγες μέρες μετά την ωορρηξία κ περιμένω 🙏 κορίτσια μου θα έρθει το μωράκι μας αρκεί να μην τα παρατήσουμε!!!

 

Σε σκεφτόμουν πολύ κοριτσάκι μου!!! Πολύ καλά κανεις κ ασχολείσαι με τον εαυτό σου!! Φυσικά κ θα έρθει το σποράκι σας με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο αγάπη!!! Καλά έκανες κ ψάχτηκες!!! Ποσα κορίτσια εδώ μέσα έχουν πιάσει με σπερματέγχυση κατευθείαν!!!! 
 

Στα δικά μου κοριτσάκια μου είμαι 2 μέρες με γαστρεντερίτιδα, χαλιαααααα😢😢😢 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγω πήρα θετικό τεστ 10 μερες μετά το τεστ ωορρηξιας εγω είχα τσιμπηματάκια στην κοιλιά διάρροια για αρκετές μερούλες και κρυωνα όχι συνέχεια αλλά με έπιανε κάπως ξαφνικά  

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ είχα αιματάκι εμφύτευσης στις 6-7η μέρα ΜΤΩ. Μετά είχα απίστευτη συχνοουρία. Είχα θετική χοριακή 18 μέρες ΜΤΩ με 4 μέρες καθυστέρηση. 

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Εγώ είχα θετικό τεστ 12η μέρα (δεν έκανα νωρίτερα) και από συμπτώματα, είχαν ξεκινήσει 5 μέρες πριν την περίοδο ταχυπαλμία, λαχάνιασμα και υπνηλία. Είχα κ πόνους περιόδου! 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Εγώ αυτή τη φορά είχα ένα έντονο τράβηγμα στα αριστερά την 8η ΜΤΩ. Κάτι σαν κεραυνός ήταν, δε ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Ένας στιγμιαίος πόνος που κράτησε 10 δευτερόλεπτα περίπου. Ήταν το πιο περίεργο πράγμα που δε μου συνέβη τις άλλες 2 φορές. Επίσης 4η ΜΤΩ έχω γράψει στο ημερολόγιο μου ότι είχα έντονη κούραση και κοιμήθηκα για μεσημέρι 3.5 ώρες. Αυτά έχω σημειώσει.

Επίσης συνήθως η περίοδος μου έρχεται 12η ΜΤΩ, εκείνη τη μέρα δεν είχα συμπτώματα ότι έρχεται περίοδος αλλά ήμουν κάπως πρησμένη και το στήθος ψιλό πονούσε αλλά όχι όσο έντονα όσα πιο μετά στη εγκυμοσύνη. 13η ΜΤΩ (μια μέρα καθυστέρηση δλδ για τα δικά μου δεδομένα) έκανα τεστ και είχα άχνη ροζ γραμμή ☺️

Και σε μένα παρατήρησα πως στις 12 μέρες έρχεται η περιοδος , σήμερα 6η μερα αλλά δεν ξέρω γενικά τι να περιμένω...νιώθω περίεργα τις θηλες τις προηγούμενες μέρες είχα και κραμπιτσες διαφορα αλλά τίποτα άλλο προς το παρόν, υπάρχει μια ζαβλακωμαρα ώρες ώρες αλλά φαντάζομαι και από τον καιρό,  ας δούμε τι με περιμένει και μένα 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου!! 

Σε σκεφτόμουν πολύ κοριτσάκι μου!!! Πολύ καλά κανεις κ ασχολείσαι με τον εαυτό σου!! Φυσικά κ θα έρθει το σποράκι σας με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο αγάπη!!! Καλά έκανες κ ψάχτηκες!!! Ποσα κορίτσια εδώ μέσα έχουν πιάσει με σπερματέγχυση κατευθείαν!!!! 
 

Στα δικά μου κοριτσάκια μου είμαι 2 μέρες με γαστρεντερίτιδα, χαλιαααααα😢😢😢 

Περαστικά, εύχομαι να είσαι σύντομα πολύ καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

 

 

 

Και σε μένα παρατήρησα πως στις 12 μέρες έρχεται η περιοδος , σήμερα 6η μερα αλλά δεν ξέρω γενικά τι να περιμένω...νιώθω περίεργα τις θηλες τις προηγούμενες μέρες είχα και κραμπιτσες διαφορα αλλά τίποτα άλλο προς το παρόν, υπάρχει μια ζαβλακωμαρα ώρες ώρες αλλά φαντάζομαι και από τον καιρό,  ας δούμε τι με περιμένει και μένα 🤞

Απ'ότι βλέπω από όσα λένε οι άλλες κοπέλες, δύσκολα μπορεί να προκύψει μια στάνταρ συμπτωματολογία και να βγουν ασφαλή συμπεράσματα από αυτή. Άσε που πολλές φορές από την αγωνία μπορεί και να φανταζόμαστε πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου!! 

Σε σκεφτόμουν πολύ κοριτσάκι μου!!! Πολύ καλά κανεις κ ασχολείσαι με τον εαυτό σου!! Φυσικά κ θα έρθει το σποράκι σας με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο αγάπη!!! Καλά έκανες κ ψάχτηκες!!! Ποσα κορίτσια εδώ μέσα έχουν πιάσει με σπερματέγχυση κατευθείαν!!!! 
 

Στα δικά μου κοριτσάκια μου είμαι 2 μέρες με γαστρεντερίτιδα, χαλιαααααα😢😢😢 

Περαστικά σου κορίτσι μου! Ελπίζω τα μικρά σου να είναι καλά!! Το χειρότερο είναι η γαστρεντερίτιδα… διατροφή όσο μπορείς και υπομονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η OLGA_95 είπε:

Απ'ότι βλέπω από όσα λένε οι άλλες κοπέλες, δύσκολα μπορεί να προκύψει μια στάνταρ συμπτωματολογία και να βγουν ασφαλή συμπεράσματα από αυτή. Άσε που πολλές φορές από την αγωνία μπορεί και να φανταζόμαστε πράγματα.

Εγώ από όταν αρχίσαμε τις προσπάθειες και όσο καιρό προσπαθούσαμε, είχα κάθε μήνα πολύ έντονα συμπτώματα και με περίεργη γεύση και τσιμπήματα και γενικώς κάθε μήνα πίστευα πως κάτι πετύχαμε..τελικά το θετικό ήταν τον πιο κουλό μήνα, με μια μόνο επαφή και στα συμπτώματα έδωσα σημασία τυχαία, γιατί η @Girly είχε πει πως στον γιο της είχε λαχάνιασμα και λέω λες;;; 😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Εγώ από όταν αρχίσαμε τις προσπάθειες και όσο καιρό προσπαθούσαμε, είχα κάθε μήνα πολύ έντονα συμπτώματα και με περίεργη γεύση και τσιμπήματα και γενικώς κάθε μήνα πίστευα πως κάτι πετύχαμε..τελικά το θετικό ήταν τον πιο κουλό μήνα, με μια μόνο επαφή και στα συμπτώματα έδωσα σημασία τυχαία, γιατί η @Girly είχε πει πως στον γιο της είχε λαχάνιασμα και λέω λες;;; 😜 

Σίγουρα υπάρχουν μεγάλες διαφορές από περίπτωση σε περίπτωση αλλά είναι και δύσκολο να μην τα παρατηρείς όταν εκείνες τις μέρες το μυαλό είναι συνεχώς εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

@Παρασκευαιδου εσύ που κάνεις τις καλές τις προβλέψεις, δεν κάνεις μια και για μένα? έτσι για να ξέρω να κανονίσω τις διακοπές μου?? :)

Χμ φέτος διακοπές και μετά Σεπτεμβρίο έχουμε τον καλό μήνα για σένα 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου! Ελπίζω τα μικρά σου να είναι καλά!! Το χειρότερο είναι η γαστρεντερίτιδα… διατροφή όσο μπορείς και υπομονή!!

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!! Άσε μ έχει ξεσκίσει… Ακόμα δεν μπορώ να φάω. Σήμερα κατάφερα 2 φρυγανιές. Η μικρή μου ανέβασε 39.4 σήμερα κ ο μικρός ξεκίνησε βήχα κ μυξα.. Καλά πάμε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου!! 

Σε σκεφτόμουν πολύ κοριτσάκι μου!!! Πολύ καλά κανεις κ ασχολείσαι με τον εαυτό σου!! Φυσικά κ θα έρθει το σποράκι σας με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο αγάπη!!! Καλά έκανες κ ψάχτηκες!!! Ποσα κορίτσια εδώ μέσα έχουν πιάσει με σπερματέγχυση κατευθείαν!!!! 
 

Στα δικά μου κοριτσάκια μου είμαι 2 μέρες με γαστρεντερίτιδα, χαλιαααααα😢😢😢 

Ναι δεν τα παρατάω θα κάνω ότι μπορώ για να έρθει το σπορακι....♥️ Ωχ περαστικά σου κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!! Άσε μ έχει ξεσκίσει… Ακόμα δεν μπορώ να φάω. Σήμερα κατάφερα 2 φρυγανιές. Η μικρή μου ανέβασε 39.4 σήμερα κ ο μικρός ξεκίνησε βήχα κ μυξα.. Καλά πάμε…

Περαστικά σας πραγματικά είναι ό,τι χειρότερο να είμαστε κ εμείς άρρωστες κ τα παιδιά. Γενικότερα μια μητέρα δεν έχει χρόνο να αναρρώσει όταν τα παιδιά είναι κ μικρά. Ελπίζω να έχεις λίγη βοήθεια 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!! Άσε μ έχει ξεσκίσει… Ακόμα δεν μπορώ να φάω. Σήμερα κατάφερα 2 φρυγανιές. Η μικρή μου ανέβασε 39.4 σήμερα κ ο μικρός ξεκίνησε βήχα κ μυξα.. Καλά πάμε…

Ποσο κρίμα!! Εύχομαι να αναρρωσετε όλοι γρήγορα και να μην ταλαιπωρηθειτε παραπάνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου!! 

Σε σκεφτόμουν πολύ κοριτσάκι μου!!! Πολύ καλά κανεις κ ασχολείσαι με τον εαυτό σου!! Φυσικά κ θα έρθει το σποράκι σας με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο αγάπη!!! Καλά έκανες κ ψάχτηκες!!! Ποσα κορίτσια εδώ μέσα έχουν πιάσει με σπερματέγχυση κατευθείαν!!!! 
 

Στα δικά μου κοριτσάκια μου είμαι 2 μέρες με γαστρεντερίτιδα, χαλιαααααα😢😢😢 

Περαστικά σου κορίτσι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!! Άσε μ έχει ξεσκίσει… Ακόμα δεν μπορώ να φάω. Σήμερα κατάφερα 2 φρυγανιές. Η μικρή μου ανέβασε 39.4 σήμερα κ ο μικρός ξεκίνησε βήχα κ μυξα.. Καλά πάμε…

Ωχ... Σας πήρε και σας σήκωσε βρε κορίτσι μου. Γρήγορη ανάρρωση για όλους εύχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Περαστικά σας πραγματικά είναι ό,τι χειρότερο να είμαστε κ εμείς άρρωστες κ τα παιδιά. Γενικότερα μια μητέρα δεν έχει χρόνο να αναρρώσει όταν τα παιδιά είναι κ μικρά. Ελπίζω να έχεις λίγη βοήθεια 😊

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Ποσο κρίμα!! Εύχομαι να αναρρωσετε όλοι γρήγορα και να μην ταλαιπωρηθειτε παραπάνω!!

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου...

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ωχ... Σας πήρε και σας σήκωσε βρε κορίτσι μου. Γρήγορη ανάρρωση για όλους εύχομαι...

Καλημέρα σε ολες!! Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! Εγώ έκανα ένα 38.8 μέσα στη νύχτα κ νομίζω ότι ήταν το τελικό ξέσπασμα της ίωσης. Σήμερα ξύπνησα καλά!!! Να σκεφτείτε πίνω καφέ κ μόλις έφαγα!!! Πειναωωωω (είχα να φάω από την Παρασκευή..) Ο μικρός όπως κ χθες αλλά κεφάτος όποτε δεν πτοουμαστε!! Η μικρή ανεβάζει πυρετό κ μου παραπονιέται για λαιμο.. Κοιμάται ακόμα το αστεράκι μου ( η οποία κανονικά ξυπνάει 07.00…) Δόξα τω Θεω έχω βοήθεια δε θα εβγαινε αλλιώς.. Σαν το ζόμπι ήμουν 2 μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...