Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις Just now, ο/η MinaSam είπε:

Πολλά συγχαρητήρια και γλυκιά αναμονή τώρα μέχρι να το ξαναδείς το σποράκι σου!

Καλημέρα λοιπόν αξημέρωτα σήμερα. Προφανώς υποσυνειδητα έχω άγχος και ξύπνησα πριν τις 6. Σήμερα περιμένω κ είπα να κάνω ένα τεστ να ξέρω τουλάχιστον θα πιούμε τσίπουρα σήμερα ή μπα. Ε και φυσικά μπα :( Αλλά ευτυχώς ήταν το τελευταίο από ένα κουτάκι που είχα με φθηνά τεστάκια και δεν ξαναπαίρνω :) χαλαρά και θα έρθει :)

Και μόλις δημοσιεύτηκε κατευθείαν!!! Λοιπόν πάμε πάλι :) είμαι 33 χρονών, έχω έναν σπόρο λίγο πάνω από τα 2.5 και αυτός ήταν ο τρίτος μήνας προσπαθειών για το δεύτερο :) Εύχομαι καλή υπομονή σε οσες είμαστε μαζί ( εν τω μεταξύ τι συγχρονισμός είναι αυτός κ περιμέναμε όλες περίπου την ίδια μέρα)  και όλα να πάμε καλά σε όσες έχουν νινάκια στο φούρνο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

@ΛΕΥΚΗ ποσό χάρηκα με το νέο σου!! Εύχομαι σύντομα να δείτε  κ το/α σποράκι/α σας!! Βλέπουμε τα τεστακια κ χαιρόμαστε πως κάποια μέρα θα τα δούμε κ εμείς ,μάλλον….

εγω έφαγα μια απογοήτευση πάλι, έκανα τεστ νωρίτερα μου βγήκαν αρνητικά , μου ήρθε νωρίτερα περίοδος κ το πήρα βαριά έκλαψα στεναχωρέθηκα …

ειπα πως θα οργανώσω γάμο κ θα ξεχάσω τα τεστ (έτσι είπα δεν ξέρω αν θα το ακολουθήσω) κ αν έρθει ήρθε .. 

τη Δευτέρα θα πάω στον γιατρό μου κ θα συζητήσω λίγο μαζί του…

Καλημέρα κορίτσι μου! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! 

Εγώ όταν προσπαθούσα για το πρώτο είχα τεστ ωορρηξίας και τεστ εγκυμοσύνης. Μπορώ να σου πω εκ των υστέρων, ότι τελικά με αγχωναν πάρα πολύ και τα 2. Αυτό το "πρέπει" να κάνουμε σεξ, χάναμε όλη την μαγεία! Αυτό στο λέω για να σκεφτείς μήπως όντως σε αγχωνουν και εσένα, έστω και υποσυνείδητα! Γιατί ένα άγχος, πάντα θα το έχουμε! Απλά να είναι σε μικρό βαθμό!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

@ΛΕΥΚΗ ποσό χάρηκα με το νέο σου!! Εύχομαι σύντομα να δείτε  κ το/α σποράκι/α σας!! Βλέπουμε τα τεστακια κ χαιρόμαστε πως κάποια μέρα θα τα δούμε κ εμείς ,μάλλον….

εγω έφαγα μια απογοήτευση πάλι, έκανα τεστ νωρίτερα μου βγήκαν αρνητικά , μου ήρθε νωρίτερα περίοδος κ το πήρα βαριά έκλαψα στεναχωρέθηκα …

ειπα πως θα οργανώσω γάμο κ θα ξεχάσω τα τεστ (έτσι είπα δεν ξέρω αν θα το ακολουθήσω) κ αν έρθει ήρθε .. 

τη Δευτέρα θα πάω στον γιατρό μου κ θα συζητήσω λίγο μαζί του…

Καλημέρα κορίτσι μου. Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ. Άκου τώρα και την δίκη μου ιστορία.. ξεκιναμε προσπάθειες για 2 μήνες, ανακαλύπτουμε ενδομητριωση, μπαίνω για χειρουργείο και μετά αποχή από προσπάθειες για 3 μήνες. Φτάνουμε στον Απρίλιο του 2023 όπου με το οκ του γιατρού ξεκινάμε. Κλάματα κάθε μήνα, απογοήτευση, και έναν γιατρό να με τραμπουκίζει (στην πραγματικότητα) ότι αν δεν κάνω εξωσωματική θα εμφανιστεί πάλι η ενδομητριωση. Μην στα πολυλογώ αλλάζω γιατρό τον Οκτώβριο και αλλάζει όλη μας η ζωή. Συνάντησα έναν άγγελο- γιατρό. Μου πήρε όλο το άγχος, κάναμε όλες τος απαραίτητες εξετάσεις για να αποκλείσουμε τα πάντα και φτάνουμε πια στον Απρίλιο 2024. Συμπληρώσαμε έναν χρόνο προσπαθειών χωρίς καμία σύλληψη. Την προηγούμενη εβδομάδα κλείσαμε ημερομηνία γάμου για τον Αύγουστο του 2025. Είπαμε δεν πειράζει θα το παλέψουμε αργότερα αλλιώς, αλλά με θάρρος. Και τελικά το όνειρο μας για γάμο-βάφτιση θα πραγματοποιηθεί ( αν με το καλό φτάσουμε στο τέλος🙏). 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Και μόλις δημοσιεύτηκε κατευθείαν!!! Λοιπόν πάμε πάλι :) είμαι 33 χρονών, έχω έναν σπόρο λίγο πάνω από τα 2.5 και αυτός ήταν ο τρίτος μήνας προσπαθειών για το δεύτερο :) Εύχομαι καλή υπομονή σε οσες είμαστε μαζί ( εν τω μεταξύ τι συγχρονισμός είναι αυτός κ περιμέναμε όλες περίπου την ίδια μέρα)  και όλα να πάμε καλά σε όσες έχουν νινάκια στο φούρνο :)

Καλώς ήρθες στην παρέα μας βγήκες πλέον από δοκιμαστικό μέλος θα εμφανίζονται αμέσως τα μνμ σου τώρα 😊

εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που τέλη Αυγούστου γίνετε δυο χρόνων και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 29 εβδ 

Με το καλό να έρθει και το δεύτερο παιδάκι σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας βγήκες πλέον από δοκιμαστικό μέλος θα εμφανίζονται αμέσως τα μνμ σου τώρα 😊

εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που τέλη Αυγούστου γίνετε δυο χρόνων και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 29 εβδ 

Με το καλό να έρθει και το δεύτερο παιδάκι σου 😊

Ευχαριστώ πολύ! Το ξέρω το ξέρω, σας διαβάζω αρκετό καιρό και χαίρομαι με τις χαρές σας και συμπάσχω με τα άγχη σας. Όπως οι περισσότερες δυστυχώς κι εγώ πριν τον γιο μου είχα μια παλινδρομη κύηση το 2020 στις 7 εβδομάδες. Νωρίς θα μου πεις αλλά το πένθος πένθος.

Τι να κάνουμε? Προχωράμε και περιμένω μαζί σου τα νέα απτό μπεμπάκι σου! Όταν καποιες περιμένουν νέα είναι λες κ έχω εγώ υπέρηχο κάθε φορά! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Το ξέρω το ξέρω, σας διαβάζω αρκετό καιρό και χαίρομαι με τις χαρές σας και συμπάσχω με τα άγχη σας. Όπως οι περισσότερες δυστυχώς κι εγώ πριν τον γιο μου είχα μια παλινδρομη κύηση το 2020 στις 7 εβδομάδες. Νωρίς θα μου πεις αλλά το πένθος πένθος.

Τι να κάνουμε? Προχωράμε και περιμένω μαζί σου τα νέα απτό μπεμπάκι σου! Όταν καποιες περιμένουν νέα είναι λες κ έχω εγώ υπέρηχο κάθε φορά! ;)

Να σου ζήσει το αγορακι σου 

δυστηχως αυτό που έρχεται η χαρα και φευγει έτσι απότομα είναι δύσκολα αλλά τουλάχιστον καποια στιγμή έρχεται το 🌈 και κάπως απαλύνεται ο πόνος 

την Τετάρτη το πρωί θα πάω γιατρό θα σας στείλω νέα μας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας βγήκες πλέον από δοκιμαστικό μέλος θα εμφανίζονται αμέσως τα μνμ σου τώρα 😊

εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που τέλη Αυγούστου γίνετε δυο χρόνων και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 29 εβδ 

Με το καλό να έρθει και το δεύτερο παιδάκι σου 😊

Πω πω @Elk μου σε λίγους μήνες θα έχεις το παιδάκι σου αγκαλιά! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Και μόλις δημοσιεύτηκε κατευθείαν!!! Λοιπόν πάμε πάλι :) είμαι 33 χρονών, έχω έναν σπόρο λίγο πάνω από τα 2.5 και αυτός ήταν ο τρίτος μήνας προσπαθειών για το δεύτερο :) Εύχομαι καλή υπομονή σε οσες είμαστε μαζί ( εν τω μεταξύ τι συγχρονισμός είναι αυτός κ περιμέναμε όλες περίπου την ίδια μέρα)  και όλα να πάμε καλά σε όσες έχουν νινάκια στο φούρνο :)

Καλώς μας ήρθες κορίτσι!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!  Έχω και εγώ μια κούκλα 4.5 χρονών και προσπαθώ για το δεύτερο, είμαι 36 χρονών και ένα άγχος ότι μπορεί να άργησα το έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Το ξέρω το ξέρω, σας διαβάζω αρκετό καιρό και χαίρομαι με τις χαρές σας και συμπάσχω με τα άγχη σας. Όπως οι περισσότερες δυστυχώς κι εγώ πριν τον γιο μου είχα μια παλινδρομη κύηση το 2020 στις 7 εβδομάδες. Νωρίς θα μου πεις αλλά το πένθος πένθος.

Τι να κάνουμε? Προχωράμε και περιμένω μαζί σου τα νέα απτό μπεμπάκι σου! Όταν καποιες περιμένουν νέα είναι λες κ έχω εγώ υπέρηχο κάθε φορά! ;)

Αχ κορίτσι μου καλώς ήρθες. Έχεις κι εσύ το δικό σου σταυρό που κουβαλάς, όπως όλες μας βέβαια. Εγώ έχω την ίδια μέρα ΠΗΤ με την Elk. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Να σου ζήσει το αγορακι σου 

δυστηχως αυτό που έρχεται η χαρα και φευγει έτσι απότομα είναι δύσκολα αλλά τουλάχιστον καποια στιγμή έρχεται το 🌈 και κάπως απαλύνεται ο πόνος 

την Τετάρτη το πρωί θα πάω γιατρό θα σας στείλω νέα μας 😊

Την Τετάρτη έκλεισες για Doppler ή όχι ακόμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλώς μας ήρθες κορίτσι!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!  Έχω και εγώ μια κούκλα 4.5 χρονών και προσπαθώ για το δεύτερο, είμαι 36 χρονών και ένα άγχος ότι μπορεί να άργησα το έχω 

Μη λες τέτοια κορίτσι μου. Εγώ τώρα έπιασα το 1ο μου "τυχαία". Άστα να πάνε πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός... Σήμερα με την @Elk είμαστε 29+1... Σε 2,5 μήνες ακουμπάμε την κορδέλα τερματισμού. Αν δηλαδή τα μπουμπούκια μας πάρουν όλο το χρόνο τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Και μόλις δημοσιεύτηκε κατευθείαν!!! Λοιπόν πάμε πάλι :) είμαι 33 χρονών, έχω έναν σπόρο λίγο πάνω από τα 2.5 και αυτός ήταν ο τρίτος μήνας προσπαθειών για το δεύτερο :) Εύχομαι καλή υπομονή σε οσες είμαστε μαζί ( εν τω μεταξύ τι συγχρονισμός είναι αυτός κ περιμέναμε όλες περίπου την ίδια μέρα)  και όλα να πάμε καλά σε όσες έχουν νινάκια στο φούρνο :)

Καλώς ήρθες στην παρέα 😊

εγώ είμαι 29 ετών

Έχω δυο παιδιά σχεδόν 5 το κορίτσι μου (έμεινα έγκυος τυχαία στα 23 μου κ το έμαθα όταν ήμουν κοντά 2.5 μηνών. Σοκ μεγάλο αλλά ήμουν αρραβωνιασμένη κ κάπως είχα συνηθίσει την ιδέα ως εκπαιδευτικός κιόλας που ήμουν μέσα στα παιδιά) 

μετα έκανα συνειδητά τον γιο μου που είναι 2 ετών. 
(Πολύ Κοντά με τον δικό σου γιο ❤️

και τώρα είμαι πολύ νωρίς αλλά έμεινα έγκυος στο τρίτο (κ πάλι συνειδητά) 
 

εύχομαι πολύ σύντομα να διαβάσουμε κ τα δικά σου ευχάριστα νέα κ είμαι σίγουρη πολύ σύντομα θα έχουμε τέτοια νέα σου  ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα 😊

εγώ είμαι 29 ετών

Έχω δυο παιδιά σχεδόν 5 το κορίτσι μου (έμεινα έγκυος τυχαία στα 23 μου κ το έμαθα όταν ήμουν κοντά 2.5 μηνών. Σοκ μεγάλο αλλά ήμουν αρραβωνιασμένη κ κάπως είχα συνηθίσει την ιδέα ως εκπαιδευτικός κιόλας που ήμουν μέσα στα παιδιά) 

μετα έκανα συνειδητά τον γιο μου που είναι 2 ετών. 
(Πολύ Κοντά με τον δικό σου γιο ❤️

και τώρα είμαι πολύ νωρίς αλλά έμεινα έγκυος στο τρίτο (κ πάλι συνειδητά) 
 

εύχομαι πολύ σύντομα να διαβάσουμε κ τα δικά σου ευχάριστα νέα κ είμαι σίγουρη πολύ σύντομα θα έχουμε τέτοια νέα σου  ❤️ 

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου,  με το καλό να έρθει και το 3ο!!! Πολύ μικρή έγινες μανούλα!!! Χαρά στο κουράγιο σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2024 at 7:09 ΠΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️

ειχα πολύ καιρό να μπω να γράψω στο φόρουμ από τον Σεπτέμβρη νομίζω. 
ειχαμε πει να ξεκινήσουμε για τρίτο τότε αλλά προέκυψε ένα θέμα κ το αφήσαμε. Ώσπου αυτόν τον μήνα βόλεψε να έχουμε μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία κ νομίζω κάτι καταφέραμε. 
 

 Ωστόσο να ευχηθώ από καρδιάς στα κορίτσια που περιμένουν μωράκια (διάβασα τα νέα σας) , με το καλό. Σε όσες τώρα έμαθαν τα ευχάριστα πρόσφατα εύχομαι να περάσει το πρώτο τρίμηνο νεράκι. Σε όσες προσπαθούν πολύ σύντομα να πάρουν το θετικό τεστακι στα χέρια. 
 

Σας γράφω γιατί είμαι κάπως περίεργα , έχω μετακομίσει εξωτερικό/Γερμανια κ αν όλα πάνε καλά θα είναι το τρίτο μου παιδάκι αυτό (αλλά το πρώτο που γεννάω σε ξένη χώρα που εδώ είναι εντελώς διαφορικά τα πράγματα) 😌

 

περιμενω περίοδο την Τρίτη (έκανα τεστακια ωορρηξιασ 33αρης κύκλος με 2μερες θετικό τεστ ωορρηξιασ) άρα είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο σήμερα κ χθες είχα θετικό τεστακι one step πρώιμης. 
(Είχα συμπτώματα κ λέω ας κάνω) 

πηρα κ ένα ηλεκτρονικό σήμερα (25αρι) κ  έκανα πάλι κ της one step πρώιμης (10αρι) να δω αν σκουραίνει. Επειδή εδώ έχετε πολλή εμπειρία με τα τεστ για πείτε μου βρε κορίτσια μου είναι καλό το τεστ το πρώιμης; Η θα έπρεπε να είναι πιο σκούρο; 
μου φαίνεται ίδιο με χθες. 
θα βάλω φωτό αν έχετε την καλοσύνη να μου πείτε την γνώμη σας ❤️

τα τεστ σήμερα είναι αυτά που είναι μαζί στην φωτό.  (Στο ηλεκτρικό είναι στα γερμανικά κ γράφει ότι είμαι έγκυος στις 1-2 εβδ)  66.22 kB · 0 downloads

στην δεύτερη φωτό είναι το τεστ από χθες (δν το τράβηξα καλά στην ταραχή μου- 5 μέρες πριν την περίοδο) 
IMG_0788.thumb.jpeg.e941ae3233525333b7044b9f18bdc713.jpeg

 

 

IMG_0769.jpeg

Με το καλο. Μένω Γερμανία. Θα σου πω βρες τώρα Hebamme γτ μετά δε θα βρίσκεις. Θα έρθει στο σπίτι δωρεάν για πολλά θεματα θηλασμό μπάνιο φροντίδα μωρού.

Δυστυχώς απ' το πρώτο τεστ πρέπει να βρεις . 

Ότι άλλο θέλεις χαρά μου να σε βοηθήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2024 at 7:19 ΠΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Σ ευχαριστώ παρά πολυυυ αλήθεια. 
 

ας ελπίσουμε να εξελιχτεί καλά κ να ανεβεί η ορμόνη. Χωρίς μικροβιολογικό εδώ είναι λίγο περίεργα τα πράγματα. Δεν κοιτάνε διπλασιασμούς. Μια χοριακη μόνο κ τέλος. 😊

Και μια πολύ είναι χαχαχα . Στο πρώτο μου παιδί δεν έκαναν καμία . Στο δεύτερο επειδή πέρασα πολλά έκανα χοριακη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pinacolada είπε:

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου,  με το καλό να έρθει και το 3ο!!! Πολύ μικρή έγινες μανούλα!!! Χαρά στο κουράγιο σου!!! 

Πολύ μικρή ναι. Αλλά δεν το μετανιώνω ήρθαν τα πράγματα όπως έπρεπε. Ως εκπαιδευτικός λατρεύω τ παιδιά κ προέρχομαι από πολύτεκνη οικογένεια. 
ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές σου❤️ Μακάρι όλα να πάνε καλά! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Με το καλο. Μένω Γερμανία. Θα σου πω βρες τώρα Hebamme γτ μετά δε θα βρίσκεις. Θα έρθει στο σπίτι δωρεάν για πολλά θεματα θηλασμό μπάνιο φροντίδα μωρού.

Δυστυχώς απ' το πρώτο τεστ πρέπει να βρεις . 

Ότι άλλο θέλεις χαρά μου να σε βοηθήσω. 

 

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και μια πολύ είναι χαχαχα . Στο πρώτο μου παιδί δεν έκαναν καμία . Στο δεύτερο επειδή πέρασα πολλά έκανα χοριακη. 

 

Έγραψα απάντηση αλλά για κάποιο λόγο δεν εμφανίστηκαν. 
 

αν εμφανιστούν θα είναι εις διπλούν δεν πειράζει. 
 

θα προσπαθήσω να τα γράψω παρόμοια 😂

αρχικα ευχαριστώ για τις πληροφορίες. ❤️ όσον αφορά φροντίδα μωρού θηλασμό κτλ είμαι εθελόντρια σε δίκτυο θηλασμού τρέχω δικη  μου ομάδα θηλασμού κ θηλάζω σερί 5 χρόνια κάνω ταντεμ κ πάω αν όλα πάνε καλά για τριαντεμ😂 άρα από αυτό το θέμα είμαι καλυμμένη. 
Όταν ήρθα Γερμανία το μωρό μου μόλις είχε γίνει 2 μηνών κ το πήγαινα κανονικά παιδίατρο δεν μου είχαν πει κάτι για Μαια. Επειδή γνωρίζεις είναι υποχρεωτικό να έχω Hebamme ή μπορώ να το πάω παιδίατρο όπως κ το πρώτο μου παιδάκι; Δεν γνωρίζω ακόμα κ δν έχω ρωτήσει Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό. Επειδή δν θα χρειαστώ κάτι πρακτικό από την Μαια απλά δν ξέρω αν πρέπει η Μαια να κάνει πχ μετρήσεις  του μωρού κτλ. 😁

 

οσον αφορά την χοριακη καλύτερα που δεν κάνουν πολλές γιατί βάζουν Praktikanten να παίρνουν αίμα κ όπου κ να έχω πάει μου σπάνε τις φλέβες 🤪😂 την γλιτώσαμε προσωρινώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Πω πω @Elk μου σε λίγους μήνες θα έχεις το παιδάκι σου αγκαλιά! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;; 

Ναι κοντεύει αυτήν η στιγμή την περιμένω πως και πως την δω 😊

Πέρασε ο καιρός το δύσκολο ήταν μέχρι να κάνω την αυχενική το πρώτο τρίμηνο μου φάνηκε αιώνας μετά κάπως πέρασε ο καιρός πιο γρήγορα 

να σου ζήσει το παιδάκι σου με το καλό να έρθει και το επόμενο όσο πιο σύντομα γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Την Τετάρτη έκλεισες για Doppler ή όχι ακόμα; 

Όχι ακόμα τωρα θα πάω για απλό υπέρηχο στον γυναικολόγο για Doppler δεν μου είπε κάτι ακόμα λογικά όταν πάω την Τετάρτη φαντάζομαι θα μου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Και μόλις δημοσιεύτηκε κατευθείαν!!! Λοιπόν πάμε πάλι :) είμαι 33 χρονών, έχω έναν σπόρο λίγο πάνω από τα 2.5 και αυτός ήταν ο τρίτος μήνας προσπαθειών για το δεύτερο :) Εύχομαι καλή υπομονή σε οσες είμαστε μαζί ( εν τω μεταξύ τι συγχρονισμός είναι αυτός κ περιμέναμε όλες περίπου την ίδια μέρα)  και όλα να πάμε καλά σε όσες έχουν νινάκια στο φούρνο :)

Καλώς ήρθες λοιπόν κι από μένα!! Εύχομαι να τα καταφέρετε σύντομα και για το 2ο! Εγώ σε 10 μέρες κλείνω τα 36! Εγώ 2 κοριτσαρους! Μια 2 ετών και 3 μηνών και μια 6 μηνών!! Θα ήθελα κάποια στιγμή και τρίτο αλλά μάλλον στο θα ήθελα θα μείνω 😂😂 και κάθομαι εδώ, έτσι για την παρέα! Χα χα! Για να βοηθήσω κάπου αν μπορώ, όπως μπορώ, κάποια κοπελα, όπως με βοήθησαν εμένα κάποτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Στην αυχενική μας έβγαζε μπαμ... Τώρα βγάζει τη μικρή 5 πίσω στο βάρος της μόνο.

Θα το παρακολουθείτε στενά φαντάζομαι κ πιστεύω δε θα είναι μεγάλο πρόβλημα οι 5 μερούλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Και μόλις δημοσιεύτηκε κατευθείαν!!! Λοιπόν πάμε πάλι :) είμαι 33 χρονών, έχω έναν σπόρο λίγο πάνω από τα 2.5 και αυτός ήταν ο τρίτος μήνας προσπαθειών για το δεύτερο :) Εύχομαι καλή υπομονή σε οσες είμαστε μαζί ( εν τω μεταξύ τι συγχρονισμός είναι αυτός κ περιμέναμε όλες περίπου την ίδια μέρα)  και όλα να πάμε καλά σε όσες έχουν νινάκια στο φούρνο :)

Καλώς ήρθες κορίτσι μου ❤️ εγω είμαι 32 ετών έχω ένα γιο 18 μηνών που μας δυσκόλεψε να έρθει σχεδόν 2 χρόνια προσπάθειας. Κ τώρα είμαι ξανά εγκυος 20εβ υο δεύτερο π ήρθε με τη πρώτη προσπάθεια χωρις βασικά να προσπαθούμε κ σοβαρά απλά είπαμε να γίνεται ελεύθερα κ μετά το Πάσχα ας κάναμε πιο σοβαρές προσπάθειες…! Σου εύχομαι με το καλό να έρθει κ το δεύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια τι ευγενικές που είστε! :) Χαιρομαι πολύ για τη γνωριμία και θα είμαστε εδώ να τα λέμε! Κι μένα ο μικρός ήρθε με το δεύτερο μήνα και το μόνο που είχα ήταν μια εφαρμογή αλλά πιο πολύ για να σημειώνω τις περιόδους, αν και ειμαι αρκετά σταθερή. Είχα κατεβάσει άλλη μια αλλά σήμερα την έσβησα γιατί μόνο άγχος μου προκαλούσε. Πάμε παραδοσιακά και χαλαρά και βλέπουμε. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έχω κάποιες σκέψεις και πιστεύω πως μόνο εσείς θα με καταλάβετε. Όπως φαίνεται αυτός ο μήνας δεν είχε αποτέλεσμα και πραγματικά δεν με πειράζει καθόλου. Το μωρό μου είναι αρκετά μικρό, οπότε απολαμβάνω όσους μήνες έχει την αποκλειστικότητα. Απλά λόγω του ότι πριν μείνω έγκυος, κάπως μας ειχαν αγχώσει οι γιατροί κ πιστεύαμε πως δε θα μείνω ποτε φυσιολογικά…και δεδομένου πως υποτίθεται μετά την γεννά είσαι πολύ «γόνιμη», αγχώνομαι που δεν είχαμε αποτέλεσμα. Όλο ακούω «πρόσεχε γιατί μετά την γεννά μένεις πανεύκολα» και ενώ είχαμε πολύ σωστές επαφές, το αποτέλεσμα αρνητικό. Ξανά λέω πως δεν με στεναχωρεί το γεγονός καθεαυτό, απλά αγχώνομαι μήπως η πρώτη σύλληψη ήταν τυχαίο γεγονός και τώρα δυσκολευτούμε πολύ, όπως μας έλεγαν τότε οι γιατροί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...