Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

σ ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές με το καλό εύχομαι κ σε σένα που πλησιάζεις τώρα ❤️ 

για να δω τι θα μου πούνε κ τα κορίτσια που έχουν εμπειρία από Γερμανία. 

Ευχαριστώ πολύυυυυυυυυ!!! Τώρα είμαστε στις ετοιμασίες. Έχουμε 2,5 μήνες ακόμα με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια δεν θα κάτσω να σκάσω...κανόνισα κοκτέιλ με φίλες...βόλτα και κοκτέιλ βράδυ 🌃 και τα παιδάκια με τον μπαμπά τους...😛 

 

έτσι κοπέλα μου! πάμε μπροστά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις όμορφες ευχές σας., Σήμερα το απόγευμα έχουμε ραντεβού με τον γιατρό μας. 😊

Περιμένουμε τα νέα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Συχγαρητήρια κορίτσι και καλώς (ξανα)ήρθες στην παρέα!! 🤩 Κι εμένα μου φαίνεται λίγο πιο σκούρο από χθεςς, αλλα είσαι κι εσύ πολύ νωρίς πριν την καθυστέρηση, οπότε θεωρώ ότι είναι μια χαρά για την ώρα. Δε μένω Γερμανία, αλλά πιστεύω ότι έχουμε στην παρέα κοπέλα που μένει εκεί, θα της στείλω μνμ κι αν ε΄ιναι να συνδεθείτε μεταξύ σας 💖 

Πήρα φόρα ο Ιούνης και δίνει!!! με το καλό το 3ο μωράκι, σου εύχομαι μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη 🙏💞

Εγώ σε μπέρδεψα... Συγγνώμη. Νόμιζα πως είσαι Γερμανία. Κάποια μου είχε πει εδώ ότι μένει Γερμανία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...

Τα νέα μας... Όλα καλά με το 1ο doppler. Η μικρή σήμερα 1236γρ... Πήρε σχεδόν 180γρ σε 3,5 μέρες. Νομίζω πως είναι καλά. Αλλά ακόμα μου τη γράφει 5 μέρες πίσω. Ο τράχηλος μειώθηκε απο 38 σε 31χιλ. 

Για το εμβόλιο του κοκκύτη μου είπε να το κάνω την 34η εβδομάδα. Να μην έρχομαι σε επαφή με πολύ κοσμό και να φοράω μάσκα... Πράγματα που κάνω ούτως ή άλλως δηλαδή ευτυχώς! Να μετράω κάθε 2 μέρες την πίεση και να την καταγράφω. Να παρατηρώ τις κινήσεις της μπουμπούς και αν κάποια στιγμή νομίζω πως είναι πολύ ήσυχη να την πάρω τηλέφωνο. 

Γενικά κορίτσια μου... Πολύ μου αρέσει η γιατρός αυτή! Όσο τη γνωρίζω, τόσο περισσότερο την συμπαθώ.

Επίσης ρώτησα και για τα έγγραφα... Ευτυχώς τα έχω μαζέψει ήδη όλα και πρέπει να κάνω μόνο φωτοτυπίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Το Σάββατο δεν περιμένω!! Έχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου εκτός από αίμα.. δεν θα είχε δείξει 2 μέρες πρίν;; 

 

Δεν απογοητεύομαι μωρέ.. εντάξει θα ρθει.. θα τον πιάσουμε τον σπόρο!! Ας απολαύσουμε την διαδικασία!! 

 

Μίλησε και ελαλησεν!! Γλυκό καλοκαιράκι αγαπημένο... Με πόση εγώ λαχτάρα σε προσμένω!! 

Στις 2 μέρες λογικά ναι αλλά μέχρι να εμφανιστεί τυπικά τίποτα δεν είναι βέβαιο. Υπήρξε κάποια εξέλιξη μέχρι στιγμής;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αχ βρε κορίτσι πόσο μας ταλεπωρει το τρίτο.... Τα δύο ήρθαν μπαμ μπαμ στον μήνα επάνω...τώρα προσπαθούμε χρόνια....

Θα έρθει και το τρίτο. Μπορεί να χρειάζεται παραπάνω προσπάθεια και επιμονή αλλά θα έρθει η ώρα να εμφανιστεί. Ο επόμενος κύκλος είναι κοντά και μακάρι να είναι αυτός ο τυχερός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Συχγαρητήρια κορίτσι και καλώς (ξανα)ήρθες στην παρέα!! 🤩 Κι εμένα μου φαίνεται λίγο πιο σκούρο από χθεςς, αλλα είσαι κι εσύ πολύ νωρίς πριν την καθυστέρηση, οπότε θεωρώ ότι είναι μια χαρά για την ώρα. Δε μένω Γερμανία, αλλά πιστεύω ότι έχουμε στην παρέα κοπέλα που μένει εκεί, θα της στείλω μνμ κι αν ε΄ιναι να συνδεθείτε μεταξύ σας 💖 

Πήρα φόρα ο Ιούνης και δίνει!!! με το καλό το 3ο μωράκι, σου εύχομαι μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη 🙏💞

Να είσαι καλά για όλα σου τα ωραία λόγια ❤️❤️❤️ ευχαριστώ παρά πολύ..εύχομαι κ σε Σένα να κλείσει πολύ όμορφα το πρώτο τρίμηνο να πάρεις μια ανάσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις όμορφες ευχές σας., Σήμερα το απόγευμα έχουμε ραντεβού με τον γιατρό μας. 😊

Κορίτσι μου πώς πήγε το ραντεβού σας; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Να είσαι καλά για όλα σου τα ωραία λόγια ❤️❤️❤️ ευχαριστώ παρά πολύ..εύχομαι κ σε Σένα να κλείσει πολύ όμορφα το πρώτο τρίμηνο να πάρεις μια ανάσα. 

Να σαι καλά κορίτσι μου, όλα καλά να μας πάνε 🙏💫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...

Τα νέα μας... Όλα καλά με το 1ο doppler. Η μικρή σήμερα 1236γρ... Πήρε σχεδόν 180γρ σε 3,5 μέρες. Νομίζω πως είναι καλά. Αλλά ακόμα μου τη γράφει 5 μέρες πίσω. Ο τράχηλος μειώθηκε απο 38 σε 31χιλ. 

Για το εμβόλιο του κοκκύτη μου είπε να το κάνω την 34η εβδομάδα. Να μην έρχομαι σε επαφή με πολύ κοσμό και να φοράω μάσκα... Πράγματα που κάνω ούτως ή άλλως δηλαδή ευτυχώς! Να μετράω κάθε 2 μέρες την πίεση και να την καταγράφω. Να παρατηρώ τις κινήσεις της μπουμπούς και αν κάποια στιγμή νομίζω πως είναι πολύ ήσυχη να την πάρω τηλέφωνο. 

Γενικά κορίτσια μου... Πολύ μου αρέσει η γιατρός αυτή! Όσο τη γνωρίζω, τόσο περισσότερο την συμπαθώ.

Επίσης ρώτησα και για τα έγγραφα... Ευτυχώς τα έχω μαζέψει ήδη όλα και πρέπει να κάνω μόνο φωτοτυπίες!

Πολύ ωραία μπράβο κορίτσι μου! Είναι η γυναικολόγος σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσι μου πώς πήγε το ραντεβού σας; 😊

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πήγαν όλα καλά. Μας έβγαλε 4 εβδομάδων προς 5. Είδαμε σάκο ( έπεσε πολύ κλάμα) και την άλλη εβδομάδα θα πάμε να δούμε και την καρδούλα. Προς το παρόν φάνηκαν όλα καλά εκτός από μια κυστη που είδαμε αλλά καθαρή εσωτερικά και λογικά δεν θα μας απασχολήσει. Αυταααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πήγαν όλα καλά. Μας έβγαλε 4 εβδομάδων προς 5. Είδαμε σάκο ( έπεσε πολύ κλάμα) και την άλλη εβδομάδα θα πάμε να δούμε και την καρδούλα. Προς το παρόν φάνηκαν όλα καλά εκτός από μια κυστη που είδαμε αλλά καθαρή εσωτερικά και λογικά δεν θα μας απασχολήσει. Αυταααα

Μπράβο κορίτσι μου!!! Με το καλό!!!! Μια ομαλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Με ένα γερό μωρό!!!!

Για την κύστη μην σκας!! Κι εγώ είχα μια! Μέχρι τα μισά της εγκυμοσύνης φαινόταν από τους υπερήχους. Μετά σταμάτησε να φαίνεται γιατί ήταν το μωρό μπροστά! Όταν πήγα να γεννήσω (γέννησα με καισαρική) όταν με άνοιξε ο γιατρός για να βγάλει το μωρό η κύστη απλά είχε εξαφανιστεί!! Μου είπαν ότι αυτό είναι συνηθισμένο φαινόμενο!! 

Και πάλι όλα να πάνε κάτ' ευχήν!!❤️❤️😍🤰👏🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πήγαν όλα καλά. Μας έβγαλε 4 εβδομάδων προς 5. Είδαμε σάκο ( έπεσε πολύ κλάμα) και την άλλη εβδομάδα θα πάμε να δούμε και την καρδούλα. Προς το παρόν φάνηκαν όλα καλά εκτός από μια κυστη που είδαμε αλλά καθαρή εσωτερικά και λογικά δεν θα μας απασχολήσει. Αυταααα

Εξαιρετικά!!! Τι ωραία, πολύ χαίρομαι για σένα ❤️ με το καλό να πάνε όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Πολύ ωραία μπράβο κορίτσι μου! Είναι η γυναικολόγος σου; 

Είναι η καινούρια γυναικολόγος που με ανέλαβε στο δημόσιο νοσοκομείο. Ναι νομίζω πως είναι όλα πολύ καλά. Το μόνο που μας ανησυχεί είναι ότι τη δείχνει 5 μέρες πίσω. Θα δούμε και το επόμενο Doppler αρχές Ιουλίου πως θα πάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πήγαν όλα καλά. Μας έβγαλε 4 εβδομάδων προς 5. Είδαμε σάκο ( έπεσε πολύ κλάμα) και την άλλη εβδομάδα θα πάμε να δούμε και την καρδούλα. Προς το παρόν φάνηκαν όλα καλά εκτός από μια κυστη που είδαμε αλλά καθαρή εσωτερικά και λογικά δεν θα μας απασχολήσει. Αυταααα

Κορίτσι μου τέτοιο νούμερο τόσο νωρίς... για δίδυμα σας βλέπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πήγαν όλα καλά. Μας έβγαλε 4 εβδομάδων προς 5. Είδαμε σάκο ( έπεσε πολύ κλάμα) και την άλλη εβδομάδα θα πάμε να δούμε και την καρδούλα. Προς το παρόν φάνηκαν όλα καλά εκτός από μια κυστη που είδαμε αλλά καθαρή εσωτερικά και λογικά δεν θα μας απασχολήσει. Αυταααα

Μπράβο με το καλό κορίτσι μιυ!!! Η κύστη μπορεί να απορροφηθεί;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Είναι η καινούρια γυναικολόγος που με ανέλαβε στο δημόσιο νοσοκομείο. Ναι νομίζω πως είναι όλα πολύ καλά. Το μόνο που μας ανησυχεί είναι ότι τη δείχνει 5 μέρες πίσω. Θα δούμε και το επόμενο Doppler αρχές Ιουλίου πως θα πάει. 

Τώρα σε βγάζει 5 μερες πίσω; Στην αυχενική σε έβαζε κανονικά ή περισσότερο;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Με το καλό!!!! Μια ομαλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Με ένα γερό μωρό!!!!

Για την κύστη μην σκας!! Κι εγώ είχα μια! Μέχρι τα μισά της εγκυμοσύνης φαινόταν από τους υπερήχους. Μετά σταμάτησε να φαίνεται γιατί ήταν το μωρό μπροστά! Όταν πήγα να γεννήσω (γέννησα με καισαρική) όταν με άνοιξε ο γιατρός για να βγάλει το μωρό η κύστη απλά είχε εξαφανιστεί!! Μου είπαν ότι αυτό είναι συνηθισμένο φαινόμενο!! 

Και πάλι όλα να πάνε κάτ' ευχήν!!❤️❤️😍🤰👏🎉🎉

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Εξαιρετικά!!! Τι ωραία, πολύ χαίρομαι για σένα ❤️ με το καλό να πάνε όλα

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου τέτοιο νούμερο τόσο νωρίς... για δίδυμα σας βλέπω!!!

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μπράβο με το καλό κορίτσι μιυ!!! Η κύστη μπορεί να απορροφηθεί;; 

Σας ευχαριστώ πολύ!!❤️

Μας είπε ότι βλέπει ένα σάκο και ότι είναι σύνηθες τέτοια νούμερο με ένα μωράκι. Μας το ψιλό απέκλεισε για δίδυμη κύηση. Θα το δούμε βέβαια και στον επόμενο υπέρηχο. 
οσο για την κύστη μας είπε πως δεν είναι ανησυχητικό και μάλλον θα απορροφηθεί. Το βασικό είναι πως δεν είναι αιμορραγική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πήγαν όλα καλά. Μας έβγαλε 4 εβδομάδων προς 5. Είδαμε σάκο ( έπεσε πολύ κλάμα) και την άλλη εβδομάδα θα πάμε να δούμε και την καρδούλα. Προς το παρόν φάνηκαν όλα καλά εκτός από μια κυστη που είδαμε αλλά καθαρή εσωτερικά και λογικά δεν θα μας απασχολήσει. Αυταααα

Τι ωραία νέα… με το καλό να κυλήσουν όλα όμορφα σαν νεράκι κ να φτάσετε στο τέρμα αυτού του ταξιδιού ❤️  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τώρα σε βγάζει 5 μερες πίσω; Στην αυχενική σε έβαζε κανονικά ή περισσότερο;  

Στην αυχενική μας έβγαζε μπαμ... Τώρα βγάζει τη μικρή 5 πίσω στο βάρος της μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!❤️

Μας είπε ότι βλέπει ένα σάκο και ότι είναι σύνηθες τέτοια νούμερο με ένα μωράκι. Μας το ψιλό απέκλεισε για δίδυμη κύηση. Θα το δούμε βέβαια και στον επόμενο υπέρηχο. 
οσο για την κύστη μας είπε πως δεν είναι ανησυχητικό και μάλλον θα απορροφηθεί. Το βασικό είναι πως δεν είναι αιμορραγική.

Με το καλό κορίτσι μου  μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι να ευχαριστηθείς όσο πιο πολύ γίνεται αυτό το ταξίδι 🤰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η OLGA_95 είπε:

Στις 2 μέρες λογικά ναι αλλά μέχρι να εμφανιστεί τυπικά τίποτα δεν είναι βέβαιο. Υπήρξε κάποια εξέλιξη μέχρι στιγμής;

Ναι δυστυχώς ήρθε το πρώτο αίμα... Πάμε για τον επόμενο  μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΛΕΥΚΗ ποσό χάρηκα με το νέο σου!! Εύχομαι σύντομα να δείτε  κ το/α σποράκι/α σας!! Βλέπουμε τα τεστακια κ χαιρόμαστε πως κάποια μέρα θα τα δούμε κ εμείς ,μάλλον….

εγω έφαγα μια απογοήτευση πάλι, έκανα τεστ νωρίτερα μου βγήκαν αρνητικά , μου ήρθε νωρίτερα περίοδος κ το πήρα βαριά έκλαψα στεναχωρέθηκα …

ειπα πως θα οργανώσω γάμο κ θα ξεχάσω τα τεστ (έτσι είπα δεν ξέρω αν θα το ακολουθήσω) κ αν έρθει ήρθε .. 

τη Δευτέρα θα πάω στον γιατρό μου κ θα συζητήσω λίγο μαζί του…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πήγαν όλα καλά. Μας έβγαλε 4 εβδομάδων προς 5. Είδαμε σάκο ( έπεσε πολύ κλάμα) και την άλλη εβδομάδα θα πάμε να δούμε και την καρδούλα. Προς το παρόν φάνηκαν όλα καλά εκτός από μια κυστη που είδαμε αλλά καθαρή εσωτερικά και λογικά δεν θα μας απασχολήσει. Αυταααα

Πολλά συγχαρητήρια και γλυκιά αναμονή τώρα μέχρι να το ξαναδείς το σποράκι σου!

Καλημέρα λοιπόν αξημέρωτα σήμερα. Προφανώς υποσυνειδητα έχω άγχος και ξύπνησα πριν τις 6. Σήμερα περιμένω κ είπα να κάνω ένα τεστ να ξέρω τουλάχιστον θα πιούμε τσίπουρα σήμερα ή μπα. Ε και φυσικά μπα :( Αλλά ευτυχώς ήταν το τελευταίο από ένα κουτάκι που είχα με φθηνά τεστάκια και δεν ξαναπαίρνω :) χαλαρά και θα έρθει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...