Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Με το καλό το 3ο σας παιδάκι. Νομίζω η @Θέτις Κ.μπορεί να σε βοηθήσει για τη Γερμανία... 

σ ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές με το καλό εύχομαι κ σε σένα που πλησιάζεις τώρα ❤️ 

για να δω τι θα μου πούνε κ τα κορίτσια που έχουν εμπειρία από Γερμανία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!χάρηκα πάρα πολύ!!!!μακάρι να μην μου έρθει και εμένα σήμερα ....και να έρθει σύντομα το τρίτο !!!!!με το καλό το τρίτο σου μωράκι 🙏💓💓💓💓

Μαρίνα μου αν κάποιον θαυμάζω παρά πολύ στην ζωή μου κ ας μην τον ξέρω είσαι εσυ. Δεν τα παρατας κ σε αναφέρω στην αδερφή μου που ξεκίνησε πριν κανένα 6 μηνο προσπάθειες για πρώτο κ απογοητεύεται ή κουράζεται. Της λέω για εσένα που δεν τα παρατάς. 
 

υπάρχουν κ άλλα κορίτσια εδώ μέσα φυσικά, αλλά με σένα είχαμε πορευτεί μαζί λίγο καιρό κ πάντα μπαίνω να διαβάσω τα νέα σου❤️

 

Εχεις απίστευτη δύναμη. Δν ξέρω τι λόγια να σου πω. Μόνο εύχομαι να λυτρωθείς σύντομα. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου ❤️ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️

@Girlyπεραστικα κορίτσι μου! Αν δεν μπορείς ρώτησε τον γιατρο σου να Σου δώσει κάτι κριμα να ταλαιπωρήσαι  

Ευχαριστώ παρά πολύ ❤️❤️ δν έχω άλλες αντιδράσεις για σήμερα! Αλλά στέλνω καρδούλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

@ΛΕΥΚΗ μου !! Κορίτσι μου αγαπημένο συγχαρητήρια!!!! Το νούμερο σου είναι υπέροχο!! Μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι ❤️❤️🤰

@Xrisa95 συγχαρητήρια και σε σένα κορίτσι μου!!!! Μπραβοοο!!! Τέλεια είναι τα τεστ Σου! Σίγουρα θα δεις και εσύ ένα μεγάλο νούμερο!!! 

Μπράβο κορίτσια μου κάντε χαμό! 

Εγώ είμαι καλά. Τελικά είπα να αφήσω τότε τις απαισιοδοξίες και να εμπιστευτώ το μωράκι μου. Δεν πήγα ούτε για υπέρηχο ούτε είπα κάτι στον γιατρό μου. Πρώτα ο Θεός έχω ραντεβού την Δευτέρα το απόγευμα. Επίσης έχω αρρωστήσει εδώ και 4-5 μέρες και ταλαιπωρουμαι γιατί δε θέλω να πάρω ντεπον. Έχω τρελό μπούκωμα και κάνω που και που δεκατα. Ευτυχώς είναι ελαφρύ όλο αυτό. Απλά η μύτη είναι φουλ βουκωμενη και αναγκαστικά βάζω οτριβιν παιδικό του γιου μου και αναπνέω για να κοιμηθώ λίγο το βράδυ. 

Αυτά τα νέα και τα δικά μου!!

Περαστικά σου! Είχα ταλαιπωρηθεί κ εγώ στις άλλες εγκυμοσύνες με ιώσεις κτλ. Αλλά ένα ντεπόν αν πάρεις δεν είναι το τέλος μην ανησυχείς. Ειδικά επειδή έχεις κ άλλο παιδάκι κ δν μπορείς να κάτσεις στο κρεβάτι σου. Μίλησε με τον γιατρό σου αλλά είμαι σίγουρη θα σου πει να πάρεις να μην ταλαιπωριέσαι. Το ντεπόν εμένα με βοηθάει κ στο μπούκωμα. 
 

σ ευχαριστώ κ για τις ευχές σου❤️ με το καλό εύχομαι να κυλήσουν όλα τέλεια και στην δίκη σου εγκυμοσύνη. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️

ειχα πολύ καιρό να μπω να γράψω στο φόρουμ από τον Σεπτέμβρη νομίζω. 
ειχαμε πει να ξεκινήσουμε για τρίτο τότε αλλά προέκυψε ένα θέμα κ το αφήσαμε. Ώσπου αυτόν τον μήνα βόλεψε να έχουμε μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία κ νομίζω κάτι καταφέραμε. 
 

 Ωστόσο να ευχηθώ από καρδιάς στα κορίτσια που περιμένουν μωράκια (διάβασα τα νέα σας) , με το καλό. Σε όσες τώρα έμαθαν τα ευχάριστα πρόσφατα εύχομαι να περάσει το πρώτο τρίμηνο νεράκι. Σε όσες προσπαθούν πολύ σύντομα να πάρουν το θετικό τεστακι στα χέρια. 
 

Σας γράφω γιατί είμαι κάπως περίεργα , έχω μετακομίσει εξωτερικό/Γερμανια κ αν όλα πάνε καλά θα είναι το τρίτο μου παιδάκι αυτό (αλλά το πρώτο που γεννάω σε ξένη χώρα που εδώ είναι εντελώς διαφορικά τα πράγματα) 😌

 

περιμενω περίοδο την Τρίτη (έκανα τεστακια ωορρηξιασ 33αρης κύκλος με 2μερες θετικό τεστ ωορρηξιασ) άρα είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο σήμερα κ χθες είχα θετικό τεστακι one step πρώιμης. 
(Είχα συμπτώματα κ λέω ας κάνω) 

πηρα κ ένα ηλεκτρονικό σήμερα (25αρι) κ  έκανα πάλι κ της one step πρώιμης (10αρι) να δω αν σκουραίνει. Επειδή εδώ έχετε πολλή εμπειρία με τα τεστ για πείτε μου βρε κορίτσια μου είναι καλό το τεστ το πρώιμης; Η θα έπρεπε να είναι πιο σκούρο; 
μου φαίνεται ίδιο με χθες. 
θα βάλω φωτό αν έχετε την καλοσύνη να μου πείτε την γνώμη σας ❤️

τα τεστ σήμερα είναι αυτά που είναι μαζί στην φωτό.  (Στο ηλεκτρικό είναι στα γερμανικά κ γράφει ότι είμαι έγκυος στις 1-2 εβδ)  66.22 kB · 0 downloads

στην δεύτερη φωτό είναι το τεστ από χθες (δν το τράβηξα καλά στην ταραχή μου- 5 μέρες πριν την περίοδο) 
IMG_0788.thumb.jpeg.e941ae3233525333b7044b9f18bdc713.jpeg

 

 

IMG_0769.jpeg

Συγχαρητήρια με το καλό!!! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος. Απλά πάντα κάθε νέα αρχή και δύσκολη. Όμως σίγουρα θα βρεις τα πατήματα σου και θα κυλούν όλα ομαλά.

Τι συμπτώματα είχες και έκανες τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια μόλις βγήκε και η δεύτερη χοριακή!!!! 3.211. Είμαι πολύ χαρούμενηη 🙏💗

Πόσο ΤΕΛΕΙΟ!!!!!! Περιμένουμε να μας πεις τα νέα από το γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Μαρίνα μου αν κάποιον θαυμάζω παρά πολύ στην ζωή μου κ ας μην τον ξέρω είσαι εσυ. Δεν τα παρατας κ σε αναφέρω στην αδερφή μου που ξεκίνησε πριν κανένα 6 μηνο προσπάθειες για πρώτο κ απογοητεύεται ή κουράζεται. Της λέω για εσένα που δεν τα παρατάς. 
 

υπάρχουν κ άλλα κορίτσια εδώ μέσα φυσικά, αλλά με σένα είχαμε πορευτεί μαζί λίγο καιρό κ πάντα μπαίνω να διαβάσω τα νέα σου❤️

 

Εχεις απίστευτη δύναμη. Δν ξέρω τι λόγια να σου πω. Μόνο εύχομαι να λυτρωθείς σύντομα. ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏🙏 με συγκινησες απίστευτα πολύ!!! αμήν 🙏 🙏 

Με το καλό το μωράκι σας 💝💝💝 να μας γράφεις νέα σου!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Συγχαρητήρια με το καλό!!! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος. Απλά πάντα κάθε νέα αρχή και δύσκολη. Όμως σίγουρα θα βρεις τα πατήματα σου και θα κυλούν όλα ομαλά.

Τι συμπτώματα είχες και έκανες τεστ;

Δν έχω άλλες καρδούλες να στείλω ως αντίδραση αλλά σου γράφω ❤️❤️❤️

 

σ ευχαριστώ παρά πολύ για τα λόγια σου! Από την εμπειρία μου το άγχος δν φεύγει ποτέ ακόμα κ όταν γεννηθούν 😂😂😂 καμία σωτηρία 😂

 

είχα πολύ έντονη συχνοουρία χωρίς να αλλάξω κάτι στην καθημερινότητα μου. Θηλάζω 2 παιδιά κάνω ταντεμ, δν πίνω γενικά πολλά υγρά άρα κατάλαβα κατευθείαν την αλλαγή. Η συχνοουρία είναι τρελή. 
 

ειχα διάρροιες κ έχω ακόμα ενώ εγώ είμαι το άλλο άκρο. 

 

οι θηλές μου σκούρυναν παρά πολύ  κ άρχισα να ξανά νιώθω το αντανακλαστικό καθόδου του γάλακτος δλδ βάρυνε κ το στήθος αλλά επειδή θηλάζουν  τ παιδιά το στήθος το νιώθω ελαφρύ μετά τον θηλασμό ευτυχώς. 
 

Όλα αυτά τα είχα κ στις άλλες 2 εγκυμοσύνες όποτε το κατάλαβα κατευθείαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏🙏 με συγκινησες απίστευτα πολύ!!! αμήν 🙏 🙏 

Με το καλό το μωράκι σας 💝💝💝 να μας γράφεις νέα σου!!!🥰

Πολλές πολλές πολλές καρδούλες ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ εδώ θα είμαστε και θα τα λεμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️

ειχα πολύ καιρό να μπω να γράψω στο φόρουμ από τον Σεπτέμβρη νομίζω. 
ειχαμε πει να ξεκινήσουμε για τρίτο τότε αλλά προέκυψε ένα θέμα κ το αφήσαμε. Ώσπου αυτόν τον μήνα βόλεψε να έχουμε μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία κ νομίζω κάτι καταφέραμε. 
 

 Ωστόσο να ευχηθώ από καρδιάς στα κορίτσια που περιμένουν μωράκια (διάβασα τα νέα σας) , με το καλό. Σε όσες τώρα έμαθαν τα ευχάριστα πρόσφατα εύχομαι να περάσει το πρώτο τρίμηνο νεράκι. Σε όσες προσπαθούν πολύ σύντομα να πάρουν το θετικό τεστακι στα χέρια. 
 

Σας γράφω γιατί είμαι κάπως περίεργα , έχω μετακομίσει εξωτερικό/Γερμανια κ αν όλα πάνε καλά θα είναι το τρίτο μου παιδάκι αυτό (αλλά το πρώτο που γεννάω σε ξένη χώρα που εδώ είναι εντελώς διαφορικά τα πράγματα) 😌

 

περιμενω περίοδο την Τρίτη (έκανα τεστακια ωορρηξιασ 33αρης κύκλος με 2μερες θετικό τεστ ωορρηξιασ) άρα είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο σήμερα κ χθες είχα θετικό τεστακι one step πρώιμης. 
(Είχα συμπτώματα κ λέω ας κάνω) 

πηρα κ ένα ηλεκτρονικό σήμερα (25αρι) κ  έκανα πάλι κ της one step πρώιμης (10αρι) να δω αν σκουραίνει. Επειδή εδώ έχετε πολλή εμπειρία με τα τεστ για πείτε μου βρε κορίτσια μου είναι καλό το τεστ το πρώιμης; Η θα έπρεπε να είναι πιο σκούρο; 
μου φαίνεται ίδιο με χθες. 
θα βάλω φωτό αν έχετε την καλοσύνη να μου πείτε την γνώμη σας ❤️

τα τεστ σήμερα είναι αυτά που είναι μαζί στην φωτό.  (Στο ηλεκτρικό είναι στα γερμανικά κ γράφει ότι είμαι έγκυος στις 1-2 εβδ)  66.22 kB · 0 downloads

στην δεύτερη φωτό είναι το τεστ από χθες (δν το τράβηξα καλά στην ταραχή μου- 5 μέρες πριν την περίοδο) 
IMG_0788.thumb.jpeg.e941ae3233525333b7044b9f18bdc713.jpeg

 

 

IMG_0769.jpeg

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Τα τεστ σου είναι σούπερ!! Μην αγχώνεσαι καθόλου 

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια μόλις βγήκε και η δεύτερη χοριακή!!!! 3.211. Είμαι πολύ χαρούμενηη 🙏💗

Τέλεια κορίτσι μου όλα πάνε κατ ευχήν!! Τι ώρα έχεις γιατρό ;;

στις πριν 54 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

@Θέτις Κ. μου πως είσαι σήμερα;

Εσυ πως είσαι κορίτσι μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa εμενα η μεγαλη έκανε 2 χρονια να ρθει. Η μικρη μια ελευθερη επαφη. Το 3ο ενα εξάμηνο πανω κατω. Αλλα ετυχε οτι ετυχε. Μου κόστισε πολυ το οτι αποφασισα εγω να διακοψω την κυηση. Οπως κ ξερω οτι εχω 40% πιθανότητες να το ξανα παθω. Οπότε αν είναι να ερθει, να ερθει για να μεινει. Αλλιως να μην ερθει καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Ευχαριστώ παρά πολύ ❤️❤️ δν έχω άλλες αντιδράσεις για σήμερα! Αλλά στέλνω καρδούλες. 

Κορίτσι μου δε σε θυμάμαι εγώ έμεινα εγκυος τον Μάρτιο του 22 πρώτη φορά…κ Είδα που έγραψες ότι έγινες μέλος τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Τα τεστ σου είναι σούπερ!! Μην αγχώνεσαι καθόλου 

Τέλεια κορίτσι μου όλα πάνε κατ ευχήν!! Τι ώρα έχεις γιατρό ;;

Εσυ πως είσαι κορίτσι μου;;;

Εγώ την Κυριακή περιμένω. Δεν έχω κάνει τεστ, ούτε θα κάνω όμως. Θεωρώ θα έρθει. Νιώθω λίγο βαριά τη κοιλία μου άρα προσπαθεί να κατέβει και μ' αυτή τη ζέστη κορίτσια έχω έναν πονοκέφαλο και νυστάζω όλη την ώρα εδώ και μέρες. Άντε να έρθει να ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες. 😔🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου δε σε θυμάμαι εγώ έμεινα εγκυος τον Μάρτιο του 22 πρώτη φορά…κ Είδα που έγραψες ότι έγινες μέλος τότε 

Μέλος έγινα πιο παλιά το 21 νομίζω ισως κ πιο παλιά , αλλά είχαμε κάνει μια ωραία παρέα με αρκετά κορίτσια στο νήμα που είχα φτιάξει για τα μωράκια Μαρτίου του 2022 όπως κ έγινε κ απέκτησα τότε το δεύτερο μωράκι. 
ΕΣΥ έμεινες έγκυος όταν εγώ γέννησα το δεύτερο γι αυτό δεν σε πρόλαβα 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Τα τεστ σου είναι σούπερ!! Μην αγχώνεσαι καθόλου 

Τέλεια κορίτσι μου όλα πάνε κατ ευχήν!! Τι ώρα έχεις γιατρό ;;

Εσυ πως είσαι κορίτσι μου;;;

Ευχαριστώ παρά πολύ εύχομαι σύντομα να έρθει κ για σένα το πολυπόθητο θετικό ❤️❤️❤️  Αυτό το άγχος να μην είχαμε 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Αφου πίνεις κεφίρ, σούπερ! Εγώ δεν το μπορώ καθολου 😜 Και το ξινολάχανο/τουρσί έχουν προβιοτικά και πρόβειο γιαούρτι! 

Εγώ σωματικά κάπως καλύτερα αν και σήμερα είπα να κάνω λίγη άσκηση και έβγαλα αίμα πάλι αλλά οκ λογικό ακόμα καθαρίζω. Ψυχολογικά πότε έτσι πότε αλλιώς. Είμαι σε φάση που θέλω να βγουν αποτελέσματα να δούμε τι γίνεται. Θυμώνω κι απ’ την μία που μπορεί να είναι κάτι που δεν βρήκαν, απ’ την άλλη απλά το αποδέχομαι. Θα φανεί το επόμενο διάστημα!  

Λογικό κορίτσι μου, όλο όσα νιώθεις είναι απολύτως κατανοητά. Τώρα για το αίμα, είναι μια ταλαιπωρία κι αυτό, εγώ θυμάμαι είχε κρατήσει 3 εβδομάδες και δεν ήξερα αν είναι περίοδος ή τα υπολείμματα. Είχα πάει για ένα τσεκ και τελικά ήταν ακόμα αιμοραγία κι όχι περίοδος. Υπομονή, δε μπορείς να κ΄άνεις κι αλλιώς σ αυτή τη φάση. Μίλησες με κάποιον δικό σου τελικά; Φυσικά ό,τι αποφασίσες είναι απόλυτα σεβαστό, απλά επειδή κι εγώ πέρα από τις 2 κολλητές μου (που είχαν μια χαρά εγκυμοσύνες) δε το είχα πει ούτε σε γονείς ούτε σε κανέναν άλλο, μ έπνιγε πάρα πολύ που δεν είχα κάποιον να με καταλάβει. Εν τέλει το ότι μιλήσαμε στους γονείς ήταν λυτρωτικό για μένα διότι, μες την ατυχία μας, κι η μητέρα μου, κι η πεθερά έχουν ιστορικό αποβολών αλλά και η αδερφή του συντρόφου μου που είχε μία εξωμήτριο κύηση, και ήταν τόσο τρυφερό που μοιράστηκαν τις εμπειρίες τους μαζί μας και μας σ΄τηριξαν. Και κάπως δεθήκαμε και περισσότερο, δηλαδή η πεθερά μου ταξίδεψε μεχρι εδώ και είχαμε μια τόσο όμορφη συζήτηση, μου στάθηκε πάρα πολύ. όπως νιώθεις εσύ βέβαια καλύτερα, γιατί φυσικά υπάρχει και το άλλο σενάριο που μερικοί άνθρωποι απλά δε ξέρουν τι να πουν και μπορεί να σου πουν πράγματα που θα σε στεναχωρήσουν ακόμα περισσότερο - μου έτυχε κι αυτή η περίπτωση δυστυχώς. 

Ένα βήμα τη φορά, μη πιέζεις τον εαυτό σου για τίποτα, να σε προσέχεις 💖 και φυσικά μη ξεχνάς και τον σύντροφο σου - εγώ τον είχα παραμελήσει φουλ τον πρώτο καιρό, αλλά ευτυχώς γρήγορα συνειδητοποίησα ότι και ο άντρας επηρρέαζεται πάρα πολύ, ειδικά στη δεύτερη απώλεια πιο πολύ φοβόμουν για εκείνον παρα΄ για εμένα. Καλή δύναμη και στους 2 σας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Λογικό κορίτσι μου, όλο όσα νιώθεις είναι απολύτως κατανοητά. Τώρα για το αίμα, είναι μια ταλαιπωρία κι αυτό, εγώ θυμάμαι είχε κρατήσει 3 εβδομάδες και δεν ήξερα αν είναι περίοδος ή τα υπολείμματα. Είχα πάει για ένα τσεκ και τελικά ήταν ακόμα αιμοραγία κι όχι περίοδος. Υπομονή, δε μπορείς να κ΄άνεις κι αλλιώς σ αυτή τη φάση. Μίλησες με κάποιον δικό σου τελικά; Φυσικά ό,τι αποφασίσες είναι απόλυτα σεβαστό, απλά επειδή κι εγώ πέρα από τις 2 κολλητές μου (που είχαν μια χαρά εγκυμοσύνες) δε το είχα πει ούτε σε γονείς ούτε σε κανέναν άλλο, μ έπνιγε πάρα πολύ που δεν είχα κάποιον να με καταλάβει. Εν τέλει το ότι μιλήσαμε στους γονείς ήταν λυτρωτικό για μένα διότι, μες την ατυχία μας, κι η μητέρα μου, κι η πεθερά έχουν ιστορικό αποβολών αλλά και η αδερφή του συντρόφου μου που είχε μία εξωμήτριο κύηση, και ήταν τόσο τρυφερό που μοιράστηκαν τις εμπειρίες τους μαζί μας και μας σ΄τηριξαν. Και κάπως δεθήκαμε και περισσότερο, δηλαδή η πεθερά μου ταξίδεψε μεχρι εδώ και είχαμε μια τόσο όμορφη συζήτηση, μου στάθηκε πάρα πολύ. όπως νιώθεις εσύ βέβαια καλύτερα, γιατί φυσικά υπάρχει και το άλλο σενάριο που μερικοί άνθρωποι απλά δε ξέρουν τι να πουν και μπορεί να σου πουν πράγματα που θα σε στεναχωρήσουν ακόμα περισσότερο - μου έτυχε κι αυτή η περίπτωση δυστυχώς. 

Ένα βήμα τη φορά, μη πιέζεις τον εαυτό σου για τίποτα, να σε προσέχεις 💖 και φυσικά μη ξεχνάς και τον σύντροφο σου - εγώ τον είχα παραμελήσει φουλ τον πρώτο καιρό, αλλά ευτυχώς γρήγορα συνειδητοποίησα ότι και ο άντρας επηρρέαζεται πάρα πολύ, ειδικά στη δεύτερη απώλεια πιο πολύ φοβόμουν για εκείνον παρα΄ για εμένα. Καλή δύναμη και στους 2 σας 💕

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 🩷
Ναι το μοιραστήκαμε με τους δικούς μας και κάποιους φίλους. Όταν το μοιράζεσαι είναι λυτρωτικό. Φυσικά δεν λένε όλοι τα σωστά λόγια αλλά και μόνο που το βγάζεις από μέσα σου βοηθάει.

Τώρα ναι, φροντίζουμε ο ένας τον άλλον, φροντίζω τον εαυτό μου, βοηθάει που είναι και καλοκαίρι και κάπως χαλαρώνουμε και όλα θα γίνουν. Απλώς θέλω την επόμενη φορά να είμαι όσο περισσότερο σίγουρη γίνεται ότι όλα θα πάνε καλά (τουλάχιστον όσο περνάει από μένα και το χέρι των γιατρών). 
 

Εσείς ανακοινώσατε την εγκυμοσύνη στον περίγυρο ή ακόμη σε πιο κλειστό κύκλο; Είσαι καλύτερα με τα υγρά που είχες άρχισες θεραπεία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️

ειχα πολύ καιρό να μπω να γράψω στο φόρουμ από τον Σεπτέμβρη νομίζω. 
ειχαμε πει να ξεκινήσουμε για τρίτο τότε αλλά προέκυψε ένα θέμα κ το αφήσαμε. Ώσπου αυτόν τον μήνα βόλεψε να έχουμε μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία κ νομίζω κάτι καταφέραμε. 
 

 Ωστόσο να ευχηθώ από καρδιάς στα κορίτσια που περιμένουν μωράκια (διάβασα τα νέα σας) , με το καλό. Σε όσες τώρα έμαθαν τα ευχάριστα πρόσφατα εύχομαι να περάσει το πρώτο τρίμηνο νεράκι. Σε όσες προσπαθούν πολύ σύντομα να πάρουν το θετικό τεστακι στα χέρια. 
 

Σας γράφω γιατί είμαι κάπως περίεργα , έχω μετακομίσει εξωτερικό/Γερμανια κ αν όλα πάνε καλά θα είναι το τρίτο μου παιδάκι αυτό (αλλά το πρώτο που γεννάω σε ξένη χώρα που εδώ είναι εντελώς διαφορικά τα πράγματα) 😌

 

περιμενω περίοδο την Τρίτη (έκανα τεστακια ωορρηξιασ 33αρης κύκλος με 2μερες θετικό τεστ ωορρηξιασ) άρα είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο σήμερα κ χθες είχα θετικό τεστακι one step πρώιμης. 
(Είχα συμπτώματα κ λέω ας κάνω) 

πηρα κ ένα ηλεκτρονικό σήμερα (25αρι) κ  έκανα πάλι κ της one step πρώιμης (10αρι) να δω αν σκουραίνει. Επειδή εδώ έχετε πολλή εμπειρία με τα τεστ για πείτε μου βρε κορίτσια μου είναι καλό το τεστ το πρώιμης; Η θα έπρεπε να είναι πιο σκούρο; 
μου φαίνεται ίδιο με χθες. 
θα βάλω φωτό αν έχετε την καλοσύνη να μου πείτε την γνώμη σας ❤️

τα τεστ σήμερα είναι αυτά που είναι μαζί στην φωτό.  (Στο ηλεκτρικό είναι στα γερμανικά κ γράφει ότι είμαι έγκυος στις 1-2 εβδ)  66.22 kB · 0 downloads

στην δεύτερη φωτό είναι το τεστ από χθες (δν το τράβηξα καλά στην ταραχή μου- 5 μέρες πριν την περίοδο) 
IMG_0788.thumb.jpeg.e941ae3233525333b7044b9f18bdc713.jpeg

 

 

IMG_0769.jpeg

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Με το καλό το 3ο σας παιδάκι. Νομίζω η @Θέτις Κ.μπορεί να σε βοηθήσει για τη Γερμανία... 

Συχγαρητήρια κορίτσι και καλώς (ξανα)ήρθες στην παρέα!! 🤩 Κι εμένα μου φαίνεται λίγο πιο σκούρο από χθεςς, αλλα είσαι κι εσύ πολύ νωρίς πριν την καθυστέρηση, οπότε θεωρώ ότι είναι μια χαρά για την ώρα. Δε μένω Γερμανία, αλλά πιστεύω ότι έχουμε στην παρέα κοπέλα που μένει εκεί, θα της στείλω μνμ κι αν ε΄ιναι να συνδεθείτε μεταξύ σας 💖 

Πήρα φόρα ο Ιούνης και δίνει!!! με το καλό το 3ο μωράκι, σου εύχομαι μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη 🙏💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 🩷
Ναι το μοιραστήκαμε με τους δικούς μας και κάποιους φίλους. Όταν το μοιράζεσαι είναι λυτρωτικό. Φυσικά δεν λένε όλοι τα σωστά λόγια αλλά και μόνο που το βγάζεις από μέσα σου βοηθάει.

Τώρα ναι, φροντίζουμε ο ένας τον άλλον, φροντίζω τον εαυτό μου, βοηθάει που είναι και καλοκαίρι και κάπως χαλαρώνουμε και όλα θα γίνουν. Απλώς θέλω την επόμενη φορά να είμαι όσο περισσότερο σίγουρη γίνεται ότι όλα θα πάνε καλά (τουλάχιστον όσο περνάει από μένα και το χέρι των γιατρών). 
 

Εσείς ανακοινώσατε την εγκυμοσύνη στον περίγυρο ή ακόμη σε πιο κλειστό κύκλο; Είσαι καλύτερα με τα υγρά που είχες άρχισες θεραπεία; 

Φυσικά κορίτσι μου, δυστυχώς είναι και κάποια πράγματα που είναι εκτός του ελέγχου μας. Καλά κάνετε και εστιάστε σε εσάς για την ώρα, κι όταν θα έρθει ο καιρός και τα αποτελέσματα θα δείτε πως θα κινηθείτε.

Εμείς στην οικογένεια το έχουμε πει απ την πολλή αρχή λόγω του ότι ήμουν Ελλάδα όπως σας είχα πει, οπότε ήταν κάπως αναπόφευκτο μιας και ήμασταν στο ίδιο σπίτι. Έπειτα το είπαμε και στους στενούς φίλους οι οποίοι γνωρίζουν και το ιστορικό μας. Ενώ την πρώτη φορά ήμασταν αυστηροί στο ότι θα το πούμε μετά την αυχενική, ε λίγο πολύ με ότι μας συνέβη, αποφασίσαμε αυτή τη φορά να το γιορτάσουμε αυτό το μωράκι απ την αρχή. Θετική σκέψη, δε μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς 🙏❤️ 

Τώρα λίγο δυσκολεύομαι με τους "μη στενούς" φίλους που δε γνωρίζουν γιατί είναι καλοκαιράκι, κι όπως καταλαβαίνετε τα φεστιβάλ, τα ποτά και τα καλέσματα πάνε σύννεφο! κάπως προσπαθώ να αποφύγω τις μαζώξεις γιατί δεν είμαι καλή στα ψέμματα 🤣 ευτυχώς η μία φίλη μου εδώ είναι πολύ κοντά μου και ξέρει, οπότε βγαίνω μόνο αν είναι κι αυτή στην παρέα για να με βοηθάει με τη συγκάλυψη 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια μόλις βγήκε και η δεύτερη χοριακή!!!! 3.211. Είμαι πολύ χαρούμενηη 🙏💗

ΕΕΕΕΕΕ πάει σφαίρα το(α) μωράκι(α)!!!!! 🤭🤭 🚀🚀🚀

Ανυπομνούμε για τα νέα απ' το ραντεβού κορίτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου δε σε θυμάμαι εγώ έμεινα εγκυος τον Μάρτιο του 22 πρώτη φορά…κ Είδα που έγραψες ότι έγινες μέλος τότε 

Όχι όχι θα γεννούσαμε μαζί  με την Xrisa Μάρτιο του 22 😔😔😔 είχαμε μείνει έγκυες μαζί Ιούλιο του 21 αλλά εμένα παλινδρομήσε ενώ άκουσα καρδούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν θα κάτσω να σκάσω...κανόνισα κοκτέιλ με φίλες...βόλτα και κοκτέιλ βράδυ 🌃 και τα παιδάκια με τον μπαμπά τους...😛 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια δεν θα κάτσω να σκάσω...κανόνισα κοκτέιλ με φίλες...βόλτα και κοκτέιλ βράδυ 🌃 και τα παιδάκια με τον μπαμπά τους...😛 

 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Έτσι σε θέλω! δε παραδίδουμε τα όπλα αλλά ούτε και την ψυχική μας υγεία! Να πιεις μια κοκτεηλάρα και για μας ❤️🍹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...