Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Εσυ όταν τα σταμάτησες εντελώς ο κύκλος σου ήταν οκ ή χάλασε? Εγώ τα πήρα για ένα μήνα μόνο και τώρα δε θα ξανά πάρω! Απλά φοβάμαι μη μου μπέρδεψε το κύκλο! 

Εγώ αρχικά τα πήρα ως θεραπεία για τις πολυκυστικές ωοθήκες και μετά τα συνέχισα ως αντισύλληψη. Μετά απο περίπου 10 χρόνια που τα έπαιρνα, ο κύκλος μου έγινε ελβετικό ρολόι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ αρχικά τα πήρα ως θεραπεία για τις πολυκυστικές ωοθήκες και μετά τα συνέχισα ως αντισύλληψη. Μετά απο περίπου 10 χρόνια που τα έπαιρνα, ο κύκλος μου έγινε ελβετικό ρολόι!

Kαταλαβα κορίτσι μου ! Άλλη περίπτωση! Σ'ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Εσυ όταν τα σταμάτησες εντελώς ο κύκλος σου ήταν οκ ή χάλασε? Εγώ τα πήρα για ένα μήνα μόνο και τώρα δε θα ξανά πάρω! Απλά φοβάμαι μη μου μπέρδεψε το κύκλο! 

Κορίτσι μου εγώ που είχα πάρει για 2 μήνες μια χαρά ο κύκλος μου, δεν άλλαξε. Τώρα τα καφέ είναι μάλλον το αίμα που προσπαθεί να κατέβει ή μικρή "ανωμαλία" από τις ορμόνες. Μίλα και με τον γιατρό σου αν θες αλλά δεν νομίζω ότι είναι κάτι. Εμένα στις 3-5 μέρες μου ερχόταν περίοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Kαταλαβα κορίτσι μου ! Άλλη περίπτωση! Σ'ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου ! 

Τι μ' ευχαριστείς βρε;;; Σιγά. Η καθεμία άλλωστε εδώ λέει τη δική της εμπειρία. Γενικά όμως τα αντισυλληπτικά κατά κύριο λόγο είναι ορμόνες που ρυθμίζουν τον κύκλο και όχι που τον χαλάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Κορίτσι μου εγώ που είχα πάρει για 2 μήνες μια χαρά ο κύκλος μου, δεν άλλαξε. Τώρα τα καφέ είναι μάλλον το αίμα που προσπαθεί να κατέβει ή μικρή "ανωμαλία" από τις ορμόνες. Μίλα και με τον γιατρό σου αν θες αλλά δεν νομίζω ότι είναι κάτι. Εμένα στις 3-5 μέρες μου ερχόταν περίοδος.

Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Από εχθές έχω πολύ τυμπανισμό, σε σημείο που με χτυπάει σαν μαχαιριά από κάτω. Λέτε να είναι κάτι κακό??? 

Καλημέρα κορίτσι μου αν σε σουβλιζει στη μήτρα κοντά τότε πάρε τηλέφωνο τον γυναικολόγο...εμένα μου έδινε utregostan όταν είχα έντονη ενόχληση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου αν σε σουβλιζει στη μήτρα κοντά τότε πάρε τηλέφωνο τον γυναικολόγο...εμένα μου έδινε utregostan όταν είχα έντονη ενόχληση....

Ναι θα τον καλέσω για καλό και για κακό. Δεν είναι τόσο έντονος ο πόνος. Είναι ανεκτός αλλά έρχεται και φεύγει ξαφνικά.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι θα τον καλέσω για καλό και για κακό. Δεν είναι τόσο έντονος ο πόνος. Είναι ανεκτός αλλά έρχεται και φεύγει ξαφνικά.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Πάρε το γιατρό σου αλλά λογικά είναι συσπάσεις επειδη μεγαλώνει η μήτρα για να χωρέσει το σπιτάκι σου κοριτσάκι μου γλυκό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Από εχθές έχω πολύ τυμπανισμό, σε σημείο που με χτυπάει σαν μαχαιριά από κάτω. Λέτε να είναι κάτι κακό??? 

Όταν λες απο κάτω; Εννοείς ενδοκολπικά ή εξωτερικά; Γιατί εγώ είχα πονάκια στην αρχή και γιατί μεγάλωνε η μήτρα αλλά στους μηρούς γιατί πιεζόντουσαν τα νεύρα. Αλλά σε κάθε περίπτωση μίλα με το γιατρό σου κορίτσι μου. Περιμένουμε να μας πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Πάρε το γιατρό σου αλλά λογικά είναι συσπάσεις επειδη μεγαλώνει η μήτρα για να χωρέσει το σπιτάκι σου κοριτσάκι μου γλυκό.

 

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Όταν λες απο κάτω; Εννοείς ενδοκολπικά ή εξωτερικά; Γιατί εγώ είχα πονάκια στην αρχή και γιατί μεγάλωνε η μήτρα αλλά στους μηρούς γιατί πιεζόντουσαν τα νεύρα. Αλλά σε κάθε περίπτωση μίλα με το γιατρό σου κορίτσι μου. Περιμένουμε να μας πεις!

Μιλήσαμε πριν λίγο κορίτσια. Μου είπε πως δεν τον ανησυχεί κάτι σε ότι του περιέγραψα. Πιο πολύ μου είπε πως μοιάζουν με πόνους σαν της περιόδου, οπότε είναι φυσιολογικό ( εγώ δεν πονούσα ποτέ κατά την περίοδο, μόνο στην ωορρηξία).  Επίσης μου είπε πως για τον τυμπανισμό στην κοιλιά πρέπει να τρώω μικρά και ελαφριά γεύματα κάθε 2-3 ώρες.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου. Καλη εβδομαδα.🩷🤍

 θα ηθελα παρακαλω να μου απαντησετε αν καποια απο εσας εχει εμπειρια εξωσωματικης  απο το πανεπιστημιακο νοσοκομειο λαρισας ή εστω αν εχετε επισκεφθει καποιο γυναικολογο εκει! Καθε πληροφορια χρησιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια εγώ πήγα γιατρο σήμερα το μεσημέρι όλα καλά με το μωράκι μας! Είμαι 22 εβδομάδων σήμερα κ το μωράκι 467γρ! Η πίεση μου καλή κ έβαλα 1.5κιλο σε αυτό το μήνα… σοκ γιατί έχει μερες π θέλω να τρώω το ψυγείο 😂

Θα με ξανά δει σε 4 εβδομαδες κ μου εγραψε καμπύλη κ αλλες αιματολογικές π θα τις κάνω λιγες μερες πριν το ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα 

@ΛΕΥΚΗ μου κ εγώ έχω τέτοιους πόνους κ σε όλα τα παιδάκια μου είχα αλλά επειδή κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή καλά έκανες κ πήρες τον γιατρό. Φιλική συμβουλή πάντα όταν έχεις προαίσθημα ή ανησυχία να τον παίρνεις ακόμα κ αν αποδειχθεί ότι δν ήταν κάτι 😊 

Καλημέρα σε όλες εγώ σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό 4+6 με βάση τον κύκλο μου κ είδαμε σάκο είναι ενδομήτριο μια χαρά. 
ειχα κάνει κ μια χοριακη την Πέμπτη με 2 μέρες καθυστέρηση ήταν 850. 
εγινε νωρίς η εμφύτευση μου είπε ο γιατρός με βάση την ωορρηξία που εντόπισα λόγω τεστ εξ’ου κ το μεγάλο νούμερο. 
 

Θα με δει πάλι την Πέμπτη κ όλα καλά 🙏🏼❤️

 

θα διαβάσω τα νέα σας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Γεια σας κορίτσια εγώ πήγα γιατρο σήμερα το μεσημέρι όλα καλά με το μωράκι μας! Είμαι 22 εβδομάδων σήμερα κ το μωράκι 467γρ! Η πίεση μου καλή κ έβαλα 1.5κιλο σε αυτό το μήνα… σοκ γιατί έχει μερες π θέλω να τρώω το ψυγείο 😂

Θα με ξανά δει σε 4 εβδομαδες κ μου εγραψε καμπύλη κ αλλες αιματολογικές π θα τις κάνω λιγες μερες πριν το ραντεβού 

Πολύ ωραία νέα! Μεγαλώνει και το δεύτερο μωράκι σου! ❤️

 

εισαι στα μισά κ λίγο παραπέρα!!! 
 

καλα αποτελέσματα στις εξετάσεις που θα κανεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Πολύ ωραία νέα! Μεγαλώνει και το δεύτερο μωράκι σου! ❤️

 

εισαι στα μισά κ λίγο παραπέρα!!! 
 

καλα αποτελέσματα στις εξετάσεις που θα κανεις 😊

Ευχαριστώ κορίτσι μου!! Κιολας έφτασα στα μισά απίστευτο!! 
 

μ κ εσυ όλα καλά θα είναι κ θα πάνε…στο πρώτο έκανα κ Εγώ γρήγορα ωορρηξία κ τα είδαμε όλα νωρίτερα, σε αυτό ήταν 28αρης μάλλον ο κύκλος μου κ είχα αποκλείσεις σε σχέση με το πρώτο κ αγχωνόμουν παρά πολύ…αλλά όλα τελικά είναι θέμα κ σύλληψης κ εμφύτευσης κ μετά όλα στρώνουν στην πορεία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα 

@ΛΕΥΚΗ μου κ εγώ έχω τέτοιους πόνους κ σε όλα τα παιδάκια μου είχα αλλά επειδή κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή καλά έκανες κ πήρες τον γιατρό. Φιλική συμβουλή πάντα όταν έχεις προαίσθημα ή ανησυχία να τον παίρνεις ακόμα κ αν αποδειχθεί ότι δν ήταν κάτι 😊 

Καλημέρα σε όλες εγώ σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό 4+6 με βάση τον κύκλο μου κ είδαμε σάκο είναι ενδομήτριο μια χαρά. 
ειχα κάνει κ μια χοριακη την Πέμπτη με 2 μέρες καθυστέρηση ήταν 850. 
εγινε νωρίς η εμφύτευση μου είπε ο γιατρός με βάση την ωορρηξία που εντόπισα λόγω τεστ εξ’ου κ το μεγάλο νούμερο. 
 

Θα με δει πάλι την Πέμπτη κ όλα καλά 🙏🏼❤️

 

θα διαβάσω τα νέα σας 😊

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι εννοείται τον καλώ για απορίες και φοβίες. Και η αλήθεια είναι πως και εκείνος με κάνει να νιώθω άνετα. Δεν έχω καταλάβει ποτέ πως τον ενοχλώ. Ίσα ίσα με σπρώχνει στο να μιλάμε στο τηλέφωνο για όλα γιατί ξέρει το άγχος μας και μας ηρεμεί.

Αφού προχθές που ήμασταν έτοιμοι για τον υπέρηχο μας έκανε πλακίτσα ότι χάλασαν τα μηχανήματα και πρέπει να το αναβάλλουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Γεια σας κορίτσια εγώ πήγα γιατρο σήμερα το μεσημέρι όλα καλά με το μωράκι μας! Είμαι 22 εβδομάδων σήμερα κ το μωράκι 467γρ! Η πίεση μου καλή κ έβαλα 1.5κιλο σε αυτό το μήνα… σοκ γιατί έχει μερες π θέλω να τρώω το ψυγείο 😂

Θα με ξανά δει σε 4 εβδομαδες κ μου εγραψε καμπύλη κ αλλες αιματολογικές π θα τις κάνω λιγες μερες πριν το ραντεβού 

Μπράβο κοριτσι μου μεγαλώνει το μωρακι σου πηγαίνουν όλα καλά έφτασες στα μισά την εγκυμοσυνης  😊

καλα αποτελέσματα να έχεις με την καμπύλη 

και εννοείται περιμένουμε νέα από το παρτυ σου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα! Πως είστε;

εγώ πήγα σήμερα για εξετάσεις αίματος και ούρων προληπτικά και βρέθηκα με ουρολοίμωξη χωρίς συμπτώματα 👀 είμαι στην 16η μέρα..η ωορρηξία πέρασε..πρέπει να προσέξω κάτι με την αγωγή; νομίζω κάποια κοπέλα στο φορουμ είχε πει ότι κάποια συμπληρώματα ισως εμποδίζουν την εμφύτευση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,  εγω μιλησα με τον ουρολόγο,  υποστήριξε πως 2 μικροβιολογικα εδώ στην περιοχή είναι αξιόπιστα για το σπερμοδιαγραμμα.

Πήγα στο μικροβιολογικο ρώτησα την διαδικασία και λοιπά, οπότε καλώς εχόντων των πραγμάτων  θα πάμε το σπερμα την επόμενη Τρίτη και βλέπουμε μετά τα αποτελέσματα και με τον ουρολόγο εδώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα 

@ΛΕΥΚΗ μου κ εγώ έχω τέτοιους πόνους κ σε όλα τα παιδάκια μου είχα αλλά επειδή κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή καλά έκανες κ πήρες τον γιατρό. Φιλική συμβουλή πάντα όταν έχεις προαίσθημα ή ανησυχία να τον παίρνεις ακόμα κ αν αποδειχθεί ότι δν ήταν κάτι 😊 

Καλημέρα σε όλες εγώ σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό 4+6 με βάση τον κύκλο μου κ είδαμε σάκο είναι ενδομήτριο μια χαρά. 
ειχα κάνει κ μια χοριακη την Πέμπτη με 2 μέρες καθυστέρηση ήταν 850. 
εγινε νωρίς η εμφύτευση μου είπε ο γιατρός με βάση την ωορρηξία που εντόπισα λόγω τεστ εξ’ου κ το μεγάλο νούμερο. 
 

Θα με δει πάλι την Πέμπτη κ όλα καλά 🙏🏼❤️

 

θα διαβάσω τα νέα σας 😊

Μπράβο κορίτσι μου. Μια χαρά θα πάνε όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Γεια σας κορίτσια εγώ πήγα γιατρο σήμερα το μεσημέρι όλα καλά με το μωράκι μας! Είμαι 22 εβδομάδων σήμερα κ το μωράκι 467γρ! Η πίεση μου καλή κ έβαλα 1.5κιλο σε αυτό το μήνα… σοκ γιατί έχει μερες π θέλω να τρώω το ψυγείο 😂

Θα με ξανά δει σε 4 εβδομαδες κ μου εγραψε καμπύλη κ αλλες αιματολογικές π θα τις κάνω λιγες μερες πριν το ραντεβού 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Πόσα έχεις βάλει σύνολο δηλαδή;;; Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου με τις εξετάσεις σου.

Και περιμένουμε σε λίγες μέρες και τα νέα απο το πάρτυ, ε;;; Μην ξεχνιόμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα! Πως είστε;

εγώ πήγα σήμερα για εξετάσεις αίματος και ούρων προληπτικά και βρέθηκα με ουρολοίμωξη χωρίς συμπτώματα 👀 είμαι στην 16η μέρα..η ωορρηξία πέρασε..πρέπει να προσέξω κάτι με την αγωγή; νομίζω κάποια κοπέλα στο φορουμ είχε πει ότι κάποια συμπληρώματα ισως εμποδίζουν την εμφύτευση..

Μήπως να ρωτήσεις το γυναικολόγο σου; Αν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης, αφού δεν έχεις συμπτώματα, μήπως θα μπορούσες να καθυστερήσεις την αγωγή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Γεια σας κορίτσια,  εγω μιλησα με τον ουρολόγο,  υποστήριξε πως 2 μικροβιολογικα εδώ στην περιοχή είναι αξιόπιστα για το σπερμοδιαγραμμα.

Πήγα στο μικροβιολογικο ρώτησα την διαδικασία και λοιπά, οπότε καλώς εχόντων των πραγμάτων  θα πάμε το σπερμα την επόμενη Τρίτη και βλέπουμε μετά τα αποτελέσματα και με τον ουρολόγο εδώ 

Μια χαρά. Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα! Πως είστε;

εγώ πήγα σήμερα για εξετάσεις αίματος και ούρων προληπτικά και βρέθηκα με ουρολοίμωξη χωρίς συμπτώματα 👀 είμαι στην 16η μέρα..η ωορρηξία πέρασε..πρέπει να προσέξω κάτι με την αγωγή; νομίζω κάποια κοπέλα στο φορουμ είχε πει ότι κάποια συμπληρώματα ισως εμποδίζουν την εμφύτευση..

εγώ είχα γράψει ότι η d-μανόζη λέγεται ότι μπορεί να εμποδίσει την εμφύτευση άλλά εφόσον βρίσκεσαι στο παράθυρο της εμφύτευσης. Εάν είσαι στην 16η μέρα του κύκλου έχεις ακόμα, κι επιπλέον το σώμα αποβάλλει αυτή την ουσία σε 4 ώρες, άρα είσαι κομπλέ. Σε κάθε περίπτωση όμως, συμβουλεύσου και το γυναικολόγο/φαρμακοποιό σου, γιατί εγώ γιατρός δεν είμαι προφανώς, απλά αυτή την πληροφορία έχω. Εμένα η γυναικολόγος μου έδωσε συμπλήρωμα d-μανόζη με την οδηγία να το παίρνω προληπτικά μετά την επαφή κατα τις γόνιμες μέρες για να προφυλακτώ από τυχόν ουραλοιμώξεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωωω χαρηκα τοσο για την αυχενική σου!! Αν σου πω οτι ήμουν σίγουρη για το κοριτσάκι. Οπως και για την Θετις είμαι σίγουρη πως εχει κοριτσάκι!! Ολα καλα θα πανε. Κανένα άγχος εσεις να μην εχετε γιατί ολα ειναι καλα απο την αρχή. Ακομα και οι αιμορραγίες σου ειδες απ την αρχή πως δεν είναι τίποτα! Θα τον παρω αυριο και θα παω Δευτέρα. Ειμαι αποφασισμένη γι'αυτό. Αν τελικά παει καλα η εγκυμοσύνη (που δεν το πιστεύω) θα αλλαξω γιατρό. Ηδη έχω βρει 2 που μου ειπαν το οκ. Ο 2ος κιολας ειδικεύεται σε κυησεις υψηλού κινδύνου και μου ειπε πως με αναλαμβάνει . Απλα είναι νεαρός και λιγο αυτο με φοβίζει. Έρχεται ομως απο Γερμανία και εχει καλα μηχανηματα. Ο άλλος είναι παλια καραβανα και εχει ξεγεννησει την ανήψια του άντρα μου που ειχε 2 δυσκολες εγκυμοσύνες. Μάλιστα η 2η ηταν με διεισδυτικό πλακούντα και της έσωσε την μήτρα. Η κολλητή μου θελει να μιλήσει και στον δικο της που είναι σίγουρη πως και αυτος θα με αναλάβει. Δεν ξερω αν θέλω να παω μέχρι τη Δευτέρα σε αλλον. Φοβάμαι μην πάθω τα ιδια με την κορη μου και τελικα μπερδευτω χειρότερα. Κατα τα λεγόμενά του , εχει καλό μηχάνημα και εχει πολυ καλύτερη ευκρίνεια απ τα μηχανηματα του Ρέα . Να τον πιστέψω; Ξερω γω... Πριν 5χρ το εφερε οταν ηρθε απο την Αγγλία και εγκαταστάθηκε μονιμα εδω για να αναλάβει το ιατρείο του πατέρα του.
    • Όχι η αλήθεια είναι ο γιατρός δεν είπε κάτι αλλά η μαία που μου το είπε δουλεύει μαζί με την γιατρό μου όποτε λίγο πολύ έχει δει και άλλες περιπτώσεις παροιμία με την δίκη μου και ξέρει περίπου πως κινητέ ο γιατρός σε αυτές τις περιπτώσεις μου για αυτό μου το είπε η κοπέλα είναι και γνωστή του αντρα μου..  Έλα πήρες και το οκ για θάλασσα καλά μπανακια να το ευχαριστηθείς 😊
    • Καλημέρα κι από μένα....όταν εγώ έχω συσπάσεις η πετρώνει η μισή κοιλιά(η δεξιά μεριά) η το κατω μέρος της κοιλιάς ..πάντα έτσι γίνεται σε μένα ...και δεν έχω καταλάβει ποτέ που είναι το κεφάλι και που τα πόδια😅😅😅... Όσον αφορά το κρεβατάκι εγώ στο πρώτο είχα πάρει μια κλασική κούνια όπου απλά κατέβαινε λίγο το κάγκελο...κι ευτυχώς δηλαδή που δεν την πήραμε κρεβατι γιατί ο γιος μου βγήκε πολύ ψηλός και μετά τα 2 δε χοραγε καθόλου στην κούνια και πήραμε κρεβάτι μονό κανονικό... Εν τω μεταξύ και μένα ο γιατρός μου Χε πει ότι το παιδί μπορεί να γυρίζει μέχρι το τέλος..απλά θα δυσκολεύεται γιατί είναι μεγάλο όχι ότι δε γίνεται όμως..γιατι κι εγώ όλο ρωταγα σε τι θέση είναι και μου λέει μην αγχώνεσαι από τώρα για αυτο @Katiana1987άντε ευχαριστησου τωρα τη θάλασσα χωρίς τύψεις...!!!μια χαρά προλαβαίνεις!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Κι εις ανώτερα!!! Μακάρι να μην ξανά χρειαστείς ημερολόγια και τεστάκια μέχρι να αποφασίσεις να ξανά δοκιμάσεις!
    • Καλημέρα κορίτσια. Έχουμε φτάσει αισίως στις 7 εβδομάδες και δόξα τον θεό όλα πηγαίνουν καλά!!!! Ωστόσο, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως έχει φουσκώσει πολύ η κοιλιά μου και έχω συνεχώς το αίσθημα της πληρότητας (χωρίς πόνο). Αν είχα και άλλες εγκυμοσύνες στο ενεργητικό μου θα μπορούσα να εξηγήσω το τόσο απότομο φούσκωμα της κοιλιάς, αλλά τώρα??? Πραγματικά δεν είναι δυνατόν να φαίνεται η εγκυμοσύνη από τώρα. Έτσι δεν είναι??? Πείτε μου σας παρακαλώ, σας έχει τύχει??
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...