Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η OLGA_95 είπε:

Καλή επιτυχία! Αυτό που θα έρθει να είναι κάτι πολύ θετικό.

να σαι καλά κορίτσι μου ❤️ 

στις πριν 15 ώρες, ο/η annie! είπε:

 

Αχ κορίτσια μου η μικρή είναι μια χαρά, εγώ δεν την παλεύω… Εν τέλη κ σήμερα διάρροιες (λιγότερες συγκριτικά με τις προηγούμενες μέρες) αλλά πολύ υψηλό πυρετό.. Κ αύριο δεν γίνεται να μην παω δουλειά😞😞😞 Γράφουν το μάθημα μου στο σχολείο είναι αδύνατο να λείψω (δεν φταίνε σε τίποτα τα παιδάκια..) Πως θα παω;;;; Μάσκα κ προσευχή να μην με πιάσει πρωί πρωί..

ωχ δύσκολη πίστα..όταν είχα πάθει και έπρεπε να βγω μου είχαν δώσει ενα σιρόπι..δεν θυμάμαι όνομα τώρα..σταμάτησε για λίγες ώρες τα συμπτώματα..ελπίζω να μην σε πιάσει στη δουλειά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Σας γράφω για να σας ενημερώσω πως χθες το απόγευμα πήγαμε και είδαμε το μικρακι μας!! Έχει μεγαλώσει!! Είναι όλα καλά δόξα τω Θεώ ❤️. Ο υπέρηχος με έβγαλε 8+2 χθες ποτέ κρατάμε αυτό σε αντίθεση με την τελευταία ημερομηνία περιόδου που με βγάζε 7+6.

Οοολα καλά λοιπόν 🤗

τι ωραία νέα..μεγαλώνει το σποράκι ❤️ με το καλό και τα επόμενα ραντεβουυυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Σας γράφω για να σας ενημερώσω πως χθες το απόγευμα πήγαμε και είδαμε το μικρακι μας!! Έχει μεγαλώσει!! Είναι όλα καλά δόξα τω Θεώ ❤️. Ο υπέρηχος με έβγαλε 8+2 χθες ποτέ κρατάμε αυτό σε αντίθεση με την τελευταία ημερομηνία περιόδου που με βγάζε 7+6.

Οοολα καλά λοιπόν 🤗

Μπράβο ρε κορίτσι μου...μου δίνεις τόσο ελπίδα και θάρρος!!!είσαι και εσύ μαχητρια μεγάλη 💪💪💪 με το καλό και πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2024 at 6:16 ΜΜ, ο/η Mar95 είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κορίτσια της ομάδας! Εύχομαι αυτος ο μηνας να ναι ο τυχερός για ολες μας ❤️ Είμαι 29 χρονων και πριν ενα χρονο τον Ιουλιο εμεινα εγκυος. Το τεστ (μερα αναμονης περιοδου)ηταν πολυ αχνο θετικό τοσο που δεν ημουν σιγουρη οτι το βλέπω. Μια ωρα αργότερα αιμα περιόδου και πολυς πολυς πόνος. Δυστυχώς ειχα εξωμήτριο. Αφου περασα εναν χρονο βαρβατο απο εξετασεις και διαφορα άλλα, εκανα λαπαροσκοπηση οπου και βρήκαμε οτι ειχα ενδομητριωση. Ο γιατρός (θεος θα ελεγα) μου εδωσε το οκ μετα απο ενα μήνα να προσπαθήσω ξανα. Και φτανουμε στο σήμερα. 1η Ιουνίου κανω τεστ χωρις να εχω καθυστέρηση και βγαίνει θετικό. Έπαθα σοκ. Ο μηνας μπηκε τέλεια. Τωρα ειναι νωρίς αλλα οι χοριακες μου ειναι πολυ καλες εως τωρα και εχω ραντεβού την Τετάρτη με τον γιατρό. Ελπίζω να πανε όλα καλά. Θα ηθελα να ενθουσιαστω πολυ παραπανω αλλα φοβάμαι. Ομως απ την άλλη εχω θετικο προαίσθημα! Εύχομαι σε ολες τα καλύτερα 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Μια όμορρφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά. Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Θα περιμένουμε τα νέα σας αύριο. Γράφε όσο πιο συχνά μπορείς μέχρι να φτάσεις τα 20 για να εμφανίζονται αμέσως μετά τα μηνύματα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Τον είχα ρωτήσει την Παρασκευή που πήγα στο πρώτο μας ραντεβού και μου είπε να κάνω κανονικά το πρόγραμμα μου και να μην αγχώνομαι. Το μόνο που μου είπε είναι πολύ αντηλιακό και αλλαγή στο μαγιό, όπως είπες και εσύ. 

Αγχώνομαι γιατί δεν έχω και συμπτώματα. Επίσης επειδή είδαμε μόνο σάκο προς το παρόν, σκέφτομαι διάφορα.

Τώρα καταλαβαίνω τις εγκυούλες με τα άγχη τους!!!!

Μόνο εγώ είμαι ζεν γενικά. Μπορεί στιγμιαία να μου πέρασαν κάποιες χαζές σκέψεις, αλλά σε γενικές γραμμές είναι η πιο ωραία φάση της ζωής μου... Πολλή χαρά, ηρεμία και χαλάρωση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Σας γράφω για να σας ενημερώσω πως χθες το απόγευμα πήγαμε και είδαμε το μικρακι μας!! Έχει μεγαλώσει!! Είναι όλα καλά δόξα τω Θεώ ❤️. Ο υπέρηχος με έβγαλε 8+2 χθες ποτέ κρατάμε αυτό σε αντίθεση με την τελευταία ημερομηνία περιόδου που με βγάζε 7+6.

Οοολα καλά λοιπόν 🤗

Μπράβο σας βρε κορίτσι μου. Στην αυχενική θα καθοριστεί όμως το τελικό, ε;;; Όλα θα πάνε τέλεια!!! Πότε θα ξανά πάτε τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!! Πολύ περίεργες οι μέρες αυτές της αναμονής,  είμαι 8η μέρα σήμερα με ερεθισμενες θηλες μόνο προς το παρόν 

Από την μία θέλω να περάσουν οι μέρες αλλά από την άλλη δεν θα θελα να έρθει η ακατονομαστη 

Αν η ωχρινικη μου είναι όντως 12 μέρες όπως έχω παρατηρήσει στους 2 προηγούμενους κύκλους τότε περιμένω 15 με 16 του μηνα να (μην) έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κάποιες απορίες και θα ήθελα να μου πείτε από την εμπειρία σας. Την Παρασκευή ο γιατρός μας έβγαλε 4εβδ. και 3ημ. Είδαμε μόνο σάκο. Εβδομάδα αλλάζουμε σήμερα ή αύριο?? Επίσης, μου έδωσε 2 επιλογές. Να πάω για υπέρηχο αυτή την Παρασκευή, που όπως μου είπε ίσως δούμε εμβρυικά στοιχεία και ακούσουμε καρδούλα, με βάση τις χοριακές. (αν πάμε αυτή την Παρασκευή θα μας ξανά δει 29/6). Η άλλη επιλογή είναι να πάμε την επόμενη Παρασκευή 22 του μηνός. Εσείς τι λέτε?? Να πάω τώρα για να μου φύγει το άγχος ή να περιμένω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Έχω κάποιες απορίες και θα ήθελα να μου πείτε από την εμπειρία σας. Την Παρασκευή ο γιατρός μας έβγαλε 4εβδ. και 3ημ. Είδαμε μόνο σάκο. Εβδομάδα αλλάζουμε σήμερα ή αύριο?? Επίσης, μου έδωσε 2 επιλογές. Να πάω για υπέρηχο αυτή την Παρασκευή, που όπως μου είπε ίσως δούμε εμβρυικά στοιχεία και ακούσουμε καρδούλα, με βάση τις χοριακές. (αν πάμε αυτή την Παρασκευή θα μας ξανά δει 29/6). Η άλλη επιλογή είναι να πάμε την επόμενη Παρασκευή 22 του μηνός. Εσείς τι λέτε?? Να πάω τώρα για αν μου φύγει το άγχος ή να περιμένω?

Σήμερα αλλάζεις εβδομάδα καλή μου. Αν πιστεύεις ότι μπορείς να περιμένεις, εγώ θα έλεγα να πας στις 22 για να ακούσεις σίγουρα καρδούλα/ες! Αν όμως αγχώνεσαι να πας τώρα για να ηρεμήσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Σήμερα αλλάζεις εβδομάδα καλή μου. Αν πιστεύεις ότι μπορείς να περιμένεις, εγώ θα έλεγα να πας στις 22 για να ακούσεις σίγουρα καρδούλα/ες! Αν όμως αγχώνεσαι να πας τώρα για να ηρεμήσεις!!!

Αα ωραια!!! Άρα μπαίνουμε στην 5η. Πιστεύεις μπορεί να δούμε κάτι την Παρασκευή??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Έχω κάποιες απορίες και θα ήθελα να μου πείτε από την εμπειρία σας. Την Παρασκευή ο γιατρός μας έβγαλε 4εβδ. και 3ημ. Είδαμε μόνο σάκο. Εβδομάδα αλλάζουμε σήμερα ή αύριο?? Επίσης, μου έδωσε 2 επιλογές. Να πάω για υπέρηχο αυτή την Παρασκευή, που όπως μου είπε ίσως δούμε εμβρυικά στοιχεία και ακούσουμε καρδούλα, με βάση τις χοριακές. (αν πάμε αυτή την Παρασκευή θα μας ξανά δει 29/6). Η άλλη επιλογή είναι να πάμε την επόμενη Παρασκευή 22 του μηνός. Εσείς τι λέτε?? Να πάω τώρα για αν μου φύγει το άγχος ή να περιμένω?

Εφόσον την Παρασκευή ήσουν 4+3, σήμερα είσαι ακριβώς 5εβδ, σωστά! Από αύριο, 5+1, μπαίνεις στην 6η εβδ. Αν είσαι αγχωμένη κορίτσι μου εγώ θα σου έλεγα να πας αυτή την Παρασκευή για να είσαι ήρεμη. Απ την άλλη όμως να ξέρεις ότι μπορεί και να μη φανεί κάτι γιατί θα είσαι μόλις 5+3. Να πας δλδ συνειδητοποιημένη ότι μπορεί και να μην δείτε την καρδούλα ακόμα Έτσι μου είχε πει κι εμένα τότε - είχα πάει 4+5 πρώτη φορά και μετά μου είπε καλύτερα να κάνω υπομονή 2 εβδ για να ακούσουμε και καρδιά. Εννοείται πως είχα αγχωθεί, δε στο κρύβω, αλλά τελικά όταν πήγα 6+5 με δικαιώσε η υπομονή μου και όχι απλά είδαμε την καρδούλα αλλά και την ακούσαμε! Η απόφαση είναι ξεκάθαρα δική σου, απλά ήθελα να σου επισημάνω να είσαι συνειδητοποιημένη ότι μπορεί να μην την ακούσετε στις 5+3 για μην μου αγχωθείς 💖 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Εφόσον την Παρασκευή ήσουν 4+3, σήμερα είσαι ακριβώς 5εβδ, σωστά! Από αύριο, 5+1, μπαίνεις στην 6η εβδ. Αν είσαι αγχωμένη κορίτσι μου εγώ θα σου έλεγα να πας αυτή την Παρασκευή για να είσαι ήρεμη. Απ την άλλη όμως να ξέρεις ότι μπορεί και να μη φανεί κάτι γιατί θα είσαι μόλις 5+3. Να πας δλδ συνειδητοποιημένη ότι μπορεί και να μην δείτε την καρδούλα ακόμα Έτσι μου είχε πει κι εμένα τότε - είχα πάει 4+5 πρώτη φορά και μετά μου είπε καλύτερα να κάνω υπομονή 2 εβδ για να ακούσουμε και καρδιά. Εννοείται πως είχα αγχωθεί, δε στο κρύβω, αλλά τελικά όταν πήγα 6+5 με δικαιώσε η υπομονή μου και όχι απλά είδαμε την καρδούλα αλλά και την ακούσαμε! Η απόφαση είναι ξεκάθαρα δική σου, απλά ήθελα να σου επισημάνω να είσαι συνειδητοποιημένη ότι μπορεί να μην την ακούσετε στις 5+3 για μην μου αγχωθείς 💖 

Ναι ναι το γνωρίζω και με έχει προετοιμάσει ο γιατρός μου! Τουλάχιστον να βεβαιωθούμε πως δεν έχουμε άδειο σάκο. Αυτό δηλαδή είναι που με αγχώνει σε πρώτη φάση. Αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν έχει και νόημα γιατί μετά θα με πιάσει άγχος για το αν χτυπάει η καρδούλα του και θα πρέπει να περιμένω 2 εβδομάδες. Οπότε, θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά. (ουφ, μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι ναι το γνωρίζω και με έχει προετοιμάσει ο γιατρός μου! Τουλάχιστον να βεβαιωθούμε πως δεν έχουμε άδειο σάκο. Αυτό δηλαδή είναι που με αγχώνει σε πρώτη φάση. Αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν έχει και νόημα γιατί μετά θα με πιάσει άγχος για το αν χτυπάει η καρδούλα του και θα πρέπει να περιμένω 2 εβδομάδες. Οπότε, θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά. (ουφ, μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα)

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου - τυχαίνει κι είχα κι εγώ το ίδιο δίλλημα, αλλά στη δική μου περίπτωση με βοήθησε ότι ο γιατρός κάπως πήρε την απόφαση για μένα εν τέλει 😅 ενώ στην αρχή μου έδωσε την επιλογή, μετά μου είχε πει κάτι του στυλ "εντάξει θα έρθεις σε 2 εβδομάδες" 🤣 οπότε μ έβγαλε απ τη δύσκολη θέση. Ό,τι κι αν αποφασίσεις είναι απόλυτα κατανοητό και σεβαστό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου - τυχαίνει κι είχα κι εγώ το ίδιο δίλλημα, αλλά στη δική μου περίπτωση με βοήθησε ότι ο γιατρός κάπως πήρε την απόφαση για μένα εν τέλει 😅 ενώ στην αρχή μου έδωσε την επιλογή, μετά μου είχε πει κάτι του στυλ "εντάξει θα έρθεις σε 2 εβδομάδες" 🤣 οπότε μ έβγαλε απ τη δύσκολη θέση 

Και πολύ καλά έκανε!!!!! Αν το ακούς από τον γιατρό σου σαν οδηγία είναι αλλιώς😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Αα ωραια!!! Άρα μπαίνουμε στην 5η. Πιστεύεις μπορεί να δούμε κάτι την Παρασκευή??

Εγώ δεν ξέρω να σου πω γιατί έκανα 1ο υπέρηχο στις 7 εβδομάδες. Αλλά εγώ είμαι και μακριά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ δεν ξέρω να σου πω γιατί έκανα 1ο υπέρηχο στις 7 εβδομάδες. Αλλά εγώ είμαι και μακριά.

χμμ οπότε άκουσες κατευθείαν καρδούλα. 💗

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

χμμ οπότε άκουσες κατευθείαν καρδούλα. 💗

 

 

Ε ναι σίγουρα, αν περιμένεις να μπεις στην 7η τότε θα ακούσεις καρδούλα ή έστω θα τη δεις να πάλλεται. Εγώ όταν πήγα 6+5 τότε ο γιατρός μου είχε πει ότι πρέπει να τη δούμε τουλαχίστον για να βεβαιωθούμε ότι όλα εξελίσσονται ομαλά. Αν αντέχεις, αξίζει να περιμένεις πάντως 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Έχω κάποιες απορίες και θα ήθελα να μου πείτε από την εμπειρία σας. Την Παρασκευή ο γιατρός μας έβγαλε 4εβδ. και 3ημ. Είδαμε μόνο σάκο. Εβδομάδα αλλάζουμε σήμερα ή αύριο?? Επίσης, μου έδωσε 2 επιλογές. Να πάω για υπέρηχο αυτή την Παρασκευή, που όπως μου είπε ίσως δούμε εμβρυικά στοιχεία και ακούσουμε καρδούλα, με βάση τις χοριακές. (αν πάμε αυτή την Παρασκευή θα μας ξανά δει 29/6). Η άλλη επιλογή είναι να πάμε την επόμενη Παρασκευή 22 του μηνός. Εσείς τι λέτε?? Να πάω τώρα για να μου φύγει το άγχος ή να περιμένω?

Καλημέρα Λευκη ❤️

 

θα σου πρότεινα να πας όταν θα ακούσεις και καρδιά. Γιατί το άγχος δεν θα φύγει βασικά όποτε κ να πας. Αλλά αφού κάνατε ένα πρώτο υπέρηχο τότε καλύτερα όταν πας να ακούσεις καρδιά κ να πάρεις μια πρώτη ανάσα. 
 

εγω κανονικα με βάση την περίοδο είμαι 4+5 σήμερα αλλα  με βάση την ωορρηξία που ξέρω πότε έγινε ειμαι 14 μέρες ακριβώς από την ωορρηξία άρα πιο πίσω(πιο μικρό) θα βγει στον υπέρηχο. 
 

κ μου έκλεισε ραντεβού την άλλη εβδομάδα για τον πρώτο υπέρηχο φαντάσου. (Εδώ Γερμανία γενικά δν βρίσκεις εύκολα ραντεβού). 
 

κ για καρδιά θα πάω κ εγώ ξανά για δεύτερο υπέρηχο.  
 

βέβαια κ στην Ελλάδα το ίδιο ειχα στο δεύτερο παιδί μου 

έκανα ένα πρώτο υπέρηχο να δούμε ότι είναι ενδομήτριως κύηση κτλ κ ένα δεύτερο όταν ήταν να ακούσουμε καρδιά. 
στο πρώτο μου παιδί το έμαθα 2.5 μηνών Κοντά άρα τα είδαμε κ τ ακούσαμε όλα σε ένα ραντεβού. 
 

εσυ αποφασίζεις 😊 κάνε όπως νιώθεις! Το άγχος εκ πείρας θα σου πω ότι δεν υποχωρεί εντελώς όποτε κ να πας 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα Λευκη ❤️

 

θα σου πρότεινα να πας όταν θα ακούσεις και καρδιά. Γιατί το άγχος δεν θα φύγει βασικά όποτε κ να πας. Αλλά αφού κάνατε ένα πρώτο υπέρηχο τότε καλύτερα όταν πας να ακούσεις καρδιά κ να πάρεις μια πρώτη ανάσα. 
 

εγω κανονικα με βάση την περίοδο είμαι 4+5 σήμερα αλλα  με βάση την ωορρηξία που ξέρω πότε έγινε ειμαι 14 μέρες ακριβώς από την ωορρηξία άρα πιο πίσω(πιο μικρό) θα βγει στον υπέρηχο. 
 

κ μου έκλεισε ραντεβού την άλλη εβδομάδα για τον πρώτο υπέρηχο φαντάσου. (Εδώ Γερμανία γενικά δν βρίσκεις εύκολα ραντεβού). 
 

κ για καρδιά θα πάω κ εγώ ξανά για δεύτερο υπέρηχο.  
 

βέβαια κ στην Ελλάδα το ίδιο ειχα στο δεύτερο παιδί μου 

έκανα ένα πρώτο υπέρηχο να δούμε ότι είναι ενδομήτριως κύηση κτλ κ ένα δεύτερο όταν ήταν να ακούσουμε καρδιά. 
στο πρώτο μου παιδί το έμαθα 2.5 μηνών Κοντά άρα τα είδαμε κ τ ακούσαμε όλα σε ένα ραντεβού. 
 

εσυ αποφασίζεις 😊 κάνε όπως νιώθεις! Το άγχος εκ πείρας θα σου πω ότι δεν υποχωρεί εντελώς όποτε κ να πας 😅 

Έχω αρχίσει να το καταλαβαίνω 😂.. Πραγματικά θα το σκεφτώ...

Από συμπτώματα πως είσαι??? Εγώ έχω πολύ ατονία και κούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά…

Χάθηκα λίγο με τα τόσα μηνύματα γιατί είχα μέρες να μπω να διαβάσω, γιατί τρέχαμε με το παρτ της κόρης μου το σκ. 
 

@ΛΕΥΚΗ μου εγώ θα σου έλεγα να πας στις 22 για να έχετε και καλύτερη εικόνα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά…

Χάθηκα λίγο με τα τόσα μηνύματα γιατί είχα μέρες να μπω να διαβάσω, γιατί τρέχαμε με το παρτ της κόρης μου το σκ. 
 

@ΛΕΥΚΗ μου εγώ θα σου έλεγα να πας στις 22 για να έχετε και καλύτερη εικόνα…

Μάλλον αυτ΄ό θα κάνω.. Σε ευχαριστώ πολύ!!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

να σαι καλά κορίτσι μου ❤️ 

ωχ δύσκολη πίστα..όταν είχα πάθει και έπρεπε να βγω μου είχαν δώσει ενα σιρόπι..δεν θυμάμαι όνομα τώρα..σταμάτησε για λίγες ώρες τα συμπτώματα..ελπίζω να μην σε πιάσει στη δουλειά..

Εγώ την προηγούμενη φορά νοσηλεύτηκα ένα 3ημερο στην κλινική😞😞😞 Σήμερα ξύπνησα με το καλημέρα σας έκανα έναν ωραιότατο εμετό κ πήγα δουλειά… Οριακά την πάλεψα κ γύρισα σπίτι. Κορίτσια έφαγααααααα φιδέ μεν αλλά έφαγα!!! Αχ ελπίζω να περνάει σιγά σιγά βαρέθηκα αυτό το χαλι!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Έχω κάποιες απορίες και θα ήθελα να μου πείτε από την εμπειρία σας. Την Παρασκευή ο γιατρός μας έβγαλε 4εβδ. και 3ημ. Είδαμε μόνο σάκο. Εβδομάδα αλλάζουμε σήμερα ή αύριο?? Επίσης, μου έδωσε 2 επιλογές. Να πάω για υπέρηχο αυτή την Παρασκευή, που όπως μου είπε ίσως δούμε εμβρυικά στοιχεία και ακούσουμε καρδούλα, με βάση τις χοριακές. (αν πάμε αυτή την Παρασκευή θα μας ξανά δει 29/6). Η άλλη επιλογή είναι να πάμε την επόμενη Παρασκευή 22 του μηνός. Εσείς τι λέτε?? Να πάω τώρα για να μου φύγει το άγχος ή να περιμένω?

Σήμερα αλλάζεις αγάπη. Κοιτα να σου πω μια μεγάλη αλήθεια από εδώ κ πέρα το άγχος δε φεύγει ποτε κοριτσάκι μου γλυκό… Εάν μπορείς να κρατηθείς καλύτερα πήγαινε την άλλη βδομάδα. Ειδάλλως τώρα. Εμένα ο γυναικολόγος μου καρδούλα αξιολογεί 8η βδομάδα, πιο νωρίς κ που τις είχαμε δει να πάλλονται μου είπε σα να μην τις είδες σα να μην τις άκουσες.

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Σας γράφω για να σας ενημερώσω πως χθες το απόγευμα πήγαμε και είδαμε το μικρακι μας!! Έχει μεγαλώσει!! Είναι όλα καλά δόξα τω Θεώ ❤️. Ο υπέρηχος με έβγαλε 8+2 χθες ποτέ κρατάμε αυτό σε αντίθεση με την τελευταία ημερομηνία περιόδου που με βγάζε 7+6.

Οοολα καλά λοιπόν 🤗

Μπράβο κοριτσάκι μου γλυκό υπέροχα νέα!!!!!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Σας γράφω για να σας ενημερώσω πως χθες το απόγευμα πήγαμε και είδαμε το μικρακι μας!! Έχει μεγαλώσει!! Είναι όλα καλά δόξα τω Θεώ ❤️. Ο υπέρηχος με έβγαλε 8+2 χθες ποτέ κρατάμε αυτό σε αντίθεση με την τελευταία ημερομηνία περιόδου που με βγάζε 7+6.

Οοολα καλά λοιπόν 🤗

Σούπερ κορίτσι μου! χαίρομαι που βαίνουν όλα καλώς, κι έτσι για άλλη μια φορά επιβεβαιώθηκε ότι πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη στα σποράκια μας, ασχέτως αυξομείωσεων των συμπτωμάτων! (τα λέω και για μένα να τ' ακούω αυτά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σούπερ κορίτσι μου! χαίρομαι που βαίνουν όλα καλώς, κι έτσι για άλλη μια φορά επιβεβαιώθηκε ότι πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη στα σποράκια μας, ασχέτως αυξομείωσεων των συμπτωμάτων! (τα λέω και για μένα να τ' ακούω αυτά 😅

Μαθαίνεις γρήγορα όμως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Έχω αρχίσει να το καταλαβαίνω 😂.. Πραγματικά θα το σκεφτώ...

Από συμπτώματα πως είσαι??? Εγώ έχω πολύ ατονία και κούραση!

Εγώ έχω όπως κ στις άλλες εγκυμοσύνες υπνηλία την ημέρα κ αϋπνία την νύχτα αλλά είμαι στο πόδι με τ παιδιά γιατί είναι μικρά κ ευτυχώς ξαγρυπνάω 😂

έχω ναυτία όλη μέρα αλλά χωρίς να κάνω εμετό (στην κόρη μου στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα εμετούς, πρωινή ναυτία που απο το μεσημέρι κ μετά μ άφηνε ήσυχη αλλά σ αυτήν την εγκυμοσύνη είναι all day long.) 

κ σήμερα ξεκίνησαν κ οι πόνοι περιόδου. Γενικά επειδή στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πέρασα αποκόλληση από την 7η μέχρι την 10η εβδ είμαι λίγο αγχωμένη καθώς τώρα σηκώνω το 2 χρόνο μπεμπέ μου που είναι 20 κιλά κ δν αυτοεξυπηρετείται κ προσεύχομαι να πάει καλά. 
 

Γενικά δν θα πω ψέμματα όταν έχεις κι άλλα παιδιά (ειδικά μικρά) δεν μπορείς να προσεχεις πολύ.
 

εσυ πως είσαι;;; ❤️ πέραν της ατονίας κ της κούρασης. Ψυχολογικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...