Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Βγάζει μάτι το θετικό τεστακι σήμερα! Συνεχίστε ακαταθεκτοι! Να πω βέβαια και κάτι που σκέφτηκα τώρα - και το Μάρτιο και τον Απρίλιο που είχαμε σύλληψη το τριήμερο θετικό ωορρηξίας - ωορρηξία - 1ΜΤΩ είχαμε επαφές τα πρωινά σερί. Ήταν κάτι "διαφορετικό" που δοκιμάσαμε, καθώς συνήθως μας βολεύει το βράδυ, απλά τώρα μου ρθε μήπως και έπαιξε κι αυτό το ρόλο του. Οπότε το αφήνω εδώ σαν πληροφορία 🤭 καλή επιτυχία κορίτσι μου, εύχομαι σε 2 εβδομάδες να δούμε το πολυπόθητο θετικό τεστ ❤️🌈

Κ εγώ το πρώτο πιστεύω το καταφέραμε με πρωινή επαφή 😋😋 σημασία έχει το τάιμινγκ @Maria98 σημασία εχει ότι βρήκες το πιΚ!!!! Καλή επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!  
 

εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

 

Κορίτσια μου τα πρωινά δεν ανοίγει το μάτι ούτε το πόδι χαχα🤣🤣🤣 κάπως τα κάνουμε την μια βράδυ την μια μεσημέρι, τώρα δεν ξέρω αν υπάρξουν και διπλές επαφές 

Σε δουλειά να βρισκόμαστε 🤞

Μακάρι να ναι ο τυχερός μας μήνας,  αυτόν τον μήνα θα γεννούσα το μωράκι μου και όταν περνάει από το μυαλό μου είναι πολύ περίεργο το συναίσθημα που η κοιλίτσα μου είναι άδεια 😮💨😮💨

Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!  
 

εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂

Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

 

Κορίτσια μου τα πρωινά δεν ανοίγει το μάτι ούτε το πόδι χαχα🤣🤣🤣 κάπως τα κάνουμε την μια βράδυ την μια μεσημέρι, τώρα δεν ξέρω αν υπάρξουν και διπλές επαφές 

Σε δουλειά να βρισκόμαστε 🤞

Μακάρι να ναι ο τυχερός μας μήνας,  αυτόν τον μήνα θα γεννούσα το μωράκι μου και όταν περνάει από το μυαλό μου είναι πολύ περίεργο το συναίσθημα που η κοιλίτσα μου είναι άδεια 😮💨😮💨

Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω. 

Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!

Όλα δείχνουν να είναι καλά σίγουρα οι μητριαιες αρτηρίες πολύ καλύτερες από τον γιο μου! Ισως κ να μην κάνω πίεση πάλι θα δείξει πάντως δεν έχω το ίδιο άγχος με την πρώτη…το μωράκι φαίνεται ότι δεν μου βγει κ αυτό πολύ μεγάλο κάπου στα 3 κιλά μαξ αλλά κ αυτό πάλι δε με πειράζει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!  
 

εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂

Λιγο εμεινε και θα μαθεις...χαιρομαστε που εισαι κ εσυ κ το μωρακι καλα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Όλα δείχνουν να είναι καλά σίγουρα οι μητριαιες αρτηρίες πολύ καλύτερες από τον γιο μου! Ισως κ να μην κάνω πίεση πάλι θα δείξει πάντως δεν έχω το ίδιο άγχος με την πρώτη…το μωράκι φαίνεται ότι δεν μου βγει κ αυτό πολύ μεγάλο κάπου στα 3 κιλά μαξ αλλά κ αυτό πάλι δε με πειράζει…

Ο γιος σου πόσο ήταν; Είχες φ.τ. ή κ.τ. ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!  
 

εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂

Έφτασε κιολας στην β επιπέδου ;; Πωπω ποτε πέρασε ο καιρός μου φάνηκε πολύ γρήγορα το δικό σου 😂

Άντε πάει και αυτό όλα είναι καλά πολύ θετικό που έχεις και καλύτερες μετρήσεις από την πρώτη εγκυμοσύνη για την πίεση 😊 εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις 

μια χαρά είναι 3 κιλά να μπορέσεις να το γεννήσεις και πιο εύκολα 😊

πως αντεχεις και δεν έμαθες ακόμα το φύλλο πραγματικά απορώ 😂

καλα αν ήταν αγόρι εκεί στην εξέταση δεν θα έβλεπες και κάτι να κρέμεται 😂;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια μου!! 

Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹

Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹

Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  

Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου.....

Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  

Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹

 

Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κ εγώ το πρώτο πιστεύω το καταφέραμε με πρωινή επαφή 😋😋 σημασία έχει το τάιμινγκ @Maria98 σημασία εχει ότι βρήκες το πιΚ!!!! Καλή επιτυχία 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η OLGA_95 είπε:

Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω. 

Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  

Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞

Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν,

Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλο μήνα και από αυτό.το θέμα !!

Εγώ πρώτη ανάρτηση του αυτό τον μήνα και είναι ανάρτηση λίγο αγχωμενη...σήμερα το πρωί ξύπνησα πρώτη μέρα με "καθόλου στήθος" ενώ ένα μήνα τώρα ξυπνάω κάθε μα κάθε μέρα με έντονα βαρύ στήθος και φυσικά πόνο στο στήθος ..έχω αγχωθει τρομερα και όσο και να μη θέλω να συγχεω καταστάσεις είχαμε πολύ πρόσφατα μια ιστορία που δεν κατέληξε καλά.. είμαι 6+5 σήμερα. Όσο και να μου πείτε ότι συμπτώματα είναι αυτά και όποτε θέλουν φεύγουν κλπ εγώ θα ρωτήσω το εξής: πως θα καταλάβω πως κάτι δεν πάει καλά? Γιατρό έχω σε 10 μέρες ξανά.. μέχρι τότε??

Πφφφ συγγνώμη για το παλαβο πρωινό μνμ αλλά από την ώρα που ξύπνησα έχω σκάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλο μήνα και από αυτό.το θέμα !!

Εγώ πρώτη ανάρτηση του αυτό τον μήνα και είναι ανάρτηση λίγο αγχωμενη...σήμερα το πρωί ξύπνησα πρώτη μέρα με "καθόλου στήθος" ενώ ένα μήνα τώρα ξυπνάω κάθε μα κάθε μέρα με έντονα βαρύ στήθος και φυσικά πόνο στο στήθος ..έχω αγχωθει τρομερα και όσο και να μη θέλω να συγχεω καταστάσεις είχαμε πολύ πρόσφατα μια ιστορία που δεν κατέληξε καλά.. είμαι 6+5 σήμερα. Όσο και να μου πείτε ότι συμπτώματα είναι αυτά και όποτε θέλουν φεύγουν κλπ εγώ θα ρωτήσω το εξής: πως θα καταλάβω πως κάτι δεν πάει καλά? Γιατρό έχω σε 10 μέρες ξανά.. μέχρι τότε??

Πφφφ συγγνώμη για το παλαβο πρωινό μνμ αλλά από την ώρα που ξύπνησα έχω σκάσει 

Καλημέρα κορίτσιιι, ας έρθεις σε επικοινωνία με τον γιατρό να δεις τι θα σου πει , δεν είναι καλό να αγχώνεσαι, μήπως να έκανες και ένα ραντεβού για να σου φύγει η ιδέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλο μήνα και από αυτό.το θέμα !!

Εγώ πρώτη ανάρτηση του αυτό τον μήνα και είναι ανάρτηση λίγο αγχωμενη...σήμερα το πρωί ξύπνησα πρώτη μέρα με "καθόλου στήθος" ενώ ένα μήνα τώρα ξυπνάω κάθε μα κάθε μέρα με έντονα βαρύ στήθος και φυσικά πόνο στο στήθος ..έχω αγχωθει τρομερα και όσο και να μη θέλω να συγχεω καταστάσεις είχαμε πολύ πρόσφατα μια ιστορία που δεν κατέληξε καλά.. είμαι 6+5 σήμερα. Όσο και να μου πείτε ότι συμπτώματα είναι αυτά και όποτε θέλουν φεύγουν κλπ εγώ θα ρωτήσω το εξής: πως θα καταλάβω πως κάτι δεν πάει καλά? Γιατρό έχω σε 10 μέρες ξανά.. μέχρι τότε??

Πφφφ συγγνώμη για το παλαβο πρωινό μνμ αλλά από την ώρα που ξύπνησα έχω σκάσει 

Κορίτσι μου προσπάθησε να μείνεις ήρεμη όσο γίνεται, μα τι λέω Ε; Το στήθος στην εγκυμοσύνη θυμάμαι ότι και εμένα κάποια στιγμή από τη μια μέρα στην άλλη σταμάτησε να είναι πρησμένο και να με ενοχλεί. Δυστυχώς δεν μπορείς με κάποιο μαγικό τρόπο να ξέρεις αν όλα είναι καλά παρά μόνο με υπέρηχο στο γιατρό σου. Στην τελική στείλτου ένα μήνυμα αν μπορεί να σε δει αύριο, γιατι 10 μέρες αναμονής είναι ότι χειρότερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλο μήνα και από αυτό.το θέμα !!

Εγώ πρώτη ανάρτηση του αυτό τον μήνα και είναι ανάρτηση λίγο αγχωμενη...σήμερα το πρωί ξύπνησα πρώτη μέρα με "καθόλου στήθος" ενώ ένα μήνα τώρα ξυπνάω κάθε μα κάθε μέρα με έντονα βαρύ στήθος και φυσικά πόνο στο στήθος ..έχω αγχωθει τρομερα και όσο και να μη θέλω να συγχεω καταστάσεις είχαμε πολύ πρόσφατα μια ιστορία που δεν κατέληξε καλά.. είμαι 6+5 σήμερα. Όσο και να μου πείτε ότι συμπτώματα είναι αυτά και όποτε θέλουν φεύγουν κλπ εγώ θα ρωτήσω το εξής: πως θα καταλάβω πως κάτι δεν πάει καλά? Γιατρό έχω σε 10 μέρες ξανά.. μέχρι τότε??

Πφφφ συγγνώμη για το παλαβο πρωινό μνμ αλλά από την ώρα που ξύπνησα έχω σκάσει 

Καλημέρα! 🌺 Για να ανακουφιστείς ακριβώς το ίδιο είχα πάθει κι εγώ στην αρχή, ενώ το στήθος ήταν βαρύ, πονούσε υπερβολικά, ξαφνικά μια μέρα έγινε όπως πριν.. τίποτα απολύτως δε σήμαινε! Προσαρμόστηκε μάλλον στις ορμονικές αλλαγές.. αργότερα ενώ ήταν μαλακό άρχισαν να αλλάζουν οι θηλές .. περίεργα πράγματα 😀 έτσι πάει, μην αγχώνεσαι καθόλου!! Φυσικά βέβαια να ενημερώσεις όπως είπανε και πιο πριν, στον γιατρό τα λέμε όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλο μήνα και από αυτό.το θέμα !!

Εγώ πρώτη ανάρτηση του αυτό τον μήνα και είναι ανάρτηση λίγο αγχωμενη...σήμερα το πρωί ξύπνησα πρώτη μέρα με "καθόλου στήθος" ενώ ένα μήνα τώρα ξυπνάω κάθε μα κάθε μέρα με έντονα βαρύ στήθος και φυσικά πόνο στο στήθος ..έχω αγχωθει τρομερα και όσο και να μη θέλω να συγχεω καταστάσεις είχαμε πολύ πρόσφατα μια ιστορία που δεν κατέληξε καλά.. είμαι 6+5 σήμερα. Όσο και να μου πείτε ότι συμπτώματα είναι αυτά και όποτε θέλουν φεύγουν κλπ εγώ θα ρωτήσω το εξής: πως θα καταλάβω πως κάτι δεν πάει καλά? Γιατρό έχω σε 10 μέρες ξανά.. μέχρι τότε??

Πφφφ συγγνώμη για το παλαβο πρωινό μνμ αλλά από την ώρα που ξύπνησα έχω σκάσει 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μην κατσεις να σκας! Πήγαινε για έναν απλό υπέρηχο σε κάποια κλινική, ώστε να σου φύγει το άγχος. Όλα καλά θα είναι, αλλά ποιος ο λόγος να χαλάσεις την Κυριακή σου; Εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση πήγα στο Γεν… για έναν υπέρηχο και μου πέρασε το άγχος. Αν παρόλα αυτά μπορείς να το διαχειριστείς, μίλα με τον γιατρό και άκου τι θα σου πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλο μήνα και από αυτό.το θέμα !!

Εγώ πρώτη ανάρτηση του αυτό τον μήνα και είναι ανάρτηση λίγο αγχωμενη...σήμερα το πρωί ξύπνησα πρώτη μέρα με "καθόλου στήθος" ενώ ένα μήνα τώρα ξυπνάω κάθε μα κάθε μέρα με έντονα βαρύ στήθος και φυσικά πόνο στο στήθος ..έχω αγχωθει τρομερα και όσο και να μη θέλω να συγχεω καταστάσεις είχαμε πολύ πρόσφατα μια ιστορία που δεν κατέληξε καλά.. είμαι 6+5 σήμερα. Όσο και να μου πείτε ότι συμπτώματα είναι αυτά και όποτε θέλουν φεύγουν κλπ εγώ θα ρωτήσω το εξής: πως θα καταλάβω πως κάτι δεν πάει καλά? Γιατρό έχω σε 10 μέρες ξανά.. μέχρι τότε??

Πφφφ συγγνώμη για το παλαβο πρωινό μνμ αλλά από την ώρα που ξύπνησα έχω σκάσει 

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

αχ το πέρασα και εγω αλλά όχι με το στήθος με τον εμετό 7εβδ + 5  ακόμα το θυμάμαι ήταν Παρασκευή ξύπνησα ήμουν μια χαρά δεν είχα καθόλου ναυτία εεε λέω μπορεί να έτυχε και το απόγευμα ειδα κάτι περίεργα υγρά που δεν είχα ξανά δει.. πήρα τηλ τον γιατρό εγω πίστευα πως το εχασα το μωρο μου λέει ο γιατρός εαν με έπαιρνες μια ώρα νωρίτερα θα σου έλεγα να έρθεις να σε δω ( τελευταία φορά με ειχε δει 5 μερες πριν που άκουσα και καρδούλα ) αλλά εχω φύγει για Αθήνα εδώ και μια ώρα ταξιδεύω  

ελα Δευτέρα μου είπε… καταλαβαίνεις πως ήμουν μέχρι να πάω την Δευτέρα στο κέντρο υγείας δεν είχε μηχάνημα να ακούσω το μωρο… έριξα ένα κλάμα αστα να πάνε

και τελικά ήταν όλα μια χαρά 

παντως εγω το πρωτο μήνα έκανα 1 φορά τη βδομαδα ραντεβού στον γιατρό γιατί φοβομουν πολύ είχα άγχος τεράστιο.. 

δεν υπάρχει κάτι που να σου δείχνει αν πάνε καλά τα πράγματα μόνο ο υπέρηχος ίσως να μιλήσεις με γιατρό σήμερα ή αύριο να πας από κοντά να σε δει κορίτσι μου όσο μπορείς ψυχραιμία και πιστεύω πως είναι όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλο μήνα και από αυτό.το θέμα !!

Εγώ πρώτη ανάρτηση του αυτό τον μήνα και είναι ανάρτηση λίγο αγχωμενη...σήμερα το πρωί ξύπνησα πρώτη μέρα με "καθόλου στήθος" ενώ ένα μήνα τώρα ξυπνάω κάθε μα κάθε μέρα με έντονα βαρύ στήθος και φυσικά πόνο στο στήθος ..έχω αγχωθει τρομερα και όσο και να μη θέλω να συγχεω καταστάσεις είχαμε πολύ πρόσφατα μια ιστορία που δεν κατέληξε καλά.. είμαι 6+5 σήμερα. Όσο και να μου πείτε ότι συμπτώματα είναι αυτά και όποτε θέλουν φεύγουν κλπ εγώ θα ρωτήσω το εξής: πως θα καταλάβω πως κάτι δεν πάει καλά? Γιατρό έχω σε 10 μέρες ξανά.. μέχρι τότε??

Πφφφ συγγνώμη για το παλαβο πρωινό μνμ αλλά από την ώρα που ξύπνησα έχω σκάσει 

Καλημέρα κορίτσι μου. Να πας στα επείγοντα αν είναι να τρελαθείς... Πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο άμεσα. Άλλα συμπτώματα δεν έχεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα

Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα

Και δεν πηγαίνεις ιπποκράτειο ή Παπαγεωργιου ; Ότι εφημερεύει.. Βρες μια δικαιολογία κ θα σε δούνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ο γιος σου πόσο ήταν; Είχες φ.τ. ή κ.τ. ;

Γεννήθηκε 2500 κ φύγαμε από την κλινικη 2200 γέννησα φυσιολογικά πολύ εύκολα, έκανα πρόκληση λόγο πίεσης στις 37&5 εβ

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Elk είπε:

Έφτασε κιολας στην β επιπέδου ;; Πωπω ποτε πέρασε ο καιρός μου φάνηκε πολύ γρήγορα το δικό σου 😂

Άντε πάει και αυτό όλα είναι καλά πολύ θετικό που έχεις και καλύτερες μετρήσεις από την πρώτη εγκυμοσύνη για την πίεση 😊 εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις 

μια χαρά είναι 3 κιλά να μπορέσεις να το γεννήσεις και πιο εύκολα 😊

πως αντεχεις και δεν έμαθες ακόμα το φύλλο πραγματικά απορώ 😂

καλα αν ήταν αγόρι εκεί στην εξέταση δεν θα έβλεπες και κάτι να κρέμεται 😂;

Χαχαχα στον γιο μου το είδα στην αυχενική, σε αυτό δεν είδα τίποτα στην αυχενική γιατί ήταν μόνιμα με κλειστά πόδια κάποια στιγμή η γιατρος είδε αλλά ήταν με επιφύλαξη το εγραψε σε φάκελο κ το επιβεβαίωσε η γιατρος μου όταν είχαμε ραντεβού κ αποφασίσαμε να μην τον ανοίξουμε! Πάμε στην β επιπέδου της είπαμε ότι ακόμη δε ξέρουμε φύλο κ όταν ήταν να δει κάτι στα πόδια κ φαινόταν το φύλο μας είπε να κλείσουμε τα μάτια όποτε δε ξέρω 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...