Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Χριστουγέννων 24 & Πρωτοχρονιάς 25


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Λοιπόν κορίτσια! 

Προετοιμάστειτε για άλλη μια δόση παράνοιας/τρέλας 🤭🤭🤭

Χθες που πήγα για τον έλεγχο για λοίμωξη, κάναμε και υπέρηχο να δούμε πως είναι το μωράκι και μου εξήγησε με λεπτομέρεια τι βλέπουμε. Μου έδειξε λοιπόν που βρίσκεται ο πλακούντας (αριστερά στη δική μου περίπτωση) οπότε θα ξέρω για το ντόπλερ αν τελικά καταλήξω να πάρω! χαχαχαχα

Αλλά δεν τελειώνει εδώ η τρέλα ΦΥΣΙΚΑ! Γνωρίζετε τη θεωρία Ραμζι;; (πείτε μου ότι δεν είμαι μόνη μου παρακαλώ). Λοιπόν αυτή η θεωρία λέει και καλά ότι με βάση τη θέση του πλακούντα σε συνάρτηση με το έμβρυο, μπορείς να προβλέψεις το φύλλο. Βέβαια δεν είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο για να σας προλάβω 😅 είναι λίγο όπως αυτά τα κόλπα με το ψαλίδι, κι άλλα τέτοια 😁 Σας βάζω μία αναφορά της θεωρίας αν θέλετε να το εφαρμ΄οσετε:

spacer.png

Εμένα με βάση αυτ΄α που βρήκα ονλαιν δείχνει κορίτσι! Αν και πίστευα για κάποιο λόγο αγόρι. Όπως και να χει θα δείξει αργότερα, ένα γερό και υγιές μωρό θέλουμε εννοείται, ανεξάρτητως φύλλου ☘️🙏

Έλα!!!! Παράνοια παρών!!!! Πολύ τα γουστάρω και εγώ κάτι τέτοια!!!! 🤣🤣🤣🤣

Που μη λέμε μλκιες.. υγιές να είναι πάνω απ' όλα και ότι θέλει ας είναι..!!!

Αλλά έχουν πολύ γέλιο κάτι τέτοια!!! Λοιπόν εγώ στηρίζομαι στις έρευνες (ως λογικός κατά βάση και κατά τα άλλα άνθρωπος..!! 😝🤣🤣).. όπως έγραψα και στην Τόνια σύμφωνα με έρευνες, το ύψος της χοριακής ορμόνης στα κορίτσια είναι πάντα πολύ πιο ψηλά και κάνει τρέλες αυξήσεις.. επίσης στα κορίτσια η καρδιακή λειτουργία είναι πολύ πιο ψηλά, δηλαδή στα αγόρια έχουμε συνήθως μέχρι 140 χτύπους ενώ στα κορίτσια πάνω από 140... Σύμφωνα με τα δικά μου στοιχεία, περιμένω κοριτσάκι.. είμαι δηλαδή αρκετά σίγουρη!! Στο προηγούμενο ήμουν σίγουρη ότι ήταν αγοράκι και ήταν όντως αγοράκι.. για να δούμε τώρα τι θα δείξει...!! 

Αν πιάσουμε τους λαϊκούς μύθους, στην αρχή μιας εγκυμοσύνης αν μια γυναίκα "αγριεψει" στο πρόσωπο λέγεται ότι περιμένει κοριτσάκι γιατί και καλά το κοριτσάκι "κλέβει" την ομορφαδα της μαμάς.. ενώ στο αγοράκι γλυκαινει το πρόσωπο της... Για την μυτερή κοιλιά δεν θα αναφερθώ γιατί δεν υφίσταται ακόμα κοιλιά και σίγουρα μέχρι να πεταχτεί τόσο θα ξέρουμε σίγουρα!! 🤣🤣🤣

Υπάρχει μετά και το κινέζικο που προβλέπει τι φύλο μωρού κυοφορείς ανάλογα με το έτος γέννησης της μητέρας και την ημερομηνία σύλληψης.. βέβαια λόγω του ότι είμαι από εξωσωματική πως υπολογίζω ημερομηνία σύλληψης;; Τη μέρα της γονιμοποίησης του ωαρίου ή την ημερομηνία ετ..;;; 🤔

Αυτό που λες δεν το ξέρω.. για στείλε link να "παίξουμε" όταν μάθουμε τη θέση του πλακούντα!!! 😝🤣🤣🤣🤣

Όχι εγώ... Μια φίλη μου...!! 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

https://www.calculator.net/due-date-calculator.html

Έχει όλα τα milestones αναλυτικα ανά τρίμηνο και είναι βολικό. Μπορείς να υπολογίσεις την ΠΗΤ με βάση την ΤΕΡ ή τον τελευταίο υπέρηχο.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα σήμερα ❤️ δεν έχεις περάσει και λίγα! Την άλλη βδομάδα, ποια μερα θα πας; Όλα καλά θα πάνε γλυκιά μου, στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια 🌈 🙏 

Οσο για τη λοίμωξη, ο,τι μου έδωσε ειναι κυρίως για πρόληψη, δεν έδωσε κάτι δυνατό και φυσικά όλα είναι ασφαλή για εγκύους. Βασικά τα κολπικά υπόθετα και η γελη λάθος έγραψα ότι είναι αντιβίωση, έχουν αντισηπτική και αντιβακτηριακή δράση - σόρρυ παραπληροφόρηση! Για 6 μέρες μου έδωσε αυτή την αγωγή, μετά μόνο τα προβιοτικα να συνεχίσω αν θέλω μου είπε, αν και τρώω αρκετό γιαούρτι και κεφίρ που είπε ότι με καλύπτουν. 

Μα ναι έτσι ποιο λογικό μου φαίνεται!! Δεν υπάρχει κανένας φόβος με τα κολπικά υπόθετα!! Πολύ πιθανόν να πρόκειται για κανά μύκητα τίποτα.. είναι πάρα πολύ συχνό φαινόμενο στην εγκυμοσύνη λόγο της αλλαγής του pH στο κόλπο και των αυξημένων υγρών στην περιοχή.. μια χαρά σε πάει λοιπόν!! Να τα συνεχίσεις τα προβιοτικα! Μόνο καλό κάνουν! Και εγώ γιαουρτακι και κεφίρ καθημερινά.. είναι και πλούσια σε ασβέστιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Έλα!!!! Παράνοια παρών!!!! Πολύ τα γουστάρω και εγώ κάτι τέτοια!!!! 🤣🤣🤣🤣

Που μη λέμε μλκιες.. υγιές να είναι πάνω απ' όλα και ότι θέλει ας είναι..!!!

Αλλά έχουν πολύ γέλιο κάτι τέτοια!!! Λοιπόν εγώ στηρίζομαι στις έρευνες (ως λογικός κατά βάση και κατά τα άλλα άνθρωπος..!! 😝🤣🤣).. όπως έγραψα και στην Τόνια σύμφωνα με έρευνες, το ύψος της χοριακής ορμόνης στα κορίτσια είναι πάντα πολύ πιο ψηλά και κάνει τρέλες αυξήσεις.. επίσης στα κορίτσια η καρδιακή λειτουργία είναι πολύ πιο ψηλά, δηλαδή στα αγόρια έχουμε συνήθως μέχρι 140 χτύπους ενώ στα κορίτσια πάνω από 140... Σύμφωνα με τα δικά μου στοιχεία, περιμένω κοριτσάκι.. είμαι δηλαδή αρκετά σίγουρη!! Στο προηγούμενο ήμουν σίγουρη ότι ήταν αγοράκι και ήταν όντως αγοράκι.. για να δούμε τώρα τι θα δείξει...!! 

Αν πιάσουμε τους λαϊκούς μύθους, στην αρχή μιας εγκυμοσύνης αν μια γυναίκα "αγριεψει" στο πρόσωπο λέγεται ότι περιμένει κοριτσάκι γιατί και καλά το κοριτσάκι "κλέβει" την ομορφαδα της μαμάς.. ενώ στο αγοράκι γλυκαινει το πρόσωπο της... Για την μυτερή κοιλιά δεν θα αναφερθώ γιατί δεν υφίσταται ακόμα κοιλιά και σίγουρα μέχρι να πεταχτεί τόσο θα ξέρουμε σίγουρα!! 🤣🤣🤣

Υπάρχει μετά και το κινέζικο που προβλέπει τι φύλο μωρού κυοφορείς ανάλογα με το έτος γέννησης της μητέρας και την ημερομηνία σύλληψης.. βέβαια λόγω του ότι είμαι από εξωσωματική πως υπολογίζω ημερομηνία σύλληψης;; Τη μέρα της γονιμοποίησης του ωαρίου ή την ημερομηνία ετ..;;; 🤔

Αυτό που λες δεν το ξέρω.. για στείλε link να "παίξουμε" όταν μάθουμε τη θέση του πλακούντα!!! 😝🤣🤣🤣🤣

Όχι εγώ... Μια φίλη μου...!! 🙄

Ααααα εσύ είσαι πολύ ενημερωμένη φίλη μου!!! Χαχαχαχα 

Λοιπόν, τα δικά μου:

- θεωρία Ραμζι (παρεπιπτόντως δεν έχω καποιο λινκ, μπορείς να το γκουγκλαρεις ή στο τικτοκ και να δεις σχετικά) - κορίτσι 

- Χοριακή: ? (Έκανα μόνο μία)

- παλμοί: αγόρι (125 αλλα ήταν την πρώτη φορά που την ακούσαμε στις 6+5, και τις τελευταίες φορές που πήγα την άκουσα αλλά δε μου είπαν παλμούς. Τη βάλαμε για δευτερόλεπτα γιατί μου είπαν δε κάνει)

- πρόσωπο: αν κρίνω απ ο,τι έχω βγάλει σπυράκια και ξηρότητα στο αριστερό βλέφαρο, κορίτσι! Με λες και Κουασιμόδο 🥴

- κινεζικό ημερολόγιο: αγόρι 

50/50 με βλέπω, δε βγάζω άκρη 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ααααα εσύ είσαι πολύ ενημερωμένη φίλη μου!!! Χαχαχαχα 

Λοιπόν, τα δικά μου:

- θεωρία Ραμζι (παρεπιπτόντως δεν έχω καποιο λινκ, μπορείς να το γκουγκλαρεις ή στο τικτοκ και να δεις σχετικά) - κορίτσι 

- Χοριακή: ? (Έκανα μόνο μία)

- παλμοί: αγόρι (125 αλλα ήταν την πρώτη φορά που την ακούσαμε στις 6+5, και τις τελευταίες φορές που πήγα την άκουσα αλλά δε μου είπαν παλμούς. Τη βάλαμε για δευτερόλεπτα γιατί μου είπαν δε κάνει)

- πρόσωπο: αν κρίνω απ ο,τι έχω βγάλει σπυράκια και ξηρότητα στο αριστερό βλέφαρο, κορίτσι! Με λες και Κουασιμόδο 🥴

- κινεζικό ημερολόγιο: αγόρι 

50/50 με βλέπω, δε βγάζω άκρη 🤣🤣🤣

Ε τι τώρα;; Παίζουν με αυτά;;; 😝🤣🤣🤣🤣

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! 🤣🤣🤣

Η καρδιακή λειτουργία ούτως ή άλλως στην αρχή είναι ακόμα χαμηλή.. δεν χρειάζεται να την ακούσεις αλλά ρώτα την επόμενη φορά πόσους χτύπους έχει το μωρό.. και σε εμένα 6+4 ήταν 134 χτύπους.. 8+3 ήταν 176!!! Χοριακες είχα από 324 -> 975!! Πραγματικά παρακαλαγα για δίδυμα αλλά δεν μου έκανε τη χάρη!! Οπότε πιθανολογω κοριτσάκι.. εκτός αν μου βγει γκέι το παιδί!! 😝😂😂😂😂 Μπιμπικια έχω πετάξει και εγώ εντωμεταξυ στο πρόσωπο κυρίως κούτελο.. δεν ξέρω μόνο αν είναι τίποτα από τη ζέστη.. το κινέζικο δεν το υπολογίζω γιατί δεν ξέρω τι ημερομηνία σύλληψης βάζω.. με βάση την ημερομηνία ετ βγάζει κοριτσάκι, με βάση τις ημερομηνίες γονιμοποίησης ωαρίων, αγόρι.. εκτός από το Φλεβάρη που μου βγάζει πάλι κορίτσι.. το άλλο που λες δεν το ήξερα!!! Πως μου ξέφυγε;;;;!!! 😳😯😯😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Ε τι τώρα;; Παίζουν με αυτά;;; 😝🤣🤣🤣🤣

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! 🤣🤣🤣

Η καρδιακή λειτουργία ούτως ή άλλως στην αρχή είναι ακόμα χαμηλή.. δεν χρειάζεται να την ακούσεις αλλά ρώτα την επόμενη φορά πόσους χτύπους έχει το μωρό.. και σε εμένα 6+4 ήταν 134 χτύπους.. 8+3 ήταν 176!!! Χοριακες είχα από 324 -> 975!! Πραγματικά παρακαλαγα για δίδυμα αλλά δεν μου έκανε τη χάρη!! Οπότε πιθανολογω κοριτσάκι.. εκτός αν μου βγει γκέι το παιδί!! 😝😂😂😂😂 Μπιμπικια έχω πετάξει και εγώ εντωμεταξυ στο πρόσωπο κυρίως κούτελο.. δεν ξέρω μόνο αν είναι τίποτα από τη ζέστη.. το κινέζικο δεν το υπολογίζω γιατί δεν ξέρω τι ημερομηνία σύλληψης βάζω.. με βάση την ημερομηνία ετ βγάζει κοριτσάκι, με βάση τις ημερομηνίες γονιμοποίησης ωαρίων, αγόρι.. εκτός από το Φλεβάρη που μου βγάζει πάλι κορίτσι.. το άλλο που λες δεν το ήξερα!!! Πως μου ξέφυγε;;;;!!! 😳😯😯😅😅😅

Εμένα πάντως για το κινέζικο δε μου ζητάει ημερομηνία σύλληψης - μόνο μήνα σύλληψης (Απρίλιος) και την ηλικία μου. Μήπως δε κάνω κάτι σωστά;; Πχ μπήκα εδώ:https://www.paidorama.com/provlepsi-fyloy-moroy

Μαθάινουμε χρήσιμα πράγματα πάνω απ όλα η μία απ' την άλλη  😝🤣🤣🤣🤣 
Μετά τη θεωρία Ραμζι (6-9εβδ) έχουμε και το nub theory όταν θα φτάσουμε στην αυχενική με το καλό 🤣🤣🤣

τλχ περνάει έτσι η ώρα και το α τρίμηνο βρε κορίτσια  🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kiddo σε καμια δεν ειχα τρελες χοριακες. Καπου 3 χοριακες βέβαια εκανα σε ολες, αλλα παντα υπήρχε ένας διπλασιασμός συν λίγο παραπάνω. Και απ οσο έχω καταλάβει, οσο πιο μικρό το νούμερο τοσο βλεπεις στις 48ωρες κάτι παραπάνω απο διπλασιασμό και τριπλασιαμο κ μετα διπλασιάζεται απλά.

Στον Σκρουτζ εχει 3 - 4 ντομπλερακια, αν ολα πανε καλα, ενα απο αυτα θα παρω. Γυρω στα 50€ εχουν ολα. Του home test  μπορεί να ειναι και λίγο φθηνότερο.

Στο ρεα πάντως που έχω γεννήσει ολα τα παιδια και εχω κανει νοσηλειες, οι μαίες που ερχόντουσαν με ντομπλερακια, ήταν σαν αυτα του σκρουτζ.

Εμενα πάλι σήμερα υποχώρησαν τα συμπτώματα... Ειμαι μες τα νεύρα απο το πρωί. Χθες δεν μπορούσα να παρω τα ποδια μου και ειχα αναγουλες. Με αηδιαζαν φαγητά. Σήμερα τιποτα παλι!!!

Μπηκα στην 6η. Τι να πω... Να έρθει η Δευτέρα και να είναι ολα καλα. Επεσα ψυχολογικά παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tonia. τα νεύρα πάντως κορίτσι μου είναι σύμπτωμα απο μόνο του !! 🤣 εγώ έχω τρελές διακυμανσεις κάποιες μέρες - από νεύρα σε κλάμα και τούμπαλιν 🤪

Είμαι σίγουρη πως μόλις πας τη Δευτέρα για τον υπέρηχο και δεις το σποράκι σου θα ηρεμήσεις. Εγώ σου είπα, από τότε που άκουσα καρδούλα δεν ασχολούμαι καν με τα συμπτώματα με εξαίρεση εάν είναι κάτι καινούργιο και μου κάνει εντύπωση όπως πχ η απέχθεια στη φέτα τις προάλλες. Ξέρω ότι δυστυχώς τίποτα δεν είναι σίγουρο, αλλά ας έχουμε όσο πιο θετική σκέψη μπορούμε! Όλα θα πάνε καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Εμένα πάντως για το κινέζικο δε μου ζητάει ημερομηνία σύλληψης - μόνο μήνα σύλληψης (Απρίλιος) και την ηλικία μου. Μήπως δε κάνω κάτι σωστά;; Πχ μπήκα εδώ:https://www.paidorama.com/provlepsi-fyloy-moroy

Μαθάινουμε χρήσιμα πράγματα πάνω απ όλα η μία απ' την άλλη  😝🤣🤣🤣🤣 
Μετά τη θεωρία Ραμζι (6-9εβδ) έχουμε και το nub theory όταν θα φτάσουμε στην αυχενική με το καλό 🤣🤣🤣

τλχ περνάει έτσι η ώρα και το α τρίμηνο βρε κορίτσια  🤣

Όχι δεν περνάει διαφορετικά!!! 😂😂😂😂 Θέλει τρέλα στην τρέλα για να απασχολείται το μυαλό και να περνάνε οι μέρες..! ΔΕΝ Γ Ι Ν Ε Τ Α Ι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!!!! 😫😫😫 🤣🤣🤣🤣

Εγώ έχω βρει αυτό: https://www.astrofengshui.gr/articles/fengshui-arthra/chinese-gender-prediction

nub theory???? Τι είναι πάλι τούτο;!!! Ένα ένα μας τα βγάζεις!!!!! Πες παιδί μου να τα ξέρουμε!!! 🤣🤣🤣🤣

Τώρα ψάχνω τη θεωρία Ραμζι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Όχι δεν περνάει διαφορετικά!!! 😂😂😂😂 Θέλει τρέλα στην τρέλα για να απασχολείται το μυαλό και να περνάνε οι μέρες..! ΔΕΝ Γ Ι Ν Ε Τ Α Ι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!!!! 😫😫😫 🤣🤣🤣🤣

Εγώ έχω βρει αυτό: https://www.astrofengshui.gr/articles/fengshui-arthra/chinese-gender-prediction

nub theory???? Τι είναι πάλι τούτο;!!! Ένα ένα μας τα βγάζεις!!!!! Πες παιδί μου να τα ξέρουμε!!! 🤣🤣🤣🤣

Τώρα ψάχνω τη θεωρία Ραμζι..

χαχαχαχαχα δε ξέρω γιατί τα ξέρω εγώ αυτά!! μάλλον επειδή είναι διαδεδομένα στα αγγλικά σαίτ που παρακολουθώ;; 

To nub theory υποτίθεται είναι 90% έγκυρο κιόλας, κι έχει να κάνει με το "βουναλάκι" από το οποίο αρχίζουν και διαμορφώνονται τα γεννητικά όργανα. Και τα δύο φύλλα πριν σχηματιστούν τα θηλυκά ή αρσενικά όργανα, μοιάζουν με ένα βουναλάκι. Η θεωρία λοιπόν λέει πως εάν τραβήξουμε μια ευθεία γραμμή κι αυτό το βουναλάκι βρίσκεται σε ευθεία με τη σπονδυλική στήλη είναι κορίτσι, ενώ εάν τραβηξουμε γραμμή απ τον βουναλάκι και τέμνεται με την σπονδυλική είναι αγόρι. Δείτε φώτο:


spacer.pngspacer.pngspacer.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

@Kiddo σε καμια δεν ειχα τρελες χοριακες. Καπου 3 χοριακες βέβαια εκανα σε ολες, αλλα παντα υπήρχε ένας διπλασιασμός συν λίγο παραπάνω. Και απ οσο έχω καταλάβει, οσο πιο μικρό το νούμερο τοσο βλεπεις στις 48ωρες κάτι παραπάνω απο διπλασιασμό και τριπλασιαμο κ μετα διπλασιάζεται απλά.

Στον Σκρουτζ εχει 3 - 4 ντομπλερακια, αν ολα πανε καλα, ενα απο αυτα θα παρω. Γυρω στα 50€ εχουν ολα. Του home test  μπορεί να ειναι και λίγο φθηνότερο.

Στο ρεα πάντως που έχω γεννήσει ολα τα παιδια και εχω κανει νοσηλειες, οι μαίες που ερχόντουσαν με ντομπλερακια, ήταν σαν αυτα του σκρουτζ.

Εμενα πάλι σήμερα υποχώρησαν τα συμπτώματα... Ειμαι μες τα νεύρα απο το πρωί. Χθες δεν μπορούσα να παρω τα ποδια μου και ειχα αναγουλες. Με αηδιαζαν φαγητά. Σήμερα τιποτα παλι!!!

Μπηκα στην 6η. Τι να πω... Να έρθει η Δευτέρα και να είναι ολα καλα. Επεσα ψυχολογικά παλι.

Ξέρεις.. και τα νεύρα, σύμπτωμα είναι!!! 😂😂😂

Όλα καλά, τα συμπτώματα πάνε και έρχονται, μην τα υπολογίζεις τόσο σε παρακαλώ γιατί δεν θα μπορέσεις ποτέ να χαλαρώσεις και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου! Τώρα δυστυχώς είναι το πιο δύσκολο στάδιο.. αυτό της υπομονής... Κουράγιο!! Θα δείς το μωράκι σου στον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα και θα χαλαρώσεις για 3-4 μέρες..😝😂😂😂

Ναι με το διπλασιασμό δεν μπορείς να καταλάβεις.. αλλά δεν ισχύει αυτό με το αρχικό νούμερο της χοριακής.. ούτως ή άλλως περιμένουμε τουλάχιστον αύξηση 60% ανά 72 ώρες μέχρι η χοριακη να ξεπεράσει τις 1200 μονάδες.. μετά η αύξηση μειώνεται.. και μειώνεται ακόμα περισσότερο από 6.000 μονάδες και πάνω.. με το τι νούμερο χοριακής θα ξεκινήσεις είναι εντελώς άσχετο.. αυτό έχει να κάνει με το πότε έγινε η εμφύτευση και με τον οργανισμό.. δεν επιρρεαζει πουθενά αυτό την αύξηση που θα ακολουθήσει.. Anyway!! Το ξεπεράσαμε αυτό το στάδιο για ακόμα μια φορά και ειλικρινά χαίρομαι που δεν χρειάζεται να τα σκέφτομαι πλέον!! Μπρρρρ!!! Μακριά από εμένα!!! 😂😂😂😂

Εσύ που έχεις και εμπειρία πρέπει να μας κάνεις τις συστάσεις στα Doppler!!! Εγώ είμαι στα χαμένα.. κοιτάω κάποια που έχουν 5-6.000€ 🤦🙊 όχι ότι υπάρχει ποτέ πιθανότητα να έβρισκα τα λεφτά για να το πάρω.. αλλά ειλικρινά δεν ξέρω ποίο είναι το καλύτερο VFM με αξιοπιστία.. δεν βλέπω και πολλά σχόλια.. που απορρίπτω να μην υπάρχουν γυναίκες που να μην πήραν!!!! Αλλά σα και μένα ντρέπονται να παραδεχτούν την τρέλα που μας δέρνει!!! 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

χαχαχαχαχα δε ξέρω γιατί τα ξέρω εγώ αυτά!! μάλλον επειδή είναι διαδεδομένα στα αγγλικά σαίτ που παρακολουθώ;; 

To nub theory υποτίθεται είναι 90% έγκυρο κιόλας, κι έχει να κάνει με το "βουναλάκι" από το οποίο αρχίζουν και διαμορφώνονται τα γεννητικά όργανα. Και τα δύο φύλλα πριν σχηματιστούν τα θηλυκά ή αρσενικά όργανα, μοιάζουν με ένα βουναλάκι. Η θεωρία λοιπόν λέει πως εάν τραβήξουμε μια ευθεία γραμμή κι αυτό το βουναλάκι βρίσκεται σε ευθεία με τη σπονδυλική στήλη είναι κορίτσι, ενώ εάν τραβηξουμε γραμμή απ τον βουναλάκι και τέμνεται με την σπονδυλική είναι αγόρι. Δείτε φώτο:


spacer.pngspacer.pngspacer.png

Φίλε!!!! Μου έδωσες πολύ υλικό για διάβασμα!!! Και από ποια εβδομάδα και μετά φαίνεται αυτό;;;;;; Μήπως να έχω το νου μου την επόμενη εβδομάδα.. θα είμαι 11η.. 13/6 έχω υπέρηχο.... λες να δω τίποτα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Φίλε!!!! Μου έδωσες πολύ υλικό για διάβασμα!!! Και από ποια εβδομάδα και μετά φαίνεται αυτό;;;;;; Μήπως να έχω το νου μου την επόμενη εβδομάδα.. θα είμαι 11η.. 13/6 έχω υπέρηχο.... λες να δω τίποτα;;;

Χαχαχαχα 

Απ' ότι κατάλαβα είναι πιο ασφαλές από τους υπέρηχους της αυχενικής κι έπειτα! 12εβδ++

Για το προσεχές ραντεβού σημείωσε να ρωτήσεις τη θέση του πλακούντα για να εφαρμόσεις τη θεωρία Ραμζι 🤣🤣🤣 ένα βήμα τη φορά, και μια θεωρία τη φορά 😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου , καλώς σας βρήκα κ γώ! Είμαι 9+1 σήμερα!!! Τη Τρίτη ειδαμε το φασολάκι μας ! Μεγάλωσε και ακούσαμε κ καρδούλα πάλη! 162 παλμούς ❤️❤️❤️ 

Έχω μπόλικη ναυτία , παίρνω κ γώ το Nuperal! Χθες εκανα τον τρίτο εμετο μου! Δυσκολεύομαι πολύ ν κάνω εμετο και ζορίζομαι όταν μ έρχεται! Ευτυχώς δν φτάνω συχνά στο σημείο αυτό! Έχω τρομερή εξάντληση κ γώ, δν μπορώ ν κάνω τίποτα, τρωω με δυσκολία και γενικά δν περναω καλά! Μακάρι ν περάσει ο καιρός κ ν σταματήσουν όλα αυτά ν ζήσουμε τις εγκυμοσύνες μας!!! 🤷🏻‍♀️😍🥰 

ακομα δν έχω κλείσει για αυχενική ! Τη Πέμπτη έχω ραντεβού πρώτη φορά με τη γιατρό που με αναλάβει στο νοσοκομείο ! 
 

κοριτσια μου εκανα κόκκοι κ η καλλιέργεια και έδειξε gardnerela vaginalis ! Μ έδωσε ο γιατρός αντιβίωση flagyl όπου την πήρα για 4 μέρες ! Πέρασε μια βδομάδα και ζήτησε επανέλεγχο ο γιατρός ! Καναμε ξανά και μ βγάλε αυτή τη φορά πρωτεα!!! Ο γιατρός ο ιδιωτικός μ είπε ν πάρω αντιβίωση zinadol για 7 μέρες ! Ο γιατρός από το νοσοκομείο π μίλησα σήμερα μαζί του μ είπε πως δν κάνουμε τίποτα! Δν κινδυνεύει ούτε η εγκυμοσύνη ούτε το μωρό ! Θα κάνουμε κ πάλι καλλιέργεια 14η εβδομάδα και γ δούμε τότε! Πάντως τώρα αντιβίωση μ είπε ν μην πάρω!!! 
Έχει καμία ανάλογη εμπειρία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Χαχαχαχα 

Απ' ότι κατάλαβα είναι πιο ασφαλές από τους υπέρηχους της αυχενικής κι έπειτα! 12εβδ++

Για το προσεχές ραντεβού σημείωσε να ρωτήσεις τη θέση του πλακούντα για να εφαρμόσεις τη θεωρία Ραμζι 🤣🤣🤣 ένα βήμα τη φορά, και μια θεωρία τη φορά 😋😋

Πάλι τελείωσαν τα reaction ρε γαμωτο!! 🤣🤣🤣🤣

Έχεις απόλυτο δίκιο!!! Κάτσε να εντρυφήσουμε πρώτα στη θεωρία του Ραμζι και βλέπουμε.. με το καλό να φτάσουμε στην θεωρία του nub!!! 😂😂😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου , καλώς σας βρήκα κ γώ! Είμαι 9+1 σήμερα!!! Τη Τρίτη ειδαμε το φασολάκι μας ! Μεγάλωσε και ακούσαμε κ καρδούλα πάλη! 162 παλμούς ❤️❤️❤️ 

Έχω μπόλικη ναυτία , παίρνω κ γώ το Nuperal! Χθες εκανα τον τρίτο εμετο μου! Δυσκολεύομαι πολύ ν κάνω εμετο και ζορίζομαι όταν μ έρχεται! Ευτυχώς δν φτάνω συχνά στο σημείο αυτό! Έχω τρομερή εξάντληση κ γώ, δν μπορώ ν κάνω τίποτα, τρωω με δυσκολία και γενικά δν περναω καλά! Μακάρι ν περάσει ο καιρός κ ν σταματήσουν όλα αυτά ν ζήσουμε τις εγκυμοσύνες μας!!! 🤷🏻‍♀️😍🥰 

ακομα δν έχω κλείσει για αυχενική ! Τη Πέμπτη έχω ραντεβού πρώτη φορά με τη γιατρό που με αναλάβει στο νοσοκομείο ! 
 

κοριτσια μου εκανα κόκκοι κ η καλλιέργεια και έδειξε gardnerela vaginalis ! Μ έδωσε ο γιατρός αντιβίωση flagyl όπου την πήρα για 4 μέρες ! Πέρασε μια βδομάδα και ζήτησε επανέλεγχο ο γιατρός ! Καναμε ξανά και μ βγάλε αυτή τη φορά πρωτεα!!! Ο γιατρός ο ιδιωτικός μ είπε ν πάρω αντιβίωση zinadol για 7 μέρες ! Ο γιατρός από το νοσοκομείο π μίλησα σήμερα μαζί του μ είπε πως δν κάνουμε τίποτα! Δν κινδυνεύει ούτε η εγκυμοσύνη ούτε το μωρό ! Θα κάνουμε κ πάλι καλλιέργεια 14η εβδομάδα και γ δούμε τότε! Πάντως τώρα αντιβίωση μ είπε ν μην πάρω!!! 
Έχει καμία ανάλογη εμπειρία; 

Καλώς μας ήρθες λοιπόν και από εδώ!!! Με το καλό το μωράκι σου υγιές και τελειομηνο να είναι!!! 😍😍😍

Το θέμα είναι ποιόν γιατρό εμπιστεύεσαι περισσότερο..; Αυτό είναι το πρόβλημα με την διπλή παρακολούθηση.. μπορεί οι οδηγίες να διαφέρουν και να σε μπερδέψουν περισσότερο.. για εμένα αυτό είναι το κυριότερο πρόβλημα..

Στη θέση σου για αρχή θα έκανα άλλη μια καλλιέργεια την επόμενη εβδομάδα μήπως ήταν τίποτα επιμόλυνση του δείγματος και δεν έχεις τίποτα οπότε και δεν χρειάζεται αντιβίωση γιατί όντως είναι μικρόβιο του ουροποιητικού, από την άλλη η zinadol θεωρείται ασφαλής στην εγκυμοσύνη.. βέβαια γενικότερα καλό είναι να αποφεύγονται οι αντιβίωσεις στην εγκυμοσύνη και δη στο α' τρίμηνο.. ξέρω ότι δεν σε βοηθάω και πολύ.. αλλά δεν θα είχες αυτή τη σύγχυση αν είχες σε κάποιον από τους δύο γιατρούς εμπιστοσύνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Πάλι τελείωσαν τα reaction ρε γαμωτο!! 🤣🤣🤣🤣

Έχεις απόλυτο δίκιο!!! Κάτσε να εντρυφήσουμε πρώτα στη θεωρία του Ραμζι και βλέπουμε.. με το καλό να φτάσουμε στην θεωρία του nub!!! 😂😂😂😂

 

Χαχαχαχα

πραγματικά με όλα αυτά που έχουμε ζήσει στη διαδικασία να γίνουμε γονείς, στο τέλος θα πρέπει να μας δώσουν πτυχία γυναικολόγου, μαιευτήρα, αιματολογου, ενδοκρινολόγου, εμβρυοολογου, κι εγώ δε ξέρω τί 🤣🤣🤣🤣🤣

Να μας δώσει κι αυτός ο Ραμζι κανένα πιστοποιητικό, κάτι!! 🤪🤪🤪🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου , καλώς σας βρήκα κ γώ! Είμαι 9+1 σήμερα!!! Τη Τρίτη ειδαμε το φασολάκι μας ! Μεγάλωσε και ακούσαμε κ καρδούλα πάλη! 162 παλμούς ❤️❤️❤️ 

Έχω μπόλικη ναυτία , παίρνω κ γώ το Nuperal! Χθες εκανα τον τρίτο εμετο μου! Δυσκολεύομαι πολύ ν κάνω εμετο και ζορίζομαι όταν μ έρχεται! Ευτυχώς δν φτάνω συχνά στο σημείο αυτό! Έχω τρομερή εξάντληση κ γώ, δν μπορώ ν κάνω τίποτα, τρωω με δυσκολία και γενικά δν περναω καλά! Μακάρι ν περάσει ο καιρός κ ν σταματήσουν όλα αυτά ν ζήσουμε τις εγκυμοσύνες μας!!! 🤷🏻‍♀️😍🥰 

ακομα δν έχω κλείσει για αυχενική ! Τη Πέμπτη έχω ραντεβού πρώτη φορά με τη γιατρό που με αναλάβει στο νοσοκομείο ! 
 

κοριτσια μου εκανα κόκκοι κ η καλλιέργεια και έδειξε gardnerela vaginalis ! Μ έδωσε ο γιατρός αντιβίωση flagyl όπου την πήρα για 4 μέρες ! Πέρασε μια βδομάδα και ζήτησε επανέλεγχο ο γιατρός ! Καναμε ξανά και μ βγάλε αυτή τη φορά πρωτεα!!! Ο γιατρός ο ιδιωτικός μ είπε ν πάρω αντιβίωση zinadol για 7 μέρες ! Ο γιατρός από το νοσοκομείο π μίλησα σήμερα μαζί του μ είπε πως δν κάνουμε τίποτα! Δν κινδυνεύει ούτε η εγκυμοσύνη ούτε το μωρό ! Θα κάνουμε κ πάλι καλλιέργεια 14η εβδομάδα και γ δούμε τότε! Πάντως τώρα αντιβίωση μ είπε ν μην πάρω!!! 
Έχει καμία ανάλογη εμπειρία; 

Καλώς ήρθες και σ αυτό το παρεάκι Κέιτ μου ❤️

Λυπάμαι που ταλαιπωρείσαι με τις ναυτίες βρε κορίτσι μου, καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο... Κι εγώ δε μπορώ να κάνω τίποτα, δλδ αν μπορούσα και να μη δουλεύω θα παρατούσα κι αυτό. Το σπίτι είναι σε μια μόνιμη βομβαρδισμενη κατάσταση, ευτυχώς ο σύζυγος μαγειρεύει αποκλειστικά γιατί δεν μπορώ να πλησιάσω την κουζίνα χωρίς να μου ρθει αναγουλα... Όσον αφορά το συμμάζεμα και την καθαριότητα κάνει τα περισσότερα μόνος του το σκ, αλλά κι εγώ με προσπαθώ ο,τι μπορώ. Στεναχωριέμαι βέβαια γιατί υπό άλλες συνθήκες είμαι πάρα πολύ οργανωτική με την καθαριότητα, αλλά πραγματικά δε την παλεύω. Ίσως πάρουμε βοήθεια για κάποιο καιρό.

Τώρα όσον αφορά το βακτήριο, δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία να σε διαφωτισω, αλλά συμφωνώ με την @Kiddo ότι είναι θέμα εμπιστοσύνης. Εφόσον το βακτήριο δεν αποτελεί κίνδυνο για το μωρό ούτε για την εγκυμοσύνη μήπως να περίμενες να δεις τον γιατρό σου στο νοσοκομείο και να του εξηγήσεις τις ανησυχίες σου από κοντά για να δεις πως θα το αντιμετωπίσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Χαχαχαχα

πραγματικά με όλα αυτά που έχουμε ζήσει στη διαδικασία να γίνουμε γονείς, στο τέλος θα πρέπει να μας δώσουν πτυχία γυναικολόγου, μαιευτήρα, αιματολογου, ενδοκρινολόγου, εμβρυοολογου, κι εγώ δε ξέρω τί 🤣🤣🤣🤣🤣

Να μας δώσει κι αυτός ο Ραμζι κανένα πιστοποιητικό, κάτι!! 🤪🤪🤪🤣🤣🤣

Κλαίω!! 🤣🤣🤣🤣 Πόσο δίκιο έχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια εμένα στην κόρη μου όλες οι γνωστές και οι φίλες έσκιζαν τα πτυχία τους ότι θα είναι αγόρι. Καταρχάς είχα ακριβείς διπλασιασμους στις χοριακες, τίποτα το τρελο. Η κοιλιά μου ήταν μυτερή και είχα γλυκανει όπως μου έλεγαν όλοι πάρα πολύ στο πρόσωπο. Λάμπεις μου έλεγαν συνέχεια, αγορομανα θα είσαι.... Και τώρα έχω έναν κοριτσαρο 😂😂♥️♥️ Επίσης επειδή ξαφνικά απεχθανομουν τη σοκολάτα και τα γλυκά και ήθελα μόνο αλμυρά, πάλι ότι θα κάνω αγόρι μου έλεγαν. Συν τους εμετούς και τις ατέλειωτες ναυτιες μέχρι και τον 5ο μήνα!! Γενικά η μπουμπού έσπασε όλα τα προγνωστικά 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Ξέρεις.. και τα νεύρα, σύμπτωμα είναι!!! 😂😂😂

Όλα καλά, τα συμπτώματα πάνε και έρχονται, μην τα υπολογίζεις τόσο σε παρακαλώ γιατί δεν θα μπορέσεις ποτέ να χαλαρώσεις και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου! Τώρα δυστυχώς είναι το πιο δύσκολο στάδιο.. αυτό της υπομονής... Κουράγιο!! Θα δείς το μωράκι σου στον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα και θα χαλαρώσεις για 3-4 μέρες..😝😂😂😂

Ναι με το διπλασιασμό δεν μπορείς να καταλάβεις.. αλλά δεν ισχύει αυτό με το αρχικό νούμερο της χοριακής.. ούτως ή άλλως περιμένουμε τουλάχιστον αύξηση 60% ανά 72 ώρες μέχρι η χοριακη να ξεπεράσει τις 1200 μονάδες.. μετά η αύξηση μειώνεται.. και μειώνεται ακόμα περισσότερο από 6.000 μονάδες και πάνω.. με το τι νούμερο χοριακής θα ξεκινήσεις είναι εντελώς άσχετο.. αυτό έχει να κάνει με το πότε έγινε η εμφύτευση και με τον οργανισμό.. δεν επιρρεαζει πουθενά αυτό την αύξηση που θα ακολουθήσει.. Anyway!! Το ξεπεράσαμε αυτό το στάδιο για ακόμα μια φορά και ειλικρινά χαίρομαι που δεν χρειάζεται να τα σκέφτομαι πλέον!! Μπρρρρ!!! Μακριά από εμένα!!! 😂😂😂😂

Εσύ που έχεις και εμπειρία πρέπει να μας κάνεις τις συστάσεις στα Doppler!!! Εγώ είμαι στα χαμένα.. κοιτάω κάποια που έχουν 5-6.000€ 🤦🙊 όχι ότι υπάρχει ποτέ πιθανότητα να έβρισκα τα λεφτά για να το πάρω.. αλλά ειλικρινά δεν ξέρω ποίο είναι το καλύτερο VFM με αξιοπιστία.. δεν βλέπω και πολλά σχόλια.. που απορρίπτω να μην υπάρχουν γυναίκες που να μην πήραν!!!! Αλλά σα και μένα ντρέπονται να παραδεχτούν την τρέλα που μας δέρνει!!! 🤣🤣🤣🤣

Καλε τι 5.000-6000 χααχχα κανονικό ντομπλερ θες  ; Αχ με εκανες και γελασα σε ευχαριστώ 🥰

Πατε στο google  συσκευές υπερήχων σκρουτζ και θα σου βγαλει .

Βγάζει contec baby sound c, και c1 , βγαζει και κάποιους  accurate . 45 με 55€, εχουν. Στο ρεα οι νοσηλεύτριες τέτοιον είχαν. Μπες και στο home test  να δεις. Ειναι ακομα πιο απλος. Δεν εχει αυτην την επέκταση , ακουμπας ολο το μηχανηματακι στην κοιλια και ακους με ακουστικά.

Αλλα.... Υποψιάζομαι αυτα του σκρουτζ, γραφουν παλμους στην οθονη ενω του home test, δεν βγάζει. Οι παλμοί προσωπικά θα με αγχωναν να τους βλεπω διοτι θα έμπαινα στη διαδικασια να ψάχνω αν ειναι νορμαλ. Οσες φορες εκανα καρδιοτοκογραφο (που εχω κανεις πολλους) υπάρχουν αποκλίσεις. Μπορει και στο λεπτο να έχουν αποκλισεις ειδικα αν το μωρο κουνιέται.. Οπως και να χει εχω χρονο να το σκεφτώ. Ακομα 6+1 ειμαι και με άπειρο άγχος αν θα πάει καλα.

Ευτυχώς σημερα ειμαι λιιιγο χειρότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια... Utrogestan πόσες παιρνετε; Σίγουρα τα κορίτσια που είστε απο εξωσωματική φαντάζομαι. Οι υπόλοιπες;

Στις 3 προηγούμενες ειχα πάρει. Σε κάποια προληπτικά, σε άλλη επειδή ειχα πονακια και στην αλλη επειδή ειχα αιμορραγία στην 9η βδομάδα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonia. είπε:

Καλε τι 5.000-6000 χααχχα κανονικό ντομπλερ θες  ; Αχ με εκανες και γελασα σε ευχαριστώ 🥰

Πατε στο google  συσκευές υπερήχων σκρουτζ και θα σου βγαλει .

Βγάζει contec baby sound c, και c1 , βγαζει και κάποιους  accurate . 45 με 55€, εχουν. Στο ρεα οι νοσηλεύτριες τέτοιον είχαν. Μπες και στο home test  να δεις. Ειναι ακομα πιο απλος. Δεν εχει αυτην την επέκταση , ακουμπας ολο το μηχανηματακι στην κοιλια και ακους με ακουστικά.

Αλλα.... Υποψιάζομαι αυτα του σκρουτζ, γραφουν παλμους στην οθονη ενω του home test, δεν βγάζει. Οι παλμοί προσωπικά θα με αγχωναν να τους βλεπω διοτι θα έμπαινα στη διαδικασια να ψάχνω αν ειναι νορμαλ. Οσες φορες εκανα καρδιοτοκογραφο (που εχω κανεις πολλους) υπάρχουν αποκλίσεις. Μπορει και στο λεπτο να έχουν αποκλισεις ειδικα αν το μωρο κουνιέται.. Οπως και να χει εχω χρονο να το σκεφτώ. Ακομα 6+1 ειμαι και με άπειρο άγχος αν θα πάει καλα.

Ευτυχώς σημερα ειμαι λιιιγο χειρότερα. 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Χαχαχαχαχα!! Ωραία άντε να τα δοκιμάσουμε να ξέρεις και εσύ τι να πάρεις!! 😂😂😂

Κλαίω με το "ευτυχώς".. 🤣🤣🤣🤣

Και εγώ σήμερα από το πρωί πολύ χάλια.. και που έφαγα οι αναγουλες και οι ζαλάδες, καούρα κτλ δεν λένε να ηρεμήσουν.. είμαι και στη δουλειά, προσπαθώ να συγκεντρωθω... Δεν την παλεύω κορίτσια, πολύ αδυναμία νοιωθω.. 😩

Αλλά όπως λες και εσύ Τόνια μου, δεν παραπονιεμαι.. μόνο λίγο.. να εδώ σε εσάς βρε κορίτσια μου..😳😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

Κοριτσια... Utrogestan πόσες παιρνετε; Σίγουρα τα κορίτσια που είστε απο εξωσωματική φαντάζομαι. Οι υπόλοιπες;

Στις 3 προηγούμενες ειχα πάρει. Σε κάποια προληπτικά, σε άλλη επειδή ειχα πονακια και στην αλλη επειδή ειχα αιμορραγία στην 9η βδομάδα .

Ναι από εξωσωματική σίγουρα.. εγώ παίρνω 6 χάπια την ημέρα+ (πριν τις αιμορραγίες) κολπικά υπόθετα πρωί βράδυ έξτρα.. μετά μου τα έκοψε και βάλαμε ενέσιμη προγεστερόνη+ lentogest όποτε βλέπω αιμορραγίες.. γενικότερα πολύ προγεστερόνη.. αλλά κάνω κάτι υπνους!!! Όνειρο..!!!!! 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia. είπε:

Κοριτσια... Utrogestan πόσες παιρνετε; Σίγουρα τα κορίτσια που είστε απο εξωσωματική φαντάζομαι. Οι υπόλοιπες;

Στις 3 προηγούμενες ειχα πάρει. Σε κάποια προληπτικά, σε άλλη επειδή ειχα πονακια και στην αλλη επειδή ειχα αιμορραγία στην 9η βδομάδα .

Κι εγώ παίρνω προγεστερόνη ενδοκολπικά κάθε βράδυ των 200mg. Επειδή σ αυτό τον κύκλου ακολούθησα για πρώτη φορά το πρωτόκολλο για πρόκληση ωορρηξίας, μου είχε δώσει να παίρνω προγεστερόνη από την 3η ΜΤΩ και ασπιρίνη λόγω ιστορικού αποβολών. Την τελευταία φορά που είδα τη γιατρό μου είπε ότι θα συνεχίσουμε Μ αυτή τη δόση και ρουτίνα μέχρι 14η εβδομάδα.

Κι εμένα μου φέρνει φουλ υπνηλία, δλδ με το που το βάζω, άντε το πολύ σ ένα τέταρτο κλείνουν τα μάτια μου. Αλλά ανέκαθεν δεν είχα θέμα με τον ύπνο, κοιμάμαι πολύ εύκολα - απλά ίσως η προγεστερόνη επιταχύνει λίγο παραπάνω τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Πάντως κορίτσια εμένα στην κόρη μου όλες οι γνωστές και οι φίλες έσκιζαν τα πτυχία τους ότι θα είναι αγόρι. Καταρχάς είχα ακριβείς διπλασιασμους στις χοριακες, τίποτα το τρελο. Η κοιλιά μου ήταν μυτερή και είχα γλυκανει όπως μου έλεγαν όλοι πάρα πολύ στο πρόσωπο. Λάμπεις μου έλεγαν συνέχεια, αγορομανα θα είσαι.... Και τώρα έχω έναν κοριτσαρο 😂😂♥️♥️ Επίσης επειδή ξαφνικά απεχθανομουν τη σοκολάτα και τα γλυκά και ήθελα μόνο αλμυρά, πάλι ότι θα κάνω αγόρι μου έλεγαν. Συν τους εμετούς και τις ατέλειωτες ναυτιες μέχρι και τον 5ο μήνα!! Γενικά η μπουμπού έσπασε όλα τα προγνωστικά 😂😂

Αχ έτσι ακριβώς κι η κολλητή μου! Δεν είχε κανένα σύμπτωμα σχεδόν, μια φουλ ομαλή εγκυμοσύνη, το πρόσωπο και μαλλιά φουλ λαμπερά κι έκανε κορίτσι που είναι κι η βαπτιστικια μου πλέον ❤️ η άλλη μου κολλητή, φουλ εμετούς, ταλαιπωρήθηκε τόσο πολύ η καημένη, δε μπορούσε να φάει, και τις δύο φορές είχε αγόρια! 🤣🤣 Τα προγνωστικά εντελώς αντίθετα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...