Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Χριστουγέννων 24 & Πρωτοχρονιάς 25


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Τι λες τώρα!!!! Πωπω πως πέρασε ο καιρός!!!!! 😯😯 Όλα με το καλό γλυκιά μου!!!😍😍😍😍 Να ξεκινήσεις το "χορό" για όλες μας!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Έλα εντάξει δεν είμαι το μόνο "γυφτάκι" που θα κυκλοφορεί με αντρικά ρούχα!! 🤣🤣🤣🤣🤣 Μα είναι πανάκριβα βρε παιδί μου.. οτιδήποτε σχετίζεται με την εγκυμοσύνη δηλαδή... 

Ααα!! Τεστακια είχα πάρει καμία 50αρια και διαφορετικών εταιρειών!! 🤣🤣🤣🤣 Ξεκίνησα από την 3η μέρα ετ ή αλλιώς από την 8η dpo.. και ήταν θετικό!!!! 😍😍😍😍 Τα λατρεύω τα τεστακια!!! Καημό τα είχα τόσα χρόνια!! 🤣🤣🤣🤣 Θες να σου στείλω κανένα;;; Ακόμα θετικά θα βγαίνουν ξέρεις...!! 😝 Και πες του γιού αύριο μεθαύριο ότι το έκανες στις αρχές..🤣🤣🤣🤣

Είναι όλα ακριβά μωρέ, και τα βάζεις σε μια περίοδο εγκυμοσύνης μόνο και τέλος. Μετά δεν είναι κολακευτικά ιδιαίτερα... 🙄 Ενώ τα αντρικά θα τα φορέσει και κάποιος άλλος 😆

Τα τεστακια εμένα μου αρέσουν μόνο όταν βγαίνουν θετικά 🤣🤣 λες να κάνω κανένα τώρα που προλαβαίνω;; 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Ζώνη αυτοκινήτου εγκυμοσύνης έχει πάρει καμία αλήθεια; Το σκέφτομαι γιατί με πιέζει πολύ στη κοιλιά η κανονική.. τι λέτε εσείς;!

Εγώ δεν πήρα. Δεν κυκλοφορώ πολύ και με το αυτοκίνητο τελευταία, γι αυτό. Αλλά η ζώνη η αλήθεια είναι ότι με πιέζει κι εμένα και την τραβάω συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Υποθέτω ήταν καλή η καμπύλη ζαχάρου μου παρότι το φοβόμουν.. περιμένω από Δευτέρα να μιλήσω και με την ενδοκρινολόγο να πάρω το οκ της..! 

Είχαμε και μάθημα χθες στο κέντρο με τις ανεξάρτητες μαίες!! Ήταν φοβεροί όλοι τους!! Σκεφτείτε το μάθημα ήταν 6 με 8 και φύγαμε 10(!!).. απάντησαν στην όποια απορία.. μας ανέλυσαν και γραφικά με κούκλες, διάφορα slides κτλ τη διαδικασία του τοκετού κάθε είδους.. πολλές πληροφορίες που αγνοούσα.. και σκεφτείτε θεωρώ τον εαυτό μου και "ψαγμένο"!! 🤦😅😅 Αξίζει σίγουρα να κάνετε ειδικά όσες δεν έχετε κάνει ποτέ..

Και έτσι επειδή ζήλεψα και εγώ χθες από τη @Θέτις Κ. μας, έβαλα το σύζυγο να με τραβήξει φωτογραφία βραδιάτικα..😳🤭😅

IMG_20240921_153351.jpg

IMG_20240920_221221.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η _piripiri_ είπε:

Εγώ δεν πήρα. Δεν κυκλοφορώ πολύ και με το αυτοκίνητο τελευταία, γι αυτό. Αλλά η ζώνη η αλήθεια είναι ότι με πιέζει κι εμένα και την τραβάω συνέχεια...

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!! 

Λοιπόν είχαμε αυτή τη συζήτηση και στο μάθημα με τις μαίες χθες.. θα πάρουμε εντέλει και μας κατετόπισαν και ως προς το ποια ζώνη είναι πιο ασφαλής για την εγκυμοσύνη και τι να προσέξουμε.. το θεώρησαν σημαντικό όμως για την ασφάλεια μας και του μωρού να πάρουμε οπότε θα πάρουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Υποθέτω ήταν καλή η καμπύλη ζαχάρου μου παρότι το φοβόμουν.. περιμένω από Δευτέρα να μιλήσω και με την ενδοκρινολόγο να πάρω το οκ της..! 

Είχαμε και μάθημα χθες στο κέντρο με τις ανεξάρτητες μαίες!! Ήταν φοβεροί όλοι τους!! Σκεφτείτε το μάθημα ήταν 6 με 8 και φύγαμε 10(!!).. απάντησαν στην όποια απορία.. μας ανέλυσαν και γραφικά με κούκλες, διάφορα slides κτλ τη διαδικασία του τοκετού κάθε είδους.. πολλές πληροφορίες που αγνοούσα.. και σκεφτείτε θεωρώ τον εαυτό μου και "ψαγμένο"!! 🤦😅😅 Αξίζει σίγουρα να κάνετε ειδικά όσες δεν έχετε κάνει ποτέ..

Και έτσι επειδή ζήλεψα και εγώ χθες από τη @Θέτις Κ. μας, έβαλα το σύζυγο να με τραβήξει φωτογραφία βραδιάτικα..😳🤭😅

IMG_20240921_153351.jpg

IMG_20240920_221221.jpg

Ρε κορίτσι μου, έτσι ήμουν εγώ τον 4ο μήνα 😆 έτσι είμαι στην περίοδο. Καλά σου λένε ότι δεν μοιάζεις με έγκυος!! Άλλο το πώς αισθάνεσαι εσύ 😁 πολύ χαριτωμένη είναι η κοιλίτσα σου! Θα ψάξω να βρω φωτό από τον 6ο μήνα, να δεις διαφορά 😆

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!! 

Λοιπόν είχαμε αυτή τη συζήτηση και στο μάθημα με τις μαίες χθες.. θα πάρουμε εντέλει και μας κατετόπισαν και ως προς το ποια ζώνη είναι πιο ασφαλής για την εγκυμοσύνη και τι να προσέξουμε.. το θεώρησαν σημαντικό όμως για την ασφάλεια μας και του μωρού να πάρουμε οπότε θα πάρουμε..

Να πάρεις κορίτσι μου, καλά το λένε ότι είναι πιο ασφαλές. Εγώ δεν έχω πάρει γιατί άντε να μπω μια φορά την εβδομάδα στο αυτοκίνητο και αυτό για 5-10 λεπτά απόσταση και μέσα στην πόλη κιόλας με το πολύ 40χλμ/ώρα... Αλλά καλύτερα να προσέχεις. Πολλές φορές έχω σκεφτεί ότι αν γίνει τίποτα και τρακαρουμε, η ζώνη θα πιέσει την κοιλιά μου και το μωρό θα σπάσει κάνα λαιμό 🙄😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Υποθέτω ήταν καλή η καμπύλη ζαχάρου μου παρότι το φοβόμουν.. περιμένω από Δευτέρα να μιλήσω και με την ενδοκρινολόγο να πάρω το οκ της..! 

Είχαμε και μάθημα χθες στο κέντρο με τις ανεξάρτητες μαίες!! Ήταν φοβεροί όλοι τους!! Σκεφτείτε το μάθημα ήταν 6 με 8 και φύγαμε 10(!!).. απάντησαν στην όποια απορία.. μας ανέλυσαν και γραφικά με κούκλες, διάφορα slides κτλ τη διαδικασία του τοκετού κάθε είδους.. πολλές πληροφορίες που αγνοούσα.. και σκεφτείτε θεωρώ τον εαυτό μου και "ψαγμένο"!! 🤦😅😅 Αξίζει σίγουρα να κάνετε ειδικά όσες δεν έχετε κάνει ποτέ..

Και έτσι επειδή ζήλεψα και εγώ χθες από τη @Θέτις Κ. μας, έβαλα το σύζυγο να με τραβήξει φωτογραφία βραδιάτικα..😳🤭😅

IMG_20240921_153351.jpg

IMG_20240920_221221.jpg

Ξέχασα καλέ να σχολιάσω ότι η καμπύλη σου είναι πολύ καλή!! Εμένα ήταν πιο ψηλές οι τιμές και ο γιατρός ήταν πολύ ευχαριστημένος! Πρέπει να επιβραβεύσεις τον εαυτό σου με μια βάφλα ή πίτσα, ανάλογα την όρεξη 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η _piripiri_ είπε:

Ρε κορίτσι μου, έτσι ήμουν εγώ τον 4ο μήνα 😆 έτσι είμαι στην περίοδο. Καλά σου λένε ότι δεν μοιάζεις με έγκυος!! Άλλο το πώς αισθάνεσαι εσύ 😁 πολύ χαριτωμένη είναι η κοιλίτσα σου! Θα ψάξω να βρω φωτό από τον 6ο μήνα, να δεις διαφορά 😆

Να πάρεις κορίτσι μου, καλά το λένε ότι είναι πιο ασφαλές. Εγώ δεν έχω πάρει γιατί άντε να μπω μια φορά την εβδομάδα στο αυτοκίνητο και αυτό για 5-10 λεπτά απόσταση και μέσα στην πόλη κιόλας με το πολύ 40χλμ/ώρα... Αλλά καλύτερα να προσέχεις. Πολλές φορές έχω σκεφτεί ότι αν γίνει τίποτα και τρακαρουμε, η ζώνη θα πιέσει την κοιλιά μου και το μωρό θα σπάσει κάνα λαιμό 🙄😱

Αχχχχχ λες;! Σ' ευχαριστώ πολύ!!!! Δε ξέρω βρε παιδί μου.. νοιωθω μοσχαροβα αλήθεια... Έχω πάρει και στα πατσακια τα πλαϊνά έχω πάρει και στα μπούτια και στα χέρια.. νοιωθω ένα γενικό πρήξιμο.. δε μπορώ να σκύψω ή να κάτσω με κλειστά πόδια.. μου κόβεται η ανάσα... δε ξέρω.. προφανώς είναι ψυχολογικό.. ήλπιζα και εγώ ότι θα είμαι σα τις ξαδέρφες μου που τις έβλεπες από πίσω και δεν φαινόταν τίποτα στα +4 με +6 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη.. ξέρεις από αυτές που "μισείς να ζηλεύεις".. Έχεις δει τη ταινία "what to expect when you are expecting "; Ε! Σα την Γουέντι(Ελίζαμπεθ Μπανκς) νοιωθω.. 🤣🤣🤣

Όχι χρειάζεται η ζώνη.. εδώ ειδικά Αττική θέλει πολύ προσοχή.. όχι ότι γίνονται λίγα κάτω στη Κρήτη.. το πρόβλημα όμως δεν είναι πως πηγαίνεις εσύ.. το πρόβλημα είναι πως πηγαίνουν οι ηλίθιοι.. βλέπεις πως τρέχουν με ένα κινητό στο χέρι ή χωρίς να κοιτάνε κάν πετάγονται με κόκκινο, από στοπ.. χίλια δυο...

στις πριν 1 ώρα, ο/η _piripiri_ είπε:

Ξέχασα καλέ να σχολιάσω ότι η καμπύλη σου είναι πολύ καλή!! Εμένα ήταν πιο ψηλές οι τιμές και ο γιατρός ήταν πολύ ευχαριστημένος! Πρέπει να επιβραβεύσεις τον εαυτό σου με μια βάφλα ή πίτσα, ανάλογα την όρεξη 😆

Λες; Μωρέ καλές μου φαίνονται και εμένα.. στο 2ωρο δεν ξέρω μόνο αν θα έπρεπε να είναι πιο χαμηλά.. να δω τι θα μου πει η γιατρός..! 

Άσε το κάψαμε και σήμερα κυρ Στέφανε!! Κρατιεσαι;;; Παραγγείλαμε εντέλει.. μπριζόλα μοσχαρίσια καλοψημενη με ψητά λαχανικά ανάλατα όλα..!!! Εδω που μας έφεραν δώρο ραβανί.. το έφαγε ο σύζυγος για να μην το φάω εγώ..!!!!🤣🤣🤣🤣 Μια πίτσα ζήτησα η γυναίκα...🙄😅 Τι του λες;! 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας βάζω κάτω και τις 2 νομ΄ίζω.... και είμαι στην 22η εβδομ΄άδα!!!

IMG_1616.thumb.jpg.f2706129d7aef6d90bd07a726bde8d35.jpg

Εγώ είμαι στα +10 ήδη παρακαλώ... κι έχω τον αμάζευτο. Πριν με κυνηγούσαν για να φάω και τ΄΄ώρα για να σταματήσω 😄😆😁

Όλα καλά πάνε... τη μικρούλα τη νιώθω αρκετά συχνά. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ένας πόνος κάπου ανάμεσα στον αφαλό και το στήθος στα αριστερά.. το είπα στην μαία και μου είπε πως είναι το έντερο και οτι συμβαίνει.. αλλά ειλικρινά είναι ασβάσταχτες οι σουβλι΄ές ώρες ώρες.

@Kiddo Εγώ πήρα ζώνη εγκυμοσύνης. Μια οικονομική που βρήκα στο σκρουτζ με καλές κριτικές, αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. Την παρήγγειλα για ενα ταξίδι που θα κάνουμε το αλλο ΣΚ... Οπότε μπορώ να σου δώσω τότε feedback!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η MarMar90 είπε:

Κορίτσια σας βάζω κάτω και τις 2 νομ΄ίζω.... και είμαι στην 22η εβδομ΄άδα!!!

IMG_1616.thumb.jpg.f2706129d7aef6d90bd07a726bde8d35.jpg

Εγώ είμαι στα +10 ήδη παρακαλώ... κι έχω τον αμάζευτο. Πριν με κυνηγούσαν για να φάω και τ΄΄ώρα για να σταματήσω 😄😆😁

Όλα καλά πάνε... τη μικρούλα τη νιώθω αρκετά συχνά. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ένας πόνος κάπου ανάμεσα στον αφαλό και το στήθος στα αριστερά.. το είπα στην μαία και μου είπε πως είναι το έντερο και οτι συμβαίνει.. αλλά ειλικρινά είναι ασβάσταχτες οι σουβλι΄ές ώρες ώρες.

@Kiddo Εγώ πήρα ζώνη εγκυμοσύνης. Μια οικονομική που βρήκα στο σκρουτζ με καλές κριτικές, αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. Την παρήγγειλα για ενα ταξίδι που θα κάνουμε το αλλο ΣΚ... Οπότε μπορώ να σου δώσω τότε feedback!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! 

Έλα ρε!!!! Τι ωραία κοιλίτσα!!! 😍😍😍😍😍 Τουλάχιστον φαίνεται ξεκάθαρα εγκυμοσύνης!!! ❤️❤️❤️❤️

Πήρες ήδη 10 ε; Προφανώς όμως είχες και το περιθώριο.. πόσα σου είπε ο γιατρός σου ότι μπορείς να βάλεις; Πάντως τα περισσότερα κορίτσια που ξέρω όπου βάλανε πολλά κιλά στην εγκυμοσύνη, τα χάσανε σχεδόν όλα μετά! Και η φίλη μου που γεννάει τώρα μαζί μας 17/1 είχε βάλει 25 στη πρώτη εγκυμοσύνη και ενώ έμεινε έγκυος ξανά 3 μήνες μετά το τοκετό είχε χάσει ήδη τα 20! Και η @Kallia.Geo μας είπε ότι είχε βάλει πολλά κιλά στη πρώτη όπου τα έχασε όλα.. οπότε κάπως καθησυχαζεσαι..!

Τώρα για το πόνο δεν ξέρω να σου πω.. εγώ δεν έχω τέτοια πέρα από ώρες ώρες που με πονάει η μικρή στιγμιαία όταν δίνει κάτι δυνατές.. Μήπως η μικρή σου είναι κάπου ψηλά και πιέζεται το έντερο τόσο πολύ; Για ρώτα το και αν είναι υπάρχουν ασκήσεις γιόγκα που θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν.. στο κέντρο που κάνω τώρα μαθήματα κάνουν και τέτοια που λένε ότι βοηθούν πολύ.. 

Α! Ποια ζώνη πήρες;; Οι μαίες από το κέντρο είπαν ότι η πιο ασφαλής είναι αυτή που μπαίνει κάτω από το ποπό και κάθεσαι πάνω της ουσιαστικά.. το σκέφτομαι όμως γιατί τη βλέπω ακριβή τη συγκεκριμένη..

IMG_20240923_093742.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

730756113_2024-09-23095200.thumb.png.063420fd6aed21bb7b0e7094b86601f3.png Αυτήν πήρα. Silver Ζώνη Ασφαλείας για Εγκύους Μαύρη 9991000000279 την αναφέρει στο σκρουτζ και την επέλεξα λόγω χαμηλής τιμής και πολλών καλ΄ων κριτικών.

Μεθαύριο έχω τη "μεγάλη" β επιπέδου.. οπότε θα ρωτ΄΄ησω περισσοτερα για τον πόνο στον έντερο και τι μπορώ να κάνω... Όσο για τα κιλά, αν θυμάμαι καλά 12-15 κιλά μου είχε πει, αλλά με καθησυχάζει που εν΄ω έχει δει την άνοδο δε μου έχει πει κάτι μέχρι στιγμής.Αλλά ρε κορίτσια τι να κάνω...;;; Πεινάουυυυυυυυυυυυυυυυυ 😂😂 😂 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η MarMar90 είπε:

730756113_2024-09-23095200.thumb.png.063420fd6aed21bb7b0e7094b86601f3.png Αυτήν πήρα. Silver Ζώνη Ασφαλείας για Εγκύους Μαύρη 9991000000279 την αναφέρει στο σκρουτζ και την επέλεξα λόγω χαμηλής τιμής και πολλών καλ΄ων κριτικών.

Μεθαύριο έχω τη "μεγάλη" β επιπέδου.. οπότε θα ρωτ΄΄ησω περισσοτερα για τον πόνο στον έντερο και τι μπορώ να κάνω... Όσο για τα κιλά, αν θυμάμαι καλά 12-15 κιλά μου είχε πει, αλλά με καθησυχάζει που εν΄ω έχει δει την άνοδο δε μου έχει πει κάτι μέχρι στιγμής.Αλλά ρε κορίτσια τι να κάνω...;;; Πεινάουυυυυυυυυυυυυυυυυ 😂😂 😂 😂

Ε εντάξει! Καλά είσαι τότε!! Φάε άφοβα!!😂😂 Υγιεινά κυρίως προσπάθησε να τρως και συχνά μικρά γεύματα για να μειωθεί η πείνα.. 5-6 γεύματα την ημέρα ανά 2,5 ώρες περίπου θα δείς θα σε βοηθήσουν!! Εμένα μου είπε να μην πάρω πάνω από 9-10 αλλά ξεκίνησα αυτή την εγκυμοσύνη και στα 70(!!).. έχασα μερικά στο α τρίμηνο και τώρα είμαι στα 73.. για αυτό κιόλας το έχω τώρα τόσο άγχος.. 

Με το καλό και η επίσημη Β επιπέδου!!! 🤞🤞🤞 Περιμένουμε νέα αν και ξέρουμε ήδη ότι το μωράκι είναι υγιέστατο!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Ναι την έχω δει και αυτή τη ζώνη.. περιμένω κριτική!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Σας διαβάσω όλες ! Έχετε κάνει χαμουλη!!! Εμείς μόλις γυρίσαμε από τον υπέρηχο!!! Είχα κλασει ραντεβού στον ιδιώτη γιατρό για ν μπορέσει ν τη δει κ ο άντρας μιας κ είχε ν τη δει από την αυχενική διαφάνεια! Και μπας και καταφέρουμε να δούμε το μούτρο της ! Αλλά η άτιμη πάλι χέρια στο πρόσωπο! Μόνο μια καταφέραμε🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ το σημαντικό είναι πως είναι όλα καλά !!! 720 γρ η νινου μας 💗💗 24+5 σήμερα!!! Κορίτσια μπαίνουμε 7ο!!! Ποτέ πέρασε ο καιρός; Σαν ψέμα μ φαίνεται!!!! Να πάνε όλα καλά σε όλες μας και ν εχουνε γερά και τελειομηνα μωράκια 🙏🙏!!!

οσον αφορά τα κιλά ! Εγώ είμαι στα 72! Πριν την εγκυμοσύνη ήμουν 70 αλλά τους πρώτους μήνες είχα χάσει και ήμουν 63 στην αυχενική διαφάνεια! Νομίζω καλά είμαι! Δν μ έχει ρωτήσει κανείς γιατρός εντωμεταξυ ποσά κιλά είμαι ποσά ξεκίνησα ποσά πήρα ! Τίποτα!!! Εγώ κορίτσια ότι θελήσω θα το φάω! Με μια λύσσα σε γλυκό μετά το μεσημεριανό όπου ποιες μέρες θ φάω φρούτο κάποιες άλλες παστέλι ! Αλλά γενικά ότι θελήσω θ το φάω! Δν θ το στερηθώ!!! Θα κοιτάξω όμως κ γώ δυο βδομαδες τώρα ν κάνω ένα κράτι με τα γλυκά γ την καμπύλη ζαχαρου γιατί ακούω όλες σας ν έχετε μαζευτεί πριν από την εξέταση!!! 
οσον αφορά από φάρμακα κορίτσια τι παίρνετε εσείς;;; Εγώ συνεχιζω το Nuperal για τις ναυτίες μιας κ αν δν το πάρω θα κάνω τον εμετο μ και γενικά δν θ μπορώ ν φάω γιατί με πιάνει η αηδία του 1ου τριμήνου! Παίρνω τ4 για τον θυρεοειδή! Παίρνω Σαλοσπίρ των 100 κάθε βράδυ και από βιταμίνες παίρνω φιλισιν β12 d3 σίδηρο αλλά όχι κάθε μέρα! Κάποιες φορές τα ξεχνάω ! Ελπίζω να μην κάνω κακο στο μωρακι μ που τ ξεχνάω κάποιες φορές ! Υπάρχουν στιγμές που με πιάνει άγχος ότι δν κάνω σωστά τα πράγματα και ότι θ πρέπει ν είμαι πιο τυπική μ τις βιταμίνες 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ ασβέστιο δν έχω ξεκινήσει ακόμα! Μ είπε ο γιατρός μετά την 26η εβδομάδα να το ξεκινήσω! 
Α!ξεχασα να σας πω πως παρακολούθησα και ένα σεμινάριο γ τον θηλασμό διαδικτυακά! Πολύ ενδιαφέρον και μ έδωσε μι αυτοπεποίθηση και μια ώθηση ότι μια χαρά ολα τέλεια! Θα τα καταφέρω 💪 

οσον αφορά γ τη νινου; Έχω πάρει μόνο δυο φόρμακια που τ χα παραγγείλει την ημέρα της β επιπέδου και το καροτσι π έχουμε παραγγείλει! Τίποτα άλλο! Θέλω όμως ν παραγγείλω από hm και orchestra! Έχει πολύ ωραία φορμάκια και κορμάκια και οικονομικά σετακια! Μάλιστα κορίτσια το orchestra έχει και κάρτα μέλους χρόνου με 30 ευρω και παίρνεις εκπτώσεις έως και 70% με αποτέλεσμα πχ ν παίρνεις 5 κορμάκια 20 ευρώ! Όποτε αξίζει! Μάλιστα τρέχει τώρα και προσφορά μέχρι τέλος τ μήνα 30 ευρώ τα δυο χρόνια κάρτα μέλους αντί για 55! Δείτε το!!! 👀

λοιπον αυτά τα νέα μου κορτσουδια μου!!! Και επειδή ζήλεψα και εγώ θα σας ανεβάζω φωτό με κοιλουμπινι 🤰🏻🤰🏻 Σαν αυγο είναι η κοιλιά έχει πολύ πλάκα 🥚

Παρηγγειλα και κάποια ρουχα εγκυμοσύνης για μένα από hm! Κατι κόλαν και ένα φορεμα! 

IMG_3338.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η MarMar90 είπε:

Κορίτσια σας βάζω κάτω και τις 2 νομ΄ίζω.... και είμαι στην 22η εβδομ΄άδα!!!

IMG_1616.thumb.jpg.f2706129d7aef6d90bd07a726bde8d35.jpg

Εγώ είμαι στα +10 ήδη παρακαλώ... κι έχω τον αμάζευτο. Πριν με κυνηγούσαν για να φάω και τ΄΄ώρα για να σταματήσω 😄😆😁

Όλα καλά πάνε... τη μικρούλα τη νιώθω αρκετά συχνά. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ένας πόνος κάπου ανάμεσα στον αφαλό και το στήθος στα αριστερά.. το είπα στην μαία και μου είπε πως είναι το έντερο και οτι συμβαίνει.. αλλά ειλικρινά είναι ασβάσταχτες οι σουβλι΄ές ώρες ώρες.

@Kiddo Εγώ πήρα ζώνη εγκυμοσύνης. Μια οικονομική που βρήκα στο σκρουτζ με καλές κριτικές, αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. Την παρήγγειλα για ενα ταξίδι που θα κάνουμε το αλλο ΣΚ... Οπότε μπορώ να σου δώσω τότε feedback!

Καλημέρα!! 

Πωπω είναι μεγαλουτσικη κοιλίτσα συγκριτικά με των άλλων κοριτσιών που είναι κοντά στην εβδομάδα σου, αλλά κι εμένα κάπως έτσι ήταν! Έχω κάτι φωτογραφίες με μαγιό από την 23η εβδομάδα, αλλά τρέμω να τις ανεβάσω 😆 και πολύ ωραίο αυτό που φοράς!! ☺️☺️

Οι σουβλιες μπορεί να είναι το έντερο ή το μωρό που πιέζει κάτι εκεί πάνω... Ρώτα το στην Β επιπέδου, αλλά αφού και η μαία είπε για το έντερο, μάλλον τα ίδια θα σου πουν κι εκεί... 🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MarMar90 είπε:

730756113_2024-09-23095200.thumb.png.063420fd6aed21bb7b0e7094b86601f3.png Αυτήν πήρα. Silver Ζώνη Ασφαλείας για Εγκύους Μαύρη 9991000000279 την αναφέρει στο σκρουτζ και την επέλεξα λόγω χαμηλής τιμής και πολλών καλ΄ων κριτικών.

Μεθαύριο έχω τη "μεγάλη" β επιπέδου.. οπότε θα ρωτ΄΄ησω περισσοτερα για τον πόνο στον έντερο και τι μπορώ να κάνω... Όσο για τα κιλά, αν θυμάμαι καλά 12-15 κιλά μου είχε πει, αλλά με καθησυχάζει που εν΄ω έχει δει την άνοδο δε μου έχει πει κάτι μέχρι στιγμής.Αλλά ρε κορίτσια τι να κάνω...;;; Πεινάουυυυυυυυυυυυυυυυυ 😂😂 😂 😂

Πάντως φαίνεσαι πολύ αδυνατουλα στη φωτογραφία. Και μπορεί αρκετά από τα κιλά να είναι και κατακράτηση υγρών... Ε άμα πείνας να τρως καλέ!! Τι να κάνουμε, να πεθάνουμε; 😆😆

Άμα σου πει τίποτα ο γιατρός για τα κιλά μετά, ριξ'τα άγνωστη στο ίντερνετ που σου φούσκωνε τα μυαλά 😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Σας διαβάσω όλες ! Έχετε κάνει χαμουλη!!! Εμείς μόλις γυρίσαμε από τον υπέρηχο!!! Είχα κλασει ραντεβού στον ιδιώτη γιατρό για ν μπορέσει ν τη δει κ ο άντρας μιας κ είχε ν τη δει από την αυχενική διαφάνεια! Και μπας και καταφέρουμε να δούμε το μούτρο της ! Αλλά η άτιμη πάλι χέρια στο πρόσωπο! Μόνο μια καταφέραμε🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ το σημαντικό είναι πως είναι όλα καλά !!! 720 γρ η νινου μας 💗💗 24+5 σήμερα!!! Κορίτσια μπαίνουμε 7ο!!! Ποτέ πέρασε ο καιρός; Σαν ψέμα μ φαίνεται!!!! Να πάνε όλα καλά σε όλες μας και ν εχουνε γερά και τελειομηνα μωράκια 🙏🙏!!!

οσον αφορά τα κιλά ! Εγώ είμαι στα 72! Πριν την εγκυμοσύνη ήμουν 70 αλλά τους πρώτους μήνες είχα χάσει και ήμουν 63 στην αυχενική διαφάνεια! Νομίζω καλά είμαι! Δν μ έχει ρωτήσει κανείς γιατρός εντωμεταξυ ποσά κιλά είμαι ποσά ξεκίνησα ποσά πήρα ! Τίποτα!!! Εγώ κορίτσια ότι θελήσω θα το φάω! Με μια λύσσα σε γλυκό μετά το μεσημεριανό όπου ποιες μέρες θ φάω φρούτο κάποιες άλλες παστέλι ! Αλλά γενικά ότι θελήσω θ το φάω! Δν θ το στερηθώ!!! Θα κοιτάξω όμως κ γώ δυο βδομαδες τώρα ν κάνω ένα κράτι με τα γλυκά γ την καμπύλη ζαχαρου γιατί ακούω όλες σας ν έχετε μαζευτεί πριν από την εξέταση!!! 
οσον αφορά από φάρμακα κορίτσια τι παίρνετε εσείς;;; Εγώ συνεχιζω το Nuperal για τις ναυτίες μιας κ αν δν το πάρω θα κάνω τον εμετο μ και γενικά δν θ μπορώ ν φάω γιατί με πιάνει η αηδία του 1ου τριμήνου! Παίρνω τ4 για τον θυρεοειδή! Παίρνω Σαλοσπίρ των 100 κάθε βράδυ και από βιταμίνες παίρνω φιλισιν β12 d3 σίδηρο αλλά όχι κάθε μέρα! Κάποιες φορές τα ξεχνάω ! Ελπίζω να μην κάνω κακο στο μωρακι μ που τ ξεχνάω κάποιες φορές ! Υπάρχουν στιγμές που με πιάνει άγχος ότι δν κάνω σωστά τα πράγματα και ότι θ πρέπει ν είμαι πιο τυπική μ τις βιταμίνες 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ ασβέστιο δν έχω ξεκινήσει ακόμα! Μ είπε ο γιατρός μετά την 26η εβδομάδα να το ξεκινήσω! 
Α!ξεχασα να σας πω πως παρακολούθησα και ένα σεμινάριο γ τον θηλασμό διαδικτυακά! Πολύ ενδιαφέρον και μ έδωσε μι αυτοπεποίθηση και μια ώθηση ότι μια χαρά ολα τέλεια! Θα τα καταφέρω 💪 

οσον αφορά γ τη νινου; Έχω πάρει μόνο δυο φόρμακια που τ χα παραγγείλει την ημέρα της β επιπέδου και το καροτσι π έχουμε παραγγείλει! Τίποτα άλλο! Θέλω όμως ν παραγγείλω από hm και orchestra! Έχει πολύ ωραία φορμάκια και κορμάκια και οικονομικά σετακια! Μάλιστα κορίτσια το orchestra έχει και κάρτα μέλους χρόνου με 30 ευρω και παίρνεις εκπτώσεις έως και 70% με αποτέλεσμα πχ ν παίρνεις 5 κορμάκια 20 ευρώ! Όποτε αξίζει! Μάλιστα τρέχει τώρα και προσφορά μέχρι τέλος τ μήνα 30 ευρώ τα δυο χρόνια κάρτα μέλους αντί για 55! Δείτε το!!! 👀

λοιπον αυτά τα νέα μου κορτσουδια μου!!! Και επειδή ζήλεψα και εγώ θα σας ανεβάζω φωτό με κοιλουμπινι 🤰🏻🤰🏻 Σαν αυγο είναι η κοιλιά έχει πολύ πλάκα 🥚

Παρηγγειλα και κάποια ρουχα εγκυμοσύνης για μένα από hm! Κατι κόλαν και ένα φορεμα! 

IMG_3338.jpeg

Πολύ καλά τα νέα από την β επιπέδου!! Μεγαλώνει μια χαρά η μικρούλα σας!! ❤️❤️

Πωπω μωρέ, κοντά 10 κιλά έχασες από τους εμετούς. Ακόμα παίρνεις το χάπι ε; Πολύ ταλαιπωρία να μην έχουν σταματήσει οι εμετοι χωρίς το χάπι ακόμα... Αφού όμως σε πιάνει καλά κάνεις και το συνεχίζεις!

Κι εγώ τα ξεχνάω τα χάπια μου ώρες ώρες. Μόνο την Τ4 παίρνω ευλαβικά κάθε πρωί... Οι βιταμίνες που παίρνεις απλά βοηθάνε στο να παραμείνουν στα σωστά επίπεδα στο σώμα σου επειδή στα απορροφάει το μωράκι. Μια μέρα να μην τα πάρεις δεν έγινε και τίποτα,το μωρό ο,τι είναι να πάρει θα το πάρει από σένα 😆 (έτσι μου είχε πει ο γιατρός μου)

Orchestra κάρτα είχα βγάλει κι εγώ, συμφέρει πολύ! Στο τέλος της συνδρομής σου βγάζει κιόλας πόσα χρήματα εξοικονόμησες. Αλλά επειδή μου έληξε έχω αμελήσει να ξανά κάνω εγγραφή! Ευχαριστώ που μου το είπες αυτό για τα 30€!! 

Η κοιλίτσα σου κι εσένα είναι μικρή και χαριτωμένη!! Τι ωραίες που είστε βρε κορίτσια! Μπράβο!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Καλημέρα!! 

Πωπω είναι μεγαλουτσικη κοιλίτσα συγκριτικά με των άλλων κοριτσιών που είναι κοντά στην εβδομάδα σου, αλλά κι εμένα κάπως έτσι ήταν! Έχω κάτι φωτογραφίες με μαγιό από την 23η εβδομάδα, αλλά τρέμω να τις ανεβάσω 😆 και πολύ ωραίο αυτό που φοράς!! ☺️☺️

Οι σουβλιες μπορεί να είναι το έντερο ή το μωρό που πιέζει κάτι εκεί πάνω... Ρώτα το στην Β επιπέδου, αλλά αφού και η μαία είπε για το έντερο, μάλλον τα ίδια θα σου πουν κι εκεί... 🤷🏻‍♀️

Αχ ναι ήθελα και εγώ να το σχολιάσω!! Πολύ ωραία η ολόσωμη!! @MarMar90 μου με το κατούρημα εξηπηρετει; Μόνο αυτό τον ενδοιασμό έχω.. αλλιώς φαίνεται βολικοτατη και πολύ όμορφη!! 

@_piripiri_ Αϊ μαρή που ντρέπεσαι!! Όχι ότι δεν το καταλαβαίνω.. εδώ ντρεπόμουν να βγάλω μια για αρχείο να το έχω..🙄 αλλά εσύ δικαιολογεισαι!! Είναι και το δεύτερο! Δεν είναι το ίδιο.. έχεις και μπεμπαρο εκεί μέσα άλλωστε!! 😍😍😍😍😍 Όπως και να έχει να μη ντρέπεσαι και αν δεν θέλεις εννοείτε ότι δεν ανεβάζεις φωτό..!! Μη κοιτάς εμάς τις ζουλιαρες που μας έβαλε φωτιές η @Θέτις Κ.μας και ξεκινήσαμε να ανεβάζουμε!🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Αχ ναι ήθελα και εγώ να το σχολιάσω!! Πολύ ωραία η ολόσωμη!! @MarMar90 μου με το κατούρημα εξηπηρετει; Μόνο αυτό τον ενδοιασμό έχω.. αλλιώς φαίνεται βολικοτατη και πολύ όμορφη!! 

@_piripiri_ Αϊ μαρή που ντρέπεσαι!! Όχι ότι δεν το καταλαβαίνω.. εδώ ντρεπόμουν να βγάλω μια για αρχείο να το έχω..🙄 αλλά εσύ δικαιολογεισαι!! Είναι και το δεύτερο! Δεν είναι το ίδιο.. έχεις και μπεμπαρο εκεί μέσα άλλωστε!! 😍😍😍😍😍 Όπως και να έχει να μη ντρέπεσαι και αν δεν θέλεις εννοείτε ότι δεν ανεβάζεις φωτό..!! Μη κοιτάς εμάς τις ζουλιαρες που μας έβαλε φωτιές η @Θέτις Κ.μας και ξεκινήσαμε να ανεβάζουμε!🤣🤣🤣🤣

Με το μαγιό καλε έλεγα να μην ανεβάσω που φαίνονται τα πατσά και οι κυτταρίτιδες 😆. Στην παραλια δεν έχω θέμα να κυκλοφορώ, αλλά με πιάνουν ντροπες τώρα που θα μείνει ανεξίτηλο σε αυτό το ποστ 🤣

Ανέβασα πάντως μια πιο μαζεμένη που τα κρύβω όλα αυτά, επειδή ζήλεψα κι εγώ 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Σας διαβάσω όλες ! Έχετε κάνει χαμουλη!!! Εμείς μόλις γυρίσαμε από τον υπέρηχο!!! Είχα κλασει ραντεβού στον ιδιώτη γιατρό για ν μπορέσει ν τη δει κ ο άντρας μιας κ είχε ν τη δει από την αυχενική διαφάνεια! Και μπας και καταφέρουμε να δούμε το μούτρο της ! Αλλά η άτιμη πάλι χέρια στο πρόσωπο! Μόνο μια καταφέραμε🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ το σημαντικό είναι πως είναι όλα καλά !!! 720 γρ η νινου μας 💗💗 24+5 σήμερα!!! Κορίτσια μπαίνουμε 7ο!!! Ποτέ πέρασε ο καιρός; Σαν ψέμα μ φαίνεται!!!! Να πάνε όλα καλά σε όλες μας και ν εχουνε γερά και τελειομηνα μωράκια 🙏🙏!!!

οσον αφορά τα κιλά ! Εγώ είμαι στα 72! Πριν την εγκυμοσύνη ήμουν 70 αλλά τους πρώτους μήνες είχα χάσει και ήμουν 63 στην αυχενική διαφάνεια! Νομίζω καλά είμαι! Δν μ έχει ρωτήσει κανείς γιατρός εντωμεταξυ ποσά κιλά είμαι ποσά ξεκίνησα ποσά πήρα ! Τίποτα!!! Εγώ κορίτσια ότι θελήσω θα το φάω! Με μια λύσσα σε γλυκό μετά το μεσημεριανό όπου ποιες μέρες θ φάω φρούτο κάποιες άλλες παστέλι ! Αλλά γενικά ότι θελήσω θ το φάω! Δν θ το στερηθώ!!! Θα κοιτάξω όμως κ γώ δυο βδομαδες τώρα ν κάνω ένα κράτι με τα γλυκά γ την καμπύλη ζαχαρου γιατί ακούω όλες σας ν έχετε μαζευτεί πριν από την εξέταση!!! 
οσον αφορά από φάρμακα κορίτσια τι παίρνετε εσείς;;; Εγώ συνεχιζω το Nuperal για τις ναυτίες μιας κ αν δν το πάρω θα κάνω τον εμετο μ και γενικά δν θ μπορώ ν φάω γιατί με πιάνει η αηδία του 1ου τριμήνου! Παίρνω τ4 για τον θυρεοειδή! Παίρνω Σαλοσπίρ των 100 κάθε βράδυ και από βιταμίνες παίρνω φιλισιν β12 d3 σίδηρο αλλά όχι κάθε μέρα! Κάποιες φορές τα ξεχνάω ! Ελπίζω να μην κάνω κακο στο μωρακι μ που τ ξεχνάω κάποιες φορές ! Υπάρχουν στιγμές που με πιάνει άγχος ότι δν κάνω σωστά τα πράγματα και ότι θ πρέπει ν είμαι πιο τυπική μ τις βιταμίνες 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ ασβέστιο δν έχω ξεκινήσει ακόμα! Μ είπε ο γιατρός μετά την 26η εβδομάδα να το ξεκινήσω! 
Α!ξεχασα να σας πω πως παρακολούθησα και ένα σεμινάριο γ τον θηλασμό διαδικτυακά! Πολύ ενδιαφέρον και μ έδωσε μι αυτοπεποίθηση και μια ώθηση ότι μια χαρά ολα τέλεια! Θα τα καταφέρω 💪 

οσον αφορά γ τη νινου; Έχω πάρει μόνο δυο φόρμακια που τ χα παραγγείλει την ημέρα της β επιπέδου και το καροτσι π έχουμε παραγγείλει! Τίποτα άλλο! Θέλω όμως ν παραγγείλω από hm και orchestra! Έχει πολύ ωραία φορμάκια και κορμάκια και οικονομικά σετακια! Μάλιστα κορίτσια το orchestra έχει και κάρτα μέλους χρόνου με 30 ευρω και παίρνεις εκπτώσεις έως και 70% με αποτέλεσμα πχ ν παίρνεις 5 κορμάκια 20 ευρώ! Όποτε αξίζει! Μάλιστα τρέχει τώρα και προσφορά μέχρι τέλος τ μήνα 30 ευρώ τα δυο χρόνια κάρτα μέλους αντί για 55! Δείτε το!!! 👀

λοιπον αυτά τα νέα μου κορτσουδια μου!!! Και επειδή ζήλεψα και εγώ θα σας ανεβάζω φωτό με κοιλουμπινι 🤰🏻🤰🏻 Σαν αυγο είναι η κοιλιά έχει πολύ πλάκα 🥚

Παρηγγειλα και κάποια ρουχα εγκυμοσύνης για μένα από hm! Κατι κόλαν και ένα φορεμα! 

IMG_3338.jpeg

Έλα ρε!!! Τι ωραία κοιλίτσα!!! Και αυτά τα γλυκά ματάκια του σκυλάκου μαγνητίζουν!!! ❤️❤️❤️❤️

Τέλεια είναι η νινου σας!!! Φτου φτου το κοριτσάκι σας!! 😍😍😍😍😍

Σε ταλαιπωρεί ακόμα με εμετούς ε;; Πωπω κοριτσάκι μου..! Φαντάζομαι πως ήσουν στην αρχή για να χάσεις τόσα κιλά... Πέρασες δύσκολα...😕

Δες για μαθήματα αν σε ενδιαφέρει και μέσω της Φαιναρέτη που είναι δωρεάν και πολλά γίνονται διαδικτυακά..!

Και εντωμεταξυ είναι όνειρο τα ρουχαλακια από τα orchestra!! Το αστείο είναι ότι πήγαινα χαζευα και έπαιρνα για φίλες μου.. για το δικό μου δεν έχω αξιωθεί να πάω ούτε να χαζέψω.. 😂😂 Απίστευτο μου φαίνεται ακόμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Ζήλεψα κι εγώ!! Να και η δικιά μου κοιλιά/μπάλα!! Σα kinder έκπληξη αισθάνομαι 😆

PXL_20240923_085329516.MP~4.jpg

Έλα ρε!!!! Είναι τεεεεεέλεια!!!!!!! 😍😍😍😍😍😍😍😍😍❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Συγκινήθηκα να ξέρεις!!! Πέρασε ο καιρός ορρεεεέ!!! 😍😍😍😍

στις πριν 16 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Με το μαγιό καλε έλεγα να μην ανεβάσω που φαίνονται τα πατσά και οι κυτταρίτιδες 😆. Στην παραλια δεν έχω θέμα να κυκλοφορώ, αλλά με πιάνουν ντροπες τώρα που θα μείνει ανεξίτηλο σε αυτό το ποστ 🤣

Ανέβασα πάντως μια πιο μαζεμένη που τα κρύβω όλα αυτά, επειδή ζήλεψα κι εγώ 🤣

Πιστεύεις τυχαία έκοψα τα μπούτια στη δική μου;;;;; 🤣🤣🤣🤣 

Πάντως εντάξει κορίτσια εγώ σας ευχαριστώ ολόψυχα όλες που μοιραστηκατε τις κοιλουμπες σας!! Ένιωθα άσχημα για το σώμα μου γιατί περισσότερο χοντρή με περνάνε παρά έγκυο.. τώρα μπορώ να πω ότι νοιώθω πολύ καλύτερα!! 😅😅 Άντε να στρογγυλευουμε όλες έτσι όμορφα!! Έχουμε και άλλο μέλλον μπροστά μας..!! 😍😍😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα πραγματικά τι ωραίες κοιλίτσες!!! 😍 Υπ΄εροχες όλες!!!

Προσωπικά σας το είχα γράψει από πολύ νωρίς ότι φαινόταν αρκετά η κοιλίτσα. Από τον 3ο μήνα με κατάλαβαν οι γύρω μου και σε περιπτώσεις που προσπάθησα να το κρύψω... Τα κιλά ψιλοκαμουφλάρονται γιατί είμαι αρκετά ψηλή, αλλά η κοιλια με τίποτα!

Βέβαια, τέλος Μάρτη είχα κάνει χειρουργείο λαπαροσκοπικό για τη σάλπιγγα και μέχρι που έμεινα έγκυος, 1 μήνα και κάτι μετά, δεν είχα νιώσει ότι ξεπρήστηκα εντελώς. Για αυτό μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι έπαιξε κι αυτό μεγάλο ρόλο στο να φαίνομαι πάντα περισσότερων μηνών από όσο είμαι... Μπορεί όμως να λέω και βλακείες...

Από φάρμακα παίρνω: φολιντεξ, μαγνήσιο, λακτιφερόν (σίδηρος), calcioral d3 και τις βιταμίνες τις pregnacare plus. Το σαλοσπίρ μετά την αυχενική μου το έκοψε.

ΥΓ: Η φόρμα βολεύει μια χαρά! Είναι με τιραντάκι δετό πάνω και το κατεβάζω όπως είναι, χωρίς να το λύσω, στις συχνές μου επισκεψεις στην τουαλέτα.🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η _piripiri_ είπε:

Πολύ καλά τα νέα από την β επιπέδου!! Μεγαλώνει μια χαρά η μικρούλα σας!! ❤️❤️

Πωπω μωρέ, κοντά 10 κιλά έχασες από τους εμετούς. Ακόμα παίρνεις το χάπι ε; Πολύ ταλαιπωρία να μην έχουν σταματήσει οι εμετοι χωρίς το χάπι ακόμα... Αφού όμως σε πιάνει καλά κάνεις και το συνεχίζεις!

Κι εγώ τα ξεχνάω τα χάπια μου ώρες ώρες. Μόνο την Τ4 παίρνω ευλαβικά κάθε πρωί... Οι βιταμίνες που παίρνεις απλά βοηθάνε στο να παραμείνουν στα σωστά επίπεδα στο σώμα σου επειδή στα απορροφάει το μωράκι. Μια μέρα να μην τα πάρεις δεν έγινε και τίποτα,το μωρό ο,τι είναι να πάρει θα το πάρει από σένα 😆 (έτσι μου είχε πει ο γιατρός μου)

Orchestra κάρτα είχα βγάλει κι εγώ, συμφέρει πολύ! Στο τέλος της συνδρομής σου βγάζει κιόλας πόσα χρήματα εξοικονόμησες. Αλλά επειδή μου έληξε έχω αμελήσει να ξανά κάνω εγγραφή! Ευχαριστώ που μου το είπες αυτό για τα 30€!! 

Η κοιλίτσα σου κι εσένα είναι μικρή και χαριτωμένη!! Τι ωραίες που είστε βρε κορίτσια! Μπράβο!! 🥰

Αχ σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σ! Με ξεαγχωσες σχετικά με τις βιταμίνες! Και γώ Σαλοσπίρ και τ 4 τ παίρνω ευλαβικά γιατί τ έπαιρνα και πριν την εγκυμοσύνη! Αλλά τις βιταμίνες όπως μ ρθει! Είναι αναλόγως και το πως νιώθω το στομαχι μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλη εβδομαδα και απο εμενα, και λεω να μοιραστω τον πονο μου γιατι δεν εχω πουθενα να τα πω.. Περιμενω περιοδο την Παρασκευη, θετικο ωορρηξιας ειχα στις 14 Σεπτεμβρη.. Τον προηγουμενο μηνα ειχα μια βιοχημικη και συνεχισαμε κατευθειαν την προσπαθεια..  Τωρα εχω τρελαθει να ψαχνω σα παρανοικη για συμπτωματα (ενω πραγματικα δεν εχω κανενα συμπτωμα..) Ουτε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα, μονο πονους περιοδου στην αρχη και τελικα ημουν εγκυος.  Λεω να κανω ενα τεστ πρωιμης ανιχνευσης την Πεμπτη, μεχρι τοτε θα μου σπασουν σιγουρα τα νευρα Ξερω πως καποια κοριτσια ειχαν εγκυμοσυνη αμεσως μετα απο βιοχημικη και θελω να ελπιζω αλλα απο την αλλη δε νιωθω κατι διαφορετικο ... Πφφφφφ Αυτα προφανως δεν τα λεω στον αντρα μου γιατι θα μου πει πως ειμαι τρελη που το υπεραναλυω τοσο 😅
    • @melitiniღ αν και δεν μου πεφτει λογος καταλαβαινω αυτα που γραφουν τα κοριτσια!  Και ο αντρας μου οταν προσπαθουσαμε για το πρωτο παιδι τους πρωτους μηνες ηταν αρνητικος, ενιωθα πως τον τραβολαγαω. Ηταν ανεργος εκεινη την περιοδο και εψαχνε δουλεια και του δημιουργουσε ανασφαλεια.  Θυμαμαι πως ειχαμε τοτε καθισει και συζητησαμε σε βαθος και καταληξαμε πως ποτε δε θα ειναι οι συνθηκες τελειες και να συνεχισουμε τις προσπαθειες μας. Τον επομενο μηνα ειχα θετικο τεστ και μετα απο μια εβδομαδα βρηκε και δουλεια!  Τωρα για το δευτερο αυτος με πιεζε ενα χρονο και εγω ημουν σε αναμονη λογω προβληματων που ειχα στη δουλεια.  Απ'οτι εχω διαβασει ο αντρας σου δεν ειναι εντελως αρνητικος, γιατι για παραδειγμα εχει κανει τις εξετασεις και τις απαναληψεις, αυτο δειχνει μια διαθεση συμμετοχης. Θα μπορουσατε ισως να επιδιωξετε να βρειτε λιγο χρονο οταν ειστε πιο χαλαροι να το συζητησετε με ειλικρινεια μεταξυ σας΄΄, μπορει να σας ξεμπλοκαρει.
    • Ευχαριστούμε πολύ!!❤️❤️🎀🎀 Όλα πήγαν πολύ καλά, δόξα το θεό και είχαμε μια πολύ γρήγορη και εύκολη γεννα!  Είμαι ευτυχισμένη! Βασικά δεν περιγράφεται με λόγια το πως νιώθω, απίστευτο συναίσθημα… 
    • Κορίτσια η συχνότητα των επαφών κι εγώ πιστεύω έχει να κάνει με το ζευγάρι και τη δυναμική του! Εμείς είμαστε μαζί 10 χρόνια και τα πρώτα 3 ήμασταν στην κουνελοφάση, κάθε μέρα ή μέρα παρα μέρα και κάποιες φορές μάλιστα πρωί πριν τη δουλειά και μετά τη δουλειά 😅  Τα σκέφτομαι τώρα κι απορώ κι εγώ με μας να φανταστείτε! χαχαχα  'Εκτοτε είμαστε στη 1 με 2 φορές τη βδομάδα, και τον πρώτο μήνα προσπαθειών ακολουθήσαμε το σύνηθες μοτίβο μας, δεν αλλάξαμε κάτι και πετύχαμε την 1η εγκυμοσύνη κατα τύχη χω΄ρις να παρακολουθούμε και γόνιμες. Δε θα πω ψέμματα, από τότε που συνεχίσαμε τις προσπάθειες αυξήσαμε τις επαφές από 1-2/εδβ σε 3/4 τη βδομάδα των γόνιμων για να πετύχουμε το σκοπό μας. Αλλά γενικά θα έλεγα ότι καλό είναι να ακολουθούνται οι ρυθμοί του ζευγαριού γιατί αλλιώς γίνεται αγκαρία και ίσως χάνεται και το νόημα. Εσάς που τα καταφέρνετε μέρα παρα μέρα ή κάθε μέρα σ όλο τον κύκλο σας θαυμάζω για τα κουράγια σας, αλλά εφόσον το έχετε ανάγκη πολύ καλά κάνετε 😉   @melitiniღ Ίσως γίνομαι παρεμβατική, αλλά θα συμφωνήσω κι εγώ με τα υπόλοιπα κορίτσια... Είσαι σίγουρη ότι θέλεις να κάνεις παιδί με έναν άνθρωπο που αποφέυγει να σου ξεκαθάρισει αρχικώς αν θέλει παιδί, πλην όλων των άλλων που μας έχεις αναφέρει (εξετάσεις, επαφές, εξωσωματική κτλ); Εννοείται πως ούτε ε΄σενα ξέρω προσωπικά ούτε τον άνδρα σου, και μόνο εσύ ξέρεις τι σας ενώνει σα ζευγάρι, απλά απ αυτά που μας έχεις πει, θα ήθελα να σε ενθαρρύνω ίσως να αναλογιστείς αν είναι τώρα έτσι η στάση του σ αυτό το θέμα, πως θα είναι/κατα πόσο θα αλλ΄αξει με τον ερχομό του παιδιού σας; Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν τώρα, στη διαδικασία σύλληψης η συμμετοχή του είναι έτσι μικρή και ίσως κάπως αποστασιοποιείται απ το θέμα, πως θα είναι όταν με το καλό έρθει ένα μωράκι; Γιατί εάν δεν έχει ξεκαθαρίσει μέσα του αν θέλει να γίνει γονιός, δε ξέρω κατα πόσο θα είναι έτοιμος όταν με το καλό πραγματικά γίνει και μπορεί και πάλι η ιστορία να επαναληφθεί, όπως τώρα που τρέχεις εσύ όλες τις διαδικασίες, να πέσει το βάρος της ανατροφής του παιδιού σε σένα. Δεν έχω σκοπό να σε κρίνω ή να σε αποθαρρύνω, απλά θα ήθελα να σε παρακινήσω να σκεφτείς τη στάση του την τωρινή και να αναλογιστείς αν θα είσαι εσύ οκ με αυτό στην περίπτωση που παραμείνει η ίδια με τον ερχομό του μωρού σας ❤️
    • Κορίτσι μου έχω ακριβώς την ίδια απορία με την @Naty_ ,έτσι όπως μας τα περιγράφεις, για αρχή εσύ είσαι απόλυτα σίγουρη οτι θες να κάνεις παιδί με αυτόν τον άνθρωπο?!?!?! Γιατί εντάξει λέμε οτι οι άντρες μας είναι λίγο στο κόσμο τους και εμείς πρέπει να τα κάνουμε όλα, αλλά όχι και έτσι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...