Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Καλη εβδομαδα και απο εμενα, και λεω να μοιραστω τον πονο μου γιατι δεν εχω πουθενα να τα πω.. Περιμενω περιοδο την Παρασκευη, θετικο ωορρηξιας ειχα στις 14 Σεπτεμβρη.. Τον προηγουμενο μηνα ειχα μια βιοχημικη και συνεχισαμε κατευθειαν την προσπαθεια..  Τωρα εχω τρελαθει να ψαχνω σα παρανοικη για συμπτωματα (ενω πραγματικα δεν εχω κανενα συμπτωμα..) Ουτε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα, μονο πονους περιοδου στην αρχη και τελικα ημουν εγκυος.  Λεω να κανω ενα τεστ πρωιμης ανιχνευσης την Πεμπτη, μεχρι τοτε θα μου σπασουν σιγουρα τα νευρα Ξερω πως καποια κοριτσια ειχαν εγκυμοσυνη αμεσως μετα απο βιοχημικη και θελω να ελπιζω αλλα απο την αλλη δε νιωθω κατι διαφορετικο ... Πφφφφφ Αυτα προφανως δεν τα λεω στον αντρα μου γιατι θα μου πει πως ειμαι τρελη που το υπεραναλυω τοσο 😅
    • @melitiniღ αν και δεν μου πεφτει λογος καταλαβαινω αυτα που γραφουν τα κοριτσια!  Και ο αντρας μου οταν προσπαθουσαμε για το πρωτο παιδι τους πρωτους μηνες ηταν αρνητικος, ενιωθα πως τον τραβολαγαω. Ηταν ανεργος εκεινη την περιοδο και εψαχνε δουλεια και του δημιουργουσε ανασφαλεια.  Θυμαμαι πως ειχαμε τοτε καθισει και συζητησαμε σε βαθος και καταληξαμε πως ποτε δε θα ειναι οι συνθηκες τελειες και να συνεχισουμε τις προσπαθειες μας. Τον επομενο μηνα ειχα θετικο τεστ και μετα απο μια εβδομαδα βρηκε και δουλεια!  Τωρα για το δευτερο αυτος με πιεζε ενα χρονο και εγω ημουν σε αναμονη λογω προβληματων που ειχα στη δουλεια.  Απ'οτι εχω διαβασει ο αντρας σου δεν ειναι εντελως αρνητικος, γιατι για παραδειγμα εχει κανει τις εξετασεις και τις απαναληψεις, αυτο δειχνει μια διαθεση συμμετοχης. Θα μπορουσατε ισως να επιδιωξετε να βρειτε λιγο χρονο οταν ειστε πιο χαλαροι να το συζητησετε με ειλικρινεια μεταξυ σας΄΄, μπορει να σας ξεμπλοκαρει.
    • Ευχαριστούμε πολύ!!❤️❤️🎀🎀 Όλα πήγαν πολύ καλά, δόξα το θεό και είχαμε μια πολύ γρήγορη και εύκολη γεννα!  Είμαι ευτυχισμένη! Βασικά δεν περιγράφεται με λόγια το πως νιώθω, απίστευτο συναίσθημα… 
    • Κορίτσια η συχνότητα των επαφών κι εγώ πιστεύω έχει να κάνει με το ζευγάρι και τη δυναμική του! Εμείς είμαστε μαζί 10 χρόνια και τα πρώτα 3 ήμασταν στην κουνελοφάση, κάθε μέρα ή μέρα παρα μέρα και κάποιες φορές μάλιστα πρωί πριν τη δουλειά και μετά τη δουλειά 😅  Τα σκέφτομαι τώρα κι απορώ κι εγώ με μας να φανταστείτε! χαχαχα  'Εκτοτε είμαστε στη 1 με 2 φορές τη βδομάδα, και τον πρώτο μήνα προσπαθειών ακολουθήσαμε το σύνηθες μοτίβο μας, δεν αλλάξαμε κάτι και πετύχαμε την 1η εγκυμοσύνη κατα τύχη χω΄ρις να παρακολουθούμε και γόνιμες. Δε θα πω ψέμματα, από τότε που συνεχίσαμε τις προσπάθειες αυξήσαμε τις επαφές από 1-2/εδβ σε 3/4 τη βδομάδα των γόνιμων για να πετύχουμε το σκοπό μας. Αλλά γενικά θα έλεγα ότι καλό είναι να ακολουθούνται οι ρυθμοί του ζευγαριού γιατί αλλιώς γίνεται αγκαρία και ίσως χάνεται και το νόημα. Εσάς που τα καταφέρνετε μέρα παρα μέρα ή κάθε μέρα σ όλο τον κύκλο σας θαυμάζω για τα κουράγια σας, αλλά εφόσον το έχετε ανάγκη πολύ καλά κάνετε 😉   @melitiniღ Ίσως γίνομαι παρεμβατική, αλλά θα συμφωνήσω κι εγώ με τα υπόλοιπα κορίτσια... Είσαι σίγουρη ότι θέλεις να κάνεις παιδί με έναν άνθρωπο που αποφέυγει να σου ξεκαθάρισει αρχικώς αν θέλει παιδί, πλην όλων των άλλων που μας έχεις αναφέρει (εξετάσεις, επαφές, εξωσωματική κτλ); Εννοείται πως ούτε ε΄σενα ξέρω προσωπικά ούτε τον άνδρα σου, και μόνο εσύ ξέρεις τι σας ενώνει σα ζευγάρι, απλά απ αυτά που μας έχεις πει, θα ήθελα να σε ενθαρρύνω ίσως να αναλογιστείς αν είναι τώρα έτσι η στάση του σ αυτό το θέμα, πως θα είναι/κατα πόσο θα αλλ΄αξει με τον ερχομό του παιδιού σας; Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν τώρα, στη διαδικασία σύλληψης η συμμετοχή του είναι έτσι μικρή και ίσως κάπως αποστασιοποιείται απ το θέμα, πως θα είναι όταν με το καλό έρθει ένα μωράκι; Γιατί εάν δεν έχει ξεκαθαρίσει μέσα του αν θέλει να γίνει γονιός, δε ξέρω κατα πόσο θα είναι έτοιμος όταν με το καλό πραγματικά γίνει και μπορεί και πάλι η ιστορία να επαναληφθεί, όπως τώρα που τρέχεις εσύ όλες τις διαδικασίες, να πέσει το βάρος της ανατροφής του παιδιού σε σένα. Δεν έχω σκοπό να σε κρίνω ή να σε αποθαρρύνω, απλά θα ήθελα να σε παρακινήσω να σκεφτείς τη στάση του την τωρινή και να αναλογιστείς αν θα είσαι εσύ οκ με αυτό στην περίπτωση που παραμείνει η ίδια με τον ερχομό του μωρού σας ❤️
    • Κορίτσι μου έχω ακριβώς την ίδια απορία με την @Naty_ ,έτσι όπως μας τα περιγράφεις, για αρχή εσύ είσαι απόλυτα σίγουρη οτι θες να κάνεις παιδί με αυτόν τον άνθρωπο?!?!?! Γιατί εντάξει λέμε οτι οι άντρες μας είναι λίγο στο κόσμο τους και εμείς πρέπει να τα κάνουμε όλα, αλλά όχι και έτσι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...