Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Χριστουγέννων 24 & Πρωτοχρονιάς 25


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Άντε βρε κοριτσάκι μου!!! Μπήκες 14η!!!! Φτου φτου φτου το παιδάκι υγιές και ζωηρό να είναι!!!! 

Ναι βρε! Μην αγχώνεσαι για το τράχηλο, πάνω από 3 είναι safe απλά να το παρακολουθείτε..! Και κανονικά η σωστή μέτρηση του τραχήλου γίνεται κολπικά.. ο γιατρός μου πριν 3 εβδομάδες το έβγαλε 3,5 κολπικά και στην αυχενική από τη κοιλιά 3,2.. δεν ανησυχησαμε στιγμή..! Απλά παρακολούθηση κάθε φορά που έχεις υπέρηχο..

Για μπάνιο στη θάλασσα από τη πρώτη στιγμή μου είπε μόνος του ότι μπορώ να πάω απλά να αλλάζω μαγιό, να μην αφήνω να στεγνώνει πάνω μου, να μην κάθομαι στην άμμο και να μην πηγαίνω μεταξύ 11:30 και 5:30.. άσχετα που δεν έχω πάει καθόλου ακόμα και λόγο των αιμορραγιών και του φόβου μου κυρίως.. βόλτα με αφήνει να πηγαίνω όχι όμως πολύ περπάτημα και όχι μέσα στον ήλιο..

Εμένα με έπιασε άλλη απορία να γελάσετε... Επαφές;;; Πότε θεωρείται ασφαλές να ξεκινήσουμε;; Εσύ Λίλη μου που είσαι και εσύ από εξωσωματική τα ξέρεις και καλύτερα.. 4-5 μήνες τώρα, πριν ακόμα την ετ, δεν είχαμε.. μη τυχόν κολλήσουμε τίποτα, μη το ένα μη το άλλο.. και χάσουμε τη προσπάθεια.. τώρα και με τις ορμόνες έχει βαρεσει μπιέλα..!!! Από την άλλη με το αιμάτωμα είμαι και χεσμεσμενη.. δεν άντεξα το ρώτησα χθες, μου είπε εφόσον δεν έχω αίμα μπορούμε να έχουμε αλλά ήπια πράγματα, όχι ακροβατικά και με προφυλακτικό γιατί πρώτον τα σπερματικά υγρά έχουν μια ουσία που μπορεί να μικραίνουν το τράχηλο και να προκαλέσουν συσπάσεις και πρόωρο τοκετό και δεύτερον για τυχόν μικρόβια να προσέχουμε.. όχι ότι θα κάνω κάτι άμεσα γιατί φοβάμαι ακόμα αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι έχω το οκ από το γιατρό αν προκύψει.. Άλλη τρελή με τέτοιες απορίες ή μόνο εγώ;;;; 😂😂😂😂😂

Γλυκούλα μου εγώ φοβάμαι πολύ και δεν έχουμε καθόλου επαφές... αν και ο γιατρός μας έχει πει ότι είναι οκ- πάντα με προφύλαξη για να μην έχουμε κάποια λοίμωξη- αλλά να σου πω την αλήθεια μάλλον θα μου έρθει η επιθυμία όταν περάσει η εγκυμοσύνη και πάνε όλα καλά! Πρός το παρόν με αγχώνει! Άσε που εγώ από το απόγευμα και μετά είμαι όλα ναυτία και εμετό!!! Δεν είναι οι συνθήκες κατάλληλες ακόμα!!! Φαντάσου όμως τι θα γίνει μετά😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 376
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Γλυκούλα μου εγώ φοβάμαι πολύ και δεν έχουμε καθόλου επαφές... αν και ο γιατρός μας έχει πει ότι είναι οκ- πάντα με προφύλαξη για να μην έχουμε κάποια λοίμωξη- αλλά να σου πω την αλήθεια μάλλον θα μου έρθει η επιθυμία όταν περάσει η εγκυμοσύνη και πάνε όλα καλά! Πρός το παρόν με αγχώνει! Άσε που εγώ από το απόγευμα και μετά είμαι όλα ναυτία και εμετό!!! Δεν είναι οι συνθήκες κατάλληλες ακόμα!!! Φαντάσου όμως τι θα γίνει μετά😉

Έχεις ακόμα εμετούς;;; Κάτι ναυτίες/αναγουλες να νοιώσω και εγώ καμία φορά όπως σήμερα, αλλά περισσότερο νομίζω φταίει το ότι παραφαγα και το στομάχι μου πλέον δεν είναι για πολλά πολλά, παρά ότι είναι της εγκυμοσύνης γιατί γενικότερα δεν έχω κάτι..

Ε δεν ξέρω.. έτσι όπως το φαντάζομαι εγώ το μετά και από συζητήσεις φίλων με παιδί.. ένα μωρό που θα με έχει μόνιμα ανάγκη, λοχια και κούραση βλέπω μετά την εγκυμοσύνη.. πόση όρεξη για επαφές να έχεις;;; Ίσως 1,5-2 χρόνια μετά να μπορέσουμε να ευχαριστηθουμε πάλι επαφουλες.. καλά να είμαστε..! 😂😂

P.S. Ο άντρας μου γύρισε από το σούπερ μάρκετ με ένα κουτί προφυλακτικά.. 🤣🤣🤣🤣 Πανάκριβα εντωμεταξυ!! Είχαμε 15 χρόνια να πάρουμε..🙊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...