Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Χριστουγέννων 24 & Πρωτοχρονιάς 25


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Πάντως κορίτσια έχει 3-4 μέρες που παρακολουθώ ένα φόρουμ εδώ που είμαι, μου είναι λίγο δύσκολο γιατί δε μιλάω άπταιστα τη γλώσσα, αλλά μου χρειάζεται γιατί έχω προφανώς απορίες με το σύστημα εδώ κτλ. 

Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι είμαστε 30 κοπέλες στο θέμα για τα μωράκια Ιανουαρίου, και, εκτός από 2-3, όλες οι άλλες συμφωνούμε ότι τα συμπτώματα έχουν φθήνει σημαντικά απ την 9η εβδ κι έπειτα. Αυτό κάπως με καθησυχάζει κι εμένα που φοβήθηκα κάπως τις προάλλες, και είπα να το μοιραστώ κι εδώ ❤️

Επίσης μιλάνε ήδη για το που να κάνουν babymoon και τις στέλνω Ελλάδα! Για πείτε πιο ελληνικό νησί έχει ανάγκη να κάνω την προπαγάνδα μου 🤣🤣🤣 αν και τις συμβούλευσα ήδη να προτιμήσουν μεγάλα νησιά όπως η Κρ΄ήτη για να έχουν υποδομές αν χρειαστεί κάτι, γιατί ποτέ δε ξέρεις στην εγκυμοσύνη!

Αυτό πάλι τι είναι;;; Που ζωωω;;;; Babymoon;;; 🤷😂😂😂 Ούτε honeymoon δεν ζήσαμε... Sailormoon πρόλαβα μόνο..!! 😝🤣🤣🤣 

P.S.Πάργα δαγκωτο!! Χαλκιδική..!! ❤️❤️ Για Babymoon δηλαδή.. αλλιώς για νησί Ίο, Σαμοθράκη.. αλλά δεν θα ήθελα στην εγκυμοσύνη νησιά.. έχω τον ίδιο φόβο.. μη γίνει κάτι και δεν μπορώ να βρω ιατρική περίθαλψη..

Σε ευχαριστώ πολύ που το μοιραστηκες γιατί και εγώ θα το έγραφα το πρωί.. πλέον είμαι σχεδόν καλά δεν θυμάμαι από πότε έχω να νοιώσω έντονη ναυτία ή ζαλάδες ή αηδία με φαγητά.. οι μυρωδιές πλέον σα να παλεύονται.. αλλά δεν βγαίνω και πολύ έξω οπότε δεν έχω τσεκαρει πολλά.. και η γεύση σχεδόν έχει επιστρέψει αλλά δεν το διακινδυνεύω να δοκιμάσω γλυκό που αηδιάζα.. ούτε με τραβάει δηλαδή.. μόνο το στήθος ένοιωσα ξανά σήμερα "τουμπανάκι" το πρωί ήταν το δεξί και το αριστερό ζελέ.. τώρα αντίστροφα.. αλλά πονάει οπότε δεν τα πολύ ζουλαω.. και πόνους περιόδου σχεδόν μόνιμα.. αυτά..

Έχασα και 2,5 κιλακια.. καλά είμαστε!! 😂😂 Μου μένουν άλλα 5 για να είμαι σε υγιές βάρος αν και ιδανικά θα ήθελα μια 10αρια για να νοιώθω εγώ καλά.. αλλά δεν προβλέπεται να προλαβαίνω!! 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 345
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

σε άλλα νέα κορίτσια η γυναικολόγος μου ακύρωσε το ραντεβού για α΄υριο 💔 της έτυχαν γέννες εκτάκτως, και ακύρωσε όλα τα ραντεβού της για αύριο 🥲

Το θέμα είναι ότι μετά η ίδια δεν έχει ραντεβο΄υ μέχρι τις 2/07 που εγώ ούτως ή άλλως έχω την αυχενική στη 1/07.... δε ξέρω, κάπως στεναχωρέθηκα γιατί περίμενα πώς και πώς να πάω αύριο για την ηρεμία της ψυχής καταλαβαίνετε, αλλά απ την άλλη δεν έχει απολύτως κανένα νόημα να πάω και σ αυτήν μετά την αυχενική. Πφφφφ 

Στην αρχή είπα μήπως και πάω σε κάποιον άλλο έτσι για να πάρω την επιβεβαιώση, αλλά το πιο κοντινό ραντεβού είναι 25/06 που πάλι είναι πολύ κοντά στην αυχενική. Ο σύζυγος λέει να έχουμε εμπιστοσύνη και πίστη και η 1η Ιουλίου δεν είναι μακριά ούτως ή άλλως 😫

Να σκάσω μύτη στα επείγοντα;;;!! 🤪

Αχχχχχ.. τώρα να σου πω ψέματα;;;; Εγώ θα έψαχνα να βρω να μου κάνουν υπέρηχο.. όχι για να σε μπριζωσω.. εγώ όμως δεν θα την πάλευα.. έχεις ήδη δύο εβδομάδες να δείς το μωράκι νομίζω;; Δεν ρωτάς την γιατρό σου καλύτερα να σου συστήσει έναν δικό της για να σε δεχτεί πιο άμεσα;; 2/7 δεν έχει νόημα..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε;;; 

@Tonia.??? @Ελενη βιδ???? @Kate1992???  @lilly1984??? 

Εμένα μου έστειλε σήμερα η ενδοκρινολόγος εξετάσεις θυροειδή και καμπύλη ζαχάρου.. σκέφτομαι μετά την αυχενική να πάω να τα κάνω.. 😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

@Elli13 συμφωνώ απόλυτα με την Θέτις!

Όλα θα μας πάνε καλά γλυκιά μου!! Όλα θα μας πάνε καλά!! ❤️❤️❤️😘😘😘😘

Τι ώρα έχεις την αυχενική;;;

Στις 14:30 έχω ραντεβού, αλλά όπως και στην κόρη μου με ενημέρωσε η γραμματέας ότι ενδεχομένως να αργήσουμε, και ίσως χρειαστεί να πάω να περπατήσω ήταν φάω γλυκό και να επιστρέψω. Οπότε δεν ξέρω τι ώρα θα τελειώσω. Εγώ για αρχή παρακαλώ να ανοίξει ο υπέρηχος και να χτυπάει η καρδούλα... 

Έχω και σήμερα λίγα καφέ, σε πολύ έντονο χρώμα. Μου φαίνονται αιώνας οι ώρες μέχρι αύριο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Στις 14:30 έχω ραντεβού, αλλά όπως και στην κόρη μου με ενημέρωσε η γραμματέας ότι ενδεχομένως να αργήσουμε, και ίσως χρειαστεί να πάω να περπατήσω ήταν φάω γλυκό και να επιστρέψω. Οπότε δεν ξέρω τι ώρα θα τελειώσω. Εγώ για αρχή παρακαλώ να ανοίξει ο υπέρηχος και να χτυπάει η καρδούλα... 

Έχω και σήμερα λίγα καφέ, σε πολύ έντονο χρώμα. Μου φαίνονται αιώνας οι ώρες μέχρι αύριο ...

Κοριτσάκι μου πραγματικά μοναδική ευχή μου για υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!! Για όλο το κόσμο..! Όλα θα πάνε καλά!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Λίγες ώρες έμειναν!! Φαντάζομαι την αγωνία σου.. λίγο ακόμα υπομονή...

Η καρδούλα του χτυπάει! Να το βγάλεις αυτό από το μυαλό σου σε παρακαλώ..!! Στο λέω πολύ σοβαρά!! Το καφέ δεν είναι πραγματικά τ ι π ο τ α!!!!! Είναι απόλυτα φυσιολογικό και πολλές γυναίκες το έχουν!! Αν δεν δεί τίποτα ανησυχητικό ο γιατρός στον υπέρηχο, συνήθως είναι αγγειακια που σπάνε όσο μεγαλώνει η μήτρα! Έχεις ξαναπεράσει τελειόμηνη εγκυμοσύνη και τα ξέρεις καλύτερα από μένα!! Με το γιατρό μίλησες καθόλου;; Να σε καθησυχάσει βρε παιδί μου λίγο.. δεν χρειάζεται να σε δει, θα σε δεί αύριο μια και καλή..! Αλλά έστω να μην το φοβάσαι τόσο.. εγώ θα στο λέω όσο χρειάζεται πάντως μέχρι να το πιστέψεις!! Εκτός αν θέλεις να σου στείλω καμία φωτό από τις δικές μου αιμορραγίες να πεις "Ωπ! Καλά είμαι!!!!"🤪🤣🤣🤣

Όλα καλά θα πάνε!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Κοριτσάκι μου πραγματικά μοναδική ευχή μου για υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!! Για όλο το κόσμο..! Όλα θα πάνε καλά!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Λίγες ώρες έμειναν!! Φαντάζομαι την αγωνία σου.. λίγο ακόμα υπομονή...

Η καρδούλα του χτυπάει! Να το βγάλεις αυτό από το μυαλό σου σε παρακαλώ..!! Στο λέω πολύ σοβαρά!! Το καφέ δεν είναι πραγματικά τ ι π ο τ α!!!!! Είναι απόλυτα φυσιολογικό και πολλές γυναίκες το έχουν!! Αν δεν δεί τίποτα ανησυχητικό ο γιατρός στον υπέρηχο, συνήθως είναι αγγειακια που σπάνε όσο μεγαλώνει η μήτρα! Έχεις ξαναπεράσει τελειόμηνη εγκυμοσύνη και τα ξέρεις καλύτερα από μένα!! Με το γιατρό μίλησες καθόλου;; Να σε καθησυχάσει βρε παιδί μου λίγο.. δεν χρειάζεται να σε δει, θα σε δεί αύριο μια και καλή..! Αλλά έστω να μην το φοβάσαι τόσο.. εγώ θα στο λέω όσο χρειάζεται πάντως μέχρι να το πιστέψεις!! Εκτός αν θέλεις να σου στείλω καμία φωτό από τις δικές μου αιμορραγίες να πεις "Ωπ! Καλά είμαι!!!!"🤪🤣🤣🤣

Όλα καλά θα πάνε!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ ειλικρινά για την εμψύχωση λ. Το χρειάζομαι πολύ ♥️ 

Με τον γιατρό δεν μίλησα, γιατί την προηγούμενη φορά που είχα λίγα αχνά καφέ μου είπε ακριβώς αυτό, ότι πολλές γυναίκες έχουν και δεν σημαίνει τίποτα. Πήγα εκτάκτως να με δει για να ηρεμήσω και δεν είδε τίποτα απολύτως ανησυχητικό, και μάλιστα μου είπε δεν χρειάζεται να πάρω προγεστερόνη. 

Αύριο την αυχενική θα την κάνω σε άλλον γιατρό, σε εμβρυητρικο. Αν δει ωστόσο κάτι, θα πάρω άμεσα τον δικό μου γιατρό να μου πει πως να κινηθώ με το αίμα. 

Θα σας ενημερώσω αύριο μόλις τελειώσω αγαπημένες μου ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Σε ευχαριστώ ειλικρινά για την εμψύχωση λ. Το χρειάζομαι πολύ ♥️ 

Με τον γιατρό δεν μίλησα, γιατί την προηγούμενη φορά που είχα λίγα αχνά καφέ μου είπε ακριβώς αυτό, ότι πολλές γυναίκες έχουν και δεν σημαίνει τίποτα. Πήγα εκτάκτως να με δει για να ηρεμήσω και δεν είδε τίποτα απολύτως ανησυχητικό, και μάλιστα μου είπε δεν χρειάζεται να πάρω προγεστερόνη. 

Αύριο την αυχενική θα την κάνω σε άλλον γιατρό, σε εμβρυητρικο. Αν δει ωστόσο κάτι, θα πάρω άμεσα τον δικό μου γιατρό να μου πει πως να κινηθώ με το αίμα. 

Θα σας ενημερώσω αύριο μόλις τελειώσω αγαπημένες μου ♥️♥️

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, όλα να είναι τέλεια!! ❤️❤️❤️❤️

Εδώ είμαστε ότι χρειαστείς!! 😘😘😘

Αναμένουμε τα ευχάριστα γλυκιά μου!!! 🤞🤞🤞😍😍🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ καλημέρα κ από μένα!!! Έγω χθες είχα μια εφιαλτική μέρα!!! Εκανα εμετούς συνεχεια! Ο, τι έτρωγα το έβγαζα!!! Δν ξέρω αν εσάς μειώθηκαν τ συμπτώματα, κ γώ έτσι νόμιζα ότι τα πρωινά πλέον ήμουν καλά και το απόγευμα με έπιανε! Χθες με διέψευσε πανηγυρικά!!! Νιώθω ότι δν θ σταματήσουν ποτέ Παναγία μ!!! Σε αλλά νέα τη Πέμπτη θ πάω στο γιατρό τον ιδιωτικό ν κάνουμε υπέρηχο γιατί κ ο σύζυγος έχει 20 μέρες και ν δει το μπουρμπουληθρακι ! Και έκλεισα και αυχενική διαφάνεια για 1 Ιουλίου το πρωί 9 η ώρα γ να μπορεί ν είναι κ ο σύζυγος εδώ μιας κ μετά φεύγει για ταξίδι μια βδομάδα ! Αχ κορίτσια τις μέρες π ήταν εδώ ο άντρας μ ήμουν καλά! Με το που έφυγε χθες δεινοπάθησα! Σήμερα αύριο περιμένω και τις εξετάσεις της θρομβοφιλιας! Σήμερα νιώθω τρομερή εξάντληση ! Χθες το στομαχι μιυ όλη μέρα ήταν άδειο! Ευτυχώς μπόρεσα κ κράτησα το τ4 και το Σαλοσπίρ τ βράδυ! Όλα τ αλλά φιλισιν β12 d3 τ εκανα εμετο ! Ούτε το χάπι γ τον εμετο δν μπορούσα ν πάρω χθες ! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

@Elli13 είναι σίγουρη πως όλα θ είναι τέλεια κ το μικρακι σου θ σε χαιρετάει η και θα σε μουντζώνει μπας και στρώσεις χαρακτήρα 😂😂😂😍 πίστεψε σε αυτό το μικρό πλασματάκι ! Ήρθε γ ν μείνει 😍😍😍 περιμένουμε νέα σ 🧿

@Θέτις Κ.σ μου αγαπημένη μ μαζί πάμε εμείς σε όλα! Αυχενική την ίδια μέρα έχουμε! Όλα καλά θ πάνε !!! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ καλημέρα κ από μένα!!! Έγω χθες είχα μια εφιαλτική μέρα!!! Εκανα εμετούς συνεχεια! Ο, τι έτρωγα το έβγαζα!!! Δν ξέρω αν εσάς μειώθηκαν τ συμπτώματα, κ γώ έτσι νόμιζα ότι τα πρωινά πλέον ήμουν καλά και το απόγευμα με έπιανε! Χθες με διέψευσε πανηγυρικά!!! Νιώθω ότι δν θ σταματήσουν ποτέ Παναγία μ!!! Σε αλλά νέα τη Πέμπτη θ πάω στο γιατρό τον ιδιωτικό ν κάνουμε υπέρηχο γιατί κ ο σύζυγος έχει 20 μέρες και ν δει το μπουρμπουληθρακι ! Και έκλεισα και αυχενική διαφάνεια για 1 Ιουλίου το πρωί 9 η ώρα γ να μπορεί ν είναι κ ο σύζυγος εδώ μιας κ μετά φεύγει για ταξίδι μια βδομάδα ! Αχ κορίτσια τις μέρες π ήταν εδώ ο άντρας μ ήμουν καλά! Με το που έφυγε χθες δεινοπάθησα! Σήμερα αύριο περιμένω και τις εξετάσεις της θρομβοφιλιας! Σήμερα νιώθω τρομερή εξάντληση ! Χθες το στομαχι μιυ όλη μέρα ήταν άδειο! Ευτυχώς μπόρεσα κ κράτησα το τ4 και το Σαλοσπίρ τ βράδυ! Όλα τ αλλά φιλισιν β12 d3 τ εκανα εμετο ! Ούτε το χάπι γ τον εμετο δν μπορούσα ν πάρω χθες ! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

@Elli13 είναι σίγουρη πως όλα θ είναι τέλεια κ το μικρακι σου θ σε χαιρετάει η και θα σε μουντζώνει μπας και στρώσεις χαρακτήρα 😂😂😂😍 πίστεψε σε αυτό το μικρό πλασματάκι ! Ήρθε γ ν μείνει 😍😍😍 περιμένουμε νέα σ 🧿

@Θέτις Κ.σ μου αγαπημένη μ μαζί πάμε εμείς σε όλα! Αυχενική την ίδια μέρα έχουμε! Όλα καλά θ πάνε !!! 😍😍

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Αχχχχχ.. τώρα να σου πω ψέματα;;;; Εγώ θα έψαχνα να βρω να μου κάνουν υπέρηχο.. όχι για να σε μπριζωσω.. εγώ όμως δεν θα την πάλευα.. έχεις ήδη δύο εβδομάδες να δείς το μωράκι νομίζω;; Δεν ρωτάς την γιατρό σου καλύτερα να σου συστήσει έναν δικό της για να σε δεχτεί πιο άμεσα;; 2/7 δεν έχει νόημα..!! 

 

 πωπω εσύ κορίτσι μου @Kate1992 όντως το περνάς πολύ ζόρικα... κουράγιο και έυχομαι να καταλαγιάσουν τα συμπτώματα και για σένα! καλά κι εμένα αν δεν ήταν ο σύντροφός μου δε ξέρω πως θα επιβιώνα 🤣 έχω μαγειρέψει 3-4 φορές το πολύ από τότε ποτε μάθαμε για την εγκυμοσύνη. Ακόμα κι εγώ που δεν έχω εμετούς συστηματικά, η μυρωδιά της κουζίνας με αηδιάζει και πολλές φορές μου προκαλεί αναγούλα. Δλδ το ψυγείο και το πλυντήριο πιάτων τ' ανοίγω κλείνοντας τη μύτη πλέον και μετά φεύγω τρέχοντας λες κι έπεσε χειροβομβίδα 🤣 

Εγώ πάλι χθες είχα ένα δύσκολο απόγευμα... Κουράστηκα πολύ και στη δουλειά γιατί είχα πολλά μίτιγκ και παρουσιάσεις, οπότε κατά τις 4 που τελείωσαν αυτά, ήμουν off... Είχα ζαλάδες, με πονούσε τόσο πολύ η μέση μου, την έβγαλα ξάπλα όλο το απόγευμα, μόνο για βραδινό σηκώθηκα και μετά ξαναέπεσα. Ξυπνούσα και μες το βράδυ για τουαλέτα και σε κάποια φάση είχα κ΄ραμπες περιόδου... Φοβήθηκα η αλήθεια είναι, αλλά ήμουν τόσο κουρασμένη που κοιμήθηκα άμεσα.. Τώρα είμαι καλά, εξακολουθούν τα πρωινά σε μένα κι είναι οκ, μετά το μεσημέρι μου βγαίνουν ό,τι είναι από συμπτώματα.

Τυχερή που βλέπεις το μικρό σου τόσο συχνά!! εγώ επειδή πάω σε νοσοκομείο, παρόλο που είναι ιδιωτικό, δεν κάνουν όσο συχνά θέλεις, μόνο αν συντρέχει κάποιος σοβαρός λόγος κι αυτό πάλι σου λένε να πας στα επείγοντα... Είπα να κάνω υπομονή μέχρι την αυχενική αλλά η 1,5 εβδομάδα μου φαίνεται αιώνας 😫 @Kiddo τελευτάια φορά το είδα 8+3, σήμερα είμαι 10+1, οπότε όντως έχει περάσει κάποιος καιρός...Τώρα βλέπω ότι εδώ στη γειτονιά μου έχει ένα κέντρο που κάνουν αυτά τα 3Δ και 5Δ υπερηχογραφήματα και βλέπω ότι έχουν και ραντεβού για μαιευτικό έλεγχο, ίσως περάσω μια βόλτα 🤪 θα πάρω τηλ λίγο αργότερα να δω μήπως έχουν κανένα ραντεβού μες τη βδομάδα.

@Elli13 καλή επιτυχία για σήμερα, περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! όλα καλά θα πάνε, αφού πήγες κι εχθές στο γιατρό σου και ήταν καλά το μωράκι, μην ανησυχείς για τίποτα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Αυτό πάλι τι είναι;;; Που ζωωω;;;; Babymoon;;; 🤷😂😂😂 Ούτε honeymoon δεν ζήσαμε... Sailormoon πρόλαβα μόνο..!! 😝🤣🤣🤣 

P.S.Πάργα δαγκωτο!! Χαλκιδική..!! ❤️❤️ Για Babymoon δηλαδή.. αλλιώς για νησί Ίο, Σαμοθράκη.. αλλά δεν θα ήθελα στην εγκυμοσύνη νησιά.. έχω τον ίδιο φόβο.. μη γίνει κάτι και δεν μπορώ να βρω ιατρική περίθαλψη..

Σε ευχαριστώ πολύ που το μοιραστηκες γιατί και εγώ θα το έγραφα το πρωί.. πλέον είμαι σχεδόν καλά δεν θυμάμαι από πότε έχω να νοιώσω έντονη ναυτία ή ζαλάδες ή αηδία με φαγητά.. οι μυρωδιές πλέον σα να παλεύονται.. αλλά δεν βγαίνω και πολύ έξω οπότε δεν έχω τσεκαρει πολλά.. και η γεύση σχεδόν έχει επιστρέψει αλλά δεν το διακινδυνεύω να δοκιμάσω γλυκό που αηδιάζα.. ούτε με τραβάει δηλαδή.. μόνο το στήθος ένοιωσα ξανά σήμερα "τουμπανάκι" το πρωί ήταν το δεξί και το αριστερό ζελέ.. τώρα αντίστροφα.. αλλά πονάει οπότε δεν τα πολύ ζουλαω.. και πόνους περιόδου σχεδόν μόνιμα.. αυτά..

Έχασα και 2,5 κιλακια.. καλά είμαστε!! 😂😂 Μου μένουν άλλα 5 για να είμαι σε υγιές βάρος αν και ιδανικά θα ήθελα μια 10αρια για να νοιώθω εγώ καλά.. αλλά δεν προβλέπεται να προλαβαίνω!! 🤣🤣

με πέθανες με το Sailormoon!!!!  🤣🤣🤣  🤣🤣🤣  🤣🤣🤣 

πολ΄υ δυνατή κι η Πάργα κι η Χαλκιδικάρα εννοείται, απλά δεν είναι εύκολη πρόσβαση από Πορτογαλία. Δυστυχώς εκτός από Αθήνα και κάποια νησιά όπως η Κρήτη δεν έχει απευθείας πτήσεις για αλλού και είναι λίγο δύσκολα να βρεις το δ΄ρομο σου αν δε ξ΄ερεις από Ελλάδα γενικά πιστεύω...! Την κοπέλα που μου φτιάχνει τα νύχια την έστειλα τώρα 2 εβδομάδες roadtrip στην Ελλάδα! αλλά της έβγαλα πρόγραμμα φουλ 🤣🤣🤣 το υπουργείο τουρισμού να μου στείλει κανένα δώρο για το μωράκι παρακαλώ  🤣🤣🤣  🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

με πέθανες με το Sailormoon!!!!  🤣🤣🤣  🤣🤣🤣  🤣🤣🤣 

πολ΄υ δυνατή κι η Πάργα κι η Χαλκιδικάρα εννοείται, απλά δεν είναι εύκολη πρόσβαση από Πορτογαλία. Δυστυχώς εκτός από Αθήνα και κάποια νησιά όπως η Κρήτη δεν έχει απευθείας πτήσεις για αλλού και είναι λίγο δύσκολα να βρεις το δ΄ρομο σου αν δε ξ΄ερεις από Ελλάδα γενικά πιστεύω...! Την κοπέλα που μου φτιάχνει τα νύχια την έστειλα τώρα 2 εβδομάδες roadtrip στην Ελλάδα! αλλά της έβγαλα πρόγραμμα φουλ 🤣🤣🤣 το υπουργείο τουρισμού να μου στείλει κανένα δώρο για το μωράκι παρακαλώ  🤣🤣🤣  🤣🤣🤣 

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Ψέματα;! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Έλα βρε!! Έχουν αεροδρόμιο και η Θεσσαλονίκη και τα Γιάννενα!! Μετά τι είναι να πας με αυτοκίνητο;! Μια ώρα;! Χαλκιδική με απευθείας πτήση Θεσσαλονίκη πρέπει να υπάρχει φαντάζομαι, για Γιάννενα δεν ξέρω αλλά λογικά από Θεσσαλονίκη ή Αθήνα θα υπάρχουν! Νοικιάζεις ένα αυτοκίνητο και πας..!

Έχουμε ρε φίλε και γαμω τα μέρη για διακοπές παντός τύπου!! Αλλά είναι κρίμα που είμαστε μόνο για αυτό.. μόνο για διακοπές..

Τα υπουργεία ξέρεις που μας έχουν γραμμένους;;; Εδώ το υγείας δεν έχει πρόβλεψη για τις εξετάσεις που πρέπει να κάνει συχνά μια γυναίκα σε εξωσωματική ή και εγκυμοσύνη (πχ η χοριακη καλύπτεται πλέον μόνο μια φορά έχουν βάλει πλαφόν συνταγογράφησης!!) και το υπουργείο Παιδείας δεν έχει καμία πρόβλεψη για γυναίκες σε επαπειλούμενη κύηση που σπουδάζουν για εξεταστική εξ αποστάσεως!! Περίμενε εσύ δώρο από το υπουργείο τουρισμού..!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ καλημέρα κ από μένα!!! Έγω χθες είχα μια εφιαλτική μέρα!!! Εκανα εμετούς συνεχεια! Ο, τι έτρωγα το έβγαζα!!! Δν ξέρω αν εσάς μειώθηκαν τ συμπτώματα, κ γώ έτσι νόμιζα ότι τα πρωινά πλέον ήμουν καλά και το απόγευμα με έπιανε! Χθες με διέψευσε πανηγυρικά!!! Νιώθω ότι δν θ σταματήσουν ποτέ Παναγία μ!!! Σε αλλά νέα τη Πέμπτη θ πάω στο γιατρό τον ιδιωτικό ν κάνουμε υπέρηχο γιατί κ ο σύζυγος έχει 20 μέρες και ν δει το μπουρμπουληθρακι ! Και έκλεισα και αυχενική διαφάνεια για 1 Ιουλίου το πρωί 9 η ώρα γ να μπορεί ν είναι κ ο σύζυγος εδώ μιας κ μετά φεύγει για ταξίδι μια βδομάδα ! Αχ κορίτσια τις μέρες π ήταν εδώ ο άντρας μ ήμουν καλά! Με το που έφυγε χθες δεινοπάθησα! Σήμερα αύριο περιμένω και τις εξετάσεις της θρομβοφιλιας! Σήμερα νιώθω τρομερή εξάντληση ! Χθες το στομαχι μιυ όλη μέρα ήταν άδειο! Ευτυχώς μπόρεσα κ κράτησα το τ4 και το Σαλοσπίρ τ βράδυ! Όλα τ αλλά φιλισιν β12 d3 τ εκανα εμετο ! Ούτε το χάπι γ τον εμετο δν μπορούσα ν πάρω χθες ! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

@Elli13 είναι σίγουρη πως όλα θ είναι τέλεια κ το μικρακι σου θ σε χαιρετάει η και θα σε μουντζώνει μπας και στρώσεις χαρακτήρα 😂😂😂😍 πίστεψε σε αυτό το μικρό πλασματάκι ! Ήρθε γ ν μείνει 😍😍😍 περιμένουμε νέα σ 🧿

@Θέτις Κ.σ μου αγαπημένη μ μαζί πάμε εμείς σε όλα! Αυχενική την ίδια μέρα έχουμε! Όλα καλά θ πάνε !!! 😍😍

Κοριτσάκι μου.. καλή δύναμη.... Το έχεις συζητήσει με το γιατρό σου...; Μήπως έχεις πάθει καμία υπερεμεση...; Γιατί έχω φίλη που και μέχρι να γεννήσει ήταν με εμετούς... Αυτό έχει να κάνει με το ύψος της χοριακής, δηλαδή όσο πιο ψηλά φτάνει η χοριακη τόσο πιο έντονα και επίμονα τα συμπτώματα.. για αυτό κιόλας από την 10η εβδομάδα περίπου αρχίζουν και μειώνονται γιατί σταθεροποιείται τότε περίπου η χοριακη και εν συνεχεία αρχίζει να μειώνεται μέχρι που θα μείνει σταθερή σε μικρα επίπεδα για την υπόλοιπη διάρκεια της εγκυμοσύνης.. σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 11η; 

Εδώ είμαστε να μας γράφεις να σου κάνουμε παρέα πάντως όποτε χρειάζεσαι!! 😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Ψέματα;! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Έλα βρε!! Έχουν αεροδρόμιο και η Θεσσαλονίκη και τα Γιάννενα!! Μετά τι είναι να πας με αυτοκίνητο;! Μια ώρα;! Χαλκιδική με απευθείας πτήση Θεσσαλονίκη πρέπει να υπάρχει φαντάζομαι, για Γιάννενα δεν ξέρω αλλά λογικά από Θεσσαλονίκη ή Αθήνα θα υπάρχουν! Νοικιάζεις ένα αυτοκίνητο και πας..!

Έχουμε ρε φίλε και γαμω τα μέρη για διακοπές παντός τύπου!! Αλλά είναι κρίμα που είμαστε μόνο για αυτό.. μόνο για διακοπές..

Τα υπουργεία ξέρεις που μας έχουν γραμμένους;;; Εδώ το υγείας δεν έχει πρόβλεψη για τις εξετάσεις που πρέπει να κάνει συχνά μια γυναίκα σε εξωσωματική ή και εγκυμοσύνη (πχ η χοριακη καλύπτεται πλέον μόνο μια φορά έχουν βάλει πλαφόν συνταγογράφησης!!) και το υπουργείο Παιδείας δεν έχει καμία πρόβλεψη για γυναίκες σε επαπειλούμενη κύηση που σπουδάζουν για εξεταστική εξ αποστάσεως!! Περίμενε εσύ δώρο από το υπουργείο τουρισμού..!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

δεν έχει απευθείας Πορογαλία-Θεσσαλονίκη δυστυχώς... Τόσα χρόνια είμαι παθούσα 🥲 μακάρι να γίνει, θα με βολέψει κι εμένα πάρα πολύ! αλλά ναι, έχουμε άπειρα μέρη, πιο να πρωτοδιαλέξεις! χρήμα και χρόνος να υπάρχει μόνο 🤣

Αχ δύσκολα, μέχρι να στρώσουν όλα... Αλλά μη νομίζεις, και στο εξωτερικό δεν είναι όλα ρόδινα. Εδώ πχ στο δημόσιο σύστημα υγείας μία έγκυος πρέπει να πάει στο τοπικό κέντρο υγείας να δηλώσει την εγκυμοσύνη της και έπειτα σε καλούν στις 12 εβδ για τον πρώτο υπέρηχο που είναι η αυχενική δηλαδή. Πρίν τις 12 δεν υπάρχει περίπτωση, μόνο ιδιωτικά.... Η δημόσια υγεία είναι σίγουρα ένα σημαντικό δικαιώμα και είμαι ευγνώμων που το έχουμε στην Ευρώπη γενικά αλλά το σύστημα είναι σάπιο από παντού. Επ΄ισης, στο δικό μου κέντρο υγείας δεν έχουν καν θέση, οπότε μου είπαν να πάρω τηλ να ρωτήσω σε άλλες περιοχές αν τα κέντρα υγείας έχουν διαθεσιμόητα... Ο,τι να ναι... Ευτυχώς είμαι τυχερή γιατί εδώ κάθε επιχείρηση με πάνω από 20 εργαζομένουςς οφείλει να σου παρέχει έστω μια βασική ιδιωτική ασφάλιση κι έτσι έχουμε πρόσβαση στον ιδιωτικό τομέα. Πληρώνω 15ευρώ συμμετοχή το ραντεβού και κάνω τη δουλειά μου. Οι υπέρηχοι είναι 12.5. Τι να κάνεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια. 1,5 ώρα έμεινε και θα ξέρω.. @Θέτις Κ. Δεν πήγα χτες κορίτσι μου στον γιατρό, αλλά την προηγούμενη φορά που είχα κάτι καφέ ίχνη στο σκούπισμα. Έχουν περάσει 2,5 εβδομάδες από τότε. Οπότε είμαι σε τεράστια αγωνία αν θα είναι όλα καλά 🙏

@Kate1992 έκλαψα με το θα με μουτζωνει να στρώσω χαρακτήρα 😂😂 Ας είναι όλα καλά Παναγία μου και ας με βρίσει κιόλας 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

δεν έχει απευθείας Πορογαλία-Θεσσαλονίκη δυστυχώς... Τόσα χρόνια είμαι παθούσα 🥲 μακάρι να γίνει, θα με βολέψει κι εμένα πάρα πολύ! αλλά ναι, έχουμε άπειρα μέρη, πιο να πρωτοδιαλέξεις! χρήμα και χρόνος να υπάρχει μόνο 🤣

Αχ δύσκολα, μέχρι να στρώσουν όλα... Αλλά μη νομίζεις, και στο εξωτερικό δεν είναι όλα ρόδινα. Εδώ πχ στο δημόσιο σύστημα υγείας μία έγκυος πρέπει να πάει στο τοπικό κέντρο υγείας να δηλώσει την εγκυμοσύνη της και έπειτα σε καλούν στις 12 εβδ για τον πρώτο υπέρηχο που είναι η αυχενική δηλαδή. Πρίν τις 12 δεν υπάρχει περίπτωση, μόνο ιδιωτικά.... Η δημόσια υγεία είναι σίγουρα ένα σημαντικό δικαιώμα και είμαι ευγνώμων που το έχουμε στην Ευρώπη γενικά αλλά το σύστημα είναι σάπιο από παντού. Επ΄ισης, στο δικό μου κέντρο υγείας δεν έχουν καν θέση, οπότε μου είπαν να πάρω τηλ να ρωτήσω σε άλλες περιοχές αν τα κέντρα υγείας έχουν διαθεσιμόητα... Ο,τι να ναι... Ευτυχώς είμαι τυχερή γιατί εδώ κάθε επιχείρηση με πάνω από 20 εργαζομένουςς οφείλει να σου παρέχει έστω μια βασική ιδιωτική ασφάλιση κι έτσι έχουμε πρόσβαση στον ιδιωτικό τομέα. Πληρώνω 15ευρώ συμμετοχή το ραντεβού και κάνω τη δουλειά μου. Οι υπέρηχοι είναι 12.5. Τι να κάνεις...

Αδιανόητο να μην υπάρχουν απευθείας πτήσεις για Θεσσαλονίκη!!! Δεν το περίμενα..

Ακόμα πιο αδιανόητο να βλέπουν πρώτη φορά την εγκυμονούσα στην 12η εβδομάδα!!!!!! Και τι γίνεται σε περίπτωση εξωμητριου ή που έχει σταματήσει η καρδούλα του μωρού;;; Ας ψοφήσει η άλλη αφού δεν έχει λεφτά, δεν μας νοιάζει, υπάρχουν και άλλες γυναίκες στο κόσμο;! Τι τριτοκοσμική περίθαλψη είναι αυτή;;;;;;; Πω ρε φίλε.. νευρίασα πάλι.. όχι ότι θέλω και πολύ πλέον αλλά είναι δυνατόν;;;;;  😱😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια. 1,5 ώρα έμεινε και θα ξέρω.. @Θέτις Κ. Δεν πήγα χτες κορίτσι μου στον γιατρό, αλλά την προηγούμενη φορά που είχα κάτι καφέ ίχνη στο σκούπισμα. Έχουν περάσει 2,5 εβδομάδες από τότε. Οπότε είμαι σε τεράστια αγωνία αν θα είναι όλα καλά 🙏

@Kate1992 έκλαψα με το θα με μουτζωνει να στρώσω χαρακτήρα 😂😂 Ας είναι όλα καλά Παναγία μου και ας με βρίσει κιόλας 🙏🙏

Α έτσι όπως το έγραψες ότι πηγές εκτάκτως κάπως καταλάβα ότι πηγές χθές. Σόρρυ, δε διάβασα σωστά 😅 σε κάθε περίπτωση, είσαι όλο και πιο κοντά στο ραντεβού σου, όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου ❤️ σου στέλνουμε οοοολη τη θετική ενέργεια  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Αδιανόητο να μην υπάρχουν απευθείας πτήσεις για Θεσσαλονίκη!!! Δεν το περίμενα..

Ακόμα πιο αδιανόητο να βλέπουν πρώτη φορά την εγκυμονούσα στην 12η εβδομάδα!!!!!! Και τι γίνεται σε περίπτωση εξωμητριου ή που έχει σταματήσει η καρδούλα του μωρού;;; Ας ψοφήσει η άλλη αφού δεν έχει λεφτά, δεν μας νοιάζει, υπάρχουν και άλλες γυναίκες στο κόσμο;! Τι τριτοκοσμική περίθαλψη είναι αυτή;;;;;;; Πω ρε φίλε.. νευρίασα πάλι.. όχι ότι θέλω και πολύ πλέον αλλά είναι δυνατόν;;;;;  😱😱😱

Άσε ασε... Μη νομίζεις και στο Ηνωμένο Βασίλειο έτσι είναι!! Η κολλητή μου μένει εκεί και όταν ήταν έγκυος στις 12 εβδομάδες κι εκεί σε δέχονται στο δημόσιο. Πιο πριν μόνο ιδιωτικά αν μπορείς... 

Εδώ πάντως σου λένε να πας στα επείγοντα πριν τις 12εβδ αν έχεις ανησυχητικά συμπτώματα εκτός κι αν συνεννοηθείς με τον οικογενειακό γιατρό και σε παραπέμψει για υπέρηχο πιο νωρίς. Δηλαδή χωρίς λόγο κι αιτία δεν βγάζεις άκρη... Οι περισσότερες γυναίκες πηγαίνουν ιδιωτικά 2-3 φορές και μετά αν δε τους το επιτρέπει το οικονομικό συνεχίσουν με το δημόσιο και περιορισμένα ραντεβού ..😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο μεταξύ κορίτσια, πήρα τηλέφωνο σ αυτό το κέντρο που σας έλεγα εδώ στη γειτονιά, αλλά δεν έχουν ραντεβου κι αυτοί πριν τις 7 Ιουλίου! 😫 πφφφ

Θα λυσσάξω μέχρι την αυχενική να ξέρετε... 🤪🤣🤣 Η μόνη μου επιλογή είναι τα επείγοντα, αλλά δε θέλω και να πάω εκεί χωρίς να υπάρχει κάποιο "θέμα", ξερω γω... Τέλος πάντων, τουλάχιστον με απασχολεί αρκετά η δουλειά και ξεχνιέμαι, παρήγγειλα κι ένα παζλ να περάσουν οι μέρες ευχάριστα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τα κατάφερε κορίτσια το μωράκι μου. Έφυγε.... Δεν έχω κουράγιο να γράψω τίποτα παραπάνω λ, πονάω πολύ. Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες σας μέσα από την καρδιά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Δεν τα κατάφερε κορίτσια το μωράκι μου. Έφυγε.... Δεν έχω κουράγιο να γράψω τίποτα παραπάνω λ, πονάω πολύ. Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες σας μέσα από την καρδιά μου 

πφφφ κοριτσάκι μου, σου έγραψα και στην άλλη ενότητα.... λυπάμαι πραγματικά πάρα μα πάρα πολύ 💔💔💔💔

δεν υπάρχουν λόγια... δεν την περιμένα αυτή την εξέλιξη με τίποτα.... 

Εύχομαι να βρεις τη δύναμη και το κουράγιο σου σύντομα 🙏 Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά, πραγματικά είμαι σοκαρισμένη 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Δεν τα κατάφερε κορίτσια το μωράκι μου. Έφυγε.... Δεν έχω κουράγιο να γράψω τίποτα παραπάνω λ, πονάω πολύ. Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες σας μέσα από την καρδιά μου 

😱😱😱😱😱😱😱 Όχι ρε φίλε!!!! Δεν είναι δυνατόν!!!😫😫😫😫 Πως;;;; Όχι ρε θεέ... όχι ρε γαμωτο.... Τώρα μπήκα σπίτι και μπήκα αμέσως να δω τα νέα σου... Δεν μπορώ να το πιστέψω.... Δεν το περίμενα σε καμία των περιπτώσεων... 😭😭😭😭 Λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ γλυκό μου κοριτσάκι.. Δεν υπάρχουν λόγια να σε παρηγορήσουν... Το ξέρω... Λυπάμαι τόσο πολύ.... Μακάρι να ήμουν εκεί να σε πάρω μια αγκαλιά... Τίποτα άλλο.... Έχεις την αγάπη μου... Λυπάμαι και πάλι πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και απο εμενα.

Εχω να μπω κανα δυο μέρες. Επεσα πανω στο μήνυμα της Έλλης. Οπότε με πήρε από κάτω. 

Κουραγιο Έλλη.. Να σου δώσει δύναμη ο Θεός να το ξεπεράσεις γρήγορα. Λυπάμαι παρα πολυ.

Εγω σε 1,5 ωρα έχω ραντεβού με τον γιατρό και δεν είμαι καθόλου καλα ψυχολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και απο εμενα.

Εχω να μπω κανα δυο μέρες. Επεσα πανω στο μήνυμα της Έλλης. Οπότε με πήρε από κάτω. 

Κουραγιο Έλλη.. Να σου δώσει δύναμη ο Θεός να το ξεπεράσεις γρήγορα. Λυπάμαι παρα πολυ.

Εγω σε 1,5 ωρα έχω ραντεβού με τον γιατρό και δεν είμαι καθόλου καλα ψυχολογικά. 

Όλα να πάνε καλά κοριτσάκι μου..!! Να μας πεις τις εντυπώσεις σου!! Μακάρι να είναι αυτός που θα σας στηρίξει να έρθει στο κόσμο υγιές το 4ο παιδάκι σας..!!

Μη σου λέω ψέματα.. ήξερα μεν από πριν τις πιθανότητες να σταματήσει η καρδούλα του μωρού ειδικά σε αυτές τις εβδομάδες.. ήθελα όμως να σκέφτομαι θετικά αυτή τη φορά και ότι όλα θα πάνε καλά.. με προσγείωσε πολύ άσχημα η απώλεια της Έλλης μας και με έχει πάρει και εμένα πολύ από κάτω... Σκέφτομαι τις πιθανότητες να συμβεί το ίδιο και σε εμένα πάλι και φοβάμαι... Παρακαλάω θεούς και αγίους να δώσει δύναμη στο κορίτσι μας και να μην το βιώσει άλλη γυναίκα ξανά.. τόσο άδικο ρε φίλε...😰😫😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και απο εμενα.

Εχω να μπω κανα δυο μέρες. Επεσα πανω στο μήνυμα της Έλλης. Οπότε με πήρε από κάτω. 

Κουραγιο Έλλη.. Να σου δώσει δύναμη ο Θεός να το ξεπεράσεις γρήγορα. Λυπάμαι παρα πολυ.

Εγω σε 1,5 ωρα έχω ραντεβού με τον γιατρό και δεν είμαι καθόλου καλα ψυχολογικά. 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Όλα να πάνε καλά κοριτσάκι μου..!! Να μας πεις τις εντυπώσεις σου!! Μακάρι να είναι αυτός που θα σας στηρίξει να έρθει στο κόσμο υγιές το 4ο παιδάκι σας..!!

Μη σου λέω ψέματα.. ήξερα μεν από πριν τις πιθανότητες να σταματήσει η καρδούλα του μωρού ειδικά σε αυτές τις εβδομάδες.. ήθελα όμως να σκέφτομαι θετικά αυτή τη φορά και ότι όλα θα πάνε καλά.. με προσγείωσε πολύ άσχημα η απώλεια της Έλλης μας και με έχει πάρει και εμένα πολύ από κάτω... Σκέφτομαι τις πιθανότητες να συμβεί το ίδιο και σε εμένα πάλι και φοβάμαι... Παρακαλάω θεούς και αγίους να δώσει δύναμη στο κορίτσι μας και να μην το βιώσει άλλη γυναίκα ξανά.. τόσο άδικο ρε φίλε...😰😫😭

@Tonia. μου όλα θα πάνε καλά! περιμένουμε τα νέα σου ☘️

Κορίτσια μου, κι εγώ καταρρακωθεί από τα συμβάντα, πραγματικά αυτό το π΄ρωτο τρίμηνο είναι φωτιά.... Φανταστείτε είμαι και στο ξένο φόρουμ και από χθες είχαμε κι εκεί 4 απώλειες... Σας συναισθάνομαι όλες πραγματικά, όσο και να απεύχομαι, ειδικά αφότου το βίωσα κι εγώ, καμία γυναίκα και κανένας άντρας να μην το βιώσουν αυτό, ε δυστυχώς είναι πολύ συχνό ρε γαμώτο... Με πνίγει το άδικο... 😭😭😭

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ομως, σας υπενθυμίζω, και στον εαυτό μου, να προσπαθήσετε να διατηρείτε όσο πιο θετική σκέψη γίνεται, για εσάς και τα μωράκια σας, γιατί έχουμε η καθεμία όλες πόσες εβδομάδες και μήνες μέχρι να φτάσουμε στο τέλος αυτού του δύσκολου αλλά και σινάμα όμορφο ταξιδιου. Δε πρέπει να είμαστε με το φόβο γιατί αυτό περνάει και στα μωράκια που κυοφορούμε. Κι εμένα έχει σφιχτεί η καρδιά μου από χθες και όποτε γενικα΄ συμβαίνει σε οποιαδήποτε κοπέλα, αλλά πρέπει να έχουμε ένα πλάνο θετικότητας για τα μικρά μας 💖

@Kiddo είμαι μαζί σου στις προσευχές! Από χθες κοιτάζω την εικόνα της Παναγίας της εγκυμονούσας (ποια, εγω;!!) και προσεύχομαι για τα μωράκια όλων μας 💖🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Tonia. μου όλα θα πάνε καλά! περιμένουμε τα νέα σου ☘️

Κορίτσια μου, κι εγώ καταρρακωθεί από τα συμβάντα, πραγματικά αυτό το π΄ρωτο τρίμηνο είναι φωτιά.... Φανταστείτε είμαι και στο ξένο φόρουμ και από χθες είχαμε κι εκεί 4 απώλειες... Σας συναισθάνομαι όλες πραγματικά, όσο και να απεύχομαι, ειδικά αφότου το βίωσα κι εγώ, καμία γυναίκα και κανένας άντρας να μην το βιώσουν αυτό, ε δυστυχώς είναι πολύ συχνό ρε γαμώτο... Με πνίγει το άδικο... 😭😭😭

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ομως, σας υπενθυμίζω, και στον εαυτό μου, να προσπαθήσετε να διατηρείτε όσο πιο θετική σκέψη γίνεται, για εσάς και τα μωράκια σας, γιατί έχουμε η καθεμία όλες πόσες εβδομάδες και μήνες μέχρι να φτάσουμε στο τέλος αυτού του δύσκολου αλλά και σινάμα όμορφο ταξιδιου. Δε πρέπει να είμαστε με το φόβο γιατί αυτό περνάει και στα μωράκια που κυοφορούμε. Κι εμένα έχει σφιχτεί η καρδιά μου από χθες και όποτε γενικα΄ συμβαίνει σε οποιαδήποτε κοπέλα, αλλά πρέπει να έχουμε ένα πλάνο θετικότητας για τα μικρά μας 💖

@Kiddo είμαι μαζί σου στις προσευχές! Από χθες κοιτάζω την εικόνα της Παναγίας της εγκυμονούσας (ποια, εγω;!!) και προσεύχομαι για τα μωράκια όλων μας 💖🙏🙏🙏

Όχι ρε φίλε.... Άλλες 4 γυναίκες... Γιατί ρ γαμωτο... Έκλαιγα και χθες, βουρκωνω και τώρα.. δεν μπορώ ρε συ.. δεν αντέχεται.. τόσο άδικο.. πονάει η ψυχή μου μαζί με όλες τις γυναίκες εκεί έξω... 😭😭😭 Που είναι ο Θεός που δίνει παιδάκια σε ανθρώπους που τα κακοποιούν και εμάς μας κρίνει ανάξιους...;;;; Ίσως φταίνε και οι ορμόνες τώρα... 

Το ίδιο μου λέει και ο άντρας μου από χθες.. να μην συγκρίνω και να μην σκέφτομαι αρνητικά.. να στέλνω θετικά vibes στο σκατουλι εκεί κάτω και πως όλα θα πάνε καλά... Πως όμως;;; Νοιωθω λες και παίζουμε σε ένα άσχημο παιχνίδι ρώσικης ρουλέτας.. δεν ξέρεις ποια θα είναι η επόμενη και αν θα τύχει και σε εσένα... Πως να σκέφτεσαι θετικά..;;; Ειδικά όταν το έχεις περάσει στο παρελθόν... Για την ώρα απλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι γενικά.. φοβάμαι όμως πολύ... και είχα αναθαρρησει ρε γαμωτο το τελευταίο διάστημα....😥

Αχχχχχ τι σου κάνει ένα σπορακι μέσα σου.. δηλωμένη άθεη εδώ.. περνάω πλέον από εκκλησία και κάνω το σταυρό μου προσευχόμενη υγιή μωράκια.... Αχχχχχ να βάλει η Παναγίτσα το χεράκι της για όλες μας.... Δεν πρέπει να το ζήσει άλλη γυναίκα ξανά...😥😥 Ξέρω ότι δεν θα "εισακουστώ" αλλά δεν πρέπει να το ζει γυναίκα αυτό... Δυστυχώς όταν δεν είναι τίποτα πλέον στο χέρι σου και δεν ξέρεις που αλλού να στραφείς να πάρεις δύναμη να συνεχίσεις να ελπίζεις για ένα καλύτερο μέλλον το μόνο που μένει είναι η προσευχή σε ένα πιθανό "ανώτερο όν" είτε πιστεύοντας πραγματικά ότι κάποιος υπάρχει και σε προσέχει είτε με τη λογική αντιλαμβάνεσαι την ανθρώπινη ανάγκη αυτή.. η προσευχή πλέον είναι το μόνο που μπορεί να κατευνάσει το φόβο για να συνεχίζεις να ελπίζεις.. μακάρι να καταφέρουμε όλες όσες μείναμε να φτάσουμε στο τέλος με υγιή και τελειόμηνα μωράκια στην αγκαλιά μας.. 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
    • Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!! ❤️❤️❤️ Σευχαριστω πολύ για την ευχή!!! ❤️
    • Καλή επιτυχία κορίτσι μου! ❤️Όλα έχουν ξανασυμβεί. Μην σκέφτεσαι με πιθανότητες, μην ψάχνεις για συμπτώματα. Η δική σου περίπτωση, όπως και κάθε άλλη είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα και πήγε καλά, άλλες κοπέλες αναφερουν πόνους περιόδου. Πότε θα κάνεις χοριακή; Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...