Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση με αρνητικά τεστ


Chrysi

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Πρώτη φορά γράφω στο φορουμ. Έχω 8 μέρες καθυστέρηση και 3 αρνητικά τεστ. Πήρα τα clearblue με το + ή - . Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός. Είναι από 28 μέχρι 37. Οπότε την καθυστέρηση την μετράω από 37 και μετά για να ειμαι σίγουρη. Στις 32 μέρες είχα έντονους πόνους περιόδου και λευκα υγρα με λίγο πολύ ανοιχτό πορτοκαλί. Υπέθεσα ότι κατεβαίνει αίμα και θα μου ερχόταν περιοδος την επομενη μέρα. Τελικά έφυγαν οι πόνοι τελείως ξεπρήστηκε το στηθος μου και περίοδος δεν ήρθε ακόμα. Λέτε να ήταν η εμφύτευση; Τις τελευταίες μέρες έχω πολλά υγρά άσπρα, διαφανή και νερουλά. Έκανα τεστ στις 40,42,45 μέρες του κύκλου και όλα αρνητικά. Λέτε τα τεστ να δείχνουν λάθος; Τι γνώμη έχετε για τα συγκεκριμένα τεστ; Σκέφτομαι τη Δευτέρα που θα είμαι στις 47 μέρες να κάνω μια χοριακή για σίγουρα. Προσπαθούμε 1μιση χρόνο για παιδάκι. Πρώτη φορά έχω τόση καθυστέρηση και τα χω παίξει λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2024 at 11:12 ΠΜ, ο/η Chrysi είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πρώτη φορά γράφω στο φορουμ. Έχω 8 μέρες καθυστέρηση και 3 αρνητικά τεστ. Πήρα τα clearblue με το + ή - . Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός. Είναι από 28 μέχρι 37. Οπότε την καθυστέρηση την μετράω από 37 και μετά για να ειμαι σίγουρη. Στις 32 μέρες είχα έντονους πόνους περιόδου και λευκα υγρα με λίγο πολύ ανοιχτό πορτοκαλί. Υπέθεσα ότι κατεβαίνει αίμα και θα μου ερχόταν περιοδος την επομενη μέρα. Τελικά έφυγαν οι πόνοι τελείως ξεπρήστηκε το στηθος μου και περίοδος δεν ήρθε ακόμα. Λέτε να ήταν η εμφύτευση; Τις τελευταίες μέρες έχω πολλά υγρά άσπρα, διαφανή και νερουλά. Έκανα τεστ στις 40,42,45 μέρες του κύκλου και όλα αρνητικά. Λέτε τα τεστ να δείχνουν λάθος; Τι γνώμη έχετε για τα συγκεκριμένα τεστ; Σκέφτομαι τη Δευτέρα που θα είμαι στις 47 μέρες να κάνω μια χοριακή για σίγουρα. Προσπαθούμε 1μιση χρόνο για παιδάκι. Πρώτη φορά έχω τόση καθυστέρηση και τα χω παίξει λίγο. 

Κορίτσι μου καλησπέρα....για να είσαι σίγουρη κάνε μια χοριακη!! Μπορει να είναι καμία ανωμαλία του κύκλου αν κ σου εύχομαι να είναι το σπορακι σου!! 🙏🙏🙏

Εχεις κάνει γενικά ορμονολογικες εξετάσεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2024 at 11:12 ΠΜ, ο/η Chrysi είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πρώτη φορά γράφω στο φορουμ. Έχω 8 μέρες καθυστέρηση και 3 αρνητικά τεστ. Πήρα τα clearblue με το + ή - . Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός. Είναι από 28 μέχρι 37. Οπότε την καθυστέρηση την μετράω από 37 και μετά για να ειμαι σίγουρη. Στις 32 μέρες είχα έντονους πόνους περιόδου και λευκα υγρα με λίγο πολύ ανοιχτό πορτοκαλί. Υπέθεσα ότι κατεβαίνει αίμα και θα μου ερχόταν περιοδος την επομενη μέρα. Τελικά έφυγαν οι πόνοι τελείως ξεπρήστηκε το στηθος μου και περίοδος δεν ήρθε ακόμα. Λέτε να ήταν η εμφύτευση; Τις τελευταίες μέρες έχω πολλά υγρά άσπρα, διαφανή και νερουλά. Έκανα τεστ στις 40,42,45 μέρες του κύκλου και όλα αρνητικά. Λέτε τα τεστ να δείχνουν λάθος; Τι γνώμη έχετε για τα συγκεκριμένα τεστ; Σκέφτομαι τη Δευτέρα που θα είμαι στις 47 μέρες να κάνω μια χοριακή για σίγουρα. Προσπαθούμε 1μιση χρόνο για παιδάκι. Πρώτη φορά έχω τόση καθυστέρηση και τα χω παίξει λίγο. 

Κορίτσι μου επειδή και εγω δεν έχω σταθερό κύκλο έχω Πολυκυστηκες  πιστεύω πως αν ήσουν εγκυος θα είχε δείξει τα τεστ με την καθυστέρηση όποτε για εμένα να πάρεις τηλ τον γιατρό σου ίσως σου πει να πας να σε δει με υπέρηχο 
ωορρηξια ξέρεις ποτε κανείς ; Έχεις δοκιμάσει τεστ ωορρηξιας ; Γιατί κοπέλες που δεν έχουμε σταθερό κύκλο η ωορρηξία μας δεν είναι εύκολη να βρεθεί 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ναι έχω κάνει ορμονικές εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα βασικά όπως και ο ανδρας μου και είμαστε οκ. Αυτό το μήνα μου είπε ο γυναικολόγος να κάνω καμπυλη σακχάρου και ινσουλίνης και βρέθηκε ότι έχω αντίσταση στην ινσουλινη οπότε μου πρότεινε να χάσω κιλά και να ξεκινήσω περπάτημα. Έχω ξεκινήσει διατροφή και άσκηση και είμαι σε καλό στάδιο. Τεστ ωορρηξίας εχω χρησιμοποιήσει και μου την βρίσκουν 17 ή 18 μέρα του κύκλου. Αυτό το μήνα δεν εκανα όμως αλλά εκεί υπολογίζω να έκανα πάλι. Πήγα τώρα για χοριακή και περιμένω το απόγευμα τα αποτελέσματα. Θα πάω αύριο στο γυναικολόγο ότι και να δείξει η χοριακη για να με δει γιατί πρώτη φορά τέτοια καθυστέρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά η χοριακη αρνητική. Πήγα στο γυναικολόγο σήμερα ευτυχώς δεν είχα κύστη γιατί αυτο φοβόμουν. Μου είπε επειδή αυτό το μήνα έχασα κιλά και έκανα αρκετή γυμναστική σε συνδυασμό με τις πολλές εξετάσεις και το άγχος δημιούργησε αυτή τη καθυστέρηση. Στην ουσία επειδή πολεμάω την αντίσταση στην ινσουλινη μου είπε ο οργανισμός μου έπαθε ένα σοκ που σιγά σιγά θα προσαρμοστεί. Μου έδωσε τα duphaston να πάρω για να μου έρθει περίοδος και μετά τη περίοδο μου είπε να ξεκινήσω τα stefaplex που βοηθάνε το ωάριο να μεγαλώσει καλύτερα και θα με παρακολουθεί κι ολας. Επίσης θα ξεκινήσω και τα retaform που είναι για την αντίσταση στην ινσουλινη. Γενικά πολλά χάπια αλλά αν είναι για καλό θα τα πάρω τι να κάνω. Ελπίζω να λειτουργήσουν και να καταφέρουμε μια μέρα να πιάσουμε το παιδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...