Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποξεση και συλληψη ξανα


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Τον Ιούλιο έκανα αποξεση λιγω παλινδορομη κύησης δυστυχώς. Από Οκτώβρη ξεκινήσαμε να ξνααπροσπαθουμε πολύ χαλαρά 2 3 επαφές το μήνα απλά ακόμα δεν έχω μείνει εγκυος. Είμαι 34 χρονιων. Πόσο καιρό χρειάζεται? Λόγω του άγχους συμβαίνει αυτό? Έμεινα εγκυος στο δεύτερο μήνα που προσπαθήσαμε αλλά δυστυχώς διακόπηκε η εγκυμοσυνη όπως σας έγραψα λογω πάλιδρομης. Έχει καμία κοπέλα ανάλογη εμπειρία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2024 at 4:24 ΜΜ, ο/η zennn είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τον Ιούλιο έκανα αποξεση λιγω παλινδορομη κύησης δυστυχώς. Από Οκτώβρη ξεκινήσαμε να ξνααπροσπαθουμε πολύ χαλαρά 2 3 επαφές το μήνα απλά ακόμα δεν έχω μείνει εγκυος. Είμαι 34 χρονιων. Πόσο καιρό χρειάζεται? Λόγω του άγχους συμβαίνει αυτό? Έμεινα εγκυος στο δεύτερο μήνα που προσπαθήσαμε αλλά δυστυχώς διακόπηκε η εγκυμοσυνη όπως σας έγραψα λογω πάλιδρομης. Έχει καμία κοπέλα ανάλογη εμπειρία ?

Καλησπέρα εγω είχα μείνει εγκυος τον Αύγουστο αλλά παλινδρόμησε 8 εβδ έκανα αποξεση αρχές Οκτωβρίου.. τον Νοέμβριο μου ήρθε η περιοδος και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 19 εβδομάδων ηλικία 34 σε λίγο καιρό μπαίνω στα 35 

ισως επειδή δεν έχετε πολλές επαφες 2-3 φορές το μήνα είναι λιγες και πρέπει να πετύχεις και τις γόνιμες μερες εγω χρησιμοποιούσα τεστ ωορρηξιας τώρα αν θέλετε όμως να το πάτε χαλαρά είστε οκ σίγουρα θα ξανά έρθει το μωρακι 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλησπέρα κορίτσι μου...Έκανα αποξεση σε παλινδρομη κύηση 8 εβδομάδων τον Ιούνιο..ο γιατρός μας είχε πει να περιμένουμε 2 κύκλους και να ξεκινήσουμε πάλι προσπάθειες αν το θέλαμε..Εμείς το αφήσαμε παραπάνω γιατί συνέβησαν πολλά στο ενδιάμεσο..Με την περίοδο του Οκτώβρη ξανά έμεινα έγκυος 🧿🧿 και τώρα είναι 22 εβδομάδων..Δε μπορώ να σου πω τι "φταίει" καθώς και εμείς ήμασταν πολύ χαλαροί στις επαφές γιατί εγώ δε μπορούσα να ξεπεράσω το σοκ..Ίσως θα έπρεπε να πας λιιιιιγο πιο στοχευμένα!!

🦋🌺🦋🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι! Τα ίδια κι εδώ, 33 χρονών, παλίνδρομη στις 8 εβδομάδες τον Νοέμβρη, έκανα απόξεση και μου ήρθε περίοδος τον Γενάρη. Έχουμε ξεκινήσει πολύ χαλαρές προσπάθειες (2-3 φορές το μήνα επαφή) από τον Φεβρουάριο γιατί ταλαιπωρήθηκα και με μύκητες και δεν ένιωθα καλά για περισσότερες επαφές οπότε μέχρι τώρα τίποτα. Τώρα όμως θα το πάω κι εγώ πιο στοχευμένα, τεστ ωορρηξίας, ηρεμία και ελπίζουμε σύντομα για τα όμορφα νέα. Σου εύχομαι το ίδιο! 🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου. 

Είχα κι εγώ μια παλινδρομη τέλη Σεπτεμβρίου στις 6,5 εβδομάδες. Απέβαλα φυσικά όμως. 

Ξεκινήσαμε πολυ χαλαρές προσπάθειες από τον Δεκέμβριο χωρίς αποτέλεσμα, και πιο στοχευμένα αυτόν τον μήνα, με περισσότερες επαφές στις γονιμες αυτή τη φορά.

Τώρα έχω μερικές μέρες καθυστέρηση, αλλά ακόμα δεν έχω κάνει τεστ γιατί δεν ξέρω αν είναι λόγω εγκυμοσύνης ή επειδή περνάω COVID και δε θέλω να απογοητευτω. Είχα πάθει πανικό με τις χοριακες και τα τεστ στην παλινδρομη και το τρεναρω 😆

Καλή επιτυχία εύχομαι στις προσπάθειες σου και σύντομα με ένα μωράκι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2024 at 4:24 ΜΜ, ο/η zennn είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τον Ιούλιο έκανα αποξεση λιγω παλινδορομη κύησης δυστυχώς. Από Οκτώβρη ξεκινήσαμε να ξνααπροσπαθουμε πολύ χαλαρά 2 3 επαφές το μήνα απλά ακόμα δεν έχω μείνει εγκυος. Είμαι 34 χρονιων. Πόσο καιρό χρειάζεται? Λόγω του άγχους συμβαίνει αυτό? Έμεινα εγκυος στο δεύτερο μήνα που προσπαθήσαμε αλλά δυστυχώς διακόπηκε η εγκυμοσυνη όπως σας έγραψα λογω πάλιδρομης. Έχει καμία κοπέλα ανάλογη εμπειρία ?

Zenn ξέρω ότι ανυπομονείς. Κάθε μήνα έχεις 25% πιθανότητες.  Οπότε είναι κ λιγο θέμα τυχης. Είχατε ήδη μια σύλληψη. Αν έχετε κάνει κ κάποιες βασικές εξετάσεις και ξέρετε ότι είστε καλά κάντε απλά λίγο υπομονή κ θα έρθει. Το λέω γιατί έτσι στο δεύτερο μήνα προσπαθειών ειχα τη πρώτη μου εγκυμοσύνη τελειωσε άδοξα κ μετά προσπαθουσαμε για ένα χρόνο κ τίποτα. Έχοντας στο μυαλό μου ότι εφόσον ήρθε τόσο εύκολα την πρώτη φορά θα συμβεί πάλι, αλλά δεν θα γινόταν κ αμέσως επειδή μας έκατσε μια φορά. Όταν έκανα μετά εξετάσεις ορμονικές κτλ και δεν ήταν τόσο καλές καταλαβα ότι απλά στάθηκα τυχερή. Μετά μπήκα στο χορό της εξωσωματικής. Θέλω να πω ότι η τύχη μου έδωσε λάθος εντυπώσεις. Κάντε λοιπόν τις βασικές εξετάσουλες έτσι να είστε ήρεμοι κ αν όλα είναι όπως πρέπει είναι θέμα χρόνου. Με το καλό εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι όλες μας ν αεχουμε σύντομα τα μωράκια μας !!! Θα χρησιμοποιήσω και τα τεστ ωορρηξιας .ευχαριστώ και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...