Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να το πω στον σύζυγό γιατί φοβάμαι ότι μετά δεν θα θέλει να κάνουμε ξανά προσπαθεια. για 2ο παιδακι .😢😢

Δε ξέρω πως είναι η σχέση σας, αλλά εγώ πιστεύω κορίτσι μου πως δε πρέπει να το περνάς αυτό μόνη σου... Κι εγώ χαρακώθηκα χθες βλέποντας τον αγαπημένο μου άνθρωπο στη γη, τον σύντροφό μου, να είναι χάλια ψυχολογικά στο άκουσμα των νέων, αλλά είμαστε μαζί σ αυτό, όπως μαζί πανηγυρίσαμε το θετικό τεστ, μαζί θρηνούμε την απώλεια και μαζί θα προσπαθήσουμε ξανά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 50 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

 

Κορίτσια λυπάμαι πολύ για αυτή την εξέλιξη. Δεν έχω βιώσει αυτή την κατάσταση, της απώλειας και πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολο είναι. Βιώνω όμως κάθε μήνα την ¨αποτυχία¨ και πιστεύω πως και αυτό είναι κατά κάποιο τρόπο μια απώλεια. Απώλεια των ονείρων, των προσδοκιών και των ελπίδων. 

Αυτό που έχει σημασία όμως είναι να συνεχίζουμε δυναμικά και να μην τα παρατάμε. Το μόνο σίγουρο είναι πως κάποια στιγμή θα έρθει η '' άνοιξη'' για όλες μας. 💞🌺🌼

Να είσαι καλά και όντως θα έρθει η άνοιξη για όλους μας κάποια στιγμή ....

@Θέτις Κ. Είμαστε μαζί απο παιδια. Από το Λύκειο.... Το θέμα είναι πως επηρεάζεται πολύ και σίγουρα δεν θα θέλει ξανά να προσπαθήσουμε. Οπότε θα δω πως θα πάει.... αν τελικά χρειαστώ αποξεση θα του το πω με εναν ωραιοποιημένο τροπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Να είσαι καλά και όντως θα έρθει η άνοιξη για όλους μας κάποια στιγμή ....

@Θέτις Κ. Είμαστε μαζί απο παιδια. Από το Λύκειο.... Το θέμα είναι πως επηρεάζεται πολύ και σίγουρα δεν θα θέλει ξανά να προσπαθήσουμε. Οπότε θα δω πως θα πάει.... αν τελικά χρειαστώ αποξεση θα του το πω με εναν ωραιοποιημένο τροπο.

Εσύ ξέρεις καλύτερα κορίτσι μου τον άντρα σου και τη δυναμική σας ❤️ απλά εγώ νιώθω ότι κι εσύ χρει΄άζεσαι την απαραίτητη στήριξη όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα την Παρασκευή - όπως και να χει εμείς εδώ είμαστε για ό,τι χρειαστείς 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Εσύ ξέρεις καλύτερα κορίτσι μου τον άντρα σου και τη δυναμική σας ❤️ απλά εγώ νιώθω ότι κι εσύ χρει΄άζεσαι την απαραίτητη στήριξη όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα την Παρασκευή - όπως και να χει εμείς εδώ είμαστε για ό,τι χρειαστείς 🙏

Ναι χρειαζομαι κι εγώ..... ευχαριστω πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

@Raf123 κορίτσι μου τι κανεις πως είσαι ; μίλησες με την γιατρό σου για την εξέταση του ζαχαρου ;;

Έλα κορίτσι μου είμαι καλά. Μίλησα ναι όλα καλά να μην αγχώνομαι! Συμβαίνει στο πρώτο τρίμηνο αν θέλω να κάνω μια εξέταση ξανά για να δω αλλά μ είπε δεν υπάρχει λόγος να αγχώνομαι! Επίσης μ είπε αν άργησαν να τα επεξεργαστούν αλλοιώθηκε η γλυκόζη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου λυπαμαι πολύ για τα αποτελέσματα σας! Μπηκα να δω να χαρούμε ολες μαζί! Δε το περίμενα…εύχομαι καλύτερο ευχάριστο τελος ο αλλος μηνας ❤️ σας στέλνω ολες μια μεγάλη αγκαλιά @Θέτις Κ. @marinamanoulitsa @Demisar @anna_30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Έλα κορίτσι μου είμαι καλά. Μίλησα ναι όλα καλά να μην αγχώνομαι! Συμβαίνει στο πρώτο τρίμηνο αν θέλω να κάνω μια εξέταση ξανά για να δω αλλά μ είπε δεν υπάρχει λόγος να αγχώνομαι! Επίσης μ είπε αν άργησαν να τα επεξεργαστούν αλλοιώθηκε η γλυκόζη. 

Ααα ωραία μια χαρά τότε 

εγω άρχισα μετρησεις από μόνη στο σπίτι μετά από κάθε γεύμα και εγω πολύ καλά νούμερα δεν δείχνει να έχω κάποιο θέμα 🤷‍♀️

Αύριο θα πάω στο μικροβιολογικό να ξανά κάνω και την Πέμπτη επιτέλους έχω γιατρό να πάω να δω τι γίνετε γιατί λίγο αγχώνομαι που με άφησε έτσι τόσο καιρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Annouada είπε:

Καλησπερα κοριτσια και καλο μήνα! Ήθελα τη γνώμη σας.. τελευταία περίοδος 02/03.. περίμενα να αδιαθετήσω το Σάββατο 30/03. Έκανα σήμερα Β χοριακη και ήταν 12. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Γιατί τόσο χαμηλή με θεωρητικά δυο μέρες καθυστέρηση;

Λογικά κορίτσι μου ανεβαίνει η χοριακη σου , μήπως έκανες ξανά εξέταση; 

Είσαι δοκιμαστικό μέλος γιαυτό καθυστερούν τα μηνύματα σου να ανέβουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Annouada είπε:

Καλησπερα κοριτσια και καλο μήνα! Ήθελα τη γνώμη σας.. τελευταία περίοδος 02/03.. περίμενα να αδιαθετήσω το Σάββατο 30/03. Έκανα σήμερα Β χοριακη και ήταν 12. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Γιατί τόσο χαμηλή με θεωρητικά δυο μέρες καθυστέρηση;

Κόριτσι μου παίζουν πάρα πολλά ρόλο. Έχεις μιλήσεις με το γιατρό σου; Έχεις σταθερό κύκλο; Πόσων ημερών; 28; Αν ναι, μπορεί να έχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη. Συνήθως την επαναλαμβάνουμε μετά απο 2-3 24ώρα για να δουν την αύξηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Λογικά κορίτσι μου ανεβαίνει η χοριακη σου , μήπως έκανες ξανά εξέταση; 

Είσαι δοκιμαστικό μέλος γιαυτό καθυστερούν τα μηνύματα σου να ανέβουν 

Την πρώτη χοριακη την έκανα τη Δευτέρα, ο γιατρός μου είπε να πάω Παρασκευή αλλα εγώ λέω να κάνω και μια αύριο να δω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κόριτσι μου παίζουν πάρα πολλά ρόλο. Έχεις μιλήσεις με το γιατρό σου; Έχεις σταθερό κύκλο; Πόσων ημερών; 28; Αν ναι, μπορεί να έχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη. Συνήθως την επαναλαμβάνουμε μετά απο 2-3 24ώρα για να δουν την αύξηση. 

Μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε να ξανακάνω την Παρασκευή. Γενικά ο κύκλος μου ειναι σταθερός. Τους τελευταίους μήνες έρχεται κάθε 28 μέρες.  Ειμαι σχεδόν σίγουρη ότι η ωορηξια μου ήταν στις 15/03. Λέω να κάνω μια αύριο πάλι. Έχω ήδη μια μπουμπου 14 μηνών και όταν ειχα κάνει χοριακη την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου ήταν 178. Πήγα μετα από τρεις μέρες και ήταν 490. Γι αυτό με έχει αγχώσει αυτή τη φορά το 12. Επίσης στο χαρτί του μικροβιολογικού που πήρα τα αποτελέσματα, γράφει από 16 και πάνω για την 4η εβδομαδα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...