Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

@Antonia2 εγω σου εύχομαι σ αυτον τον κυκλο να ρθει απο μονο του το μωρο και αυτος να ειναι ο λογος της αναβολης! Αλλα και να μξν ερθει καλα κανεις κ πας με τις περισσότερες πιθανοτητες. Παρακολουθουσες τους κυκλους σ με υπερηχο τους προηγ μηνες? Νομίζω διαβασα πως θα ηταν η 1η σου διεγερση αυτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!!

Ευχαριστω γ το ενδιαφερον κ το χρονο σου! 🥰

Ηταν ν ξεκινησω 1η διεγερση αλλα τλκ ειπαμε ν την αναβαλουμε. Προφανως κ δε μπορω ν ξερω ποσα ειναι ποιοτικα κ ο αριθμος δν παιζει τοση σημασια.. ωστοσο ολα ειναι θεμα πιθανοτητων κ ο αριθμος ειναι μια βασικη παραμετρος.. 

Ως τωρα δν ξαναειχα κατω απο 14 ωοθυλακια (στο συνολο) οποτε το 7 δειχνει ενα πολυ κακο κυκλο.. εχω ολα τα φαρμακα οποτε ειπαμε να κανουμε λιγη υπομονη ακομα γτ ιδανικα θελουμε η διεγερση να μας δωσει πανω απο 2 βλαστοκυστες.. ας αυξησουμε τις πιθανοτητες κ βλεπουμε...

Πάντως μου κάνει εντύπωση. Φυσικά ο γιατρός σου θα ξέρει και και επειδή αγαπώ και εγώ τα μαθήματικα συμφωνώ με τη λογική σου.

Εντυπωσιακή μου κάνει που βλέπεις ωοθυλάκια ποσότητα πριν καν κάνεις διέγερση. Ίσως έτσι να είναι πολύ καλύτερα. Καλά εγώ έπεσα και σε άχρηστους θυμάμαι πήγαινα βλέπανε δίναμε τις ενέσεις ούτε μετρούσαν πόσα έχω ούτε τίποτα . Αλλά εγώ είμαι ειδικοί περίπτωση μη βασανίζεσαι στα δικά μου. 

 

Να σου πω και το άλλο εγώ θα πήγαινα σε άλλο κέντρο δεν είχε πρόσφατο ραντεβού και με βάλανε Οκτωβρίο εμ εγώ τους την έσκασα. Και το ακύρωσα όταν έκλεισα την 12 εβδ εγκυμοσύνης . Τότε έκλαιγα έλεγα μα καλά τι Οκτωβρίο είχα αυτή την αγωνία και απελπισία μαζί γιατί να περιμένω . Τελικά ένα πράγμα κατάλαβα η υπομονή και η επιμονή μου φέρνουν τα καλύτερα αποτελέσματα. 

Όσες φορές πίεζα καταστάσεις μόνο τρικλοποδιες είχα. 

Εύχομαι να την πατήσεις αυτό τον μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σας διαβάζω καιρό τώρα και χαίρομαι με τις χαρές σας και συμπάσχω με τις δυσκολίες σας! Έχω ήδη ένα αγοράκι περίπου 2.5 ετών και αυτό το μήνα ξεκινήσαμε προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι. Κύκλος συνήθως 30 ημερών και σήμερα 29η μέρα έκανα τεστακι και αρνητικό. Περιοδο περιμενω μεθαύριο. Κανονικά δεν θα έκανα τεστ, αλλά είχα δει τις σταγόνες σύλληψης στις ημέρες που έπρεπε και είχα αρκετά συμπτώματα και είπα να δοκιμάσω. Λέτε να είναι νωρίς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!!

Ευχαριστω γ το ενδιαφερον κ το χρονο σου! 🥰

Ηταν ν ξεκινησω 1η διεγερση αλλα τλκ ειπαμε ν την αναβαλουμε. Προφανως κ δε μπορω ν ξερω ποσα ειναι ποιοτικα κ ο αριθμος δν παιζει τοση σημασια.. ωστοσο ολα ειναι θεμα πιθανοτητων κ ο αριθμος ειναι μια βασικη παραμετρος.. 

Ως τωρα δν ξαναειχα κατω απο 14 ωοθυλακια (στο συνολο) οποτε το 7 δειχνει ενα πολυ κακο κυκλο.. εχω ολα τα φαρμακα οποτε ειπαμε να κανουμε λιγη υπομονη ακομα γτ ιδανικα θελουμε η διεγερση να μας δωσει πανω απο 2 βλαστοκυστες.. ας αυξησουμε τις πιθανοτητες κ βλεπουμε...

Σίγουρα παίζει ρόλο η ποιότητα κ όχι η ποσότητα αλλά από τη στιγμή που ξέρεις ότι συνήθως έχεις περισσότερες καταβολές καλά κανεις κ περιμένεις επόμενο κύκλο. Ξέρω ότι η αναμονή σκοτώνει αλλά όλα γίνονται για καλό.

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πάντως μου κάνει εντύπωση. Φυσικά ο γιατρός σου θα ξέρει και και επειδή αγαπώ και εγώ τα μαθήματικα συμφωνώ με τη λογική σου.

Εντυπωσιακή μου κάνει που βλέπεις ωοθυλάκια ποσότητα πριν καν κάνεις διέγερση. Ίσως έτσι να είναι πολύ καλύτερα. Καλά εγώ έπεσα και σε άχρηστους θυμάμαι πήγαινα βλέπανε δίναμε τις ενέσεις ούτε μετρούσαν πόσα έχω ούτε τίποτα . Αλλά εγώ είμαι ειδικοί περίπτωση μη βασανίζεσαι στα δικά μου. 

 

Να σου πω και το άλλο εγώ θα πήγαινα σε άλλο κέντρο δεν είχε πρόσφατο ραντεβού και με βάλανε Οκτωβρίο εμ εγώ τους την έσκασα. Και το ακύρωσα όταν έκλεισα την 12 εβδ εγκυμοσύνης . Τότε έκλαιγα έλεγα μα καλά τι Οκτωβρίο είχα αυτή την αγωνία και απελπισία μαζί γιατί να περιμένω . Τελικά ένα πράγμα κατάλαβα η υπομονή και η επιμονή μου φέρνουν τα καλύτερα αποτελέσματα. 

Όσες φορές πίεζα καταστάσεις μόνο τρικλοποδιες είχα. 

Εύχομαι να την πατήσεις αυτό τον μηνα

Κ σε μένα αρχή του κύκλου ελέγχει καταβολές να δει με ποσα ξεκινάμε κ στη διέγερση βλέπαμε ποσα μεγάλωναν από τα αρχικά. Κ τώρα που είχαμε πει να κάνουμε άλλη μια διέγερση αυτό μου είπε να πετύχουμε ένα καλό κύκλο κ τότε προχωράμε. Εγώ συνήθως έχω καμμία 20αρια. Ελπίζω βέβαια να μη χρειαστεί τελικά αφού είχαμε φυσιολογική σύλληψη. Θα δώσω μέχρι το Σεπτέμβριο κ αν δεν προκύψει θα προχωρήσουμε στην εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σίγουρα παίζει ρόλο η ποιότητα κ όχι η ποσότητα αλλά από τη στιγμή που ξέρεις ότι συνήθως έχεις περισσότερες καταβολές καλά κανεις κ περιμένεις επόμενο κύκλο. Ξέρω ότι η αναμονή σκοτώνει αλλά όλα γίνονται για καλό.

Κ σε μένα αρχή του κύκλου ελέγχει καταβολές να δει με ποσα ξεκινάμε κ στη διέγερση βλέπαμε ποσα μεγάλωναν από τα αρχικά. Κ τώρα που είχαμε πει να κάνουμε άλλη μια διέγερση αυτό μου είπε να πετύχουμε ένα καλό κύκλο κ τότε προχωράμε. Εγώ συνήθως έχω καμμία 20αρια. Ελπίζω βέβαια να μη χρειαστεί τελικά αφού είχαμε φυσιολογική σύλληψη. Θα δώσω μέχρι το Σεπτέμβριο κ αν δεν προκύψει θα προχωρήσουμε στην εξωσωματική.

Στο εύχομαι πραγματικά μέσα απ' την καρδιά να έρθει σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Επιβεβαιωσεις δεν επιβεβαιώσεις κάνε επαφές .. 🥰 κάνουν καλό και στο σπέρμα. Γτ εισαιι έγκυος εσύ αυτούς τους μήνες.. και ξες μη βάλω κάποια στο μάτι. μια η @Mpourmpouloμια η @Θέτις Κ. Και μια εσυ φαίνεστε πεντακάθαρα στη γυάλα. 

Τώρα και οι άλλες φαίνονται αλλά η Θέτις πρέπει να σγουψει να δω γτ μου κρύβει τις από πίσω με το ύψος και τη μαλλουρα. 

Αχ τέτοια λέγε μου!!!!!εγώ τώρα αγάπη αυτό τον μήνα...κάναμε εχθές επαφή....τώρα θα λείπει και θα ξαναέρθει Παρασκευή ο σύζυγος...έφυγε επαγγελματικό ταξίδι... οπότε εύχομαι να γίνει η ωορρηξία σήμερα που πονάω έντονα...μπας και το πιάσουμε ή αλλιώς Παρασκευή που θα γυρίσει.... αλλιώς δεν βλέπω να πιάνουμε αυτό τον μήνα...τι να πω τώρα ότι γίνει....

ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΆΔΑ.... τσικνοπέμπτη αυτή την εβδομάδα Ε;;;;; 🥳🥳🥳 Πάρτυ μασκέ και τσικνισμα φουλ!!!!

Υ.Γ. Τετάρτη έχω γενέθλια 🌷🪷🌷🪷 κλείνω τα 36 🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό και ευλογημένο μήνα. Δυστυχώς δεν είχα πρόσβαση αυτές τις μέρες, οπότε σας τα λέω τώρα. Πήγα την Παρασκευή για την σαλπιγγογραφία πολύ φοβισμένη αλλά αποφασισμένη. Τελικά δεν ήταν τίποτα, όντως σαν τεστ παπ. Με βοήθησαν πάρα πολύ οι νοσοκόμες και ο γιατρός. Νομίζω κράτησε 3 λεπτά, τόσο μου φάνηκε. Ήταν πολύ γρήγορη διαδικασία. Τελικά και τα αποτελέσματα ήταν άψογα μου είπαν. Βέβαια μέχρι και σήμερα έχω λίγα καφέ αλλά όλα καλά. Σας ευχαριστώ όλες για τα όμορφα λόγια σας που μου έδωσαν θάρρος. @cat12 @flowerv @Kate1992 σας ευχαριστώω πολύ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Στο εύχομαι πραγματικά μέσα απ' την καρδιά να έρθει σύντομα. 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Αν πέσεις μέσα Ζαΐρα μου Μάιο θα είμαι έγκυος...😜

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό και ευλογημένο μήνα. Δυστυχώς δεν είχα πρόσβαση αυτές τις μέρες, οπότε σας τα λέω τώρα. Πήγα την Παρασκευή για την σαλπιγγογραφία πολύ φοβισμένη αλλά αποφασισμένη. Τελικά δεν ήταν τίποτα, όντως σαν τεστ παπ. Με βοήθησαν πάρα πολύ οι νοσοκόμες και ο γιατρός. Νομίζω κράτησε 3 λεπτά, τόσο μου φάνηκε. Ήταν πολύ γρήγορη διαδικασία. Τελικά και τα αποτελέσματα ήταν άψογα μου είπαν. Βέβαια μέχρι και σήμερα έχω λίγα καφέ αλλά όλα καλά. Σας ευχαριστώ όλες για τα όμορφα λόγια σας που μου έδωσαν θάρρος. @cat12 @flowerv @Kate1992 σας ευχαριστώω πολύ!!!!!!!!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου όλα τέλεια!!! Τώρα θα είσαι και πιο γόνιμη οπότε θα γεμίσει γρήγορα η κοιλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ επίσης, μιας και το συζητήσαμε αρκετά,  ήθελα να πω πως και ο γιατρός μου και ο ακτινολόγος με διαβεβαίωσαν πως μπορούμε και πρέπει να έχουμε επαφές αυτόν τον μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια, καλό μήνα και απο μένα, με μια μικρή καθυστέρηση. Είχα αποσυνδεθεί με κάποιο μαγικό τρόπο, δε θυμόμουν τον κωδικό μου και τώρα βρήκα το χρόνο να ασχοληθώ για να τον κάνω επαναφορά! Τι κάνετε;;; Ελπίζω όλες καλά. Δε διάβασα κάτι συνταρρακτικό (κακό εννοώ) με ένα γρήγορο σκρολ όσων έχασα! Άντε να έχουμε ένα καρπερό μ΄ήνα!! Φτιάχνει και ο καιρός, αλλάζει και η διάθεση, όλα με το μέρος μας θα είναι! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, εγώ δυστυχώς λίγο αρρωστουλα, μπούκωμα βηχαλακι καταρροη...δεν παίρνω φάρμακα όμως πέρα από κάποιο ντεπον ή φσιτ φσιτ για τη μύτη,  υπομονή θα κάνω να περάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα και καλή εβδομαδα να εχουμε!!!! 🥰

στις πριν 10 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Antonia2 εγω σου εύχομαι σ αυτον τον κυκλο να ρθει απο μονο του το μωρο και αυτος να ειναι ο λογος της αναβολης! Αλλα και να μξν ερθει καλα κανεις κ πας με τις περισσότερες πιθανοτητες. Παρακολουθουσες τους κυκλους σ με υπερηχο τους προηγ μηνες? Νομίζω διαβασα πως θα ηταν η 1η σου διεγερση αυτη.

Μακαρι Διωνη μου!!!

Τελευταιο υπέρηχο είχα κάνει τον Οκτώβριο και είχα 14 ωοθυλάκια συνολικά.. μετά δεν θυμάμαι.. έκανα η αληθεια ειναι μια σπερματέγχυση για την επιτροπή εοπυυ (και πάντα υπάρχει η ελπίδα φσκ μεσα μας) αλλα δε θυμάμαι οταν με παρακολουθούσε ο γιατρός αν μετρησαμε το απόθεμα...

Πιο παλιά πάλι 15 είχαμε βρει συνολικά.. οποτε γνκα δεν ειναι οτι περιμένω και κάνα τεράστιο αριθμό αλλα το 7 μας απογοητευσε και μας αποθάρρυνε να το κάνουμε σε αυτό τον κύκλο..

τα βαλαμε κατω και με το γιατρο και με τον αντρα μου και ειπαμε να αφησουμε 1-2 μηνες και θα πορευτουμε αναλόγως...

Σε ευχαριστώ πολυ για τις ευχες και σου ευχομαι ό,τι καλύτερο!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πάντως μου κάνει εντύπωση. Φυσικά ο γιατρός σου θα ξέρει και και επειδή αγαπώ και εγώ τα μαθήματικα συμφωνώ με τη λογική σου.

Εντυπωσιακή μου κάνει που βλέπεις ωοθυλάκια ποσότητα πριν καν κάνεις διέγερση. Ίσως έτσι να είναι πολύ καλύτερα. Καλά εγώ έπεσα και σε άχρηστους θυμάμαι πήγαινα βλέπανε δίναμε τις ενέσεις ούτε μετρούσαν πόσα έχω ούτε τίποτα . Αλλά εγώ είμαι ειδικοί περίπτωση μη βασανίζεσαι στα δικά μου. 

 

Να σου πω και το άλλο εγώ θα πήγαινα σε άλλο κέντρο δεν είχε πρόσφατο ραντεβού και με βάλανε Οκτωβρίο εμ εγώ τους την έσκασα. Και το ακύρωσα όταν έκλεισα την 12 εβδ εγκυμοσύνης . Τότε έκλαιγα έλεγα μα καλά τι Οκτωβρίο είχα αυτή την αγωνία και απελπισία μαζί γιατί να περιμένω . Τελικά ένα πράγμα κατάλαβα η υπομονή και η επιμονή μου φέρνουν τα καλύτερα αποτελέσματα. 

Όσες φορές πίεζα καταστάσεις μόνο τρικλοποδιες είχα. 

Εύχομαι να την πατήσεις αυτό τον μηνα

ναι ειμαι κι εγω των μαθηματικων και των boxes... οσα περισσοτερα check τοσο καλυτερα... βεβαια στην εξωσωματικη και στη βιολογια αυτο δεν παιζει και τοσο ρολο γτ εδω και 3 χρονια ολα καλα ειναι και ειχαμε μονο 1 φυσικη συλληψη αλλα με κενο σακο.... 😔

ο γιατρος θελει και αιματολογικες και υπερηχο στη 2η μερα ωστε να μετρησουμε καταβολες αλλα και να σιγουρευτει οτι δεν υπαρχει καποιος ανασταλτικος παραγοντας οπως για παραδειγμα μια κυστη.. τωρα ξεκινησα κι εγω και τα μαθαινω σιγα σιγα.. γνκα ο γιατρος μου ειναι πολυ ψειρας και πολυ υποστηρικτικος!

Μακαρι κοριτσι μου να ειναι για καλό η αναβολή!! 🤞 το καλο timing ειναι το παν!!!

λιγη υπομονη ακομα και ελπιζω στο τελος του χρονου να εχω γεματη κοιλιτσα!! 🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό και ευλογημένο μήνα. Δυστυχώς δεν είχα πρόσβαση αυτές τις μέρες, οπότε σας τα λέω τώρα. Πήγα την Παρασκευή για την σαλπιγγογραφία πολύ φοβισμένη αλλά αποφασισμένη. Τελικά δεν ήταν τίποτα, όντως σαν τεστ παπ. Με βοήθησαν πάρα πολύ οι νοσοκόμες και ο γιατρός. Νομίζω κράτησε 3 λεπτά, τόσο μου φάνηκε. Ήταν πολύ γρήγορη διαδικασία. Τελικά και τα αποτελέσματα ήταν άψογα μου είπαν. Βέβαια μέχρι και σήμερα έχω λίγα καφέ αλλά όλα καλά. Σας ευχαριστώ όλες για τα όμορφα λόγια σας που μου έδωσαν θάρρος. @cat12 @flowerv @Kate1992 σας ευχαριστώω πολύ!!!!!!!!!!

Τέλεια κορίτσι μου κ αφού ήταν καλά τα αποτελέσματα ακόμα καλύτερα 🥰 χαίρομαι που την έκανες κ δεν είχες πόνο! Λίγα καφέ ναι υπάρχουν αλλά δεν είναι κάτι! Κ βουρ για επαφές γιατί πάντα μετά από σαλπιγγογραφια υπάρχουν κ καλύτερες πιθανότητες για σύλληψη γιατί είναι σαν να καθαρίζουν τον "δρόμο".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Σίγουρα παίζει ρόλο η ποιότητα κ όχι η ποσότητα αλλά από τη στιγμή που ξέρεις ότι συνήθως έχεις περισσότερες καταβολές καλά κανεις κ περιμένεις επόμενο κύκλο. Ξέρω ότι η αναμονή σκοτώνει αλλά όλα γίνονται για καλό.

Κ σε μένα αρχή του κύκλου ελέγχει καταβολές να δει με ποσα ξεκινάμε κ στη διέγερση βλέπαμε ποσα μεγάλωναν από τα αρχικά. Κ τώρα που είχαμε πει να κάνουμε άλλη μια διέγερση αυτό μου είπε να πετύχουμε ένα καλό κύκλο κ τότε προχωράμε. Εγώ συνήθως έχω καμμία 20αρια. Ελπίζω βέβαια να μη χρειαστεί τελικά αφού είχαμε φυσιολογική σύλληψη. Θα δώσω μέχρι το Σεπτέμβριο κ αν δεν προκύψει θα προχωρήσουμε στην εξωσωματική.

Ετσι ειναι κοριτσι μου!!

σμρ που ξημερωσε μια αλλη μερα ειμαι παλι γεματη αισιοδοξια! ολα θα γινουν την καταλληλη στιγμη!! και ο αντρας μου ηταν κατηγορηματικα αρνητικος στο να κανω διεγερση και αν δεν εχουμε αρκετες βλαστοκυστες να ξανακανω τοσο αμεσα... βεβαια θα μου πεις ποτε δεν ξερεις τι θα φερει ενας μεγαλυτερος αριθμος ωοθυλακιων... αλλα οσο μπορουμε να το αποφυγουμε ή να ελαχιστοποιησουμε τις πιθανοτητες...

χθες απλα ηταν η πρωτη απογοητευση και πηγαμε με φορα (σαν τον Τσιπρα ενα πραγμα 😂 [δεν το λεω ιδεολογικα αλλα λογω της ατακας που ειπωθηκε 'προεδρε ελα με φορα!']) και φαγαμε τα μουτρα μας!!

Ολα για καλο ειναι και προχωραμε!! 🥰

Σας ευχαριστω κοριτσια μου για την εγνοια και τη στηριξη σας! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό και ευλογημένο μήνα. Δυστυχώς δεν είχα πρόσβαση αυτές τις μέρες, οπότε σας τα λέω τώρα. Πήγα την Παρασκευή για την σαλπιγγογραφία πολύ φοβισμένη αλλά αποφασισμένη. Τελικά δεν ήταν τίποτα, όντως σαν τεστ παπ. Με βοήθησαν πάρα πολύ οι νοσοκόμες και ο γιατρός. Νομίζω κράτησε 3 λεπτά, τόσο μου φάνηκε. Ήταν πολύ γρήγορη διαδικασία. Τελικά και τα αποτελέσματα ήταν άψογα μου είπαν. Βέβαια μέχρι και σήμερα έχω λίγα καφέ αλλά όλα καλά. Σας ευχαριστώ όλες για τα όμορφα λόγια σας που μου έδωσαν θάρρος. @cat12 @flowerv @Kate1992 σας ευχαριστώω πολύ!!!!!!!!!!

Λευκη μου πολυ χαρηκα με τα νεα σου!!! 😁😍

ενα ακομη εμποδιο εφυγε απο τη λιστα!!! ειναι ολα καλα και μαλιστα τωρα εισαι πολυ πιο γονιμη!!! ευχομαι στο τελος του μηνα να δουμε το θετικο τεστακι σου!!!🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό και ευλογημένο μήνα. Δυστυχώς δεν είχα πρόσβαση αυτές τις μέρες, οπότε σας τα λέω τώρα. Πήγα την Παρασκευή για την σαλπιγγογραφία πολύ φοβισμένη αλλά αποφασισμένη. Τελικά δεν ήταν τίποτα, όντως σαν τεστ παπ. Με βοήθησαν πάρα πολύ οι νοσοκόμες και ο γιατρός. Νομίζω κράτησε 3 λεπτά, τόσο μου φάνηκε. Ήταν πολύ γρήγορη διαδικασία. Τελικά και τα αποτελέσματα ήταν άψογα μου είπαν. Βέβαια μέχρι και σήμερα έχω λίγα καφέ αλλά όλα καλά. Σας ευχαριστώ όλες για τα όμορφα λόγια σας που μου έδωσαν θάρρος. @cat12 @flowerv @Kate1992 σας ευχαριστώω πολύ!!!!!!!!!!

Λευκή μου υπέροχα νέα ακούω! Δν πόνεσες ακούω, όλα τέλεια με τη σαλπιγγογραφια άκουω, μπορείς ν κανείς επαφές ακούω! Μηπως λοιπόν αυτός είναι ο δικος σ μήνας;;; Άντε κοριτσάκι μ, ευχομαι να πάνε όλα καλά και τώρα που καθαρίστηκε ο δρόμος να πάνε ντουγρού οι κολυμβητές σου για το χρυσό 😂❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

Λευκη μου πολυ χαρηκα με τα νεα σου!!! 😁😍

ενα ακομη εμποδιο εφυγε απο τη λιστα!!! ειναι ολα καλα και μαλιστα τωρα εισαι πολυ πιο γονιμη!!! ευχομαι στο τελος του μηνα να δουμε το θετικο τεστακι σου!!!🤞❤️

Ναι, η αλήθεια είναι πως δεν έχει μείνει κάτι άλλο να κάνουμε. Είμαστε 100% καλυμμένοι από εξετάσεις προς το παρόν. 

Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι να τα καταφέρετε σύντομα (είδα πως θα πρέπει να περιμένετε 2 μήνες).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kate1992 είπε:

Λευκή μου υπέροχα νέα ακούω! Δν πόνεσες ακούω, όλα τέλεια με τη σαλπιγγογραφια άκουω, μπορείς ν κανείς επαφές ακούω! Μηπως λοιπόν αυτός είναι ο δικος σ μήνας;;; Άντε κοριτσάκι μ, ευχομαι να πάνε όλα καλά και τώρα που καθαρίστηκε ο δρόμος να πάνε ντουγρού οι κολυμβητές σου για το χρυσό 😂❤️

Μακάρι, σε ευχαριστώ πολύ για την στήριξη.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου κ αφού ήταν καλά τα αποτελέσματα ακόμα καλύτερα 🥰 χαίρομαι που την έκανες κ δεν είχες πόνο! Λίγα καφέ ναι υπάρχουν αλλά δεν είναι κάτι! Κ βουρ για επαφές γιατί πάντα μετά από σαλπιγγογραφια υπάρχουν κ καλύτερες πιθανότητες για σύλληψη γιατί είναι σαν να καθαρίζουν τον "δρόμο".

Μακάρι να ισχύσει και σε εμένα αυτό. Θα το δούμε!!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΛΕΥΚΗ χαίρομαι πολύ που σήμερα είσαι καλύτερα!!

Στα δικά μου τώρα κορίτσια, περιμένω περίοδο μετά τη βιοχημική. Θεωρητικά θα ερχ΄όταν εχθές (γαρ 28 μέρες) αλλά ακόμα άφαντη. Λογικά έχει αλλάξει ο κύκλος. Άντε να δούμε πότε θα έρθει να στρώσω. Εσάς όσες είχατε την ίδια εμπειρία πότε σας ήρθε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα απο μένα... @ΛΕΥΚΗ και @Antonia2 όλα καλά!!! Βουρ για τις προσπάθειες φυσικής σύλληψης και θετική σκέψη!!! @Παρασκευαιδουτη συμπάθεια μου προς το πρόσωπο σου την έχεις νιώσει πιστεύω... αλλά έχω μια απορία... πότε προλαβαίνεις και κοιμάσαι;;; Συνήθως είσαι η τελευταία και η πρώτη που γράφεις! @Elkμου δε θυμάμαι τι ώρα έχεις το ραντεβού σου σήμερα και περιμένω τα νέα σου!!! Τα δικά μου νεάκια... Κορίτσια... οι εμετοί αντί να μειώνονται... αυξάνονται... Άρα λογικά δεν έφταιγε το ασβέστιο... Δεν παραπνιέμαι απλά μου φαίνεται περίεργο... Όσο και να το χαίρομαι, γιατί σημαίνει ότι όλα πηγαίνουν καλά, είναι όντως νορμάλ αφού έχω μπει στον 4ο;;; Ακούω όλες τις μανούλες και όσες είναι σε πιο προχωρημένο στάδιο εγκυμοσύνης...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Τα δικά μου νέα είναι ότι χθες αργά το βράδυ εμφανίστηκε η περίοδος! 
εχω κατά μπερδευτεί απογοητευτεί και νιώθω πελαγωμένη ανάμεσα στις απόψεις του κάθε γιατρού!

πηρα τώρα τηλ το γυναικολόγο μου γ ν τον ρωτήσω γ τον άντρα μ γ ν κάνει σπερμοδιαγραμμα και γενικά τις εξετάσεις ! Μ λέει δν θελουμε κατι άλλο μόνο σπερμοδοαγραμμα! Τ λέω γιατρέ οξειδωτικό στρες; Μ λέει όχι δν χρειάζεται αφού έτσι κ αλλιώς θ συνεχίσει κανονικά τος βιταμίνες! Μα του λέω αν έχει πέσει πως θ συνεχίσει! Μ λέει αν θέλεις κάντε εγώ στο λέω γ το οικονομικό! 
και ρωτάω εγώ τώρα εσάς , γιατί παίρνει 3 μήνες τώρα τις βιταμίνες είμαστε στον 4ο μήνα τώρα αν δν δούμε βελτιώσει στο οξειδωτικό στρες και γενικά στις παραμέτρους; Ο κατακερματισμός τ είναι μια χαρά άρα αφού είναι ν πάμε γ εξωσωματική γιατί λοιπόν ν δώσω 1500 γ ν πάρει βιταμίνες ν περιμένω και 3 μήνες τη στιγμή που με αυτό το σπερμα η εξωσωματική θ πετύχαινε μια χαρά!🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Επίσης τον ρωτάω πόσες μέρες αποχής θ πρέπει ν έχει ο σύζυγος μ λέει τ μίνιμουμ 3

παιρω τηλ γ ν κλείσω ραντεβού στην embryolab και μ λέει η κοπέλα πως στο δικό μας τ εργαστήριο προτείνουμε 2 μέρες αποχή ούτε περισσότερο ούτε λιγότερο! και αναρωτιέμαι εγώ κ πάλι γιατί τότε ο γυναικολόγος και τη προηγούμενη φορά και αυτή μ είπε 3 με 4 μέρες αποχή; Και εν τελει ο σύζυγος πόσες μέρες αποχή ν έχει ο ερμος;;;

(ο γυναικολόγος κου συνεργάζεται με τη κλινική αυτή, αυτός μ την πρότεινε)

νιωθω παρά πολύ μπερδεμένη και πελαγωμενη το ίδιο κ ο σύζυγος ! Έχουμε σηκώσει τα χέρια ψηλα και δν ξέρουμε τι ν κάνουμε! 
κοριτσια κουράστηκα έχω από το πρωί που κλαίω από τη στεναχώρια μ γτ μ ήρθε περίοδος και από τα νεύρα μ ταυτόχρονα γτ ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του και εγώ καλούμαι ν αποφασίσω κ να ρισκάρω ποιον θ ακόλουθησω 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ναι ειμαι κι εγω των μαθηματικων και των boxes... οσα περισσοτερα check τοσο καλυτερα... βεβαια στην εξωσωματικη και στη βιολογια αυτο δεν παιζει και τοσο ρολο γτ εδω και 3 χρονια ολα καλα ειναι και ειχαμε μονο 1 φυσικη συλληψη αλλα με κενο σακο.... 😔

ο γιατρος θελει και αιματολογικες και υπερηχο στη 2η μερα ωστε να μετρησουμε καταβολες αλλα και να σιγουρευτει οτι δεν υπαρχει καποιος ανασταλτικος παραγοντας οπως για παραδειγμα μια κυστη.. τωρα ξεκινησα κι εγω και τα μαθαινω σιγα σιγα.. γνκα ο γιατρος μου ειναι πολυ ψειρας και πολυ υποστηρικτικος!

Μακαρι κοριτσι μου να ειναι για καλό η αναβολή!! 🤞 το καλο timing ειναι το παν!!!

λιγη υπομονη ακομα και ελπιζω στο τελος του χρονου να εχω γεματη κοιλιτσα!! 🙏

 

Γλυκό μου κορίτσι εγώ είμαι πολύ αισιόδοξη για εσένα κ πιστεύω ότι αυτό το χρόνο θα έρθει το μπιζέλι σας!!! Καλύτερα να πας με τις καλύτερες προοπτικές γιατί είναι κ θέμα τύχης όλα αυτά! Εγώ είμαι αισιόδοξη κ σας στέλνω μια τεράστια κούτα με μπεμπεδοσκονη ❤️❤️❤️❤️ θα γίνουμε συμπεθερες είμαι σίγουρη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι, η αλήθεια είναι πως δεν έχει μείνει κάτι άλλο να κάνουμε. Είμαστε 100% καλυμμένοι από εξετάσεις προς το παρόν. 

Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι να τα καταφέρετε σύντομα (είδα πως θα πρέπει να περιμένετε 2 μήνες).

Τέλεια κορίτσι μου!!! Το θετικό τεστ πιστεύω δε θα αργήσει να έρθει ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...