Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συζήτηση με κοπέλες και ανυπομονησία!


mich

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! 

Με το σύζυγό μου βιώσαμε μια αποβολη το Νοέμβριο, και τώρα που όλα ρυθμιστικαν θέλουμε να προσπαθήσουμε ξανά. Είναι ο πρώτος κύκλος που το κάνουμε αυτό, καθώς η προηγούμενη εγκυμοσύνη προέκυψε χωρίς να το έχουμε προγραμματίσει. 

Ήθελα λοιπόν να συζητήσω με κάποιες από εσάς για το πως νοιώθουμε! Το βάρος που υπάρχει για να πετύχει όλο αυτό και να πάνε όλα καλά, αλλά ταυτόχρονα και η ανυπομονησία για να το ζήσουμε! Μια υγιή εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωράκι! Θέλω να περάσουν οι μήνες, να έρθει το καλοκαίρι και να είμαι πλέον προχωρημένη στην εγκυμοσύνη! Να είναι όλα καλά! Μου φαίνεται σαν ένα ωραίο όνειρο και φοβάμαι να το σκεφτώ!  

Πείτε μου πως το βιώνετε εσείς! Να κάνουμε συμπαράσταση η μξα στην άλλη και σύντομα όλες να έχουμε μεγάλη κοιλίτσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/2/2024 at 8:04 ΜΜ, ο/η mich είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 

Με το σύζυγό μου βιώσαμε μια αποβολη το Νοέμβριο, και τώρα που όλα ρυθμιστικαν θέλουμε να προσπαθήσουμε ξανά. Είναι ο πρώτος κύκλος που το κάνουμε αυτό, καθώς η προηγούμενη εγκυμοσύνη προέκυψε χωρίς να το έχουμε προγραμματίσει. 

Ήθελα λοιπόν να συζητήσω με κάποιες από εσάς για το πως νοιώθουμε! Το βάρος που υπάρχει για να πετύχει όλο αυτό και να πάνε όλα καλά, αλλά ταυτόχρονα και η ανυπομονησία για να το ζήσουμε! Μια υγιή εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωράκι! Θέλω να περάσουν οι μήνες, να έρθει το καλοκαίρι και να είμαι πλέον προχωρημένη στην εγκυμοσύνη! Να είναι όλα καλά! Μου φαίνεται σαν ένα ωραίο όνειρο και φοβάμαι να το σκεφτώ!  

Πείτε μου πως το βιώνετε εσείς! Να κάνουμε συμπαράσταση η μξα στην άλλη και σύντομα όλες να έχουμε μεγάλη κοιλίτσα! 

Καλησπέρα, σου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε και σε λίγους μήνες να έχετε το μωράκι σας αγκαλιά!

Σου γράφω ως μια πολύ αγχωδης πρώην εγκυμονούσα. Η αλήθεια είναι πως δεν είχα την αγωνία σου ως προς το να πετύχω μια εγκυμοσύνη γιατί μας ήρθε κι εμάς χωρίς να το έχουμε προγραμματίσει, αλλά θα ήθελα να σταθώ σε αυτό που αναφέρεις "να περάσουν οι μήνες και να είναι όλα καλά". Σκεφτόμουν ακριβώς έτσι σε όλη μου την εγκυμοσύνη γι αυτό και δεν την χάρηκα ιδιαίτερα. Δυστυχώς μου προέκυψε κι ένα πρόβλημα υγείας στα μέσα της εγκυμοσύνης που με αγχωσε ακόμα περισσότερο για το αν θα επηρεάσει το μωρό οπότε πέρασα ένα μέρος της, μέσα στο άγχος και τα κλάματα. Άγχος για τις εξετάσεις του μωρού, άγχος όταν δεν το αισθανομουν πολύ, άγχος άγχος άγχος...

Και σκεφτόμουν ακριβώς αυτό που λες... Να περάσουν οι μήνες, να είμαι σε μια προχωρημένη εγκυμοσύνη οπότε αν γεννηθεί ανά πάσα στιγμή να είναι όλα οκ. Όταν ήρθε όμως η προχωρημένη εγκυμοσύνη, ξανά άγχος να φτάσει στο τέλος της αισίως 😛 Οπότε εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι για κάποιες από εμάς, κάθε φορά που περνάει ένα άγχος, έρχεται απλά το επόμενο. Όσο και να μου έλεγαν να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου, μου ήταν αδύνατο!

Παρόλα αυτά, θα τα πέρναγα όλα ξανά και ξανά! Θα συμφωνήσω ξανά μαζί σου, ότι είναι σαν ένα τόσο όμορφο όνειρο που φοβάσαι να το σκεφτείς! Αλλά όταν έρθει και το συνειδητοποιήσεις, θα ζεις το όνειρο!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/2/2024 at 8:04 ΜΜ, ο/η mich είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 

Με το σύζυγό μου βιώσαμε μια αποβολη το Νοέμβριο, και τώρα που όλα ρυθμιστικαν θέλουμε να προσπαθήσουμε ξανά. Είναι ο πρώτος κύκλος που το κάνουμε αυτό, καθώς η προηγούμενη εγκυμοσύνη προέκυψε χωρίς να το έχουμε προγραμματίσει. 

Ήθελα λοιπόν να συζητήσω με κάποιες από εσάς για το πως νοιώθουμε! Το βάρος που υπάρχει για να πετύχει όλο αυτό και να πάνε όλα καλά, αλλά ταυτόχρονα και η ανυπομονησία για να το ζήσουμε! Μια υγιή εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωράκι! Θέλω να περάσουν οι μήνες, να έρθει το καλοκαίρι και να είμαι πλέον προχωρημένη στην εγκυμοσύνη! Να είναι όλα καλά! Μου φαίνεται σαν ένα ωραίο όνειρο και φοβάμαι να το σκεφτώ!  

Πείτε μου πως το βιώνετε εσείς! Να κάνουμε συμπαράσταση η μξα στην άλλη και σύντομα όλες να έχουμε μεγάλη κοιλίτσα! 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου....😔 Αυτές οι σκέψεις και τα όνειρα που κάνεις ενώ είναι πολύ τρυφερά, από την άλλη μεριά σου δημιουργούν προσδοκίες και ΙΣΩΣ να μη συμβούν όλα όπως τα φαντάζεσαι. Εγώ θα σου πω ότι όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες ελεύθερα μέχρι που σκεφτόμουν τι θα βάλω σε ένα γάμο που είχα το καλοκαίρι, τσέκαρα τα ρούχα εγκυμοσύνης και γενικά σκεφτόμουν όπως λες τον ευατό μου έγκυο. Το είχα τελείως σίγουρο... 🙃Σε εμένα δεν ήρθε ακόμα και μακάρι να μην είχα προσθέσει στη στεναχώρια μου τον πόνο της ματαίωσης.

Σου εύχομαι ολόψυχα να μη δυσκολευτείς καθόλου και να έρθει το μωράκι σου πανεύκολα. Θα σε συμβούλευα όμως να προστατέψεις την ψυχή σου και να έχεις μια συγκρατημένη αισιοδοξία❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου....😔 Αυτές οι σκέψεις και τα όνειρα που κάνεις ενώ είναι πολύ τρυφερά, από την άλλη μεριά σου δημιουργούν προσδοκίες και ΙΣΩΣ να μη συμβούν όλα όπως τα φαντάζεσαι. Εγώ θα σου πω ότι όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες ελεύθερα μέχρι που σκεφτόμουν τι θα βάλω σε ένα γάμο που είχα το καλοκαίρι, τσέκαρα τα ρούχα εγκυμοσύνης και γενικά σκεφτόμουν όπως λες τον ευατό μου έγκυο. Το είχα τελείως σίγουρο... 🙃Σε εμένα δεν ήρθε ακόμα και μακάρι να μην είχα προσθέσει στη στεναχώρια μου τον πόνο της ματαίωσης.

Σου εύχομαι ολόψυχα να μη δυσκολευτείς καθόλου και να έρθει το μωράκι σου πανεύκολα. Θα σε συμβούλευα όμως να προστατέψεις την ψυχή σου και να έχεις μια συγκρατημένη αισιοδοξία❤️

Καλημέρα!! 

Για ποιο λόγο η ματαίωση που λες? 

Κι εγώ κάπως έτσι. Έλεγα στον άντρα μου να μην ετοιμάζεται για διακοπές γιατί θα είμαι έγκυος. Αλλά ήδη είχαμε την πρώτη μας αποτυχημένη προσπάθεια. Προχθές είχα αρνητικές χοριακές μετά από την πρώτη μας εμβρυομεταφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινουρια στην παρεα. Είμαι 24 και έχω διαγνωστεί με ΣΠΩ από μικρή ηλικία λόγω αρρυθμιών περιόδου. Έπαιρνα για χρόνια αντισυλληπτικά αλλά τα διέκοψα αφού αποφασίσαμε να προσπαθήσουμε κ εμείς για μωράκι. Είμαστε στον 8ο μήνα προσπαθειών αλλά τίποτα. Παιρνω καθημερινά glucophage 850 και συμπλήρωμα ινοσιτολης αλλά η ωορρηξία δεν θέλει να γίνει (κάνω κάθε μέρα τεστ και είναι πάντα αρνητικά) εκανα και σαλπιγγογραφια φάνηκαν μια χαρά οι σάλπιγγες με μια πρώτη μάτια της γυναικολόγου αλλά περιμένουμε και επιβεβαίωση από το ακτινολογικό, σπερμοδιαγραμμα επίσης φυσιολογικό. Μας είπε η γιατρός αυτόν τον μήνα να μην κάνουμε προσπάθεια λόγο της σαλπιγγογραφιας και λογικά στον επόμενο κύκλο πάμε για πρόκληση ωορρηξίας. Έχει καμία εμπειρία να με διαφωτίσει με την πρόκληση ωορρηξίας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου....😔 Αυτές οι σκέψεις και τα όνειρα που κάνεις ενώ είναι πολύ τρυφερά, από την άλλη μεριά σου δημιουργούν προσδοκίες και ΙΣΩΣ να μη συμβούν όλα όπως τα φαντάζεσαι. Εγώ θα σου πω ότι όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες ελεύθερα μέχρι που σκεφτόμουν τι θα βάλω σε ένα γάμο που είχα το καλοκαίρι, τσέκαρα τα ρούχα εγκυμοσύνης και γενικά σκεφτόμουν όπως λες τον ευατό μου έγκυο. Το είχα τελείως σίγουρο... 🙃Σε εμένα δεν ήρθε ακόμα και μακάρι να μην είχα προσθέσει στη στεναχώρια μου τον πόνο της ματαίωσης.

Σου εύχομαι ολόψυχα να μη δυσκολευτείς καθόλου και να έρθει το μωράκι σου πανεύκολα. Θα σε συμβούλευα όμως να προστατέψεις την ψυχή σου και να έχεις μια συγκρατημένη αισιοδοξία❤️

Αχ βρε κορίτσια κ εγω τα ίδια. Από το καλοκαίρι σκεφτόμουν τι θα βάλω σε μια βάφτιση που έχουμε τον άλλον μήνα καθώς περίμενα ότι θα είχα κοιλιτσα αλλά δυστυχώς ακόμα τίποτα. Θα έρθει και η σειρά μας όμως ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2024 at 6:03 ΜΜ, ο/η Mboo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινουρια στην παρεα. Είμαι 24 και έχω διαγνωστεί με ΣΠΩ από μικρή ηλικία λόγω αρρυθμιών περιόδου. Έπαιρνα για χρόνια αντισυλληπτικά αλλά τα διέκοψα αφού αποφασίσαμε να προσπαθήσουμε κ εμείς για μωράκι. Είμαστε στον 8ο μήνα προσπαθειών αλλά τίποτα. Παιρνω καθημερινά glucophage 850 και συμπλήρωμα ινοσιτολης αλλά η ωορρηξία δεν θέλει να γίνει (κάνω κάθε μέρα τεστ και είναι πάντα αρνητικά) εκανα και σαλπιγγογραφια φάνηκαν μια χαρά οι σάλπιγγες με μια πρώτη μάτια της γυναικολόγου αλλά περιμένουμε και επιβεβαίωση από το ακτινολογικό, σπερμοδιαγραμμα επίσης φυσιολογικό. Μας είπε η γιατρός αυτόν τον μήνα να μην κάνουμε προσπάθεια λόγο της σαλπιγγογραφιας και λογικά στον επόμενο κύκλο πάμε για πρόκληση ωορρηξίας. Έχει καμία εμπειρία να με διαφωτίσει με την πρόκληση ωορρηξίας; 

Καλησπέρα κορίτσι μου, έχω πολύ στενό μου συγγενικό πρόσωπο με ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο προφίλ όσον αφορά το ΣΠΩ και τη θεραπεία που κάνεις. Η σαλπιγγογραφια της μια χαρά επίσης. Δεν έκανε ωορρηξία με τίποτα και κατέληξε κι αυτή σε πρόκληση με τη χορήγηση χαπιών και βρίσκεται τώρα στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης της. Αν μπορώ να σε βοηθήσω, τι θα ήθελες να μάθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2024 at 6:03 ΜΜ, ο/η Mboo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινουρια στην παρεα. Είμαι 24 και έχω διαγνωστεί με ΣΠΩ από μικρή ηλικία λόγω αρρυθμιών περιόδου. Έπαιρνα για χρόνια αντισυλληπτικά αλλά τα διέκοψα αφού αποφασίσαμε να προσπαθήσουμε κ εμείς για μωράκι. Είμαστε στον 8ο μήνα προσπαθειών αλλά τίποτα. Παιρνω καθημερινά glucophage 850 και συμπλήρωμα ινοσιτολης αλλά η ωορρηξία δεν θέλει να γίνει (κάνω κάθε μέρα τεστ και είναι πάντα αρνητικά) εκανα και σαλπιγγογραφια φάνηκαν μια χαρά οι σάλπιγγες με μια πρώτη μάτια της γυναικολόγου αλλά περιμένουμε και επιβεβαίωση από το ακτινολογικό, σπερμοδιαγραμμα επίσης φυσιολογικό. Μας είπε η γιατρός αυτόν τον μήνα να μην κάνουμε προσπάθεια λόγο της σαλπιγγογραφιας και λογικά στον επόμενο κύκλο πάμε για πρόκληση ωορρηξίας. Έχει καμία εμπειρία να με διαφωτίσει με την πρόκληση ωορρηξίας; 

Σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει να δεις τις ορμόνες σου; Οι γυναικολόγοι δεν ξέρουν και πολλά από ορμόνες 

 έχω Πολυκυστηκες δεν είχα σταθερό κύκλο πήρα για αρκετά χρόνια αντισύλληψη 

Δεν έκανα καλή ωορρηξία το πρόβλημα ήταν ορμονικό όπου το ρύθμισα και έμεινα εγκυος 

σου εύχομαι σύντομα να έχεις θετικό αποτέλεσμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Εύη84 είπε:

Κορίτσια τι ακριβώς είναι το ΣΠΩ? 

Σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών 

Με απλα λόγια όπως το καταλαβαίνω εγω.. 

κανονικα οι ωοθήκες πρέπει να δημιουργούν ένα ωάριο να μεγαλώνει σωστά να γίνετε η ωορρηξία και απελευθερώνετε το ωάριο ώστε να γίνει η σύλληψη 

μια γυναίκα με ΣΠΩ κάνει πολλά μικρά ωάρια που μπορεί να μείνουν στάσιμα στη ανάπτυξη τους και έτσι φαίνεται στις ωοθήκες σαν να έχεις μικρες κύστες δεν μεγαλώνει σωστά ένα ωάρια με αποτέλεσμα να μην γίνετε καλή ωορρηξία και αν δεν έχεις καλή ωρρηξια με ένα καλό αναπτυγμένο ωάριο δεν μπορεί να έχεις και σύλληψη..

Αλλά από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν τα σύμπτωμα ΣΠΩ δεν είναι για όλες τα ίδια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια 🌹

Παθούσα και εγώ σε μια αποβολή που είχα πριν αρκετά χρόνια και μάλιστα την βίωσα πολύ άσχημα και για να είμαι ειλικρινής το άγχος δεν θα φύγει ποτέ σε μια επόμενη εγκυμοσύνη. Με τον άντρα μου έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες και όπως εύχομαι για την δική μου κοιλίτσα, έτσι εύχομαι μέσα από την καρδιά μου για τις δικές σας κοιλίτσες..με υγιέστατα σποράκια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/3/2024 at 10:48 ΜΜ, ο/η afr είπε:

Καλησπέρα, σου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε και σε λίγους μήνες να έχετε το μωράκι σας αγκαλιά!

Σου γράφω ως μια πολύ αγχωδης πρώην εγκυμονούσα. Η αλήθεια είναι πως δεν είχα την αγωνία σου ως προς το να πετύχω μια εγκυμοσύνη γιατί μας ήρθε κι εμάς χωρίς να το έχουμε προγραμματίσει, αλλά θα ήθελα να σταθώ σε αυτό που αναφέρεις "να περάσουν οι μήνες και να είναι όλα καλά". Σκεφτόμουν ακριβώς έτσι σε όλη μου την εγκυμοσύνη γι αυτό και δεν την χάρηκα ιδιαίτερα. Δυστυχώς μου προέκυψε κι ένα πρόβλημα υγείας στα μέσα της εγκυμοσύνης που με αγχωσε ακόμα περισσότερο για το αν θα επηρεάσει το μωρό οπότε πέρασα ένα μέρος της, μέσα στο άγχος και τα κλάματα. Άγχος για τις εξετάσεις του μωρού, άγχος όταν δεν το αισθανομουν πολύ, άγχος άγχος άγχος...

Και σκεφτόμουν ακριβώς αυτό που λες... Να περάσουν οι μήνες, να είμαι σε μια προχωρημένη εγκυμοσύνη οπότε αν γεννηθεί ανά πάσα στιγμή να είναι όλα οκ. Όταν ήρθε όμως η προχωρημένη εγκυμοσύνη, ξανά άγχος να φτάσει στο τέλος της αισίως 😛 Οπότε εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι για κάποιες από εμάς, κάθε φορά που περνάει ένα άγχος, έρχεται απλά το επόμενο. Όσο και να μου έλεγαν να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου, μου ήταν αδύνατο!

Παρόλα αυτά, θα τα πέρναγα όλα ξανά και ξανά! Θα συμφωνήσω ξανά μαζί σου, ότι είναι σαν ένα τόσο όμορφο όνειρο που φοβάσαι να το σκεφτείς! Αλλά όταν έρθει και το συνειδητοποιήσεις, θα ζεις το όνειρο!!! ❤️

Το σκεφτόμουν πρόσφατα αυτό με το άγχος. Επειδή έκανα θυρεοειδεκτομη και την προηγούμενη εγκυμοσύνη την ξεκίνησα με τιμές στο Θεό, όπως και παρέμειναν κατά τη διάρκεια, φοβάμαι πολύ! Ξέρω ότι θα συνεχίσω να φοβάμαι και όταν όλα πάνε καλά! Και πάντα θα υπάρχει κάτι να μου βάζει δεύτερες σκέψεις και άγχη. Όμως το σημαντικό όπως κατέληξες και εσύ, είναι το αποτέλεσμα, μια αγκαλιά γεμάτη! 

Θέλω να είμαι αισιόδοξη, ότι όλα θα πάνε καλά με κάποιο τρόπο και θα εστιασω σε αυτό! Δε θα μπορούσα να μείνω με τη σκέψη του ενδεχόμενου να μην γίνει τίποτα, οπως ανεφερε καποια αλλη κοπελα. Έτσι τι νόημα θα είχε καν η προσπάθεια; 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/3/2024 at 10:45 ΜΜ, ο/η mich είπε:

Το σκεφτόμουν πρόσφατα αυτό με το άγχος. Επειδή έκανα θυρεοειδεκτομη και την προηγούμενη εγκυμοσύνη την ξεκίνησα με τιμές στο Θεό, όπως και παρέμειναν κατά τη διάρκεια, φοβάμαι πολύ! Ξέρω ότι θα συνεχίσω να φοβάμαι και όταν όλα πάνε καλά! Και πάντα θα υπάρχει κάτι να μου βάζει δεύτερες σκέψεις και άγχη. Όμως το σημαντικό όπως κατέληξες και εσύ, είναι το αποτέλεσμα, μια αγκαλιά γεμάτη! 

Θέλω να είμαι αισιόδοξη, ότι όλα θα πάνε καλά με κάποιο τρόπο και θα εστιασω σε αυτό! Δε θα μπορούσα να μείνω με τη σκέψη του ενδεχόμενου να μην γίνει τίποτα, οπως ανεφερε καποια αλλη κοπελα. Έτσι τι νόημα θα είχε καν η προσπάθεια; 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες! 

Καταλαβαίνω την άποψη της κοπέλας που ανέφερε να είσαι πιο συγκρατημένη για να μη δημιουργείς προσδοκίες στον εαυτό σου. Αλλά συμφωνώ μαζί σου γιατί κι εγώ σαν άνθρωπος είμαι έτσι, το να σκέφτομαι αισιόδοξα κι ότι όλα κάποια στιγμή θα πάνε καλά μου δίνει πολλή δύναμη να προσπαθώ και να συνεχίζω. Οπότε βρες τη δύναμή σου όπου εσύ μπορείς!

Σχετικά με το άγχος, νομίζω πως θα σε βοηθήσει το να βρεις κάποιους καλούς γιατρούς να σε παρακολουθούν στις ειδικότητες που χρειάζεσαι, να τους έχεις εμπιστοσύνη και να σου εμπνέουν σιγουριά. Η ιατρική σήμερα κυριολεκτικά κάνει θαύματα και σώζει. Σίγουρα θα συνεχίσεις να έχεις άγχος (άλλωστε ποιος γονιός δεν έχει; ) αλλά θα μπορείς να το ελέγξεις καλύτερα! Οτιδήποτε άλλο σχετικό, εδώ είμαστε να το συζητήσουμε όταν με το καλό έρθει η ώρα.

Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σας και να έρθει ένα μωράκι εύκολα και γρήγορα στην αγκαλιά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...