Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διατροφή κατά τη προσπάθεια


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια μου εσείς κάνατε αλλαγές στη διατροφή σας πριν να μείνετε έγκυες ; Κόψατε κάτι, προσθέσατε κάτι ;

Σύμφωνα με το γιατρό μια καλή ισορροπημένη διατροφή,μείωση της ζάχαρης,ενυδάτωση να αιματωνεται η μήτρα,κ έστω μια ελαφριά άσκηση είναι στα συν. Από την  άλλη οποίες εμειναν έγκυες εεε δεν ήταν όλες ούτε με διατροφολόγο ούτε με γράμμωση.  Παν μετρο άριστο!! Σύντομα εγκυουλα σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Elenaki12

Όπως λέει και η Zenia, το να έχεις έναν υγιεινό τρόπο ζωής είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις, αλλά δεν υπάρχει καμία διατροφή που να είναι τόσο καθοριστική στο να αυξήσει τις πιθανότητες.

Εγώ προσωπικά έχω κόψει μαχαίρι το αλκοόλ και τη ζάχαρη, πίνω μόνο έναν καφέ το πρωί και δεν τρώω junk food. Είχα πάντα φυσιολογικό βάρος και κάνω σταθερά σωματική άσκηση, οπότε προσπαθώ να τα διατηρώ.

Αν είσαι στην αρχική φάση των προσπαθειών, θα σου έλεγα να χαλαρώσεις και να μην "κολλάς" σε τέτοια ζητήματα εκτός κι αν το σωματικό σου βάρος δεν είναι φυσιολογικό ή έχεις θέμα με σάκχαρο κλπ. Μακάρι να υπήρχε κάτι να φάμε ή να μη φάμε και να μας φέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Θα σου πρότεινα να κάνεις όσο μπορείς πιο καθαρή διατροφή, πιο πολύ για τη δική σου σωματική και ψυχική υγεία!

Σου εύχομαι γρήγορα ένα θετικό αποτέλεσμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2024 at 8:10 ΜΜ, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια μου εσείς κάνατε αλλαγές στη διατροφή σας πριν να μείνετε έγκυες ; Κόψατε κάτι, προσθέσατε κάτι ;

Εγω δεν έκανα πολλά πράγματα στην διατροφη μου στην πρώτη εγκυμοσύνη έκοψα λίγο την ζάχαρη αλλά το πιο σημαντικό που κάναμε ήταν να κόψουμε το τσιγάρο και οι δυο μας, αλκοόλ δεν πίναμε έτσι και αλλιώς 

στην δεύτερη εγκυμοσύνη δεν έκανα τίποτα από διατροφη γενικα τρώω και βλακείες το τσιγάρο όμως δεν το ξανά αρχίσαμέ .. 

εύχομαι σύντομα να έρθει ενα μωρακι 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...