Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

στις On 18/7/2024 at 1:54 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά το κορίτσι μου 850γρ είναι στα κατώτερα όρια αλλά στο φυσιολογικό βάρος…αν κρίνουμε κ από τον γιο μου π γεννήθηκε 37εβ 2.500κιλα κυμαίνεται κ αυτό κάπου εκεί…δλδ κ να πάρει όλο τον μήνα του δε θα γεννηθεί πάνω από 3 κιλά μάλλον!! Αλλά δε πειράζει να βγει εύκολα 😂

Θα με βλέπει κάθε 3εβ τώρα λόγο του ρίσκου μας π έχουμε για προεκλαμψία κ κάθε φορά θα πηγαίνω κ τα ουρα μου! Όποτε ξανά ραντεβού έχω 8/8…

 

Τέλεια @Raf123μ. Πηγα κ εγω προχθες γυναικολόγο ολα καλα μ είπε. Περίπου  800γρ ειναι κ εμενα η μπουμπου μ κ Τράχηλος 30mm.

Ανα 3 εβδ θα με βλέπει κ εμενα η γυναικολόγος. 
Εγω κοριτσια 3 κιλα εχω παρει μόνο κ εχω χαμηλό αιματοκρίτη 33 γιατι ειχα σταματήσει το σίδηρο, μ προκαλούσε δυσκοιλιότητα. Τωρα το ξεκινησα παλι 


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 784
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Σου είπε τίποτα ο γιατρος; Ότι είναι πολλά; Γιατί απ ότι θυμάμαι είσαι αδύνατη..

Για να τσεκάρει λεύκωμα το κάναμε κ στην πρώτη εγκυμοσύνη 

Όχι, μ είπε ότι έχω μεγάλο περιθώριο,  απλά εμένα μου πέσανε πολλά στο σωματοτυπο μου και νιώθω να με πονάει η μέση κ να γίνομαι βραδυκινητη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Τέλεια @Raf123μ. Πηγα κ εγω προχθες γυναικολόγο ολα καλα μ είπε. Περίπου  800γρ ειναι κ εμενα η μπουμπου μ κ Τράχηλος 30mm.

Ανα 3 εβδ θα με βλέπει κ εμενα η γυναικολόγος. 
Εγω κοριτσια 3 κιλα εχω παρει μόνο κ εχω χαμηλό αιματοκρίτη 33 γιατι ειχα σταματήσει το σίδηρο, μ προκαλούσε δυσκοιλιότητα. Τωρα το ξεκινησα παλι 


 

Οι σιδήροι νέας γενεάς λένε δεν προκαλεί δυσκοιλιότητα…μόνο 3κιλα μπράβο σου 🙃

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Όχι, μ είπε ότι έχω μεγάλο περιθώριο,  απλά εμένα μου πέσανε πολλά στο σωματοτυπο μου και νιώθω να με πονάει η μέση κ να γίνομαι βραδυκινητη

Κατάλαβα τι εννοείς…ισως λίγο περπάτημα να βοηθούσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Τέλεια @Raf123μ. Πηγα κ εγω προχθες γυναικολόγο ολα καλα μ είπε. Περίπου  800γρ ειναι κ εμενα η μπουμπου μ κ Τράχηλος 30mm.

Ανα 3 εβδ θα με βλέπει κ εμενα η γυναικολόγος. 
Εγω κοριτσια 3 κιλα εχω παρει μόνο κ εχω χαμηλό αιματοκρίτη 33 γιατι ειχα σταματήσει το σίδηρο, μ προκαλούσε δυσκοιλιότητα. Τωρα το ξεκινησα παλι 


 

Μια χαρά το κορίτσι μας!!! Μεγαλώνουν τα Μπέμπακια….

Σε νοιωθω με τον σίδηρο, ξεκίνησα τις τελευταίες εβδομάδες και είναι λίγο ζόρι! 
3 κιλά μόνο….τιποτα δεν έχεις πάρει!!! 
Εγω θα σας έχω νέα Δευτέρα πρώτα ο θεός! 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Όχι, μ είπε ότι έχω μεγάλο περιθώριο,  απλά εμένα μου πέσανε πολλά στο σωματοτυπο μου και νιώθω να με πονάει η μέση κ να γίνομαι βραδυκινητη

Λίγη άσκηση ίσως σε βοηθούσε. Και το κολύμπι αν έχεις την δυνατότητα να πηγαίνεις θα βοηθήσει παρά πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/7/2024 at 12:02 ΠΜ, ο/η ditaki είπε:

Μια χαρά το κορίτσι μας!!! Μεγαλώνουν τα Μπέμπακια….

Σε νοιωθω με τον σίδηρο, ξεκίνησα τις τελευταίες εβδομάδες και είναι λίγο ζόρι! 
3 κιλά μόνο….τιποτα δεν έχεις πάρει!!! 
Εγω θα σας έχω νέα Δευτέρα πρώτα ο θεός! 

Λίγη άσκηση ίσως σε βοηθούσε. Και το κολύμπι αν έχεις την δυνατότητα να πηγαίνεις θα βοηθήσει παρά πολύ! 

Ίσως να βοηθούσε η άσκηση, αλλά μισώ τη γυμναστική,  δεν μου αρέσει καθόλου κ σίγουρα δεν θα άντεχα πάνω από 20 λεπτά χαλαρή άσκηση 😝. Χθες που πηγα θαλλασα κολυμπησα 5 λεπτα (μπορει να λεω κ πολυ) και κουράστηκα ενιωσα κ δυο τραβηγματα στην κοιλια... για τιποτα δεν είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!

Ειχα γιατρό σήμερα….ολα καλά, μια χαρά αναπτύσσετε η μπουμπου, έφτασε 1060γραμμαρια, ήταν δραστήρια και έκανε και αναπνευστικές κινήσεις! 
μου έκοψε ο γιατρός λίγο το αίμα γιατί μετρήσαμε τράχηλο κολπικά και αρχικά τον έβλεπε σε ανεπάρκεια αλλά μετά μου άλλαξε στάση και όχι απλά δεν έχω ανεπάρκεια αλλά αυξήθηκε κιόλας από 27 σε 31. Ανακουφιστικά η αλήθεια είναι! 
επόμενο ραντεβού θα βάλουμε σε κάτι λιγότερο από 3 εβδομάδες πριν φύγουμε για διακοπές, μου έγραψε και ένα κατεβατό εξετάσεις και το εμβόλιο για κοκκυτη. Αυτά…και αισίως μπήκαμε στο 3 τρίμηνο! 

@Pinacolada το 5 λεπτό κολύμπι ήταν μια εξαιρετική αρχή!!! Βάλε και ένα 20 λεπτό περπάτημα κάθε 2η μέρα αν όχι κάθε μέρα και πιστεύω κάτι θα βοηθήσει! 
@Apostolia88τι κανεις;;; Πες μας τα νέα σας…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλησπέρα!!!!

Ειχα γιατρό σήμερα….ολα καλά, μια χαρά αναπτύσσετε η μπουμπου, έφτασε 1060γραμμαρια, ήταν δραστήρια και έκανε και αναπνευστικές κινήσεις! 
μου έκοψε ο γιατρός λίγο το αίμα γιατί μετρήσαμε τράχηλο κολπικά και αρχικά τον έβλεπε σε ανεπάρκεια αλλά μετά μου άλλαξε στάση και όχι απλά δεν έχω ανεπάρκεια αλλά αυξήθηκε κιόλας από 27 σε 31. Ανακουφιστικά η αλήθεια είναι! 
επόμενο ραντεβού θα βάλουμε σε κάτι λιγότερο από 3 εβδομάδες πριν φύγουμε για διακοπές, μου έγραψε και ένα κατεβατό εξετάσεις και το εμβόλιο για κοκκυτη. Αυτά…και αισίως μπήκαμε στο 3 τρίμηνο! 

@Pinacolada το 5 λεπτό κολύμπι ήταν μια εξαιρετική αρχή!!! Βάλε και ένα 20 λεπτό περπάτημα κάθε 2η μέρα αν όχι κάθε μέρα και πιστεύω κάτι θα βοηθήσει! 
@Apostolia88τι κανεις;;; Πες μας τα νέα σας…

Τέλεια μεγαλώνει η μπουμπου σας🎀👶🏻 

αντε μπήκες στο τελευταίο τρίμηνο!

παιρνει προγεστερονη για τον τράχηλο ditaki καλά θυμαμαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Τέλεια μεγαλώνει η μπουμπου σας🎀👶🏻 

αντε μπήκες στο τελευταίο τρίμηνο!

παιρνει προγεστερονη για τον τράχηλο ditaki καλά θυμαμαι;

Ναι παίρνω κολπικά ένα την ημέρα. Είπε να δούμε μέχρι 32 εβδομάδα πως θα πάει και μετά μπορεί να το κόψουμε. 
Δεν μου αρέσει καθόλου αλλά δεν έχω και επιλογή…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου…

ξυπνησα με λίγο αίμα σήμερα στο εσώρουχο και στο σκούπισμα. Μάλλον απ την κολπική εξέταση είναι αλλά μου είπε να προσέξω λίγο σήμερα και αν συνεχίσει το αίμα θα ξαναμιλήσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου…

ξυπνησα με λίγο αίμα σήμερα στο εσώρουχο και στο σκούπισμα. Μάλλον απ την κολπική εξέταση είναι αλλά μου είπε να προσέξω λίγο σήμερα και αν συνεχίσει το αίμα θα ξαναμιλήσουμε 

Γεια σας κορίτσια μου

πολλη δουλεια κ έχω κ τρεινινγκ κοπέλα π θα είναι στην θέση μ όταν φύγω κ καταλαβαίνετε δεν έχω χρόνο να πιω νερό!! 
 

διτακι μου θα είναι από την κολπική εξέταση…ξεκουρασου σήμερα κ δε νομίζω να είναι κάτι σοβαρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου…

ξυπνησα με λίγο αίμα σήμερα στο εσώρουχο και στο σκούπισμα. Μάλλον απ την κολπική εξέταση είναι αλλά μου είπε να προσέξω λίγο σήμερα και αν συνεχίσει το αίμα θα ξαναμιλήσουμε 

Ξεκουράσου οσο μπορεις κοριτσακι μ κ ολα καλα θα πανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για την στήριξη! 
ευτυχως απ το μεσημέρι και μετά δεν ξανά ειδα αίμα μόνο λίγο τσούξιμο έχω. Τέλος καλό όλα καλά…,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλά είμαι. 01/08 έχω εξέταση με την εμβρυομητρικό κι έχω αγωνία. Όλα καλά πάνε προς το παρόν.

Κι εγώ προσπαθώ κολύμπι μια φορά την εβδομάδα αλλά δεν είναι πολύ εύκολο, είναι περίεργη η αίσθηση.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Kαλά είμαι. 01/08 έχω εξέταση με την εμβρυομητρικό κι έχω αγωνία. Όλα καλά πάνε προς το παρόν.

Κι εγώ προσπαθώ κολύμπι μια φορά την εβδομάδα αλλά δεν είναι πολύ εύκολο, είναι περίεργη η αίσθηση.

 

 

Άντε με το καλό την άλλη εβδομάδα θα μας έχεις και νέα και θα είσαι και πιο ήρεμη πιστεύω! 
Να πω την αλήθεια εμένα μου φαίνεται περίεργη η αίσθηση όταν βγαίνω απ τη θάλασσα. Σαν να είναι πιο βαριά η κοιλιά μου εκείνη την στιγμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα! Σε ζορισε ο γιατρός οπως ειπες! Κορίτσια εγω κάθε φορά που πάω γυναικολόγο με κοιτάει κ από την κοιλια κ από κάτω.  Σε άλλα νέα εγώ νιώθω να με τσούζει το δέρμα γύρω από τον αφαλό... δεν με βλέπω να γλυτώνω τις ραγάδες.  Μόνο αν βάζω συνέχεια λαδι είναι κάπως καλύτερα. Επίσης θα σας πω κ το άλλο.... η κοιλια με πετρωνε αρκετά. Που λέτε λοιπόν ξεκίνησα να έχω συχνές επαφές μονη μου μεσ' στο σαλόνι μου σαν τη Δέσποινα Βανδη κ μου φαίνεται ότι ηρέμησα. Θα το συνεχίσω μιας κ ο σύζυγος εργάζεται κ ούτε φαντάζεται τι κάνω μόνη μου, να δω εάν ισχύει ή είναι η ιδέα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

@ditaki πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα! Σε ζορισε ο γιατρός οπως ειπες! Κορίτσια εγω κάθε φορά που πάω γυναικολόγο με κοιτάει κ από την κοιλια κ από κάτω.  Σε άλλα νέα εγώ νιώθω να με τσούζει το δέρμα γύρω από τον αφαλό... δεν με βλέπω να γλυτώνω τις ραγάδες.  Μόνο αν βάζω συνέχεια λαδι είναι κάπως καλύτερα. Επίσης θα σας πω κ το άλλο.... η κοιλια με πετρωνε αρκετά. Που λέτε λοιπόν ξεκίνησα να έχω συχνές επαφές μονη μου μεσ' στο σαλόνι μου σαν τη Δέσποινα Βανδη κ μου φαίνεται ότι ηρέμησα. Θα το συνεχίσω μιας κ ο σύζυγος εργάζεται κ ούτε φαντάζεται τι κάνω μόνη μου, να δω εάν ισχύει ή είναι η ιδέα μου!

Μαρη μιλα με τον γιατρο σου ή την μαία σου μην τυχών και πρέπει να μετράς συσπάσεις. Επίσης εγώ ξέρω ότι οι επαφές…αυξάνουν τις συσπάσεις γι αυτό και τις συνιστούν προς το τέλος της εγκυμοσύνης (βλέπε Φιλαράκια με Ρέιτσελ και Ρος)…επιστημονικά πράγματα όχι αστεία!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Μαρη μιλα με τον γιατρο σου ή την μαία σου μην τυχών και πρέπει να μετράς συσπάσεις. Επίσης εγώ ξέρω ότι οι επαφές…αυξάνουν τις συσπάσεις γι αυτό και τις συνιστούν προς το τέλος της εγκυμοσύνης (βλέπε Φιλαράκια με Ρέιτσελ και Ρος)…επιστημονικά πράγματα όχι αστεία!!!!!!

Εμένα με χαλαρώνουν!! 😝😅  Τωρα δεν έχω σχεδόν καθόλου, μια δυο φορές τη μέρα.  Αν δεν πιάσει το κόλπο μου κ  ξαναρχίσουν τα πετρωματα θαμιλησω με τη γιατρο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια  εγώ δεν εκανα κανενα μπάνιο στην θάλασσα φοβάμαι  για μικρόβια. Απο εχθες νιωθω πολλα τσιμπηματάκια- τραβηγματακια απο κατω, θα δω πως θα παει κ αν ειναι θα ενημερωσω τη γιατρό αλλιως Ραντεβου εχω   1 Αυγούστου. Εσείς έχετε βρε κορίτσια ; 
με τις συσπάσεις νομιζω ειμαι καλυτερα τωρα, στον 5 εκανα περισσότερες. 
Εγώ οταν  ειμαι ξαπλωμένη κ σηκώνομαι νιωθω την κοιλια μ να πετρώνει για πολυ λιγο κ μετα ήρεμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Εμένα με χαλαρώνουν!! 😝😅  Τωρα δεν έχω σχεδόν καθόλου, μια δυο φορές τη μέρα.  Αν δεν πιάσει το κόλπο μου κ  ξαναρχίσουν τα πετρωματα θαμιλησω με τη γιατρο.  

2 φορες είχα Ονείρωξη κ η μήτρα μ γινόταν πέτρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κορίτσια  εγώ δεν εκανα κανενα μπάνιο στην θάλασσα φοβάμαι  για μικρόβια. Απο εχθες νιωθω πολλα τσιμπηματάκια- τραβηγματακια απο κατω, θα δω πως θα παει κ αν ειναι θα ενημερωσω τη γιατρό αλλιως Ραντεβου εχω   1 Αυγούστου. Εσείς έχετε βρε κορίτσια ; 
με τις συσπάσεις νομιζω ειμαι καλυτερα τωρα, στον 5 εκανα περισσότερες. 
Εγώ οταν  ειμαι ξαπλωμένη κ σηκώνομαι νιωθω την κοιλια μ να πετρώνει για πολυ λιγο κ μετα ήρεμη 

Εγω δεν εχω τετοια τραβηγματακια να πω την αλήθεια. 

Αν πας σε καμια πιο ερημικη παραλια? Ή αν μπορεις πηγαινε τον Σεπτέμβρη.  Η γυναικολόγος μ ειπε οτι μακαρι ολες οι εγκυες να πηγαιναν γ κολύμπι,  βοηθαει παρα πολυ. Ναι κ γω έχω θέμα όταν σηκώνομαι ή όταν σκύβω κ πέφτει όλο τ βάρος μπροστά 

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

2 φορες είχα Ονείρωξη κ η μήτρα μ γινόταν πέτρα 

Λογικό.., η ονειρωξη είναι σαν τζουφιος οργασμός, δεν έχω χειρότερο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν λες τσιμπηματάκια από κάτω σαν πόνος ή σαν να έχεις βάρος;;; Ανοίγει και η περιφέρεια τώρα σιγά σιγά και ίσως γι αυτό. Εγώ συσπάσεις έχω αλλά είναι στο όριο του φυσιολογικού και κυρίως το πρωί που ξυπνάω και το βράδυ που ξαπλώνω.

Εμένα επειδή είναι κι αυτός απ την περιοχή που κάνω μπάνιο και ξέρει την θάλασσα, μου είπε να κάνω μόνο τις μέρες που είναι ζεστή γιατί συνήθως είναι κρύα. Βέβαια μου έβαλε πάλι εξέταση με κολπικό επίχρισμα για να τσεκάρουμε για τυχόν μόλυνση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Όταν λες τσιμπηματάκια από κάτω σαν πόνος ή σαν να έχεις βάρος;;; Ανοίγει και η περιφέρεια τώρα σιγά σιγά και ίσως γι αυτό. Εγώ συσπάσεις έχω αλλά είναι στο όριο του φυσιολογικού και κυρίως το πρωί που ξυπνάω και το βράδυ που ξαπλώνω.

Εμένα επειδή είναι κι αυτός απ την περιοχή που κάνω μπάνιο και ξέρει την θάλασσα, μου είπε να κάνω μόνο τις μέρες που είναι ζεστή γιατί συνήθως είναι κρύα. Βέβαια μου έβαλε πάλι εξέταση με κολπικό επίχρισμα για να τσεκάρουμε για τυχόν μόλυνση. 

Νιωθω στιγμιαία σαν οξύ πόνακια νομιζω στον τράχηλο το νιωθω αυτο δν ειμαι κ σίγουρο. 
Κ εγω συσπάσεις πρωι κ βραδυ κανω συνήθως. 
ζεστά νερά εχουμε κ σχετικα καθαρές αλλα σεν θελω φοβαμαι να παω. Του χρόνου μπάνια μαζι με την μπουμπου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nicol🦩 είπε:

Νιωθω στιγμιαία σαν οξύ πόνακια νομιζω στον τράχηλο το νιωθω αυτο δν ειμαι κ σίγουρο. 
Κ εγω συσπάσεις πρωι κ βραδυ κανω συνήθως. 
ζεστά νερά εχουμε κ σχετικα καθαρές αλλα σεν θελω φοβαμαι να παω. Του χρόνου μπάνια μαζι με την μπουμπου 🥰

Να μην κάνεις τότε γιατί μετά θα έχεις κι αυτό το άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ για τις συμβουλές σου ❤️ κ εκείνη τώρα έχει να αδιαθετήσει 4.5 μήνες  κ της είπε ότι με βάση τον υπέρηχο δεν θα της έρθει άμεσα. Γιατί δν μεγαλώνουν τα ωάρια.    είχε γενικά ένα κύκλο 40 ημερών κ της λέει δν είναι φυσιολογικός τόσο μεγάλος  μετα έπεσε στις 33 μετά 28 μετά πάλι 40 κ τώρα έχει 4.5 μήνες  προφανώς κάτι παίζει με τις ορμόνες της κ με προβλημάτισε απλά που της ξεκίνησε διέγερση από το πρώτο ραντεβού γιατί με ορμόνες που μπορεί να έχει απορρυθμισμενες δν ξέρω τι μπορεί να γίνει για να έχουν αποτέλεσμα. Αναμενουμε την Δευτέρα τον υπέρηχο να δουνε αν λέει τα φάρμακα έκαναν δουλειά κ να δούνε μαζί κ τις εξετάσεις. Για τον σύζυγο τους είπαν μόνο καλλιέργεια αν κ της είχα πετάξει εγώ την ιδέα κ για κατακερματισμό αλλά δν τους είπαν κάτι τέτοιο από το κέντρο μου είπε!    ειναι δύσκολα όταν μπαίνεις σε τέτοια μονοπάτια ειδικά ας πούμε για γυναίκες όπως η  αδερφή μου που εντελώς ξαφνικά της είπαν ότι έχει θέματα κ δν έχει προλάβει καν να ψαχτεί με το θέμα υπογονιμότητας.    θα δείξει η συνέχεια 😊
    • Τα γρομπαλακια είναι το χειρότερο πονάνε πολύ κανε και καμία κρυα κομπρέσα αν βρεις χρόνο βοηθανε  εμενα ακόμα την ζορίσει να φαει στο πλάι την βάζω τα ξημερώματα που ξυπνάει για να μπορεσω να κοιμηθώ λίγο ακόμα αλλά δεν θηλάζει καλά  Αα με γεια να μας πεις όταν έρθει αν σου άρεσε 😊
    • Αυτά είναι τα καλύτερα.. Εκεί που δεν το περιμένεις ❤️❤️❤️ Με το καλό και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι ❤️❤️
    • Συγχαρητήρια!!! τι ωραία νέα!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!! 
    • Αυτό ακριβώς είπα και εγώ, ότι βασική τροφή ως το έτος είναι το γάλα, πως γίνεται 10 μηνών να την αφήσουμε μόνο με στερεές; Και μου απάντησε ότι εφόσον δεν θέλει να μην την πιέσω, να βάλω σε παρασκευες/ συνταγές γάλα και να τρώει γιαούρτι και τυρί κάθε μέρα για το ασβέστιο. Η ποσότητα εντωμεταξυ που χωράει σε μια συνταγή και θα φαει το μωρό είναι πολύ μικρή, τι να της κάνει ακριβώς. Για αυτό είπα ότι θα συνεχίσω το θηλασμό, τουλάχιστον μέχρι να γίνει 1 έτους και βλέπουμε. Πάνω από όλα με νοιάζει η υγεία της, όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Πολλοί βιάστηκαν να μου πουν ότι κάνω πισωγυρισμα, ότι δεν θα παθει τίποτα και ότι μετά θα είναι ακόμα πιο δύσκολος ο αποθηλασμος που θα είναι πιο μεγάλη. Το αστειο ειναι ότι η μόνη που έκλαψε αυτές τις 5 μέρες του αποθηλασμου ήμουν εγώ! Η μικρή στον κόσμο της, ξυπνουσε έπινε νερό και ξανά ύπνο στην του μπαμπά της. Με το καλό κορίτσι μου!! Αυτές είναι όμορφες ιστορίες που δίνουν πολύ θάρρος σε όλα τα κορίτσια που δυσκολεύονται να συλλάβουν. Και όντως έτσι είναι, τα θαυαμτακια μας είναι κοντά, αρκεί να μην το βάζουμε κάτω ♥️ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...