Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

Εγώ θα πάρω από φίλες λικνο, θήλαστρο, ίσως καροτσι,  ίσως αποστειρωτή. συρταριερα έχω.  Για τα ρούχα μπερδεύομαι γτ ο Οκτώβρης είναι περίεργος μήνας. Μπορεί να πιάσουν αμέσως τα κρύα μπορεί ν έχει καλό καιρό... απ ότι κατάλαβα θέλει ένα φορμάκι φανελάκι κ ένα φορμακι μακρυμανικο πχ  για μέσα στο σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Μπράβο μεγαλώνει το κορίτσι μας!!!!

Λοιπόν ξεκινάει με τα μεγάλα 

Κούνια αν δεν πάρεις λίκνο αλλιώς την παίρνεις αργότερα 

Λίκνο αν θες κάτι πιο μικρό για να την έχεις κοντά σου το βράδυ 

Καρότσι 

Αυγό ή καλαθουνα για μεταφορά (προσωπικά προτιμώ το αυγό) 

Ρίλαξ για να κάθεται λίγο μέσα στη μέρα 

Αλαξιερα (αν έχεις συρταριερα Παρε μια απλή που μπαίνει πάνω στο έπιπλο) 

Μπανάκι 

Αποστείρωτη αν δεν θηλάσεις (αν δεν είσαι σίγουρη περίμενε μέχρι να γεννήσεις γιατί αν θηλάσεις αποκλειστικά δεν θα τον χρειαστείς) 

Μπουκάλια και πιπίλες από 2 τεμάχια ( συνήθως δίνουν στα μαιευτήρια δείγματα) αν δεν θηλάσεις θα χρειαστείς τουλάχιστον 4-5 μπουκάλια για να προλαβαίνεις την αποστείρωση, προτιμώ τα γυάλινα. Μην αγχωθείς τα πουλάνε παντού από σούπερ μάρκετ, φαρμακεία μέχρι πολυκαταστήματα. 

Συνεχίζω σε άλλο μήνυμα με την προίκα 

@Raf123 αν ξεχάσω κάτι συμπλήρωσε παρακαλώ….

Αχ σε ευχαριστούμε πολυ ditaki μ για την βοήθεια σ. Λίκνο θα παρουμε γιατι σεν εχω ποκυ χώρο στο δωματιο κ δεν χωράει η κούνια. Κούνια θα παρουμε μια φθηνή απο ικεα. 
Κάροτσι λεω να παρουμε το cybex bailos. Σκεφτομαι να παρω μονο το καρότσι χωρις το πορτ μπεμπέ.  Νομίζω πως θα πετάξουμε τσάμπα τα χρήματα μας κ πως δεν θα το χρησιμοποιήσω πολυ μιας κ θα γεννήσω τελη Οκτώβριου κ θα εχω πάρει κ λίκνο. Θα με βολέψει το αυγό λες για τους πρώτους μηνες; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Εγώ θα πάρω από φίλες λικνο, θήλαστρο, ίσως καροτσι,  ίσως αποστειρωτή. συρταριερα έχω.  Για τα ρούχα μπερδεύομαι γτ ο Οκτώβρης είναι περίεργος μήνας. Μπορεί να πιάσουν αμέσως τα κρύα μπορεί ν έχει καλό καιρό... απ ότι κατάλαβα θέλει ένα φορμάκι φανελάκι κ ένα φορμακι μακρυμανικο πχ  για μέσα στο σπίτι. 

Ναι αυτός είναι ο γενικός κανόνας, γενικά τα νεογέννητα δεν ρυθμίζουν την θερμοκρασία τους. Απλά επειδή δεν θα έχει κρύο δεν θέλει πολύ χοντρά υφάσματα. Γι αυτό λέω να μην πάρετε πολλά γιατί δεν ξέρουμε πως θα είναι οι θερμοκρασίες. Συμπληρώνεται ότι χρειάζεστε και μετά, θα έχετε και πολλές αλλαγές εσείς που είστε στο πρώτο. 
Το θετικό είναι ότι θα σας δώσουν αρκετά από τα πιο ακριβά πράγματα που θα χρειαστείτε. 
αν πάρετε καρότσι ή στρώμα από άλλον θα πρότεινα να τα δώσετε για βιολογικό καθάρισμα. Στα περισσότερα καρότσια βέβαια βγαίνουν τα υφάσματα και μπαίνουν πλυντήριο αλλά δεν είναι πολύ εύκολο να βγουν και να μπουν. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Αχ σε ευχαριστούμε πολυ ditaki μ για την βοήθεια σ. Λίκνο θα παρουμε γιατι σεν εχω ποκυ χώρο στο δωματιο κ δεν χωράει η κούνια. Κούνια θα παρουμε μια φθηνή απο ικεα. 
Κάροτσι λεω να παρουμε το cybex bailos. Σκεφτομαι να παρω μονο το καρότσι χωρις το πορτ μπεμπέ.  Νομίζω πως θα πετάξουμε τσάμπα τα χρήματα μας κ πως δεν θα το χρησιμοποιήσω πολυ μιας κ θα γεννήσω τελη Οκτώβριου κ θα εχω πάρει κ λίκνο. Θα με βολέψει το αυγό λες για τους πρώτους μηνες; 
 

Θα έχεις το λίκνο όποτε δεν θα χρειαστείς το port Bebe, αν έχει έξτρα κόστος μην το πάρεις. Εγώ με αυγό τα είχα και τα δυο παιδιά και με βόλευε γιατί κούμπωνε πάνω στο καρότσι και δεν ξυπνούσαν με το βγάλε βάλε στο αμάξι. 
να τσεκάρεις στο καρότσι ότι χωράει στο πορτ μπαγκάζ, να πας με το αμάξι να το βάλεις μέσα, ότι είναι ελαφρύ και ότι ανοίγει και κλείνει με ένα χέρι. Πολύ σημαντικό το τελευταίο!!!;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Εννοείτε να τα κρατήσεις αυτά. Τα καθαρίζεις και είναι μια χαρά. 
ρουχαλακια να κρατήσεις όσα είναι καλά και ας τα φοράει μέσα στο σπιτι ή στον ύπνο αφού δεν σου αρέσουν πολύ γιατί όπως θα διαπιστώσεις….λερώνονται πολύ και μεγαλώνουν γρήγορα και θέλουν συνεχώς ανανέωση στην γκαρνταρόμπα τους!!!!!  

Ναι ναι Σκέφτηκα να κρατησω όσα μ αρεσουν. Εχει παρα πολλα με τα καρτελάκια πανω. Τις τα εστλ απο Γερμανία αλλα μολις έφτασαν δεν εκαναν στο μωρο 🤣🤣🤣 θα τα κρατησω για μεσα σπιτι ή οταν ξεμένουνε απο τα δικα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Θα έχεις το λίκνο όποτε δεν θα χρειαστείς το port Bebe, αν έχει έξτρα κόστος μην το πάρεις. Εγώ με αυγό τα είχα και τα δυο παιδιά και με βόλευε γιατί κούμπωνε πάνω στο καρότσι και δεν ξυπνούσαν με το βγάλε βάλε στο αμάξι. 
να τσεκάρεις στο καρότσι ότι χωράει στο πορτ μπαγκάζ, να πας με το αμάξι να το βάλεις μέσα, ότι είναι ελαφρύ και ότι ανοίγει και κλείνει με ένα χέρι. Πολύ σημαντικό το τελευταίο!!!;!

Ποιό αυγό είχες εσυ κοριτσακι μ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Ποιό αυγό είχες εσυ κοριτσακι μ;

Εγώ έχω το καρότσι και το αυγό joie muze τα είχα πάρει μαζί από τα mother care το 2016. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Σεντονακια, κουβέρτες πικε, κουβέρτες βελουτε από 3 τεμάχια σίγουρα για να προλαβαίνεις να τα πλένεις αν τα λερώνει 

αδιαβροχο υπόστρωμα για το στρώμα (υπάρχουν και μιας χρήσης) 

σελτεδακια για την αλαξιερα και για να παίρνεις μαζί σου έξω να την αλλάζεις (3 τουλάχιστον-λερώνονται μόλις βγάλεις την πάνα συνήθως!!!!) 

Πάνες αγκαλιάς 6 τεμάχια 

πανακια για γουλιές 8-10 τεμάχια σίγουρα (μυρίζουν από το γάλα μόλις λερωθούν) 

Σαλιαρες ίσως χρειαστείς πιο μετά  

Πετσέτες μπάνιου 3 τεμ 

Φορμάκια κοντομάνικα (χωρίς πόδι) 5-8τεμ 

Φορμάκια ολόσωμα με ποδαράκι 5 

Μακρυμάνικα φορμάκια και παντελονάκια με πόδι μέσα 3τεμ 

καλτσακια 3-4 ζευγάρια 

Ένα ζακέτακι γιατί είναι περίεργη εποχή το φθινόπωρο

Για χειμώνα θες υπνόσακο για τον ύπνο και μπουφάν ή φόρμα εξόδου για βόλτα (εμένα η φόρμα δεν με βόλεψε) 

Μαρσιπο (παρτο μετά αν είναι από αλλαγή—εμένα με βόλεψε ο έργο νομικός may tai) 

Τσαντα για την βόλτα 

Αν δεν θηλάσεις θα χρειαστείς θερμός για να βάζεις αποστειρωμένο νερό (μετά την γεννα ) 

Επίσης θα χρειαστείς ένα αφρόλουτρο, σαμπουάν και μια κρέμα αλλαγής πάνας 

Τα κορίτσια στην αλλαγή πάνας τα πλένουμε με νερό και όχι με μωρομαντηλα. Με μωρομαντηλα περνούμε τα χοντρά χοντρά. 
επίσης οινόπνευμα και βαμβάκι για τον αφαλό τις πρώτες μέρες. 
 

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σας ξανά γράψω 

Εγώ συμπληρώνω octenisept για τον ομφαλό έβαζα, κ επίσης έβαζα κ κάτω στις ραφές…

εμένα με βόλεψε η καλαθουνα γιατί τον κοιμιζα εκεί το βράδυ δεν είχα χώρο για κούνια ή λικνο next to me, όποτε με βόλεψε πολύ! 

Εγω σαλιαρες του έβαζα δεν πήρα καθόλου πανακια για τις γουλιές 

Τώρα πήρα 8-10 κορμάκια κοντομάνικα αυτά π φοράς από μέσα από το φορμάκι γιατί δεν είχα στον γιο μου γεννήθηκε Δεκέμβρη όποτε τα πήρα όλα χειμερινά 

Σε ρούχα εγώ επειδή νιώθω ανασφάλεια έχω αρκετά αλλά πιστεύω οι ποσότητες που λέει η @ditaki είναι αρκετές κ εξάλλου αν δεις ότι χρειάζεσαι μπορείς να συμπληρώσεις όλα τα καταστήματα διαθετουν  ον-λάιν. 
 

επισης εγώ είχα πάρει 1-2  φορμάκια 0-1 δε χρειάζεται παραπάνω, είχα πάρει 1-3 κ 3-6 τελικά τα 3-6 δε τα έβαλε ποτέ γιατί είχα ένα αδύνατο μωρό μέχρι να τα βάλει ήρθε το καλοκαίρι όποτε μη πάρετε πολλά κ από όλα τα νούμερα τα 1-3 θεωρώ ιδανικά κ μετά συμπληρώνετε θα βγουν και εκπτώσεις τον Δεκέμβρη 

α επίσης παμπερς πάρτε να έχετε για αρχή 3-4 πακέτα γιατί τον πρώτο καιρό λερώνονται πολλες φορες την ημέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Αχ σε ευχαριστούμε πολυ ditaki μ για την βοήθεια σ. Λίκνο θα παρουμε γιατι σεν εχω ποκυ χώρο στο δωματιο κ δεν χωράει η κούνια. Κούνια θα παρουμε μια φθηνή απο ικεα. 
Κάροτσι λεω να παρουμε το cybex bailos. Σκεφτομαι να παρω μονο το καρότσι χωρις το πορτ μπεμπέ.  Νομίζω πως θα πετάξουμε τσάμπα τα χρήματα μας κ πως δεν θα το χρησιμοποιήσω πολυ μιας κ θα γεννήσω τελη Οκτώβριου κ θα εχω πάρει κ λίκνο. Θα με βολέψει το αυγό λες για τους πρώτους μηνες; 
 

Εγώ επειδή δεν είχα λικνο με βόλεψε πολύ το πορτ μπεμπέ κ τώρα εκεί θα την κοιμίζω 

το αυγο εννοείται θα σε βολέψει για το αυτοκίνητο κ για βόλτα 

@Pinacoladaρωτησα τη παιδίατρο μας είπε εσωτερικό κορμάκι κοντομάνικο κ από πάνω φορμάκι με πόδια χειμερινό μολις πέσει η θερμοκρασία θα βάζω από μέσα μακρυμάνικο κορμάκι κ από πάνω το φορμάκι το χειμερινό με τα πόδια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πετσέτες μπάνιου είπες @ditaki? Εμένα μου έφεραν δώρο είχα 4-5 Ε νομίζω 3 είναι εντάξει μετά υπερβολή αλλά δε τις άλλαξα τις άφησα ολες… 

επισης κουβέρτες δε χρειάζεται να τις πάρετε ολες αγκαλιάς γιατί μετά π θα μεγαλώσουν θα είναι άχρηστες όποτε πάρτε κ λίγο μεγαλύτερες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο ρε @Raf123…τις ξέχασα τις πάνες να τις γράψω 🤣🤣🤣🤣

Μυαλό κουκούτσι…

Για τα ρούχα έβαλα τις ελάχιστες ποσότητες γιατί σίγουρα και θα τους φέρουν και θα αγοράσουν μετά βάση του παιδιού. Πχ ο γιος μου που ήταν ένα μεγάλο μωρό το 1-3 το φόρεσε 1 μήνα και ευτυχώς που ήταν καλοκαίρι και τον είχα μόνο με ζιπουνακια και μετά αγόρασα 3-6 μακρυμάνικα όταν ήρθε φθινόπωρο. Ενώ η κόρη μου άλλαζε νουμερο αργά όπως της Ραφ γιατί ήταν petit. 
Αν πάρετε ολόσωμα φορμάκια να προτιμήσετε ειδικά για τη νύχτα με φερμουάρ….τα κουμπάκια είναι βάσανο εκείνες τις ώρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσια! Ευχαριστούμε!!! Να έχουμε έναν μπούσουλα.  Εγώ είμαι πολύ περίεργη με το γούστο μου όποτε στους δικούς μου έχω πει ότι δεν θέλω ν μου παρουν τιποτα από μόνοι τους χωρίς να μου το δείξουν 😝! Με τους πιο μακρυνους θα δω τι θα κανω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Μπράβο κορίτσια! Ευχαριστούμε!!! Να έχουμε έναν μπούσουλα.  Εγώ είμαι πολύ περίεργη με το γούστο μου όποτε στους δικούς μου έχω πει ότι δεν θέλω ν μου παρουν τιποτα από μόνοι τους χωρίς να μου το δείξουν 😝! Με τους πιο μακρυνους θα δω τι θα κανω 😅

Αλλαγές!!!!!! 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Μπράβο ρε @Raf123…τις ξέχασα τις πάνες να τις γράψω 🤣🤣🤣🤣

Μυαλό κουκούτσι…

Για τα ρούχα έβαλα τις ελάχιστες ποσότητες γιατί σίγουρα και θα τους φέρουν και θα αγοράσουν μετά βάση του παιδιού. Πχ ο γιος μου που ήταν ένα μεγάλο μωρό το 1-3 το φόρεσε 1 μήνα και ευτυχώς που ήταν καλοκαίρι και τον είχα μόνο με ζιπουνακια και μετά αγόρασα 3-6 μακρυμάνικα όταν ήρθε φθινόπωρο. Ενώ η κόρη μου άλλαζε νουμερο αργά όπως της Ραφ γιατί ήταν petit. 
Αν πάρετε ολόσωμα φορμάκια να προτιμήσετε ειδικά για τη νύχτα με φερμουάρ….τα κουμπάκια είναι βάσανο εκείνες τις ώρες! 

Ναι με φερμουάρ έχουν πολλά τα ΗΜ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Μπράβο κορίτσια! Ευχαριστούμε!!! Να έχουμε έναν μπούσουλα.  Εγώ είμαι πολύ περίεργη με το γούστο μου όποτε στους δικούς μου έχω πει ότι δεν θέλω ν μου παρουν τιποτα από μόνοι τους χωρίς να μου το δείξουν 😝! Με τους πιο μακρυνους θα δω τι θα κανω 😅

Ευτυχως εμας όλοι λεφτά μας έφεραν όποτε δεν είχα τέτοιο θέμα 😅 κάποιοι που μας έφεραν ρούχα κάποια τα άλλαξα κάποια τα άφησα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς οι περισσότεροι δώρα μας είχαν φέρει και στη γεννά και κυρίως στην βάφτιση.

Για να καταλάβαιτε στην βάφτιση είχα τόσα πολλά δώρα για αλλαγές από μαγαζιά που είχαν μόνο ρούχα παιδικά που εκανα αλλαγές και έπαιρνα μπουφάν, αμάνικα, φορέματα, τζιν παντελόνια, κολάν μεγαλύτερα νούμερα, που φοριούνται σχεδόν όλες τις εποχές ώστε να τα πετύχω να τα φορέσει, και 2 αμάνικα τα φοράει ακόμη!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ επειδή δεν είχα λικνο με βόλεψε πολύ το πορτ μπεμπέ κ τώρα εκεί θα την κοιμίζω 

το αυγο εννοείται θα σε βολέψει για το αυτοκίνητο κ για βόλτα 

@Pinacoladaρωτησα τη παιδίατρο μας είπε εσωτερικό κορμάκι κοντομάνικο κ από πάνω φορμάκι με πόδια χειμερινό μολις πέσει η θερμοκρασία θα βάζω από μέσα μακρυμάνικο κορμάκι κ από πάνω το φορμάκι το χειμερινό με τα πόδια 

Διαβάζω που λενε πως δεν κανει το μωρο να μένει πολυ στο αυγό γιαυτο δεν ηξερα τι να κανω με το προτ μπεμπέ. Μετα σκέφτηκα φθινόπωρο κ χειμώνας θα ειναι πόσο θα βγαίνουμε εξω…  σας ευχαριστούμε πολύ κοριτσια είναι πολυ βοηθητικά ολα αυτα π μας λετε  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Μπράβο κορίτσια! Ευχαριστούμε!!! Να έχουμε έναν μπούσουλα.  Εγώ είμαι πολύ περίεργη με το γούστο μου όποτε στους δικούς μου έχω πει ότι δεν θέλω ν μου παρουν τιποτα από μόνοι τους χωρίς να μου το δείξουν 😝! Με τους πιο μακρυνους θα δω τι θα κανω 😅

Ακριβως το ίδιο εχω πει κ εγω στους δικούς μ ανθρώπους🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Διαβάζω που λενε πως δεν κανει το μωρο να μένει πολυ στο αυγό γιαυτο δεν ηξερα τι να κανω με το προτ μπεμπέ. Μετα σκέφτηκα φθινόπωρο κ χειμώνας θα ειναι πόσο θα βγαίνουμε εξω…  σας ευχαριστούμε πολύ κοριτσια είναι πολυ βοηθητικά ολα αυτα π μας λετε  

Ναι έτσι λένε αλλά πχ στην κλινικη για να φύγεις θέλουν να εχεις το αυγο εμας στη Κύπρο τουλάχιστον μας ζήτησαν αυγο για να φύγουμε το έβαλαν μέσα το μωρό. Κ όπου πηγαίναμε πχ παιδίατρο κτλ τον κατεβάζαμε με το αυγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμάς στο μαιευτήριο στην Πάτρα που γέννησα μας είπαν χωρίς αυγό δεν φεύγουμε με το μωρό. 
Δεν ξέρω αν ισχύει γενικά και αν το εφαρμόζουν αλλά έτσι μας είχαν πει. Βέβαια εμείς το είχαμε το αυγό γιατί είχαμε και 1 ώρα δρόμο μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα του άρεσε πολύ το αυγο έκανε κάτι ύπνους στην αρχή φοβόμουν γιατί κ εγώ διάβασα ότι απαγορεύεται πολλες ώρες αλλά μετά π είδα κ κάτι αλλες φιλες μου να τα κοιμίζουν στο αυγο, τον άφηνα κ εγώ μετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους ήρθαμε στο χωριό και έχει τουλάχιστον λίγο αεράκι!!!! 
Δύσκολο καλοκαίρι φέτος ρε κορίτσια. Πάει τρελάθηκε ο καιρός!!!

@Raf123 που έχει η θερμοκρασία Κύπρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Επιτέλους ήρθαμε στο χωριό και έχει τουλάχιστον λίγο αεράκι!!!! 
Δύσκολο καλοκαίρι φέτος ρε κορίτσια. Πάει τρελάθηκε ο καιρός!!!

@Raf123 που έχει η θερμοκρασία Κύπρο; 

Είναι ανυπόφορα αλλά τι να κνω; Ειδικά με τη δουλεια είναι αστα γιατί είμαι όλη μέρα μέσα στο αυτοκίνητο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα την καμπύλη σήμερα κορίτσια όλα καλά ευτυχώς 81 νηστείας, 92 στη μια ώρα κ 81 πάλι στις 2 ώρες 

μονο η αιμοσφαιρινη μου είναι κάτω κ ο αιματοκρίτης π μάλλον θα με βάλει να πάρω κ 2ο σίδηρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Έκανα την καμπύλη σήμερα κορίτσια όλα καλά ευτυχώς 81 νηστείας, 92 στη μια ώρα κ 81 πάλι στις 2 ώρες 

μονο η αιμοσφαιρινη μου είναι κάτω κ ο αιματοκρίτης π μάλλον θα με βάλει να πάρω κ 2ο σίδηρο 

92 λέει στη 1 ώρα….92 δεν έχω ούτε με ινσουλίνη νυστική!!!!

Πω σε σκέφτομαι αυτές τις μέρες με τον καύσωνα πολύ…πως αντέχεις!!!! 
ευτυχώς εσυ πίνεις πολύ νερό…

Μήπως πρέπει να εμπλουτίσεις τα γεύματα σου με περισσότερο σίδηρο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...