Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε καλό τριήμερο!! 
 

@Apostolia88πηγες γιατρο κορίτσι μου;; 
 

@ditakiασε δεν αντέχεται, Παρολαυτα το δικό μου μωρό δε με αφήνει σε ησυχία θα βγει ζιζάνιο σαν το πρώτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε καλό τριήμερο!! 
 

@Apostolia88πηγες γιατρο κορίτσι μου;; 
 

@ditakiασε δεν αντέχεται, Παρολαυτα το δικό μου μωρό δε με αφήνει σε ησυχία θα βγει ζιζάνιο σαν το πρώτο 

Συνηθίζει από τώρα τις κλιματικές συνθήκες του νησιού …

Τι θα κάνετε τελικά με το gender reveal? Θα φτιάξετε τούρτα ή κάτι άλλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2024 at 7:12 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε καλό τριήμερο!! 
 

@Apostolia88πηγες γιατρο κορίτσι μου;; 
 

@ditakiασε δεν αντέχεται, Παρολαυτα το δικό μου μωρό δε με αφήνει σε ησυχία θα βγει ζιζάνιο σαν το πρώτο 

Γεια σας κορίτσια

Όχι..την Παρασκευή..αναμένω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε κοντεύει! 
Εμείς ήρθαμε στο χωριό με τους γονείς μου να γλιτώσουμε λίγη ζέστη και να κάνουμε κάνα μπανάκι. 
Την άλλη εβδομάδα πάλι πίσω γιατί έχω γιατρούς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πως ειστε; εγώ έχω λίγο θέμα με τις κράμπες στα πόδια στον ύπνο. Μάλλον επειδή έχω κόψει τις βιταμίνες που περιείχαν μαγνήσιο! Ευτυχώς τις καταλαβαίνω ποτέ πάνε να με πιάσουν κ χαλαρώνω τα πόδια κ τις γλυτώνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γώ έχω αρκετές κράμπες το τελευταίο διάστημα. Θα έχουμε κι από αυτές τώρα…

Σημερα ρε κορίτσια έχω αρκετές έντονες συσπάσεις. Πετρώνει η κοιλιά μου ξαφνικά για αρκετή ώρα. Θα δω πως θα πάει και αύριο και θα πάρω τον γιατρο μου. Ευτυχώς έχω ραντεβού την Τρίτη. 
Επισης έπεσε κι άλλο ο αιματοκρίτης και δεν γλιτώνω τον σίδερο και δεν μου αρέσει καθόλου…είναι μπλιαχ που λέει και ο γιος μου 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πως ειστε; εγώ έχω λίγο θέμα με τις κράμπες στα πόδια στον ύπνο. Μάλλον επειδή έχω κόψει τις βιταμίνες που περιείχαν μαγνήσιο! Ευτυχώς τις καταλαβαίνω ποτέ πάνε να με πιάσουν κ χαλαρώνω τα πόδια κ τις γλυτώνω!!

Γιατί τις σταμάτησες; 
 

στις πριν 8 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Άντε κοντεύει! 
Εμείς ήρθαμε στο χωριό με τους γονείς μου να γλιτώσουμε λίγη ζέστη και να κάνουμε κάνα μπανάκι. 
Την άλλη εβδομάδα πάλι πίσω γιατί έχω γιατρούς

καλα να περάσετε κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Και γώ έχω αρκετές κράμπες το τελευταίο διάστημα. Θα έχουμε κι από αυτές τώρα…

Σημερα ρε κορίτσια έχω αρκετές έντονες συσπάσεις. Πετρώνει η κοιλιά μου ξαφνικά για αρκετή ώρα. Θα δω πως θα πάει και αύριο και θα πάρω τον γιατρο μου. Ευτυχώς έχω ραντεβού την Τρίτη. 
Επισης έπεσε κι άλλο ο αιματοκρίτης και δεν γλιτώνω τον σίδερο και δεν μου αρέσει καθόλου…είναι μπλιαχ που λέει και ο γιος μου 🤣🤣🤣🤣

Εγώ ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί δε θέλω να πάρω κ δεύτερο σίδηρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Και γώ έχω αρκετές κράμπες το τελευταίο διάστημα. Θα έχουμε κι από αυτές τώρα…

Σημερα ρε κορίτσια έχω αρκετές έντονες συσπάσεις. Πετρώνει η κοιλιά μου ξαφνικά για αρκετή ώρα. Θα δω πως θα πάει και αύριο και θα πάρω τον γιατρο μου. Ευτυχώς έχω ραντεβού την Τρίτη. 
Επισης έπεσε κι άλλο ο αιματοκρίτης και δεν γλιτώνω τον σίδερο και δεν μου αρέσει καθόλου…είναι μπλιαχ που λέει και ο γιος μου 🤣🤣🤣🤣

Παίρνεις μαγνήσιο ditaki m? Επίσης πολυ νερο χρειάζεται να πίνουμε. Εγω καθε Σαββατο κανω συσπάσεις 🤣 δεν ξερω πως να το εξηγήσω αυτο κ καποια πρωινά ξυπνάω κ πετρώνει για λιγο η κοιλια. Σημερα ειμαι 22 εβδ υπομονή μεχρι την 24 εβδ μ ειπε η γιατρός μ για να μ δωσει κ τοκολυτικα χάπια. Ευτυχως με την προγεστερονη ο τράχηλος αυξήθηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Γιατί τις σταμάτησες; 
 

καλα να περάσετε κορίτσι μου 

Ευχαριστώ!!! 
 

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Παίρνεις μαγνήσιο ditaki m? Επίσης πολυ νερο χρειάζεται να πίνουμε. Εγω καθε Σαββατο κανω συσπάσεις 🤣 δεν ξερω πως να το εξηγήσω αυτο κ καποια πρωινά ξυπνάω κ πετρώνει για λιγο η κοιλια. Σημερα ειμαι 22 εβδ υπομονή μεχρι την 24 εβδ μ ειπε η γιατρός μ για να μ δωσει κ τοκολυτικα χάπια. Ευτυχως με την προγεστερονη ο τράχηλος αυξήθηκε 

Δεν παίρνω μαγνήσιο. Μόνο φιλικό παίρνω και βιταμίνη d. Κανονικά πρέπει να παίρνω και προγεστερονη κολπικά αλλά τις τελευταίες 2 εβδομάδες με τις μεγάλες ζεστές δεν παίρνω γιατί δεν άντεχα την αίσθηση. 
Το Σάββατο γιατί;;;; Μήπως είναι η μέρα που είσαι πιο χαλαρή;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Γιατί τις σταμάτησες; 
 

καλα να περάσετε κορίτσι μου 

Γιατί είχα αυξημένες κάτι τιμές στο συκώτι κ μου έκανε παύση για 2 βδομαδες. 

@ditaki κ γω χθες είχα μεγάλη ενόχληση στην κοιλια ήταν σε ένα σημείο σκληρή και πονούσε, γύρισα σπίτι από την δουλειά κ ξάπλωσα να ηρεμήσει.  Ήμουν καλύτερα μετά περασε ο πόνος αλλά δεν ήμουν για πολλά πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Ευχαριστώ!!! 
 

 

Δεν παίρνω μαγνήσιο. Μόνο φιλικό παίρνω και βιταμίνη d. Κανονικά πρέπει να παίρνω και προγεστερονη κολπικά αλλά τις τελευταίες 2 εβδομάδες με τις μεγάλες ζεστές δεν παίρνω γιατί δεν άντεχα την αίσθηση. 
Το Σάββατο γιατί;;;; Μήπως είναι η μέρα που είσαι πιο χαλαρή;;;

Δεν ξερω δεν μπορω να το εξηγήσω. Ολες τις ημέρες ειμαι ήρεμη. Δεν κανω τπτ απο την ημέρα π βγηκα απο το νοσοκομειο, ξαπλα κ φέρνω κ καμια γύρα στο σπιτι για να μην πάθω καμια θρόμβωση. Εσενα σταμάτησε το πέτρωμα στην κοιλια; Πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...