Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

Ναι..στην αυχενική ήταν εντός ορίων, οπότε δε μου είπαν κάτι τότε. Αλλά και τότε δεν ήταν τέλειες οι τιμές. 

Ήδη προσέχω διατροφή τις τελευταίες εβδομάδες, οπότε θα περιορίσω όπως λες και το αλάτι. Δεν πίνω καθόλου νερό..άσε. Μεγάλο πρόβλημα. Ναι τώρα ξεκίνησα μαγνήσιο μετά από δική μου παρατήρηση στη βοηθό του γιατρού για τις συσπάσεις. Λένε όντως ότι βοηθάει και για προεκλαμψία.

Γενικά νιώθω ανασφάλεια γιατί δεν υπάρχει άμεση επικοινωνία με το γιατρό παρά μόνο με τη βοηθό του. Και αν όντως τώρα προκύψει θέμα, θα ήθελα μια πιο προσεκτική αντιμετώπιση γιατί έχω καταλάβει ότι ένα τέτοιο θέμα θέλει τακτική παρακολούθηση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

Ναι..στην αυχενική ήταν εντός ορίων, οπότε δε μου είπαν κάτι τότε. Αλλά και τότε δεν ήταν τέλειες οι τιμές. 

Ήδη προσέχω διατροφή τις τελευταίες εβδομάδες, οπότε θα περιορίσω όπως λες και το αλάτι. Δεν πίνω καθόλου νερό..άσε. Μεγάλο πρόβλημα. Ναι τώρα ξεκίνησα μαγνήσιο μετά από δική μου παρατήρηση στη βοηθό του γιατρού για τις συσπάσεις. Λένε όντως ότι βοηθάει και για προεκλαμψία.

Γενικά νιώθω ανασφάλεια γιατί δεν υπάρχει άμεση επικοινωνία με το γιατρό παρά μόνο με τη βοηθό του. Και αν όντως τώρα προκύψει θέμα, θα ήθελα μια πιο προσεκτική αντιμετώπιση γιατί έχω καταλάβει ότι ένα τέτοιο θέμα θέλει τακτική παρακολούθηση.

 

Την πίεση σου δε στην μετράει ο γιατρος κάθε υπέρηχο; 
 

Σίγουρα θα σε αρχίσει ασπιρίνη…δεν είναι τίποτα! Εγώ τώρα είμαι πιο χαλαρή γιατί πάλι έχω πιθανότητες λόγο ιστορικού…ομως άρχισα ασπιρίνη, προσέχω πιο πολύ την διατροφή μου με λιγότερο αλάτι από την αρχή κ τώρα θα αρχίσω κ μαγνησιο! Βέβαια δε τη ρώτησα τξ γιατρο ομως θα το πάρω προληπτικά…

οσο μπορείς μην αγχώνεσαι κ να μην είσαι με ένα πιεσόμετρο την ημέρα 😜 εμεις ελέγχαμε πίεση κ από 7 μηνών έλεγχε ούρα στο ιατρείο για λεύκωμα από 7 μηνών με έπαιρνε κάθε 3εβ αντί 4, κ μετά στον 8ο κάθε 2εβ κ μετά στον μήνα μου κάθε εβδομάδα απλά εγώ δεν προλαβα! 
 

πάντως για να κανεις προεκλαμψία θα το καταλάβετε σίγουρα αρχίζει με αύξηση πίεση ή φούσκωμα περίεργο ή θα φανεί στα ουρα λεύκωμα. Αν ελέγχετε πίεση σε κάθε ραντεβού μην φοβάσαι!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Ναι..στην αυχενική ήταν εντός ορίων, οπότε δε μου είπαν κάτι τότε. Αλλά και τότε δεν ήταν τέλειες οι τιμές. 

Ήδη προσέχω διατροφή τις τελευταίες εβδομάδες, οπότε θα περιορίσω όπως λες και το αλάτι. Δεν πίνω καθόλου νερό..άσε. Μεγάλο πρόβλημα. Ναι τώρα ξεκίνησα μαγνήσιο μετά από δική μου παρατήρηση στη βοηθό του γιατρού για τις συσπάσεις. Λένε όντως ότι βοηθάει και για προεκλαμψία.

Γενικά νιώθω ανασφάλεια γιατί δεν υπάρχει άμεση επικοινωνία με το γιατρό παρά μόνο με τη βοηθό του. Και αν όντως τώρα προκύψει θέμα, θα ήθελα μια πιο προσεκτική αντιμετώπιση γιατί έχω καταλάβει ότι ένα τέτοιο θέμα θέλει τακτική παρακολούθηση.

 

Ααχ! Ευτυχώς έχουμε τις έμπειρες να μας καθησυχαζουν!  λογικό ότι παρεκκλίνει από το φυσιολογικό να σε αγχώνει αλλά όπως είπαν τα κορίτσια δεν είναι κάτι που δεν λύνεται!! Αυτό με το γιατρό σου είναι άσχημο...  να νιώθεις ανασφάλεια.  Τι σκέφτεσαι να κανεις; θύμησε μου ιδιώτης είναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Όλο έχω 2 εβ άδεια τον Αύγουστο πάλι καλά. Δυστυχως εμας η άδεια μητρότητας αρχίζει 2εβ πριν την ΠΗΤ 

Έλα ρε...μόνο 2 εβδομάδες πριν??? Έτσι ήμουν και γω στον ιδιωτικό αν και δικαιούμουν 2 μήνες πριν πότε δεν με άφησαν να τις πάρω. Ειδικά στο 1ο σταμάτησα 5 μέρες πριν τον τοκετό και στις 35 μέρες με γύρισε πάλι πίσω!!!! 

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Πω πω εμπλοκή σε πάει κ σένα. Εγώ έχω άδεια 26/07 με 19/08 αλλά 19 Αυγούστου θα ξεκινήσω με μειωμένο μέχρι όσο αντέξω πριν τη γέννα. Επίσης με το που γεννησω γυρνάω πάλι με μειωμένο κατευθείαν στο 20ημερο. 

@Apostolia88  που είσαι να μας πεις τα νέα!!

Θα είναι λίγο ζόρι τόσο νωρίς να γυρίσεις, κυρίως λόγω ορμονών και ότι ακόμα θα γνωρίζεσαι με το μώρο. Αλλά δε καταλαβαίνω...τα πέρασα και γω και ξέρω πως είναι. Αν έχεις βοήθεια στο σπίτι με το μωρό όμως θα βρείτε τα πατήματα σας!

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια όλα φυσιολογικά στην ανάπτυξη του μωρού. Στον ενδοκολπικό υπέρηχο κάποιες δικές μου μετρήσεις σχετικά με την αιμάτωση του πλακούντα ήταν εκτός ορίων. Δείχνει να έχω αντίσταση. Έχω κάποιες τιμές εκτός στη μητριαία αρτηρία (PI), οπότε μου πήρε πίεση που ήταν χαμηλή και αίμα για να δούμε τις πιθανότητες για προεκλαμψία. Θα με καλέσει αύριο το απόγευμα με τα αποτελέσματα. 

Έχω ανησυχήσει αρκετά η αλήθεια είναι.

Μένουμε στο ότι αναπτύσεται σωστά το μωρό και όλα πάνε καλά. Για τα άλλα εγώ δεν ξέρω να σου πω αλλά να σου λένε και τα κορίτσια ότι με παρακολούθηση και αγωγή όλα καλά θα πάνε. Σχετικά με τον γιατρό, να απαιτήσεις χωρίς να ντρέπεσαι ή να φοβάσαι να μιλάς απευθείας με τον γιατρό. Είναι υποχρέωση του, είναι επαγγελματίας υγείας που τον έχεις επιλέξει για κάποιους λόγους και έχεις δικαίωμα να μιλάς μαζί του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Έλα ρε...μόνο 2 εβδομάδες πριν??? Έτσι ήμουν και γω στον ιδιωτικό αν και δικαιούμουν 2 μήνες πριν πότε δεν με άφησαν να τις πάρω. Ειδικά στο 1ο σταμάτησα 5 μέρες πριν τον τοκετό και στις 35 μέρες με γύρισε πάλι πίσω!!

Δυστυχως μόνο 2εβ αν θέλω πιο πριν μπορεί να μου γράψει ασθένειας η γιατρος αλλά σκέφτομαι κ τα λεφτά γιατί με δυο παιδιά γάλατα παμπερ δάνειο θα είναι δύσκολο με το δικό μου μειωμένο για αυτό θέλω να δουλέψω όσο μπορώ! Στο πρώτο μου πήγα 37εβ είχα ξανά πίεση κ μ είπε να με δει την επόμενη ημέρα στέλνω μήνυμα στη δουλεια ότι δε θα πάω γιατί έτυχε αυτό, κ την επόμενη ημέρα γέννησα δλδ δεν προλαβα καν να κάτσω να πάρω μια ανάσα… τότε είχα πητ 24/12 κ δηλώσαμε σαν πητ 2/1 δλδ 2εβ μετά για να τις πάρω μετά με το μωρό μου κ θα μ έγραφε ασθένειας η γιατρος ομως δε προλάβαμε να κάτσω έστω κ με ασθένειας…τωρα σκέφτομαι έχω πητ 20-21/10 να δηλωσω 28/10 μια εβδομάδα μετά δλδ αντι 4/11 2εβ μετά για να προλάβω να κάτσω έστω μια εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω είμαι εργοθεραπευτρια και  συνεργάζομαι με ενα κεντρο ειδικων θεραπειών ως ελεύθερη επαγγελματίας. Οπότε ότι δουλέψω πληρώνομαι. Δεν έχω άδειες κτλ κ δεν με συμφέρει οικονομικά κάτι τέτοιο. Με το σύζυγο δουλεύουμε διαφορετικά ωράρια οπότε είμαστε καλυμμένοι. Εάν δεν την παλεύουμε από κούραση θα πάρουμε κάποιο άτομο για βοήθεια.  Θα δούμε πως θα πάει,  λύσεις υπάρχουν! Και μόνο που θα εχω μειωμένο εγώ είμαι ευτυχισμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Την πίεση σου δε στην μετράει ο γιατρος κάθε υπέρηχο; 
 

Σίγουρα θα σε αρχίσει ασπιρίνη…δεν είναι τίποτα! Εγώ τώρα είμαι πιο χαλαρή γιατί πάλι έχω πιθανότητες λόγο ιστορικού…ομως άρχισα ασπιρίνη, προσέχω πιο πολύ την διατροφή μου με λιγότερο αλάτι από την αρχή κ τώρα θα αρχίσω κ μαγνησιο! Βέβαια δε τη ρώτησα τξ γιατρο ομως θα το πάρω προληπτικά…

οσο μπορείς μην αγχώνεσαι κ να μην είσαι με ένα πιεσόμετρο την ημέρα 😜 εμεις ελέγχαμε πίεση κ από 7 μηνών έλεγχε ούρα στο ιατρείο για λεύκωμα από 7 μηνών με έπαιρνε κάθε 3εβ αντί 4, κ μετά στον 8ο κάθε 2εβ κ μετά στον μήνα μου κάθε εβδομάδα απλά εγώ δεν προλαβα! 
 

πάντως για να κανεις προεκλαμψία θα το καταλάβετε σίγουρα αρχίζει με αύξηση πίεση ή φούσκωμα περίεργο ή θα φανεί στα ουρα λεύκωμα. Αν ελέγχετε πίεση σε κάθε ραντεβού μην φοβάσαι!! ❤️

όχι δεν μου τη μετράει σε κάθε  υπέρηχο. Δε μου είχαν αναφέρει τίποτα ως τώρα. Θα προσπαθήσω να περιμένω τα αποτελέσματα της εξετασης αίματος και να μην το σκέφτομαι άλλο. Απογευμα μου ειπαν. Έστειλα τη β επιπεδου στο γιατρό γιατί την κάνω αλλού σε εμβρυολογο και παλι μου απαντησε η βοηθος οτι περιμενουμε την αιματος κ βλεπουμε κ ο,τι πρεπει ν μετραω πίεση εβδομαδιαία.. και that's it..ενώ της είπα, περιμένω τηλέφωνο. Ουφ..τώρα έχω νεύρα με όλα γιατί νιώθω ανασφάλεια πως δε μπορώ να στηριχτώ κάπου.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τη στήριξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα σήμερα κ τις εξετάσεις αίματος για να τις έχουμε έτοιμες την άλλη βδομάδα για την β επιπέδου 

Αιματοκρίτη 37,9

Σάκχαρο 77

Θυρεοειδή 4,15. Η γιατρός ειπε οτι το θέλουμε μέχρι 3 οπότε πήρα τον ενδοκρινολογο να μου ρυθμίσει το χάπι. Μπορεί ν απορρυθμιστηκε κ από τον κορονοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στον 6ο θα τις κάνω μαζί με την καμπύλη! Πολύ καλά τα αποτελέσματα σου @Pinacoladaκ ο θυρεοειδής θα ρυθμιστεί μην αγχώνεσαι ❤️ και με την δουλεια δύσκολο αλλά κ εγώ αν είχα δίκη μου δουλεια εννοείται θα πήγαινα από νωρις 

@Apostolia88κοριτσι μου το ότι δεν εχεις επαφή με το γιατρο αυτό κ εμένα θα με ενοχλούσε, ζητά το την επόμενη φορά πες της ότι θέλεις να μιλήσεις μαζί του 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ στον 6ο θα τις κάνω μαζί με την καμπύλη! Πολύ καλά τα αποτελέσματα σου @Pinacoladaκ ο θυρεοειδής θα ρυθμιστεί μην αγχώνεσαι ❤️ και με την δουλεια δύσκολο αλλά κ εγώ αν είχα δίκη μου δουλεια εννοείται θα πήγαινα από νωρις 

@Apostolia88κοριτσι μου το ότι δεν εχεις επαφή με το γιατρο αυτό κ εμένα θα με ενοχλούσε, ζητά το την επόμενη φορά πες της ότι θέλεις να μιλήσεις μαζί του 

 

Ναι με τη σαβούρα που τρώω είμαι πολύ τυχερή!!  

Ααχ κ μένα μ νευριάζουν οι γιατροί που δεν τους βρίσκεις. 

@Apostolia88Σε πήρε να σου πει τι έδειξε η αιματος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ναι με πήραν από την εμβρυολόγο και μου είπαν πιθανότητα προεκλαμψίας πριν τις 32 εβδομάδες έχω 1 στις 5700 που είναι οκ αλλά πιθανότητα προεκλαμψίας πριν τις 36 εβδομάδες έχω 1 στις 40 που είναι υψηλή. Εκείνη μου συνέστησε να με δει νωρίτερα από το Doppler, δηλαδή στις 30 εβδομάδες την 1/8. 

Ο γιατρός δεν τα είχε δει χθες και με πήρε το πρωί τελικά αφού έφαγα πόση αγωνία.. Μου είπε συνεχίζουμε κανονικά. Θα με δει στις 26 εβδομάδες και από εξετάσεις θα μου πει λέει από Δευτέρα γιατί τον ρώτησα αν πρέπει να κάνουμε συχνότερα ή να ελέγχουμε πρωτεϊνη στα ούρα κλπ. Τον ρώτησα για ασπιρίνη και μου είπε ότι στις 22 εβδομάδες δεν βοηθάει. Θα έπρεπε να το χουμε πιάσει νωρίτερα στο 1ο τρίμηνο. Να μετράω πίεση μου είπε μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια ναι με πήραν από την εμβρυολόγο και μου είπαν πιθανότητα προεκλαμψίας πριν τις 32 εβδομάδες έχω 1 στις 5700 που είναι οκ αλλά πιθανότητα προεκλαμψίας πριν τις 36 εβδομάδες έχω 1 στις 40 που είναι υψηλή. Εκείνη μου συνέστησε να με δει νωρίτερα από το Doppler, δηλαδή στις 30 εβδομάδες την 1/8. 

Ο γιατρός δεν τα είχε δει χθες και με πήρε το πρωί τελικά αφού έφαγα πόση αγωνία.. Μου είπε συνεχίζουμε κανονικά. Θα με δει στις 26 εβδομάδες και από εξετάσεις θα μου πει λέει από Δευτέρα γιατί τον ρώτησα αν πρέπει να κάνουμε συχνότερα ή να ελέγχουμε πρωτεϊνη στα ούρα κλπ. Τον ρώτησα για ασπιρίνη και μου είπε ότι στις 22 εβδομάδες δεν βοηθάει. Θα έπρεπε να το χουμε πιάσει νωρίτερα στο 1ο τρίμηνο. Να μετράω πίεση μου είπε μόνο.

Σίγουρα θα έπρεπε να είχες πάρει νωρίτερα αλλ σίγουρα κακό δε κάνει η ασπιρίνη… έχω φίλη μιυ π έμαθε ότι είναι εγκυος όταν ήταν 5.5 μηνών δλδ λίγο μετά την β επιπέδου κ της άρχισε τότε την ασπιρίνη κ της είπε κ εκείνης ότι δεν έχει πλέον πολύ σημασία αλλά προληπτικά κακό δε κάνει ας την παίρνεις κ τελικά γέννησε ακριβώς στην πητ της, εκείνη την ημέρα έσπασαν τα νερά της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, εκείνος μου είπε να μην πάρω. Τί να πω. Θα με ξαναδούν στις 26 εβδομάδες ο γιατρός και στις 29 η εμβρυολόγος. Να σας πω εμπιστεύομαι περισσότερο τη δεύτερη λόγω εξειδίκευσης και μηχανημάτων. 

Ζήτησα στο γιατρό να κάνουμε πιο τακτικά και περισσότερες εξετάσεις. Ίσως σάκχαρο, πρωτεΐνη στα ούρα κλπ

Έχω αγχωθεί πάρα πολύ, κλαίω συνέχεια και φοβάμαι μην φτάσει στο σημείο να μην τρέφεται σωστά το μωρό. Κι επίσης με καθηλώνει να μου λένε πως δε μπορώ να κάνω τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Ναι, εκείνος μου είπε να μην πάρω. Τί να πω. Θα με ξαναδούν στις 26 εβδομάδες ο γιατρός και στις 29 η εμβρυολόγος. Να σας πω εμπιστεύομαι περισσότερο τη δεύτερη λόγω εξειδίκευσης και μηχανημάτων. 

Ζήτησα στο γιατρό να κάνουμε πιο τακτικά και περισσότερες εξετάσεις. Ίσως σάκχαρο, πρωτεΐνη στα ούρα κλπ

Έχω αγχωθεί πάρα πολύ, κλαίω συνέχεια και φοβάμαι μην φτάσει στο σημείο να μην τρέφεται σωστά το μωρό. Κι επίσης με καθηλώνει να μου λένε πως δε μπορώ να κάνω τίποτα.

Κορίτσι μου μη μην αγχώνεσαι δεν χρειάζεται τόσο άγχος το κανεις χειρότερο η πίεση εννοείται αυξάνεται με το άγχος! Ρωτά την έμβρυο μητρικό για την ασπιρίνη. Δε μπορείς να κανεις κάτι αλλά προληπτικά υπάρχουν πολλά πράγματα π μπορεί να κάνεις! 1. Το νερό 2. Προσπάθησε όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι 3. Εξετάσεις αν συμφωνεί κ ο γιατρος σου να κανεις πιο συχνά 4. Μειωσε το αλάτι να τρως πιο πολλά φρούτα όχι τόσο συσκευασμένα προϊόντα κ όλα θα πάνε καλά!!!! Κ αν μπορείς αν στο επιτρέπουν να περπατάς ή πιλάτες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Ναι, εκείνος μου είπε να μην πάρω. Τί να πω. Θα με ξαναδούν στις 26 εβδομάδες ο γιατρός και στις 29 η εμβρυολόγος. Να σας πω εμπιστεύομαι περισσότερο τη δεύτερη λόγω εξειδίκευσης και μηχανημάτων. 

Ζήτησα στο γιατρό να κάνουμε πιο τακτικά και περισσότερες εξετάσεις. Ίσως σάκχαρο, πρωτεΐνη στα ούρα κλπ

Έχω αγχωθεί πάρα πολύ, κλαίω συνέχεια και φοβάμαι μην φτάσει στο σημείο να μην τρέφεται σωστά το μωρό. Κι επίσης με καθηλώνει να μου λένε πως δε μπορώ να κάνω τίποτα.

Για αρχή ηρέμησε γιατί όπως είπε και η Ραφαέλα ( @Raf123 υποθέτω πως σε λένε έτσι) το άγχος ανεβάζει την πίεση. Μίλα ξανά με την εμβρυολόγο για να σου πει προληπτικά τι μπορεί να κάνεις για να βοηθήσεις την κατάσταση και ρίξε ρυθμούς στην καθημερινότητα. Είσαι ενημερωμένη και δεν θα γίνει τίποτα γιατί θα έχετε όλοι την προσοχή σας για τυχόν σημάδια. Όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εαν το σκεφτουμε καλα , ανθρωπο φτιαχνουμε! Το να πανε ολα ρολοι εμενα μ φαίνεται  ουτοπία!! Σίγουρα από τ πιο απλό μέχρι το πιο σύνθετο μπορεί να συμβεί.  Ευτυχώς υπάρχει η επιστήμη κ μπορούμε να τα αντιμετωπίσουμε!!! Οποτε όχι άγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

40 ΒΑΘΜΟΙ ΛΙΩΝΕΙ ΤΟ ΚΟΡΜΙ.....

ΕΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!! ΘΑ ΦΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΖΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ...ΝΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Αύριο έχω Β επιπέδου και ΄δεν περνάνε οι ώρες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα τη β επιπέδου σήμερα! Πολύ ζωηρό το παιδί μου τον ασυχαστο είχε! Όλα σούπερ τα βρήκε η γιατρός, φυσιολογικά όμορφα και  ωραία! Μου τον έβγαλε κάτι φωτογραφίες!!!! Ένας κούκλος είναι!!!!! 

Μου σταμάτησε για 2 βδομαδες τις βιταμίνες γιατί είχα αυξημένες τρανσαμινασες σε 2 βδομαδες επανέλεγχος. Η έπαθα υπερβιταμινωση ή είναι από τον κοβιντ.

Μου πήρε κ καλλιέργεια  για μύκητες γτ έχω φαγούρα τις τελευταίες ημέρες,  μάλλον επειδή  ιδρώνω από τη ζέστη.  

Θα κάνω κ μια αντισωμάτων  για τον παρβοιο να είμαστε σίγουροι ότι δεν τον κόλλησα 

Και σε 2 βδομαδες θα μ γράψει την καμπύλη! 

Ραντεβού ξανά 15 Ιουλίου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

40 ΒΑΘΜΟΙ ΛΙΩΝΕΙ ΤΟ ΚΟΡΜΙ.....

ΕΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!! ΘΑ ΦΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΖΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ...ΝΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Αύριο έχω Β επιπέδου και ΄δεν περνάνε οι ώρες......

Καλά αρχίσαμε.. 

Να πάνε όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ditaki είπε:

40 ΒΑΘΜΟΙ ΛΙΩΝΕΙ ΤΟ ΚΟΡΜΙ.....

ΕΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!! ΘΑ ΦΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΖΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ...ΝΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Αύριο έχω Β επιπέδου και ΄δεν περνάνε οι ώρες......

Δεν αντέχετε η ζέστη άσε από σήμερα άρχισε η κίτρινη προειδοποίηση για 45αρια δε ξέρω πως θα αντέξουμε αλήθεια 

καλη επιτυχία στην β επιπέδου θα περιμένουμε να μας πεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Κορίτσια έκανα τη β επιπέδου σήμερα! Πολύ ζωηρό το παιδί μου τον ασυχαστο είχε! Όλα σούπερ τα βρήκε η γιατρός, φυσιολογικά όμορφα και  ωραία! Μου τον έβγαλε κάτι φωτογραφίες!!!! Ένας κούκλος είναι!!!!! 

Μου σταμάτησε για 2 βδομαδες τις βιταμίνες γιατί είχα αυξημένες τρανσαμινασες σε 2 βδομαδες επανέλεγχος. Η έπαθα υπερβιταμινωση ή είναι από τον κοβιντ.

Μου πήρε κ καλλιέργεια  για μύκητες γτ έχω φαγούρα τις τελευταίες ημέρες,  μάλλον επειδή  ιδρώνω από τη ζέστη.  

Θα κάνω κ μια αντισωμάτων  για τον παρβοιο να είμαστε σίγουροι ότι δεν τον κόλλησα 

Και σε 2 βδομαδες θα μ γράψει την καμπύλη! 

Ραντεβού ξανά 15 Ιουλίου! 

Τέλεια κορίτσι μου

Πιο πιθανόν να είναι λόγο κοβιντ παρά από τις βιταμίνες…δουλεύω σε εταιρία με φάρμακα κάτι ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ ειχα κ εγω ραντεβου με εναν γιατρό κ ειναι κορυφή στους υπεργχους για να δει την μήτρα μ λόγω του χειρουργείου π ειχα κανει πέρισυ. Ολα καλα μ είπε κ μιας π ειχα κλείσει κ β επιπέδου σε αυτον την αλλη εβδ μ την εκανε σημερα. Η Μπέμπα πολυ ήρεμη σημερα, δεν ήθελε να βοηθήσει την μανούλα σημερα κ ο γιατρός την ξεκοίλιασε μπας κ αλλάξει θέση🤣 κοίταζε μ το κεφαλι προς τα κατω κ δεν μπορούσε να μετρήσει ρινικό οστό κ οτι αλλο ήθελε στο πρόσωπο. Τελικα πατά πατά γύρισε με το κεφαλι προς τα επάνω. Το μονο π μας ειπε ειναι πως παρατηρήθηκε υπέρηχογενης εστία στην καρδούλα. Αν υπήρχανε κ αλλα ευρήματα θα ανησυχούσαμε με σύνδρομο down αλλα αφου δεν υπάρχουνε αλλα ευρήματα κ ειναι κ η Νιπτ καλη κ η αυχενική δεν ανησυχούμε. 
Βρε κορίτσια τωρα π κοίταζα ξανα τα αποτελέσματα δεν βλεπω πουθενα να γράφει για τις μητριαιες αρτηρίες 🤔 θα μιλήσω αυριο κ με την γιατρό μ. 
@ditaki μ καλά αποτελέσματα να εχεις αυριο😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κορίτσια μ ειχα κ εγω ραντεβου με εναν γιατρό κ ειναι κορυφή στους υπεργχους για να δει την μήτρα μ λόγω του χειρουργείου π ειχα κανει πέρισυ. Ολα καλα μ είπε κ μιας π ειχα κλείσει κ β επιπέδου σε αυτον την αλλη εβδ μ την εκανε σημερα. Η Μπέμπα πολυ ήρεμη σημερα, δεν ήθελε να βοηθήσει την μανούλα σημερα κ ο γιατρός την ξεκοίλιασε μπας κ αλλάξει θέση🤣 κοίταζε μ το κεφαλι προς τα κατω κ δεν μπορούσε να μετρήσει ρινικό οστό κ οτι αλλο ήθελε στο πρόσωπο. Τελικα πατά πατά γύρισε με το κεφαλι προς τα επάνω. Το μονο π μας ειπε ειναι πως παρατηρήθηκε υπέρηχογενης εστία στην καρδούλα. Αν υπήρχανε κ αλλα ευρήματα θα ανησυχούσαμε με σύνδρομο down αλλα αφου δεν υπάρχουνε αλλα ευρήματα κ ειναι κ η Νιπτ καλη κ η αυχενική δεν ανησυχούμε. 
Βρε κορίτσια τωρα π κοίταζα ξανα τα αποτελέσματα δεν βλεπω πουθενα να γράφει για τις μητριαιες αρτηρίες 🤔 θα μιλήσω αυριο κ με την γιατρό μ. 
@ditaki μ καλά αποτελέσματα να εχεις αυριο😘

Καλημέρα και συγχαρητήρια! Αν εννοείς αυτό που λένε golf ball το είχε και ο δικός μου στην β επιπέδου και στο επόμενο ραντεβού ένα μήνα μετά είχε φύγει. Και όπως λες κ εσύ από μόνο του σαν εύρημα δεν επηρεάζει τις πιθανότητες για σύνδρομο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να ρωτήσω τι είναι αυτό ; Δεν γνωριζω καθόλου.. 
    • Καλησπέρα Αναστασία μου!!! Εγώ αύριο θα πάω το πρωί να κάνω την καμπύλη ζαχάρου κι έχω φάει του κόσμου τα γλυκά κ παγωτά... σήμερα πήγαμε είδαμε τον μπέμπη και είναι μούτρο ο κύριος!!! Ξεπέρασε το κιλό στις μετρήσεις και είμαι 27 εβδομάδες ακριβώς... έχουμε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα...αυτές οι κράμπες στον ύπνο δε παλεύονται κ συνεχίζουν να πονάνε τα πόδια όλη μέρα... Εσάς κορίτσια σας είπε ο γυναικολόγος σας για το εμβόλιο του κοκκύτη;; Μου είπε ότι το συστήνουν από την 20η εβδομάδα μέχρι την 35η κ καλό θα είναι να εμβολιαστεί κ το ευρύτερο περιβάλλον (σύζυγος, παππούδες και γιαγιάδες) που θα κρατάνε το μωρό κ μου είπε να το συζητήσω κ με τον παιδίατρο που θα έχω..
    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...