Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Hello! Εγώ στα χαμένα παλεύω να είμαι έτοιμη απο θεμα σπιτιου μέχρι τις 10 Οκτώβρη που γενναω! Πήγα μια βόλτα αγορά γ νυχτικο κ μπιτζαμες αλλά είχαν ακόμα τα καλοκαιρινα οπότε δεν βρήκα κάτι! Την άλλη βδομάδα! Από μέρα σε μέρα θα παραγγείλω την κούνια  σε 5-6 εργάσιμες θα έρθει,  θα πάρω και το μπανιερό αλλαξιερα κ αυτό ετοιμοπαραδοτο είναι. Λίγα Σεντόνια, πετσέτες μπουρνούζια κάτι κουβερτουλες τα έχω πάρει. Μ έδωσε μια φίλη μπιμπερό και πιπιλες να δω τι θα μας ταιριάξει.

Ερώτηση! Κάνατε κάποιο εμβόλιο τωρα; 

@ditaki είσαι καλυτερα; 

Εσύ @Raf123 τι κανεις;;

Νομίζω έχει κ η Αποστολια γιατρο σημερα

Εγώ καλοκαιρινά νυχτικα κ πυτζαμες πήρα…σιγά σιγά ετοιμάζεσαι! 
 

εγώ έκανα του κοκκυτη το εμβόλιο. Της γρίπης θα το κάνω αφού γεννήσω γιατί Οκτώβριο είναι διαθεσιμα όποτε δεν τα προλαβαίνω. 
 

εγω είμαι καλά έχω την Παρασκευή γιατρο να δούμε ποσό θα είναι το μωράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλησπέρα!!!

Εγώ τα έχω όλα έτοιμα πλυμένα, την βαλίτσα της μπέμπας την είχα ετοιμάσει όταν σιδέρωσα τα ρούχα για να μην τα βάζω βγάζω στα συρτάρια. Μόνο τα δικα μου θα ετοιμάσω κάποια στιγμή και θα στείσω και το λίκνο αργότερα. 
Είχα κάνει τον κοκκυτη κάπου στον 7 από εμβόλια. 
Σημερα είμαι ξάπλα με πόνο χαμηλά στην ηβική περιοχή. Μυοσκελετικό μου είπε ο γιατρός ότι είναι μάλλον επειδη ανοίγει η λεκάνη. Όρθια και καθιστή πονάω πολύ όποτε ξάπλα και στο πλαι που δεν πονάω τόσο. 
Τελικά κάθε εγκυμοσύνη διαφορετική!!!!!

Κ εγώ όλα έτοιμα τα έχω τη δικιά μου τη βαλίτσα θα την ετοιμάσω σήμερα. Έπλυνα κ το καρότσι κ όλα. Τα έβαλα κ στην συρταριερα. Μόνο κάτι καινούργια πράγματα π μου ήρθαν χθες θα τα πλύνω σήμερα κ θα τα σιδερώσω αύριο μάλλον. 
 

εγώ είχα πάει γραφείο τη Δευτέρα έπρεπε να πάμε κ επειδή καθόμουν συνέχεια πονούσα πολύ κάτω χαμηλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apostolia88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Συγγνώμη που χάθηκα αλλά έπεσαν όλα μαζί. Την προηγούμενη Πέμπτη πήγα καρδιολόγο, μου χορήγησε αντιυπερτασική αγωγή η οποία μάλλον με πείραξε άσχημα με περίεργο πονοκέφαλο, μουδιάσματα στο στόμα και το πρόσωπο και τώρα μου την άλλαξε. Την Παρασκευή πήγα εμβρυολόγο. Έχει πέσει κι άλλο. Από τη 14η στη 2,5η. Είναι ούτε 2κιλά. Προσπαθούν να με κρατήσουν ως τις 36 λογικά. Τη Δευτέρα έκανα καρδιοτοκογράφημα που ήταν πολύ καλό απ' ο.τι μου είπαν. Κι επίσης, από το πουθενά, βρέθηκε και μικρόβιο στα ούρα. Άρα λογικά τώρα θα ξεκινήσω και αντιβίωση. 

Γενικά δε μπορώ να το διαχειριστώ τις τελευταίες μέρες. Είναι και οι ορμόνες και οι φόβοι, οι σκέψεις αν έχει γίνει κακό...πώς θα πάει..αλλά πρέπει να προσπαθήσω γιατί δεν του κάνω καλό.

Διαβάζω τα νέα σας κ εύχομαι καλή δύναμη! Λίγο έμεινε..

 

Σου έπεσαν πολλά μαζεμένα και μπράβο σου που το διαχειρίζεσαι! Παρε αντιβίωση για το μικρόβιο αν χρειαστεί και βήμα βήμα με την φροντίδα των γιατρών όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κ εγώ όλα έτοιμα τα έχω τη δικιά μου τη βαλίτσα θα την ετοιμάσω σήμερα. Έπλυνα κ το καρότσι κ όλα. Τα έβαλα κ στην συρταριερα. Μόνο κάτι καινούργια πράγματα π μου ήρθαν χθες θα τα πλύνω σήμερα κ θα τα σιδερώσω αύριο μάλλον. 
 

εγώ είχα πάει γραφείο τη Δευτέρα έπρεπε να πάμε κ επειδή καθόμουν συνέχεια πονούσα πολύ κάτω χαμηλά 

Εγώ όρθια και στο περπάτημα πονάω πολύ. Γι αυτό ξαπλώνω συνέχεια και σηκώνομαι λίγο λίγο για να κάνω καμία δουλειά στο σπιτι ή να μαγειρέψω. Ευτυχώς είναι σε ηλικίες τα μεγάλα που αυτοεξυπηρετουνται στα βασικά και έχω την δυνατότητα να ξαπλώνω όταν δεν μπορώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Συγγνώμη που χάθηκα αλλά έπεσαν όλα μαζί. Την προηγούμενη Πέμπτη πήγα καρδιολόγο, μου χορήγησε αντιυπερτασική αγωγή η οποία μάλλον με πείραξε άσχημα με περίεργο πονοκέφαλο, μουδιάσματα στο στόμα και το πρόσωπο και τώρα μου την άλλαξε. Την Παρασκευή πήγα εμβρυολόγο. Έχει πέσει κι άλλο. Από τη 14η στη 2,5η. Είναι ούτε 2κιλά. Προσπαθούν να με κρατήσουν ως τις 36 λογικά. Τη Δευτέρα έκανα καρδιοτοκογράφημα που ήταν πολύ καλό απ' ο.τι μου είπαν. Κι επίσης, από το πουθενά, βρέθηκε και μικρόβιο στα ούρα. Άρα λογικά τώρα θα ξεκινήσω και αντιβίωση. 

Γενικά δε μπορώ να το διαχειριστώ τις τελευταίες μέρες. Είναι και οι ορμόνες και οι φόβοι, οι σκέψεις αν έχει γίνει κακό...πώς θα πάει..αλλά πρέπει να προσπαθήσω γιατί δεν του κάνω καλό.

Διαβάζω τα νέα σας κ εύχομαι καλή δύναμη! Λίγο έμεινε..

 

Κορίτσι μου να σκέφτεσαι θετικά όλα καλά θα πάνε! Το μωράκι είναι καλα είσαι σε πολύ ασφαλή εβδομάδα για να γεννήσεις!! Στο λεω για να το ακούσω κ εγώ μην αγχώνεσαι όσο μπορείς! Πλέον δε μπορεις να κανεις κάτι εσυ εκτός από ξεκούραση κ να πίνεις λίγο παραπάνω νερό…όλα καλά θα πάνε σου στέλνω την αγκαλιά μου να παρεις λίγο δύναμη!! Ποσά κιλά το βρήκε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Συγγνώμη που χάθηκα αλλά έπεσαν όλα μαζί. Την προηγούμενη Πέμπτη πήγα καρδιολόγο, μου χορήγησε αντιυπερτασική αγωγή η οποία μάλλον με πείραξε άσχημα με περίεργο πονοκέφαλο, μουδιάσματα στο στόμα και το πρόσωπο και τώρα μου την άλλαξε. Την Παρασκευή πήγα εμβρυολόγο. Έχει πέσει κι άλλο. Από τη 14η στη 2,5η. Είναι ούτε 2κιλά. Προσπαθούν να με κρατήσουν ως τις 36 λογικά. Τη Δευτέρα έκανα καρδιοτοκογράφημα που ήταν πολύ καλό απ' ο.τι μου είπαν. Κι επίσης, από το πουθενά, βρέθηκε και μικρόβιο στα ούρα. Άρα λογικά τώρα θα ξεκινήσω και αντιβίωση. 

Γενικά δε μπορώ να το διαχειριστώ τις τελευταίες μέρες. Είναι και οι ορμόνες και οι φόβοι, οι σκέψεις αν έχει γίνει κακό...πώς θα πάει..αλλά πρέπει να προσπαθήσω γιατί δεν του κάνω καλό.

Διαβάζω τα νέα σας κ εύχομαι καλή δύναμη! Λίγο έμεινε..

 

Αποστολία μου είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς. Εστίασε στα θετικά όσο γίνεται. Ακολούθησε τις οδηγίες των γιατρών και εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! Υπομονή και πάμε μέρα με τη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Κορίτσια τι στρώμα πήρατε για τις κούνιες; Τι υλικό κοιτάξατε καί τι περίπου σε τιμή;

Και για το λίκνο και για την κούνια είχα πάρει κοκοφοίνικα που είναι πιο σκληρό και επίπεδο. Τιμες δεν θυμάμαι έχουν περάσει 8 χρόνια….

Ειχα ρωτήσει την παιδίατρο τότε και μου το είχε προτείνει. Δεν ρωτάς και σύ καλύτερα μήπως έχουν αλλάξει οι οδηγίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μ! Χάθηκα λίγο μιας κ ετοιμάζεμε δωματιο κ τα ρουχαλακια της μπέμπας. Ειναι σχεδόν ολα έτοιμα. Λοιπόν την προηγούμενη Τριτη εκανα το Doppler, αλλα καλα μας ειπε ο γιατρός. 32εβδ 2 κιλα η μπουμπου κ έχει ισχιακή θέση, ομως δεν με αγχώνει γιατι θα παω για καισαρικη. Προχθες ειχα παει στο νοσοκομειο για μάθημα θηλασμού κ ενώ περιμενα ζαλιστικά,  Μ ειχε πεσει η πιεση. Με κράτησε μεσα η γιατρός μ προληπτικά κ βγηκα εχθες. 
Μ έπεσε ο αιματοκρίτης ρε κοριτσια. 22 Αυγούστου ειχα 36,5. Προχθες ειχα 32 κ εχθες π μ εκαναν παλι εξετάσεις πριν βγω ήταν 30. Μ αλλαξε σίδηρο κ μ έδωσε tradiferon 1*3. 
Αυτά τα νέα μ…

@Apostolia88 μ καταλαβαινω το άγχος σ. Υπομονή κ ολα θα πανε καλα. Εχεις τους γιατρούς διπλα σ δεν θα αφήσουν ουτε εσυ ουτε το μωρο να κινδυνεύσει. 
 

@Pinacolada μ πρότειναν να παρω με κοκοφοίνικα  μέτριο προς σκληρό  της greco storm δεν θυμαμαι πως λέγεται έχει γύρο στα 100€ αν θυμαμαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω ψηλοαρρωστη είμαι πάλι με πονόλαιμο,  μύξα κ βαρύ κεφαλι. Πήγα γ το εμβόλιο τ κοκκυτη κ μ ειπε ν πάω τη Δευτέρα που θα είμαι καλά. Επίσης έβγαλα κάτι κόκκινα σπυράκια σε κοιλια και στήθος, τα έδειξα στη γυναικολόγο κ με παρέπεμψε σε δερματολόγο. Κάτι σε οροδοχους πυτιριαση μου ειπε οτι μάλλον έχω,  κ ισως βγήκε από τον κοβιντ που πέρασα πριν λίγο καιρό. Μ έγραψε εξετάσεις αίματος και μια αλοιφή. Ειπε οτι αφού δεν είμαι στο 1ο τρίμηνο δεν είναι να ανησυχούμε. Θα μιλήσουν κ οι δύο γιατρίνες μαζί και θα μου πουν περισσότερα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μ! Χάθηκα λίγο μιας κ ετοιμάζεμε δωματιο κ τα ρουχαλακια της μπέμπας. Ειναι σχεδόν ολα έτοιμα. Λοιπόν την προηγούμενη Τριτη εκανα το Doppler, αλλα καλα μας ειπε ο γιατρός. 32εβδ 2 κιλα η μπουμπου κ έχει ισχιακή θέση, ομως δεν με αγχώνει γιατι θα παω για καισαρικη. Προχθες ειχα παει στο νοσοκομειο για μάθημα θηλασμού κ ενώ περιμενα ζαλιστικά,  Μ ειχε πεσει η πιεση. Με κράτησε μεσα η γιατρός μ προληπτικά κ βγηκα εχθες. 
Μ έπεσε ο αιματοκρίτης ρε κοριτσια. 22 Αυγούστου ειχα 36,5. Προχθες ειχα 32 κ εχθες π μ εκαναν παλι εξετάσεις πριν βγω ήταν 30. Μ αλλαξε σίδηρο κ μ έδωσε tradiferon 1*3. 
Αυτά τα νέα μ…

@Apostolia88 μ καταλαβαινω το άγχος σ. Υπομονή κ ολα θα πανε καλα. Εχεις τους γιατρούς διπλα σ δεν θα αφήσουν ουτε εσυ ουτε το μωρο να κινδυνεύσει. 
 

@Pinacolada μ πρότειναν να παρω με κοκοφοίνικα  μέτριο προς σκληρό  της greco storm δεν θυμαμαι πως λέγεται έχει γύρο στα 100€ αν θυμαμαι καλα

Πολύ ωραία!!! Μεγάλο το κορίτσι!! Θα φτιάξεις κ τον αιματοκρίτη κ θα είσαι μια χαρά!! 

Εγώ σε κάτι φόρουμ διάβασα ότι πολλοί με τον κοκοφοίνικα είχαν θέμα με μούχλα κ μυρωδιά. Να σου πω την αλήθεια σκέφτομαι να τον αποφύγω κ να παρω μ ελατήρια κ λατέξ ίσως. Θα δω κ γω στο ψάξιμο είμαι.  

Από μπιζαμες γ μαιευτήριο είπα να έχω λίγο απ όλα κ ότι βολέψει. Μερικές βράκες θέλω ν πάρω ακόμα 😝, παντοφλες κ κάνα μπουστακι

Σήμερα πήγα πήρα μπανιέρα αλλαξιερα. Αντε σιγά σιγά γίνονται τα πράγματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μ! Χάθηκα λίγο μιας κ ετοιμάζεμε δωματιο κ τα ρουχαλακια της μπέμπας. Ειναι σχεδόν ολα έτοιμα. Λοιπόν την προηγούμενη Τριτη εκανα το Doppler, αλλα καλα μας ειπε ο γιατρός. 32εβδ 2 κιλα η μπουμπου κ έχει ισχιακή θέση, ομως δεν με αγχώνει γιατι θα παω για καισαρικη. Προχθες ειχα παει στο νοσοκομειο για μάθημα θηλασμού κ ενώ περιμενα ζαλιστικά,  Μ ειχε πεσει η πιεση. Με κράτησε μεσα η γιατρός μ προληπτικά κ βγηκα εχθες. 
Μ έπεσε ο αιματοκρίτης ρε κοριτσια. 22 Αυγούστου ειχα 36,5. Προχθες ειχα 32 κ εχθες π μ εκαναν παλι εξετάσεις πριν βγω ήταν 30. Μ αλλαξε σίδηρο κ μ έδωσε tradiferon 1*3. 
Αυτά τα νέα μ…

@Apostolia88 μ καταλαβαινω το άγχος σ. Υπομονή κ ολα θα πανε καλα. Εχεις τους γιατρούς διπλα σ δεν θα αφήσουν ουτε εσυ ουτε το μωρο να κινδυνεύσει. 
 

@Pinacolada μ πρότειναν να παρω με κοκοφοίνικα  μέτριο προς σκληρό  της greco storm δεν θυμαμαι πως λέγεται έχει γύρο στα 100€ αν θυμαμαι καλα

Καλε μια χαρά η μπουμπου σου…φτου φτου!!! Με το καλό να έρθει…

Έχεις θέμα γενικά με τον αιματοκρίτη;;; Τώρα είσαι καλύτερα;;; 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pinacolada είπε:

Πολύ ωραία!!! Μεγάλο το κορίτσι!! Θα φτιάξεις κ τον αιματοκρίτη κ θα είσαι μια χαρά!! 

Εγώ σε κάτι φόρουμ διάβασα ότι πολλοί με τον κοκοφοίνικα είχαν θέμα με μούχλα κ μυρωδιά. Να σου πω την αλήθεια σκέφτομαι να τον αποφύγω κ να παρω μ ελατήρια κ λατέξ ίσως. Θα δω κ γω στο ψάξιμο είμαι.  

Από μπιζαμες γ μαιευτήριο είπα να έχω λίγο απ όλα κ ότι βολέψει. Μερικές βράκες θέλω ν πάρω ακόμα 😝, παντοφλες κ κάνα μπουστακι

Σήμερα πήγα πήρα μπανιέρα αλλαξιερα. Αντε σιγά σιγά γίνονται τα πράγματα!!

Να κοιτάξεις μόνο να μην είναι πολύ μαλακό το στρώμα. Με για και η αλλάξιερα….

Άντε και σιγά σιγά θα ανακοινώνουμε γεννητούρια.

Κέρασμα για την γεννα τι θα έχετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Πολύ ωραία!!! Μεγάλο το κορίτσι!! Θα φτιάξεις κ τον αιματοκρίτη κ θα είσαι μια χαρά!! 

Εγώ σε κάτι φόρουμ διάβασα ότι πολλοί με τον κοκοφοίνικα είχαν θέμα με μούχλα κ μυρωδιά. Να σου πω την αλήθεια σκέφτομαι να τον αποφύγω κ να παρω μ ελατήρια κ λατέξ ίσως. Θα δω κ γω στο ψάξιμο είμαι.  

Από μπιζαμες γ μαιευτήριο είπα να έχω λίγο απ όλα κ ότι βολέψει. Μερικές βράκες θέλω ν πάρω ακόμα 😝, παντοφλες κ κάνα μπουστακι

Σήμερα πήγα πήρα μπανιέρα αλλαξιερα. Αντε σιγά σιγά γίνονται τα πράγματα!!

Θα το κάνετε βλεπω κοριτσια το εμβόλια του κοκκίτη ε; Εγω σκεφτομουν να μην το κάνω αλλα φοβαμε ρε γαμωτο…

Για το στρώμα μ το είπε κ εμενα ο υπάλληλος εκει στο μαγαζι οτι άπαξ κ παρει υγρασία θα μυρίσει κ μετα δεν ξεμυρίζει με τπτ κ θελει πέταμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Καλε μια χαρά η μπουμπου σου…φτου φτου!!! Με το καλό να έρθει…

Έχεις θέμα γενικά με τον αιματοκρίτη;;; Τώρα είσαι καλύτερα;;; 

Να κοιτάξεις μόνο να μην είναι πολύ μαλακό το στρώμα. Με για και η αλλάξιερα….

Άντε και σιγά σιγά θα ανακοινώνουμε γεννητούρια.

Κέρασμα για την γεννα τι θα έχετε; 

Οχι δεν ειχα καποιο θέμα παντα κυμαινόταν απο 37 έως 39. Πιστευω να ανέβει  τωρα π μ αλλαξε την αγωγή αν κ πιστευω πως δεν ειναι τοσο χαμηλα κ ειναι λαθος τα αποτελέσματα του νοσοκομείου.Μ εχει ξανασυμβεί. Ειχα δωσει αιμα κ μετα απο ενα δίμηνο  είχα παει να κάνω έλεγχο να δω αν ανέβηκε. Αποτελέσματα νοσοκομείου 32 αιματοκρίτης, παω την ιδια μερα εξω σε μικροβ 36. Σκεφτομαι να παω αυριο στην μικροβιολόγο μ να κανω μια γενική αίματος.  Εγώ πάντως νιωθω καλά.

Σιγουρα μπισκοτάκια με ζαχαροπλάστα δεν ξερω τι αλλο. Για πειτε καμια ιδέα κοριτσια 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Οχι δεν ειχα καποιο θέμα παντα κυμαινόταν απο 37 έως 39. Πιστευω να ανέβει  τωρα π μ αλλαξε την αγωγή αν κ πιστευω πως δεν ειναι τοσο χαμηλα κ ειναι λαθος τα αποτελέσματα του νοσοκομείου.Μ εχει ξανασυμβεί. Ειχα δωσει αιμα κ μετα απο ενα δίμηνο  είχα παει να κάνω έλεγχο να δω αν ανέβηκε. Αποτελέσματα νοσοκομείου 32 αιματοκρίτης, παω την ιδια μερα εξω σε μικροβ 36. Σκεφτομαι να παω αυριο στην μικροβιολόγο μ να κανω μια γενική αίματος.  Εγώ πάντως νιωθω καλά.

Σιγουρα μπισκοτάκια με ζαχαροπλάστα δεν ξερω τι αλλο. Για πειτε καμια ιδέα κοριτσια 

 

Μωρέ δεν κανεις μια εξέταση επαναληπτική, όχι τίποτα άλλο μην σε αγχώνουν τζάμπα!!!

Μπισκοτάκια είχα κάνει στην μεγάλη. Ήταν Ωραια εμφανισιακά….

Στο γιο μου που ήταν Ιούλιος είχα φτιάξει μόνη μου βαζάκια μικρά με μέλι και καρύδι μέσα και δεν είχα άγχος μην χαλάσει κάτι απ τη ζέστη.
 Τώρα σκεφτόμουν να φτιάξω κουτάκια σε σχήμα τσαντάκι και να βάλω μέσα αυτά τα σοκολατάκια που είναι σαν μεγάλα στρογγυλά κουφέτα που βγαίνουν σε πολλά χρώματα και γεύσεις. Δεν ξέρω πως τα λένε, τα είχα στις βαφτίσεις σε γυάλες να παίρνει οποιος θέλει και ήταν τέλεια 😋😋😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια ουτε που ειχα σκεφτεί να κανω κάτι ιδιαίτερο αλλά τώρα έχω μια φανταστική ιδέα τι να κάνω!! Σκέφτηκα επειδή το μάθαμε του Αγίου Βαλεντίνου κ τον μικρό τον φωνάζουμε λακτακι να παρω λακτακια και να φτιάξω σε τυπογραφείο χαρτι περιτύλιγματος τύπου διαβατήριο να έχει σφραγίδα με την ημερομηνία γέννησης μιας κ θα πάω με ραντεβού,  το όνομα και κανένα just arrived και να τυλιξω τη σοκολάτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πήγα γιατρο σήμερα στην Το μωρό έπεσε κ άλλο από την καμπύλη. Θα πάω την άλλη Παρασκευή για ντομπλερ κ μετά θα μιλήσω με τη γιατρο, μου είπε ότι θα γεννήσουμε μάλλον στις 36εβ. Κ μάλλον καισαρικη αυτή τη φορά… το μωρό το βρήκε 1820γρ έβαλα κ τις ενέσεις του πνεύμονα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου πήγα γιατρο σήμερα στην Το μωρό έπεσε κ άλλο από την καμπύλη. Θα πάω την άλλη Παρασκευή για ντομπλερ κ μετά θα μιλήσω με τη γιατρο, μου είπε ότι θα γεννήσουμε μάλλον στις 36εβ. Κ μάλλον καισαρικη αυτή τη φορά… το μωρό το βρήκε 1820γρ έβαλα κ τις ενέσεις του πνεύμονα…

Διάβασα και την άλλη ανάρτηση κορίτσι μου που τα γράφεις αναλυτικά. Σε ποια καμπύλη είναι τώρα; Για την κορτιζόνη μην σε αγχώνει, δεν είναι κάτι. 
Εύχομαι την άλλη Παρασκευή να είναι όλα καλά και ας έρθει το κορίτσι σου και λίγο νωρίτερα. Μην σε αγχώνει αν είναι γερή και έχει πιάσει τα 2 κιλά μπορεί και να μην χρειαστεί καθόλου να την κρατήσουν μέσα. Να είσαι όσο μπορείς πιο ήρεμη για να μην ανεβαίνει και η πίεση σου και να σκέφτεσαι ότι πολύ σύντομα θα την έχεις αγκαλιά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Αχ κορίτσια ουτε που ειχα σκεφτεί να κανω κάτι ιδιαίτερο αλλά τώρα έχω μια φανταστική ιδέα τι να κάνω!! Σκέφτηκα επειδή το μάθαμε του Αγίου Βαλεντίνου κ τον μικρό τον φωνάζουμε λακτακι να παρω λακτακια και να φτιάξω σε τυπογραφείο χαρτι περιτύλιγματος τύπου διαβατήριο να έχει σφραγίδα με την ημερομηνία γέννησης μιας κ θα πάω με ραντεβού,  το όνομα και κανένα just arrived και να τυλιξω τη σοκολάτα 

Πολύ όμορφη ιδέα…να το κεράσεις λακτακια για το λακτακι σου….🍫🍫🍫🍫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Διάβασα και την άλλη ανάρτηση κορίτσι μου που τα γράφεις αναλυτικά. Σε ποια καμπύλη είναι τώρα; Για την κορτιζόνη μην σε αγχώνει, δεν είναι κάτι. 
Εύχομαι την άλλη Παρασκευή να είναι όλα καλά και ας έρθει το κορίτσι σου και λίγο νωρίτερα. Μην σε αγχώνει αν είναι γερή και έχει πιάσει τα 2 κιλά μπορεί και να μην χρειαστεί καθόλου να την κρατήσουν μέσα. Να είσαι όσο μπορείς πιο ήρεμη για να μην ανεβαίνει και η πίεση σου και να σκέφτεσαι ότι πολύ σύντομα θα την έχεις αγκαλιά σου! 

Η πίεση μου για κάποιον λόγο είναι τέλεια 😅 είμαι ήρεμη σκέφτομαι ότι το καλύτερο για το μωρό να γεννηθεί αφού πλέον η μήτρα δεν είναι ικανή να το κάνει..εγώ πάντως αρχισα ασκήσεις με την μπάλα θέλω να το προσπαθήσω για φυσιολογικό τοκετό δλδ μακάρι να έχω διαστολή όταν με δει την Παρασκευή…αλλά οπως έρθουν τα πράγματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου πήγα γιατρο σήμερα στην Το μωρό έπεσε κ άλλο από την καμπύλη. Θα πάω την άλλη Παρασκευή για ντομπλερ κ μετά θα μιλήσω με τη γιατρο, μου είπε ότι θα γεννήσουμε μάλλον στις 36εβ. Κ μάλλον καισαρικη αυτή τη φορά… το μωρό το βρήκε 1820γρ έβαλα κ τις ενέσεις του πνεύμονα…

36 εβδ γέννησε κ η κουνιάδα μ την μικρή γιατί δεν έπαιρνε βάρος. Γεννήθηκε 2100 κ δεν χρειάστηκε ούτε θερμοκοιτίδα. Είχε κάνει κ την κορτιζόνη κ πηγαν ολα καλα. 
Όσο μπορεις μείνει ψύχραιμη κ όλα θα παμε καλα κοριτσακι μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Η πίεση μου για κάποιον λόγο είναι τέλεια 😅 είμαι ήρεμη σκέφτομαι ότι το καλύτερο για το μωρό να γεννηθεί αφού πλέον η μήτρα δεν είναι ικανή να το κάνει..εγώ πάντως αρχισα ασκήσεις με την μπάλα θέλω να το προσπαθήσω για φυσιολογικό τοκετό δλδ μακάρι να έχω διαστολή όταν με δει την Παρασκευή…αλλά οπως έρθουν τα πράγματα! 

Πάλι καλά είναι καλή η πίεση! 
Αν δεν τρέφεται σωστά μέσα στην μήτρα καλύτερα να γεννηθεί. Εγώ γι αυτό γεννήθηκα πρόωρα γιατί δεν τρεφόμουν καλά και δεν μπορούσε τότε να το δει ο γιατρός…και ήμουν η μισή απ την δικη σου και μόλις 33 εβδομάδων και τώρα αν με δεις….1,70 και αν με αφήσουν να φάω πιάνω και τα 70 κιλά 🤣🤣🤣🤣

Κάνε ασκήσεις στην μπαλα θα σε βοηθήσουν γενικά…για την καισαρική μην σε φοβίσει κάτι, οι πρώτες μέρες είναι, αλλά όσο περπατάς τόσο πιο γρήγορα αναρρώνεις. 
 

Εγω κορίτσια έχω από τις 7 το πρωί πολλές συσπάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και επειδή οι συσπάσεις μου πήγαιναν προς πρόωρο τοκετό, μου έκαναν εισαγωγή και μου έβαλαν ορό για να σταματήσουμε. Θα με παρακολουθούν μέχρι αύριο για να δουν πως θα πάει. Αν σταματήσουν θα βγω και μετά ξεκούραση μέχρι 38 εβδομάδων γιατί έχω και τον διαβήτη που δεν βοηθάει αυτή την στιγμή. Αν
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Τελικά ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και επειδή οι συσπάσεις μου πήγαιναν προς πρόωρο τοκετό, μου έκαναν εισαγωγή και μου έβαλαν ορό για να σταματήσουμε. Θα με παρακολουθούν μέχρι αύριο για να δουν πως θα πάει. Αν σταματήσουν θα βγω και μετά ξεκούραση μέχρι 38 εβδομάδων γιατί έχω και τον διαβήτη που δεν βοηθάει αυτή την στιγμή. Αν
 

Μόλις διαβασα τα νέα σ κοριτσάκι μ. Πως είσαι; Θελω να πιστευω πως σε επιασε ο ορός κ είσαι είδη καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Τελικά ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και επειδή οι συσπάσεις μου πήγαιναν προς πρόωρο τοκετό, μου έκαναν εισαγωγή και μου έβαλαν ορό για να σταματήσουμε. Θα με παρακολουθούν μέχρι αύριο για να δουν πως θα πάει. Αν σταματήσουν θα βγω και μετά ξεκούραση μέχρι 38 εβδομάδων γιατί έχω και τον διαβήτη που δεν βοηθάει αυτή την στιγμή. Αν
 

Κορίτσι μου καλά έκανες κ πηγές να σου βάλουν τοκολυτικα!! Ξεκούραση όσο μπορείς να πας τουλάχιστον 37 εβ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...