Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Εμενα οι δυο δυνατές συσπάσεις έπιαναν ολοι την κοιλια. Το καλό ειναι πως δεν είχα πόνο. Απο τοτε ξανα εκανες; Καλα εκανες κ ενημέρωσες κοριτσακι μ. Να πας να σε δει κιολας. Το οτι δεν μας ξεκίνησαν στον 5 ακομη Μαγνήσιο ειναι τραγικο. Με οποία κοριτσια κ να εχω μιλήσει μ ειπαν οτι παίρνανε απο τον 3. 

Moυ έγραψε μαγνήσιο. Έκανα άλλη μια μικρή χθες. Ισχύει. Οι περισσότερες παίρνουν, αλλά δε δίνουν σε όλες γιατί αν δεν κάνεις συσπάσεις στο τέλος έχει τα αντίθετα αποτελέσματα νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Moυ έγραψε μαγνήσιο. Έκανα άλλη μια μικρή χθες. Ισχύει. Οι περισσότερες παίρνουν, αλλά δε δίνουν σε όλες γιατί αν δεν κάνεις συσπάσεις στο τέλος έχει τα αντίθετα αποτελέσματα νομίζω.

Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη άρχισα το μαγνησιο από 14εβ μέχρι τελος! Όταν έπρεπε να νιωσω συσπάσεις δεν πήρα χαμπάρι όποτε θεωρώ αν δεν εχεις θέμα δεν χρειάζεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι μου είπε είναι πολύ καλος κ τον θέλουν πάνω από 25. Σου είπε κ να ξεκουράζεσαι; Δουλεύεις; 

 

Το πιο σωστό για εμένα να πας σε διατροφολόγο οι γιατροί δίνουν κάτι τυπικό π δίνουν σε όλους 

 

295γρ το βρήκε ❤️ αλλά φαίνεται να είναι κ αυτό μικρό… ακόμα κ η κοιλια μου φαίνεται για 3 μηνών εγκυος αντί 5

Δεν δουλεύω...τώρα αν κουράζομαι με 2 παιδιά....εεεεε όσο να το πεις!

Είχα 36 χιλιοστά τράχηλο στις προηγούμενες αλλά μετά την 2η γέννα έκανα κωνοειδή εκτομή τραχήλου γιατί ήμουν 1 στάδιο πριν τον καρκίνο και πέσαμε στα 24. Μέχρι στιγμής έχω την προγεστερόνη κολπικά μετά την 24 εβδομάδα που θα ξαναμετρήσει κολπικά τον τράχηλο θα δούμε. 

Μαγνήσιο νομίζω σχεδόν όλες παίρνουν σε κάποια φάση. 

Για κοιλιά τώρα...αυτή την στιγμή έχει το μέγεθος που είχε όταν γέννησα το πρώτο....δεν ξέρω που θα φτάσει κι αυτή τη φορά!!!!! 

@Pinacolada χαίρομαι που το ξεπέρασες κι αυτό...εύχομαι το υπόλοιπο καλοκαίρι να το πας χαλαρά!!!

Έχω από χθες το μεσημέρι να νοιώσω το μωρό...μόνο νομίζω ότι κάτι κατάλαβα πριν που είχα ξαπλώσει καναπέ μπας και κουνηθεί αλλά πολύ ανεπαίσθητό. Θα περιμένω μέχρι το απόγευμα και μετά αν δεν κουνηθεί όπως τις άλλες μέρες θα πάρω τον γιατρό μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Δεν δουλεύω...τώρα αν κουράζομαι με 2 παιδιά....εεεεε όσο να το πεις!

Είχα 36 χιλιοστά τράχηλο στις προηγούμενες αλλά μετά την 2η γέννα έκανα κωνοειδή εκτομή τραχήλου γιατί ήμουν 1 στάδιο πριν τον καρκίνο και πέσαμε στα 24. Μέχρι στιγμής έχω την προγεστερόνη κολπικά μετά την 24 εβδομάδα που θα ξαναμετρήσει κολπικά τον τράχηλο θα δούμε. 

Μαγνήσιο νομίζω σχεδόν όλες παίρνουν σε κάποια φάση. 

Για κοιλιά τώρα...αυτή την στιγμή έχει το μέγεθος που είχε όταν γέννησα το πρώτο....δεν ξέρω που θα φτάσει κι αυτή τη φορά!!!!! 

@Pinacolada χαίρομαι που το ξεπέρασες κι αυτό...εύχομαι το υπόλοιπο καλοκαίρι να το πας χαλαρά!!!

Έχω από χθες το μεσημέρι να νοιώσω το μωρό...μόνο νομίζω ότι κάτι κατάλαβα πριν που είχα ξαπλώσει καναπέ μπας και κουνηθεί αλλά πολύ ανεπαίσθητό. Θα περιμένω μέχρι το απόγευμα και μετά αν δεν κουνηθεί όπως τις άλλες μέρες θα πάρω τον γιατρό μου. 

Εννοείς ότι έχεις να το νιώσεις έντονα ή καθόλου? Δοκίμασε 2 -3 διαφορετικά φαγητά μπας κ ανταποκριθεί σε κάποιο κ αν δεν φύγε γ νοσοκομείο  να σ κάνουν έναν υπέρηχο.  Ή στον γιατρό σου. Εύχομαι να μην είναι τίποτα κ απλά να τεμπελιαζει η μικρή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Δεν δουλεύω...τώρα αν κουράζομαι με 2 παιδιά....εεεεε όσο να το πεις!

Είχα 36 χιλιοστά τράχηλο στις προηγούμενες αλλά μετά την 2η γέννα έκανα κωνοειδή εκτομή τραχήλου γιατί ήμουν 1 στάδιο πριν τον καρκίνο και πέσαμε στα 24. Μέχρι στιγμής έχω την προγεστερόνη κολπικά μετά την 24 εβδομάδα που θα ξαναμετρήσει κολπικά τον τράχηλο θα δούμε. 

Μαγνήσιο νομίζω σχεδόν όλες παίρνουν σε κάποια φάση. 

Για κοιλιά τώρα...αυτή την στιγμή έχει το μέγεθος που είχε όταν γέννησα το πρώτο....δεν ξέρω που θα φτάσει κι αυτή τη φορά!!!!! 

@Pinacolada χαίρομαι που το ξεπέρασες κι αυτό...εύχομαι το υπόλοιπο καλοκαίρι να το πας χαλαρά!!!

Έχω από χθες το μεσημέρι να νοιώσω το μωρό...μόνο νομίζω ότι κάτι κατάλαβα πριν που είχα ξαπλώσει καναπέ μπας και κουνηθεί αλλά πολύ ανεπαίσθητό. Θα περιμένω μέχρι το απόγευμα και μετά αν δεν κουνηθεί όπως τις άλλες μέρες θα πάρω τον γιατρό μου. 

@ditaki κι εγώ δεν το ένιωθα μετά τη μέρα της μεγάλης σύσπασης κι είχα τρομάξει. Χθες δοκίμασα λίγο τη μουσική και κάτι κατάλαβα..ε το βράδυ αργότερα ξανάκανε πάρτυ. Έχω καταλάβει πως κινείται περισσότερο από το απόγευμα κ μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Δεν δουλεύω...τώρα αν κουράζομαι με 2 παιδιά....εεεεε όσο να το πεις!

Είχα 36 χιλιοστά τράχηλο στις προηγούμενες αλλά μετά την 2η γέννα έκανα κωνοειδή εκτομή τραχήλου γιατί ήμουν 1 στάδιο πριν τον καρκίνο και πέσαμε στα 24. Μέχρι στιγμής έχω την προγεστερόνη κολπικά μετά την 24 εβδομάδα που θα ξαναμετρήσει κολπικά τον τράχηλο θα δούμε. 

Μαγνήσιο νομίζω σχεδόν όλες παίρνουν σε κάποια φάση. 

Για κοιλιά τώρα...αυτή την στιγμή έχει το μέγεθος που είχε όταν γέννησα το πρώτο....δεν ξέρω που θα φτάσει κι αυτή τη φορά!!!!! 

@Pinacolada χαίρομαι που το ξεπέρασες κι αυτό...εύχομαι το υπόλοιπο καλοκαίρι να το πας χαλαρά!!!

Έχω από χθες το μεσημέρι να νοιώσω το μωρό...μόνο νομίζω ότι κάτι κατάλαβα πριν που είχα ξαπλώσει καναπέ μπας και κουνηθεί αλλά πολύ ανεπαίσθητό. Θα περιμένω μέχρι το απόγευμα και μετά αν δεν κουνηθεί όπως τις άλλες μέρες θα πάρω τον γιατρό μου. 

@ditaki μην ανησυχείς. Δοκίμασε και κάτι γλυκό, καμιά μπανάνα.. όλα καλά θα είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

@ditaki μην ανησυχείς. Δοκίμασε και κάτι γλυκό, καμιά μπανάνα.. όλα καλά θα είναι

Βρε αυτά είναι μια σταλιά ακόμα :) με το που θα γυρίσουν να κοιτάξουν πίσω σταματάμε να τα καταλαβαίνουμε :) εγώ να φανταστείς και με πρόσθιο πλακούντα είχα καταλάβει πρώτη φορά φτερούγισμα στην 21-22 εβδομάδα. Παρόλα αυτά γι'αυτό τους έχουμε τους γιατρούς, για να τους παίρνουμε τηλέφωνο και να γλιτώνουμε το άγχος :) Ένα κάρο λεφτά θα πάρει, μην τον λυπάσαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου!!!

Δοκιμασα κρύο νερό που μου είπε μια κοπέλα και ξάπλωσα το μεσημέρι και με κλώτσησε λίγο 2 φορές αλλά ήταν αρκετές για να ηρεμήσω!!!! 
Με τρόμαξε η μικρη…και ακόμα δεν βγήκε από το αυγό της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου!!!

Δοκιμασα κρύο νερό που μου είπε μια κοπέλα και ξάπλωσα το μεσημέρι και με κλώτσησε λίγο 2 φορές αλλά ήταν αρκετές για να ηρεμήσω!!!! 
Με τρόμαξε η μικρη…και ακόμα δεν βγήκε από το αυγό της!!!!

Ολα καλα κοριτσάκι μ🙏🙏🙏

ηρέμησε τωρα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου!!!

Δοκιμασα κρύο νερό που μου είπε μια κοπέλα και ξάπλωσα το μεσημέρι και με κλώτσησε λίγο 2 φορές αλλά ήταν αρκετές για να ηρεμήσω!!!! 
Με τρόμαξε η μικρη…και ακόμα δεν βγήκε από το αυγό της!!!!

Όλα καλά τελικά…καποιες φορες είναι κ γυρισμένα ισως προς τα μέσα κ δε τα νιώθουμε όταν κινούνται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Ναι ευτυχώς από χθες το βράδυ ειδικά είναι πιο δραστήρια!!!

Μπορεί να είναι και από την ζέστη, είναι αρκετά δύσκολες οι τελευταίες μέρες εδώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ditaki είπε:

 Ναι ευτυχώς από χθες το βράδυ ειδικά είναι πιο δραστήρια!!!

Μπορεί να είναι και από την ζέστη, είναι αρκετά δύσκολες οι τελευταίες μέρες εδώ. 

Εμας χθες έφτασε 41 βαθμούς άσε κ η δουλεια μου είναι στους δρόμους στο αυτοκίνητο  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

@Apostolia88 μ πως εισαι; Ξανα εκανες συσπάσεις; 

Καλημέρα κορίτσια μου. Ελπίζω σήμερα να δροσίσει λιγάκι..έτσι δείχνει εδώ. Μακάρι να μην έχουμε δύσκολο καλοκαίρι τώρα που φουσκώνουμε..

Ξεκίνησα μαγνήσια 1 φορά κάθε βράδυ και μου είπε αν επιμείνουν να το αυξήσω. Έκανα άλλη μια φορά μια μικρή. Εντωμεταξύ δεν ξέρω αν όντως είναι σύσπαση ή όχι. Καλά οι πρώτες πρέπει να ήταν. Και είχαν και πόνο. Αλλά δεν πέτρωσε όλη η κοιλιά. Τοπικά σκλήρυνε. Είναι κ η πρώτη μου εγκυμοσύνη οπότε κάθε τι το παρατηρώ..κ μπορεί να ερμηνεύω κ λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εμας χθες έφτασε 41 βαθμούς άσε κ η δουλεια μου είναι στους δρόμους στο αυτοκίνητο  

Πω θυμάμαι όταν σπούδαζα Κύπρο και είχα μείνει 2 καλοκαίρια για δουλειά...τα είχα δει όλα!!! Δεν παλεύονταν....

Φαντάσου που και εδώ που μένω είναι επίσης θερμή πόλη με υγρασία αλλά αυτό εκεί κάτω ήταν υπερβολικό για τα δεδομένα μου!!!

@Apostolia88 ανυπομονούμε να μας πεις τα νέα από την Β επιπέδου. Συσπάσεις θα νοιώθεις και είναι λογικό απλά με το μαγνήσιο θα είναι πιο ήπιες μέχρι να μην έχεις καθόλου σε λίγες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Ελπίζω σήμερα να δροσίσει λιγάκι..έτσι δείχνει εδώ. Μακάρι να μην έχουμε δύσκολο καλοκαίρι τώρα που φουσκώνουμε..

Ξεκίνησα μαγνήσια 1 φορά κάθε βράδυ και μου είπε αν επιμείνουν να το αυξήσω. Έκανα άλλη μια φορά μια μικρή. Εντωμεταξύ δεν ξέρω αν όντως είναι σύσπαση ή όχι. Καλά οι πρώτες πρέπει να ήταν. Και είχαν και πόνο. Αλλά δεν πέτρωσε όλη η κοιλιά. Τοπικά σκλήρυνε. Είναι κ η πρώτη μου εγκυμοσύνη οπότε κάθε τι το παρατηρώ..κ μπορεί να ερμηνεύω κ λάθος.

Καλημέρα κοριτσακι μ! Κ εμενα η πρωτη εγκυμοσύνη ειναι κ με το παραμικρό παιρνω τηλ την γιατρό μ. Παλι καλά δλδ γιατι δεν μπορουσα να καταλαβα αν ειναι σύσπαση αυτο π έπαθα την Παρασκευη, δεν ειχα κ πόνο. Τωρα νομίζω πως μπορω να ξεχωρίσω γιατι καθε φορα π πάθαινα ερχόταν μαία με έβλεπε κ μ το επιβεβαίωνε. Κάλεσα αλλη μια φορα να με δει νομίζοντας πως κανω αλλα μ ειπαν πως ειναι αλλαγή θέσης της μπέμπας. Ποιο μαγνήσιο σ δίνει; 
Εγω εχω ραντεβου την Τετάρτη να με δει ενας γιατρός π ειναι τοπ στον υπέρηχο να δει την μήτρα μ λιγο γιατι περυσι ειχα αφαιρέσει ενα ινομυωμα υπορογονιο κ θελει η γιατρός μ δει το πάχος σε εκείνο το σημείο κ μετα την αλλη Τετάρτη 18/6 εχω β επιπέδου μαζί τ. 
Καλά αποτελέσματα να εχεις κοριτσακι μ σημερα κ περιμένουμε ενημέρωση …
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Σήμερα έχω και τη β επιπέδου κι έχω αγωνία..

Θα περιμένουμε τα νέα σου κορίτσι μου!! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Πω θυμάμαι όταν σπούδαζα Κύπρο και είχα μείνει 2 καλοκαίρια για δουλειά...τα είχα δει όλα!!! Δεν παλεύονταν....

Φαντάσου που και εδώ που μένω είναι επίσης θερμή πόλη με υγρασία αλλά αυτό εκεί κάτω ήταν υπερβολικό για τα δεδομένα μου!!!

@Apostolia88 ανυπομονούμε να μας πεις τα νέα από την Β επιπέδου. Συσπάσεις θα νοιώθεις και είναι λογικό απλά με το μαγνήσιο θα είναι πιο ήπιες μέχρι να μην έχεις καθόλου σε λίγες μέρες. 

Έχουμε γίνει Ντουμπάϊ χωρις τα λεφτά του βέβαια 😂 δε παλεύεται άσε!!! Χάλασε κ το αυτοκίνητο μου σήμερα άσε έτρεχα στους μηχανικούς ταλαιπωρία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Θα περιμένουμε τα νέα σου κορίτσι μου!! 

 

Έχουμε γίνει Ντουμπάϊ χωρις τα λεφτά του βέβαια 😂 δε παλεύεται άσε!!! Χάλασε κ το αυτοκίνητο μου σήμερα άσε έτρεχα στους μηχανικούς ταλαιπωρία 

Αααα να και το κερασάκι στην τούρτα!!!!!

Πότε θα σταματήσεις την δουλειά; Θα σε πάει όλο το καλοκαίρι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Αααα να και το κερασάκι στην τούρτα!!!!!

Πότε θα σταματήσεις την δουλειά; Θα σε πάει όλο το καλοκαίρι; 

Όλο έχω 2 εβ άδεια τον Αύγουστο πάλι καλά. Δυστυχως εμας η άδεια μητρότητας αρχίζει 2εβ πριν την ΠΗΤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Όλο έχω 2 εβ άδεια τον Αύγουστο πάλι καλά. Δυστυχως εμας η άδεια μητρότητας αρχίζει 2εβ πριν την ΠΗΤ 

Πω πω εμπλοκή σε πάει κ σένα. Εγώ έχω άδεια 26/07 με 19/08 αλλά 19 Αυγούστου θα ξεκινήσω με μειωμένο μέχρι όσο αντέξω πριν τη γέννα. Επίσης με το που γεννησω γυρνάω πάλι με μειωμένο κατευθείαν στο 20ημερο. 

@Apostolia88  που είσαι να μας πεις τα νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Πω πω εμπλοκή σε πάει κ σένα. Εγώ έχω άδεια 26/07 με 19/08 αλλά 19 Αυγούστου θα ξεκινήσω με μειωμένο μέχρι όσο αντέξω πριν τη γέννα. Επίσης με το που γεννησω γυρνάω πάλι με μειωμένο κατευθείαν στο 20ημερο. 

@Apostolia88  που είσαι να μας πεις τα νέα!!

Τι εννοείς όταν γεννήσεις σε 20 ημερες θα πας δουλεια;; 
 

Εμεις έχουμε άδεια από 12/8-26/8! 27/8 έχουμε επέτειο γάμου 💕 μετά υποτίθεται θα κάτσω για άδεια μητρότητας από 7/10, θα δηλώσω σαν ΠΗΤ  28/10 αντί 21/10 για να καθίσω κ καμία εβδομάδα έξτρα μετά με το μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλα φυσιολογικά στην ανάπτυξη του μωρού. Στον ενδοκολπικό υπέρηχο κάποιες δικές μου μετρήσεις σχετικά με την αιμάτωση του πλακούντα ήταν εκτός ορίων. Δείχνει να έχω αντίσταση. Έχω κάποιες τιμές εκτός στη μητριαία αρτηρία (PI), οπότε μου πήρε πίεση που ήταν χαμηλή και αίμα για να δούμε τις πιθανότητες για προεκλαμψία. Θα με καλέσει αύριο το απόγευμα με τα αποτελέσματα. 

Έχω ανησυχήσει αρκετά η αλήθεια είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια όλα φυσιολογικά στην ανάπτυξη του μωρού. Στον ενδοκολπικό υπέρηχο κάποιες δικές μου μετρήσεις σχετικά με την αιμάτωση του πλακούντα ήταν εκτός ορίων. Δείχνει να έχω αντίσταση. Έχω κάποιες τιμές εκτός στη μητριαία αρτηρία (PI), οπότε μου πήρε πίεση που ήταν χαμηλή και αίμα για να δούμε τις πιθανότητες για προεκλαμψία. Θα με καλέσει αύριο το απόγευμα με τα αποτελέσματα. 

Έχω ανησυχήσει αρκετά η αλήθεια είναι.

Κοριτσακι μ είδες ολα καλα ήταν. Κατι αντίστοιχο με αυτο π ανέφερες ειχε η κουνιάδα μ κ της ειπε η γιατρός της να κανει αντιπηκτικές κ πηγαν ολα καλα. Θα την ρωτησω αυριο να μ πει τι ακριβως είχε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια όλα φυσιολογικά στην ανάπτυξη του μωρού. Στον ενδοκολπικό υπέρηχο κάποιες δικές μου μετρήσεις σχετικά με την αιμάτωση του πλακούντα ήταν εκτός ορίων. Δείχνει να έχω αντίσταση. Έχω κάποιες τιμές εκτός στη μητριαία αρτηρία (PI), οπότε μου πήρε πίεση που ήταν χαμηλή και αίμα για να δούμε τις πιθανότητες για προεκλαμψία. Θα με καλέσει αύριο το απόγευμα με τα αποτελέσματα. 

Έχω ανησυχήσει αρκετά η αλήθεια είναι.

Κορίτσι μου όλα καλά το μωράκι σου!! Μην αγχώνεσαι πάντως το είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη! Βέβαια το εδειξε από την αυχενική όπου κ αρχισα ασπιρίνη προληπτικά, μείωσε το αλάτι να πίνεις πολύ νερό κ περπάτημα!! Εγώ τελικά έκανα πίεση 36εβ το παρακολουθήσαμε κ 37&5 γέννησα με φυσιολογικό τοκετό! παίρνεις κ μαγνησιο από τι θυμάμαι; Να το συνεχίσεις μέχρι τέλους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...