Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

στις On 29/5/2024 at 10:32 ΠΜ, ο/η MinaSam είπε:

Εγώ είχα δει και ένα ζευγάρι που έκανε cupcakes και το είδε ο κόσμος όταν τα δάγκωσε :)

Γεια σου…μάλλον είσαι νέο μέλος και αργούν να ανέβουν οι δημοσιεύσεις σου. 
ωραιο κι αυτό με το cupcake 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Γεια σου…μάλλον είσαι νέο μέλος και αργούν να ανέβουν οι δημοσιεύσεις σου. 
ωραιο κι αυτό με το cupcake 

Χαχαχ έχει πόσες μέρες παλεύω να βγω από δοκιμαστικό :) Οτιδήποτε και να διαλέξεις πάντως είναι πολύ όμορφη στιγμή :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2024 at 2:58 ΜΜ, ο/η Pinacolada είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Παρβοιο φοβόμουν,  κοβιντ κόλλησα!!! Κυριακή βγήκε θετική η μαμα μου,  Δευτέρα με έπιασαν κάτι σουβλιές στην πλάτη κ είχα πονοκέφαλο, πήρα τεστ θετική κ γω.πηγα νοσοκομείο να με δουν κ να μου δώσουν οδηγίες κ με κράτησαν μέσα προληπτικά γτ φοβήθηκαν μην κάνω θρομβωση. Όλα καλά δεν το πέρασα βαριά δεν χρειάστηκε κάποια αγωγή,  μόνο αντιπηκτικες ενέσεις για 7 μερες προληπτικά για θρομβωση.  Το καημένο το παιδί μου τι άλλο θα περάσει με μενα;;; 

Περαστικά κορίτσι μου! Ευτυχως όλα καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πήγαμε στην β επιπέδου σήμερα! Όλα καλά ταλαιπωρήσαμε λίγο την γιατρο π δε γυρνούσε το κεφάλι αλλά κατά αλλά όλα καλά! Ο τράχηλος τον μέτρησε 2φ την πρώτη 34 την δεύτερη 32 κρατήσαμε τη δεύτερη μέτρηση μακρύς κ κλειστός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει

Έπαιρνα στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί είχα κ εγώ συσπάσεις από 14εβ κ μετά όλα καλά ούτε π τις καταλάβαινα να φανταστείς είχα διαστολή κ εγώ τον χαβά μου 😅 μην αγχωμεσαι σημασία έχει ότι το καταλαβες σου έβαλε ενδοφλέβιο κ καλό θα ήταν να συνεχίσεις μαγνησιο δια στόματος κ ξεκούραση ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει

Εγώ έπαιρνα στην μεγάλη γιατί είχα πολλές κράμπες αλλά όχι για πολύ καιρό. Ευτυχώς το κατάλαβες και όλα καλά!!! Με την καμπύλη τι σου είπαν τελικά;;;

στις πριν 20 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου πήγαμε στην β επιπέδου σήμερα! Όλα καλά ταλαιπωρήσαμε λίγο την γιατρο π δε γυρνούσε το κεφάλι αλλά κατά αλλά όλα καλά! Ο τράχηλος τον μέτρησε 2φ την πρώτη 34 την δεύτερη 32 κρατήσαμε τη δεύτερη μέτρηση μακρύς κ κλειστός 

Μπράβο....όλα καλά πάει κι αυτό!!! Μάλλον είμαι η μόνη που δεν καταλαβαίνει τίποτα από τους υπερήχους....

Εμένα είναι 24 ο τράχηλος και θα παίρνω προγεστρόνη μέχρι την 24 εβδομάδα κολπικά που θα τον ξαναμετρήσουμε. Με αγχώνει λίγο αυτό. Εσένα 32 είναι πολύ καλοός!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Έπαιρνα στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί είχα κ εγώ συσπάσεις από 14εβ κ μετά όλα καλά ούτε π τις καταλάβαινα να φανταστείς είχα διαστολή κ εγώ τον χαβά μου 😅 μην αγχωμεσαι σημασία έχει ότι το καταλαβες σου έβαλε ενδοφλέβιο κ καλό θα ήταν να συνεχίσεις μαγνησιο δια στόματος κ ξεκούραση ❤️

Είχες ξεκινήσει κ εσυ απο τοσο νωρις ε; Ευτυχως απο εχθες εχω μα κανω σύσπαση.  Ας ευχηθώ πως δεν θα ξανακάνω τωρα με το μαγνήσιο. Τράχηλο, αμνιακό κ το μπεμπέ ειναι ολα καλα μ ειπε η γιατρός απλα θελει να προσέχω πολυ κ με ξεκίνησε κ ουτρο γιατι πέρυσι τετοιο καιρο ειχα αφαιρέσει υπορογονιο ινωμυωμα απο την μήτρα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Εγώ έπαιρνα στην μεγάλη γιατί είχα πολλές κράμπες αλλά όχι για πολύ καιρό. Ευτυχώς το κατάλαβες και όλα καλά!!! Με την καμπύλη τι σου είπαν τελικά;;;

Μπράβο....όλα καλά πάει κι αυτό!!! Μάλλον είμαι η μόνη που δεν καταλαβαίνει τίποτα από τους υπερήχους....

Εμένα είναι 24 ο τράχηλος και θα παίρνω προγεστρόνη μέχρι την 24 εβδομάδα κολπικά που θα τον ξαναμετρήσουμε. Με αγχώνει λίγο αυτό. Εσένα 32 είναι πολύ καλοός!!!!!

Ναι το καταλαβα γιατι πέτρωσε ολοι η κοιλια. Αλλιως μπορει να μην το καταλάβαινα να νομιζα πως ειναι το μπεμπέ. Ο ενδοκ μ ειπε με διατροφή θα τα παω καλα. Μ εστλ μια αλλα δεν νομίζω να μπορεσω να την ακολουθήσω μ φαίνονται πολυ λιγα. Θα μ δωσει μηχάνημα να μετριέμαι. Λεω να πω σε διατροφολόγο ομως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Ναι το καταλαβα γιατι πέτρωσε ολοι η κοιλια. Αλλιως μπορει να μην το καταλάβαινα να νομιζα πως ειναι το μπεμπέ. Ο ενδοκ μ ειπε με διατροφή θα τα παω καλα. Μ εστλ μια αλλα δεν νομίζω να μπορεσω να την ακολουθήσω μ φαίνονται πολυ λιγα. Θα μ δωσει μηχάνημα να μετριέμαι. Λεω να πω σε διατροφολόγο ομως 

Όλοι οι ενδοκρινολόγοι πάνω κάτω την ίδια διατροφή δίνουν...καλύτερα σε διατροφολόγο για να την προσαρμόσει πιο γρήγορα στα μέτρα σου. Διατροφή και περπάτημα και θα ρυθμιστεί το πιστεύω...

Βγήκες από το νοσοκομείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2024 at 1:38 ΠΜ, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει

Kαλημέρα.

Κι εγώ  πρέπει να είχα συσπάσεις προχθές. Δεν είχα πιει καθόλου νερό μέσα στη μέρα. Ελάχιστο. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Και το βράδυ μου έκανε τρια σφιξίματα γερά, πιο χαμηλά από το σημείο που νιώθω το μωρό συνήθως. Χαμηλά αρκετά. Ήταν επίπονες και πέτρωσε η κοιλιά για λίγο. Ο΄ύτε εμένα μου έχει ξεκινήσει μαγνήσιο και φοβάμαι. Τον ειδοποίησα να δω τι θα κάνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!! Είμαι μια χαρά παει περασε ο κοβιντ! Καλό μήνα σε όλες με καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις μας!!! 

@nicolεγώ παίρνω κάτι πολυβιταμινες που έχουν κ μαγνήσιο μέσα. Είχα κράμπες στη μήτρα στην αρχή τις εγκυμοσύνης κ μου ειχε δωσει μαγνησιο αλλα μ εφερνε καουρες κ το αντικατεστησα με τις πολυβιταμινες. 

@Raf123 τι βάρος είχε το σποράκι σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2024 at 5:23 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

Εγώ έπαιρνα στην μεγάλη γιατί είχα πολλές κράμπες αλλά όχι για πολύ καιρό. Ευτυχώς το κατάλαβες και όλα καλά!!! Με την καμπύλη τι σου είπαν τελικά;;;

Μπράβο....όλα καλά πάει κι αυτό!!! Μάλλον είμαι η μόνη που δεν καταλαβαίνει τίποτα από τους υπερήχους....

Εμένα είναι 24 ο τράχηλος και θα παίρνω προγεστρόνη μέχρι την 24 εβδομάδα κολπικά που θα τον ξαναμετρήσουμε. Με αγχώνει λίγο αυτό. Εσένα 32 είναι πολύ καλοός!!!!!

Ναι μου είπε είναι πολύ καλος κ τον θέλουν πάνω από 25. Σου είπε κ να ξεκουράζεσαι; Δουλεύεις; 

 

στις πριν 23 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Ναι το καταλαβα γιατι πέτρωσε ολοι η κοιλια. Αλλιως μπορει να μην το καταλάβαινα να νομιζα πως ειναι το μπεμπέ. Ο ενδοκ μ ειπε με διατροφή θα τα παω καλα. Μ εστλ μια αλλα δεν νομίζω να μπορεσω να την ακολουθήσω μ φαίνονται πολυ λιγα. Θα μ δωσει μηχάνημα να μετριέμαι. Λεω να πω σε διατροφολόγο ομως 

Το πιο σωστό για εμένα να πας σε διατροφολόγο οι γιατροί δίνουν κάτι τυπικό π δίνουν σε όλους 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Είμαι μια χαρά παει περασε ο κοβιντ! Καλό μήνα σε όλες με καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις μας!!! 

@nicolεγώ παίρνω κάτι πολυβιταμηνες που έχουν κ μαγνήσιο μέσα. Είχα κράμπες στη μήτρα στην αρχή τις εγκυμοσύνης κ μου ειχε δωσει μαγνησιο αλλα μ εφερνε καουρες κ το αντικατεστησα με τις πολυβιταμηνες. 

@Raf123 τι βάρος είχε το σποράκι σου??

295γρ το βρήκε ❤️ αλλά φαίνεται να είναι κ αυτό μικρό… ακόμα κ η κοιλια μου φαίνεται για 3 μηνών εγκυος αντί 5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι μου είπε είναι πολύ καλος κ τον θέλουν πάνω από 25. Σου είπε κ να ξεκουράζεσαι; Δουλεύεις; 

 

Το πιο σωστό για εμένα να πας σε διατροφολόγο οι γιατροί δίνουν κάτι τυπικό π δίνουν σε όλους 

 

295γρ το βρήκε ❤️ αλλά φαίνεται να είναι κ αυτό μικρό… ακόμα κ η κοιλια μου φαίνεται για 3 μηνών εγκυος αντί 5

Την έκανες πιο νωρίς π ολες! Εαν τρέφεται σωστα φαντάζομαι οτι δεν εχει τεράστια σημασία! πόσο ησουν το Σάββατο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Την έκανες πιο νωρίς π ολες! Εαν τρέφεται σωστα φαντάζομαι οτι δεν εχει τεράστια σημασία! πόσο ησουν το Σάββατο?

19&6 βάση υπερήχου 19&5 βάση περιόδου. Για εμένα το σημαντικό είναι να περάσει τα 2κιλα να μη μου το πάρουν προληπτικά στην μεθ από εκεί κ πέρα όσο θέλει ας είναι 

είχα την Τετάρτη αλλ μου το άλλαξε να πάω το Σάββατο. Την Τετάρτη θα είμαι 20&2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

19&6 βάση υπερήχου 19&5 βάση περιόδου. Για εμένα το σημαντικό είναι να περάσει τα 2κιλα να μη μου το πάρουν προληπτικά στην μεθ από εκεί κ πέρα όσο θέλει ας είναι 

είχα την Τετάρτη αλλ μου το άλλαξε να πάω το Σάββατο. Την Τετάρτη θα είμαι 20&2

Σύμφωνα με ένα πινακάκι στα πλαίσια του φυσιολογικού μου φαίνεστε! Ε ναι καλέ εννοείται θα τα περάσει τα 2 ❤️!! Εχουμε πολυ ακομα μπροστά μας!!!!

Πλάκα πλάκα κάπου τριγύρω στην 20η βδομάδα είμαστε οι περισσότερες!!! Δηλαδή, τσααααακ στη μέση!!!!!! Άλλο τόσο κορίτσια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Σύμφωνα με ένα πινακάκι στα πλαίσια του φυσιολογικού μου φαίνεστε! Ε ναι καλέ εννοείται θα τα περάσει τα 2 ❤️!! Εχουμε πολυ ακομα μπροστά μας!!!!

Πλάκα πλάκα κάπου τριγύρω στην 20η βδομάδα είμαστε οι περισσότερες!!! Δηλαδή, τσααααακ στη μέση!!!!!! Άλλο τόσο κορίτσια!!! 

Με το άλλο είχα άγχος στο 3ο τρίμηνο βάζουν τα πολλα γραμμάρια τα έμβρυα αλλά είχε εβδομάδα π είχε βάλει μόνο 50 κ αγχώθηκα…μολις πήγε στα 2 κιλά πήρα μια ανάσα κάπου στις 35εβ ήταν π πήγε στα 2κιλα κ ευτυχως γιατί μετά έκανα πίεση κ γέννησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Όλοι οι ενδοκρινολόγοι πάνω κάτω την ίδια διατροφή δίνουν...καλύτερα σε διατροφολόγο για να την προσαρμόσει πιο γρήγορα στα μέτρα σου. Διατροφή και περπάτημα και θα ρυθμιστεί το πιστεύω...

Βγήκες από το νοσοκομείο;

Βγήκα το μεσημερι @ditaki μ! Απο το Σαββατο το απογευμα δεν εκανα αλλη. Ας ελπίσουμε πως δεν θα ξανακάνω αλλη κ πως έφταιγε το Μαγνήσιο. Απλά θα με στλ να παω σε εναν π ειναι τοπ στους υπερήχους να δούμε το τοιχωμα της μήτρας στο σημείο που ειχα αφαιρέσει πέρυσι ενα υπορογονοιο ινομυωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Kαλημέρα.

Κι εγώ  πρέπει να είχα συσπάσεις προχθές. Δεν είχα πιει καθόλου νερό μέσα στη μέρα. Ελάχιστο. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Και το βράδυ μου έκανε τρια σφιξίματα γερά, πιο χαμηλά από το σημείο που νιώθω το μωρό συνήθως. Χαμηλά αρκετά. Ήταν επίπονες και πέτρωσε η κοιλιά για λίγο. Ο΄ύτε εμένα μου έχει ξεκινήσει μαγνήσιο και φοβάμαι. Τον ειδοποίησα να δω τι θα κάνουμε.

Εμενα οι δυο δυνατές συσπάσεις έπιαναν ολοι την κοιλια. Το καλό ειναι πως δεν είχα πόνο. Απο τοτε ξανα εκανες; Καλα εκανες κ ενημέρωσες κοριτσακι μ. Να πας να σε δει κιολας. Το οτι δεν μας ξεκίνησαν στον 5 ακομη Μαγνήσιο ειναι τραγικο. Με οποία κοριτσια κ να εχω μιλήσει μ ειπαν οτι παίρνανε απο τον 3. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Είμαι μια χαρά παει περασε ο κοβιντ! Καλό μήνα σε όλες με καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις μας!!! 

@nicolεγώ παίρνω κάτι πολυβιταμηνες που έχουν κ μαγνήσιο μέσα. Είχα κράμπες στη μήτρα στην αρχή τις εγκυμοσύνης κ μου ειχε δωσει μαγνησιο αλλα μ εφερνε καουρες κ το αντικατεστησα με τις πολυβιταμηνες. 

@Raf123 τι βάρος είχε το σποράκι σου??

Μπράβο κοριτσάκι μ να πανε ολα καλά απο εδω κ πέρα κ ας ηρεμήσουμε λίγο να απολαύσουμε την εγκυμοσύνη μας. Κ εγω παίρνω πολυβιταμίνες αλλα ειναι πολυ μικρη η δωσει μ είπανε. Εμενα μ έδωσε αναβράζοντα δισκία κ μ έδωσε κ προγεστερόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι μου είπε είναι πολύ καλος κ τον θέλουν πάνω από 25. Σου είπε κ να ξεκουράζεσαι; Δουλεύεις; 

 

Το πιο σωστό για εμένα να πας σε διατροφολόγο οι γιατροί δίνουν κάτι τυπικό π δίνουν σε όλους 

 

295γρ το βρήκε ❤️ αλλά φαίνεται να είναι κ αυτό μικρό… ακόμα κ η κοιλια μου φαίνεται για 3 μηνών εγκυος αντί 5

Ναι σε διατροφολόγο εχω σκοπό να παω. Θα δω πως θα ειμαι κ θα κλείσω ραντεβου απο την αλλη εβδ. 
κ εγω εχω μικρη κοιλιτσα, για 3 μηνών φαίνομαι κ εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Εμενα οι δυο δυνατές συσπάσεις έπιαναν ολοι την κοιλια. Το καλό ειναι πως δεν είχα πόνο. Απο τοτε ξανα εκανες; Καλα εκανες κ ενημέρωσες κοριτσακι μ. Να πας να σε δει κιολας. Το οτι δεν μας ξεκίνησαν στον 5 ακομη Μαγνήσιο ειναι τραγικο. Με οποία κοριτσια κ να εχω μιλήσει μ ειπαν οτι παίρνανε απο τον 3. 

Αν δεν εχεις ιδιαίτερα κράμπες ή συσπάσεις δε χρειάζεται να παρεις μαγνησιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μ να πανε ολα καλά απο εδω κ πέρα κ ας ηρεμήσουμε λίγο να απολαύσουμε την εγκυμοσύνη μας. Κ εγω παίρνω πολυβιταμίνες αλλα ειναι πολυ μικρη η δωσει μ είπανε. Εμενα μ έδωσε αναβράζοντα δισκία κ μ έδωσε κ προγεστερόνη.

Κ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα τις πολυβιταμίνες κ έξτρα μαγνησιο 300mg κ τώρα έξτρα φιλικό έξτρα σίδηρο μόνο μαγνησιο δε πήρα ακόμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα τις πολυβιταμίνες κ έξτρα μαγνησιο 300mg κ τώρα έξτρα φιλικό έξτρα σίδηρο μόνο μαγνησιο δε πήρα ακόμη 

Δεν ξερω βρε raf m, με οσες γνωστές μ μιλησα μ ειπαν πως τους έδινε ο γιατρός τους μετα την Αυχενική διαφάνεια. Εγω αν το γνώριζα θα το ζητούσα απο τους γιατρούς μ ( με παρακολουθούν 2, ενας ιδιώτης κ μια στο νοσοκομειο) γιατι να φτάσω σε αυτο το σημείο κ να μ το ξεκινήσουν μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...