Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ηθελα να σας ρωτήσω ποσό βρήκανε τον τράχηλο σας στην αυχενική. Εμένα τον βρήκε 36.5mm κ μ είπε θα ήθελε να είναι πάνω από 40 αλλά βρίσκεται στα φυσιολογικα mm για την εβδομάδα. Κ μου εγραψε στο ριπορτ να με ελέγξει η γιατρος ξανά κολπικά στις 16εβ για να έχουμε μια τιμή μέχρι να πάω για αυχενική στις 20εβ. Εσας ποσό το βρήκε;

Καλημέρα ραφ! Μόλις το κοίταξα 41,1 mm λέει εμένα μήκος ενδοτραχήλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Καλημέρα ραφ! Μόλις το κοίταξα 41,1 mm λέει εμένα μήκος ενδοτραχήλου

Πολύ καλό μήκος ρε…αγχώθηκα τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πολύ καλό μήκος ρε…αγχώθηκα τώρα 

Λοιπόν λόγω του ποσοστού μου γ ντάουν οι κολλητές μου μου έστειλαν τις αυχενικες τους (η μία έχει γεννήσει κ η άλλη είναι στον 8ο ) για να κάνω σύγκριση. Εκείνες έχουν μήκος τραχήλου στην αυχενική 29,6 mm και 32,00mm αντίστοιχα. Δεν θυμάμαι στις συζητήσεις μας να μου λένε ποτέ κάτι ανησυχητικό για τον τράχηλο. Στην πρώτη σου πόσο είχες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Pinacolada είπε:

Λοιπόν λόγω του ποσοστού μου γ ντάουν οι κολλητές μου μου έστειλαν τις αυχενικες τους (η μία έχει γεννήσει κ η άλλη είναι στον 8ο ) για να κάνω σύγκριση. Εκείνες έχουν μήκος τραχήλου στην αυχενική 29,6 mm και 32,00mm αντίστοιχα. Δεν θυμάμαι στις συζητήσεις μας να μου λένε ποτέ κάτι ανησυχητικό για τον τράχηλο. Στην πρώτη σου πόσο είχες;

Στην πρώτη μου είχα 37.5 κ τότε δε μου είχε πει κάτι κ παραξενεύτηκα τώρα λεω οκ για 1mm να είναι τόσο ανησυχητικό;; Θα πάω βέβαια γιατρο την Πέμπτη έχω ραντεβού κ θα τη ρωτήσω! 
 

αγχώθηκα γιατί η μαμα μ στον αδερφό μ είχε ανεπάρκεια τραχήλου κ δε μπορώ να με φανταστώ κρεβάτι τόσους μηνες θα πάθω κατάθλιψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ηθελα να σας ρωτήσω ποσό βρήκανε τον τράχηλο σας στην αυχενική. Εμένα τον βρήκε 36.5mm κ μ είπε θα ήθελε να είναι πάνω από 40 αλλά βρίσκεται στα φυσιολογικα mm για την εβδομάδα. Κ μου εγραψε στο ριπορτ να με ελέγξει η γιατρος ξανά κολπικά στις 16εβ για να έχουμε μια τιμή μέχρι να πάω για αυχενική στις 20εβ. Εσας ποσό το βρήκε;

41,1 mm κι εμένα το βρήκε και ήταν ικανοποιημένη αλλά αν και στην προηγούμενη ήσουν κοντά σε αυτή τη μέτρηση, ίσως δεν χρειάζεται να ανησυχείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Να ρωτήσω...σας γράφει σε όλες μήκος τραχήλου στην αυχενική;;;;

Εμένα δεν γράφει πουθενά για τράχηλο. Μήπως το γράφει διαφορετικά;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Να ρωτήσω...σας γράφει σε όλες μήκος τραχήλου στην αυχενική;;;;

Εμένα δεν γράφει πουθενά για τράχηλο. Μήπως το γράφει διαφορετικά;;;;

Ούτε εμένα το γράφει στην αυχενική αλλά στη β επιπέδου όπου τον μέτρησε κολπικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η XanaT είπε:

Ούτε εμένα το γράφει στην αυχενική αλλά στη β επιπέδου όπου τον μέτρησε κολπικά.

Αχ να είσαι καλά και αγχώθηκα που δεν το έβρισκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

41,1 mm κι εμένα το βρήκε και ήταν ικανοποιημένη αλλά αν και στην προηγούμενη ήσουν κοντά σε αυτή τη μέτρηση, ίσως δεν χρειάζεται να ανησυχείς.

Ναι θα μιλήσω κ την Πέμπτη με τη γιατρο κ πιστεύω όλα καλά θα είναι!! 
 

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Να ρωτήσω...σας γράφει σε όλες μήκος τραχήλου στην αυχενική;;;;

Εμένα δεν γράφει πουθενά για τράχηλο. Μήπως το γράφει διαφορετικά;;;;

τωρα το μέτρησε κοιλιακά στην β επιπέδου θα είναι κολπικά π είναι πιο ακριβής μέτρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Αχ να είσαι καλά και αγχώθηκα που δεν το έβρισκα!

Μήκος ενδοτραχηλου το γράφει και στην δική μου και στων φιλεναδων μου που τα κάναμε όλες σε διαφορετικές πόλεις και γιατρούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα βρε κορίτσια μόνο αυτά μου γράφει που είναι στην φωτογραφία και στην πίσω σελίδα τα ποσοστά και το dopler. 

Την Μ. Τρίτη που έχω γυναικολόγο θα τον ρωτήσω από περιέργεια...

Untitled.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Εμένα βρε κορίτσια μόνο αυτά μου γράφει που είναι στην φωτογραφία και στην πίσω σελίδα τα ποσοστά και το dopler. 

Την Μ. Τρίτη που έχω γυναικολόγο θα τον ρωτήσω από περιέργεια...

Untitled.jpg

Ρωτα την αλλά είχα διαβάσει ότι πιο πολύ σημασία έχει στην β επιπέδου για αυτό γίνεται κ κολπικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Εμένα βρε κορίτσια μόνο αυτά μου γράφει που είναι στην φωτογραφία και στην πίσω σελίδα τα ποσοστά και το dopler. 

Την Μ. Τρίτη που έχω γυναικολόγο θα τον ρωτήσω από περιέργεια...

Untitled.jpg

 

Screenshot_20240416_133013_Yahoo Mail.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με πήρε η γιατρός, βγήκαν τα αποτελέσματα από νιπτ , όλα μια χαρά! Δεν έχει κανένα σύνδρομο 🥳!!!! Και φυσικά μου επιβεβαίωσε ότι είναι αγόρι 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Κορίτσια με πήρε η γιατρός, βγήκαν τα αποτελέσματα από νιπτ , όλα μια χαρά! Δεν έχει κανένα σύνδρομο 🥳!!!! Και φυσικά μου επιβεβαίωσε ότι είναι αγόρι 😝

Μπράβο κορίτσι μου με το καλοοο το μωρακι σας όλα τέλεια πηγαίνουν μπράβο  🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου με το καλοοο το μωρακι σας όλα τέλεια πηγαίνουν μπράβο  🥰

Ναι! Μεγάλη ανακούφιση,  όσο σίγουρη κ αν ήμουν! 

Αχ βρε κορίτσια μου φαίνεται ότι οι βδομαδες περνάνε νερό!! Πότε μπήκαμε 4ο.... πολύ γρήγορα!!

Σε άλλα νέα εγώ θα ξεκινήσω προληπτικά σαλοσπιρ των 160 για αποφυγή θρομβωσης γιατί θα πάω ταξίδι και είναι πολλές οι ώρες τις πτήσης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κι αυτό το αγοράκι 💙

Όλα καλά να πάνε ως το τέλος. Εγώ έκανα εξετάσεις αίματος. Η φερριτίνη είναι χαμηλή 16,20 και ο αιματοκρίτης 39 οπότε μου έδωσε σίδηρο για τώρα. Τίποτα άλλο. Και το ασβέστιο εγώ το είδα στα κατώτερα φυσιολογικά 9,00 αλλά μου είπε δε χρειάζεσαι κάτι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Κορίτσια με πήρε η γιατρός, βγήκαν τα αποτελέσματα από νιπτ , όλα μια χαρά! Δεν έχει κανένα σύνδρομο 🥳!!!! Και φυσικά μου επιβεβαίωσε ότι είναι αγόρι 😝

Ήμουν σίγουρη κορίτσι μου!!! Άντε μια χαρά τώρα χωρις άγχος ❤️ κ άλλο αγοράκι στη παρέα μας!!! Ποσά αγόρια έχουμε 2;; 
 

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Με το καλό κι αυτό το αγοράκι 💙

Όλα καλά να πάνε ως το τέλος. Εγώ έκανα εξετάσεις αίματος. Η φερριτίνη είναι χαμηλή 16,20 και ο αιματοκρίτης 39 οπότε μου έδωσε σίδηρο για τώρα. Τίποτα άλλο. Και το ασβέστιο εγώ το είδα στα κατώτερα φυσιολογικά 9,00 αλλά μου είπε δε χρειάζεσαι κάτι άλλο. 

Κ εγώ παιρνω σίδηρο λόγο στίγματος για να προλάβουμε μην πέσει πολύ η αιμοσφαιρίνη μου κ έξτρα φυλλικό εκτός από βιταμίνες. Ασβέστιο στην πρώτη εγκυμοσύνη μ έδωσε στο τρίτο τρίμηνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Ναι! Μεγάλη ανακούφιση,  όσο σίγουρη κ αν ήμουν! 

Αχ βρε κορίτσια μου φαίνεται ότι οι βδομαδες περνάνε νερό!! Πότε μπήκαμε 4ο.... πολύ γρήγορα!!

Σε άλλα νέα εγώ θα ξεκινήσω προληπτικά σαλοσπιρ των 160 για αποφυγή θρομβωσης γιατί θα πάω ταξίδι και είναι πολλές οι ώρες τις πτήσης! 

Μια χαρά καλά κανεις κακό δεν κάνει η ασπιρίνη έπαιρνα κ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ παιρνω κ τώρα!! Που θα πας διακοπες;;;δε ξερεις ποσό σε ζηλεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Μια χαρά καλά κανεις κακό δεν κάνει η ασπιρίνη έπαιρνα κ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ παιρνω κ τώρα!! Που θα πας διακοπες;;;δε ξερεις ποσό σε ζηλεύω 

Η γιατρός ειπε οτι το κολύμπι είναι η καλύτερη άσκηση στην εγκυμοσύνη😇!! Οποτε εκλεισα και γω διακοπές στην Καραϊβική🏝️🥥🌴!!! Αλλωστε ποια είμαι εγώ  που θα παρακούσω τις οδηγίες της γιατρού😝!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Η γιατρός ειπε οτι το κολύμπι είναι η καλύτερη άσκηση στην εγκυμοσύνη😇!! Οποτε εκλεισα και γω διακοπές στην Καραϊβική🏝️🥥🌴!!! Αλλωστε ποια είμαι εγώ  που θα παρακούσω τις οδηγίες της γιατρού😝!!! 

Τελειαααααα να περάσετε πολύ όμορφα ❤️☀️☀️👙👙👙🍉⛱️⛱️

τι το ήθελα  εγώ κ έκλεισα εισιτήριο Αύγουστο μήνα;;;;; 🤪🤪🤪🤪 δε πειράζει θα πάμε του χρόνου γιατί τώρα δεν παίζει να έχω αλλες αδειες από την δουλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τελειαααααα να περάσετε πολύ όμορφα ❤️☀️☀️👙👙👙🍉⛱️⛱️

τι το ήθελα  εγώ κ έκλεισα εισιτήριο Αύγουστο μήνα;;;;; 🤪🤪🤪🤪 δε πειράζει θα πάμε του χρόνου γιατί τώρα δεν παίζει να έχω αλλες αδειες από την δουλεια 

Για που είχες κλείσει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Για που είχες κλείσει? 

Κλείσαμε για Ελλάδα νησακι θα ήταν οι πρωτες μας εξωτερικές διακοπες με το παιδάκι μου. Ήθελα Ευρώπη αλλά είπα να αρχίσουμε από κοντά γιατί δε ξέρω πως θα ήταν μέσα στο αεροπλανο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κλείσαμε για Ελλάδα νησακι θα ήταν οι πρωτες μας εξωτερικές διακοπες με το παιδάκι μου. Ήθελα Ευρώπη αλλά είπα να αρχίσουμε από κοντά γιατί δε ξέρω πως θα ήταν μέσα στο αεροπλανο…

Το μωρό στο αεροπλάνο το φοβάμαι κ γω όταν θα έρθει η ώρα.... να μην ενοχλεί τους άλλους.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...