Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας, εύχομαι να μαζευτούμε αρκετές να λέμε τις ανησυχίες μας κ να παίρνει θάρρος η μια από την άλλη! Είμαι 5&5 σήμερα επιβεβαιώσαμε την εγκυμοσύνη όταν ήμουν 5&2 κ τώρα ανυπομονώ να πάω να ακούσω την καρδούλα του σε 2 εβδομαδες!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε ολες κ εύχομαι μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη σε ολες! ΠΗΤ δε μου έδωσε αλλά βάση εφαρμογής 21/10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

Κι εμάς μας έχει δώσει 16/10 αν και έχω μια αποκόλληση σάκου από την Κυριακή και φοβάμαι τόσο πολύ

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/2/2024 at 8:07 ΠΜ, ο/η Apostolia88 είπε:

Καλησπέρα

Κι εμάς μας έχει δώσει 16/10 αν και έχω μια αποκόλληση σάκου από την Κυριακή και φοβάμαι τόσο πολύ

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες

Διάβασα ότι τελικά δεν ήταν αποκόλληση…πως είσαι γενικά τι συμπτώματα εχεις; Εγώ είμαι 6&4 σήμερα κ  δεν έχω καθόλου συμπτώματα κ όσο να ναι αγχώνομαι λίγο κ ανυπομονώ να πάω στη γιατρο την Τετάρτη να το δούμε. Έχω άλλο ένα παιδάκι εγώ 14 μηνών κ όταν είμαι σπίτι ξεχναω ότι είμαι εγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα @Raf123μου

Ναι, μάλλον δεν ήταν. Κόβω σταδιακά και τα utrogestan και βλέπουμε. Ρε συ δεν έχω συμπτώματα πολλά κι εγώ. Είμαι 7 εβδομάδων & 4 ημερών και εκτός από τον πολύ έντονο πόνο στο στήθος και κάποια μικρά τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά, δεν έχω κάτι άλλο. Εμένα βέβαια είναι η 1η μου εγκυμοσύνη, οπότε δεν έχω να συγκρίνω και με προηγούμενα συμπτώματα όπως εσύ. Αν και κάθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικές. Τις τελευταίες μέρες είχα μια ελαφριά ζαλάδα, αλλά το διάβασα και ως παρενέργεια της προγεστερόνης αυτό. 

Να σου ζήσει και το άλλο παιδάκι και με το καλό για το δεύτερο :) να πάνε όλα καλά. Άντε Τετάρτη, θα δείτε τα πάντα θα δεις.. Γιατί θα είσαι 7 εβδομάδων οπότε θα έχετε καλή εικόνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2024 at 12:48 ΜΜ, ο/η Apostolia88 είπε:

Kαλημέρα @Raf123μου

Ναι, μάλλον δεν ήταν. Κόβω σταδιακά και τα utrogestan και βλέπουμε. Ρε συ δεν έχω συμπτώματα πολλά κι εγώ. Είμαι 7 εβδομάδων & 4 ημερών και εκτός από τον πολύ έντονο πόνο στο στήθος και κάποια μικρά τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά, δεν έχω κάτι άλλο. Εμένα βέβαια είναι η 1η μου εγκυμοσύνη, οπότε δεν έχω να συγκρίνω και με προηγούμενα συμπτώματα όπως εσύ. Αν και κάθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικές. Τις τελευταίες μέρες είχα μια ελαφριά ζαλάδα, αλλά το διάβασα και ως παρενέργεια της προγεστερόνης αυτό. 

Να σου ζήσει και το άλλο παιδάκι και με το καλό για το δεύτερο :) να πάνε όλα καλά. Άντε Τετάρτη, θα δείτε τα πάντα θα δεις.. Γιατί θα είσαι 7 εβδομάδων οπότε θα έχετε καλή εικόνα

Εγώ συγκρίνω αλλά πάνω κάτω τα ίδια!! Ούτε εγώ έχω φοβερά συμπτώματα. Σήμερα πρηστικε πολύ το στήθος μου κ με πονάει… λίγο το στομάχι δεν πεινάω κιολας δλδ τρώω λίγο απλά για να φάω κάτι…

Ανυπομονώ να πάω την Τετάρτη ευτυχως το ραντεβού μου είναι το μεσημέρι δεν θα περιμένω πολλες ώρες!!!

εσυ ποτέ εχεις ξανά ραντεβού;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι στην 8 εβδομάδα ενώ είχα τσιμπηματάκια στην κοιλιά πρησμένο στήθος ζαλάδες αναγούλες σημερα δεν νιώθω αναγούλα και εγώ φοβηθεί τι να πω ίσως να μην πρέπει να έχουμε κάθε μέρα και να είναι φυσιολογικό ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Να πάνε όλα καλά :) Περιμένω να μου πεις νέα από το ραντεβού

Στις 12/3 εγώ πάλι..

Όλα καλά πήγα γιατρο σήμερα το μεσημέρι!!! 148 παλμοί όλα καλά μου είπε, το βγάζει λίγο μικρότερο 6&5 αντί 7&2 αλλά μου είπε δεν είναι τίποτα αυτό! Θα ξανά πάω 21/3  κ τότε θα μου γράψει κ εξετάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Να σας συστηθώ  μιας και θα κάνουμε παρέα τους επόμενους μήνες! Είμαι η Άννα 33χρ! 

ΤΕΡ 19/01 σύμφωνα με το ημερολόγιο σήμερα 6+6. Χθες έκανα τον δεύτερο υπερηχο 11,6 χιλιοστά,  137 παλμοι και η γιατρός με εβγαλε 7+3. Είχα ΠΗΤ 25/10 και τώρα πήγε 20/10. 

Με το καλό σε όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/3/2024 at 6:27 ΜΜ, ο/η Lou123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι στην 8 εβδομάδα ενώ είχα τσιμπηματάκια στην κοιλιά πρησμένο στήθος ζαλάδες αναγούλες σημερα δεν νιώθω αναγούλα και εγώ φοβηθεί τι να πω ίσως να μην πρέπει να έχουμε κάθε μέρα και να είναι φυσιολογικό ! 

 

στις On 7/3/2024 at 2:54 ΜΜ, ο/η Pinacolada είπε:

Γειά σας κορίτσια! Να σας συστηθώ  μιας και θα κάνουμε παρέα τους επόμενους μήνες! Είμαι η Άννα 33χρ! 

ΤΕΡ 19/01 σύμφωνα με το ημερολόγιο σήμερα 6+6. Χθες έκανα τον δεύτερο υπερηχο 11,6 χιλιοστά,  137 παλμοι και η γιατρός με εβγαλε 7+3. Είχα ΠΗΤ 25/10 και τώρα πήγε 20/10. 

Με το καλό σε όλες μας

Γεια σας κορίτσια με το καλό ολες μας να κρατήσουμε γερά μωράκια!!! 

εμενα δε μου είπε ακόμη ημερομηνία αλλά βάση περιόδου π τα μέτρησα 21/10 αλλά μάλλον είμαι 2-3 ημερες αργότερα γιατί ο κύκλος μ δεν ήταν 28αρης με βγάζει κ μικρότερο λιγες ημερες 

@Apostolia88θα περιμένουμε αύριο τα νέα σου!!!

εγώ σήμερα βάση περιόδου 8 εβδομαδες κ μπορώ να πω δεν έχω κ φοβερά συμπτώματα λίγο καούρα κάποτε με πειράζουν κάποια φαγητά αλλά θέλω να τρώω μόνο πατάτες βραστές ή ψητές δε ξέρω τι φαση αυτή 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

 

Γεια σας κορίτσια με το καλό ολες μας να κρατήσουμε γερά μωράκια!!! 

εμενα δε μου είπε ακόμη ημερομηνία αλλά βάση περιόδου π τα μέτρησα 21/10 αλλά μάλλον είμαι 2-3 ημερες αργότερα γιατί ο κύκλος μ δεν ήταν 28αρης με βγάζει κ μικρότερο λιγες ημερες 

@Apostolia88θα περιμένουμε αύριο τα νέα σου!!!

εγώ σήμερα βάση περιόδου 8 εβδομαδες κ μπορώ να πω δεν έχω κ φοβερά συμπτώματα λίγο καούρα κάποτε με πειράζουν κάποια φαγητά αλλά θέλω να τρώω μόνο πατάτες βραστές ή ψητές δε ξέρω τι φαση αυτή 😂

 Χαίρομαι που μεγαλώνει η παρέα :)  Καλωσήρθες @Lou123. Νομίζω είναι φυσιολογικό να έρχονται και να φεύγουν κάποια συμπτώματα. Κι εγώ σταθερό σύμπτωμα έχω μόνο τον πόνο στο στήθος και τα τσιμπηματάκια χαμηλά. Αναγούλες καθόλου.. και επίσης θέλω να τρώω συνέχεια τυρί που δεν το συμπαθούσα και ποτέ ιδιαίτερα.. :D Περίεργο!! Από χθες μεσημέρι ξεκίνησε κάτι καινούργιο που δεν ξέρω αν σχετίζεται. Πολύ έντονος πονοκέφαλος και πίσω στον αυχένα και πίσω από τα μάτια. Τέτοιο πονοκέφαλο είχα στην 2η δόση του εμβολίου του COVID μόνο αλλά διάβασα πως είναι σε κάποιες γυναίκες σύμπτωμα στο 1ο τρίμηνο. 

Ναι @Raf123, θα σας τα πω σίγουρα τα αυριανά νέα! Ίσως σου πει την επόμενη που θα χει δεύτερη εικόνα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apostolia88 είπε:

 Χαίρομαι που μεγαλώνει η παρέα :)  Καλωσήρθες @Lou123. Νομίζω είναι φυσιολογικό να έρχονται και να φεύγουν κάποια συμπτώματα. Κι εγώ σταθερό σύμπτωμα έχω μόνο τον πόνο στο στήθος και τα τσιμπηματάκια χαμηλά. Αναγούλες καθόλου.. και επίσης θέλω να τρώω συνέχεια τυρί που δεν το συμπαθούσα και ποτέ ιδιαίτερα.. :D Περίεργο!! Από χθες μεσημέρι ξεκίνησε κάτι καινούργιο που δεν ξέρω αν σχετίζεται. Πολύ έντονος πονοκέφαλος και πίσω στον αυχένα και πίσω από τα μάτια. Τέτοιο πονοκέφαλο είχα στην 2η δόση του εμβολίου του COVID μόνο αλλά διάβασα πως είναι σε κάποιες γυναίκες σύμπτωμα στο 1ο τρίμηνο. 

Ναι @Raf123, θα σας τα πω σίγουρα τα αυριανά νέα! Ίσως σου πει την επόμενη που θα χει δεύτερη εικόνα?

 

Πονοκέφαλο είχα κ εγώ τις πρωτες 2 εβδομαδες κάθε μέρα! Η γιατρος μου είπε μπορώ να πάρω πανατολ το κανονικό όχι το εξπρές! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ είμαι νέο μέλος και αργούν πολύ να δημοσιευτούν οι απαντήσεις μου! Κορίτσια εγώ 4η 5η βδομάδα είχα κάποιες μέρες λίγο καφέ αίμα στο  χαρτί και από τότε παίρνω προγεστερονη. Από συμπτώματα και γω τπτ το ιδιαίτερο! Το στήθος το νιώθω πρησμένο το βράδυ που μάλλον οφείλεται στην προγεστερονη.  Πολλές λυγουρες έχω , θέλω να φάω τα πάντα ταυτόχρονα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

 

Γεια σας κορίτσια με το καλό ολες μας να κρατήσουμε γερά μωράκια!!! 

εμενα δε μου είπε ακόμη ημερομηνία αλλά βάση περιόδου π τα μέτρησα 21/10 αλλά μάλλον είμαι 2-3 ημερες αργότερα γιατί ο κύκλος μ δεν ήταν 28αρης με βγάζει κ μικρότερο λιγες ημερες 

@Apostolia88θα περιμένουμε αύριο τα νέα σου!!!

εγώ σήμερα βάση περιόδου 8 εβδομαδες κ μπορώ να πω δεν έχω κ φοβερά συμπτώματα λίγο καούρα κάποτε με πειράζουν κάποια φαγητά αλλά θέλω να τρώω μόνο πατάτες βραστές ή ψητές δε ξέρω τι φαση αυτή 😂

Να πω την αλήθεια κ γω μπερδεύομαι λίγο με τις ημερομηνίες.  Γενικά είχα 26αρη κύκλο. Επειδή πήγα ένα ταξίδι τον Ιανουάριο είχα καθυστέρηση 3-4 μέρες. Οπότε μου ήρθε 19 Ιανουαρίου.  Ξεκίνησα επαφές 8ημερα κύκλου κ άρχισα κ γύρω στη 10τη να κανω τεστ ωορρηξίας . Νομίζω ότι το πρώτο π έκανα ήταν αχνό θετικο κ από τότε όλα αρνητικά. Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι ήταν τζουφιος κύκλος. 14 Φεβρουαρίου αναμενόμενη μέρα περιόδου (26η μέρα κυκλου) κάνω τεστ θετικο! Σοκ!! Πάω για χοριακή... 496!!!!  Τώρα η γιατρός με βγάζει 5 μέρες μπροστά.  Συμπέρασμα , είχα πολύ νωρίς την ωορρηξία ή ο κύκλος ξεκίνησε στην ώρα του κ ας είχα καθυστέρηση στην τελευταία περίοδο.  Αχ δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε έτσι όπως τα λέω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Πονοκέφαλο είχα κ εγώ τις πρωτες 2 εβδομαδες κάθε μέρα! Η γιατρος μου είπε μπορώ να πάρω πανατολ το κανονικό όχι το εξπρές! 
 

Είχα πονοκέφαλο λιγες μέρες πριν μάθω ότι είμαι έγκυος.  Από τότε ευτυχώς τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/3/2024 at 9:34 ΠΜ, ο/η Apostolia88 είπε:

Καλημέρα Άννα :) Τι ωραία

Κι εγώ είμαι 8+3 και μου έχει δώσει προς το παρόν 16/10

 

 

Όλες στη βδομάδα είμαστε!!!! Τι καλά!!!!!εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Να πω την αλήθεια κ γω μπερδεύομαι λίγο με τις ημερομηνίες.  Γενικά είχα 26αρη κύκλο. Επειδή πήγα ένα ταξίδι τον Ιανουάριο είχα καθυστέρηση 3-4 μέρες. Οπότε μου ήρθε 19 Ιανουαρίου.  Ξεκίνησα επαφές 8ημερα κύκλου κ άρχισα κ γύρω στη 10τη να κανω τεστ ωορρηξίας . Νομίζω ότι το πρώτο π έκανα ήταν αχνό θετικο κ από τότε όλα αρνητικά. Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι ήταν τζουφιος κύκλος. 14 Φεβρουαρίου αναμενόμενη μέρα περιόδου (26η μέρα κυκλου) κάνω τεστ θετικο! Σοκ!! Πάω για χοριακή... 496!!!!  Τώρα η γιατρός με βγάζει 5 μέρες μπροστά.  Συμπέρασμα , είχα πολύ νωρίς την ωορρηξία ή ο κύκλος ξεκίνησε στην ώρα του κ ας είχα καθυστέρηση στην τελευταία περίοδο.  Αχ δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε έτσι όπως τα λέω!!! 

Περίπου τα ίδια κ εγώ! Εμεις είπαμε να αρχίζαμε να προσπαθούμε χωρις να αγχωθουμε γιατί έχουμε ένα χειρουργείο του μικρού πριν το Πάσχα κ λεγαμε μετά το Πάσχα να αρχίζαμε επαφές στοχευμένες! 
 

παρολαυτα είχα μιλήσει με την γυναικολόγο κ μ είπε ξεκινά βιταμίνες κ μετά το Πάσχα ξανά μιλάμε! Πήρα κ τεστ εγώ να δω λίγο τον κύκλο μου πως είναι μετά την εγκυμοσύνη. Άρχισε να τα κάνω 10η ήμερα αρνητικά μέχρι την 15η π βρήκα το πιο έντονο αλλά ήθελε ένα Τσακ ακόμη  για να γίνει θετικό. Πάω στην γυναικολόγο για τεστ παπ την επόμενη ημέρα μ λέει έγινε η ωορρηξία ενώ εγώ πιστευα εκείνη την ημέρα θα γινόταν! Άντε βγάλε άκρη 😂 εγώ δε το πίστευα ότι θα το πετύχω!

περιμενα περίοδο 12-13/2 κάνω τεστ 14/2 θετικό σοκ εγώ! Κ εμένα η χοριακη 15/2 ήταν 493. Όπως κ να έχει μακάρι να πάνε καλά για ολες μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ι κανετε; Να ρωτησω... εσεις από συμπληρώματα κ βιταμίνες τι παίρνετε;  εγώ μόνο φολικο,  μου έδωσε μαγνήσιο αλλά μου φέρνει  ρεψιμο κ δεν τ παίρνω και πολύ.... επίσης παίρνω χάπι για το θυρεοειδή και την προγεστερονη που κάποια στιγμή θα την κόψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Είστε καλά? 

Εγώ πήγα χθες στο γιατρό για επαναληπτική εξέταση. Έχει μεγαλώσει αρκετά. Η καρδιά του δυνατή πάλι. Όλα καλά προς το παρόν. Μου είπε επόμενη εξέταση η NIPT στη 10 η εβδομάδα και η αυχενική διαφάνεια λίγο πιο μετά και θα με ξαναδεί μετά το Πάσχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Είστε καλά? 

Εγώ πήγα χθες στο γιατρό για επαναληπτική εξέταση. Έχει μεγαλώσει αρκετά. Η καρδιά του δυνατή πάλι. Όλα καλά προς το παρόν. Μου είπε επόμενη εξέταση η NIPT στη 10 η εβδομάδα και η αυχενική διαφάνεια λίγο πιο μετά και θα με ξαναδεί μετά το Πάσχα

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Νιπτ γιατί θα κανεις; Υπάρχει κάποιο θέμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι. Κι εγώ όσες κοπέλες γνωρίζω την κάνουν μόνο αν η αυχενική δεν είναι καλή. Ο γιατρός μου είπε υπάρχουν δύο οδοί. Κάνουμε την αυχενική κι ανάλογα τα αποτελέσματα αποφασίσουμε για NIPT ή κάνουμε και τα δύο από πριν να έχουμε πλήρη εικόνα. Εκείνος προτείνει το δεύτερο. Βέβαια γνωρίζω ότι είναι και πολύ ακριβή. Ίσως το πρότεινε λόγω ηλικίας? Είμαι 36

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...