Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Σεπτεμβρίου 2024🤰🏻👶🏻


Recommended Posts

στις On 17/10/2024 at 10:45 ΜΜ, ο/η elbe είπε:

Αχ Ιωάννα μου κι εγώ αυτό περιμένω...να δώσουμε την πιπίλα, γιατί την θέλει! Την δοκίμασε ο άντρας μου μια φορά κι όντως χαλάρωσε... εγώ τον βάζω στο κρεβάτι του κ τον αφήνω κ μετά τον παίρνει ο ύπνος. Αν είναι ανήσυχος τον κρατάω στον θώρακα κ του χαϊδεύω την πλάτη κ κοιμάται..με το κούνημα ουρλιάζει 🤣. Την ημέρα εμένα δεν κοιμάται. Κοιμάται μόνο πάνω στο μαξιλάρι θηλασμού κι αν τον μετακινήσω στο παρκοκρεβατο που έχω στο σαλόνι στο πεντάλεπτο ξυπνάει. Πονακια ευτυχώς για την ώρα δεν έχει, απλά έχει δύο μέρες τώρα που σφίγγεται για να κάνει κακά.

Ετσι ξεκίνησαν και εμάς οι κολικοι.. σφιγγόταν για να κάνει κακά και την έβλεπα και έλεγα στον άντρα μου ότι ποναει η κοιλιά της και μου ελεγε μα πως το ξέρεις;! 1-2 μέρες μετά ξεκινησε το πολύωρο κλάμα.. 

μακάρι να μην περάσετε κολικούς, ή αν τους περάσετε να μην είναι πολύ δυνατοί.. 

εγω στεναχωριέμαι πολύ που την βλέπω να ποναει αλλά την βοηθάμε όσο μπορούμε.. αύριο ξεκινάμε και σταγόνες να δούμε αν μας βοηθήσουν.. πότε σαραντιζετε; Σήμερα αύριο λογικά γιατί θυμάμαι έχουμε 1 βδομάδα διαφορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 152
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioanna6 είπε:

Ετσι ξεκίνησαν και εμάς οι κολικοι.. σφιγγόταν για να κάνει κακά και την έβλεπα και έλεγα στον άντρα μου ότι ποναει η κοιλιά της και μου ελεγε μα πως το ξέρεις;! 1-2 μέρες μετά ξεκινησε το πολύωρο κλάμα.. 

μακάρι να μην περάσετε κολικούς, ή αν τους περάσετε να μην είναι πολύ δυνατοί.. 

εγω στεναχωριέμαι πολύ που την βλέπω να ποναει αλλά την βοηθάμε όσο μπορούμε.. αύριο ξεκινάμε και σταγόνες να δούμε αν μας βοηθήσουν.. πότε σαραντιζετε; Σήμερα αύριο λογικά γιατί θυμάμαι έχουμε 1 βδομάδα διαφορά

Στα κακά του ευτυχώς επανήλθε, έχει γκρίνια τα πρωινά τώρα γιατί θέλει να κοιμηθεί κ για τους δικούς του λόγους δυσκολεύεται. 

Σαραντισαμε χθες, όπου κ πήγαμε για τον πρώτο καφέ, την πρώτη του βόλτα κ ήταν άψογος. Δεν ξυπνούσε με τίποτα, παρά μόνο όταν μπήκαμε στο σπίτι της μαμάς μου κ μετά στο δικό μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η elbe είπε:

Στα κακά του ευτυχώς επανήλθε, έχει γκρίνια τα πρωινά τώρα γιατί θέλει να κοιμηθεί κ για τους δικούς του λόγους δυσκολεύεται. 

Σαραντισαμε χθες, όπου κ πήγαμε για τον πρώτο καφέ, την πρώτη του βόλτα κ ήταν άψογος. Δεν ξυπνούσε με τίποτα, παρά μόνο όταν μπήκαμε στο σπίτι της μαμάς μου κ μετά στο δικό μας! 

Καλημέρααα!! Αλήθεια;; Τι ωραία, μπράβο!! Γενικά ποσο σου κοιμάται μέσα στην μέρα και ποσο την νύχτα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα ρε κορίτσι και το είπα να μη παρεξηγηθώ! Εδώ είμαστε για να στηρίζουμε η μια την άλλη και να μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας τις συμβουλές μας…προς Θεού δεν πήγαινε προσωπικά…Όλες οι μανούλες τουλάχιστον για να είμαστε σε ένα φόρουμ με κοπέλες που στην ουσία δεν γνωρίζουμε, είμαστε εδώ για το καλύτερο του παιδιού μας…άσχετα που πλέον νιώθω και εγώ ότι σας γνωρίζω…θα κλείσουμε σχεδόν χρόνο που είμαστε σε αυτή την ομάδα εκεί που ξεκίνησαν όλα με τα μικρακια μας 
    • Αχ με καθησυχάζεις λιγοοοο!!!!! Σε ευχαριστώ πολύ 🥰🥰🥰
    • Καλημέρα κορίτσια, πήγα χθες στον γιατρό και το μωράκι είναι καλά!! Χοροπηδαγε όλη την ώρα, Παρασκευή ή Σάββατο θα κάνω την αυχενική, μακάρι να είναι όλα καλά και να αρχίσω να το χαίρομαι χωρίς τύψεις!
    • Καλημέρα κορίτσι μου ! είναι νωρίς για αυτό κάθετε τόσο πολύ στο στήθος και πιστεύω είναι πιο πολύ η επαφή που θέλει να έχει μαζί σου το μωρό ακόμα δεν κατάλαβε  πως είναι έξω από την κοιλιτσα σου θέλει υπομονή επίσης για να αυξήσει την παραγωγή σου πρέπει να κάνει μαραθώνιους θηλασμούς για να τα καταφέρει εμένα είναι περίπου 2,5 μηνών έχει ηρεμήσει τώρα κοιμάται καλά και δεν κάθεται με τις ώρες στο στήθος έχει χαλαρώσει θηλάζει πιο γρήγορα και κάθετε με τον μπαμπά της  να πω βέβαια πως η μεγάλη μου ήταν γκρινιάρα και δεν καθόταν εύκολα σε κανένα και ήθελε στήθος αρκετά για παρηγοριά αφού δεν πήρε και καθόλου πιπίλα αλλά μακάρι να μην είναι μια τέτοια περίπτωση 😅
    • Καλημέρααα!! Αλήθεια;; Τι ωραία, μπράβο!! Γενικά ποσο σου κοιμάται μέσα στην μέρα και ποσο την νύχτα; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...