Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

έλα κοριτσάκι μου❤️ είχαν έρθει τα πεθερικά μου για σκ και γενικα καναμε βολτιτσες κτλ μιας και είχε καλές μέρες όποτε χάθηκα λίγο ! Αύριο πρωί πρωί θα πάω για χοριακη όποτε το μεσημερι θα έχω τα αποτελέσματα! Φυσικά έκανα και σήμερα τα τεστακια μου🤪🤪🤪 και δόξα το θεό φαινετε ότι πάει πολύ καλά🙏 ελπιζω να το δειξει και η χοριακη🙏 τα δυο τελευταία είναι τα σημερινά🙏 σήμερα ειμαι3η μέρα καθυστερησης!

IMG_7926.jpeg

Ε μας τα βγαλες τα μάτια 🤣 κορίτσι μου πάει σούπερ το σποράκι σ! Ήρθε για να μείνει ❤️❤️❤️❤️

μήπως είσαι αγάπη μ;; Έχεις καθόλου συμπτώματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η elbe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!!Με μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη!!! Για όσες περιμένουν να έρθει σας το εύχομαι από την καρδιά μου!!! Εγώ κορίτσια μου είμαι μετά από εξωσωματική...και είχα διαρκώς πόνους περιόδου! Όμως μια μέρα πριν την αναμενόμενη μέρα χοριακής και περιόδου ξάπλωσα το μεσημέρι να κοιμηθώ κι ένιωθα ότι κάτι με ανακατεύει....εκεί παραξενεύτηκα κ το απόγευμα λέω στον άντρα μου εγώ θα κάνω τεστ κι ας μη μ' αφήνεις...αν βγει αρνητικό ξέρουμε ότι είναι με απογευματινά ούρα και δε θα απογοητευτούμε κ θα πάω το πρωί για τη χοριακή...και τελικά βγήκε θετικό το προηγούμενο απόγευμα...δεν το πίστευα, αλλά ηρέμησα παρά πολύ, γιατί είχα τόσο άγχος αν πέτυχε η εμβρυομεταφορά...

IMG_20240110_182415.jpg

Κοριτσάκι μου τι όμορφα νέα είναι αυτά!!!! Συγχαρητήρια! Μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι! Με το καλό η χοριακη σ αύριο ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα

Σήμερα το πρωί είδα καφέ στο εσώρουχο. Πήγα τουαλέτα και συνεχίστηκε. Πολύ καφέ κ ένα μεγάλο κομμάτι. Αφού έβαλα σερβιέτα για να φύγω από το σπίτι. Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω αμέσως στο Ιασώ να μου κάνει έναν υπέρηχο. Μου είπε ότι έπαθα αποκόλληση. (Φαντάζομαι σάκου, αφού πλακούντας νομίζω δεν έχει δημιουργηθεί ακόμη. Είμαι 6η εβδομάδα και 4 ημερών). Μου είπε πως είναι αισιόδοξος κι ότι έχω 25% πιθανότητα να αποβάλλω και 75% να πάνε τα πράγματα καλά. Αλλά φοβάμαι τόσο πολύ κορίτσια.. Άκουσα πάλι την καρδιά του και μου είπε πως έχει μεγαλώσει. Από 6 mm σε τρεις μέρες από τον τελευταίο υπέρηχο έχει πάει 10mm. 

Μου είπε ξεκούραση 10 μέρες, αν και ξάπλα να είμαι μπορεί να συμβεί, και μου έδωσε utrogestan των 200 για 10 μέρες, 3 φορές τη μέρα.

 

Κορίτσι μου γλυκό ηρεμησε ! Θα πάνε όλα καλά! Κ μια φίλη μου πέρυσι γύρω στο 2ο μήνα είχε αιμορραγία και μικρές αποκολλήσεις! Η κοπέλα νόμιζε πως μέχρι ν φτάσει νοσοκομείο θ είχε από βάλλει! Αφού να φανταστείς άναψε τσιγάρο !!! Και πάνε στο νοσοκομείο και ακούνε καρδιά βροντερή βροντερή! Εμεινε στο νοσοκομείο δυο μέρες και μετά ο γιατρός της συνέστησε ξεκούραση! Τον άλλο μήνα το κοριτσάκι της γίνεται ενός ❤️ 

Θετική σκέψη , είναι πολύ συχνό φαινόμενο αυτό 🙏🧿 η Παναγία μαζί σ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κοριτσάκι μου τι όμορφα νέα είναι αυτά!!!! Συγχαρητήρια! Μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι! Με το καλό η χοριακη σ αύριο ❤️🙏

@Kate1992 σε ευχαριστώ πολύ!! Πλέον έχω φύγει από το στάδιο της χοριακής... έφτασα 10 εβδομάδων & 3 ημερών με φουλ συμπτώματα (από διάρροιες, εμετούς, λιποθυμίες, μπούκωμα που μυρίζω τα πάντα 🤣) και περιμένουμε σε δύο βδομάδες την αυχενική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elbe είπε:

@Kate1992 σε ευχαριστώ πολύ!! Πλέον έχω φύγει από το στάδιο της χοριακής... έφτασα 10 εβδομάδων & 3 ημερών με φουλ συμπτώματα (από διάρροιες, εμετούς, λιποθυμίες, μπούκωμα που μυρίζω τα πάντα 🤣) και περιμένουμε σε δύο βδομάδες την αυχενική...

Αααααα επειδή έγραψες τώρα υπέθεσα ότι έγινε τώρα τ πράγμα!!! Άρα εσυ έχεις παλιώσει 😂😂 τέλεια ! Όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους να ευχηθώ τότε 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα

Σήμερα το πρωί είδα καφέ στο εσώρουχο. Πήγα τουαλέτα και συνεχίστηκε. Πολύ καφέ κ ένα μεγάλο κομμάτι. Αφού έβαλα σερβιέτα για να φύγω από το σπίτι. Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω αμέσως στο Ιασώ να μου κάνει έναν υπέρηχο. Μου είπε ότι έπαθα αποκόλληση. (Φαντάζομαι σάκου, αφού πλακούντας νομίζω δεν έχει δημιουργηθεί ακόμη. Είμαι 6η εβδομάδα και 4 ημερών). Μου είπε πως είναι αισιόδοξος κι ότι έχω 25% πιθανότητα να αποβάλλω και 75% να πάνε τα πράγματα καλά. Αλλά φοβάμαι τόσο πολύ κορίτσια.. Άκουσα πάλι την καρδιά του και μου είπε πως έχει μεγαλώσει. Από 6 mm σε τρεις μέρες από τον τελευταίο υπέρηχο έχει πάει 10mm. 

Μου είπε ξεκούραση 10 μέρες, αν και ξάπλα να είμαι μπορεί να συμβεί, και μου έδωσε utrogestan των 200 για 10 μέρες, 3 φορές τη μέρα.

 

Κορίτσι μου γλυκό ψυχραιμία! Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά! Έχεις ΌΛΗ τη θετική μας ενέργεια και μια μεγάλη αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elbe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!!Με μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη!!! Για όσες περιμένουν να έρθει σας το εύχομαι από την καρδιά μου!!! Εγώ κορίτσια μου είμαι μετά από εξωσωματική...και είχα διαρκώς πόνους περιόδου! Όμως μια μέρα πριν την αναμενόμενη μέρα χοριακής και περιόδου ξάπλωσα το μεσημέρι να κοιμηθώ κι ένιωθα ότι κάτι με ανακατεύει....εκεί παραξενεύτηκα κ το απόγευμα λέω στον άντρα μου εγώ θα κάνω τεστ κι ας μη μ' αφήνεις...αν βγει αρνητικό ξέρουμε ότι είναι με απογευματινά ούρα και δε θα απογοητευτούμε κ θα πάω το πρωί για τη χοριακή...και τελικά βγήκε θετικό το προηγούμενο απόγευμα...δεν το πίστευα, αλλά ηρέμησα παρά πολύ, γιατί είχα τόσο άγχος αν πέτυχε η εμβρυομεταφορά...

IMG_20240110_182415.jpg

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, μια τελειόμηνη και εύκολη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Ε μας τα βγαλες τα μάτια 🤣 κορίτσι μου πάει σούπερ το σποράκι σ! Ήρθε για να μείνει ❤️❤️❤️❤️

μήπως είσαι αγάπη μ;; Έχεις καθόλου συμπτώματα; 

Συγγνώμη, τι εννοείς μήπως είναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Συγγνώμη, τι εννοείς μήπως είναι;;;

Αχχαχαχα καταλαθος! Πως είσαι ήθελα ν γραψω!!!! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κοντά είμαστε εμείς! Γύρω στη 1 τ μήνα ΔΕΝ την περιμένω εγώ!!! 
έχεις τίποτα από συμπτώματα εσυ;

Κι εμείς κοντά είμαστε κορίτσι!! Λοιπόν εγώ χρησιμοποιώ 3 εφαρμογές 😅

- Premom: αναμενόμενη περίοδος 25/02 (σήμερα!! Αλλά μου φαίνεται πολύ νωρίς, κάτι λάθος έχει γίνει)

- Flo:  27/02 (Τρίτη)

-My Period tracker: 29/02 (Πέμπτη)

Για να δούμε 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

κανονικά δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε αλλά όλες μας όμως ψάχνουμε αυτά τα σημάδια είναι η αλήθεια 😊

εγω σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα διάρροια είχα λιγες κραμπες στην κοιλιά υγρά, πόνο στο μέσω της πλάτης, ρίγος, νεύρα επισης ήμουν πιο ευαίσθητη που δεν είμαι κανονικά 😂

στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα ξανά ρίγος πόνο στην πλάτη νεύρα και μου μύρισε περίεργα το πιπερι όταν μαγείρευα δεν το ηθελα καθόλου

στην παλινδρόμηση είχα ξανά διάρροια ρίγος (Αύγουστο μήνα 😂) και μου έπεφτε η πίεση ζαλιζόμουν για λίγο, είχα ταχυκαρδίες  

το σήμα κατατεθέν μου είναι το ρίγος όπου το νιωθω σαν να ανεβάζω πυρετο  

αυτά έχω σημειώσει εγω σαν πρώιμα σημάδια σε εμένα πριν την καθυστέρηση 

Εύχομαι με το καλό να μας στείλεις τα ευχάριστα 😊

Κι εμένα κάπως έτσι πέρυσι με την παλινδρόμη@Elk! Επειδή εμεινα έγκυος με την πρώτη, δεν είχα ιδέα τι και πώς, όλα ήταν πρωτόγνωρα και δεν ήξερα τι να περιμένω - έχω σημειώσει στο ημερολόγιο ότι είχα διάρροια, καταρροή στη μύτη και το σύμπτωμα το οποίο γκουγκλαρα και με οδήγησε να πάρω τεστ την 3η μετά καθυστέρησης ήταν η έντονη μυρωδιά του ιδρώτα μου! Pregnancy glow κανονικά όπως βλέπετε 🤣🤣 θυμάμαι ότι αυτό για τον ιδρώτα το γκουγκλαρα για πλάκα και όταν βγήκε ότι όντως είναι σύμπτωμα λόγω των ορμονικών αλλαγών έτρεξα στο φαρμακείο για τεστ 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα

Σήμερα το πρωί είδα καφέ στο εσώρουχο. Πήγα τουαλέτα και συνεχίστηκε. Πολύ καφέ κ ένα μεγάλο κομμάτι. Αφού έβαλα σερβιέτα για να φύγω από το σπίτι. Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω αμέσως στο Ιασώ να μου κάνει έναν υπέρηχο. Μου είπε ότι έπαθα αποκόλληση. (Φαντάζομαι σάκου, αφού πλακούντας νομίζω δεν έχει δημιουργηθεί ακόμη. Είμαι 6η εβδομάδα και 4 ημερών). Μου είπε πως είναι αισιόδοξος κι ότι έχω 25% πιθανότητα να αποβάλλω και 75% να πάνε τα πράγματα καλά. Αλλά φοβάμαι τόσο πολύ κορίτσια.. Άκουσα πάλι την καρδιά του και μου είπε πως έχει μεγαλώσει. Από 6 mm σε τρεις μέρες από τον τελευταίο υπέρηχο έχει πάει 10mm. 

Μου είπε ξεκούραση 10 μέρες, αν και ξάπλα να είμαι μπορεί να συμβεί, και μου έδωσε utrogestan των 200 για 10 μέρες, 3 φορές τη μέρα.

 

Κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά!! Εγώ από την 4η βδομάδα κ μέχρι τον 4ο μήνα είχα συνεχώς αποκολλησουλες με μόνιμα καφέ κ 2 καλές αιμορραγίες!! Τώρα τα δίδυμα είναι 3 χρονών. Ξεκούραση κ όλα θα πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

έλα κοριτσάκι μου❤️ είχαν έρθει τα πεθερικά μου για σκ και γενικα καναμε βολτιτσες κτλ μιας και είχε καλές μέρες όποτε χάθηκα λίγο ! Αύριο πρωί πρωί θα πάω για χοριακη όποτε το μεσημερι θα έχω τα αποτελέσματα! Φυσικά έκανα και σήμερα τα τεστακια μου🤪🤪🤪 και δόξα το θεό φαινετε ότι πάει πολύ καλά🙏 ελπιζω να το δειξει και η χοριακη🙏 τα δυο τελευταία είναι τα σημερινά🙏 σήμερα ειμαι3η μέρα καθυστερησης!

IMG_7926.jpeg

Τέλειες αυτές οι γραμμουλες! Το σποράκι ολοένα κι ανθίζει με την Άνοιξη που έρχεται σιγά σιγά ❤️🌼🌱

στις πριν 2 ώρες, ο/η elbe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!!Με μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη!!! Για όσες περιμένουν να έρθει σας το εύχομαι από την καρδιά μου!!! Εγώ κορίτσια μου είμαι μετά από εξωσωματική...και είχα διαρκώς πόνους περιόδου! Όμως μια μέρα πριν την αναμενόμενη μέρα χοριακής και περιόδου ξάπλωσα το μεσημέρι να κοιμηθώ κι ένιωθα ότι κάτι με ανακατεύει....εκεί παραξενεύτηκα κ το απόγευμα λέω στον άντρα μου εγώ θα κάνω τεστ κι ας μη μ' αφήνεις...αν βγει αρνητικό ξέρουμε ότι είναι με απογευματινά ούρα και δε θα απογοητευτούμε κ θα πάω το πρωί για τη χοριακή...και τελικά βγήκε θετικό το προηγούμενο απόγευμα...δεν το πίστευα, αλλά ηρέμησα παρά πολύ, γιατί είχα τόσο άγχος αν πέτυχε η εμβρυομεταφορά...

IMG_20240110_182415.jpg

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Άλλο ένα θετικό τεστακι αυτό τον μήνα ❤️❤️❤️ πόσα θετικά έχουμε ως τώρα;;; Έχω χάσει το μέτρημα! Πετάει ο Φλεβάρης

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα

Σήμερα το πρωί είδα καφέ στο εσώρουχο. Πήγα τουαλέτα και συνεχίστηκε. Πολύ καφέ κ ένα μεγάλο κομμάτι. Αφού έβαλα σερβιέτα για να φύγω από το σπίτι. Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω αμέσως στο Ιασώ να μου κάνει έναν υπέρηχο. Μου είπε ότι έπαθα αποκόλληση. (Φαντάζομαι σάκου, αφού πλακούντας νομίζω δεν έχει δημιουργηθεί ακόμη. Είμαι 6η εβδομάδα και 4 ημερών). Μου είπε πως είναι αισιόδοξος κι ότι έχω 25% πιθανότητα να αποβάλλω και 75% να πάνε τα πράγματα καλά. Αλλά φοβάμαι τόσο πολύ κορίτσια.. Άκουσα πάλι την καρδιά του και μου είπε πως έχει μεγαλώσει. Από 6 mm σε τρεις μέρες από τον τελευταίο υπέρηχο έχει πάει 10mm. 

Μου είπε ξεκούραση 10 μέρες, αν και ξάπλα να είμαι μπορεί να συμβεί, και μου έδωσε utrogestan των 200 για 10 μέρες, 3 φορές τη μέρα.

 

Κορίτσι μου λυπάμαι που θορυβηκες Μ αυτό το γεγονός, λογικό φυσικά. Κάνε κουράγιο, αφού το μωράκι σου είναι καλά και χτυπάει δυνατά η καρδούλα του, υπομονή και ξεκούραση όπως σου είπε ο γιατρός σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ένα άλλο σύμπτωμα που είχα εγώ όταν έμεινα εγκυος είναι η μεταλλική γεύση στο στόμα, αυτό είχα παρατηρήσει και όντως ήταν σύμπτωμα, να το έχετε κατά νου 

 

@Kate1992 @Θέτις Κ. κορίτσια εγώ θεωρητικά γύρω στις 5 6 του μηνα δεν περιμενω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια ένα άλλο σύμπτωμα που είχα εγώ όταν έμεινα εγκυος είναι η μεταλλική γεύση στο στόμα, αυτό είχα παρατηρήσει και όντως ήταν σύμπτωμα, να το έχετε κατά νου 

 

@Kate1992 @Θέτις Κ. κορίτσια εγώ θεωρητικά γύρω στις 5 6 του μηνα δεν περιμενω 

είμαστε κοντά στις ημερομηνίες - κορίτσια κρατάτε γερά, είμαστε στην τελική ευθεία! 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια ένα άλλο σύμπτωμα που είχα εγώ όταν έμεινα εγκυος είναι η μεταλλική γεύση στο στόμα, αυτό είχα παρατηρήσει και όντως ήταν σύμπτωμα, να το έχετε κατά νου 

 

@Kate1992 @Θέτις Κ. κορίτσια εγώ θεωρητικά γύρω στις 5 6 του μηνα δεν περιμενω 

Κορίτσια μου για να δούμε τι θ δούμε! Κρατάτε γερααααα!!!!! 
εντωμεταξυ εγώ σήμερα το πρωί ένιωσα ότι πριστηκε το στηθος μ! 🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,αυριο 14ημερα μετα απο εμβρυομεταφορα θα παω για χοριακη...

Απο συμπτωματα εχω αυτες τις μερες ριγος,πονους περιοδου,μεταλικη γευση στο στομα καποιες φορες κ πολλα πολλα υγρα..

Τι λετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η elbe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!!Με μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη!!! Για όσες περιμένουν να έρθει σας το εύχομαι από την καρδιά μου!!! Εγώ κορίτσια μου είμαι μετά από εξωσωματική...και είχα διαρκώς πόνους περιόδου! Όμως μια μέρα πριν την αναμενόμενη μέρα χοριακής και περιόδου ξάπλωσα το μεσημέρι να κοιμηθώ κι ένιωθα ότι κάτι με ανακατεύει....εκεί παραξενεύτηκα κ το απόγευμα λέω στον άντρα μου εγώ θα κάνω τεστ κι ας μη μ' αφήνεις...αν βγει αρνητικό ξέρουμε ότι είναι με απογευματινά ούρα και δε θα απογοητευτούμε κ θα πάω το πρωί για τη χοριακή...και τελικά βγήκε θετικό το προηγούμενο απόγευμα...δεν το πίστευα, αλλά ηρέμησα παρά πολύ, γιατί είχα τόσο άγχος αν πέτυχε η εμβρυομεταφορά...

IMG_20240110_182415.jpg

Τι ομορφαααα νέα είναι αυτααααα❤️❤️❤️ συγχαρητήρια κορίτσι μου και καλούς διπλασιασμούς❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα

Σήμερα το πρωί είδα καφέ στο εσώρουχο. Πήγα τουαλέτα και συνεχίστηκε. Πολύ καφέ κ ένα μεγάλο κομμάτι. Αφού έβαλα σερβιέτα για να φύγω από το σπίτι. Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω αμέσως στο Ιασώ να μου κάνει έναν υπέρηχο. Μου είπε ότι έπαθα αποκόλληση. (Φαντάζομαι σάκου, αφού πλακούντας νομίζω δεν έχει δημιουργηθεί ακόμη. Είμαι 6η εβδομάδα και 4 ημερών). Μου είπε πως είναι αισιόδοξος κι ότι έχω 25% πιθανότητα να αποβάλλω και 75% να πάνε τα πράγματα καλά. Αλλά φοβάμαι τόσο πολύ κορίτσια.. Άκουσα πάλι την καρδιά του και μου είπε πως έχει μεγαλώσει. Από 6 mm σε τρεις μέρες από τον τελευταίο υπέρηχο έχει πάει 10mm. 

Μου είπε ξεκούραση 10 μέρες, αν και ξάπλα να είμαι μπορεί να συμβεί, και μου έδωσε utrogestan των 200 για 10 μέρες, 3 φορές τη μέρα.

 

Κοριτσάκι μου μην στεναχωριεσαι με την ξεκούραση και τα ουτροτζεσταν όλα θα πανε μια χαρα❤️❤️❤️ είχε παθει και η αδερφη μου αποκόλληση σοβαρή  έκατσε 3  μήνες  ξαπλωμένη και η ανήψια μου είναι τώρα 27 μηνων ! Όλα θα πανε μια χαρα θα το δεις❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Ε μας τα βγαλες τα μάτια 🤣 κορίτσι μου πάει σούπερ το σποράκι σ! Ήρθε για να μείνει ❤️❤️❤️❤️

μήπως είσαι αγάπη μ;; Έχεις καθόλου συμπτώματα; 

🥰🥰🥰 σήμερα είχα κάτι κράμπες και πονάκια περιόδου αλλά αμυδρά! Ατονία σαν να θέλω να κοιμηθώ αλλά ταυτόχρονα να μη μπορώ και λαχάνιασμα όταν περπατάω και λίγο δυσπεψία μπορώ να πω , τρώω και αργω να το χωνέψω !  Το στήθος μια ποναει μια όχι ! Τπτ όμως τρανταχτοοο! 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Τέλειες αυτές οι γραμμουλες! Το σποράκι ολοένα κι ανθίζει με την Άνοιξη που έρχεται σιγά σιγά ❤️🌼🌱

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Άλλο ένα θετικό τεστακι αυτό τον μήνα ❤️❤️❤️ πόσα θετικά έχουμε ως τώρα;;; Έχω χάσει το μέτρημα! Πετάει ο Φλεβάρης

Κορίτσι μου λυπάμαι που θορυβηκες Μ αυτό το γεγονός, λογικό φυσικά. Κάνε κουράγιο, αφού το μωράκι σου είναι καλά και χτυπάει δυνατά η καρδούλα του, υπομονή και ξεκούραση όπως σου είπε ο γιατρός σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤️❤️❤️

❤️❤️❤️❤️ περιμενουμε και την δικιά σου γραμμουλα🙏

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου για να δούμε τι θ δούμε! Κρατάτε γερααααα!!!!! 
εντωμεταξυ εγώ σήμερα το πρωί ένιωσα ότι πριστηκε το στηθος μ! 🤷🏻‍♀️

Ερχετεεεε 🥰💝🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα πολύ καλά. Γράφω πρώτη φορά σε Φόρουμ, νόμιζα ότι ξανάγραψα αλλά δεν το βρίσκω χα χα. Είναι πολύ ωραίο που η μία υποστηρίζει την άλλη με αλήθειες όμως ελπίζω. Είμαι σε φάση προσπάθειας εξωσωματικής, έχει γίνει μεταφορά και μεθαύριο Τρίτη περιμένω να κάνω χοροακή.  Καταλαβαίνω απο τος συζητήσεις σας ότι θα πρέπει να επαναληφθεί και άλλες φορές έτσι; (Εννοώ αν η 1η είναι τουλάχιστον 5  μοναδες φυσικα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...

@Mpourmpoulo που χάθηκες εσύ σήμερα;;;

@Παρασκευαιδου είσαι η χαρά της ζωής... Ξεχειλίζεις απο θετική ενέργεια... 

Που να μάθεις και το όνομα μου χαχαχαχ Ελπίδα 😅😊

στις πριν 14 ώρες, ο/η elbe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!!Με μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη!!! Για όσες περιμένουν να έρθει σας το εύχομαι από την καρδιά μου!!! Εγώ κορίτσια μου είμαι μετά από εξωσωματική...και είχα διαρκώς πόνους περιόδου! Όμως μια μέρα πριν την αναμενόμενη μέρα χοριακής και περιόδου ξάπλωσα το μεσημέρι να κοιμηθώ κι ένιωθα ότι κάτι με ανακατεύει....εκεί παραξενεύτηκα κ το απόγευμα λέω στον άντρα μου εγώ θα κάνω τεστ κι ας μη μ' αφήνεις...αν βγει αρνητικό ξέρουμε ότι είναι με απογευματινά ούρα και δε θα απογοητευτούμε κ θα πάω το πρωί για τη χοριακή...και τελικά βγήκε θετικό το προηγούμενο απόγευμα...δεν το πίστευα, αλλά ηρέμησα παρά πολύ, γιατί είχα τόσο άγχος αν πέτυχε η εμβρυομεταφορά...

IMG_20240110_182415.jpg

Με το καλό και η αυχενική σου. Όλα θα πάνε πολύ καλά 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα

Σήμερα το πρωί είδα καφέ στο εσώρουχο. Πήγα τουαλέτα και συνεχίστηκε. Πολύ καφέ κ ένα μεγάλο κομμάτι. Αφού έβαλα σερβιέτα για να φύγω από το σπίτι. Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω αμέσως στο Ιασώ να μου κάνει έναν υπέρηχο. Μου είπε ότι έπαθα αποκόλληση. (Φαντάζομαι σάκου, αφού πλακούντας νομίζω δεν έχει δημιουργηθεί ακόμη. Είμαι 6η εβδομάδα και 4 ημερών). Μου είπε πως είναι αισιόδοξος κι ότι έχω 25% πιθανότητα να αποβάλλω και 75% να πάνε τα πράγματα καλά. Αλλά φοβάμαι τόσο πολύ κορίτσια.. Άκουσα πάλι την καρδιά του και μου είπε πως έχει μεγαλώσει. Από 6 mm σε τρεις μέρες από τον τελευταίο υπέρηχο έχει πάει 10mm. 

Μου είπε ξεκούραση 10 μέρες, αν και ξάπλα να είμαι μπορεί να συμβεί, και μου έδωσε utrogestan των 200 για 10 μέρες, 3 φορές τη μέρα.

 

Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου. Πολλές είχαμε αποκόλληση. Και εγώ είχα και έκατσα κρεβάτι μια εβδομάδα, και όταν έκλεισε ξανά είχα λίγο αθματακι. Ο μπεμπης ροχαλιζει τώρα δίπλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Που να μάθεις και το όνομα μου χαχαχαχ Ελπίδα 😅😊

Με το καλό και η αυχενική σου. Όλα θα πάνε πολύ καλά 

Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου. Πολλές είχαμε αποκόλληση. Και εγώ είχα και έκατσα κρεβάτι μια εβδομάδα, και όταν έκλεισε ξανά είχα λίγο αθματακι. Ο μπεμπης ροχαλιζει τώρα δίπλα μου

Σ' αγαπώ!!!🤣😁🤩😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • *Καλημέρα κορίτσια μου!! Ξεκίνησα να σας γράφω χθες το απόγευμα αλλά ξεράθηκα με το κινητό στο χέρι.. 😅😅 @Θέτις Κ. @lilly1984 @Kallia.Geo @Tonia. @Kate1992 Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ για την κατανόηση και την στήριξη..!!! Προσπαθώ ειλικρινά με όλο μου το είναι να είμαι αισιόδοξη και να ελπίζω για το καλύτερο αλλά λυγίζω και εγώ.. ευτυχώς έχω πολύ υποστηρικτικό περιβάλλον μαζί και εσάς..!!! 🥰🥰🥰🥰  Θα σας έγραφα νωρίτερα αλλά γύρισα σπίτι αργά μέχρι να φάω έπρεπε να φύγω να πάω στη σχολή γιατί ξεκίνησε και η εξεταστική χθες.. 🥴 Σχετικά όλα καλά στον υπέρηχο..!! Δηλαδή το μωράκι πολύ δραστήριο, μας χαιρετούσε, καρδιακή λειτουργία άψογη λέει ο γιατρός.. δεν μου είπε πολλά αυτή τη φορά, μου λέει δεν χρειάζεται να τα μετρήσουμε, τα βλέπω όλα τέλεια..! @Θέτις Κ. ρώτησα και για την θέση του πλακούντα, θα το δούμε αυτό στην αυχενική μου είπε, είναι νωρίς τώρα.. ρώτησα και για το φτέρνισμα/βηξιμο/τέντωμα που με πιάνουν σφαχτες μου είπε και εμένα φυσιολογικό.. γενικότερα σήμερα δεν μου έδωσε πολλές ακριβής απαντήσεις.. ήταν πολύ αισιόδοξος πάντως και καθησυχαστικος.. θα το ξεγεννησει ο ίδιος αυτό το μωράκι μου λέει είναι σίγουρος..!! Αν και γενικά θέλω να τα ξέρω όλα οπότε λίγο με χάλασε που δεν μου μέτρησε το μωράκι αν αντιστοιχεί στην εβδομάδα κύησης και πόσους χτύπους καρδιάς έχει, πάραυτα εκτιμώ τρομερά την αισιοδοξία του και την θετική του ενέργεια! Προφανώς με είδε πόσο αγχωμενη είμαι και σου λέει χαλάρωσε, δεν χρειάζεται να ξέρεις πολλά, το μωράκι είναι καλά και όλα είναι τέλεια για εμένα.. Γενικότερα δηλαδή στάθηκε περισσότερο στο να μου ανεβάσει την ψυχολογία αυτή τη φορά και για αυτό τον αγαπώ!! Anyway, στα υπόλοιπα νέα.. επιτέλους βρήκαμε το λόγο των αιμορραγιών!!! Από την μια δεν σας κρύβω ότι ένιωσα μερική ανακούφιση που επιτέλους βρέθηκε κάτι.. από την άλλη δεν ξέρω πόσο πρέπει να ανησυχώ παραπάνω.. αιμάτωμα δίπλα/πίσω σχεδόν από το μωράκι αρκετά μεγάλο.. πάνω από το μισό μέγεθος του μωρού... πάλι δεν μου είπε πολλά.. αλλά ήταν καθησυχαστικος.. απλά μου είπε ξεκούραση/ξάπλα, από προγεστερόνη λέει είμαι καλυμμένη, σταματάω και από την δουλειά.. και στην σχολή τώρα αναγκαστικά θα πάω τις μέρες που ακολουθούν για να μην χάσω το εξάμηνο.. με μεγάλη προσοχή φυσικά... Αλλά βρε κορίτσια μου.. είναι δυνατόν με αυτή τη ζέστη να μην υπάρχει καμία πρόβλεψη για τους σπουδαστές που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες;;;  Αυτά...!
    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 11ΜΤΩ και είδα αίμα στο χαρτι ,έχω και ποναλακια ,οπότε μάλλον τζίφος και αυτός ο μήνας.....
    • Χαχα Καλημερα κορίτσι μου! Ναι είναι το πρώτο της εγγόνι και είναι ενθουσιασμένη! εννοειται θα σας ενημερώσω για παιδίατρο! 
    • Να σου ζήσει ο μπεμπακος! 🎊🎉🎊🎉🎊🎉 Υγιείς και καλότυχος να είναι στη ζωή του ❤️❤️❤️ Καλή ανάρρωση κορίτσι μου❤❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!! Εγώ 29/06 μπαίνω στον 9ο🥹🥹🥹 και δεν το έχω πιστέψει ακόμη!! Πώς πέρασε ο καιρός ρε κορίτσια!! Και εγώ τα έχω όλα έτοιμα αλλα δεν τα έχω βαλει ακόμη στις βαλίτσες. Ειπα να περιμένω λίγο, να μπω στο μήνα μου και να τα βάλω☺️ κατα αλλά και εδώ στη Κύπρο πολλή ζέστη, αύριο θα είναι και κλειστά τα σχολεία λόγω ζέστης 🥵 λιώνουμε κορίτσια. Μονο σπίτι και κλιματιστικό μέχρι να έρθει η ώρα να γεννησουμε.και πολλή υπομονή 💙💙💙
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...