Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να έχουμε μια όμορφη Τετάρτη. Διαβάζω τις εμπειρίες σας σχετικά με την αιμορραγία λίγο πριν κάνετε τεστάκια και διαπιστώσετε εγκυμοσύνη και με έχετε βάλει σε σκέψεις. Αυτό τον μήνα ήρθε κανονικά η περίοδος μου την 27η μέρα. Κράτησε 2 μέρες, όπως γίνεται τον τελευταίο καιρό, και από τότε μέχρι και σήμερα έχω πονάκια χαμηλά μπροστά (χωρίς υγρά και χωρίς καφέ). Βέβαια πριν έρθει το αίμα είχα κάνει τεστ και ήταν κατάλευκο. Την Παρασκευή έχω σαλπιγγογραφία και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστάκι πριν. Τι λεέτε???? Πάαααααλι ονειροπολώ?????

Κάνε ένα..δεν χάνεις και τίποτα...εμένα σήμερα μου τελείωσε το αίμα.... οπότε πάνε για τον Μάρτη τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να έχουμε μια όμορφη Τετάρτη. Διαβάζω τις εμπειρίες σας σχετικά με την αιμορραγία λίγο πριν κάνετε τεστάκια και διαπιστώσετε εγκυμοσύνη και με έχετε βάλει σε σκέψεις. Αυτό τον μήνα ήρθε κανονικά η περίοδος μου την 27η μέρα. Κράτησε 2 μέρες, όπως γίνεται τον τελευταίο καιρό, και από τότε μέχρι και σήμερα έχω πονάκια χαμηλά μπροστά (χωρίς υγρά και χωρίς καφέ). Βέβαια πριν έρθει το αίμα είχα κάνει τεστ και ήταν κατάλευκο. Την Παρασκευή έχω σαλπιγγογραφία και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστάκι πριν. Τι λεέτε???? Πάαααααλι ονειροπολώ?????

Κι εγώ εννοείται θα έκανα τεστακι αφού είναι επεμβατικη διαδικασία! Περιμένουμε νέα!!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Χθες το βράδυ τελικά κατέφθασε κι ο κόκκινος οχετός που λέγαμε... Οπότε είμαι κι επίσημα εκτός αυτός τον κύκλο 

@marinamanoulitsa πάμε για τον Μάρτη! 💪 @Παρασκευαιδου χάσαμε τον Σκορπιό, βλέπεις τίποτα για Τοξότη;; 🔮😅

@Kate1992 @Maria98 περιμένουμε νεάκια σας 🤞

Αχ τουλάχιστον κατέφθασε στην ώρα του , σημαντικό κι αυτό..

Εγώ έχω κάτι τσιμπηματακια και μια καουρα ένα κάψιμο...αυτό το είχα και στην παλινδρομη 

Λογικά είμαι στις 6 μέρες μετά την ωορρηξία και στις 6 7 Μαρτίου θεωρητικά περιμένω περίοδο...εχθές πήγα και στην αιματολογο και σε 7 με 10 μέρες περιμένω κάποιες συμπληρωματικες εξετάσεις 🤞

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μηπως ξερετε ποτε ερχεται η περιοδος μετα απο αποτυχημενη ε.τ?Την Δευτερα ηταν 14ημερα μετα την ε.τ εκανα χοριακη ηταν αρνητικη,σταματησα κατευθειαν cyclacur,vasclor και prolutex που εκανα κ δεν εχω αδιαθετησει ακομα..ποτε να περιμενω περιοδο?εχει καμια σας ιδεα ποτε να περιμενω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες 

Να σας θυμίσω ότι την Κυριακή που μας πέρασε είχα μεγάλη ποσότητα καφέ εκκρίσεων, έκανα έναν υπέρηχο διακολπικό στον παλιό μου γιατρό, ο οποίος και διαπίστωσε την αποκόλληση και μου συνέστησε ξεκουραση και utrogestan των 200 3 φορες την ημερα για 10 μερες.

Είπα να αλλάξω γιατρό για διάφορους λόγους που υπήρχαν καιρό και χθες ο νέος γιατρός μου έκανε υπέρηχο διακοιλιακό αυτή τη φορά και είπε πως δεν υπήρξε αποκόλληση σάκου!! Ακούσαμε πάλι καρδιά και είδαμε πως μεγαλώνει το έμβρυο. Μου έδειξε στον υπέρηχο πως αν είχε γίνει αποκόλληση αυτή τη στιγμή θα είχα αιμάτωμα που θα απεικονιζόταν υπερηχογραφικά. Μου συνέστησε να κόψω σταδιακά τα utrogestan και να με δει σε 2 εβδομάδες, όπως και θα γινόταν κανονικά. Τον παλιό υπέρηχο του τον έδειξα χθες αλλά ήταν σαν να μην τον αξιολόγησε.

Πώς γίνεται να έχει δει ο 1ος κάτι που δεν υπήρξε? Εννοώ άλλο να μη δεις κάτι και να υπάρχει, κι άλλο να δεις κάτι που δεν υπάρχει..δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε. 

Θα παίρνατε και τρίτη γνώμη στη θέση μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Να σας θυμίσω ότι την Κυριακή που μας πέρασε είχα μεγάλη ποσότητα καφέ εκκρίσεων, έκανα έναν υπέρηχο διακολπικό στον παλιό μου γιατρό, ο οποίος και διαπίστωσε την αποκόλληση και μου συνέστησε ξεκουραση και utrogestan των 200 3 φορες την ημερα για 10 μερες.

Είπα να αλλάξω γιατρό για διάφορους λόγους που υπήρχαν καιρό και χθες ο νέος γιατρός μου έκανε υπέρηχο διακοιλιακό αυτή τη φορά και είπε πως δεν υπήρξε αποκόλληση σάκου!! Ακούσαμε πάλι καρδιά και είδαμε πως μεγαλώνει το έμβρυο. Μου έδειξε στον υπέρηχο πως αν είχε γίνει αποκόλληση αυτή τη στιγμή θα είχα αιμάτωμα που θα απεικονιζόταν υπερηχογραφικά. Μου συνέστησε να κόψω σταδιακά τα utrogestan και να με δει σε 2 εβδομάδες, όπως και θα γινόταν κανονικά. Τον παλιό υπέρηχο του τον έδειξα χθες αλλά ήταν σαν να μην τον αξιολόγησε.

Πώς γίνεται να έχει δει ο 1ος κάτι που δεν υπήρξε? Εννοώ άλλο να μη δεις κάτι και να υπάρχει, κι άλλο να δεις κάτι που δεν υπάρχει..δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε. 

Θα παίρνατε και τρίτη γνώμη στη θέση μου? 

Λοιπόν γνώμη μου είναι να πας στον γιατρό που εμπιστεύεσαι ....εγώ άλλαξα γιατρό και εμπιστεύτηκα έναν που δεν ήξερα και κόντεψα να πάθω σηψαιμία γιατί στην απόξεση δεν με καθαρησε καλά...και τώρα γύρισα στον παλιό μου γιατρό που γέννησα εκεί τα παιδιά μου και δεν τον ξανά αλλάζω...το μετάνιωσα που εμπιστεύτηκα κάποιον που δεν ήξερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Ύστεροσαλπιγγογραφια; Εσυ ήσουν που σ είχα πει ν σ στείλω γ την σαλπιγγογραφια;;; 
 

@Παρασκευαιδουγια μένα εξακολουθείς μ το έχεις το φιλινγκ η κουβα κ αυτό το μήνα;;;;😂

Σε έχω και εσένα .όλες σας έχω .αλλιώς πάνε Κούβα πάρε ματζουρανια από εκεί χόρεψε και σάμπα και θα γίνει χαμός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apostolia88 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Να σας θυμίσω ότι την Κυριακή που μας πέρασε είχα μεγάλη ποσότητα καφέ εκκρίσεων, έκανα έναν υπέρηχο διακολπικό στον παλιό μου γιατρό, ο οποίος και διαπίστωσε την αποκόλληση και μου συνέστησε ξεκουραση και utrogestan των 200 3 φορες την ημερα για 10 μερες.

Είπα να αλλάξω γιατρό για διάφορους λόγους που υπήρχαν καιρό και χθες ο νέος γιατρός μου έκανε υπέρηχο διακοιλιακό αυτή τη φορά και είπε πως δεν υπήρξε αποκόλληση σάκου!! Ακούσαμε πάλι καρδιά και είδαμε πως μεγαλώνει το έμβρυο. Μου έδειξε στον υπέρηχο πως αν είχε γίνει αποκόλληση αυτή τη στιγμή θα είχα αιμάτωμα που θα απεικονιζόταν υπερηχογραφικά. Μου συνέστησε να κόψω σταδιακά τα utrogestan και να με δει σε 2 εβδομάδες, όπως και θα γινόταν κανονικά. Τον παλιό υπέρηχο του τον έδειξα χθες αλλά ήταν σαν να μην τον αξιολόγησε.

Πώς γίνεται να έχει δει ο 1ος κάτι που δεν υπήρξε? Εννοώ άλλο να μη δεις κάτι και να υπάρχει, κι άλλο να δεις κάτι που δεν υπάρχει..δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε. 

Θα παίρνατε και τρίτη γνώμη στη θέση μου? 

Καλημέρα κορίτσια!

Δεν ξέρω τι να σου πω τώρα, μπορεί να ήταν λίγο; Και όταν πηγες στον άλλον γιατρό να είχε θρέψει ;🤷‍♀️ 

τα καφέ έχουν σταματήσει τώρα ;

δεν γνωριζω καθόλου δεν είχα αποκολλήσει, εγω είχα καφέ υγρά αλλά μου είπε πως ήταν χαμηλά ο πλακούντας για αυτό τα ειχα..

Όσο για τον γιατρό να κρατήσεις όποιον νιώθεις εσύ καλύτερα αν θες πάλι παρε και 3 γνωμη να σιγουρευτείς 

Και εγω μάλλον θα τον αλλαξω τον γιατρό μου σκέφτομαι να πάω σε δημόσιο αυτήν την φορά, θα το δω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τα καφέ σταμάτησαν από την 1η μέρα. Από το μεσημέρι δηλαδή δεν είχα τίποτα.

Ίσως πάρω και 3η γνώμη.. ναι γιατί ούτε τον νέο γνωρίζω, αν και μου έκανε πολύ θετική εντύπωση, αλλά και στον παλιό είχε κλονιστεί λίγο η εμπιστοσύνη μου για διάφορους λόγους.

Σας ευχαριστώ κορίτσια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

Ναι τα καφέ σταμάτησαν από την 1η μέρα. Από το μεσημέρι δηλαδή δεν είχα τίποτα.

Ίσως πάρω και 3η γνώμη.. ναι γιατί ούτε τον νέο γνωρίζω, αν και μου έκανε πολύ θετική εντύπωση, αλλά και στον παλιό είχε κλονιστεί λίγο η εμπιστοσύνη μου για διάφορους λόγους.

Σας ευχαριστώ κορίτσια ❤️

Καλημέρα κορίτσι μου. Μήπως θα ήθελες να μου πεις σε ποιά περιοχή είσαι;; Ο δικός μου είναι εξαιρετικός και τρέμω στην ιδέα οτι θα χρειαστεί να τον αλλάξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

Ναι τα καφέ σταμάτησαν από την 1η μέρα. Από το μεσημέρι δηλαδή δεν είχα τίποτα.

Ίσως πάρω και 3η γνώμη.. ναι γιατί ούτε τον νέο γνωρίζω, αν και μου έκανε πολύ θετική εντύπωση, αλλά και στον παλιό είχε κλονιστεί λίγο η εμπιστοσύνη μου για διάφορους λόγους.

Σας ευχαριστώ κορίτσια ❤️

Ααα τόσο λίγο σε κράτησαν τα καφέ ; Εμενα με κράτησαν 2 βδομαδες απλά τα είχα μόνο το πρωί

στην αποκόλληση τόσο λίγο κρατάνε 🤷‍♀️; Ίσως καποια κοπέλα που είχε αποκολλήσει  να ξέρει 

Κρατά το θετικό πως τώρα αν ήταν κάτι πέρασε και είσαι καλά τώρα 

αν ένιωσες καλά με τον δεύτερο κρατησε τον δεύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

Ναι τα καφέ σταμάτησαν από την 1η μέρα. Από το μεσημέρι δηλαδή δεν είχα τίποτα.

Ίσως πάρω και 3η γνώμη.. ναι γιατί ούτε τον νέο γνωρίζω, αν και μου έκανε πολύ θετική εντύπωση, αλλά και στον παλιό είχε κλονιστεί λίγο η εμπιστοσύνη μου για διάφορους λόγους.

Σας ευχαριστώ κορίτσια ❤️

Έχει πολύ μεγάλη σημασία να είσαι εσυ καλά με τον γιατρο για αυτό αν νιωθεις ότι χρειάζεται να παρεις κ 3η γνώμη καλύτερα να παρεις!! Ευτυχως όλα καλά αυτό έχει σημασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Να σας θυμίσω ότι την Κυριακή που μας πέρασε είχα μεγάλη ποσότητα καφέ εκκρίσεων, έκανα έναν υπέρηχο διακολπικό στον παλιό μου γιατρό, ο οποίος και διαπίστωσε την αποκόλληση και μου συνέστησε ξεκουραση και utrogestan των 200 3 φορες την ημερα για 10 μερες.

Είπα να αλλάξω γιατρό για διάφορους λόγους που υπήρχαν καιρό και χθες ο νέος γιατρός μου έκανε υπέρηχο διακοιλιακό αυτή τη φορά και είπε πως δεν υπήρξε αποκόλληση σάκου!! Ακούσαμε πάλι καρδιά και είδαμε πως μεγαλώνει το έμβρυο. Μου έδειξε στον υπέρηχο πως αν είχε γίνει αποκόλληση αυτή τη στιγμή θα είχα αιμάτωμα που θα απεικονιζόταν υπερηχογραφικά. Μου συνέστησε να κόψω σταδιακά τα utrogestan και να με δει σε 2 εβδομάδες, όπως και θα γινόταν κανονικά. Τον παλιό υπέρηχο του τον έδειξα χθες αλλά ήταν σαν να μην τον αξιολόγησε.

Πώς γίνεται να έχει δει ο 1ος κάτι που δεν υπήρξε? Εννοώ άλλο να μη δεις κάτι και να υπάρχει, κι άλλο να δεις κάτι που δεν υπάρχει..δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε. 

Θα παίρνατε και τρίτη γνώμη στη θέση μου? 

Αποκόλληση και καφέ μόνο μια μέρα; Εγώ είχα για 4 μήνες.. Το 1 μέρα αίμα (καφέ) μπορεί να ήταν και υπολείμματα από προηγούμενη περίοδο και να καθάρισε η μήτρα. Τα καφέ είναι παλιό οξειδωμένο αίμα. Μόνο το ζωηρό κόκκινο σημαίνει ότι από κάπου υπάρχει αιμορραγία άμεση. Να κάνεις ότι σου λέει η καρδούλα σου για να ηρεμήσεις. Σημασία έχει πως το σποράκι σου μεγαλώνει και όλα προχωράνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Να σας θυμίσω ότι την Κυριακή που μας πέρασε είχα μεγάλη ποσότητα καφέ εκκρίσεων, έκανα έναν υπέρηχο διακολπικό στον παλιό μου γιατρό, ο οποίος και διαπίστωσε την αποκόλληση και μου συνέστησε ξεκουραση και utrogestan των 200 3 φορες την ημερα για 10 μερες.

Είπα να αλλάξω γιατρό για διάφορους λόγους που υπήρχαν καιρό και χθες ο νέος γιατρός μου έκανε υπέρηχο διακοιλιακό αυτή τη φορά και είπε πως δεν υπήρξε αποκόλληση σάκου!! Ακούσαμε πάλι καρδιά και είδαμε πως μεγαλώνει το έμβρυο. Μου έδειξε στον υπέρηχο πως αν είχε γίνει αποκόλληση αυτή τη στιγμή θα είχα αιμάτωμα που θα απεικονιζόταν υπερηχογραφικά. Μου συνέστησε να κόψω σταδιακά τα utrogestan και να με δει σε 2 εβδομάδες, όπως και θα γινόταν κανονικά. Τον παλιό υπέρηχο του τον έδειξα χθες αλλά ήταν σαν να μην τον αξιολόγησε.

Πώς γίνεται να έχει δει ο 1ος κάτι που δεν υπήρξε? Εννοώ άλλο να μη δεις κάτι και να υπάρχει, κι άλλο να δεις κάτι που δεν υπάρχει..δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε. 

Θα παίρνατε και τρίτη γνώμη στη θέση μου? 

Κορίτσι μου σε ποια εβδομάδα είσαι θυμησε μου; Δεν έπαιρνες καθόλου προγεστερονη πριν τα καφέ ; Σου είπε να τα κόψεις σταδιακά αλλά τελείως όλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου σε ποια εβδομάδα είσαι θυμησε μου; Δεν έπαιρνες καθόλου προγεστερονη πριν τα καφέ ; Σου είπε να τα κόψεις σταδιακά αλλά τελείως όλα;

Που χάθηκες εσύ; Πες μας τα νεάκια σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/2/2024 at 12:54 ΜΜ, ο/η Pnlpi είπε:

Κορίτσια μου Καλησπερα!!! Αρχικά εύχομαι σε όλες σας να έχετε αυτό που περιμένετε σύντομα❤️

το δικό μου στορι τραβάει σχεδόν 3 χρόνια, από τα οποία μετράμε μόνο τον τελευταίο χρόνο καθώς αυξημένη tsh και προλακτινη δεν είχαμε καμία ελπίδα νωρίτερα! Τα φτιάξαμε όμως κ το είδαμε πιο ζεστά! Τώρα βρίσκομαι στη 2η μέρα καθυστέρησης περιμένοντας τα αποτελέσματα της χοριακης! Κ επειδη λοιπόν τόσα τεστ, τόση αγωνία, τόση λαχτάρα κοντεύει να μου στρίψει🤣 ειπα να μπω στην παρέα, τουλάχιστον να μιλαω με ατομα που καταλαβαινόμαστε! 

Επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος άργησε πολύ να φανεί η δημοσιέυση σου. Πες μας αν θέλεις τα αποτελέσματα σου! Καλώς μας ήρθες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Που χάθηκες εσύ; Πες μας τα νεάκια σου...

Έλα κορίτσι μου χάθηκα ναι! Με είχαν πιάσει τα ψυχοσωματικά μου και έτρεχα στους γιατρούς! Ολα καλά ευτυχως🙏 το Σάββατο μάλλον θα πάω να με δει ο γιατρός! Μου είπε να μην κάνω άλλη χοριακη όποτε κάνω υπομονή μέχρι το Σάββατο! 
επισης πιέζομαι πολύ με το ηλεκτρονικό! Το έχω μοιωσει παρααα πολύ και προσπαθώ να το κόψω! Αυτά από εμένα! Εσενα τα νεα σου κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έλα κορίτσι μου χάθηκα ναι! Με είχαν πιάσει τα ψυχοσωματικά μου και έτρεχα στους γιατρούς! Ολα καλά ευτυχως🙏 το Σάββατο μάλλον θα πάω να με δει ο γιατρός! Μου είπε να μην κάνω άλλη χοριακη όποτε κάνω υπομονή μέχρι το Σάββατο! 
επισης πιέζομαι πολύ με το ηλεκτρονικό! Το έχω μοιωσει παρααα πολύ και προσπαθώ να το κόψω! Αυτά από εμένα! Εσενα τα νεα σου κορίτσι μου;

Εγώ πάλι με το που πήρα τη θετική χοριακή στα χέρια μου το έκοψα μαχαίρι! Τα δικά μου νέα... νόμιζα ότι έκανα εμετούς λόγω συμπληρώματος ασβεστίου και το κόψαμε για λίγες μέρες απο χθες. Ακόμα δεν έχω δει διαφορά... Οπότε υπομονή... Άλλωστε με κάνει και χαρούμενη αυτή η συνθήκη γιατί είναι σημάδι ότι ΌΛΑ πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια σήμερα μίλησα με τον γιατρό μου για το ενδεχόμενο δεύτερης σπερματεγχυση αφού η ΑΜΗ μετά από τρία χρόνια από την προηγούμενη σπερματεγχυση έφθασε στο 0.48, αν και ήμουν αρκετά απαισιόδοξη ο γιατρός μου μίλησε πολύ ενθαρρυντικά και λέμε σε ένα δίμηνο να προσπαθήσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια σήμερα μίλησα με τον γιατρό μου για το ενδεχόμενο δεύτερης σπερματεγχυση αφού η ΑΜΗ μετά από τρία χρόνια από την προηγούμενη σπερματεγχυση έφθασε στο 0.48, αν και ήμουν αρκετά απαισιόδοξη ο γιατρός μου μίλησε πολύ ενθαρρυντικά και λέμε σε ένα δίμηνο να προσπαθήσουμε 

Με το καλό κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@cat12 κορίτσι μου τι κανείς ; Σε τι φάση βρίσκεσαι ;

@annitakianna εσυ κορίτσι μου τι κανείς ; 

Elk μου καλά είμαι σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες 🙏❤️ αύριο έχω τον δεύτερο υπέρηχο για να δουν αν παχύνε κ άλλο το ενδομήτριο... Την Τρίτη που πήγα μου είπε ο γιατρός ότι όλα πάνε πολύ καλά κ αύριο θα ξαναπάω... Λογικά σε περίπου 10 μέρες θα κάνω την έμβρυομεταφορά 🥰 δεν το πιστεύω ακόμα ότι έχω λίγες μέρες ακόμα... Έχω τον φόβο του αν θα πετύχει γιατί δεν έχω αλλες βλαστοκυστες αλλά είμαι κ χαρούμενη που επιτέλους θα γίνει αυτό που περιμένω τόσους μήνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@cat12 κορίτσι μου τι κανείς ; Σε τι φάση βρίσκεσαι ;

@annitakianna εσυ κορίτσι μου τι κανείς ; 

Καλά είμαι κορίτσι μου!! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον ♥️ σας διαβάζω κάθε μέρα 🥰 είχα το ραντεβού την Δευτέρα με την γιατρό στο embryolab!! Είδε τις εξετάσεις μας και εννοείται μας έγραψε ένα σωρό εξετάσεις πιο εξειδικευμένες!! Μιλήσαμε για το ενδεχόμενο τις εξωσωματικής αλλά δεν άφησε πολλά περιθώρια λέγοντας ότι υπάρχουν αρκετά πράγματα που μπορούμε να κάνουμε πριν φτάσουμε εκεί μιας και η ηλικία μου δεν μας πιέζει θα πρέπει να δοκιμάσουμε αλλά πράγματα! Μου έκανε και υπέρηχο και είπε ότι έχω άψογο εσωτερικό κόσμο 😁😁😁 και ότι πιστεύει ξεκάθαρα ότι ο λόγος που δεν έχουμε θετικό αποτέλεσμα είναι τα σκαμπανεβάσματα στο σπέρμα!! Πάνω κάτω αυτά μας είπε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Elk μου καλά είμαι σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες 🙏❤️ αύριο έχω τον δεύτερο υπέρηχο για να δουν αν παχύνε κ άλλο το ενδομήτριο... Την Τρίτη που πήγα μου είπε ο γιατρός ότι όλα πάνε πολύ καλά κ αύριο θα ξαναπάω... Λογικά σε περίπου 10 μέρες θα κάνω την έμβρυομεταφορά 🥰 δεν το πιστεύω ακόμα ότι έχω λίγες μέρες ακόμα... Έχω τον φόβο του αν θα πετύχει γιατί δεν έχω αλλες βλαστοκυστες αλλά είμαι κ χαρούμενη που επιτέλους θα γίνει αυτό που περιμένω τόσους μήνες...

Κορίτσι μου περιμένω πως πως τα νέα σου!! Επιτέλους έφτασε η ώρα 🥰 ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου!! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον ♥️ σας διαβάζω κάθε μέρα 🥰 είχα το ραντεβού την Δευτέρα με την γιατρό στο embryolab!! Είδε τις εξετάσεις μας και εννοείται μας έγραψε ένα σωρό εξετάσεις πιο εξειδικευμένες!! Μιλήσαμε για το ενδεχόμενο τις εξωσωματικής αλλά δεν άφησε πολλά περιθώρια λέγοντας ότι υπάρχουν αρκετά πράγματα που μπορούμε να κάνουμε πριν φτάσουμε εκεί μιας και η ηλικία μου δεν μας πιέζει θα πρέπει να δοκιμάσουμε αλλά πράγματα! Μου έκανε και υπέρηχο και είπε ότι έχω άψογο εσωτερικό κόσμο 😁😁😁 και ότι πιστεύει ξεκάθαρα ότι ο λόγος που δεν έχουμε θετικό αποτέλεσμα είναι τα σκαμπανεβάσματα στο σπέρμα!! Πάνω κάτω αυτά μας είπε!! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου περιμένω πως πως τα νέα σου!! Επιτέλους έφτασε η ώρα 🥰 ♥️

Έφτασε η ώρα ναιιιιι😊 Κ εσένα πολύ καλά τα νέα σου!!! Κ για να μην σε πηγαίνει σε εξωσωματική είναι σίγουρος ότι θα τα καταφέρετε... Τι σου πρότεινε? Φαντάζομαι θα θέλει να κάνεις πρώτα τις εξετάσεις για να δει πως θα κινηθείτε μετα ε? Χαίρομαι πολύ κορίτσι μου που τα είδε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...