Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Βλέποντας τις φυσιολογικές τιμές, φαίνεται ότι είσαι μέσα σε όλες τις φυσιολογικές τιμές με εξαίρεση την ΑΜΗ που είναι ανεβασμένη. Αυτό δεν είναι κάτι αρνητικό βέβαια - εγώ έκανα πρώτη φορά αυτές τις εξετάσεις αρχές Φλεβάρη και με ΑΜΗ 6,κάτι. Η γιατρός μου είπε ότι αυτό μπορεί να είναι ενδεικτικό ΣΠΩ και σαν επ΄όμενο βήμα μου έγραψε να κάνω σαλπιγγογραφία για να έχουμε καλύτερη εικόνα κτλ. Ο σύντροφός σου έχει κάνει εξετάσεις; Διότι στη δική μου περίπτωση έλαβε υπόψην και του συζύγου το σπερμοδιάγραμμα που βγήκε καλό, οπότε και μας παρέπεμψε με τη σαλπιγγογραφία για την ώρα. 

Έχω ΣΠΩ η αλήθεια....τώρα θα περιμένω να γυρίσω στο νησί μου κ να πάω στην γυναικολόγο να τις δει κ στον ενδοκρινολόγο μου!! Μακάρι τουλάχιστον να είναι φυσιολογικές αυτές όπως λες κ εσύ κ να πάμε ένα βήμα παρακάτω!! 🙏 

Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες και σου εύχομαι να μην έρθει για 9 μήνες η ανεπιθύμητη χχαχαα 

Να κάνει τεστακι κ να είναι θετικότατο!! Στο εύχομαι από καρδιάς ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Το update της ημέρας:
Ξύπνησα που λέτε με πονάκια και σκέφτηκα ότι, δυστυχώς, ήρθε η ακατανόμαστη. Μετά από 2 ώρες, και χωρίς κάποιο άλλο στοιχείο μέχρι τότε, βλέπω στο σκούπισμα ροζ/καφέ και λέω, ντάξει, εδώ είμαστε, έρχεται. Έχει περάσει ακόμα 1 ώρα αλλά πουθενά ο κόκκινος οχετός. Δεν ελπίζω αλλά ήθελα να το μοιραστώ με κάποιον 😅

Πάντως με βάση την εφαρμογή Φλο, είναι σήμερα η αναμενόμενη ημερομηνία 😒 Εστιάζοντας στα θετικά, αν όντως έρθει σήμερα, είναι 12η μέρα ΜΤΟ. Τους προηγούμενους μήνες μου ερχόταν νωρίτερα (μόλις 9η ΜΤΟ κάποιες φορές), οπότε "χαίρομαι" (εντός πολλώωωωωων εισαγωγικών) ότι, τουλαχιστον, ίσως η ινοσιτόλη που ξεκίνησα στα μέσα του κύκλου να βοηθάει με την εξισορρόπηση των ορμονών 🤞

 

Περίμενε να δεις αν θα έρθει σήμερα....και αν δεν κάνε αύριο τεστ!!!εμένα 6η ημέρα και ακόμα να τελειώσει 😤😤😤😤 είχα φτάσει μόνο σε 4 ημέρες περίοδου τώρα αυξάνεται πάλι;;;;γιατί θέλει να μου σπάει τα νεύρα;;; Δεν θέλω να την ξαναδώ για 9 μήνες!!! φτάνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Έχω ΣΠΩ η αλήθεια....τώρα θα περιμένω να γυρίσω στο νησί μου κ να πάω στην γυναικολόγο να τις δει κ στον ενδοκρινολόγο μου!! Μακάρι τουλάχιστον να είναι φυσιολογικές αυτές όπως λες κ εσύ κ να πάμε ένα βήμα παρακάτω!! 🙏 

Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες και σου εύχομαι να μην έρθει για 9 μήνες η ανεπιθύμητη χχαχαα 

Να κάνει τεστακι κ να είναι θετικότατο!! Στο εύχομαι από καρδιάς ❤️

Α εσύ έχεις ήδη διάγνωση ΣΠΩ - τότε ναι πολύ πιθανό να σου πουν οι γιατροί σου ότι η ΑΜΗ είναι ανεβασμένη λόγω του συνδρόμου. Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι το απόθεμα μας είναι υψηλό γιατί με ΣΠΩ κάποιοι κύκλοι είναι ανωορρηκτικοι, άρα μας μένουν αυγουλάκια καβατζα 😅 (τα λέω φουλ μπακάλικα, θα με κράζουν οι γιατροί). Αυτό όμως δε σημαίνει υπογονιμότητα, θα σου τα πουν κι οι @Elk @Mpourmpoulo που είναι και οι δύο έγκυες αυτή τη στιγμή ❤️❤️ Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου και να σου έρθει κι εσένα το μπεμπακι που επιθυμείς 🙏 πόσο καιρό προσπαθείτε αν επιτρέπεται;

 

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Περίμενε να δεις αν θα έρθει σήμερα....και αν δεν κάνε αύριο τεστ!!!εμένα 6η ημέρα και ακόμα να τελειώσει 😤😤😤😤 είχα φτάσει μόνο σε 4 ημέρες περίοδου τώρα αυξάνεται πάλι;;;;γιατί θέλει να μου σπάει τα νεύρα;;; Δεν θέλω να την ξαναδώ για 9 μήνες!!! φτάνει....

Έτσι λέω κι εγώ, για να δούμε 🤞

Ίσως σταθεροποιείται ο κύκλος; Εξακολουθεί να είναι βαριά η ροή και τη. 6η μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Περίμενε να δεις αν θα έρθει σήμερα....και αν δεν κάνε αύριο τεστ!!!εμένα 6η ημέρα και ακόμα να τελειώσει 😤😤😤😤 είχα φτάσει μόνο σε 4 ημέρες περίοδου τώρα αυξάνεται πάλι;;;;γιατί θέλει να μου σπάει τα νεύρα;;; Δεν θέλω να την ξαναδώ για 9 μήνες!!! φτάνει....

Μαριναααααα ξέρω ότι έχεις καεί πολλές φορές από τα τεστ!!! Πάρ όλα αυτά θ σ πω περιστατικό φίλης μ!!! Της ήρθε η περίοδος κανονικά και επειδή δν σταματούσε το αίμα έκανε τεστ και τελικά ήταν έγκυος ! 
απο εκει κ πέρα αποφάσισε μόνη σ αν θ κανείς 😉🙏💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ELENNA11 είπε:

Εγώ πάντως έτσι την πάτησα, νόμιζα ότι ήρθε τρεις μέρες πιο νωρίς περίοδο και τελικά ήταν εμφύτευσης. 🥳 Στο εύχομαι και μέσα από τη καρδία μου με πολύ καλύτερο μέλλον από την δική μου!

Αχ μακάρι κορίτσι μου να ναι έτσι ❤️ θα σας κρατάω ενήμερες 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου , να σας πω εν ολίγοις τα συμπτώματα μου γιατί δν γίνεται ν είναι όλα του μυαλού μ! 
Αρχικα δν ξέρω ακριβώς ποια μέρα μετά την ωορρηξια είμαι, ξέρω μόνο πως 13 τ μήνα είχα πάει γ υπέρηχο κ ο γιατρός είδε ωοθηλακιο 15 16χιλ! Αυτό που θέλω ν πω είναι πως εχω ακόμα κατι υγρά ασπρα πχι πολύ παχυρευστα και πχι συνέχεια! Επίσης σε άκυρες στιγμές θα νιώσω ρίγος ! Έχω κατι σα πονάκια μουδιασματα χαμηλα και κάποιες στιγμές σαν πόνο περιόδου που λέω θ πάω τουαλέτα και θ δω αίμα ! Το στηθος προχθές ένιωσα ότι πριστηκε ενώ συνήθως πριζεται μετά την ωορρηξια και ξεπριζεται κάποιες μέρες πριν την περίοδο! Πόνο στο στηθος δν έχω τρελα, μονο στο πλάι και αυτό όταν το ακουμπάω! Επίσης έχω πολλά νεύρα νιώθω δλδ τον εαυτό μου σε μια σύγχυση αλλά ταυτόχρονα και υποτονικότητα! Βάρος χαμηλα στη κοιλιά και σαν δυσφορία! Σήμερα το πρωί ξύπνησα και έκλαιγα σαν το χαζό! Μετά φυσικά εκανα κ τεστ της hometest και βγηκε αρνητικό! Εκει που λέω δν θ παρατηρήσω αλλά συμπτώματα εκει μ σκάνε πάλι ! 
γίνεται ν δείξει θετικό τις επόμενες μέρες ; 
 

α το τελευταίο συνοπτικά είναι ότι χθες ο άντρας μ μ είπε πως μ βλέπει λίγο αλλαγμένη και πιο γλυκια ! Και μ σήμερα μας το είπε και μια φίλη μας αυτό 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου , να σας πω εν ολίγοις τα συμπτώματα μου γιατί δν γίνεται ν είναι όλα του μυαλού μ! 
Αρχικα δν ξέρω ακριβώς ποια μέρα μετά την ωορρηξια είμαι, ξέρω μόνο πως 13 τ μήνα είχα πάει γ υπέρηχο κ ο γιατρός είδε ωοθηλακιο 15 16χιλ! Αυτό που θέλω ν πω είναι πως εχω ακόμα κατι υγρά ασπρα πχι πολύ παχυρευστα και πχι συνέχεια! Επίσης σε άκυρες στιγμές θα νιώσω ρίγος ! Έχω κατι σα πονάκια μουδιασματα χαμηλα και κάποιες στιγμές σαν πόνο περιόδου που λέω θ πάω τουαλέτα και θ δω αίμα ! Το στηθος προχθές ένιωσα ότι πριστηκε ενώ συνήθως πριζεται μετά την ωορρηξια και ξεπριζεται κάποιες μέρες πριν την περίοδο! Πόνο στο στηθος δν έχω τρελα, μονο στο πλάι και αυτό όταν το ακουμπάω! Επίσης έχω πολλά νεύρα νιώθω δλδ τον εαυτό μου σε μια σύγχυση αλλά ταυτόχρονα και υποτονικότητα! Βάρος χαμηλα στη κοιλιά και σαν δυσφορία! Σήμερα το πρωί ξύπνησα και έκλαιγα σαν το χαζό! Μετά φυσικά εκανα κ τεστ της hometest και βγηκε αρνητικό! Εκει που λέω δν θ παρατηρήσω αλλά συμπτώματα εκει μ σκάνε πάλι ! 
γίνεται ν δείξει θετικό τις επόμενες μέρες ; 
 

@Kate1992μου κάνε λιγάκι υπομονή..ξέρω είναι δύσκολο. Αν υπολογίζω σωστά, τώρα περίπου περιμένεις..άρα εγώ θα έλεγα να αφήσεις 3 μέρες ακόμη και να ξανακάνεις. Όλες το ίδιο κάνουμε, παρατηρούμε και το παραμικρό, αφού το θέλουμε τόσο πολύ. Τα υγρά που περιγράφεις τα είχα κι εγώ, και τελικά ήμουν έγκυος. Είχα 3 μέρες καθυστέρηση και δεν έκανα τεστ γιατί φοβόμουν μην απογοητευτώ. Το άφησα στις 6 για να το κάνω. Μην κατηγορείς τον εαυτό σου. Προσπάθησε να ξεχαστείς όσο γίνεται..και περίμενε 3 μερούλες και επανέλαβε θα πρότεινα.

Εγώ εύχομαι να μην σου έρθει και σε λίγες μέρες να έχεις θετικό τεστάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Μαριναααααα ξέρω ότι έχεις καεί πολλές φορές από τα τεστ!!! Πάρ όλα αυτά θ σ πω περιστατικό φίλης μ!!! Της ήρθε η περίοδος κανονικά και επειδή δν σταματούσε το αίμα έκανε τεστ και τελικά ήταν έγκυος ! 
απο εκει κ πέρα αποφάσισε μόνη σ αν θ κανείς 😉🙏💙

Το χω πάθει.. και πολύ αίμα γέμιζα σερβιετες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

@Kate1992μου κάνε λιγάκι υπομονή..ξέρω είναι δύσκολο. Αν υπολογίζω σωστά, τώρα περίπου περιμένεις..άρα εγώ θα έλεγα να αφήσεις 3 μέρες ακόμη και να ξανακάνεις. Όλες το ίδιο κάνουμε, παρατηρούμε και το παραμικρό, αφού το θέλουμε τόσο πολύ. Τα υγρά που περιγράφεις τα είχα κι εγώ, και τελικά ήμουν έγκυος. Είχα 3 μέρες καθυστέρηση και δεν έκανα τεστ γιατί φοβόμουν μην απογοητευτώ. Το άφησα στις 6 για να το κάνω. Μην κατηγορείς τον εαυτό σου. Προσπάθησε να ξεχαστείς όσο γίνεται..και περίμενε 3 μερούλες και επανέλαβε θα πρότεινα.

Εγώ εύχομαι να μην σου έρθει και σε λίγες μέρες να έχεις θετικό τεστάκι. 

Υγρά είχες παχυρευστα; κ γώ το προηγούμενο μήνα είχα 6 μέρες καθυστέρηση εκανα τεστ βγήκε μια αμυδρή γραμμή αλλ δν πρόλαβα ν πάω γ χοριακη γιατί μ ρθε περίοδος αλλά τον προηγούμενο μήνα είχα δει ακριβώς ποτέ έγινε η ωορρηξια! Είναι πολλά ίδια συμπτώματα με τον προηγούμενο μήνα γ αυτό κ αναρωτιέμαι αν εχω ανθυποβαλεις τον εαυτό μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate1992 είπε:

Υγρά είχες παχυρευστα; κ γώ το προηγούμενο μήνα είχα 6 μέρες καθυστέρηση εκανα τεστ βγήκε μια αμυδρή γραμμή αλλ δν πρόλαβα ν πάω γ χοριακη γιατί μ ρθε περίοδος αλλά τον προηγούμενο μήνα είχα δει ακριβώς ποτέ έγινε η ωορρηξια! Είναι πολλά ίδια συμπτώματα με τον προηγούμενο μήνα γ αυτό κ αναρωτιέμαι αν εχω ανθυποβαλεις τον εαυτό μου! 

Ποτε περιμενεις περίοδο; Σε πια μέρα μετά την ωορρηξία σου είσαι περίπου ξέρεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Υγρά είχες παχυρευστα; κ γώ το προηγούμενο μήνα είχα 6 μέρες καθυστέρηση εκανα τεστ βγήκε μια αμυδρή γραμμή αλλ δν πρόλαβα ν πάω γ χοριακη γιατί μ ρθε περίοδος αλλά τον προηγούμενο μήνα είχα δει ακριβώς ποτέ έγινε η ωορρηξια! Είναι πολλά ίδια συμπτώματα με τον προηγούμενο μήνα γ αυτό κ αναρωτιέμαι αν εχω ανθυποβαλεις τον εαυτό μου! 

Ίσως να έχει επηρεάστει ο κύκλος. Κάποιες φορές συμβαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ίσως να έχει επηρεάστει ο κύκλος. Κάποιες φορές συμβαίνει. 

Όταν λες ν έχει επηρεαστεί; Ζαιρααααααα τι βλέπεις στη μπαλα σ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ποτε περιμενεις περίοδο; Σε πια μέρα μετά την ωορρηξία σου είσαι περίπου ξέρεις ;

Υποθετικά μιλώντας είμαι 11η με 12η μέρα μετά την ωορρηξια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate1992 είπε:

Υποθετικά μιλώντας είμαι 11η με 12η μέρα μετά την ωορρηξια

Κανε σε κανα δυο μερες πάλι κανένα τεστ τα home τεστ δεν είναι και πρώιμης ίσως αργούν λίγο να δείξουν από την στιγμή που δεν γνωρίζεις ακριβώς και την ωορρηξία σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κανε σε κανα δυο μερες πάλι κανένα τεστ τα home τεστ δεν είναι και πρώιμης ίσως αργούν λίγο να δείξουν από την στιγμή που δεν γνωρίζεις ακριβώς και την ωορρηξία σου 

Να έχω ελπίδες δλδ; Γιατί εγώ σήμερα απογοητεύτηκα 😩😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Υγρά είχες παχυρευστα; κ γώ το προηγούμενο μήνα είχα 6 μέρες καθυστέρηση εκανα τεστ βγήκε μια αμυδρή γραμμή αλλ δν πρόλαβα ν πάω γ χοριακη γιατί μ ρθε περίοδος αλλά τον προηγούμενο μήνα είχα δει ακριβώς ποτέ έγινε η ωορρηξια! Είναι πολλά ίδια συμπτώματα με τον προηγούμενο μήνα γ αυτό κ αναρωτιέμαι αν εχω ανθυποβαλεις τον εαυτό μου! 

Όχι πολύ παχύρρευστα, απλά ασυνήθιστα για τις ημέρες του κύκλου που ήμουν. Σε ποια ημέρα του κύκλου σου είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

13/2 είχες αυγουλάκι 15χιλ. σωστά; Άρα είσαι λιγότερες μέρες θεωρητικά μετά την ωορηξία, αφού το αυγό "σκάει" μετά τα 20χιλ.

Ναι 13 είχα 16χιλ και 15 τ μήνα ένιωσα πόνο ωορρηξιας !αρα θεωρώ πως είτε 15 είτε 16 έγινε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Να έχω ελπίδες δλδ; Γιατί εγώ σήμερα απογοητεύτηκα 😩😩

Όχι κορίτσι μου μην απογοήτευσε φυσικά και μπορεί να μην φαίνεται ακόμα 

Για αυτό λένε να μην κανείς τεστ πιο μπροστά γιατί μπορεί να μην δείξουν σωστά

αλλά και εγω ετσι έκανα μην νομίζεις 😂

υπομονη κανε και άλλο αν θες αυτές τις μερες όπως νιώθεις εγω έκανα αρκετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Α εσύ έχεις ήδη διάγνωση ΣΠΩ - τότε ναι πολύ πιθανό να σου πουν οι γιατροί σου ότι η ΑΜΗ είναι ανεβασμένη λόγω του συνδρόμου. Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι το απόθεμα μας είναι υψηλό γιατί με ΣΠΩ κάποιοι κύκλοι είναι ανωορρηκτικοι, άρα μας μένουν αυγουλάκια καβατζα 😅 (τα λέω φουλ μπακάλικα, θα με κράζουν οι γιατροί). Αυτό όμως δε σημαίνει υπογονιμότητα, θα σου τα πουν κι οι @Elk @Mpourmpoulo που είναι και οι δύο έγκυες αυτή τη στιγμή ❤️❤️ Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου και να σου έρθει κι εσένα το μπεμπακι που επιθυμείς 🙏 πόσο καιρό προσπαθείτε αν επιτρέπεται;

 

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές

 

Χαχαχχα πολύ μου άρεσε αυτό με τα αυγουλάκια καβατζα 😂

Μακάρι να έρθει....λοιπόν εμείς προσπαθούμε 9 χρόνια....ναι καλά άκουσες!! Αρκετά εεε;; Είχα μια εγκυμοσύνη πριν 3 χρόνια αλλά δυστυχώς δεν πήγε καλά! 😢😢

Τώρα άρχισαμε να ψαχνωμαατε πάλι!! 

Βέβαια να σου πω ότι έχω δύο κορακλες (18 και 19 χρονών) 

Είναι ο δεύτερος σύζυγος!! Αλλά όσο περνάνε τα χρόνια νιώθω λες κ απομακρύνεται το όνειρο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όχι κορίτσι μου μην απογοήτευσε φυσικά και μπορεί να μην φαίνεται ακόμα 

Για αυτό λένε να μην κανείς τεστ πιο μπροστά γιατί μπορεί να μην δείξουν σωστά

αλλά και εγω ετσι έκανα μην νομίζεις 😂

υπομονη κανε και άλλο αν θες αυτές τις μερες όπως νιώθεις εγω έκανα αρκετά 

Θα κάνω λογικά και αύριο!!!! Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ!!!;❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apostolia88 είπε:

Όχι πολύ παχύρρευστα, απλά ασυνήθιστα για τις ημέρες του κύκλου που ήμουν. Σε ποια ημέρα του κύκλου σου είσαι?

Κ γώ μια από τα ίδια! Συνήθως μ σταματάνε μετά την ωορρηξια κ μ Ξαναρχίζουν καφέ λίγο πριν την περίοδο! 
Θεωρητικά είμαι 11 12 η μέρα από την ωορρηξια ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κ γώ μια από τα ίδια! Συνήθως μ σταματάνε μετά την ωορρηξια κ μ Ξαναρχίζουν καφέ λίγο πριν την περίοδο! 
Θεωρητικά είμαι 11 12 η μέρα από την ωορρηξια ! 

Κορίτσι μου θα σου πω κ εγώ Κανε λίγο υπομονή ακόμη γιατί τα home test δείχνουν όταν εχεις καθυστέρηση! Μακάρι να είσαι εγκυουλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω εχω ενα παιδακι το Μαιο γινετε 9χρονων με φυσιολογικη κ με την πρωτη προσπαθεια..ηρθε κατευθειαν δηλ..εδω κ 4-5χρονια προσπαθουμε για δευτερο παιδακι αλλα δυστυχως δεν ερχεται..πριν 3,5 χρονια εμεινα παλι εγκυος φυσιολογικα αλλα δυστυχως ηταν εξωμητριο ως αποτελεσμα να αφαιρεσω την μια σαλπιγκα..κ μετα απο πολλες αποτυχιμενες προσπαθειες αποφασισαμε να παμε για εξωσωματικη..εκανα την πρωτη μου ωοληψια τον Ιουνιο απο την οποια καταληξαμε με 8 βλαστοκυστες 6ης ημερας.εβαλα στον ιδιο κυκλο της 2 κ πριν 15μερες εκανα κ δευτερη ε.τ με αλλες 2 που δυστυχως δεν πετυχαν..εχω αλλες 4 βλαστοκυστες που με περιμενουν..

Αυτα τα δικα μου νεα..

Καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενουν🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...