Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα

Σήμερα το πρωί είδα καφέ στο εσώρουχο. Πήγα τουαλέτα και συνεχίστηκε. Πολύ καφέ κ ένα μεγάλο κομμάτι. Αφού έβαλα σερβιέτα για να φύγω από το σπίτι. Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω αμέσως στο Ιασώ να μου κάνει έναν υπέρηχο. Μου είπε ότι έπαθα αποκόλληση. (Φαντάζομαι σάκου, αφού πλακούντας νομίζω δεν έχει δημιουργηθεί ακόμη. Είμαι 6η εβδομάδα και 4 ημερών). Μου είπε πως είναι αισιόδοξος κι ότι έχω 25% πιθανότητα να αποβάλλω και 75% να πάνε τα πράγματα καλά. Αλλά φοβάμαι τόσο πολύ κορίτσια.. Άκουσα πάλι την καρδιά του και μου είπε πως έχει μεγαλώσει. Από 6 mm σε τρεις μέρες από τον τελευταίο υπέρηχο έχει πάει 10mm. 

Μου είπε ξεκούραση 10 μέρες, αν και ξάπλα να είμαι μπορεί να συμβεί, και μου έδωσε utrogestan των 200 για 10 μέρες, 3 φορές τη μέρα.

 

Ψυχραιμία! Θα μείνεις ξαπλωμένη όπως σου είπε ο γιατρός σου, θα πάρεις και την προγεστερόνη σου και όλα καλά θα πάνε!

Είχα αποκολλήσεις στο πρώτο τρίμηνο και στα δύο παιδιά μου και με ξεκούραση και προγεστερόνη όλα πήγαν καλά! Την πρώτη την είχα στην 6η εβδομάδα στην μεγάλη....και θα κλείσει τα 8 φέτος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Παρασκευή μπαίνει ο νέος μήνας....

@Mpourmpoulo θέλω να ανοίξεις εσύ νέο θεματακι γιατί είσαι αυτή που μετά από χρόνια τα καταφέρες🩷💪🙏 θέλω να δώσεις γούρι και σε εμάς που παλεύουμε χρόνια.....τι λες;;; Παρασκευή θα ανοίξεις το θέμα Μαρτίου;;;έχω και γενέθλια Μάρτιο!!!μακάρι να έρθει αυτό το ωραίο δώρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Παρασκευή μπαίνει ο νέος μήνας....

@Mpourmpoulo θέλω να ανοίξεις εσύ νέο θεματακι γιατί είσαι αυτή που μετά από χρόνια τα καταφέρες🩷💪🙏 θέλω να δώσεις γούρι και σε εμάς που παλεύουμε χρόνια.....τι λες;;; Παρασκευή θα ανοίξεις το θέμα Μαρτίου;;;έχω και γενέθλια Μάρτιο!!!μακάρι να έρθει αυτό το ωραίο δώρο 

Και εγώ συμφωνώ να ανοίξει η @Mpourmpouloτο θεματάκι 🤗🤗 μια κοπέλα με ηρεμία,προσήλωση και αναμονή για τον στόχο που τελικά στέφθηκε με επιτυχία 🥰🥰🧿🧿

Καλέ και εγώ Μάρτη έχω γενέθλια,1η συγκεκριμένα 🥰🥰🥰 άντε να μας πάει ακόμα καλύτερα ο νέος μήνας 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Παρασκευή μπαίνει ο νέος μήνας....

@Mpourmpoulo θέλω να ανοίξεις εσύ νέο θεματακι γιατί είσαι αυτή που μετά από χρόνια τα καταφέρες🩷💪🙏 θέλω να δώσεις γούρι και σε εμάς που παλεύουμε χρόνια.....τι λες;;; Παρασκευή θα ανοίξεις το θέμα Μαρτίου;;;έχω και γενέθλια Μάρτιο!!!μακάρι να έρθει αυτό το ωραίο δώρο 

Α.. θέλεις το γούρι εσύ απ' την μπουρμπούλια .. δε σε φτάνει η γυάλα.πογ σε βλέπει με +

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α.. θέλεις το γούρι εσύ απ' την μπουρμπούλια .. δε σε φτάνει η γυάλα.πογ σε βλέπει με +

Ως πότε με βλέπεις  να μένω έγκυος στην γυάλα;;; Γιατί και η κολλητή μου με είδε ότι γέννησα αγορακι...αλλά πότε θα βγει να δούμε;;;😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Παρασκευή μπαίνει ο νέος μήνας....

@Mpourmpoulo θέλω να ανοίξεις εσύ νέο θεματακι γιατί είσαι αυτή που μετά από χρόνια τα καταφέρες🩷💪🙏 θέλω να δώσεις γούρι και σε εμάς που παλεύουμε χρόνια.....τι λες;;; Παρασκευή θα ανοίξεις το θέμα Μαρτίου;;;έχω και γενέθλια Μάρτιο!!!μακάρι να έρθει αυτό το ωραίο δώρο 

 

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

@marinamanoulitsaΚι εγώ στις 20/3 έχω γενέθλια!!!

@Mpourmpouloσυμφωνώ με την Μαρίνα.

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Και εγώ συμφωνώ να ανοίξει η @Mpourmpouloτο θεματάκι 🤗🤗 μια κοπέλα με ηρεμία,προσήλωση και αναμονή για τον στόχο που τελικά στέφθηκε με επιτυχία 🥰🥰🧿🧿

Καλέ και εγώ Μάρτη έχω γενέθλια,1η συγκεκριμένα 🥰🥰🥰 άντε να μας πάει ακόμα καλύτερα ο νέος μήνας 🤗🤗

Ναι αμεεε θα το ανοίξω κοριτσια μου και μακάρι να είμαι γουρλουυυυυυ❤️❤️❤️❤️❤️🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου ! Από χθες ξεκίνησα να έχω κάποια πονάκια περιόδου αλλά δεν έδωσα σημασία και σήμερα είδα ελαχιστααα καφέ στο σερβιετακι ! Στην ουσια ήταν μπεζ υγρα και μια σταγονίτσα καφέ ! Έστειλα και στον γιατρό και περιμενω απάντηση ! Να ανησυχήσω ή είναι φυσιολογικό ;;; Σήμερα έκανα και την επαναληπτική χοριακη και θα βγουν το μεσημερι τα αποτελέσματα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου ! Από χθες ξεκίνησα να έχω κάποια πονάκια περιόδου αλλά δεν έδωσα σημασία και σήμερα είδα ελαχιστααα καφέ στο σερβιετακι ! Στην ουσια ήταν μπεζ υγρα και μια σταγονίτσα καφέ ! Έστειλα και στον γιατρό και περιμενω απάντηση ! Να ανησυχήσω ή είναι φυσιολογικό ;;; Σήμερα έκανα και την επαναληπτική χοριακη και θα βγουν το μεσημερι τα αποτελέσματα🙏

Ξεκουράσου εσύ όσο μπορείς...

Εμένα ενώ τελείωνε η περίοδος με καφέ άντε πάλι κόκκινο σήμερα....τι έγινε λέω; Εντωμεταξυ από εχθές έχω ένα πιάσιμο σαν ψύξη στον ώμο και έχω χαπακωθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου ! Από χθες ξεκίνησα να έχω κάποια πονάκια περιόδου αλλά δεν έδωσα σημασία και σήμερα είδα ελαχιστααα καφέ στο σερβιετακι ! Στην ουσια ήταν μπεζ υγρα και μια σταγονίτσα καφέ ! Έστειλα και στον γιατρό και περιμενω απάντηση ! Να ανησυχήσω ή είναι φυσιολογικό ;;; Σήμερα έκανα και την επαναληπτική χοριακη και θα βγουν το μεσημερι τα αποτελέσματα🙏

Να ηρεμήσεις και να ξεκουραστείς. ΌΛΑ θα πάνε καλά αυτήν τη φορά! Το σποράκι σου ήρθε για να μείνει... Περιμένουμε τ' αποτελέσματα!!! Είχα δει κι εγώ πιο ροζ στην 4η-5η εβδομάδα και μετά ξανά τη 10η εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου ! Από χθες ξεκίνησα να έχω κάποια πονάκια περιόδου αλλά δεν έδωσα σημασία και σήμερα είδα ελαχιστααα καφέ στο σερβιετακι ! Στην ουσια ήταν μπεζ υγρα και μια σταγονίτσα καφέ ! Έστειλα και στον γιατρό και περιμενω απάντηση ! Να ανησυχήσω ή είναι φυσιολογικό ;;; Σήμερα έκανα και την επαναληπτική χοριακη και θα βγουν το μεσημερι τα αποτελέσματα🙏

Να μην ανησυχείς κορίτσι μου! τα καφέ υγρά είναι παλιό αίμα που μάλλον ξέμεινε και αποβλήθηκε τώρα - επίσης μια σταγονίτσα λες ότι είναι, δε νομίζω ότι είναι λόγος ανησυχίας. Ξεκουράσου και περιμένουμε τα νεώτερα της χοραικής σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ξεκουράσου εσύ όσο μπορείς...

Εμένα ενώ τελείωνε η περίοδος με καφέ άντε πάλι κόκκινο σήμερα....τι έγινε λέω; Εντωμεταξυ από εχθές έχω ένα πιάσιμο σαν ψύξη στον ώμο και έχω χαπακωθει

Αχ όταν συμβαίνει αυτό... 🤬 εγώ που χρησιμοποιώ κύπελλο περιόδου, όταν έχω καφέ/μπεζ το βγάζω και βάζω ένα σερβιετάκι γιατί λέω νταξει στα τελειώματα είναι. Και τσουπ η άτιμη, λες κι επίτηδες το κάνει!! 😅

Περαστικά @marinamanoulitsa πωπω πολύ άβολη η ψύξη - ο δικός μου παθαίνει συχνά και βάζει μια γέλη και τυλίγει το σημείο για να δημιουργεί θερμότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου ! Από χθες ξεκίνησα να έχω κάποια πονάκια περιόδου αλλά δεν έδωσα σημασία και σήμερα είδα ελαχιστααα καφέ στο σερβιετακι ! Στην ουσια ήταν μπεζ υγρα και μια σταγονίτσα καφέ ! Έστειλα και στον γιατρό και περιμενω απάντηση ! Να ανησυχήσω ή είναι φυσιολογικό ;;; Σήμερα έκανα και την επαναληπτική χοριακη και θα βγουν το μεσημερι τα αποτελέσματα🙏

Να μην ανησυχείς! Η κουνιαδα μου είχε σε όλη την εγκυμοσύνη της καφέ και τώρα έχει μια κόρη στο γυμνάσιο! Ξεκουράσου και ξεκινά ν διαβάσεις βιβλία ν σ περνάει η ώρα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ξεκουράσου εσύ όσο μπορείς...

Εμένα ενώ τελείωνε η περίοδος με καφέ άντε πάλι κόκκινο σήμερα....τι έγινε λέω; Εντωμεταξυ από εχθές έχω ένα πιάσιμο σαν ψύξη στον ώμο και έχω χαπακωθει

Μαρινακι μ παθαίνω κ γώ πολύ συχνά ψύξη λόγω αλλαγής θερμοκρασίας στη δουλειά μ! Εμένα με βοηθάει μια αλοιφή flexi forte έτσι λέγεται ένα κόκκινο πορτοκαλί κουτί είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εκανα χοριακη,μολις 1...παρολο τα συμπτωματα που ειχα κ πιστευα οτι αυτη τη φορα θα πετυχω...δυστυχως τιποτα..

Καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν με πολλα πολλα θετικα τεστακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ξεκουράσου εσύ όσο μπορείς...

Εμένα ενώ τελείωνε η περίοδος με καφέ άντε πάλι κόκκινο σήμερα....τι έγινε λέω; Εντωμεταξυ από εχθές έχω ένα πιάσιμο σαν ψύξη στον ώμο και έχω χαπακωθει

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Να ηρεμήσεις και να ξεκουραστείς. ΌΛΑ θα πάνε καλά αυτήν τη φορά! Το σποράκι σου ήρθε για να μείνει... Περιμένουμε τ' αποτελέσματα!!! Είχα δει κι εγώ πιο ροζ στην 4η-5η εβδομάδα και μετά ξανά τη 10η εβδομάδα. 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Να μην ανησυχείς κορίτσι μου! τα καφέ υγρά είναι παλιό αίμα που μάλλον ξέμεινε και αποβλήθηκε τώρα - επίσης μια σταγονίτσα λες ότι είναι, δε νομίζω ότι είναι λόγος ανησυχίας. Ξεκουράσου και περιμένουμε τα νεώτερα της χοραικής σου ❤️

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Να μην ανησυχείς! Η κουνιαδα μου είχε σε όλη την εγκυμοσύνη της καφέ και τώρα έχει μια κόρη στο γυμνάσιο! Ξεκουράσου και ξεκινά ν διαβάσεις βιβλία ν σ περνάει η ώρα ❤️❤️❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ELENNA11 είπε:

ΌΛΑ ΜΑ ΟΛΑ θα πάνε ΚΑΛΑ!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια μου❤️ η χοριακη είναι πολύ καλή ευτυχως έφτασε 1016 και την Πέμπτη ήταν 132! Την έστειλα στον γιατρό και περιμενω απάντηση🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια μου❤️ η χοριακη είναι πολύ καλή ευτυχως έφτασε 1016 και την Πέμπτη ήταν 132! Την έστειλα στον γιατρό και περιμενω απάντηση🙏

Τέλεια ❣️❣️❣️❣️ όλα θα πάνε κατ'ευχην ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου ! Από χθες ξεκίνησα να έχω κάποια πονάκια περιόδου αλλά δεν έδωσα σημασία και σήμερα είδα ελαχιστααα καφέ στο σερβιετακι ! Στην ουσια ήταν μπεζ υγρα και μια σταγονίτσα καφέ ! Έστειλα και στον γιατρό και περιμενω απάντηση ! Να ανησυχήσω ή είναι φυσιολογικό ;;; Σήμερα έκανα και την επαναληπτική χοριακη και θα βγουν το μεσημερι τα αποτελέσματα🙏

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια μου❤️ η χοριακη είναι πολύ καλή ευτυχως έφτασε 1016 και την Πέμπτη ήταν 132! Την έστειλα στον γιατρό και περιμενω απάντηση🙏

Μην ανησυχείς κοριτσάκι μου το καφέ δεν είναι τίποτα. Παλιό οξειδωμένο αίμα. Λες να έχεις διδυμάκια;;;❤️💙❤️💙🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αύριο θα πάω στην αιματολογο για μια καλύτερη διάγνωση. Δεν έχω κατά νου τι άλλο χρειάζεται από εξετάσεις,  εγώ θα της κρατάω ότι έχω και θα της πω το ιστορικό και θα με καθοδηγήσει φαντάζομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

 

Μην ανησυχείς κοριτσάκι μου το καφέ δεν είναι τίποτα. Παλιό οξειδωμένο αίμα. Λες να έχεις διδυμάκια;;;❤️💙❤️💙🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Αυτό σκέφτηκα και εγώ αλλά δεν απόλυτο και η αδερφη μπυ στην αναμενόμενη είχε χοριακη πάνω από 400 και τελικά είχε μόνο την ανηψουλα μου❤️ περιμενω απάντηση από τον γιατρό🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια μου❤️ η χοριακη είναι πολύ καλή ευτυχως έφτασε 1016 και την Πέμπτη ήταν 132! Την έστειλα στον γιατρό και περιμενω απάντηση🙏

Σούπερ!!!!από 1500 μονάδες και πάνω φαίνεται και ο σάκος 😉😉😉 είσαι πολύ κοντά στο να το δεις κιόλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria98 είπε:

Εγώ αύριο θα πάω στην αιματολογο για μια καλύτερη διάγνωση. Δεν έχω κατά νου τι άλλο χρειάζεται από εξετάσεις,  εγώ θα της κρατάω ότι έχω και θα της πω το ιστορικό και θα με καθοδηγήσει φαντάζομαι 

Να πας κορίτσι μου να πας! Θα περιμενουμε τα νέα σου❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σούπερ!!!!από 1500 μονάδες και πάνω φαίνεται και ο σάκος 😉😉😉 είσαι πολύ κοντά στο να το δεις κιόλας 

Μου είχε πει να πάω να με δει όταν πάει 1500 μονάδες όποτε πιστεύω μέσα στην εβδομάδα θα πάω να με δει🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...