Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλό μήνα! Εγώ δεν είχα πάρει. Μόνο μου είχαν πει να πάρω προληπτικά πριν ένα παυσίπονο (bus....pan)

Ναι ακριβώς το ίδιο είπαν και σε εμένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλό μήνα! Εγώ δεν είχα πάρει. Μόνο μου είχαν πει να πάρω προληπτικά πριν ένα παυσίπονο (bus....pan)

Κ σε εμένα το ίδιο μου είπανε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Μακαρι σε ολες οσες το θελουμε πολυ 🙏🥰

τελεια, την ιδια γέλη μας εδωσε 😊

Να πας σε φαρμακείο να την παραγγείλεις γτ δεν θα βρεις ! Πήγα σε παρά πολλα και τελικά την παρηγγειλα σε ένα φαρμακείο! Επίσης θα την βάζεις 5 λεπτά πριν την επαφή στις γόνιμες μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κάλε είναι νωρισσσσσς ❤️ και άσε τις σκέψεις και τα προαισθήματα σου στην άκρη😂 έτσι έλεγα και εγώ τον μηνα που έμεινα έγκυος ! Οι φράσεις μου ήταν ‘ με τίποτα δεν είμαι, έχω προαισθημα’  ‘είμαι σιγουρη ότι δεν ειμαι’ και να φανταστείς είχα και συμπτωματακια! Έκανα το πρώτο τεστ το πρωί που είχα και το αιματακι εμφυτευσης βγήκε θετικο και έλεγα μπααα είναι εξάτμισης!  Ποτέ ξεκινάς τεστακια; Την Τετάρτη που μας ερχετε θα είσαι 11η μέρα! Εμένα τοτε έδειξε θετικο🙏

Μακάρι κορίτσι μου να είμαι 🥰🥰 εντάξει είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα! Όσο για το τέστ δεν ξέρω πότε να κάνω γιατί δεν ξέρω πότε θα φύγει η χορική από την ένεση! Τώρα είμαι 6 μέρες μετά την ένεση και θα περιμένω ακόμα 5 σίγουρα!! Μάλλον 11η θα κάνω και εγώ 😁😁 εσύ ξεκίνησες τις ενέσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Επίσης @Mpourmpoulo πια  κολπική γελη σου συνέστησε ο γιατρός σου ? Γιατί μου πρότεινε και εμένα μια για αυτό το κύκλο.που θα γίνει η σαλπιγγογραφια ! 

Κορίτσι μου εγώ δεν πήρα τίποτα! Ούτε αντιβίωση ούτε ντεπον η κάτι! Και δεν πόνεσα καθόλου! Ίσως επειδή ήταν με αφρό!! Απλά είχα λίγο αίμα μετά την εξέταση για 2-3 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να είμαι 🥰🥰 εντάξει είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα! Όσο για το τέστ δεν ξέρω πότε να κάνω γιατί δεν ξέρω πότε θα φύγει η χορική από την ένεση! Τώρα είμαι 6 μέρες μετά την ένεση και θα περιμένω ακόμα 5 σίγουρα!! Μάλλον 11η θα κάνω και εγώ 😁😁 εσύ ξεκίνησες τις ενέσεις?

Η χοριακη από την ενεση φεύγει στην 7η με 8η μέρα από όταν την κανεις! Περιμενωωωω πως και πως το τεστακι σου❤️❤️❤️ 

Αυριο  το απόγευμα θα κάνω την πρώτη ενεση και την Κυριακή θα πάω να με δει για να μου πει πως θα συνεχίσω 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Να πας σε φαρμακείο να την παραγγείλεις γτ δεν θα βρεις ! Πήγα σε παρά πολλα και τελικά την παρηγγειλα σε ένα φαρμακείο! Επίσης θα την βάζεις 5 λεπτά πριν την επαφή στις γόνιμες μέρες!

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις οδηγίες! 

@annitakianna δεν θα κάνω με αφρό θα κάνω την κλασσική σε ένα κέντρο της Θεσσαλονίκης που λένε ότι δε ποναει καθόλου! Τώρα θα φανεί δε ξέρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Αχ αυτές οι μέρες τις αναμονής!! Πάντως εσύ είπες ότι θα κάνετε τις προσπάθειες σας και που ξέρεις μπορεί να σας κάτσει!! Εγώ στην αναμονή και δεν νιώθω τίποτα απολύτως 😁😁 να σου πω την αλήθεια δεν νομίζω ότι πέτυχε! Δεν το λέω επειδή είναι απαισιόδοξη αλλά σαν προαίσθημα!! Μακάρι να βγω λάθος! Πόσες μέρες έχεις ακόμα για την περίοδο? Η κύστη πάντως πιστεύω ότι έχει φύγει σίγουρα 

Μακάρι το προαίσθημα σου να βγει λάθος κ να σου κάνει την έκπληξη 🥰 κ εύχομαι να ανεβάσεις θετικό τέστ να το δούμε να πανηγυρίζουμε!!! Εγώ γύρω στις 16 του μήνα θα αδιαθετησω... Έκανα κ ένα τεστ πριν λίγο κ έχει σκουρυνει αρκετά οπότε πιστεύω το πικ θα είναι αργά το βράδυ η αύριο... Είχα μια επαφή προχθές κ λογικά σήμερα κ αύριο θα προσπαθήσω... Αν και η διάθεση δεν είναι στα καλά επίπεδα για επαφή... Όλο καπνίζω κ δεν έχω διάθεση για τίποτα... Μακάρι να φύγει σύντομα η κύστη όπως λες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκι μου είναι λογικο να τα σκέφτεσαι όλα αυτά όμως βάλε στις σκέψεις σου το πιο θετικο πράγμα που θα κανεις σε λίγες μέρες (εμβρυομεταφορα) λιγοοοοο εμεινεεεεε! Η κύστη σίγουρα θα έχει φυγειιιιιι ! Αααα και που σαιιιι μπορεί να σε προλάβει το σπορακι πριν την εμβρυομεταφορα❤️ ποτέ είναι μα αδιαθετήσεις;

Σε έναν μήνα λογικά θα γίνει η έμβρυομεταφορά πω πω μου φαίνεται αιώνας.... Γύρω στις 16 του μήνα πιστεύω... Μακάρι να με προλάβει το σπορακι... Παίρνω κ αυτά τα χάπια για την κύστη κ δεν ξέρω πόσο επηρεάζει αρνητικά... Στο κουτί γράφει ότι δεν είναι αντισυλληπτικά... Θα δείξει θα κάνω όσο μπορώ προσπάθεια κ θα ελπίζω σε ένα θαυματακι... Εσύ πως εισαι 😊?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα βρε κορίτσια έκανα και σήμερα τεστ ωορρηξίας και είναι πιο αχνό,  λέτε να πέρασα το πικ και να μη το είδα ποτέ τι πιο σκούρο χρώμα; δείτε τα ανεβάζω ξανα

20240131_161756.jpg

20240201_160319.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Μα βρε κορίτσια έκανα και σήμερα τεστ ωορρηξίας και είναι πιο αχνό,  λέτε να πέρασα το πικ και να μη το είδα ποτέ τι πιο σκούρο χρώμα; δείτε τα ανεβάζω ξανα

20240131_161756.jpg

20240201_160319.jpg

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι?? 

Είχα κάνει αποξεση 7 Δεκεμβρίου 29 Δεκεμβρίου με είχε δει η γιατρός είδε πως όλα είναι καλά και έβλεπε και την ωορρηξία πιθανόν είχε γίνει την προηγούμενη μέρα ή αυτές τις μέρες.  Μου είχε πει 10 κε 12 Γενάρη να την περιμένεις πχ 

Εμένα περίοδος δεν ήρθε ποτέ ειχα κάνει και τεστ μη τυχόν ήταν θετικό αλλά δεν ήταν. Γύρω στις 20 του μηνα είδα καφε βλεννα και μου είπε παρτο σαν υποτιθέμενη περίοδο ( να προσθέσω είχα κάνει και μια χοριακή 26 του μηνα ήταν αρνητική) 

Ξεκίνησα τα τεστακια από τις 27 του μηνα και το αποτέλεσμα ήταν αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Είχα κάνει αποξεση 7 Δεκεμβρίου 29 Δεκεμβρίου με είχε δει η γιατρός είδε πως όλα είναι καλά και έβλεπε και την ωορρηξία πιθανόν είχε γίνει την προηγούμενη μέρα ή αυτές τις μέρες.  Μου είχε πει 10 κε 12 Γενάρη να την περιμένεις πχ 

Εμένα περίοδος δεν ήρθε ποτέ ειχα κάνει και τεστ μη τυχόν ήταν θετικό αλλά δεν ήταν. Γύρω στις 20 του μηνα είδα καφε βλεννα και μου είπε παρτο σαν υποτιθέμενη περίοδο ( να προσθέσω είχα κάνει και μια χοριακή 26 του μηνα ήταν αρνητική) 

Ξεκίνησα τα τεστακια από τις 27 του μηνα και το αποτέλεσμα ήταν αυτό 

Ναι κορίτσι μου δυστυχώς δε ξέρω μήπως δεν έχει ρυθμιστεί ακόμη ο κύκλος, λόγω της αποξεσης και θέλει λίγο χρόνο.. συνέχισε τα τεστ μήπως δείξουν κάτι τις επόμενες μέρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ναι κορίτσι μου δυστυχώς δε ξέρω μήπως δεν έχει ρυθμιστεί ακόμη ο κύκλος, λόγω της αποξεσης και θέλει λίγο χρόνο.. συνέχισε τα τεστ μήπως δείξουν κάτι τις επόμενες μέρες.. 

Ναι θα τα συνεχίσω όπως προσπαθώ να έχω και επαφές και βλέπουμε, αλλά μου φαίνεται περίεργο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Μα βρε κορίτσια έκανα και σήμερα τεστ ωορρηξίας και είναι πιο αχνό,  λέτε να πέρασα το πικ και να μη το είδα ποτέ τι πιο σκούρο χρώμα; δείτε τα ανεβάζω ξανα

20240131_161756.jpg

20240201_160319.jpg

Κορίτσι μου δεν ξέρω είναι περίεργο αυτό με τα τέστ!! Εγώ είχα τέτοια τέστ όταν ακόμα δεν είχα ρυθμίσει τον κύκλο μου! Συνήθως είναι μια εικόνα που την βλέπει κάποιος όταν έχει ΣΠΩ! Εσύ όμως είσαι από αποξεση οπότε ακόμα δεν έχουν ρυθμιστεί τα ορμονικά σου!! Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις έναν ορμονικό έλεγχο και όχι υπέρηχο! Και μάλιστα σε ενδοκρινολόγο όχι σε γυναικολόγο! Οι γυναικολόγοι δεν είναι ειδικοί για τις ορμόνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Σε έναν μήνα λογικά θα γίνει η έμβρυομεταφορά πω πω μου φαίνεται αιώνας.... Γύρω στις 16 του μήνα πιστεύω... Μακάρι να με προλάβει το σπορακι... Παίρνω κ αυτά τα χάπια για την κύστη κ δεν ξέρω πόσο επηρεάζει αρνητικά... Στο κουτί γράφει ότι δεν είναι αντισυλληπτικά... Θα δείξει θα κάνω όσο μπορώ προσπάθεια κ θα ελπίζω σε ένα θαυματακι... Εσύ πως εισαι 😊?

Εύχομαι να γίνει το καλύτερο κοριτσάκι μου❤️❤️❤️❤️ υπομονηηηηηηη θα περάσουν οι μέρες που θα πάει💪 καλά είμαι αύριο θα κάνω την πρώτη ενεση και την Κυριακή θα πάω να με δει ο γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Μα βρε κορίτσια έκανα και σήμερα τεστ ωορρηξίας και είναι πιο αχνό,  λέτε να πέρασα το πικ και να μη το είδα ποτέ τι πιο σκούρο χρώμα; δείτε τα ανεβάζω ξανα

20240131_161756.jpg

20240201_160319.jpg

Κορίτσι μου ίσως από την απόξεση  ο κύκλος έχει απορρυθμιστεί! Συνέχισε τα τεστ και αν περάσουν οι μέρες χωρίς αποτελεσμα να πας να κανεις ορμονολογικές μήπως έχει ξερυθμιστει κατι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου δεν ξέρω είναι περίεργο αυτό με τα τέστ!! Εγώ είχα τέτοια τέστ όταν ακόμα δεν είχα ρυθμίσει τον κύκλο μου! Συνήθως είναι μια εικόνα που την βλέπει κάποιος όταν έχει ΣΠΩ! Εσύ όμως είσαι από αποξεση οπότε ακόμα δεν έχουν ρυθμιστεί τα ορμονικά σου!! Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις έναν ορμονικό έλεγχο και όχι υπέρηχο! Και μάλιστα σε ενδοκρινολόγο όχι σε γυναικολόγο! Οι γυναικολόγοι δεν είναι ειδικοί για τις ορμόνες!!

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου ίσως από την απόξεση  ο κύκλος έχει απορρυθμιστεί! Συνέχισε τα τεστ και αν περάσουν οι μέρες χωρίς αποτελεσμα να πας να κανεις ορμονολογικές μήπως έχει ξερυθμιστει κατι! 

Θα τα συνεχίσω και αν δω πως δεν αλλάζει κάτι θα μιλήσω και με τη γιατρό, τι να κάνω, περίμενα να ήταν πιο ομαλή η διαδικασία όπως διάβαζα κι από άλλες κοπέλες 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εύχομαι να γίνει το καλύτερο κοριτσάκι μου❤️❤️❤️❤️ υπομονηηηηηηη θα περάσουν οι μέρες που θα πάει💪 καλά είμαι αύριο θα κάνω την πρώτη ενεση και την Κυριακή θα πάω να με δει ο γιατρός!

Με το καλό να έχεις κ εσύ θετικό τέστ κορίτσι μου!!!! Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά θα περιμένω νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Με το καλό να έχεις κ εσύ θετικό τέστ κορίτσι μου!!!! Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά θα περιμένω νέα σου!!!

Μακάρι μακαριιιι❤️ την Κυριακή θα σας γράψω τα νέα μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria98 κοριτσι μ κανε εναν ορμονολογικο οπως σ ειπαν τ κορίτσια. Εμενα η καφε βλενη δ μ κανει για περιοδος. Πως καθαρισε το ενδομητριο αν δεν ηρθε αιμα κανονικο? Παρε και μοα 2η γνωμη. Το σωμα γενικα μετα απο μια κυηση, εστω και σ αυτο τ σταδιο π εφτασε εσυ κ εκανες αποξεση θελει λιγο χρονο να ξανα ρυθμιστει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εύχομαι να γίνει το καλύτερο κοριτσάκι μου❤️❤️❤️❤️ υπομονηηηηηηη θα περάσουν οι μέρες που θα πάει💪 καλά είμαι αύριο θα κάνω την πρώτη ενεση και την Κυριακή θα πάω να με δει ο γιατρός!

Εύχομαι πολλά κ ποιοτικά ωάρια κοριτσάκι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...