Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα!😍

εγώ γέννησα φυσιολογικά και να φανταστείτε ακόμα πονάω από κάτω...δεν μπορώ να καθομαι καλά ακόμα 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!😍

εγώ γέννησα φυσιολογικά και να φανταστείτε ακόμα πονάω από κάτω...δεν μπορώ να καθομαι καλά ακόμα 😔

Θα περάσει κορίτσι μου. Είστε ευλογημένοι που τα καταφέρατε κι οι δύο!!! Εγώ δεν έχω καθόλου πόνο πια... Σε λίγες μέρες μπορώ να ξεκινήσω και κοιλιακούς σιγά σιγά μου είπε η γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό μήνα!! Εμένα μου είπε ότι από τώρα μπορώ να έχω επαφές, θα δούμε όμως, με τόση κούραση ακόμη ούτε καν μου έχει περάσει απτό μυαλό..και θέλω να σταματήσει και το αίμα..οπότε δεν το βλέπω πριν σαραντήσω..για πολύ αργότερα μάλλον.. σήμερα κοιμηθήκαμε για πρώτη φορά όλη μαζί στο κρεβάτι..δε γινόταν αλλιώς νύσταζα πολύ..νομίζω σε έναν θηλασμό κοιμόμουνα 😀 έχω να πω ότι ήταν τέλεια εμπειρία..απίστευτο συναίσθημα να ξυπνάω και να νιώθω το κορμάκι του .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό μήνα!! Εμένα μου είπε ότι από τώρα μπορώ να έχω επαφές, θα δούμε όμως, με τόση κούραση ακόμη ούτε καν μου έχει περάσει απτό μυαλό..και θέλω να σταματήσει και το αίμα..οπότε δεν το βλέπω πριν σαραντήσω..για πολύ αργότερα μάλλον.. σήμερα κοιμηθήκαμε για πρώτη φορά όλη μαζί στο κρεβάτι..δε γινόταν αλλιώς νύσταζα πολύ..νομίζω σε έναν θηλασμό κοιμόμουνα 😀 έχω να πω ότι ήταν τέλεια εμπειρία..απίστευτο συναίσθημα να ξυπνάω και να νιώθω το κορμάκι του .. 

εμεις εχουμε απο την προηγούμενη εβδομάδα που κοιμόμαστε μαζί!

ειναι όντως τελειο συναισθημα να ξυπνας και να τον βλέπεις διπλα σου! 

ασε εγω κουράζουν ακομα πιο πολυ με το να σηκώνομαι καθε φορά.. οπότε αποφασισα να τον βαλω στο κρεβάτι μας!

ΠΡΟΣ ΤΙς ΑΓΟΡΟΜΑΜΑΔΕΣ: εσεις οταν τους αλλάζετε πάνα σας κατουράνε;😂 εμένα δεν μ εχει αφησει τίποτα χωρις να το κατουρήσει 🤷 χθες κιολας λουστηκε με τα τσισα του 7 το πρωι και αναγκαστικά τον έκανα μπάνιο εκείνη την ώρα 🤷 έχω κουραστεί να κατουραει τα πάντα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

εμεις εχουμε απο την προηγούμενη εβδομάδα που κοιμόμαστε μαζί!

ειναι όντως τελειο συναισθημα να ξυπνας και να τον βλέπεις διπλα σου! 

ασε εγω κουράζουν ακομα πιο πολυ με το να σηκώνομαι καθε φορά.. οπότε αποφασισα να τον βαλω στο κρεβάτι μας!

ΠΡΟΣ ΤΙς ΑΓΟΡΟΜΑΜΑΔΕΣ: εσεις οταν τους αλλάζετε πάνα σας κατουράνε;😂 εμένα δεν μ εχει αφησει τίποτα χωρις να το κατουρήσει 🤷 χθες κιολας λουστηκε με τα τσισα του 7 το πρωι και αναγκαστικά τον έκανα μπάνιο εκείνη την ώρα 🤷 έχω κουραστεί να κατουραει τα πάντα 😂😂

Χαχαχχαχαχαα εμένα με είχε κατουρήσει όπου μπορείς να φανταστείς! :) από την άλλη πολύ πιο εύκολα στο να τα καθαρίσεις και στις ουρολοιμώξεις σε σχέση με τα κοριτσάκια ;) το καλύτερο είναι λίγο πιο μετά που γελάνε κιόλας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

εμεις εχουμε απο την προηγούμενη εβδομάδα που κοιμόμαστε μαζί!

ειναι όντως τελειο συναισθημα να ξυπνας και να τον βλέπεις διπλα σου! 

ασε εγω κουράζουν ακομα πιο πολυ με το να σηκώνομαι καθε φορά.. οπότε αποφασισα να τον βαλω στο κρεβάτι μας!

ΠΡΟΣ ΤΙς ΑΓΟΡΟΜΑΜΑΔΕΣ: εσεις οταν τους αλλάζετε πάνα σας κατουράνε;😂 εμένα δεν μ εχει αφησει τίποτα χωρις να το κατουρήσει 🤷 χθες κιολας λουστηκε με τα τσισα του 7 το πρωι και αναγκαστικά τον έκανα μπάνιο εκείνη την ώρα 🤷 έχω κουραστεί να κατουραει τα πάντα 😂😂

Χαχαχαχχα παθούσα και εγώ...δεν ζει καλύτερο από το να του βγάζεις την πάνα και να ξεκινάει το πάρτυ και μετά σκάει και ένα γεράκι έτσι για το καλό 🤗🤗💙💙🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Χαχαχαχχα παθούσα και εγώ...δεν ζει καλύτερο από το να του βγάζεις την πάνα και να ξεκινάει το πάρτυ και μετά σκάει και ένα γεράκι έτσι για το καλό 🤗🤗💙💙🧿🧿

τουλάχιστον δεν είμαι μόνη 😂😂 ετσι κανει και εμένα 🤷 δεν τον προλαβαίνω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

εμεις εχουμε απο την προηγούμενη εβδομάδα που κοιμόμαστε μαζί!

ειναι όντως τελειο συναισθημα να ξυπνας και να τον βλέπεις διπλα σου! 

ασε εγω κουράζουν ακομα πιο πολυ με το να σηκώνομαι καθε φορά.. οπότε αποφασισα να τον βαλω στο κρεβάτι μας!

ΠΡΟΣ ΤΙς ΑΓΟΡΟΜΑΜΑΔΕΣ: εσεις οταν τους αλλάζετε πάνα σας κατουράνε;😂 εμένα δεν μ εχει αφησει τίποτα χωρις να το κατουρήσει 🤷 χθες κιολας λουστηκε με τα τσισα του 7 το πρωι και αναγκαστικά τον έκανα μπάνιο εκείνη την ώρα 🤷 έχω κουραστεί να κατουραει τα πάντα 😂😂

χαχαχα άσε έχει κατουρήσει τα πάντα! στην αλλαγή της πάνας, μετά το μπάνιο, στο πάτωμα καθώς τον μεταφέρω, συντριβάνι! και λούστηκε κι εμένα μια φορά με τα τσίσα του! πλέον δεν τον ακουμπάω πουθενά χωρίς υποσέντονο από κάτω! επίσης του βγαίνουν από πάνω από την πάνα πολλές φορές.. δεν είναι ότι δε σφίγγω όσο πρέπει την πάνα ή δεν τη βάζω σωστά αλλά όπως τεντώνεται μπορεί να κάνει εκεί λίγο κενό και τσουπ..το πουλάκι δεν το πειράζω να το βάλω πάνω ή κάτω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό μήνα!! Εμένα μου είπε ότι από τώρα μπορώ να έχω επαφές, θα δούμε όμως, με τόση κούραση ακόμη ούτε καν μου έχει περάσει απτό μυαλό..και θέλω να σταματήσει και το αίμα..οπότε δεν το βλέπω πριν σαραντήσω..για πολύ αργότερα μάλλον.. σήμερα κοιμηθήκαμε για πρώτη φορά όλη μαζί στο κρεβάτι..δε γινόταν αλλιώς νύσταζα πολύ..νομίζω σε έναν θηλασμό κοιμόμουνα 😀 έχω να πω ότι ήταν τέλεια εμπειρία..απίστευτο συναίσθημα να ξυπνάω και να νιώθω το κορμάκι του .. 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

εμεις εχουμε απο την προηγούμενη εβδομάδα που κοιμόμαστε μαζί!

ειναι όντως τελειο συναισθημα να ξυπνας και να τον βλέπεις διπλα σου! 

ασε εγω κουράζουν ακομα πιο πολυ με το να σηκώνομαι καθε φορά.. οπότε αποφασισα να τον βαλω στο κρεβάτι μας!

ΠΡΟΣ ΤΙς ΑΓΟΡΟΜΑΜΑΔΕΣ: εσεις οταν τους αλλάζετε πάνα σας κατουράνε;😂 εμένα δεν μ εχει αφησει τίποτα χωρις να το κατουρήσει 🤷 χθες κιολας λουστηκε με τα τσισα του 7 το πρωι και αναγκαστικά τον έκανα μπάνιο εκείνη την ώρα 🤷 έχω κουραστεί να κατουραει τα πάντα 😂😂

Εγώ κοιμάμαι από την πρώτη μέρα που μου την έφεραν στο δωμάτιο μαζί της!!! 😍😍😍

Όσο για το κατούρημα... όλα τα μωρά κατουράνε όταν είναι "ελεύθερα"! Απλά στα αγόρια, σηκώνεται το πουλάκι και πάνε παντού!!!🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Χαχαχχαχαχαα εμένα με είχε κατουρήσει όπου μπορείς να φανταστείς! :) από την άλλη πολύ πιο εύκολα στο να τα καθαρίσεις και στις ουρολοιμώξεις σε σχέση με τα κοριτσάκια ;) το καλύτερο είναι λίγο πιο μετά που γελάνε κιόλας :)

Δεν κατάλαβα τι εννοείς για τις ουρολοιμώξεις. Είναι πιο εύκολο, ποιο πράγμα ακριβώς; Μπερδεύτηκα η χαζή ξανθιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αν υπάρχει καμία που γιορτάζει σήμερα... χρόνια πολλά!!!

Εμένα από φέτος, γιορτάζει το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου!!! Η Ισμήνη-Μαρία μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου αν υπάρχει καμία που γιορτάζει σήμερα... χρόνια πολλά!!!

Εμένα από φέτος, γιορτάζει το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου!!! Η Ισμήνη-Μαρία μου!!!

Χρόνια πολλά να την χαίρεσαι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν κατάλαβα τι εννοείς για τις ουρολοιμώξεις. Είναι πιο εύκολο, ποιο πράγμα ακριβώς; Μπερδεύτηκα η χαζή ξανθιά!

Μάλλον εννοεί ότι τα κοριτσάκια παθαίνουν πιο εύκολα ουρολοίμωξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου αν υπάρχει καμία που γιορτάζει σήμερα... χρόνια πολλά!!!

Εμένα από φέτος, γιορτάζει το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου!!! Η Ισμήνη-Μαρία μου!!!

Να σου ζήσει το πλασματάκι σου!! Να έχει κάθε καλό στη ζωή της και να την καμαρώνεις να μεγαλώνει!! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν κατάλαβα τι εννοείς για τις ουρολοιμώξεις. Είναι πιο εύκολο, ποιο πράγμα ακριβώς; Μπερδεύτηκα η χαζή ξανθιά!

Ότι πρέπει να τα πλένεις σε κάθε κακά και πιο μετά που μεγαλώνουν και στην άμμο να τα προσέχεις να μη σέρνονται με το πιπι τους κάτω κλπ ενώ τα αγοράκια είναι πιο απλά σε αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Χρόνια πολλά να την χαίρεσαι 😊

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Να σου ζήσει το πλασματάκι σου!! Να έχει κάθε καλό στη ζωή της και να την καμαρώνεις να μεγαλώνει!! 🤗

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!😍

εγώ γέννησα φυσιολογικά και να φανταστείτε ακόμα πονάω από κάτω...δεν μπορώ να καθομαι καλά ακόμα 😔

Αν έχεις μαξιλάρι θηλασμού κάντο κουλούρα και να κάθεσαι εκεί πάνω. 

Με είχε βοηθήσει πολύ στην πρώτη γέννα. 

Τώρα με την καισαρική δεν ήξερα από που να τα μαζέψω για να μην πονάω.

Να μας ζήσουν τα μπεμπιτσόνια μας.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

εμεις εχουμε απο την προηγούμενη εβδομάδα που κοιμόμαστε μαζί!

ειναι όντως τελειο συναισθημα να ξυπνας και να τον βλέπεις διπλα σου! 

ασε εγω κουράζουν ακομα πιο πολυ με το να σηκώνομαι καθε φορά.. οπότε αποφασισα να τον βαλω στο κρεβάτι μας!

ΠΡΟΣ ΤΙς ΑΓΟΡΟΜΑΜΑΔΕΣ: εσεις οταν τους αλλάζετε πάνα σας κατουράνε;😂 εμένα δεν μ εχει αφησει τίποτα χωρις να το κατουρήσει 🤷 χθες κιολας λουστηκε με τα τσισα του 7 το πρωι και αναγκαστικά τον έκανα μπάνιο εκείνη την ώρα 🤷 έχω κουραστεί να κατουραει τα πάντα 😂😂

Στην αρχή μας κατούραγε συνέχεια. Τώρα έχει ηρεμήσει. Αν τον πιάσει όμως.... Πίδακας 😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine Pilates είπε:

Αν έχεις μαξιλάρι θηλασμού κάντο κουλούρα και να κάθεσαι εκεί πάνω. 

Με είχε βοηθήσει πολύ στην πρώτη γέννα. 

Τώρα με την καισαρική δεν ήξερα από που να τα μαζέψω για να μην πονάω.

Να μας ζήσουν τα μπεμπιτσόνια μας.🥰

Ωχ, πονούσες τόσο πολύ, ε;;;

Εμένα με τα "ισχυρά" παυσίπονα που μου έβαλαν την πρώτη μέρα που πέρασε η δράση της ραχιαίας, ήμουν καλά. Μόνο το βράδυ πονούσα λίγο παραπάνω στο μαιευτήριο αλλά μου περνούσε με απλό apotel!

Να μας ζήσουν και να είμαστε κι εμείς καλά, να μπορούμε να τα μεγαλώσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν έχω μαξιλάρι θηλασμού 😔

η αλήθεια είναι οτι τα ράμματα έχουν φύγει... αλλά πονάει η πληγή...και σαν να είδα οτι απο κάπου βγαίνει αιμα απο την πληγή! θα μιλήσω και με τη γιατρό να δω τι θα μου πει!

Να μας ζήσουν κορίτσια τα μωράκια μας!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για μάρσιπο τι γνώμη έχετε;; Λέω να πάρω έναν από αυτούς τους υφασμάτινους..έχω έναν με λουριά αλλά μου φαίνεται πολύ μεγάλος για νεογέννητο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια για μάρσιπο τι γνώμη έχετε;; Λέω να πάρω έναν από αυτούς τους υφασμάτινους..έχω έναν με λουριά αλλά μου φαίνεται πολύ μεγάλος για νεογέννητο 

Εγώ ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε ότι μπαίνει κανονικά χωρίς πρόβλημα. Αλλά ακόμα δεν έχουμε βγει βόλτα ουσιαστικά αφού δεν έχουμε πάει ούτε στην εκκλησία! Μεθαύριο που θα γίνουμε 20 μερών θα αρχίσουμε να βγαίνουμε. Βρήκα κι εγώ  έναν πολύ ωραίο υφασμάτινο. Και φτηνό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε ότι μπαίνει κανονικά χωρίς πρόβλημα. Αλλά ακόμα δεν έχουμε βγει βόλτα ουσιαστικά αφού δεν έχουμε πάει ούτε στην εκκλησία! Μεθαύριο που θα γίνουμε 20 μερών θα αρχίσουμε να βγαίνουμε. Βρήκα κι εγώ  έναν πολύ ωραίο υφασμάτινο. Και φτηνό. 

Τέλεια! Θα ψάξω κι εγώ να βρω κανέναν οικονομικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Τέλεια! Θα ψάξω κι εγώ να βρω κανέναν οικονομικό..

Αν θέλεις σου λέω το μοντέλο και το μαγαζί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Αν θέλεις σου λέω το μοντέλο και το μαγαζί. 

Ναι αμέ! Γτ ψάχνω τώρα κι έχω πελαγώσει..

Αχ να πω τώρα κάτι.. ξαφνικά άρχισε να πονάει λίγο το στήθος μου το ένα..με το που το πατάω λίγο πετάγεται το γάλα ως πέρα..η αλήθεια είναι σταμάτησα να βγάζω με το θήλαστρο γτ δεν προλάβαινα..το μωρό πίνει αρκετό γάλα..πριν δύο ώρες ήταν σε αυτό το στήθος και είχε κάτσει 40 λεπτά..και ρουφούσε πολύ έντονα για το περισσότερο χρόνο..λέτε να πάω για καμιά μαστίτιδα; Βγάζω λίγο τώρα με το χέρι 

Εσύ κορίτσι που είχες πει έχεις πολύ γάλα τι κάνεις; Το πίνει όλο το μωρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...