Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεκέμβρη μόνο θετικά να μας τα δείχνεις όλα το δέντρο να γεμίσουμε με μπάλες και με δώρα 🎄🎄🎀🎀🤰🤰🧿🧿🧡🧡💙💙


Demy93

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Έχω μερες να μπω...μ έφαγε η κλεισούρα με τον κοβιντ και όλη μέρα ήμουν στον καναπέ.. δεν έχω προλάβει να χαρώ...

Συγχαρητήρια και στις υπόλοιπες εγκυουλες του μήνα!!! Ποσες είμαστε?? Η @Elk σίγουρα είναι μαζί μου.. @Mpourmpoulo κααατι βλέπω...νομίζω θα είσαι κ εσύ μαζί μας!!! Περιμένω ένα ακόμη από σπερματεγχυση αλλά δεν θυμάμαι ποιας απ όλες ηταν (συγχωρέστε με!) 

Τα δικά μου νέα έχουν ως εξής.. δεν έχω συμπτωματα πέρα από νύστα και λίγους πόνους στην κοιλια..χθες το πρωί μ έπιασε ανησυχία και πήγα να δω τη χοριακη μου..τη Δευτέρα ηταν 191 και το Σάββατο 2300...πιστεύω πάμε καλά 🥰 περιμένω την Πέμπτη που θα πάω στο γιατρό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Έχω μερες να μπω...μ έφαγε η κλεισούρα με τον κοβιντ και όλη μέρα ήμουν στον καναπέ.. δεν έχω προλάβει να χαρώ...

Συγχαρητήρια και στις υπόλοιπες εγκυουλες του μήνα!!! Ποσες είμαστε?? Η @Elk σίγουρα είναι μαζί μου.. @Mpourmpoulo κααατι βλέπω...νομίζω θα είσαι κ εσύ μαζί μας!!! Περιμένω ένα ακόμη από σπερματεγχυση αλλά δεν θυμάμαι ποιας απ όλες ηταν (συγχωρέστε με!) 

Τα δικά μου νέα έχουν ως εξής.. δεν έχω συμπτωματα πέρα από νύστα και λίγους πόνους στην κοιλια..χθες το πρωί μ έπιασε ανησυχία και πήγα να δω τη χοριακη μου..τη Δευτέρα ηταν 191 και το Σάββατο 2300...πιστεύω πάμε καλά 🥰 περιμένω την Πέμπτη που θα πάω στο γιατρό!!! 

Αχ βρε κορίτσι μου μόλις μπήκα να γραψω και εγω έχω στομαχόπονο και εχτές και σήμερα συνήθως απόγευμα με πιάνει λέτε να είναι από την εγκυμοσύνη; 

ααα πάει πολύ καλά η χοριακη σου τέλια πάει το σπορακι σου από βδομαδα θα πας γιατρό.; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου μόλις μπήκα να γραψω και εγω έχω στομαχόπονο και εχτές και σήμερα συνήθως απόγευμα με πιάνει λέτε να είναι από την εγκυμοσύνη; 

ααα πάει πολύ καλά η χοριακη σου τέλια πάει το σπορακι σου από βδομαδα θα πας γιατρό.; 

Ναι..μου είπε για Πέμπτη απόγευμα..περιμένω πως κ πως.. εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Ναι..μου είπε για Πέμπτη απόγευμα..περιμένω πως κ πως.. εσύ?

Εγω δεν έχω πάει για χοριακη δεν έχω μιλήσει με γιατρό ακόμα από βδομαδα θα παρω τηλ να κανονίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου ναιιι φαίνεται εγώ τουλάχιστον το είδα κατευθείαν χωρίς καν να το κάνω ζουμ και τέτοια!! Φυσικά με μια μικρή επιφύλαξη να μην είναι εξάτμισης! Στο έκανα και αρνητικό και φαίνεται καθαρααα!! Αύριο θα ξέρουμε σίγουρα 

photofunny.net__final_4068959912643105633_.jpg

Ευχαριστώ κορίτσι μου❤️ μακάρι να μην είναι εμφυτευσης ! Αύριο πιστεύω θα είναι πιο εμφανή αν δεν ειναι εξάτμισης!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Έχω μερες να μπω...μ έφαγε η κλεισούρα με τον κοβιντ και όλη μέρα ήμουν στον καναπέ.. δεν έχω προλάβει να χαρώ...

Συγχαρητήρια και στις υπόλοιπες εγκυουλες του μήνα!!! Ποσες είμαστε?? Η @Elk σίγουρα είναι μαζί μου.. @Mpourmpoulo κααατι βλέπω...νομίζω θα είσαι κ εσύ μαζί μας!!! Περιμένω ένα ακόμη από σπερματεγχυση αλλά δεν θυμάμαι ποιας απ όλες ηταν (συγχωρέστε με!) 

Τα δικά μου νέα έχουν ως εξής.. δεν έχω συμπτωματα πέρα από νύστα και λίγους πόνους στην κοιλια..χθες το πρωί μ έπιασε ανησυχία και πήγα να δω τη χοριακη μου..τη Δευτέρα ηταν 191 και το Σάββατο 2300...πιστεύω πάμε καλά 🥰 περιμένω την Πέμπτη που θα πάω στο γιατρό!!! 

Μακάρι κορίτσι μου να είμαι μαζί σας ❤️❤️❤️ αχ τελεί η χοριακηηηηη σου τουμπανοοοοοοοο🤗 αχ την Πέμπτη το καλαααα🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου❤️ μακάρι να μην είναι εμφυτευσης ! Αύριο πιστεύω θα είναι πιο εμφανή αν δεν ειναι εξάτμισης!🙏

Εξάτμισης ήθελα να πω😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΑΡΘΑΑ_61 με το καλο και ο υπερηχος! Θα δειτε σακο σιγουρα και εμβρυακα στοιχεια με τέτοια χοριακη.

@Mpourmpoulo αυριο θα φαινεται ξεκάθαρα πιστευω. 

@Elkκανε αυριο μια χοριακη. Θα ειναι σιγουρα 3ψηφιο το νουμερο. Μετα να κανεις την Τετάρτη επαναληπτικη και μετα να πας για υπερηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κορίτσια μου την Πέμπτη να είναι όλα καλά και στη θέση τους..θέλω πολύ να πάω και να το δω..δεν ξέρετε πόσο καιρό το περίμενα! 

@Mpourmpoulo περιμένουμε αύριο το τεστακι σου!!🥰 

@Elk γιατί δεν πήγες να δεις τη χοριακη σου μια ακόμη φορά? Εγώ πήγα 4 φορες σε 12 μερες...😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια έκανα πάλι τεστ δε κρατήθηκα😂 πάλι βγαίνει η γραμμουλα δειτεεεε 

IMG_7630.jpeg

IMG_7623.jpeg

Μια χαρά φαίνεται.. 👏👏👏👏 είναι κ απόγευμα.. σ εμένα στις πρώτες μέρες το απόγευμα δεν φαινόταν σχεδόν καθόλου.. σε ποια μερα του κυκλου βρίσκεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια έκανα πάλι τεστ δε κρατήθηκα😂 πάλι βγαίνει η γραμμουλα δειτεεεε 

IMG_7630.jpeg

IMG_7623.jpeg

 Εγώ το πρωί καλύτερα καταλαβαίνα που είναι....τώρα θέλει ζουμ αλλά υπάρχει!!!!☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Μια χαρά φαίνεται.. 👏👏👏👏 είναι κ απόγευμα.. σ εμένα στις πρώτες μέρες το απόγευμα δεν φαινόταν σχεδόν καθόλου.. σε ποια μερα του κυκλου βρίσκεσαι?

Είμαι στην 11η μέρα μετά την σπερματεγχυνση! Την Τετάρτη είναι να πάω για χοριακη 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

 Εγώ το πρωί καλύτερα καταλαβαίνα που είναι....τώρα θέλει ζουμ αλλά υπάρχει!!!!☺️

Δεν έχεις άδικο! Από κοντα όμως φαινετε πιο έντονη και πιο παχιά🤗 αν και τα δυο είναι εξάτμισης θα τρελαθώ πραγματικααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Μακάρι κορίτσια μου την Πέμπτη να είναι όλα καλά και στη θέση τους..θέλω πολύ να πάω και να το δω..δεν ξέρετε πόσο καιρό το περίμενα! 

@Mpourmpoulo περιμένουμε αύριο το τεστακι σου!!🥰 

@Elk γιατί δεν πήγες να δεις τη χοριακη σου μια ακόμη φορά? Εγώ πήγα 4 φορες σε 12 μερες...😜😜

Όχι για  μια ακόμη φορά.. δεν έχω πάει καμία φορά να δω τι χοριακη μου σε αυτήν την εγκυμοσύνη.. 🥴

@Diwni Έχω μια άρνηση να πάω για χοριακη από ότι έχετε καταλαβει 😞με προκαλούν άγχος πολύ πραγματικά αν μπορούσα να κλεισω ραντεβού στο γιατρό χωρίς να κάνω χοριακη θα το προτιμούσα 😕

Αυτά είναι τα τεστ μου επλιζω να πηγαίνει καλά 🙏IMG_6094.thumb.jpeg.7407d831f5ce0b306fcbbca3b4efb628.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk τελεια πηγαινει. Κοιτα εγω γενικα ειμαο κατα των τεστ πριν την καθυστερηση και κατα των πολλων χοριακων. Απλα για να μπορεις να υπολογισεις πανω κατω κ τον υπερηχο. Να ξερεις τι να περιμενεις δηλαδη. Αν σε αγχωνει μπορεις να πας στις 15 μερες απ ευθειας για υπερηχο να ακουσεος καρδια σίγουρα. Για να δεις σακο θα πρεπει να έχεις χοριακη πανω απο 1500 μοναδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Elk τελεια πηγαινει. Κοιτα εγω γενικα ειμαο κατα των τεστ πριν την καθυστερηση και κατα των πολλων χοριακων. Απλα για να μπορεις να υπολογισεις πανω κατω κ τον υπερηχο. Να ξερεις τι να περιμενεις δηλαδη. Αν σε αγχωνει μπορεις να πας στις 15 μερες απ ευθειας για υπερηχο να ακουσεος καρδια σίγουρα. Για να δεις σακο θα πρεπει να έχεις χοριακη πανω απο 1500 μοναδες.

 αν σου πω μου είπε ο αντρας μου τώρα τι θα γίνει θες να πάμε αύριο για χοριακη ; Και λέω άντε να πάμε 😮💨αλλά λέω να πάω στο διπλανό χωριό θα κάνω τώρα 40 λεπτά δρόμο να πάω να κάνω μια  χοριακη 😅

Αύριο θεωρητικά  μπαίνω στην πρώτη μέρα καθυστερήσεις θέλω να πιστεύω ότι θα είναι 3 ψηφίο για να δούμε.. 🤷‍♀️

το κινητό με βγάζει 5 εβδομάδες και 1 μέρα αλλά πρακτικά είμαι 3 εβδομάδες 6 μερες… είμαι πισω εκανα αργά ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elkναι το ξερω, θυμάμαι οτι ειχες 22η μερα θετικο τεστ ωορηξιας.

Καταλαβαινω τις επιφυλαξεις σου. Αλλα εφόσον τα τεστ εδειξαν ξεκαθαρα θετικα η χοριακη θα είναι νορμαλ. Αλλωστε ειναι μονο ενα νουμερο και μια πολυ μικρη ένδειξη ο διπλασιασμος της οτι παει καλα. Δυστυχώς ομως τ πραγμα μπορει να στραβωσει οπως το βιωσες στο πετσι σου ανα πασα ωρα και στιγμη και χωρις προειδοποίηση. Σκέφτομαστε ομως θετικα! Προσεχουμε οσο μπορουμε και ο Θεός βοηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Elkναι το ξερω, θυμάμαι οτι ειχες 22η μερα θετικο τεστ ωορηξιας.

Καταλαβαινω τις επιφυλαξεις σου. Αλλα εφόσον τα τεστ εδειξαν ξεκαθαρα θετικα η χοριακη θα είναι νορμαλ. Αλλωστε ειναι μονο ενα νουμερο και μια πολυ μικρη ένδειξη ο διπλασιασμος της οτι παει καλα. Δυστυχώς ομως τ πραγμα μπορει να στραβωσει οπως το βιωσες στο πετσι σου ανα πασα ωρα και στιγμη και χωρις προειδοποίηση. Σκέφτομαστε ομως θετικα! Προσεχουμε οσο μπορουμε και ο Θεός βοηθος.

 είναι όπως τα λες δεν μπορω  να κάνω και τίποτα ότι είναι να γίνει θα γίνει ευχαριστώ για την εμψύχωση πάλι καλά που έχω και εσας εδώ να τα λέμε γιατί αυτήν την φορά είπαμε δεν θα το πουμε σε κανέναν μέχρι να είναι λίγο πιο σίγουρα τα πράγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

 είναι όπως τα λες δεν μπορω  να κάνω και τίποτα ότι είναι να γίνει θα γίνει ευχαριστώ για την εμψύχωση πάλι καλά που έχω και εσας εδώ να τα λέμε γιατί αυτήν την φορά είπαμε δεν θα το πουμε σε κανέναν μέχρι να είναι λίγο πιο σίγουρα τα πράγματα

Κορίτσι μου κάνε μια μόνο για να ξέρεις πότε περίπου να πας στον γιατρό!! Επίσης σκέφτηκες να πεις στον γιατρό σου ότι η περίοδος σου είναι 28 μέρες κύκλο? Για να μην σου βγάλει μικρό το μωρό η +3 εβδομάδες η οτιδήποτε άλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου κάνε μια μόνο για να ξέρεις πότε περίπου να πας στον γιατρό!! Επίσης σκέφτηκες να πεις στον γιατρό σου ότι η περίοδος σου είναι 28 μέρες κύκλο? Για να μην σου βγάλει μικρό το μωρό η +3 εβδομάδες η οτιδήποτε άλλο?

Θα πάω κορίτσι μου να τις κάνω να τελειώνω δεν έχει νόημα Δευτέρα και Τετάρτη και ότι γίνει.. έτσι και αλλιώς την προηγούμενη φορά οι χοριακες ήταν καλές μετά στράβωσε το πράγμα 😕

Θα πάω σε άλλον γιατρό τώρα να με δει δεν θα πάω στον ίδιο που είχα στην κόρη μου.. αλήθεια θα του πω μωρέ και ότι έχω μεγάλο η κύκλο και θετικό τεστ 22 του κύκλου επλιζω αυτός να του κόβει μέχρι εκεί ότι δεν μένουμε όλες έγκυες την 14 μέρα 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ❤️

@Elk συγχαρητήρια για τα τεστακια σου είναι τελειααα 🌈🌈🤰Εύχομαι τα καλύτερα 😘🫶🏻

@Mpourmpoulo και εγώ την βλεπωωωω άντε κάθε μέρα και πιο εντονηηηη 🤩🤩🤩🥳

Σε αλλά νέα το δικό μου update είναι είμαι στην 26η μέρα του κύκλου μου και 5 μέρες πριν την αναμενόμενη…

Από σήμερα το πρωί προστέθηκε και το πρησμένο στήθος καθώς και πόνος στην μέση… και παραμένει το ανεξήγητο φούσκωμα στην κοιλιά, κάποια πονάκια που πάνε και έρχονται άλλες φορές πιο δυνατά άλλες φορές πιο ήπια…  

Όπως είχα πει πριν την περίοδο το μόνο που είχα ήταν 1-2 εβδομάδες πριν που πρηζόταν το στήθος μου φουλ και πονούσε πολύ… κάτι το οποίο σε αυτόν τον κύκλο δεν το είχα και ξεκίνησε σήμερα δειλά δειλά… 

εχω μπερδευτεί πλέον και δεν ξερω αν είναι στο μυαλό μου (επειδή το σκέφτομαι συνέχεια) και απλα ειναι συμπτώματα ότι θα μου ερθει περίοδος ή ειναι συμπτώματα ότι έρχεται Bebe 🥹

ποτέ λέτε να ξεκινήσω να κάνω ένα τεστακι;;  ή να περιμένω μεχρι την Παρασκευή να δω αν θα μου έρθει και αν είναι να κάνω μια και καλή χοριακη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Θα πάω κορίτσι μου να τις κάνω να τελειώνω δεν έχει νόημα Δευτέρα και Τετάρτη και ότι γίνει.. έτσι και αλλιώς την προηγούμενη φορά οι χοριακες ήταν καλές μετά στράβωσε το πράγμα 😕

Θα πάω σε άλλον γιατρό τώρα να με δει δεν θα πάω στον ίδιο που είχα στην κόρη μου.. αλήθεια θα του πω μωρέ και ότι έχω μεγάλο η κύκλο και θετικό τεστ 22 του κύκλου επλιζω αυτός να του κόβει μέχρι εκεί ότι δεν μένουμε όλες έγκυες την 14 μέρα 🤷‍♀️

Κορίτσι μου αυτή τη φορά σε καταλαβαίνω απόλυτα...όμως βλέπω πρόοδο στις γραμμές και είμαι σίγουρη ότι πάει καλά! Αυτή τη φορά πίστεψε το ότι ήρθε για να μείνει! Ξέρω τι σκέψεις περνάνε από το μυαλό σου ..είμαι σίγουρη πως αν έχω θετικό τεστ και εγώ τα ίδια θα σκέφτομαι,όμως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και οφείλουμε όσο δύσκολο και αν είναι να πιστεύουμε σε αυτήν και πως όλα θα πάνε καλά μέχρι να το κρατήσουμε αγκαλιά!! Περιμένουμε το υπέροχο νούμερο σου αύριο σου στέλνω πολλά πολλά φιλιά 🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...