Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Όντως ισχύει 

 

και εγώ με δυο μικρά (4 και 1μιση) και δεν κάθονται και δεν έχω και που να τα αφήσω 

 

αναγκαστικα όταν θέλω κάποια δουλειά ή κάποιο γιατρό πρέπει να προσαρμοσω το πρόγραμμα να τα αφήσω στον μπαμπά τους 

 

Για ταξίδι επειδή μένουμε εξωτερικό όταν ερχόμαστε Ελλάδα είναι δύσκολα γιατί τα δικά μου παιδιά δεν μπορούν την αλλαγή 

θέλουν το σπίτι μας το δωμάτιο τους την τάξη τους 

 κ επίσκεψη να πάμε δεν κάθονται 

κάποια παιδάκια όμως δεν έχουν πρόβλημα  είναι αναλογα

αυτο λέω κ στην αδερφή μου που παντρεύτηκε τώρα ! Να βγαίνει να πάει ταξίδια γιατί μετά προφανώς είναι πιο δύσκολα (όχι αδύνατα αλλά δύσκολα) 

 Καλά τα λες στην αδερφή σου 😊

Για εμένα που δεν κάθετε στο αμαξι και έχουμε κλάματα και γκρίνια είναι πολύ δύσκολο δεν της αρέσει καθόλου μέσα στο αυτοκίνητο επισης έχουμε και με το καρότσι θέματα βαριέται πολύ εύκολα μέσα σε αυτό όποτε για εμένα είναι κάπως βουνό να πάω κάπου 

Σε αντίθεση βέβαια με την Τούνη που πάει συνέχεια ταξίδια με αεροπλάνο κιολας πάνω κάτω με το παιδί.. πάει κομμωτήριο με το παιδί.. πως γίνεται αυτό 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά! Καλή Κυριακή να έχετε!! @Mpourmpoulo κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εγώ όταν έμεινα με τα πεθερικά μου για 2 μήνες μέχρι να βρούμε σπίτι δεν μπορούσα καθόλου να λειτουργήσω παρόλο που το σπίτι ήταν τεράστιο και δεν υπήρχε περίπτωση να μας ακούσουν! Αλλά δεν μπορούσα με τίποτα! Είναι στον άνθρωπο! Γι'αυτό σου είπα ότι αν καταφέρετε έστω μια επαφή αυτή να είναι η επόμενη του θετικού τέστ! Μακάρι να καταφέρετε και τις 3 μέρες! 🥰🥰

Ναι αστα νοιωθουμε και οι δυο περίεργα 🤪 θα κάνω και σήμερα ένα τεστακι να δω αν σκουρυνε κιαλλο και ελπιζω έστω αύριο να καταφέρουμε να κάνουμε μια επαφουλα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Όντως παρατηρείται στο 6 μηνο να έρχεται που μπαίνουν οι τροφές 

σημαντικό ρόλο παίζουν οι νυχτερινοί θηλασμοί 

Όσο πιο πολύ θηλάζεις το βράδυ τόσο πιο «δύσκολα» έρχεται η περίοδος 

 

Χωρίς να είναι κανόνας 

 

κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός κ δεν υπάρχει ακόμα πιστοποιημένη κ μοναδικη απάντηση με βάση ποια κριτήρια έρχεται η περίοδος σε κάθε γυναίκα! 

Ααα αυτό παίζει γιατί το βράδυ δεν θηλαζε πολύ κοιμόταν 5 μηνών… μια φορά την έδινα στηθοσ.. μετα τον 6 μήνα άρχισε να τρώει πιο πολύ την νύχτα είχε χαλάσει ο ύπνος της  αλλά εμένα μου είχε έρθει η περιοδος τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Για αρραβώνα 1000 ευρω δεν είναι και λίγα 😂

Πχ εμενα γαμοβαφτιση δεν μου αρέσει γιατί δεν θα ειχα ευχαριστηθεί τίποτα από τα δυο.. αλλά είναι και στο ζευγάρι τι τους αρέσει.. πάντως σαν καλεσμένη  που πάω σε γαμοβαφτιση να πω την αμαρτία μου βαριέμαι λίγο 😂

εγω πιστεύω  αξίζει στον πολιτικό να μην κανείς τραπεζι πάτε όμορφα και ωραία εσεις να κάνετε τον πολιτικό  πάτε για ένα φαγητό ή ακόμα καλύτερα μια εκδρομή οι δυο σας  και πίστεψε με κάντε πράγματα οι δυο σας γιατί μετά το παιδί θα σου λείψει αυτό… γιατί με δυσκολία πάμε για ένα καφέ και πάντα έχω το παιδί μαζί.. το μόνο που μετάνιωσα είναι ότι δεν είχα πάει ένα 3 ήμερο καπου με τον αντρα μου πριν γεννήσω.. γιατί τώρα δεν θελω αλλά και δεν μπορω να την αφήσω να πάω κάπου ΣΚ  

Κοιτά η αλήθεια είναι ότι είναι βαρετή γτ ο χρόνος μυστηρίου είναι περισσότερος , όμως εδώ Αθήνα που πήγα σε γαμοβαφτιση τα μυστήρια και τα δυο κράτησαν μαζί 1 ωρα συνολικά όποτε ήταν οκ! Και εγώ για τον πολιτικό είμαι αυτής της άποψης οι δυο μας με τον μάρτυρα Αντε και οι γονείς με τα αδέρφια και ένα τραπέζι οικογενειακό μετά τον πολιτικό και τελος αλλαααα δεν πείθεται παιδί μου με τίποτα τι λέει δεν θα καλέσουμε και τους φίλους μας κτλ; Έχω μπλέξει😂 ευτυχως εχουμε ξεκίνησει και τους χειμώνες πάμε τριήμερα γτ μας αρέσει πολύ! Και τώρα να τελειώσει όλο αυτό με την μαμά και θα πάμε κάπου 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

 Καλά τα λες στην αδερφή σου 😊

Για εμένα που δεν κάθετε στο αμαξι και έχουμε κλάματα και γκρίνια είναι πολύ δύσκολο δεν της αρέσει καθόλου μέσα στο αυτοκίνητο επισης έχουμε και με το καρότσι θέματα βαριέται πολύ εύκολα μέσα σε αυτό όποτε για εμένα είναι κάπως βουνό να πάω κάπου 

Σε αντίθεση βέβαια με την Τούνη που πάει συνέχεια ταξίδια με αεροπλάνο κιολας πάνω κάτω με το παιδί.. πάει κομμωτήριο με το παιδί.. πως γίνεται αυτό 🤷‍♀️

Η κόρη μου μόλις χρονισε δεν ξανά μπήκε καρότσι 

της είχα ποδήλατο ισορροπίας για βόλτες κ για τα υπόλοιπα με τα πόδια είτε μαρσιπο 

εμεινα έγκυος όταν ήταν 1μιση έπαθα μια αποκόλληση στην αρχή αλλά δν πηγαίναμε κάπου όμως μετά που έγινε σχεδόν 2 πηγαίναμε με τα λεωφορεία κ με τα πόδια παντού δεν ήθελε καρότσι με τίποτα 

 

τωρα το δεύτερο το αγοράκι μου  είναι ενάμιση κ μπαίνει στο καρότσι ευτυχώς πραγματικά 

 

σε νιώθω και σε καταλαβαίνω είναι πρόβλημα να μην κάθεται 

 

κ τα δικά μου δεν κάθονται στο αμάξι 

Με το ζόρι μισή ώρα 

 

Η Τουνη μπράβο γιατί εκμεταλλεύεται το γεγονός ότι το μωράκι της λογικά ξεχνιέται κ το απασχολούν κτλ κ κάθεται 

 

εμενα δεν ξεχνιούνται κ δν αντέχουν τις αλλαγές 

ειναι ανάλογα τα παιδάκια! Έχω φίλη που κάνει πολλά ταξίδια με 2 παιδιά κ δν έχουν θέμα! 
 

δεν με ενοχλεί προς το παρόν γιατί θα μεγαλώσουν πολύ γρήγορα κ θα κάνουμε κ τα ταξίδια μας κ τα όλα μας! 
έχω  πει στον άντρα μου στα 44 θα έχω παιδιά 20 χρόνων κ θα είμαστε στην Ιμπιζα διακοπές 😂😂😂😂 τι να κάνουμε αφού ούτε σ ένα καφέ δεν κάθονται ήσυχα εκτός αν είναι παιδότοπος 😂😂 κ εκεί πάλι μαμά μαμά φωνάζουν κ μπαμπα μπαμπά 😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Η κόρη μου μόλις χρονισε δεν ξανά μπήκε καρότσι 

της είχα ποδήλατο ισορροπίας για βόλτες κ για τα υπόλοιπα με τα πόδια είτε μαρσιπο 

εμεινα έγκυος όταν ήταν 1μιση έπαθα μια αποκόλληση στην αρχή αλλά δν πηγαίναμε κάπου όμως μετά που έγινε σχεδόν 2 πηγαίναμε με τα λεωφορεία κ με τα πόδια παντού δεν ήθελε καρότσι με τίποτα 

 

τωρα το δεύτερο το αγοράκι μου  είναι ενάμιση κ μπαίνει στο καρότσι ευτυχώς πραγματικά 

 

σε νιώθω και σε καταλαβαίνω είναι πρόβλημα να μην κάθεται 

 

κ τα δικά μου δεν κάθονται στο αμάξι 

Με το ζόρι μισή ώρα 

 

Η Τουνη μπράβο γιατί εκμεταλλεύεται το γεγονός ότι το μωράκι της λογικά ξεχνιέται κ το απασχολούν κτλ κ κάθεται 

 

εμενα δεν ξεχνιούνται κ δν αντέχουν τις αλλαγές 

ειναι ανάλογα τα παιδάκια! Έχω φίλη που κάνει πολλά ταξίδια με 2 παιδιά κ δν έχουν θέμα! 
 

δεν με ενοχλεί προς το παρόν γιατί θα μεγαλώσουν πολύ γρήγορα κ θα κάνουμε κ τα ταξίδια μας κ τα όλα μας! 
έχω  πει στον άντρα μου στα 44 θα έχω παιδιά 20 χρόνων κ θα είμαστε στην Ιμπιζα διακοπές 😂😂😂😂 τι να κάνουμε αφού ούτε σ ένα καφέ δεν κάθονται ήσυχα εκτός αν είναι παιδότοπος 😂😂 κ εκεί πάλι μαμά μαμά φωνάζουν κ μπαμπα μπαμπά 😅

 

Αα και εσενα έτσι είναι δηλαδή ; Κατάλαβα δεν είναι η μόνη τουλάχιστον 😅 γιατί είναι δύσκολο να μην μπορείς πας πουθενά 

ευτυχώς πήγαν όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου γιατί να έχεις ένα μωρο και να μην μπορείς να κανείς τίποτα λόγο της αποκολλήσεις είναι αστα να πάνε 😕

Ααα μικρούλα έγινες μανούλα κάλε εσυ μπράβο τι ωραία 😊 

Εγω είμαι σε χωριό παιδότοπο δεν έχουμε να την πήγαινα μόνο παιδική χαρά αλλά και εκεί λίγο κάθετε κανένα μισάωρο βαριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοιτά η αλήθεια είναι ότι είναι βαρετή γτ ο χρόνος μυστηρίου είναι περισσότερος , όμως εδώ Αθήνα που πήγα σε γαμοβαφτιση τα μυστήρια και τα δυο κράτησαν μαζί 1 ωρα συνολικά όποτε ήταν οκ! Και εγώ για τον πολιτικό είμαι αυτής της άποψης οι δυο μας με τον μάρτυρα Αντε και οι γονείς με τα αδέρφια και ένα τραπέζι οικογενειακό μετά τον πολιτικό και τελος αλλαααα δεν πείθεται παιδί μου με τίποτα τι λέει δεν θα καλέσουμε και τους φίλους μας κτλ; Έχω μπλέξει😂 ευτυχως εχουμε ξεκίνησει και τους χειμώνες πάμε τριήμερα γτ μας αρέσει πολύ! Και τώρα να τελειώσει όλο αυτό με την μαμά και θα πάμε κάπου 🫶

Ααα μπαμ μπαμ τότε αν σας κάνει 1 ωριτσα και τα δυο γιατί εμάς στο χωριό 1 ώρα κάνει μόνο ο γάμος 😂

αφου δεν θέλει δεν πειράζει να το κάνετε όπως αγαπάτε σημασία έχει να είστε εσεις ευτυχισμένοι και όλα θα γίνουν ☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αα και εσενα έτσι είναι δηλαδή ; Κατάλαβα δεν είναι η μόνη τουλάχιστον 😅 γιατί είναι δύσκολο να μην μπορείς πας πουθενά 

ευτυχώς πήγαν όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου γιατί να έχεις ένα μωρο και να μην μπορείς να κανείς τίποτα λόγο της αποκολλήσεις είναι αστα να πάνε 😕

Ααα μικρούλα έγινες μανούλα κάλε εσυ μπράβο τι ωραία 😊 

Εγω είμαι σε χωριό παιδότοπο δεν έχουμε να την πήγαινα μόνο παιδική χαρά αλλά και εκεί λίγο κάθετε κανένα μισάωρο βαριά 

Πωπω δύσκολα σε χωριό αλήθεια δεν έχεις κ επιλογές να πεις θα το πας κάτι να εκτονώνεται πχ baby swimming αργότερα κάποια δραστηριότητα 

μας έχουν φάει οι παιδικές χαρές έχουν βαρεθει να μας βλέπουν 😂 εμένα κάθονται εκεί κ δν φεύγουν σε καλές μέρες πάμε κάθε μέρα ένα τρίωρο έχω μάθει κάθε εκατοστό της παιδικής χαράς 😂 εδώ Γερμανία κάνει πολύ κρυο κ το χειμώνα αν δν κάνουμε κ καμία δραστηριότητα δεν περνάει η μέρα είμαστε μέσα κλεισμένοι 

είμαι σίγουρη υπάρχουν πολλές ακόμα σαν εμάς που τα παιδάκια τους είναι έτσι 😊😅🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrisa95 και εμένα άργησε να μου έρθει η περίοδος όταν θήλαζα .... Στον πρώτο έκανε 10 μήνες και στον δεύτερο 19 μηνες!!!!!αλλά τα θήλαζα αποκλειστικά....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Πωπω δύσκολα σε χωριό αλήθεια δεν έχεις κ επιλογές να πεις θα το πας κάτι να εκτονώνεται πχ baby swimming αργότερα κάποια δραστηριότητα 

μας έχουν φάει οι παιδικές χαρές έχουν βαρεθει να μας βλέπουν 😂 εμένα κάθονται εκεί κ δν φεύγουν σε καλές μέρες πάμε κάθε μέρα ένα τρίωρο έχω μάθει κάθε εκατοστό της παιδικής χαράς 😂 εδώ Γερμανία κάνει πολύ κρυο κ το χειμώνα αν δν κάνουμε κ καμία δραστηριότητα δεν περνάει η μέρα είμαστε μέσα κλεισμένοι 

είμαι σίγουρη υπάρχουν πολλές ακόμα σαν εμάς που τα παιδάκια τους είναι έτσι 😊😅🥰

Όχι δραστηριότητες μηδέν δεν έχει τίποτα δυστηχως και εγω δεν είμαι και από εδώ όποτε ούτε φίλες έχω στο χωριό είναι δύσκολα λίγο τα πράγματα αλλά εντάξει φαντάζομαι και Γερμανία δεν είναι εύκολα  και εκεί.. 

τουλάχιστον έχουμε θαλλασα στα 4 χιλιόμετρα από το σπίτι μας όποτε κάνουμε μπανακια ακρετα 😊 και ευτυχώς της αρέσει 

ααα που να κάτσει εμένα τόσο πολύ παιδική πολύ δύσκολα αλλά άσε που δεν θα μπορούσα να κάτσω και εγω τόσο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Xrisa95 και εμένα άργησε να μου έρθει η περίοδος όταν θήλαζα .... Στον πρώτο έκανε 10 μήνες και στον δεύτερο 19 μηνες!!!!!αλλά τα θήλαζα αποκλειστικά....

 

Και εσενα τόσο πολύ έκανε ; Δηλαδή όντως βρισκομαι στο 7% εγω 😂

Εύχομαι όμως να μην ξανά έρθει και για του επόμενους μήνες  κορίτσι μου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα μπαμ μπαμ τότε αν σας κάνει 1 ωριτσα και τα δυο γιατί εμάς στο χωριό 1 ώρα κάνει μόνο ο γάμος 😂

αφου δεν θέλει δεν πειράζει να το κάνετε όπως αγαπάτε σημασία έχει να είστε εσεις ευτυχισμένοι και όλα θα γίνουν ☺️ 

Ναι στις επαρχίες έτσι γινετε ! Εδώ σε ξεπετάνε😂 ας έρθει η ωρα για μπεμπε και για  τα αλλά βλεπουμε 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μόλις έκανα ένα τεστ ωορρηξιας για σήμερα και ακόμη δεν είδα το πικ ! Η πρώτη φωτό είναι το χθεσινό και η δεύτερη το σημερινο ! 

IMG_7366.jpeg

IMG_7367.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μόλις έκανα ένα τεστ ωορρηξιας για σήμερα και ακόμη δεν είδα το πικ ! Η πρώτη φωτό είναι το χθεσινό και η δεύτερη το σημερινο ! 

IMG_7366.jpeg

IMG_7367.jpeg

Είναι θετικό σχεδόν να κανείς και αύριο να το συγκρίνεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μόλις έκανα ένα τεστ ωορρηξιας για σήμερα και ακόμη δεν είδα το πικ ! Η πρώτη φωτό είναι το χθεσινό και η δεύτερη το σημερινο ! 

IMG_7366.jpeg

IMG_7367.jpeg

Στη θέση σου θα άρχιζα επαφές σήμερα...παρε  την άλλη φορά με την φατσούλα να μην τυρανιεσαι με αυτές τις γραμμές...εμένα πέφτει μέσα στην ωορρηξία πάντα το κλιαρ μπλου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μόλις έκανα ένα τεστ ωορρηξιας για σήμερα και ακόμη δεν είδα το πικ ! Η πρώτη φωτό είναι το χθεσινό και η δεύτερη το σημερινο ! 

IMG_7366.jpeg

IMG_7367.jpeg

Ξεκίναααααα. Είσαι έτοιμη να ξεκινήσεις!!!και όπως είπε κάποια κοπέλα πααααρα πολύ σωστά αυτό είναι μια ωραία ευκαιρία να κάνετε λίγο practice στην γονεϊκότητα! Στα μουλωχτα χωρίς να ακούγεται κιχ χαχαχαχα νομίζω όλοι οι γονείς κάνουν ακριβώς τα ίδια!!! Εντάξει πέρα από την πλάκα είναι εντελώς διαφορετικό να είναι το παιδί και να κοιμάται μέσα που δεν έχει ιδέα τι είναι το σεξ και άλλο ένας γονιός!! Αν σας βγει έχει καλώς αν δεν βγει τότε απλά δεν είναι ακόμη η ώρα του! Σίγουρα όμως και η μαμά σου δεν θα ήθελε με τίποτα να νιώθει άσχημα και ότι σας χαλάει το πρόγραμμα οπότε θα έλεγα να κλεισετε την πόρτα και να χαρείτε τον έρωτα σας! Δείτε το σαν "επικυνδινη αποστολή" για να έχει και λίγο σασπένς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Όντως μάλλον από το σωληνάκι θα ήταν γιατί δεν έχω πια τίποτα. Ακόμη και τα υγρά σταμάτησαν! Εγώ βέβαια θαα εχω τις επαφές μου όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά γιατί απλά μπορεί σε λίγο καιρό να τις κόψω αναγκαστικά για κάποιο διάστημα 😜. Οπότε ας το ευχαριστηθω τώρα!!! Μια μέρα πέρασε μόνο και αχ πως θα ήθελα να ξέρω αν μαγειρεύεται κάτι μέσα μου!! Μα είναι δυνατόν να μην έχουμε προχωρήσει την επιστήμη τόσο ώστε να ξέρουμε??! Πφφφφφφφ η virtual reality μας μάρανε!! Εδώ κάνουμε 14 μέρες να μάθουμε αν ειμασστεε έγκυες!! Ελεοοοςςσσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και κάτι που μόλις είδα! Για όλες τις μαμάδες και όλες τις wannabe μαμάδες ...αν κάποια ακολουθεί στο ινσταγκραμ την Μαίρη Συνατσάκη κορίτσια ας κάνει τώρα μια προσπάθεια να δει ένα βιντεάκι δευτερολέπτων που ανέβασε...θα καταλάβετε όταν το δείτε γιατί το πρότεινα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2023 at 10:19 ΠΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλό μήνα! Τέλειο το θεματακι!

Ποια είναι στην αναμονή για τεστ;; 😜😜😜 Άντε να ξεκινήσουν τα θετικά!

Κάλι μήνα κορίτσια!!! Δεν περνάνε οι μέρες !!! Τριτη 31/10 θετικό τεστ ωορρηξίας. Πέμπτη 9/11 λέω να πάνω το πρώτο τεστ εγκυμοσύνης (πρώιμης ανίχνευσης φυσικά!) . Τι λέτε εσείς;; Η αλήθεια δεν έχω καθόλου υπομονή καθώς τον προηγούμενο μήνα είχα βιοχημική και στενοχωρήθηκα αρκετά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Xrisa95 και εμένα άργησε να μου έρθει η περίοδος όταν θήλαζα .... Στον πρώτο έκανε 10 μήνες και στον δεύτερο 19 μηνες!!!!!αλλά τα θήλαζα αποκλειστικά....

 

Είσαι κ εσυ βετεράνος του θηλασμού ❤️ με το καλό να το ξανά βιώσεις 🫶🏽💪🏽

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Όχι δραστηριότητες μηδέν δεν έχει τίποτα δυστηχως και εγω δεν είμαι και από εδώ όποτε ούτε φίλες έχω στο χωριό είναι δύσκολα λίγο τα πράγματα αλλά εντάξει φαντάζομαι και Γερμανία δεν είναι εύκολα  και εκεί.. 

τουλάχιστον έχουμε θαλλασα στα 4 χιλιόμετρα από το σπίτι μας όποτε κάνουμε μπανακια ακρετα 😊 και ευτυχώς της αρέσει 

ααα που να κάτσει εμένα τόσο πολύ παιδική πολύ δύσκολα αλλά άσε που δεν θα μπορούσα να κάτσω και εγω τόσο 😂

Η θάλασσα είναι μεγαλο κεφάλαιο 

Είναι ευτύχημα που την έχετε δίπλα 

 εδώ Γερμανία τα  πηγαίνω  πισίνα κ baby swimming αφού δεν έχουμε θάλασσα στην Βαυαρία που μένω! 
 

ευτυχως έχω όλη την οικογένεια πρωτου μου βαθμού εδώ άρα δεν δυσκολευτήκαμε στην προσαρμογή, ίσα ίσα στην Ελλάδα ήμασταν μόνοι μας! 
 

αλλά σίγουρα για κάποιους η ξενιτιά είναι δύσκολη κ ειδικά όταν δεν έχεις τους δικούς σου 

 

οπως ας πούμε κ η προσαρμογή σε μια νέα κατοικία όπως είναι η δίκη σου περίπτωση 

μακρια από φίλους κ συγγενείς 

 

προσαρμοζομαστε όμως τι να κάνουμε 😅😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Ξεκίναααααα. Είσαι έτοιμη να ξεκινήσεις!!!και όπως είπε κάποια κοπέλα πααααρα πολύ σωστά αυτό είναι μια ωραία ευκαιρία να κάνετε λίγο practice στην γονεϊκότητα! Στα μουλωχτα χωρίς να ακούγεται κιχ χαχαχαχα νομίζω όλοι οι γονείς κάνουν ακριβώς τα ίδια!!! Εντάξει πέρα από την πλάκα είναι εντελώς διαφορετικό να είναι το παιδί και να κοιμάται μέσα που δεν έχει ιδέα τι είναι το σεξ και άλλο ένας γονιός!! Αν σας βγει έχει καλώς αν δεν βγει τότε απλά δεν είναι ακόμη η ώρα του! Σίγουρα όμως και η μαμά σου δεν θα ήθελε με τίποτα να νιώθει άσχημα και ότι σας χαλάει το πρόγραμμα οπότε θα έλεγα να κλεισετε την πόρτα και να χαρείτε τον έρωτα σας! Δείτε το σαν "επικυνδινη αποστολή" για να έχει και λίγο σασπένς!!! 

Χαχαχχαχα ! Έγινε η δουλιτσα αλλά το πιο πιθανό είναι να τα πνιξαμε τα σπερματοζωάρια παρά να τα αφήσαμε να πάρουν τον δρόμο τους😂😂😂 μπήκαμε μαζί για μπάνιο και καταλαβαίνεται.. (συγνώμη για την περιγραφή 🤭🫣)  θα προσπαθήσουμε να γίνει τουλάχιστον και αύριο 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Όντως μάλλον από το σωληνάκι θα ήταν γιατί δεν έχω πια τίποτα. Ακόμη και τα υγρά σταμάτησαν! Εγώ βέβαια θαα εχω τις επαφές μου όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά γιατί απλά μπορεί σε λίγο καιρό να τις κόψω αναγκαστικά για κάποιο διάστημα 😜. Οπότε ας το ευχαριστηθω τώρα!!! Μια μέρα πέρασε μόνο και αχ πως θα ήθελα να ξέρω αν μαγειρεύεται κάτι μέσα μου!! Μα είναι δυνατόν να μην έχουμε προχωρήσει την επιστήμη τόσο ώστε να ξέρουμε??! Πφφφφφφφ η virtual reality μας μάρανε!! Εδώ κάνουμε 14 μέρες να μάθουμε αν ειμασστεε έγκυες!! Ελεοοοςςσσ

Δωσε πονοοοο🫣 κάλε ναι ελεος θα έπρεπε με κάποιο τρόπο να μπορουσαμε να μάθουμε τουλάχιστον στην βδομάδα ρε παιδί μουυυυ😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Χαχαχχαχα ! Έγινε η δουλιτσα αλλά το πιο πιθανό είναι να τα πνιξαμε τα σπερματοζωάρια παρά να τα αφήσαμε να πάρουν τον δρόμο τους😂😂😂 μπήκαμε μαζί για μπάνιο και καταλαβαίνεται.. (συγνώμη για την περιγραφή 🤭🫣)  θα προσπαθήσουμε να γίνει τουλάχιστον και αύριο 🤞

Αχ κορίτσι μου και εγώ την επόμενη του θετικού στο μπάνιο την κάναμε την δουλειτσα και όπως καταλαβαίνεις αυτό σκέφτηκα και εγώ

Πάντως αν όχι σήμερα το βράδυ αύριο θα έχεις πικ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Χαχαχχαχα ! Έγινε η δουλιτσα αλλά το πιο πιθανό είναι να τα πνιξαμε τα σπερματοζωάρια παρά να τα αφήσαμε να πάρουν τον δρόμο τους😂😂😂 μπήκαμε μαζί για μπάνιο και καταλαβαίνεται.. (συγνώμη για την περιγραφή 🤭🫣)  θα προσπαθήσουμε να γίνει τουλάχιστον και αύριο 🤞

Καλέ μια χαραααα! Κάτι άλλο πνιξατε αλλά χαλάλι σας!!!😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...