Μετάβαση σε περιεχόμενο

braxton hicks kai sfiximo sto stithos


Recommended Posts

koritsia exei niosei kamia sas tautoxrones bh sispaseis me sfiximo sto stithos???to niotho tis teleutees meres otan eimai xaplomeni..sta diafora forum lene oti einai normal alla tha rotiso ennoeitai ton giatro mou aurio pou exo rantevou....eimai stin 26 evdomada parepiptontos...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενιωθα ακριβως το ιδιο οταν ημουν ξαπλωμενη και μαλιστα δεν μπορουσα να αναπνευσω και ευκολα.Ηταν σα να πνιγομαι πολλες φορες!

Το ειχα συζητησει με το γιατρο μου και μου ειχε πει οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο!

Υπομονη!

Σκεψου το μωρακι σου και μονο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

qwak80 έγραψε:

koritsia exei niosei kamia sas tautoxrones bh sispaseis me sfiximo sto stithos???to niotho tis teleutees meres otan eimai xaplomeni..sta diafora forum lene oti einai normal alla tha rotiso ennoeitai ton giatro mou aurio pou exo rantevou....eimai stin 26 evdomada parepiptontos...

Εγω ειμαι στην 38 εβδομαδα και οταν ξαπλωνω νομιζω -συχνα- οτι πνιγομαι...Σαν να ερχεται κατα πανω μου η ντουλαπα απο απεναντι...

Κι εγω την ειχα ρωτησει την γιατρο και μου ειπε οτι το διαφραγμα πολλες φορες ενοχλειται απο τον ογκο της μητρας...Σκεψου οτι η μητρα μας συνεχεια αυξανει. Στον μηνα μου π.χ. ειναι 1 κιλο και παραπανω απο το φυσιολογικο (πριν την εγκυμοσυνη....)

Οσο για συσπασεις-καλα εγω εχω γιατι ειμαι και στον μηνα μου...Στην 26 εβδομαδα νομιζω οτι ειναι πιο πολυ η αυξηση του μεγεθους του μωρου σου...

Θα τα εχεις αυτα - να το χαιρεσαι ομως-ειναι απολυτα φυσιολογικο!

ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!

Με το καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγαπημένη μου qwak80, χαίρομαι πολύ που θέτεις αυτό το θέμα το οποίο με απασχολεί και εμένα έντονα. Εγώ έχω τις συσπάσεις αυτές από τον 5ο μήνα και στην αρχή με ανησυχούσαν πολύ. Τώρα είμαι στον 8ο και όχι μόνο συνεχίζονται αλλά είναι τόσο έντονες που μου κόβουν για μερικά δευτερόλεπτα την αναπνοή και νοιώθω κάτι σαν δύσπνοια'σφιχιμο στο στηθος. Όσο προχωρά η εγκυμοσύνη σου θα γίνονται πιο έντονες. Τώρα για το σφφιξιμο στο στηθος από όσα έχω διαβάσει η πιο λογική εξήγηση είναι ότι επειδή η μήτρα και το μωρό είναι ψηλά ακόμα, σε κάθε σύσπαση πιέζεται το διάφραγμα και δημιουργεί αυτό το δυσάρεστο αίσθημα. Ελπίζω να σε έχω βοηθήσει λίγο, καλύτερα όμως να τα πεις και με το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera sas kopelles mou...

Akrivos auto eniwtha ki egw stin prwti mou egkumwsini ston 8 mina...

Twra exoun arxisei kai se auti tin egkumwsini mou...

Aurio mpenw ston 7 mina...

Ma den einai grigwra na ta niothw auta apo tora???

Kali sunexeia se oles mas...

kai upomoni...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...