Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουνίου 2024 🤰🏽💞🌷


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η MayiaKa είπε:

Αχ τι ωραία αυξανόμαστε!! 
Εγώ πήγα σήμερα το πρωί, είμαι 5 εβδομάδων ακριβώς,  είδαμε το σάκο, μου είπε είναι ενδομήτριο και σε καλή θέση. Μου σύστησε βέβαια να είμαι λίγο πιο προσεκτική κ να μειώσω την κούραση, γιατί ίσως γι αυτό είχα αυτά τα πονάκια χαμηλά στην κοιλιά κάποιες φορές, αλλά όλα καλά γενικά.
Σε 2 εβδομάδες κλείσαμε το επόμενο ραντεβού και μου έγραψε να κάνω εξετάσεις.

Από το άγχος μου ξέχασα να ρωτήσω για βαφή και σπρέι μαλλιών που λέγαμε! Τώρα σημειώνω τα πάντα για να έχω λίστα για την επόμενη φορά.

Από συμπτώματα τώρα με ενοχλεί αρκετά το στήθος κ συχνοουρία. Αγχώνομαι εάν δε νιώθω και κάτι ρε γαμώτο. 

Χαχαχ το ειχες στο μυαλο σου αλλα το ξεχασες , το παθαινω κ εγω :p Δε πειραζει θα ρωτησεις οταν πας ξανα , δεν εγινε κατι .

Αυτα τα εχω κ εγω , σημερα εκανα το λαθος να πιω φυσικο χυμο το πρωι αντι για καφε και με χαλασε πολυ 🤢

Στο τσακ να τον βγαλω ειμαι απο εκεινη την ωρα .. Μαλλον οξινο τοσο πρωι με αδειο στομαχι δεν μου εκανε καλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/10/2023 at 11:13 ΠΜ, ο/η dimand είπε:

Καλημέρα σε όλες .

Προσεχώς νέα μανούλα 😍

 Πήρα το θάρρος να φτιάξω αυτή την συζήτηση για να συζητάμε σχετικά με συμπτώματα και εμπειρίες όσες είμαστε στον ίδιο μήνα ❤️  

Είμαι 4 εβδομάδων και έχω μάθει για την εγκυμοσύνη από πολύ νωρίς δηλαδή 3 μέρες πριν τη καθυστέρηση . Εύχομαι με το καλό να πάρουμε όλες τα μωράκια στην αγκαλιά μας ☺️❤️

Ποιες αλλες ειμαστε παρεουλα ?

Καλημέρα σε όλες! Νέο μέλος εδώ και είμαι (μάλλον) στην 5η εβδομάδα. Λέω μάλλον γιατί πρέπει η σύλληψη να έγινε αργότερα απ' ότι υπολόγιζε το ημερολόγιό μου. Την ερχόμενη Δευτέρα πάμε για πρώτο υπέρηχο! Το γράφω και ακόμη δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω, είναι τόσο περίεργο αυτό το συναίσθημα! Πριν έναν χρόνο ακριβώς  ήμουν ξανά έγκυος και τελικά ήταν έκτοπη, οπότε τώρα εύχομαι να δούμε τον σάκο μέσα στη μήτρα και τότε θα ηρεμήσω κι άλλο! Για την ώρα η χοριακή αυξήθηκε πολύ καλά, οπότε μου έφυγε ένα άγχος.

Πριν καταλάβω ότι είμαι έγκυος είχα αίμα κάποιες μέρες, πριν την αναμενόμενη περίοδο, λέω πφφ μου ήρθε πάλι! Έλα όμως που ήταν αλλιώς αυτό, δεν ήταν τόσο βαρύ και έντονο και την ψιλιάστηκα γιατί μόλις μου τελείωσε άρχισε να πρήζεται το στήθος μου, και λέω όπα! Κάνω τεστ, και ήταν φουλ θετικό. Η χαρά τεράστια!

Από συμπτώματα, καούρες, πρήξιμο και πόνος στήθος, ήπια τραβήγματα στην κοιλιά. Ναυτία για την ώρα δεν έχω!

Εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα σε όλες μας και να κυλήσουν όσο πιο ομαλά γίνεται ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ από συμπτώματα ευτυχώς δεν έχω κάτι σημαντικό πέρα από εύκολη κούραση , συχνοουρια και κάποιες φορές κάτι πονακια που κρατάνε λιγάκι. Ευτυχώς μου επέτρεψε να κάνω γυμναστική κτλπ γενικά να μην αλλάξω πολλά στην ζωή μου.Το φαγητό να προσέχω μόνο κτλπ .. τώρα την άλλη εβδομάδα θα πάω να κάνω και αυτές τι εξετάσεις να δούμε πως θα βγουν 🥰 επίσης στης 18/11 παντρεύομαι οπότε θα είναι διπλή χαρά ελπίζω να είμαι όπως τώρα να το χαρώ  ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα σε όλες! Νέο μέλος εδώ και είμαι (μάλλον) στην 5η εβδομάδα. Λέω μάλλον γιατί πρέπει η σύλληψη να έγινε αργότερα απ' ότι υπολόγιζε το ημερολόγιό μου. Την ερχόμενη Δευτέρα πάμε για πρώτο υπέρηχο! Το γράφω και ακόμη δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω, είναι τόσο περίεργο αυτό το συναίσθημα! Πριν έναν χρόνο ακριβώς  ήμουν ξανά έγκυος και τελικά ήταν έκτοπη, οπότε τώρα εύχομαι να δούμε τον σάκο μέσα στη μήτρα και τότε θα ηρεμήσω κι άλλο! Για την ώρα η χοριακή αυξήθηκε πολύ καλά, οπότε μου έφυγε ένα άγχος.

Πριν καταλάβω ότι είμαι έγκυος είχα αίμα κάποιες μέρες, πριν την αναμενόμενη περίοδο, λέω πφφ μου ήρθε πάλι! Έλα όμως που ήταν αλλιώς αυτό, δεν ήταν τόσο βαρύ και έντονο και την ψιλιάστηκα γιατί μόλις μου τελείωσε άρχισε να πρήζεται το στήθος μου, και λέω όπα! Κάνω τεστ, και ήταν φουλ θετικό. Η χαρά τεράστια!

Από συμπτώματα, καούρες, πρήξιμο και πόνος στήθος, ήπια τραβήγματα στην κοιλιά. Ναυτία για την ώρα δεν έχω!

Εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα σε όλες μας και να κυλήσουν όσο πιο ομαλά γίνεται ❤️ 

Καλώς ήρθες! Με το καλό και για εσένα όλα! Όπως είδα που τα έβαλε κι εμένα ο γιατρός στο μηχάνημα του υπερήχου βάζουν ως πρώτη ημέρα την 1η ημέρα της τελευταίας σου περιόδου, οπότε βάλε αυτή στην εφαρμογή σου, αλλά θα σου πει και σίγουρα ο γιατρός όταν πας.

@Angeliki1990 Η ώρα η καλή κοπέλα μου! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η MayiaKa είπε:

Καλώς ήρθες! Με το καλό και για εσένα όλα! Όπως είδα που τα έβαλε κι εμένα ο γιατρός στο μηχάνημα του υπερήχου βάζουν ως πρώτη ημέρα την 1η ημέρα της τελευταίας σου περιόδου, οπότε βάλε αυτή στην εφαρμογή σου, αλλά θα σου πει και σίγουρα ο γιατρός όταν πας.

@Angeliki1990 Η ώρα η καλή κοπέλα μου! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα σε όλες! Νέο μέλος εδώ και είμαι (μάλλον) στην 5η εβδομάδα. Λέω μάλλον γιατί πρέπει η σύλληψη να έγινε αργότερα απ' ότι υπολόγιζε το ημερολόγιό μου. Την ερχόμενη Δευτέρα πάμε για πρώτο υπέρηχο! Το γράφω και ακόμη δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω, είναι τόσο περίεργο αυτό το συναίσθημα! Πριν έναν χρόνο ακριβώς  ήμουν ξανά έγκυος και τελικά ήταν έκτοπη, οπότε τώρα εύχομαι να δούμε τον σάκο μέσα στη μήτρα και τότε θα ηρεμήσω κι άλλο! Για την ώρα η χοριακή αυξήθηκε πολύ καλά, οπότε μου έφυγε ένα άγχος.

Πριν καταλάβω ότι είμαι έγκυος είχα αίμα κάποιες μέρες, πριν την αναμενόμενη περίοδο, λέω πφφ μου ήρθε πάλι! Έλα όμως που ήταν αλλιώς αυτό, δεν ήταν τόσο βαρύ και έντονο και την ψιλιάστηκα γιατί μόλις μου τελείωσε άρχισε να πρήζεται το στήθος μου, και λέω όπα! Κάνω τεστ, και ήταν φουλ θετικό. Η χαρά τεράστια!

Από συμπτώματα, καούρες, πρήξιμο και πόνος στήθος, ήπια τραβήγματα στην κοιλιά. Ναυτία για την ώρα δεν έχω!

Εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα σε όλες μας και να κυλήσουν όσο πιο ομαλά γίνεται ❤️ 

Καλως μας ηρθες κοριτσι μου ! 

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου! 

Να ειναι τελειομηνη σου ευχομαι ! Ανυπομονουμε να μας πεις νεα απο τον 1 ο σου υπερηχο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Angeliki1990 είπε:

Εγώ από συμπτώματα ευτυχώς δεν έχω κάτι σημαντικό πέρα από εύκολη κούραση , συχνοουρια και κάποιες φορές κάτι πονακια που κρατάνε λιγάκι. Ευτυχώς μου επέτρεψε να κάνω γυμναστική κτλπ γενικά να μην αλλάξω πολλά στην ζωή μου.Το φαγητό να προσέχω μόνο κτλπ .. τώρα την άλλη εβδομάδα θα πάω να κάνω και αυτές τι εξετάσεις να δούμε πως θα βγουν 🥰 επίσης στης 18/11 παντρεύομαι οπότε θα είναι διπλή χαρά ελπίζω να είμαι όπως τώρα να το χαρώ  ❤️❤️❤️❤️

Ωωωω τελεια! Να ζησετε ❤️ Και με το καλο να δημιουργηθει σε λιγους μηνες η ομορφη οικογενεια σας με το νεο μελος ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimand είπε:

Ωωωω τελεια! Να ζησετε ❤️ Και με το καλο να δημιουργηθει σε λιγους μηνες η ομορφη οικογενεια σας με το νεο μελος ! 

Σε ευχαριστώ πολύ 😍 ελπίζω να είμαι καλά να το απολαύσω όσο μπορώ ! Δεν με νοιάζει το αλκοόλ κτλπ όσο το να μπορώ να χορέψω λιγάκι 😆 

Πάντως ρε κορίτσια μου είπε ο γιατρός ότι είναι μύθος ότι πρέπει να τρώμε για δύο απλά πρέπει να τρώμε υγιεινά και χωρίς παραπάνω θερμίδες . Εγώ όμως νιώθω συνεχώς μια εξάντληση σαν να μου τρώει ενέργεια και νιώθω πείνα και αν δεν φάω νιώθω σαν ζαλάδα .... Εσείς νιώθετε τίποτα τέτοιο ? 🤔 (Χωρίς υπερβολές βέβαια στο φαγητό αλλά νιώθω ότι αν δεν φάω εκείνη την ώρα θα πέσω κάτω ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angeliki1990 Ναι κι εμένα το ίδιο μου είπε, προσοχή στο βάρος και υγιεινή διατροφή. Αυτά για λιγούρες κτλ λένε οι γιατροί δεν ισχύουν.. Έχω διαβάσει ότι θέλει μικρά και τακτικά γεύματα. Ααχ ούτε ένα γλυκάκι να μη φάμε χωρίς τύψεις. Άμα όμως έχεις ζαλάδες κτλ μήπως να σου δώσει συμπληρώματα, σίδηρο κτλ; 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η MayiaKa είπε:

@Angeliki1990 Ναι κι εμένα το ίδιο μου είπε, προσοχή στο βάρος και υγιεινή διατροφή. Αυτά για λιγούρες κτλ λένε οι γιατροί δεν ισχύουν.. Έχω διαβάσει ότι θέλει μικρά και τακτικά γεύματα. Ααχ ούτε ένα γλυκάκι να μη φάμε χωρίς τύψεις. Άμα όμως έχεις ζαλάδες κτλ μήπως να σου δώσει συμπληρώματα, σίδηρο κτλ; 
 

 

Ζαλάδες έχω όταν πεινάω αλλά αυτό πάντα το είχα επειδή έχω μάθει να τρώω κάθε 3-4 ώρες το στομάχι δίνει σήμα και πρέπει να φάω κάτι μικρό... Απλά τώρα έχει παραγινει 😆 συμπληρώματα παίρνω και βιταμινη d και το iofolen χαπακια που έχει μέσα πάρα πολλά ! Πάντως εγώ κορίτσια νιώθω ότι μου τραβάει ενέργεια δεν ξέρω τι λέει ο γιατρός... Και οξυγόνο και ενέργεια μου τραβάει και πιστεύω είναι φυσιολογικό γιατί τώρα μεγαλώνει ραγδαία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/10/2023 at 10:53 ΠΜ, ο/η Angeliki1990 είπε:

Ζαλάδες έχω όταν πεινάω αλλά αυτό πάντα το είχα επειδή έχω μάθει να τρώω κάθε 3-4 ώρες το στομάχι δίνει σήμα και πρέπει να φάω κάτι μικρό... Απλά τώρα έχει παραγινει 😆 συμπληρώματα παίρνω και βιταμινη d και το iofolen χαπακια που έχει μέσα πάρα πολλά ! Πάντως εγώ κορίτσια νιώθω ότι μου τραβάει ενέργεια δεν ξέρω τι λέει ο γιατρός... Και οξυγόνο και ενέργεια μου τραβάει και πιστεύω είναι φυσιολογικό γιατί τώρα μεγαλώνει ραγδαία! 

Ωχ κουράγιο ρε κορίτσι. Εννοείται τραβάει ενέργεια και κόπωση θα νιώθεις και υπνηλία και εννοείται να μην αφήνεις τον οργανισμό σου να εξαντλείται. 

Εμένα ξεκίνησαν καούρες ρε γαμώτο και το πρωί ανακατεύομαι. Περιμένω κι εγώ πως και πως το επόμενο ραντεβού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Ωχ κουράγιο ρε κορίτσι. Εννοείται τραβάει ενέργεια και κόπωση θα νιώθεις και υπνηλία και εννοείται να μην αφήνεις τον οργανισμό σου να εξαντλείται. 

Εμένα ξεκίνησαν καούρες ρε γαμώτο και το πρωί ανακατεύομαι. Περιμένω κι εγώ πως και πως το επόμενο ραντεβού.. 

Σε καταλαβαίνω ... Και εγώ ξυπνάω πολύ καλά και κατά την διάρκεια της ημέρας με αυτά που τρώω με πιάνουν καούρες και έχω ένα στομάχι μπλιαχ 😓 μου είπε βέβαια να πάρω maalox μασωμενα αν είμαι τόσο χάλια αλλά προς το παρών την παλεύω έτσι.... Το άλλο που έπαθα είναι τώρα δύο μέρες κάτι σαν ψύξη στον αυχένα δεν μπορώ να κουνηθώ και υποφέρω και ενώ μου είπε να πάρω 2 algofren max την ημέρα προσπαθώ να το παλέψω χωρίς και αυτό αλλά πραγματικά μου έχει χαλάσει την διάθεση 🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/10/2023 at 10:28 ΠΜ, ο/η dimand είπε:

Καλως μας ηρθες κοριτσι μου ! 

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου! 

Να ειναι τελειομηνη σου ευχομαι ! Ανυπομονουμε να μας πεις νεα απο τον 1 ο σου υπερηχο!!! 

Ευχαριστω πολύ! Όλα καλά από τον 1ο υπέρηχο! Ειμαι 5 εβδ. + 3 ημ. είδαμε σάκο και σε 10 μέρες θα ξαναπάω για να δούμε έμβρυο και να ακούσουμε καρδιά (εύχομαι να πάνε όλα καλά 🙏 )

Το πρώτο άγχος έφυγε, αλλά τώρα ΄ήρθε άλλο χαχα. Νομίζω απλώς θα χαλαρώσω και θα απολαύσω τις μέρες όσο γίνεται, ένα βήμα τη φορά, γιατί αν είναι να αγχωνόμαστε τόσο πολύ μετά από κάθε εξέταση και πριν την επόμενη δε θα περάσουν εύκολα οι μήνες 😄 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Ευχαριστω πολύ! Όλα καλά από τον 1ο υπέρηχο! Ειμαι 5 εβδ. + 3 ημ. είδαμε σάκο και σε 10 μέρες θα ξαναπάω για να δούμε έμβρυο και να ακούσουμε καρδιά (εύχομαι να πάνε όλα καλά 🙏 )

Το πρώτο άγχος έφυγε, αλλά τώρα ΄ήρθε άλλο χαχα. Νομίζω απλώς θα χαλαρώσω και θα απολαύσω τις μέρες όσο γίνεται, ένα βήμα τη φορά, γιατί αν είναι να αγχωνόμαστε τόσο πολύ μετά από κάθε εξέταση και πριν την επόμενη δε θα περάσουν εύκολα οι μήνες 😄 

 

Tελεια ! Μπραβο ❤️ 

Εγω μπηκα στην 7η εβδ. και εχουν αρχισει οι καουρες και εντονη δυσπεψια . Εγω ανυπομονω για το 2η υπερηχο . Αγχωνομαι κ εγω πολυ αστα 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Εγώ σήμερα μπήκα στη 9η βδομάδα! Η ναυτία είναι απίστευτη. Αν και ερχεται για 5 λεπτά και μετά έρχεται πάλι μετά απο κανα μισάωρο. Έκανα και τις εξετάσεις χθές αλλα θα αργήσουν να βγούν.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/10/2023 at 7:16 ΠΜ, ο/η Angeliki1990 είπε:

Σε καταλαβαίνω ... Και εγώ ξυπνάω πολύ καλά και κατά την διάρκεια της ημέρας με αυτά που τρώω με πιάνουν καούρες και έχω ένα στομάχι μπλιαχ 😓 μου είπε βέβαια να πάρω maalox μασωμενα αν είμαι τόσο χάλια αλλά προς το παρών την παλεύω έτσι.... Το άλλο που έπαθα είναι τώρα δύο μέρες κάτι σαν ψύξη στον αυχένα δεν μπορώ να κουνηθώ και υποφέρω και ενώ μου είπε να πάρω 2 algofren max την ημέρα προσπαθώ να το παλέψω χωρίς και αυτό αλλά πραγματικά μου έχει χαλάσει την διάθεση 🥲

Ωχ περαστικά για τον αυχένα σου! Είναι πολύ κουραστικό γιατί άμα δεν πάρεις κάτι κάνει μέρες να περάσει. Λογικό όμως να μη θες να πάρεις χάπια. 
Άσε κι εμένα το στομάχι μου χάλια! Ξυπνάω μια χαρά και μετά μέσα στη μέρα έχω συνέχεια τάση για εμετό χωρίς να κάνω. 
@dimand @Naty_ αχ κι εγώ έχω αγωνία για τον επόμενο υπέρηχο! Είμαι 6 εβδομάδων τώρα.. άντε να περάσουν οι μέρες για όλες μας νεράκι εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dimand είπε:

Tελεια ! Μπραβο ❤️ 

Εγω μπηκα στην 7η εβδ. και εχουν αρχισει οι καουρες και εντονη δυσπεψια . Εγω ανυπομονω για το 2η υπερηχο . Αγχωνομαι κ εγω πολυ αστα 😛

Όλα θα πάνε υπέροχα ❤️ Βοηθάνε και οι θετικές δηλώσεις και η χαλαρωτική μουσική και οι αναπνοές και γενικώς ό,τι σε βγάζει από το άγχος 😛

Μολις γυρισα χθες απο τη γιατρό είδα αίμα στο σκούπισμα και μου έδωσε να πάρω για κάποιες μέρες προγεστερόνη, πιστεύω ήταν από την εξέταση αλλά καλού κακού εγώ θα κάνω την θεραπεία. Εκεί που χαίρεσαι τσουπ κάτι γίνεται και αγχώνεσαι πάλι! Τι να πω.. 

Όταν παω για 2ο υπέρηχο θα είμαι 6 εβδ και 5 ημέρες αν δεν κάνω λάθος, μήπως είναι νωρίς για καρδούλα; Αλλά απ' ό,τι διαβάζω κι άλλες κοπελες εχουν ακούσει τότε.

Πάντως μέχρι να γίνει και αυτό δεν ανακοινώνουμε τίποτα σε γονείς κλπ 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Όλα θα πάνε υπέροχα ❤️ Βοηθάνε και οι θετικές δηλώσεις και η χαλαρωτική μουσική και οι αναπνοές και γενικώς ό,τι σε βγάζει από το άγχος 😛

Μολις γυρισα χθες απο τη γιατρό είδα αίμα στο σκούπισμα και μου έδωσε να πάρω για κάποιες μέρες προγεστερόνη, πιστεύω ήταν από την εξέταση αλλά καλού κακού εγώ θα κάνω την θεραπεία. Εκεί που χαίρεσαι τσουπ κάτι γίνεται και αγχώνεσαι πάλι! Τι να πω.. 

Όταν παω για 2ο υπέρηχο θα είμαι 6 εβδ και 5 ημέρες αν δεν κάνω λάθος, μήπως είναι νωρίς για καρδούλα; Αλλά απ' ό,τι διαβάζω κι άλλες κοπελες εχουν ακούσει τότε.

Πάντως μέχρι να γίνει και αυτό δεν ανακοινώνουμε τίποτα σε γονείς κλπ 😄

Πως είσαι; Έχεις ακόμα αίμα; Μόνο καλό θα σου κάνει η προγεστερόνη. Κι εγώ παίρνω και πολλές γυναίκες. Κάθισε και λίγο ξάπλα, μην κουράζεσαι όσο μπορείς. Δε θα είναι τίποτα θα δεις. Γρήγορα περαστικό να είναι! 

Εμένα  2ο υπέρηχο μου έκλεισε ακριβώς στις 7 εβδομάδες κ μας είπε με το καλό θα ακούσουμε καρδιά, άρα 2 ημέρες νωρίτερα ουσιαστικά που θα πας εσύ πιστεύω είναι εντάξει. 
Κι εγώ είμαι  της άποψης όσο γινεται πιο αργά να το μάθουν γενικά τόσο το καλύτερο.. εντάξει οι γονείς νωρίτερα αλλά γενικότερα θα προσπαθήσω να το κρατήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Πως είσαι; Έχεις ακόμα αίμα; Μόνο καλό θα σου κάνει η προγεστερόνη. Κι εγώ παίρνω και πολλές γυναίκες. Κάθισε και λίγο ξάπλα, μην κουράζεσαι όσο μπορείς. Δε θα είναι τίποτα θα δεις. Γρήγορα περαστικό να είναι! 

Εμένα  2ο υπέρηχο μου έκλεισε ακριβώς στις 7 εβδομάδες κ μας είπε με το καλό θα ακούσουμε καρδιά, άρα 2 ημέρες νωρίτερα ουσιαστικά που θα πας εσύ πιστεύω είναι εντάξει. 
Κι εγώ είμαι  της άποψης όσο γινεται πιο αργά να το μάθουν γενικά τόσο το καλύτερο.. εντάξει οι γονείς νωρίτερα αλλά γενικότερα θα προσπαθήσω να το κρατήσω.

Καλημερα, καλο μηνα! Να κυλήσει όμορφα για όλες!

Οχι, ευτυχως δεν έχω τωρα αιμα και ελπίζω να συνεχιστεί έτσι. Αυτό το άγχος κάθε φορά που πας τουαλέτα τι θα αντικρύσεις! 😬

Για τον καφέ τι σας είπε ο γιατρός; Εμένα πως επιτρέπεται μία κούπα ΄η αν ειναι espresso μονή δόση. Για τσάι μου είπε όχι ούτε για βότανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/10/2023 at 3:25 ΜΜ, ο/η Naty_ είπε:

Όλα θα πάνε υπέροχα ❤️ Βοηθάνε και οι θετικές δηλώσεις και η χαλαρωτική μουσική και οι αναπνοές και γενικώς ό,τι σε βγάζει από το άγχος 😛

Μολις γυρισα χθες απο τη γιατρό είδα αίμα στο σκούπισμα και μου έδωσε να πάρω για κάποιες μέρες προγεστερόνη, πιστεύω ήταν από την εξέταση αλλά καλού κακού εγώ θα κάνω την θεραπεία. Εκεί που χαίρεσαι τσουπ κάτι γίνεται και αγχώνεσαι πάλι! Τι να πω.. 

Όταν παω για 2ο υπέρηχο θα είμαι 6 εβδ και 5 ημέρες αν δεν κάνω λάθος, μήπως είναι νωρίς για καρδούλα; Αλλά απ' ό,τι διαβάζω κι άλλες κοπελες εχουν ακούσει τότε.

Πάντως μέχρι να γίνει και αυτό δεν ανακοινώνουμε τίποτα σε γονείς κλπ 😄

Εγώ πήγα πρώτη επίσκεψη 5 εβδομάδες και κάτι ημέρες αλλά απλά είδε σάκο και ότι είναι ενδομήτρια δεν μου είπε για καρδιά και φαινόταν πολύ πολύ μικρουλι μέσα στον σάκο.. στο επόμενο ραντεβού θα είμαι 8 εβδομάδων και μου είπε ότι σίγουρα θα ακούσουμε καρδιά !! Περίπου κάθε 3 εβδομάδες θα βρισκόμαστε είπε.. εσείς πάτε πιο συχνά ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2023 at 3:33 ΜΜ, ο/η Angeliki1990 είπε:

Εγώ πήγα πρώτη επίσκεψη 5 εβδομάδες και κάτι ημέρες αλλά απλά είδε σάκο και ότι είναι ενδομήτρια δεν μου είπε για καρδιά και φαινόταν πολύ πολύ μικρουλι μέσα στον σάκο.. στο επόμενο ραντεβού θα είμαι 8 εβδομάδων και μου είπε ότι σίγουρα θα ακούσουμε καρδιά !! Περίπου κάθε 3 εβδομάδες θα βρισκόμαστε είπε.. εσείς πάτε πιο συχνά ??

Και εμένα τα ίδια πήγα 5 εβδ και 6 ημ και είδαμε σάκο και μου έκλεισε πάλι σε 3 εβδομάδες για καρδούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η dimand είπε:

Kαλησπέρα κοριτσιαααα! Καλο μηνα ❤️ Πως παμε απο συμπτωματα ?

Καλό μήνα! 

Από συμπτώματα: συχνοουρία, υπνηλία όλη μέρα θέλω να κοιμάμαι, μικροενοχλήσεις στο στομάχι, το στήθος είναι πρησμένο και πονάει πολύ στο πλάι κυρίως και το βράδυ ο ύπνος περίεργος! Αυτά για την ώρα, ελπίζω να μην αρχίσουν έντονες ναυτίες. Επίσης σήμερα δυσκοιλιότητα, είπα στη γιατρό για προβιοτικά αλλά μου είπε να μην παίρνω για πολλές με΄ρες, αν και απ' όσο γνωρίζω καλό κάνουν. 

Εσείς πώς πάτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...