Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουνίου 2024 🤰🏽💞🌷


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η dimand είπε:

Κ εγώ έπαιρνα κατά τη προσπάθεια και τώρα μου το έγραψε κ αυτός ;)

Εμένα μου έχει γράψει περίπου 8 εξετάσεις για αυτό ρώτησα 🤷🏼😛

Και εμένα 16 εξετάσεις μου έγραψε για τον προγεννητικό. Νομίζω ότι λίγο πολυ είναι στάνταρ κάποιες. Εγώ έπαιρνα φιλικό ένα τρίμηνο ήδη πριν ξεκινήσουμε προσπαθειες. Κ τωρα θα το συνεχίσω μου είπε κανονικά. 

 

Από ποιες πολεις /περιοχές είστε κορίτσια?? 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσι! ακούσαμε καρδουλα χθες! Τι ομορφη εμπειρια! 

 

Τελικά μου έγραψε και εμένα ενα σωρρό εξετάσεις. Περίπου 15

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2023 at 8:59 ΠΜ, ο/η Zoiz είπε:

Και εμένα 16 εξετάσεις μου έγραψε για τον προγεννητικό. Νομίζω ότι λίγο πολυ είναι στάνταρ κάποιες. Εγώ έπαιρνα φιλικό ένα τρίμηνο ήδη πριν ξεκινήσουμε προσπαθειες. Κ τωρα θα το συνεχίσω μου είπε κανονικά. 

 

Από ποιες πολεις /περιοχές είστε κορίτσια?? 🤗🤗

Εγω Αθηνα κεντρο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2023 at 8:59 ΠΜ, ο/η Zoiz είπε:

Και εμένα 16 εξετάσεις μου έγραψε για τον προγεννητικό. Νομίζω ότι λίγο πολυ είναι στάνταρ κάποιες. Εγώ έπαιρνα φιλικό ένα τρίμηνο ήδη πριν ξεκινήσουμε προσπαθειες. Κ τωρα θα το συνεχίσω μου είπε κανονικά. 

 

Από ποιες πολεις /περιοχές είστε κορίτσια?? 🤗🤗

Eγω απο εβδομαδα θα ξεκινησω να τις κανω .

 

Αθηνα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! και εγω απο Αθήνα βόρεια προάστια ειμαι !! Εχω τόσο αγχος μέχρι να έρθει η Τετάρτη 😬

έχω μαζέψει ενα χαρτί απορίες για τον γυναικολόγο μου 😆. Ηθελα να ρωτησω καποια. Εχω μια εφαρμογή στο κινητό εβαλα την τελευταία περίοδο και λεει οτι ειμαι σημερα 5 εβδομάδες και 6 ημέρες. Δηλαδη αυτη ειναι κανονικά η κύηση η αν πάω στον γιατρό θα μου πεί πιο αργα πχ ? 🙄🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια έχω μια απορία σχετικά με τις εξετάσεις. Εμείς περαν των μεγάλων εξετασεων που θα κάνουμε ανά τρίμηνο, υπάρχουν και επιπλέον που θα μπορουσαμε να ζητήσουμε ανεξάρτητα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Blur είπε:

Καλημερα κορίτσι! ακούσαμε καρδουλα χθες! Τι ομορφη εμπειρια! 

 

Τελικά μου έγραψε και εμένα ενα σωρρό εξετάσεις. Περίπου 15

Αχ τι ωραία που ακούσατε καρδούλα 💓 μπράβο να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!! Απίστευτο μου φαίνεται ότι συμμετέχω σε τέτοια ομάδα! 😍 

Περιμενω κι εγώ να πάω για τον πρώτο υπέρηχο την άλλη εβδομάδα! Έχω πολύ γλυκιά αναμονή! Λέτε από αυτό να είναι που ξυπνάω κατά τις 5 κ δε μπορώ να κοιμηθώ πάλι; 

Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα υπέροχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία που μαζευόμαστε !! Εμένα ο δικός μου γιατρός είναι στο μητέρα. 

Εχθές έκλεισα την 5η εβδομάδα και πάμε δυναμικά για την 6η 💪🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2023 at 2:45 ΜΜ, ο/η MayiaKa είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Απίστευτο μου φαίνεται ότι συμμετέχω σε τέτοια ομάδα! 😍 

Περιμενω κι εγώ να πάω για τον πρώτο υπέρηχο την άλλη εβδομάδα! Έχω πολύ γλυκιά αναμονή! Λέτε από αυτό να είναι που ξυπνάω κατά τις 5 κ δε μπορώ να κοιμηθώ πάλι; 

Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα υπέροχα! 

Κοριτσι μου καλωσηρθες!!!  Μην νομιζεις, κ εμενα περιεργο μου φαινεται χαχαχα 

Θα ειναι πολυ ομορφη εμπειρια . Να μας στειλεις εντυπωσεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Angeliki1990 είπε:

Τι ωραία που μαζευόμαστε !! Εμένα ο δικός μου γιατρός είναι στο μητέρα. 

Εχθές έκλεισα την 5η εβδομάδα και πάμε δυναμικά για την 6η 💪🏼

Εγω στην 6η ειμαι. Σημερα εκανα τις εξετασεις που μου ειχε γραψει για τον προγεννητικο ελεγχο . Απο συμπωματα τι εχετε κοριτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Εγω στην 6η ειμαι. Σημερα εκανα τις εξετασεις που μου ειχε γραψει για τον προγεννητικο ελεγχο . Απο συμπωματα τι εχετε κοριτσια?

Να μας πεις πώς πήγαν οι εξετάσεις σου 🥰

Εγώ στην αρχή είχα μόνιμα πονάκια περιόδου ίσης έντασης και έντονη κούραση δλδ λαχανιαζωλ ευκολα (ακόμα και τώρα) ! Τώρα πριν λίγες ημέρες έφυγαν τα πονακια άρχισε να καίει λίγο το στήθος (ρώγες) και που κ που νιώθω ανακατοσουρες για λίγη ώρα αλλά όχι κάθε μέρα... Α! Και συχνοουρια φουλ από την αρχή μέχρι τώρα ! Εσείς ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimand σ ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα και σε όλες μας όλα με το καλό!

Εγώ έχω κάποια συμπτώματα, όχι τα ίδια κάθε μέρα, πάνε κ έρχονται. Συχνοουρία δηλαδή μπορεί να πηγαίνω τη μια μέρα συνέχεια την άλλη πιο νορμαλ. Έχω τσιμπήματα κάτω χαμηλά κάποιες φορές και σπυράκια κόκκινα που δε λένε να φύγουν. Εσείς; 

Εντωμεταξύ έχω φτιάξει κ μια λίστα με καλλυντικά που λένε ότι απαγορεύεται για να ρωτήσω το γιατρό όταν πάω. Εσάς σας είπαν τίποτα; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η MayiaKa είπε:

@dimand σ ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα και σε όλες μας όλα με το καλό!

Εγώ έχω κάποια συμπτώματα, όχι τα ίδια κάθε μέρα, πάνε κ έρχονται. Συχνοουρία δηλαδή μπορεί να πηγαίνω τη μια μέρα συνέχεια την άλλη πιο νορμαλ. Έχω τσιμπήματα κάτω χαμηλά κάποιες φορές και σπυράκια κόκκινα που δε λένε να φύγουν. Εσείς; 

Εντωμεταξύ έχω φτιάξει κ μια λίστα με καλλυντικά που λένε ότι απαγορεύεται για να ρωτήσω το γιατρό όταν πάω. Εσάς σας είπαν τίποτα; 
 

Κ εγω εχω συχνοουρια, φουσκωμα , κοπωση και πολυ ευαισθησια στο στηθος ..

Νομιζω καλο ειναι να κοιτας να μην περιεχουν σαλικυλικο οξυ και μια κοπελα ειχε γραψει οτι προτιμα τα καλλυντικα της natura siberica απο τη σειρα go organic (που ειναι vegan ) εγω ας πουμε στα σπυρακια που μου εχουν εμφανιστει βαζω  απο αυτη τη σειρα ενα gel .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ έχω ανακατοσούρες το πρωι μονο αλλα χωρίς εμετό! Και ειναι πρησμένο και το στήθος μου! Απλα τα 2 μονο! Α ναι κοιμαμαι και σα βοδι! Πως την παλευω στη δουλεια δεν ξερω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η dimand είπε:

Κ εγω εχω συχνοουρια, φουσκωμα , κοπωση και πολυ ευαισθησια στο στηθος ..

Νομιζω καλο ειναι να κοιτας να μην περιεχουν σαλικυλικο οξυ και μια κοπελα ειχε γραψει οτι προτιμα τα καλλυντικα της natura siberica απο τη σειρα go organic (που ειναι vegan ) εγω ας πουμε στα σπυρακια που μου εχουν εμφανιστει βαζω  απο αυτη τη σειρα ενα gel .

Ααα ναι; Θα τα ψάξω γιατί συχνά έχουν αιθέρια έλαια μέσα αυτά και δεν το είχα κοιτάξει καθόλου. Αν κι εμένα αυτό που με καίει είναι το μαλλί γιατί τα μαλλιά μου είναι κάτασπρα άμα δεν τα βάψω.. Τι να κάνω όμως; Μήπως μετά το 3μηνο μου επιτρέψει φυτική; Τα spray που βάφουν προσωρινά τη ρίζα επιτρέπονται;

Αχ πολλές οι απορίες μας και είναι μόνο η αρχή! Να πάνε όλα καλά και τα καλλυντικά έχουν λίγη συμμαχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kι εγω εχω καποιες διασπαρτες ασπρες βεβαια επειδη ειναι μπαλαγιαζ το μαλλι μου ξεγελαει λιγο 😛

θα περιμενω ενα 3μηνο και μακαρι μετα να με αφησει να κανουμε ανταυγειες  .

Για το προιον που λες σε σπρει καλο ειναι να δεις τα συστατικα . Η' να ρωτησεις το γιατρο σου για σιγουρια 

στις πριν 12 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Ααα ναι; Θα τα ψάξω γιατί συχνά έχουν αιθέρια έλαια μέσα αυτά και δεν το είχα κοιτάξει καθόλου. Αν κι εμένα αυτό που με καίει είναι το μαλλί γιατί τα μαλλιά μου είναι κάτασπρα άμα δεν τα βάψω.. Τι να κάνω όμως; Μήπως μετά το 3μηνο μου επιτρέψει φυτική; Τα spray που βάφουν προσωρινά τη ρίζα επιτρέπονται;

Αχ πολλές οι απορίες μας και είναι μόνο η αρχή! Να πάνε όλα καλά και τα καλλυντικά έχουν λίγη συμμαχία. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα και εγώ από το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό μου !! Είδαμε έναν όμορφο σάκο με ένα σπορακι μέσα και μου είπε ότι η εμφύτευση είναι ενδομήτρια και πολύ καλή ! Μου έδωσε να κάνω αυτές τις πολλές εξετάσεις είπαμε κάποια πράγματα που δεν πρέπει να κάνω και μου έδωσε τον φάκελο μου 🥰🥰🥰🥰 

Τώρα αναμονή 13 Νοεμβρίου για το επόμενο ραντεβού που θα ακούσουμε και καρδούλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Angeliki1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα και εγώ από το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό μου !! Είδαμε έναν όμορφο σάκο με ένα σπορακι μέσα και μου είπε ότι η εμφύτευση είναι ενδομήτρια και πολύ καλή ! Μου έδωσε να κάνω αυτές τις πολλές εξετάσεις είπαμε κάποια πράγματα που δεν πρέπει να κάνω και μου έδωσε τον φάκελο μου 🥰🥰🥰🥰 

Τώρα αναμονή 13 Νοεμβρίου για το επόμενο ραντεβού που θα ακούσουμε και καρδούλα ❤️

Καλημέρα :) :) 

Μπραβο τελεια!! 

Ολα πανε κατ ευχην ❤️

Κι εγω το ραντεβου με τη καρδουλα το περιμενω πως και πως!! 

9 Νοεμβριου εχουμε εμεις ❤️

 

Απο συμπτωματα πως πας?

Σημερα  ηπια το πρωι εναν φυσικο χυμο και με χαλασε πολυ . Νιωθω οτι ειμαι στο οριο να μην τον βγαλω 🤢  ( και ειμαι στη δουλεια :( )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θα μπω και εγώ σιγά σιγά στην ομάδα. Είμαι 5η εβδομάδα σήμερα και έχω ραντεβού για πρώτη φορά 1η Νοεμβρίου για να δούμε σάκο. Για καρδούλα μάλλον λίγο αργότερα αλλά μέσα μου εύχομαι να την ακούσω. 27.06 μου έβγαλε ΠΗΤ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Angeliki1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα και εγώ από το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό μου !! Είδαμε έναν όμορφο σάκο με ένα σπορακι μέσα και μου είπε ότι η εμφύτευση είναι ενδομήτρια και πολύ καλή ! Μου έδωσε να κάνω αυτές τις πολλές εξετάσεις είπαμε κάποια πράγματα που δεν πρέπει να κάνω και μου έδωσε τον φάκελο μου 🥰🥰🥰🥰 

Τώρα αναμονή 13 Νοεμβρίου για το επόμενο ραντεβού που θα ακούσουμε και καρδούλα ❤️

Τελεια με το καλο να ακουσετε καρδουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία αυξανόμαστε!! 
Εγώ πήγα σήμερα το πρωί, είμαι 5 εβδομάδων ακριβώς,  είδαμε το σάκο, μου είπε είναι ενδομήτριο και σε καλή θέση. Μου σύστησε βέβαια να είμαι λίγο πιο προσεκτική κ να μειώσω την κούραση, γιατί ίσως γι αυτό είχα αυτά τα πονάκια χαμηλά στην κοιλιά κάποιες φορές, αλλά όλα καλά γενικά.
Σε 2 εβδομάδες κλείσαμε το επόμενο ραντεβού και μου έγραψε να κάνω εξετάσεις.

Από το άγχος μου ξέχασα να ρωτήσω για βαφή και σπρέι μαλλιών που λέγαμε! Τώρα σημειώνω τα πάντα για να έχω λίστα για την επόμενη φορά.

Από συμπτώματα τώρα με ενοχλεί αρκετά το στήθος κ συχνοουρία. Αγχώνομαι εάν δε νιώθω και κάτι ρε γαμώτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου θα μπω και εγώ σιγά σιγά στην ομάδα. Είμαι 5η εβδομάδα σήμερα και έχω ραντεβού για πρώτη φορά 1η Νοεμβρίου για να δούμε σάκο. Για καρδούλα μάλλον λίγο αργότερα αλλά μέσα μου εύχομαι να την ακούσω. 27.06 μου έβγαλε ΠΗΤ. 

Καλωσηρθες κοριτσαρα μου ❤️ Θα μπει δυναμικα ο Νοεμβριος , με τον πιο ομορφο τροπο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...