Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το νοσοκομείο


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! 

Ήθελα να σας ρωτήσω εάν εάν ξέρετε πότε περίπου σε ποιον μήνα θα πρέπει να πάω στο δημόσιο νοσοκομείο πρώτη φορά και να έρθω σε επαφή με τον γιατρό που θα με ξεγεννήσει. Δυστυχώς ο γιατρός που με παρακολουθεί δεν χειρουργεί στην πόλη μου και δεν μπορώ να πάω εκτός στην ιδιωτική κλινική όπου συνεργάζεται. Επομένως δεν έχω ιδέα πότε πρέπει να έρθω σε επαφή με τον γιατρό στο νοσοκομείο. Εάν κάποια θα μπορούσε να με βοηθήσει, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα γιατί είμαι λίγο χαμένη με το συγκεκριμένο θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η S_Marina είπε:

Καλησπέρα σας! 

Ήθελα να σας ρωτήσω εάν εάν ξέρετε πότε περίπου σε ποιον μήνα θα πρέπει να πάω στο δημόσιο νοσοκομείο πρώτη φορά και να έρθω σε επαφή με τον γιατρό που θα με ξεγεννήσει. Δυστυχώς ο γιατρός που με παρακολουθεί δεν χειρουργεί στην πόλη μου και δεν μπορώ να πάω εκτός στην ιδιωτική κλινική όπου συνεργάζεται. Επομένως δεν έχω ιδέα πότε πρέπει να έρθω σε επαφή με τον γιατρό στο νοσοκομείο. Εάν κάποια θα μπορούσε να με βοηθήσει, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα γιατί είμαι λίγο χαμένη με το συγκεκριμένο θέμα. 

Γειά σου Μαρίνα! Αν και δεν το έχω κάνει η ίδια ξέρω ότι όσο πιο νωρίς πας τόσο το καλύτερο. Αλλά ρώτα και βρες έναν καλό γιατρό στο νοσοκομείο! Μην πας έτσι και σε αναλάβει οποίος να ναι. Δυστυχώς ακούγονται πολύ κακά σχόλια για κάποιους στα νοσοκομεία.

Οπότε βρες κάποιον καλό γιατρό και πάρε τηλέφωνο στο νοσοκομείο για να κλείσεις ραντεβού με αυτόν. Ξέρω ότι σου ανοίγουν φάκελο και σε βλέπει μόνο αυτός μετά και αυτός θα σε ξεγεννησει κι όλας. 

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/9/2023 at 3:20 ΜΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Γειά σου Μαρίνα! Αν και δεν το έχω κάνει η ίδια ξέρω ότι όσο πιο νωρίς πας τόσο το καλύτερο. Αλλά ρώτα και βρες έναν καλό γιατρό στο νοσοκομείο! Μην πας έτσι και σε αναλάβει οποίος να ναι. Δυστυχώς ακούγονται πολύ κακά σχόλια για κάποιους στα νοσοκομεία.

Οπότε βρες κάποιον καλό γιατρό και πάρε τηλέφωνο στο νοσοκομείο για να κλείσεις ραντεβού με αυτόν. Ξέρω ότι σου ανοίγουν φάκελο και σε βλέπει μόνο αυτός μετά και αυτός θα σε ξεγεννησει κι όλας. 

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! 

Καλημέρα Ελίζα και καλή εβδομάδα να έχουμε!! Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου! Ρώτησα γιατί οι απόψεις διίστανται δυστυχώς. Άλλοι μου είπαν να πάω τώρα που θα μπω στον 7ο, άλλοι μου λένε μετά τον 8ο. Ούτως ή άλλως είχα σκοπό να κρατήσω τον εξωτερικό γιατρό μου μέχρι το τέλος, απλά δυστυχώς δεν θα γεννήσω μαζί του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η S_Marina είπε:

Καλημέρα Ελίζα και καλή εβδομάδα να έχουμε!! Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου! Ρώτησα γιατί οι απόψεις διίστανται δυστυχώς. Άλλοι μου είπαν να πάω τώρα που θα μπω στον 7ο, άλλοι μου λένε μετά τον 8ο. Ούτως ή άλλως είχα σκοπό να κρατήσω τον εξωτερικό γιατρό μου μέχρι το τέλος, απλά δυστυχώς δεν θα γεννήσω μαζί του. 

Α είσαι και σε προχωρημένη εγκυμοσύνη! Καλύτερα τώρα λέω εγώ για να προλάβει να σε δει και ο γιατρός 2 φορές πριν μπεις στο μήνα σου, να αποκτήσετε μια οικειότητα. Άποψη μου πάντα. Εγώ θα ήθελα να δω κάμποσες φορές τον γιατρό που θα με ξεγεννησει. Γιατί αν δεις ότι δεν σου αρέσει να έχεις κάποιο περιθώριο μήπως αλλάξεις γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα! Είμαι στον 5ο μήνα και μόλις αλλάξαμε γιατρό γιατί δεν ήμασταν ικανοποιημένοι από τον προηγούμενο. Λόγω επιπλοκών που είχα στο 1ο τρίμηνο, αποφασίσαμε να απευθυνθούμε σε γιατρό που συνεργάζεται με δημόσιο νοσοκομείο, ώστε αν χρειαστεί νοσηλεία να μην ανησυχούμε για το κόστος. Βρήκαμε όντως έναν καταπληκτικό γιατρό, που με παρακολουθεί στο ιατρείο του (διότι έχει μηχανήματα τελευταίας τεχνολογίας), αλλά θα κάνουμε τον τοκετό στο Αλεξάνδρα. Τον ρώτησα πότε πρέπει να ανοίξουμε φάκελο εκεί και μου είπε ότι θα το προγραμματίσουμε μετά τον 6ο μήνα. 

Αν μπορούσατε να δείτε άμεσα κάποιον γιατρό στο νοσοκομείο που θέλετε, πιστεύω ότι αυτός θα σας κατατοπίσει. Εξάλλου είναι καλύτερα να υπάρχει στο νοσοκομείο ο φάκελος και το ιστορικό σας. Όλα να πάνε τέλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...