Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαρτίου 2024


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η Irene94 είπε:

Πως είστε κοριτσια;πως πάνε οι εγκυμοσύνες σας;έχετε κάποιο συμπτώμα που να δείχνει ότι κοντεύετε;εγώ δεν έχω τίποτα πέρα από κράμπες…

Εμείς εδώ είμαστε τύπου "φέέέέέέτα"! Ο μπέμπης δηλ. είναι αρκετά ψηλά, δεν έχω καμιά ενόχληση ή κάποια άλλη ένδειξη. Κοινώς, καλοπερνάει!! Θα πάμε όμως έτσι κι αλλιώς με καισαρική, οπότε δεν έχω αυτή την αναμονή και το άγχος για τα συμπτώματα. Πόσο εβδομάδων είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεννησαμε με καισαρική στις 21/2 στο Αλεξάνδρα λόγω κάθετης ισχιακης προβολής και κάποιων μικροεπιπλοκων!! Η εμπειρία ήταν ζορικη, αλλά η φροντίδα από το προσωπικό ήταν καλύτερη από πολλά ιδιωτικά. Ο μπέμπης μας βγήκε μικρούτσικος (2800 κιλά και 49.2 εκ), αλλά είναι γερός και ζωηρουλης. Τώρα είμαστε στο σπίτι και ξετρελαμενοι!🥰🥰

Βέβαια από τις ορμόνες δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλο αυτό το κορμάκι βρισκόταν στην κοιλιά μου τόσο καιρό. Και μου λείπει η κοιλούμπα μου!

 

Πώς πάνε οι εγκυμοσύνες σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι 39 εβδομαδων μπήκα χθες δλδ.αναμενω ακόμα ο γιατρός είπε ενώ έχω πητ 5/3 θα με αφήσει δέκα μέρες παραπάνω αν δεν έχω μέχρι τις 5ωσημαδια τοκετού.με αγχώνει ωστοσο όλο αυτό…!καισαρικη εεε;εντάξει αν είναι απαραίτητο δεν πειράζει.αρκει να πάνε όλα καλά.avocado mama να σου ζήσει!!!τουλαχιστον ξεμπέρδεψες στην εκπνοή του μήνα…κ εγώ Αλεξάνδρα θα γεννησω από επιλογή.ηταν ο γιατρός σου εξαρχής εκεί ή λόγω των επιπλοκών πηγές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/2/2024 at 6:22 ΜΜ, ο/η AvocadoMama είπε:

Γεννησαμε με καισαρική στις 21/2 στο Αλεξάνδρα λόγω κάθετης ισχιακης προβολής και κάποιων μικροεπιπλοκων!! Η εμπειρία ήταν ζορικη, αλλά η φροντίδα από το προσωπικό ήταν καλύτερη από πολλά ιδιωτικά. Ο μπέμπης μας βγήκε μικρούτσικος (2800 κιλά και 49.2 εκ), αλλά είναι γερός και ζωηρουλης. Τώρα είμαστε στο σπίτι και ξετρελαμενοι!🥰🥰

Βέβαια από τις ορμόνες δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλο αυτό το κορμάκι βρισκόταν στην κοιλιά μου τόσο καιρό. Και μου λείπει η κοιλούμπα μου!

 

Πώς πάνε οι εγκυμοσύνες σας;

@AvocadoMama, την ίδια μέρα γεννήσαμε!! Να τα χαιρόμαστε τα μπεμπάκια μας, να είναι γερά, ευτυχισμένα και καλότυχα!! Και γω, όπως είχα αναφέρει παραπάνω, γέννησα με προγραμματισμένη καισαρική. Ακόμα κι αν ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά, δεν θα τα καταφέρναμε, γιατί ο νεαρούλης μας είχε πραγματικά σφηνώσει στο πάνω δεξί μέρος της κοιλιάς και χρειάστηκαν 3 άτομα να πιέζουν και να σπρώχνουν για να κατέβει! Ευτυχώς, όλα πήγαν καλά, λίγο κουρασμένος βγήκε λόγω αυτού του γεγονότος, αλλά γρήγορα πήρε τα πάνω του!  Τώρα... είμαστε σε φάση προσαρμογής στο σπίτι... Τα έχω βρει σκούρα με τον θηλασμό, αλλά θα το προσπαθήσω μέχρις εσχάτων. Κατά τα άλλα... ακόμα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι κρατώ στην αγκαλιά μου το παιδί μου... Δεν είχα σκεφτεί πώς είναι να λες "το παιδί μου"...

στις On 1/3/2024 at 8:18 ΠΜ, ο/η Irene94 είπε:

Εγώ είμαι 39 εβδομαδων μπήκα χθες δλδ.αναμενω ακόμα ο γιατρός είπε ενώ έχω πητ 5/3 θα με αφήσει δέκα μέρες παραπάνω αν δεν έχω μέχρι τις 5ωσημαδια τοκετού.με αγχώνει ωστοσο όλο αυτό…!καισαρικη εεε;εντάξει αν είναι απαραίτητο δεν πειράζει.αρκει να πάνε όλα καλά.avocado mama να σου ζήσει!!!τουλαχιστον ξεμπέρδεψες στην εκπνοή του μήνα…κ εγώ Αλεξάνδρα θα γεννησω από επιλογή.ηταν ο γιατρός σου εξαρχής εκεί ή λόγω των επιπλοκών πηγές;

@Irene94, με το καλό, μ' έναν πόνο!! Θα περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολύ @το χοντρό μπιζέλι!!κ εγώ είχα επιπλοκή,το μωρό ήθελε να βγει από τις 5/3ωτη μέρα της πητ που είχα συσπάσεις ωστοσο ο γιατρός μου δε με πίστευε κ με άφησε.στις 8 του μήνα πηγα με τρομερούς πονους στο μαιευτηριο.το μωρό κατέβαινε στραβά κ είχε κάπως κολλήσει να το πω απλά.ο γιατρός δεν ήθελε με τίποτα να με βάλει με καισαρικη κ έτσι γεννησα επώδυνα,δύσκολα αλλα τα κατάφερα!ευχομαι σε όλες σας καλούς κ εύκολους τοκετούς γιατί το ανώδυνου σ νομίζω δεν υπάρχει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Irene94 είπε:

Ευχαριστω πολύ @το χοντρό μπιζέλι!!κ εγώ είχα επιπλοκή,το μωρό ήθελε να βγει από τις 5/3ωτη μέρα της πητ που είχα συσπάσεις ωστοσο ο γιατρός μου δε με πίστευε κ με άφησε.στις 8 του μήνα πηγα με τρομερούς πονους στο μαιευτηριο.το μωρό κατέβαινε στραβά κ είχε κάπως κολλήσει να το πω απλά.ο γιατρός δεν ήθελε με τίποτα να με βάλει με καισαρικη κ έτσι γεννησα επώδυνα,δύσκολα αλλα τα κατάφερα!ευχομαι σε όλες σας καλούς κ εύκολους τοκετούς γιατί το ανώδυνου σ νομίζω δεν υπάρχει!!

Πρώτα απ' όλα, να σας ζήσει, να είναι γερό και καλότυχο! Δεύτερον, μπράβο σου που τα κατάφερες και άντεξες όλη αυτή την επώδυνη διαδικασία, χαίρομαι που όλα πήγαν καλά παρά τις επιπλοκές!

Παρολ' αυτά, έτσι όπως τα περιγράφεις, ο γιατρός είναι λίγο ψιλοαπαράδεκτος; Ή είναι ιδέα μου; Σημασία έχει που τα κατάφερες, αλλά γιατί έπρεπε να περάσεις όλο αυτό το κομμάτι επώδυνα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/3/2024 at 8:18 ΠΜ, ο/η Irene94 είπε:

Εγώ είμαι 39 εβδομαδων μπήκα χθες δλδ.αναμενω ακόμα ο γιατρός είπε ενώ έχω πητ 5/3 θα με αφήσει δέκα μέρες παραπάνω αν δεν έχω μέχρι τις 5ωσημαδια τοκετού.με αγχώνει ωστοσο όλο αυτό…!καισαρικη εεε;εντάξει αν είναι απαραίτητο δεν πειράζει.αρκει να πάνε όλα καλά.avocado mama να σου ζήσει!!!τουλαχιστον ξεμπέρδεψες στην εκπνοή του μήνα…κ εγώ Αλεξάνδρα θα γεννησω από επιλογή.ηταν ο γιατρός σου εξαρχής εκεί ή λόγω των επιπλοκών πηγές;

Ίσως έχεις ήδη γεννήσει! Όλα να πάνε τέλεια! Με το καλό να έρθει το μπεμπακι 🥰

Άλλαξα γιατρό όταν μπήκα στον 5ο μήνα γιατί ένιωθα μεγάλη ανασφάλεια με τον προηγούμενο γιατρό. Στο Αλεξάνδρα με πρόσεξαν παρα πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/3/2024 at 6:29 ΜΜ, ο/η το χοντρό μπιζέλι είπε:

@AvocadoMama, την ίδια μέρα γεννήσαμε!! Να τα χαιρόμαστε τα μπεμπάκια μας, να είναι γερά, ευτυχισμένα και καλότυχα!! Και γω, όπως είχα αναφέρει παραπάνω, γέννησα με προγραμματισμένη καισαρική. Ακόμα κι αν ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά, δεν θα τα καταφέρναμε, γιατί ο νεαρούλης μας είχε πραγματικά σφηνώσει στο πάνω δεξί μέρος της κοιλιάς και χρειάστηκαν 3 άτομα να πιέζουν και να σπρώχνουν για να κατέβει! Ευτυχώς, όλα πήγαν καλά, λίγο κουρασμένος βγήκε λόγω αυτού του γεγονότος, αλλά γρήγορα πήρε τα πάνω του!  Τώρα... είμαστε σε φάση προσαρμογής στο σπίτι... Τα έχω βρει σκούρα με τον θηλασμό, αλλά θα το προσπαθήσω μέχρις εσχάτων. Κατά τα άλλα... ακόμα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι κρατώ στην αγκαλιά μου το παιδί μου... Δεν είχα σκεφτεί πώς είναι να λες "το παιδί μου"...

@Irene94, με το καλό, μ' έναν πόνο!! Θα περιμένουμε νέα σου!!

Απίστευτο!! Να τα χαιρόμαστε τα μικρά 🥰

Υπομονή με το θηλασμό! Εγώ που και που δίνω και λίγο συμπληρωμα από φόρμουλα γιατί μας βγήκε πολύ πεινασμένος ο νεαρός. Θα τα καταφέρουμε όμως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2024 at 4:33 ΜΜ, ο/η AvocadoMama είπε:

Απίστευτο!! Να τα χαιρόμαστε τα μικρά 🥰

Υπομονή με το θηλασμό! Εγώ που και που δίνω και λίγο συμπληρωμα από φόρμουλα γιατί μας βγήκε πολύ πεινασμένος ο νεαρός. Θα τα καταφέρουμε όμως! 

Και γω σταθερά, σε κάθε γεύμα του δίνω συμπλήρωμα, γιατί έπρεπε να ανακτήσουμε το βάρος μας. Πλέον ακολουθούμε μεικτή διατροφή, ο μπέμπης έχει πάρει τα π΄΄ανω του για τα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...