Μετάβαση σε περιεχόμενο

PSIXOLOGIA ...XALIA....


ranini

Recommended Posts

Psixologia xalia..

Ithela na einai pio eukolo na meinw eguos..perasan 4 mines k tipota..ligo einai den lew alla ekei pou elega twra tha exw xrono na prospathw sunexeia emfanizetai pali to provlima sto gonato mou k prepei na kanw egxeirisi diladi na anavalw tis prospatheies gia ligo kairo..

Tha mou peis egw na eimai kala k ola ginontai...nai swsto k auto omws i diki mou psixologia alla leei..

I alitheia einai oti kourastika..apo tous ponous pou pernaw me to podi mou me ti douleia pou prepei na eimai 9 wres orthia k na to kanw pio xalia...

K fusika me to mwro pou den erxetai..

Den exw oreksi na kanw tipota...den thelw na kanw tipota...

Ti na kanw??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΑΝΙΝΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ.ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΓΟΝΑΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.;) ΘΑΡΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ! ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΚΑΜΠΩ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΟΝΟΥΣ???ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΤΟ ΑΡΝΗΘΕΙ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ:)

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ranini, μην απογοητεύεσαι.

Δεν λέω ότι είναι εύκολα αυτά που περνάς, αλλά θα δείς ότι θα τα ξεπεράσεις όλα.

Προέχει η υγεία σου. Οπότε να κάνεις την εγχείρηση στο πόδι σου, και μετά θα έχεις όλα τον χρόνο να προσπαθήσεις για εγκυμοσύνη.

Να σκέφτεσαι θετικά και να δείς ότι όλα θα πάνε καλά.

Καλή συνέχεια και εύχομαι όλα να πάνε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RANINI,ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ.

ΠΡΩΤΑ Η ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ.

ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ ΣΟΥ -ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ-.

ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ!

ΓΙΝΕ ΠΡΩ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ,ΕΙΝΑΙ ΟΝΤς ΜΙΚΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ.

ΔΕΙΞΕ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristw koritsia..

falassarna douleuw se ergastirio fournou k den mporw na kathomai giati ektos

ap'to oti den voleuei to afentiko mou den einai k toso ponopsuxos..

s'euxaristw omws na sai kala..

natasoula mou prospathw na skeftomai thetika omws panta kati ginetai..

s'euxaristw k esu na eisai kala..

TEO COOL exw provlima me tin epigonatida mou me priksimo ugro k ola ta sxetika..s'euxaristw kserw oti einai mikro to diastima k gi'auto prospathw na skeftomai thetika..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια μου φαση ειναι και θα περασει αγαπη μου,μη στενοχωριεσαι,ολοι περναμε τετοια διαστηματα.Το ξερω πως ειναι δυσκολο ομως δεν θα μας παρει κι απο κατω εεε!!!Ολα θα τακτοποιηθουν ,και το γονατο σου θα φτιαξεις και το μωρακι που θελεις θα το αποκτησεις κοριτσι μου.Εχε υπομονη και θα δεις ολα θα ξεπεραστουν και θα εισαι μια χαρα παλι;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ranini μόλις μπεις στη διαδικασία να λύσεις το πρόβλημα με το γόνατό σου η προσοχή σου θα είναι εκεί και θα ξεχαστείς με το μωράκι που είναι στον δρόμο αλλά δεν έχει έρθει ακόμα.

Σου εύχομαι ο χρόνος να είναι φιλικός απέναντί σου και να έρθει σύντομα ο καιρός που θα χαμογελάσεις κρατώντας το θετικό τεστ. Αν και το να προσπαθείς σημαίνει ότι περνάς νύχτες χαράς με τον σύντροφό σου, δεν θα έπρεπε να σε στεναχωρεί τόσο. Ένα μωράκι θέλει μια χαρούμενη μαμά (το λεω για να το ακούσω πρώτη εγώ). Ηρέμησε και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια μου μην σε παίρνει από κάτω...

Ήταν δύσκολος αυτός ο μήνας... Αλλά να'σαι σίγουρη ότι κάπου παρακάτω θα σου έρθουν τα ευχάριστα!

Κοίτα τώρα να πάνε όλα καλά με το πόδι σου και να αποθεραπευτείς όσο πιο καλά και γρήγορα γίνεται!

Κι όλα θα πάρουν τη σειρά τους και το δρόμο τους... να'σαι σίγουρη!

Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ranaki mou

rwtas ti na kaneis(;)!

Egw tha elega NA MIN KANEIS TIPOTA!!!

Afou aisthanesai toso xalia

kai den dynasai na kaneis thetikes skepseis

kai den exeis ypomoni............

..........min kaneis tipota!!!

Na perasei i epemvasoula,

na ginei kala to podaraki

kai ta alla as erthoun oooopote mporeseis esy

na ksana-asxolitheis mazi tous...!!!

Kane mia apoxi, grapse ta ola...

Pragmatika proexei KAI i psyxiki sou ygeia...

Den thelw na mou eisai etsi!!!

Tha sou steilw ton pelargo na se... dagkwsei!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια μου λενε αμα δεν πιασεις πατο δεν ξανασηκωνεσαι μια φαση περνας θα περασει ισως δεν μενεις και εγκυος γιατι εχεις πολλα στο κεφαλι σου και ανχωνεσαι το ανχος ειναι οτι χειροτερο. εχεις το γονατο σου η δουλεια ειναι ακαταληλη για την κατασταση σου και ολας αληθεια οταν μεινεις εγκυος τι θα κανεις με την δουλεια ειναι ζορι και το ποδι και εγκυμοσυνη και ορθοστασια και αφεντικο χαλια απο οτι καταλαβα. προγραμματισε τι θα κανεις με το ποδαρακι σου, αν αλαζες και δουλεια θα ηταν καλα αλλα ξερω οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα στο να βρεις κατι αλλο στις μερες μας, φτιαξε το ποδαρακι σου αναρωσε να ηρεμησεις και θα ερθει και το μωρο. αν ειχε ερθει θα σε ειχε πιασει το ποδι τωρα και δεν θα μπορουσες να γινεις καλα ολα για καποιο λογο συμβαινουν θα δεις θα ερθει το μωρακι να χαλαρωσεις χρειαζεται και μην στεναχωριεσαι κοριτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΑΝΟΥΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ,ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ,ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ.ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΒΑΛΕ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ,ΞΕΣΠΑΣΕ,ΜΙΛΑ ΒΓΑΛΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΒΑΡΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ.ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ.ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΟ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ.ΜΗ ΣΚΑΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Σ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΑΝΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΒΡΕ

ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΙΣΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ;) ;)

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια μου μην χαλιεσαι....

Κι εγω σε "φαση" ειμαι και μετα απο 5 μηνες θα πρεπει να περιμενω αλλους 5 τελικα για να αρχισω να κανω και παλι προσπαθειες...

Σε καταλαβαινω απολυτα!!! Ειναι μερες και μερες... Σημερα χαλια... αυριο ξαναελπιζεις.... μεθαυριο περνας μια "αρνηση" .... μετα ξανα χαρα... και ξανα χαλια.. και παει λεγοντας....

Οταν πρεπει να "περιμενεις" την εγκυμοσυνη και δεν σου προκυπτει ετσι απλα.... εχεις παντα ψυχικες διακυμανσεις....

Ολα ξεπερνιουνται ομως...!!! Και αυριο... ειναι μια καινουρια μερα!!!

Φτιαξε το γονατο σου (γιατι οντως - δε θυμαμαι ποια κοπελα το ανεφερε- αν εχεις τοσο μεγαλο προβλημα θα ηταν πολυ επιβαρυντικη μια εγκυμοσυνη)

και αν σας παιρνει παρε μια αδεια "ανευ αποδοχων"...

Θα ξεκουραστεις... θα χαλαρωσεις και εκει θα ερθει και το πολυποθυτο μπεμπεκι σου!! :)

Ποτε μπαινεις χειρουργειο??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω ρε Ρανια γιατι εχουμε χαθει τελευταια..

Δεν ξερω τι σου συμβαινει... αλλα ο,τι κι αν ειναι αυτο αν δεν σε σπαει στα δυο... μην το αφηνεις ουτε καν να σε λυγισει....

Καλη επιτυχια στο χειρουργειο (αν δεν τα ξαναπουμε μεχρι τοτε)

Να πανε ολα καλα και να ερθουν μετα και τα.... ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανακι?Καλημερα γλυκουλα μου!!:-)

Πιστευω κι εγω πως ειναι μια φαση....και οπως ειπες κι εσυ να ξερεις η μαζεμενα θα ερχονται ολα η καθολου....περασα κι εγω τα δικα μου αυτο τον καιρο και ολες τα περασαμε ή και περναμε!!Ειμαστε εδω η μια για την αλλη!Και να θυμασαι οτι ειναι βγαλτο μην κρατας τιποτα μεσα σου ;-)...σε οποιονδηποτε θες οχι εδω μεσα απαραιτητα γενικα μιλαω...

Εκανα κι εγω τελος Σεπτεμβρη αμυγδαλες οι οποιες με δηλητηριαζανε....και το ενιωθα...ελεγα αν κανω παιδακι?Θα το δηλητηριασω κι αυτο...οποτε το πηρα αποφαση πριν ξεκινησω για οτιδηποτε να τις ξεφορτωθω...ηθελα να ειμαι υγειης σε ολα πριν ξεκινησω για νινι....

ΟΙ γιατροι μου λεγανε δεν εχεις τιποτα (δεν το βλεπανε το προβλημα ,εγω ομως το καταλαβα )και πηρα την αποφαση να παω....ειπα χιλιες δικαιολογιες για να τις βγαλουν και οταν τις εβγαλα μου ειπαν ηταν δηλητηριο!!Ασχετα ολα αυτα...αλλα υπεφερα παρα πολυ στην συνεχεια αλλα δεν με ενοιαζε ελεγα αν ειναι να ξεκινησω για μωρακι πρεπει να προσεξω εμενα πρωτα...κι ετσι εκανα....πως περασανε οι μερες ουτε καταλαβα!Το ιδιο κι εσυ Ρανακι μου!!

Θα γινεις καινουργια χα χα!!δεν θα εχεις τιποτα στο μυαλο μετα!Θα ηρεμησεις και θα ερθει!!!

Με το καλο ευχομαι να περασει κι αυτο!!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι καλη μου!Οταν ειναι μαζεμενα αστα!Αλλα δεν βαριεσαι...περαστικα ειναι ολα και με λιγη καλη θεληση ολα γινονται καλα...

Ναι μωρε φαση ειναι!Ευχομαι να περασει ο καιρος νερακι και μετα με το καλο να ερθει και το νινακι!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ranini μου μην σε παιρνει απο κατω!!!Πάνω απ ολα και η υγεια μας!!να κανεις την εγχειρηση στο ποδι σου..και μετα να δεις που θα σκεφτεσαι το ποδι σου..θα έχεις βγαλει απ το μυαλό σου το Θέμα παιδι..και θα μεινεις αμεσως!!!!!

Ειδες τι ωραια που τα ειπα!!!

ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα γλυκιά μου!

έχω καιρό να μπω στο site και είδα το forum σου και στεναχωρήθηκα πολύ.

Να μην στεναχωριέσαι και προπαντός βγάλε το παιδί απο το μυαλό σου!

όσο το σκεφτόμαστε δεν έρχεται και χαλιόμαστε κιόλας!

Έχω να μπώ βδομάδες στο site μόνο και μόνο για να μην γυρνάει το μυαλό μου συνέχεια στο θέμα "παιδί".

Προσπαθούμε και εμείς σχεδόν 1 χρόνο και πλεον παραιτήθηκα απο κάθε σκέψη και προσπάθεια! Προσπαθώ να ασχολούμαι με άλλα πράγματα! Βαρέθηκα να κλαίω, βαρέθηκα να έχω εμμονές και ειλικρινά δεν με βοηθούσε σε τίποτα αυτό!

Γιαυτό ας ζήσουμε την ζωή μας έτσι όπως είναι, ας κάνουμε και κανα ταξίδι παραπάνω γιατί όταν έρθει το παιδί θα έχουμε ποιο πολλές ευθύνες και την ελευθερία που έχουμε τώρα δεν θα την έχουμε!

και κάτι ακόμα! πρόσεχε μην χάσετε τον ερωτισμό σας σαν ζευγάρι γιατι εμεις φτάσαμε σε αυτό το σημείο και ευτυχώς το καταλάβαμε σύντομα!

κουκλίτσα μου άφησε τον ευατό σου ελεύθερο και θα έρθει ....

ζήσε αυτο που έχεις τώρα με τον άντρα σου! πέρνα καλά! τώρα είσαστε οι δυό σας ....εκμεταλλέυσου το ! καντε σχέδια για τους δυό σας!!!

μου λείψατε πολύ αλλά δεν με βοηθάει να μπαίνω κάθε τρεις και λίγο στο αγαπημένο μου mammyland γιατι όπως είπα και πριν δεν θέλω να μου γίνετε εμμονή το παιδί!

φιλιά σε όλες!!! καλη σαρακοστή!

ρανια μου και όπως είπαμε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...