Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Νικόλ μου σε θαυμάζω για το πώς έχεις διαχειριστεί τη φάση της αναμονής💪. Έχεις περάσει κι εσύ πολλά... Το 2024 θα είναι σίγουρα η χρονιά μας... ακόμα και αν γονατίζουμε κάποιες μέρες, ξανασηκωνόμαστε και παλεύουμε για αυτό που θέλουμε. Πόσο θέλω να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα!! Θα πανηγυρίσουμε όλες μαζί σου σε λίγες μέρες!🎉✌️👶

Σήμερα ξύπνησα με κάπως πεσμένη  διάθεση κ αγχωμένη κορίτσια μ😞 βγηκα μια βόλτα ηρέμησα λιγο γυρισα σπίτι κ πάλι τα ίδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Σήμερα ξύπνησα με κάπως πεσμένη  διάθεση κ αγχωμένη κορίτσια μ😞 βγηκα μια βόλτα ηρέμησα λιγο γυρισα σπίτι κ πάλι τα ίδια. 

Γιατι κορίτσι μου? Λόγω άγχους??? Σκέψου πόσο αισιόδοξος ήταν ο γιατρός σου😉. Όλα καλά θα πάνε. Έχεις καθόλου συμπτωματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Γιατι κορίτσι μου? Λόγω άγχους??? Σκέψου πόσο αισιόδοξος ήταν ο γιατρός σου😉. Όλα καλά θα πάνε. Έχεις καθόλου συμπτωματα?

Νιωθω αγχωμένη σημερα. Έριξα ενα Κλαμα ξέσπασα κ θα ηρεμήσω π θα πάει. Μεχρι εχθες το απογευμα ένιωθα  σαν πόνους περιόδου. Απο εχθες το βραδυ κ μετα νιωθω τσιμπιματακια μόνο. Στήθος οχι πρησμένο απλα πονάει. Κ απο εχθες το βραδυ ζαλίζομαι συνεχεια. Πιστευω ολα αυτα ειναι απο τα φάρμακα. Είναι πολυ νωρις για συμπτώματα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Νιωθω αγχωμένη σημερα. Έριξα ενα Κλαμα ξέσπασα κ θα ηρεμήσω π θα πάει. Μεχρι εχθες το απογευμα ένιωθα  σαν πόνους περιόδου. Απο εχθες το βραδυ κ μετα νιωθω τσιμπιματακια μόνο. Στήθος οχι πρησμένο απλα πονάει. Κ απο εχθες το βραδυ ζαλίζομαι συνεχεια. Πιστευω ολα αυτα ειναι απο τα φάρμακα. Είναι πολυ νωρις για συμπτώματα .

Εγώ πάντως είμαι αισιόδοξη για σένα. Εγώ είχα καταλάβει ότι δεν πέτυχε γιατί δεν είχα απλα τσιμπήματα. Πόναγε πάρα πολύ η κοιλιά μου. Υπομονή λίγες μέρες ακόμα...Ξέρω ότι αυτή η αναμονή είναι ότι χειρότερο. Εμένα από όλη την διαδικασία, αυτές οι 14 μέρες, με διέλυσαν ψυχολογικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Εγώ πάντως είμαι αισιόδοξη για σένα. Εγώ είχα καταλάβει ότι δεν πέτυχε γιατί δεν είχα απλα τσιμπήματα. Πόναγε πάρα πολύ η κοιλιά μου. Υπομονή λίγες μέρες ακόμα...Ξέρω ότι αυτή η αναμονή είναι ότι χειρότερο. Εμένα από όλη την διαδικασία, αυτές οι 14 μέρες, με διέλυσαν ψυχολογικά 

Love μου είναι όντως το χειρότερο κομμάτι... 😔Εγώ ένας λόγος που καθυστέρησα την ετ είναι ότι δεν είμαι έτοιμη να το ξαναπεράσω... Πάντως Νικόλ μου αν και ξέρω ότι αυτό που σου λέω δεν είναι εύκολο, προσπάθησε να θυμάσαι και να το λες και συνέχεια στον εαυτό σου: ΔΕΝ υπάρχουν συμπτώματα...! Μη βασανίζεις τον εαυτό σου χωρίς λόγο...🙏❤️ είναι απολύτως φυσικό να κάνεις σκέψεις αν πέτυχε ή όχι και να φαντάζεσαι τον εαυτό σου στη μια ή στην άλλη περίπτωση, αλλά σε παρακαλώ μην το συνδέεις με συμπτώματα. Αυτό που στη μια περίπτωση είναι σημείο περιόδου είναι σημάδι εγκυμοσύνης στην άλλη. Το δυσκολότερο είναι να ελέγξεις το μυαλό σου αυτή τη στιγμή, εύχομαι ολόψυχα οι μέρες να περάσουν πολύ πολύ γρήγορα μέχρι την εξέτασή σου!💪 Κάνε τη βολτούλα σου, διάβασε ένα feel good βιβλίο, μίλα με το σύντροφό σου, γενικά κάνε ότι δε βοηθάει να χαλαρώνεις και να εκτονώνεσαι. Και το κλάμα καλό μας κάνει, εγώ το νιώθω σαν αναγκαία εκτόνωση όταν έχω φτάσει στο αμήν❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2024 at 5:59 ΜΜ, ο/η Elaine είπε:

Κορίτσια γεια σας ! Καινούργια στην παρέα ! Έκανα σήμερα έμβρυο μεταφορά ! Είναι η δεύτερη μας κάναμε την πρώτη τον Οκτώβριο και δεν πέτυχε !! Στείλτε λίγη θετική ενέργεια…πραγματικά τη χρειάζομαι ! 🤞🤞

Καλώς ήρθες στη παρέα κορίτσι μου!! Εύχομαι αυτή η προσπάθεια σας να είναι η τυχερή!!Σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχάριστα.❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Νιωθω αγχωμένη σημερα. Έριξα ενα Κλαμα ξέσπασα κ θα ηρεμήσω π θα πάει. Μεχρι εχθες το απογευμα ένιωθα  σαν πόνους περιόδου. Απο εχθες το βραδυ κ μετα νιωθω τσιμπιματακια μόνο. Στήθος οχι πρησμένο απλα πονάει. Κ απο εχθες το βραδυ ζαλίζομαι συνεχεια. Πιστευω ολα αυτα ειναι απο τα φάρμακα. Είναι πολυ νωρις για συμπτώματα .

Κανε υπομονή κορίτσι μου κ μην προδικαζεις το αποτέλεσμα.  Μην ερμηνευεις τα συμπτώματα αγνοησε τα μπορεί να είναι από τα φάρμακα μπορεί κ όχι οπότε συμπέρασμα δε βγαζεις. Από το να σκέφτεσαι αρνητικα κ να σκας γιατί δε σκέφτεσαι θετικά; χαϊδέψε τη κοιλίτσα σου, κάνε τη προσευχή αν πιστεύεις να αντλήσεις δύναμη,τη διατροφουλα σου, τη βόλτα σου κ αυτο που είναι να γίνει θα γίνει.Εισαι ένα τσικ πιο κοντά στο όνειρο με την ετ σου. Σκέψου όμορφα για να σου έρθουν κιολας!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilly1984 είπε:

Love μου είναι όντως το χειρότερο κομμάτι... 😔Εγώ ένας λόγος που καθυστέρησα την ετ είναι ότι δεν είμαι έτοιμη να το ξαναπεράσω... Πάντως Νικόλ μου αν και ξέρω ότι αυτό που σου λέω δεν είναι εύκολο, προσπάθησε να θυμάσαι και να το λες και συνέχεια στον εαυτό σου: ΔΕΝ υπάρχουν συμπτώματα...! Μη βασανίζεις τον εαυτό σου χωρίς λόγο...🙏❤️ είναι απολύτως φυσικό να κάνεις σκέψεις αν πέτυχε ή όχι και να φαντάζεσαι τον εαυτό σου στη μια ή στην άλλη περίπτωση, αλλά σε παρακαλώ μην το συνδέεις με συμπτώματα. Αυτό που στη μια περίπτωση είναι σημείο περιόδου είναι σημάδι εγκυμοσύνης στην άλλη. Το δυσκολότερο είναι να ελέγξεις το μυαλό σου αυτή τη στιγμή, εύχομαι ολόψυχα οι μέρες να περάσουν πολύ πολύ γρήγορα μέχρι την εξέτασή σου!💪 Κάνε τη βολτούλα σου, διάβασε ένα feel good βιβλίο, μίλα με το σύντροφό σου, γενικά κάνε ότι δε βοηθάει να χαλαρώνεις και να εκτονώνεσαι. Και το κλάμα καλό μας κάνει, εγώ το νιώθω σαν αναγκαία εκτόνωση όταν έχω φτάσει στο αμήν❤️❤️❤️

Και εγώ θα ηθελα να κάνω άμεσα την επόμενη εμβρυομεταφορα και το μόνο που σκέφτομαι είναι αυτή η αναμονή.. Σκέφτομαι ότι δεν εχω το κουράγιο να το ξαναπεράσω..Προς το παρόν όλες περιμένουμε το αποτέλεσμα της Νικόλ την Τριτη. Που είμαι σίγουρη ότι θα είναι θετικό 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Εγώ πάντως είμαι αισιόδοξη για σένα. Εγώ είχα καταλάβει ότι δεν πέτυχε γιατί δεν είχα απλα τσιμπήματα. Πόναγε πάρα πολύ η κοιλιά μου. Υπομονή λίγες μέρες ακόμα...Ξέρω ότι αυτή η αναμονή είναι ότι χειρότερο. Εμένα από όλη την διαδικασία, αυτές οι 14 μέρες, με διέλυσαν ψυχολογικά 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Love μου είναι όντως το χειρότερο κομμάτι... 😔Εγώ ένας λόγος που καθυστέρησα την ετ είναι ότι δεν είμαι έτοιμη να το ξαναπεράσω... Πάντως Νικόλ μου αν και ξέρω ότι αυτό που σου λέω δεν είναι εύκολο, προσπάθησε να θυμάσαι και να το λες και συνέχεια στον εαυτό σου: ΔΕΝ υπάρχουν συμπτώματα...! Μη βασανίζεις τον εαυτό σου χωρίς λόγο...🙏❤️ είναι απολύτως φυσικό να κάνεις σκέψεις αν πέτυχε ή όχι και να φαντάζεσαι τον εαυτό σου στη μια ή στην άλλη περίπτωση, αλλά σε παρακαλώ μην το συνδέεις με συμπτώματα. Αυτό που στη μια περίπτωση είναι σημείο περιόδου είναι σημάδι εγκυμοσύνης στην άλλη. Το δυσκολότερο είναι να ελέγξεις το μυαλό σου αυτή τη στιγμή, εύχομαι ολόψυχα οι μέρες να περάσουν πολύ πολύ γρήγορα μέχρι την εξέτασή σου!💪 Κάνε τη βολτούλα σου, διάβασε ένα feel good βιβλίο, μίλα με το σύντροφό σου, γενικά κάνε ότι δε βοηθάει να χαλαρώνεις και να εκτονώνεσαι. Και το κλάμα καλό μας κάνει, εγώ το νιώθω σαν αναγκαία εκτόνωση όταν έχω φτάσει στο αμήν❤️❤️❤️

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Κανε υπομονή κορίτσι μου κ μην προδικαζεις το αποτέλεσμα.  Μην ερμηνευεις τα συμπτώματα αγνοησε τα μπορεί να είναι από τα φάρμακα μπορεί κ όχι οπότε συμπέρασμα δε βγαζεις. Από το να σκέφτεσαι αρνητικα κ να σκας γιατί δε σκέφτεσαι θετικά; χαϊδέψε τη κοιλίτσα σου, κάνε τη προσευχή αν πιστεύεις να αντλήσεις δύναμη,τη διατροφουλα σου, τη βόλτα σου κ αυτο που είναι να γίνει θα γίνει.Εισαι ένα τσικ πιο κοντά στο όνειρο με την ετ σου. Σκέψου όμορφα για να σου έρθουν κιολας!!❤

Κορίτσια μ σας ευχαριστω πάρα πολύ για την στήριξη κ τον χρόνο σας🙏🥰

οχι δεν ψάχνω συμπτώματα… ειναι πολυ νωρις το γνωρίζω πολύ καλά αυτο. Ολα ειναι απο τα τόσα χάπια που παίρνουμε. 

Ξέσπασα, εβαλα μουσικούλα να με ηρεμήσει κ να με χαλαρώσει, χάιδεψα την κοιλίτσα μ, βγήκαμε κ μια βολτίτσα με τον αντρούλη μ κ νιωθω πολυ καλύτερα! 


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2024 at 5:59 ΜΜ, ο/η Elaine είπε:

Κορίτσια γεια σας ! Καινούργια στην παρέα ! Έκανα σήμερα έμβρυο μεταφορά ! Είναι η δεύτερη μας κάναμε την πρώτη τον Οκτώβριο και δεν πέτυχε !! Στείλτε λίγη θετική ενέργεια…πραγματικά τη χρειάζομαι ! 🤞🤞

Κοριτσάκι μ καλή επιτυχία σ ευχομαι μέσα απο την καρδιά μ🙏🤞

είμαστε κοντά εγω εκανα ετ 11/2

βλαστοκύστες έβαλες; Χοριακή πότε θα κάνεις;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κοριτσάκι μ καλή επιτυχία σ ευχομαι μέσα απο την καρδιά μ🙏🤞

είμαστε κοντά εγω εκανα ετ 11/2

βλαστοκύστες έβαλες; Χοριακή πότε θα κάνεις;

 

Καλά αποτελέσματα!!

Έκανες τεστακι μονη σου?

Εγώ έχω Πέμπτη χοριακη 

Είναι ακομα νωρίς να δείξει? 

Σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Εγώ πάντως είμαι αισιόδοξη για σένα. Εγώ είχα καταλάβει ότι δεν πέτυχε γιατί δεν είχα απλα τσιμπήματα. Πόναγε πάρα πολύ η κοιλιά μου. Υπομονή λίγες μέρες ακόμα...Ξέρω ότι αυτή η αναμονή είναι ότι χειρότερο. Εμένα από όλη την διαδικασία, αυτές οι 14 μέρες, με διέλυσαν ψυχολογικά 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου για το αποτέλεσμα. Μακάρι να ήταν αλλιώς τα πράγματα...αλλα τι να κάνεις,προχωράς. Με πίστη στην επομενη ετ. Κι εγώ στις δύο τελευταίες ετ που έκανα ποναγα.  Και δεν θα τους έλεγα ακριβώς πονακια περιόδου. Αλλα ενοχλητικούς πόνους χαμηλά κ λίγο στη μέση. Ξεκίνησαν από τις πρώτες μέρες και πέρασαν μέχρι να κάνω τις χοριακες, οι οποίες και τις δυο φορές ανέβηκαν λίγο κ έπεσαν. Κάπως έτσι κι εσύ?

Το είπα στον γιατρο και δεν έδωσε σημασία. Μου είπε ότι δεν υπάρχουν συμπτωματα. Στην επιτυχημένη ετ μου όμως δεν πονουσα καθόλου. Γι αυτό σκέφτομαι ότι ίσως υπάρχει κάτι εκεί, ίσως χρειάζομαι επανάληψη υστεροσκοπηση. Εσύ είχες κάνει πρόσφατα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η RAM21 είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου για το αποτέλεσμα. Μακάρι να ήταν αλλιώς τα πράγματα...αλλα τι να κάνεις,προχωράς. Με πίστη στην επομενη ετ. Κι εγώ στις δύο τελευταίες ετ που έκανα ποναγα.  Και δεν θα τους έλεγα ακριβώς πονακια περιόδου. Αλλα ενοχλητικούς πόνους χαμηλά κ λίγο στη μέση. Ξεκίνησαν από τις πρώτες μέρες και πέρασαν μέχρι να κάνω τις χοριακες, οι οποίες και τις δυο φορές ανέβηκαν λίγο κ έπεσαν. Κάπως έτσι κι εσύ?

Το είπα στον γιατρο και δεν έδωσε σημασία. Μου είπε ότι δεν υπάρχουν συμπτωματα. Στην επιτυχημένη ετ μου όμως δεν πονουσα καθόλου. Γι αυτό σκέφτομαι ότι ίσως υπάρχει κάτι εκεί, ίσως χρειάζομαι επανάληψη υστεροσκοπηση. Εσύ είχες κάνει πρόσφατα?

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ τις πρώτες μέρες είχες τσιμπήματα και με είχαν κάνει να ελπίζω. Αλλά από την 7η μέρα και μετά πόναγα πολύ, οπότε ήμουν σίγουρη ότι δεν πήγε καλά. Εγώ η αληθεια είναι ότι δεν έχω κάνει υστεροσκοπηση 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ τις πρώτες μέρες είχες τσιμπήματα και με είχαν κάνει να ελπίζω. Αλλά από την 7η μέρα και μετά πόναγα πολύ, οπότε ήμουν σίγουρη ότι δεν πήγε καλά. Εγώ η αληθεια είναι ότι δεν έχω κάνει υστεροσκοπηση 😏

Ναι, ίσως παίζει κ αυτό τον ρόλο του. Δεν ξερω... κι εγω προσπαθω να σκεφτω τι μπορει να φταιει για τον πόνο αυτό και που δεν πιάνουν άριστες βλαστοκυστες. Γιατροί δεν είμαστε βεβαια. Αυτοί ξέρουν καλύτερα. Καλή επιτυχία στην επόμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Ναι, ίσως παίζει κ αυτό τον ρόλο του. Δεν ξερω... κι εγω προσπαθω να σκεφτω τι μπορει να φταιει για τον πόνο αυτό και που δεν πιάνουν άριστες βλαστοκυστες. Γιατροί δεν είμαστε βεβαια. Αυτοί ξέρουν καλύτερα. Καλή επιτυχία στην επόμενη!

Και εγώ από την Πέμπτη που είδα την αρνητική χοριακη συνέχεια αυτό σκέφτομαι. Τι μπορεί πήγε λάθος... Εν τω μεταξύ ακόμα δεν μου έχει έρθει η περίοδος. Εσάς κορίτσια μετά από ποσες μερες,αφού κόψατε τα φάρμακα,σας ήρθε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Και εγώ από την Πέμπτη που είδα την αρνητική χοριακη συνέχεια αυτό σκέφτομαι. Τι μπορεί πήγε λάθος... Εν τω μεταξύ ακόμα δεν μου έχει έρθει η περίοδος. Εσάς κορίτσια μετά από ποσες μερες,αφού κόψατε τα φάρμακα,σας ήρθε?? 

Εμανα μετά από 4-5.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2024 at 5:59 ΜΜ, ο/η Elaine είπε:

Κορίτσια γεια σας ! Καινούργια στην παρέα ! Έκανα σήμερα έμβρυο μεταφορά ! Είναι η δεύτερη μας κάναμε την πρώτη τον Οκτώβριο και δεν πέτυχε !! Στείλτε λίγη θετική ενέργεια…πραγματικά τη χρειάζομαι ! 🤞🤞

καλή επιτυχία κορίτσι μου! Εύχομαι ολόψυχα αυτή να είναι η τυχερή σου ετ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Και εγώ από την Πέμπτη που είδα την αρνητική χοριακη συνέχεια αυτό σκέφτομαι. Τι μπορεί πήγε λάθος... Εν τω μεταξύ ακόμα δεν μου έχει έρθει η περίοδος. Εσάς κορίτσια μετά από ποσες μερες,αφού κόψατε τα φάρμακα,σας ήρθε?? 

Πολύ σύντομα, μπορεί και 2-3 μέρες μετά... θα ηρεμήσει ο οργανισμός σου και έρθει φίλη μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,καινουρια κ εγω εδω..12/2 εκανα την ε.τ κ ειμαι σε αναμονη..καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενουμε αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, πως μου είστε?πως να ήμαστε πες στον αγώνα όπως όλες…και εγώ με την σειρά μου την Πέμπτη πάω για ακόμα μια απ της πολλές ωοληψια. Από ωάρια μπόλικα αλλά δυστυχώς με χρ μ σωματική ανωμαλία και γ αυτό δεν έιχε γινει καμία πετυχημένη εμφυτευση …😣 αλλά δεν τα παρατάμε εύχομαι να είναι αυτή και η καλή μου φορά…εύχομαι σε όλες αυτό το ιδιαίτερο θαύμα…🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πως είστε? Εγώ επιτέλους ξεκίνησα τα λευκά χάπια cyclacur για να κάνουμε αυτόν τον κύκλο την έμβρυομεταφορά 🙏 γενικά πολλά χάπια πολλές αντιπηκτικες ενέσεις... Ενώ ήμουν ενθουσιασμένη τώρα ξαφνικά με έπιασε φόβος που τα βλέπω όλα αυτά... Θα πετύχει πρώτη φορά? Δεν έχω άλλες βλαστοκυστες κ ενώ έλεγα άντε να ξεκινήσω τώρα με έχουν πιάσει όλες οι σκέψεις... Φταίει σίγουρα ότι δεν έχω ξανακατσει χωρίς να δουλεύω είμαι συνέχεια σπίτι γιατί δεν έχω κ την διάθεση να βγω αγχώνομαι γενικά. Είναι περίεργο να μην δουλεύεις ενώ έχω μάθει τόσα χρόνια να εργάζομαι έξω με κόσμο κ ξαφνικά σπίτι... Τέλος πάντων μην σας πρήζω με αυτά... Ήθελα να μου δώσετε αν μπορείτε μια εικόνα το τι θα ακολουθήσει... Είναι η πρώτη μέρα των χαπιών τα οποία θα τα πίνω για 11 ημέρες... Τώρα δεν μου έχει πει κάτι άλλο γιατί μιλήσαμε με μηνύματα με τον γιατρό να του πω ποια μέρα αδιαθετησα κ ότι ξεκίνησα... Οι ενέσεις είναι για μετά την έμβρυομεταφορά? Έχω κ προγεστερόνη κολπική κ κανονική, vibramycin κ φολικό... Υπέρηχο δεν μου έχει πει ποια μέρα θα κάνω αλλά φαντάζομαι θα με ενημερώσει εκείνος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε? Εγώ επιτέλους ξεκίνησα τα λευκά χάπια cyclacur για να κάνουμε αυτόν τον κύκλο την έμβρυομεταφορά 🙏 γενικά πολλά χάπια πολλές αντιπηκτικες ενέσεις... Ενώ ήμουν ενθουσιασμένη τώρα ξαφνικά με έπιασε φόβος που τα βλέπω όλα αυτά... Θα πετύχει πρώτη φορά? Δεν έχω άλλες βλαστοκυστες κ ενώ έλεγα άντε να ξεκινήσω τώρα με έχουν πιάσει όλες οι σκέψεις... Φταίει σίγουρα ότι δεν έχω ξανακατσει χωρίς να δουλεύω είμαι συνέχεια σπίτι γιατί δεν έχω κ την διάθεση να βγω αγχώνομαι γενικά. Είναι περίεργο να μην δουλεύεις ενώ έχω μάθει τόσα χρόνια να εργάζομαι έξω με κόσμο κ ξαφνικά σπίτι... Τέλος πάντων μην σας πρήζω με αυτά... Ήθελα να μου δώσετε αν μπορείτε μια εικόνα το τι θα ακολουθήσει... Είναι η πρώτη μέρα των χαπιών τα οποία θα τα πίνω για 11 ημέρες... Τώρα δεν μου έχει πει κάτι άλλο γιατί μιλήσαμε με μηνύματα με τον γιατρό να του πω ποια μέρα αδιαθετησα κ ότι ξεκίνησα... Οι ενέσεις είναι για μετά την έμβρυομεταφορά? Έχω κ προγεστερόνη κολπική κ κανονική, vibramycin κ φολικό... Υπέρηχο δεν μου έχει πει ποια μέρα θα κάνω αλλά φαντάζομαι θα με ενημερώσει εκείνος...

Cat μου μην αγχωνεσαι θα λάβεις τις οδηγίες από το γιατρο σου. Λογικά κάπου στην 8η μέρα θα σου ζητήσει υπέρηχο να δει ενδομήτριο και αιματολογικές αλλά μη σε ανησυχούν εσενα αυτά θα στα πουν. Είναι λογικό κάτι που επιθυμείς να το σκέφτεσαι συνεχεία ειδικά όταν δεν έχεις κάτι άλλο να απασχολήσει το μυαλό σου. Φυσικά κ μπορεί να πετύχει με τη πρώτη μακαρι να σταθείς τυχερή και γρήγορα να ξεκινήσει ένα άλλο ταξίδι για εσένα. Τώρα να είσαι αισιόδοξη η στιγμή που περίμενε έφτασες. Καλή επιτυχία ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε? Εγώ επιτέλους ξεκίνησα τα λευκά χάπια cyclacur για να κάνουμε αυτόν τον κύκλο την έμβρυομεταφορά 🙏 γενικά πολλά χάπια πολλές αντιπηκτικες ενέσεις... Ενώ ήμουν ενθουσιασμένη τώρα ξαφνικά με έπιασε φόβος που τα βλέπω όλα αυτά... Θα πετύχει πρώτη φορά? Δεν έχω άλλες βλαστοκυστες κ ενώ έλεγα άντε να ξεκινήσω τώρα με έχουν πιάσει όλες οι σκέψεις... Φταίει σίγουρα ότι δεν έχω ξανακατσει χωρίς να δουλεύω είμαι συνέχεια σπίτι γιατί δεν έχω κ την διάθεση να βγω αγχώνομαι γενικά. Είναι περίεργο να μην δουλεύεις ενώ έχω μάθει τόσα χρόνια να εργάζομαι έξω με κόσμο κ ξαφνικά σπίτι... Τέλος πάντων μην σας πρήζω με αυτά... Ήθελα να μου δώσετε αν μπορείτε μια εικόνα το τι θα ακολουθήσει... Είναι η πρώτη μέρα των χαπιών τα οποία θα τα πίνω για 11 ημέρες... Τώρα δεν μου έχει πει κάτι άλλο γιατί μιλήσαμε με μηνύματα με τον γιατρό να του πω ποια μέρα αδιαθετησα κ ότι ξεκίνησα... Οι ενέσεις είναι για μετά την έμβρυομεταφορά? Έχω κ προγεστερόνη κολπική κ κανονική, vibramycin κ φολικό... Υπέρηχο δεν μου έχει πει ποια μέρα θα κάνω αλλά φαντάζομαι θα με ενημερώσει εκείνος...

Με το καλό κοριτσάκι μου!! Όλα θα πάνε καλά!! Τώρα τα βλέπεις βουνό αλλά δεν είναι!! Αντιπηκτικές νομίζω ναι μετά την ετ. Δεν έκανα εγώ για να έχω ξεκάθαρη εικόνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε? Εγώ επιτέλους ξεκίνησα τα λευκά χάπια cyclacur για να κάνουμε αυτόν τον κύκλο την έμβρυομεταφορά 🙏 γενικά πολλά χάπια πολλές αντιπηκτικες ενέσεις... Ενώ ήμουν ενθουσιασμένη τώρα ξαφνικά με έπιασε φόβος που τα βλέπω όλα αυτά... Θα πετύχει πρώτη φορά? Δεν έχω άλλες βλαστοκυστες κ ενώ έλεγα άντε να ξεκινήσω τώρα με έχουν πιάσει όλες οι σκέψεις... Φταίει σίγουρα ότι δεν έχω ξανακατσει χωρίς να δουλεύω είμαι συνέχεια σπίτι γιατί δεν έχω κ την διάθεση να βγω αγχώνομαι γενικά. Είναι περίεργο να μην δουλεύεις ενώ έχω μάθει τόσα χρόνια να εργάζομαι έξω με κόσμο κ ξαφνικά σπίτι... Τέλος πάντων μην σας πρήζω με αυτά... Ήθελα να μου δώσετε αν μπορείτε μια εικόνα το τι θα ακολουθήσει... Είναι η πρώτη μέρα των χαπιών τα οποία θα τα πίνω για 11 ημέρες... Τώρα δεν μου έχει πει κάτι άλλο γιατί μιλήσαμε με μηνύματα με τον γιατρό να του πω ποια μέρα αδιαθετησα κ ότι ξεκίνησα... Οι ενέσεις είναι για μετά την έμβρυομεταφορά? Έχω κ προγεστερόνη κολπική κ κανονική, vibramycin κ φολικό... Υπέρηχο δεν μου έχει πει ποια μέρα θα κάνω αλλά φαντάζομαι θα με ενημερώσει εκείνος...

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!! Εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να πετύχει με την πρώτη!! ❤️ 🙏 Μην βλέπεις τόσα φάρμακα και αγχώνεσαι. Το cyclacur και η προγεστερονη θα μείνουν για καιρό, και στους πρωτους μηνες της εγκυμοσύνης. Τα γράφουν απ την αρχή, για να μην τρέχεις. Η vibramycin είναι αντιβιωση. Γιατί στην έδωσε άραγε...δεν ξερω. Αλλα ξέρει ο γιατρός σου, αυτόν να ακούς και τπτ μη φοβάσαι. 

Όσο για τη δουλειά, δες το θετικά στην συγκεριμενη χρονικη στιγμη, ότι δεν χρειάζεται να ζητάς άδειες για την ετ και να αγχώνεσαι πόσο θα λείψεις. Θα έχεις όλο τον χρόνο που χρειάζεσαι για να ξεκουραστείς.😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zenia z είπε:

Cat μου μην αγχωνεσαι θα λάβεις τις οδηγίες από το γιατρο σου. Λογικά κάπου στην 8η μέρα θα σου ζητήσει υπέρηχο να δει ενδομήτριο και αιματολογικές αλλά μη σε ανησυχούν εσενα αυτά θα στα πουν. Είναι λογικό κάτι που επιθυμείς να το σκέφτεσαι συνεχεία ειδικά όταν δεν έχεις κάτι άλλο να απασχολήσει το μυαλό σου. Φυσικά κ μπορεί να πετύχει με τη πρώτη μακαρι να σταθείς τυχερή και γρήγορα να ξεκινήσει ένα άλλο ταξίδι για εσένα. Τώρα να είσαι αισιόδοξη η στιγμή που περίμενε έφτασες. Καλή επιτυχία ❤

Περίπου δλδ 8η μέρα βλέπουν? Έχω πολύ χρόνο σπίτι κ τα σκέφτομαι όλα δυστυχώς 😫 σε ευχαριστώ πάρα πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά 🥰

στις πριν 46 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου!! Όλα θα πάνε καλά!! Τώρα τα βλέπεις βουνό αλλά δεν είναι!! Αντιπηκτικές νομίζω ναι μετά την ετ. Δεν έκανα εγώ για να έχω ξεκάθαρη εικόνα. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏 αντιπηκτικες μήπως μου έδωσε λόγω της αιμορραγίας που είχα στην αποβολή? Είναι κ μπόλικες! 15 τεμάχια σίγουρα... 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!! Εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να πετύχει με την πρώτη!! ❤️ 🙏 Μην βλέπεις τόσα φάρμακα και αγχώνεσαι. Το cyclacur και η προγεστερονη θα μείνουν για καιρό, και στους πρωτους μηνες της εγκυμοσύνης. Τα γράφουν απ την αρχή, για να μην τρέχεις. Η vibramycin είναι αντιβιωση. Γιατί στην έδωσε άραγε...δεν ξερω. Αλλα ξέρει ο γιατρός σου, αυτόν να ακούς και τπτ μη φοβάσαι. 

Όσο για τη δουλειά, δες το θετικά στην συγκεριμενη χρονικη στιγμη, ότι δεν χρειάζεται να ζητάς άδειες για την ετ και να αγχώνεσαι πόσο θα λείψεις. Θα έχεις όλο τον χρόνο που χρειάζεσαι για να ξεκουραστείς.😉

Σε ευχαριστώ πολύ ram μου... Μακάρι να συμβεί με την πρώτη... Ναι κ εμένα μου έκανε εντύπωση η vibramycin... Για τη δουλειά είναι πραγματικά ο μόνος λόγος που επέλεξα να μην ψάξω άμεσα για αλλού... Κ όχι τίποτε άλλο μου έχουν βρεθεί καλές δουλειές κ θα ήταν ευκαιρία κ είπα όχι μόνο κ μόνο όπως λες να αφιερωθω στον στόχο μου χωρίς να λέω α θα λείψω σήμερα κ μεθαύριο κ μετά πάλι... Ελπίζω ειλικρινά να τα καταφέρουμε... Έναν χρόνο τώρα δεν έχω ξαναδεί θετικό τεστακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια!    εχω κι εγω αυριο γιατρό στις 1:20, καταμεσήμερο αλλά τελοσπαντων. Περιμενω να πάω  για να της πω αυτά για την Doppler και για τον πλακούντα οτι άρχισε να γερνάει να δω τι θα μ πει κ αυτή.    εμενα μουδιαζαν τα χέρια πριν καιρο, αλλά τωρα σταμάτησαν.    κορίτσια μου τα δωμάτια, κούνιες, κλπ ποτε θα αρχίσετε να ετοιμάζετε; Εγω ακομα ολα στα κουτιά τα εχω, εκτός απο την κούνια που την έφεραν στημένη, όμως δεν την έστρωσα ή κατι.    
    • Καρδιολογο μου ειχε πει και εμενα  να παω να κανω εναν ελεγχο οταν μπω στο τριτο τριμηνο. Προληπτικα. Για οφθαλμιατρο δεν μου ειπε κατι.
    • @Elkεμένα δεν μου μουδιάζουν τα χέρια.ισως το πρωί να τα αισθάνομαι λίγο πρησμένα.. @maroo8ούτε εμένα μου είπε κάτι για γιατρούς! Για τον καρδιολογικά που σου είπε εννοούσε έτσι γενικά; Μήπως επειδή πλησιάζει στον μήνα σου το λέει σε όλες τις έγκυες για να είναι καλυμμένος; @nanoukoεγώ άλλες φορές νομίζουμε ότι έχει πάρει θέση άλλες όχι. Τον αισθάνομαι να στριφογυρναει πάντως  Την Πέμπτη έχω Doppler και θα δούμε τελικά πού είναι 
    • Εμένα που κ την τελευταία φορά στη γιατρό κ στο doppler προχθές ήταν γυρισμένος, καταλαβαίνω ανά διαστήματα όγκο δεξιά αριστερά..Πίεση στη λεκάνη δε θα έλεγα πως νιώθω..Αν δεν μου το έλεγαν δλδ δε θα καταλάβαινα κάπως ότι έχει πάρει θέση..🤔
    • Έχω λίγη μυωπία αλλά μη φανταστείς..Γυαλιά φοράω όταν βλέπω τηλεόραση,όταν οδηγώ βράδυ κ στον υπολογιστή..Βέβαια έχω χρόνια να ελέγξω τι γίνεται..Για τους γιατρούς μου είπε πριν της πω ότι έχω μυωπία, ότι κάποια στιγμή πρέπει να κάνω έναν έλεγχο κ καρδιολόγο..🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...